Створення робочих місць та/або відкриття та ведення власної справи як шлях соціально-економічної адаптації демобілізованих ветеранів та членів їх родин
Засноване Українською Жіночою Вартою у 2018 році- інженерна компанія Українських ветеранів, з двома виробничими площадками у Вінниці та Брацлаві.
Ми створюємо робочі місця для Українських ветеранів.
Проект підтримує Вінницька міська рада.
1. Традиційне працевлаштування
2. Соціальне підприємництво, під яким розуміємо систематичну (у т.ч. інноваційну та господарську діяльність), що передбачає подолання соціальних проблем. Зокрема, до соціального підприємництва належить діяльність, результати якої спрямовані на певну соціальну групу або вирішення певних проблем. У випадку ветеранів АТО, мова йде про діяльність організацій, створених задля забезпечення колишніх військових робочими місцями.
3. Започаткування власного бізнесу
ВАЖЛИВО! У рамках підтримки підприємницьких ініціатив ветеранів важливо також приділити увагу окремим групам, які потребують особливої допомоги. Зокрема, зростає практичний інтерес до жіночого підприємництва. УЖВ розробляє спеціальну програму навчання підприємницької діяльності для жінок-ветеранів та дружин/партнерок ветеранів за аналогом американської програми «Жінки-ветерани за дух підприємництва» (V-WISE – Veteran Women Igniting the Spirit of Entrepreneurship)
Ви можете стати партнером або ментором проектів УЖВ.
УЖВ продовжує свою поточну діяльність та особливо сконцентрована на розвитку соціального підприємництва для ветеранів (жінки/чоловіки) на базі ветеранського ХАБА у Вінниці та на проведенні тренінгів і навчань з самозайнятості та кооперації в навчальному центрі в с.Ясень, Івано-франківської області.
За даними Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, станом на 1 вересня 2017 року статус учасника бойових дій отримали 313,9 тис. осіб. Цей показник стабільно зростає, адже ще в січні 2017 року налічувалося 278,0 тисяч учасників бойових дій, тобто лише за 8 місяців ця кількість зросла на 35,9 тис. осіб. З огляду на продовження російської агресії на сході України він зростатиме й надалі. Ці цифри свідчать про появу вельми специфічної соціальної групи, яка потребує психологічної та соціально-економічної адаптації як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі.
Успіх соціально-економічної адаптації залежить від цілої низки психологічних та економічних передумов. Після повернення додому учасники бойових дій зіштовхуються з психологічними проблемами, які необхідно подолати (або зменшити їхній вплив) для належної соціальної інтеграції.
З іншого боку, необхідною передумовою є зростання економіки країни, що дозволяє «впоратися» з додатковим фінансовим навантаженням, викликаним необхідністю здійснювати соціальні виплати ветеранам та інвалідам бойових дій, підтримувати функціонування спеціальних організацій, що опікуються пов’язаними з ними питаннями тощо.
Якщо йдеться про підприємництво, то очевидно, що його перетворення на дієвий механізм соціально-економічної адаптації можливе лише за умови формування та реалізації послідовної та комплексної політики розвитку малих та середніх підприємств, як на національному, так і на регіональному рівнях.
Принципово важливим моментом є наявність відповідних ініціатив різних зацікавлених осіб (не лише держави),спрямованих на сприяння створенню та подальшому розвитку бізнесу ветеранів.
Українська Жіноча Варта (УЖВ) як громадська організація започаткувала низку проектів. УЖВ підтримує та навчає веденню власної справи та кооперації, а також створює соціальні підприємства для жінок, ветеранів, ветеранів-інвалідів, дружин військових та вдів загиблих.
реалізовані проекти
Навчальний центр та табір Ясень у с. Шкарівка, Київської області
Навчальний центр, соціальне підприємство та діючий млин-музей хліба в селі Ясень, Івано- Франківської області
Табір та реабілітаційний центр у с. Посіч, , Івано-Франківської області
Ветеранський ХАБ у м. Вінниця у співпраці з Вінницькою міськрадою (Бізнес інкубатор, FabLab, R&D)
«УВВ Інжиніринг» Інженерне ветеранське соціальне підприємство
Засноване Українською Жіночою Вартою у 2018 році- інженерна компанія Українських ветеранів, з двома виробничими площадками у Вінниці та Брацлаві.
Ми створюємо робочі місця для Українських ветеранів.
Проект підтримує Вінницька міська рада.
Українська Жіноча Варта взяла в оренду млин, який знаходиться в селі Ясень, Рожнятівського району Івано-Франківської області, побудований у 30-х роках.
За підтримки посольства Литви в Україні, УЖВ реставрувала та відновила його, та на його базі створила соціальне підприємство, навчальний центр та музеї хліба, як туристичну родзинку для місцевої громади та регіону.
1. Допомога у працевлаштуванні;
2. Навчання та тренінги для тих, хто хоче стати підприємцем:
• тренінги щодо створення власного бізнесу;
• допомога в написанні бізнес-планів;
• допомога з фінансовим плануванням;
• допомога з реєстрацією ФОП та підприємства (ТОВ, КООП тощо)
• допомога з пошуком джерел фінансування;
• юридична та бухгалтерська допомога;
• перевірка «здоров’я» бізнесу, наставництво(менторство);
3. Навчання та працевлаштування для ветеранів з інвалідністю;
4. Проекти кооперації для ветеранів, що мешкають у сільській місцевості;
5. Майстер-класи, тренінги, семінари-тренінги, тренінги-практикуми, творчі дискусії;
6. Кооперація.
Що ми робимо:
Телеграм канали:
© 2014 – 2024. NGO Ukrainian Womens Guard. All right reserved. Any materials from this site may be used solely with reference to uavarta.org
The photos posted on the site are not direct illustrations to the text.