HomeФакт-лист

Факт лист
Звіт 2022-2023

Української Жіночої Варти

Українська Жіноча Варта (УЖВ) мережа жіночого руху опору в Україні, була створена адвокатом Оленою Білецькою з початком російсько-української війни, та зареєстрована Міністерством юстиції України як громадська організація 14 жовтня 2014 року за №124/02

Українська Жіноча Варта – на варті себе, родини, країни.

Основна мета та завданням УЖВ – це створення національної поземної мережі жіночого руху опору російській агресії.

Для виконання цього завдання УЖВ з 2014 року проводить навчання та вишколи для жінок, щоб у кризових ситуаціях жінки об’єднувалися, знали що робити, як вижити і за можливості чинили опір ворогу.

Основні принципи УЖВ: Довіра, Безпека, Співпраця, Солідарність, Порука

Хронологія

2014

УЖВ народжується в важкі дні московської агресії проти України. Українська Жіноча Варта проводить масові вишколи та навчання з загальної військової підготовки, виживання в умовах війни, парамедицини для жінок по всій території України (Київ, Харків, Старобільськ, Львів, Дніпро, Луцьк, Одеса, Полтава, Вінниця тощо). УЖВ стала першою організацією яка підняла питання щодо розширення бойових посад для жінок в ЗСУ. УЖВ розпочинає професійні військові вишколи для жінок та дівчат у співпраці з Міністерством оборони України. Загалом у 2014 навчання УЖВ пройшли біля 5000 жінок.

Починає працювати Волонтерська, Інженерна та Інформаційні служби УЖВ.

2015

УЖВ долучається до «волонтерського воєнпрому», продовжує допомагати українським підрозділам на фронті, надає допомогу медичним закладам, які лікують поранених. Видає інформаційний листок «На Варті», який розповсюджується серед військових. Веде видавничу діяльність в напрямках військової та медичної літератури, наприклад, у співпраці з Українською військово-медичною академією та Міністерством оборони України розробляється, затверджується та видається «Стандарт Підготовки: Фахова підготовка санітарного інструктора роти (батареї)» ISBN 978-966-7166-34-2. УЖВ запроваджує кількаденні професійні навчання з військової підготовки для жінок у співпраці з МО України на базі Великополовецького полігону.  Починає заняття з професійними психологами для військових журналістів, волонтерів і членів сімей ветеранів, що повертаються з війни. УЖВ надає професійну юридичну підтримку українським бійцям (жінкам та чоловікам) та членам їх сімей.

2016

Впроваджує регулярні заняття з самооборони для жінок та дівчат. Проводить масові тренінги з виживання в міських умовах та  правил поведінки у випадку воєнних дій, надзвичайних ситуацій техногенного чи природного походження для цивільного населення. Проводить програму підготовки власних сертифікованих інструкторів з парамедицини у співпраці з Українською військово-медичною академією МО України.

2017

Інструктори УЖВ регулярно працюють з військовими підрозділами та ведуть тренінги з цивільним населенням. Українська Жіноча Варта розпочинає освітні та соціальні програми по всій Україні для жінок, що мають членів родин загиблих, зниклих безвісті, скалічених чи полонених на війні, що мають членів родин, що беруть участь у бойових діях, внутрішньо-переміщених осіб та дітей війни. Юридично допомагає створювати об’єднання для таких людей.Одним з яскравих проектів УЖВ стає створення соціального підприємства “Ясенський Млин”, за підтримки Посольства Литовської Республіки в Україні.

2018

www.uvv.works Починає працювати соціальне підприємство УВВ Інжинірінг – інженерне підприємство ветеранів війни, засноване Української Жіночою Вартою, з двома виробничими майданчиками у Вінниці та Києві. На підприємстві постійно працюють 15 ветеранів.

2019

Українська Жіноча Варта активно долучається до роботи Національного Форуму «Трансформацї України» в соціальному секторі. Активно проводить міжнародну діяльність.

2020

www.ucsr.social  УЖВ стає співзасновником Українського дослідницького соціального консорціуму –   Всеукраїнської незалежної науково – дослідницької та навчально-практичної мережі, яка об’єднала 35 Університетів та ВНЗ по вмій території України    

УЖВ не припиняє жодного зі своїх проектів, наскільки це можливо в умовах пандемії.

З початку 2022 УЖВ, розуміючи неминучість повномасштабної війни починає масові навчання офлайн для жінок з виживання в місті в умовах війни. З початку року до 24 лютого УЖВ провела 5 таких навчань для більше як 2000 жінок в великій залі Інституту післядипломної освіти КНУ ім. Тараса Шевченка та у великій залі КМДА. Це була максимальна кількість яку ми могли прийняти у зв’язку з пандемією, хоча бажаючих потрапити на навчання було більше 10000.

З першого дня повномасштабного вторгнення мережа УЖВ запрацювала на повну потужність

Навчально-тренінгова служба за 2022-2023р.р.

Виживання в місті під час бойових дій та надзвичайних і кризових ситуацій; домедичні та тактичні вишколи; самооборона для жінок; полон та уникнення полону; психологічні вебінари,  тощо. УЖВ розвиває економічні можливості жінок через навчальні
програми та проекти створення робочих місць, самозайнятості, жіночого підприємництва та кооперації. 

Пройшли навчання 12777 людей  ( у т.ч. 1904 жінок ВПО)

Консультування

Продовжуємо постійно надавати консультації жінкам та жіночим об’єднанням Україні щодо включення компоненту фізичної, психологічної та інформаційної безпеки, протидії вигоранню від громадської діяльності, безпеки в громадських місцях під час військового стану. Також, проводимо різні інші навчальні заходи (онлайн та офлайн).

Інформаційна служба

Для сайту www.uavarta.org з 24 лютого щоденно готували:

Оперативні новини про війну в Україні (українською та англійською) та розсилали по мережі міжнародних контактів (дипломати, військові, політики, журналісти, іноземні ЗМІ) – кількість за 2022-2023 р.р.  629

Дайджест злочинів рф (переклад різними мовами) – кількість 280

Дайджест «Наші перемоги» (переклад різними мовами) – кількість 510
Задіяно 1500 перекладачів-волонтерів (33 мови)

За підсумками 2022 «Українська Жіноча Варта» www.uavarta.org зайняла друге місце в рейтингу найкращих блогів про українську війну за версією Feedspot. Зазначимо, що Financial Times «War in Ukraine» зайняв 4 місце, The New York Times «Russia Ukraine War» – 7 місце, а BBC «War in Ukraine» – 8 місце. Усього в рейтингу відзначено 40 кращих блогів про війну в Україні. Feedspot – це база з понад 250 тисяч активних блогерів, влогерів та підкастерів у Youtube та Instagram у 1500 нішевих категоріях.

УЖВ підтримувала антиколоніальний рух поневолених РФ народів

Для сайту https://idel-ural.org/ та Ліга Вільних Націй https://freenationsleague.org/ua/home.html  з 24 лютого готували щоденно по три матеріали на добу та перекладалися 33 мовами – кількість 930

Спільно з Українським Інститутом національної пам’яті

Спільно з Українським Інститутом національної пам’яті УЖВ запустили інтерактивну карту з інформацією про події широкомасштабного російського вторгнення в Україну, адреса сайту https://wartoday.info/ На інтерактивній карті систематизується інформація про:
  • втрати окупаційних військ: знищену техніку та живу силу ворога,
  • полонених окупантів,
  • воєнні злочини, викрадення людей, мародерство росіян в Україні,
  • українських біженців,
  • спротив мешканців, які опинилися на тимчасово окупованих територіях.
Дані постійно оновлюються та перекладаються трьома мовами.

УЖВ в світі

Про діяльність УЖВ знімали репортажі та виходили інформаційні матеріали в найбільших світових ЗМІ таких як BBC, CNN, ABC News, Daily Telegraph, Rolling Stone Magazine, Corriere della Sera, La Stampa та багато інших.

Волонтерська служба за 2022-2023р.р.

Продукти харчування та побуту: на € 6 330 000,00 (безпосередньо УЖВ з партнерами)

Одержувачі: Одеська, Київська, Миколаївська ВЦА; Оперативне командування «Південь»; Командування логістики ЗСУ; Військово-медичний клінічний центр Південного регіону; Медичне командування ЗСУ.

Забезпечення живленням

УЖВ провели енергетичний аудит потреб Бородянської ОТГ та спільно з нашими британськими друзями з Crown Agents передали  9 потужних генераторів для роботи котелень комунального підприємства «Бородянкатеплопостачання» та для підтримки критичної інфраструктури Бородянки. Генератори допомогли мінімізувати відключення тепло та водопостачання для мешканців громади у випадку аварій та під час відсутності електрики, забезпечили роботу трьох водонапірних веж та каналізації, а також підтримують живлення школи, дитячого садочку, лікарні та контейнерного містечка, в якому мешкають майже 400 осіб, що залишилися без житла в результаті російської окупації.

Логістика

УЖВ забезпечило логістику 180 фур на приблизно € 30 000 000,00

Про керівника

Керівником УЖВ з 2014 року є Олена Білецька, адвокат, громадська діячка та мама 4 дітей.

Shopping Basket

Підписатися на новини та події від УЖВ

Наші телеграм канали: