Українська Жіноча Варта – (УЖВ) була створена адвокатом Оленою Білецькою з початком російсько-української війни, та зареєстрована Міністерством юстиції як громадська організація в жовтні 2014 року за №124/02

Основна мета та завданням УЖВ – це створення мережі жіночого руху опору.
Для виконання цього завдання УЖВ з 2014 року проводить навчання та вишколи для жінок, щоб у кризових ситуаціях жінки об’єднувалися, знали що робити, як вижити і при можливості чинили опір ворогу.

Місія – Бути надійною мережою яка об’єднує українських жінок, залучає та розширює можливості для жінок. 

Наші основні навчання та тренінги: Виживання в місті під час бойових дій та надзвичайних ситуацій; Тактична медицина; Домедична підготовка; Самооборона для жінок; Стрілецькі навики; Психологічна підтримка; Фінансова та юридична грамотність тощо

Якщо ви хочете нас підтримати і нашу жіночу мережу руху опору, Ви можете зробити фінансовий внесок або надати підтримку інший спосіб, звернувшись до Української Жіночого Варти  https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

 Ми також підтримуємо, навчаємо та створюємо соціальні підприємства для жінок, ветеранів, дружин військових та вдів загиблих.

З 2014 року наші навчання пройшли понад 65 000 жінок по всій України

Наші принципи:
Довіра – Безпека – Співпраця – Солідарність – Порука 

Ми у соцмережах

Хронологія:

2014 рік – УЖВ народжується в важкі дні московської агресії проти України. Українська Жіноча Варта проводить масові вишколи та навчання з загальної військової підготовки, виживання в умовах війни, парамедицини для жінок по всій території України (Київ, Харків, Старобільськ, Львів, Дніпро, Луцьк, Одеса, Полтава, Вінниця тощо). УЖВ стала першою організацією яка підняла питання щодо розширення бойових посад для жінок в ЗСУ. УЖВ розпочинає професійні військові вишколи для жінок та дівчат у співпраці з Міністерством оборони України. Загалом у 2014 навчання УЖВ пройшли біля 5000 жінок.

Починає працювати Волонтерська, Інженерна та Інформаційні служби УЖВ.

2015 рік – УЖВ долучається до «волонтерського воєнпрому», продовжує допомагати українським підрозділам на фронті, надає допомогу медичним закладам, які лікують поранених. Видає інформаційний листок «На Варті», який розповсюджується серед військових. Веде видавничу діяльність в напрямках військової та медичної літератури, наприклад, у співпраці з Українською військово-медичною академією та Міністерством оборони України розробляється, затверджується та видається «Стандарт Підготовки: Фахова підготовка санітарного інструктора роти (батареї)» ISBN 978-966-7166-34-2. УЖВ запроваджує кількаденні професійні навчання з військової підготовки для жінок у співпраці з МО України на базі Великополовецького полігону.  Починає заняття з професійними психологами для військових журналістів, волонтерів і членів сімей ветеранів, що повертаються з війни. УЖВ надає професійну юридичну підтримку українським бійцям (жінкам та чоловікам) та членам їх сімей.

2016 – Впроваджує регулярні заняття з самооборони для жінок та дівчат. Проводить масові тренінги з виживання в міських умовах та  правил поведінки у випадку воєнних дій, надзвичайних ситуацій техногенного чи природного походження для цивільного населення. Проводить програму підготовки власних сертифікованих інструкторів з парамедицини у співпраці з Українською військово-медичною академією МО України.

2017 – Інструктори УЖВ регулярно працюють з військовими підрозділами та ведуть тренінги з цивільним населенням. Українська Жіноча Варта розпочинає освітні та соціальні програми по всій Україні для жінок, що мають членів родин загиблих, зниклих безвісті, скалічених чи полонених на війні, що мають членів родин, що беруть участь у бойових діях, внутрішньо-переміщених осіб та дітей війни. Юридично допомагає створювати об’єднання для таких людей.  Одним з яскравих проектів УЖВ стає  створення соціального підприємства “Ясенський Млин”, за підтримки Посольства Литовської Республіки в Україні.

2018 –  www.uvv.works Починає працювати соціальне підприємство УВВ Інжинірінг – інженерне підприємство ветеранів війни, засноване Української Жіночою Вартою, з двома виробничими майданчиками у Вінниці та Києві. На підприємстві постійно працюють 15 ветеранів.

2019 – Українська Жіноча Варта активно долучається до роботи Національного Форуму «Трансформацї України» в соціальному секторі. Активно проводить міжнародну діяльність.

2020 www.ucsr.social  УЖВ стає співзасновником Українського дослідницького соціального консорціуму –   Всеукраїнської незалежної науково – дослідницької та навчально-практичної мережі, яка об’єднала 35 Університетів та ВНЗ по вмій території України    

УЖВ не припиняє жодного зі своїх проектів, наскільки це можливо в умовах пандемії.

2022

З початку 2022 УЖВ, розуміючи неминучість повномасштабної війни починає масові навчання офлайн для жінок з виживання в місті в умовах війни. З початку року до 24 лютого УЖВ провела 5 таких навчань для більше як 2000 жінок в великій залі Інституту післядипломної освіти КНУ ім. Тараса Шевченка та у великій залі КМДА. Це була максимальна кількість яку ми могли прийняти у зв’язку з пандемією, хоча бажаючих потрапити на навчання було більше 10000.

 

З першого дня повномасштабного вторгнення мережа УЖВ запрацювала на повну потужність

 

Навчально-тренінгова служба

Виживання в місті під час бойових дій та надзвичайних і кризових ситуацій; домедичні та тактичні вишколи; самооборона для жінок; полон та уникнення полону; психологічні вебінари тощо.

Пройшли навчання 9167 людей – 90 % це жінки ( у т.ч. 1123 жінок ВПО)

 

Інформаційна служба

Для сайту www.uavarta.org з 24 лютого щоденно готували:

Оперативні новини про війну в Україні (українською та англійською) та розсилали по мережі міжнародних контактів (дипломати, військові, політики, журналісти, іноземні ЗМІ)  – кількість за рік 310

Дайджест злочинів рф (переклад різними мовами) – кількість 280

Дайджест «Наші перемоги» (переклад різними мовами) – кількість 310
Задіяно 1500 перекладачів-волонтерів (33 мови)

 

За підсумками 2022 «Українська Жіноча Варта» www.uavarta.org зайняла друге місце в рейтингу найкращих блогів про українську війну за версією Feedspot. Зазначимо, що Financial Times «War in Ukraine» зайняв 4 місце, The New York Times «Russia Ukraine War» – 7 місце, а BBC «War in Ukraine» – 8 місце. Усього в рейтингу відзначено 40 кращих блогів про війну в Україні. Feedspot – це база з понад 250 тисяч активних блогерів, влогерів та підкастерів у Youtube та Instagram у 1500 нішевих категоріях.

 

УЖВ підтримувала антиколоніальний рух поневолених РФ народів

Для сайту https://idel-ural.org/ та Ліга Вільних Націй https://freenationsleague.org/ua/home.html  з 24 лютого готували щоденно по три матеріали на добу та перекладалися 33 мовами – кількість 930

 

Спільно з Український Інститутом національної пам’яті УЖВ запустили інтерактивну карту з інформацією про події широкомасштабного російського вторгнення в Україну, адреса сайту https://wartoday.info/

На інтерактивній карті систематизується інформація про:

  • втрати окупаційних військ: знищену техніку та живу силу ворога,
  • полонених окупантів,
  • воєнні злочини, викрадення людей, мародерство росіян в Україні,
  • українських біженців,
  • спротив мешканців, які опинилися на тимчасово окупованих територіях.

Дані постійно оновлюються та перекладаються трьома мовами.

Волонтерська служба

Продукти харчування та побуту: на € 6 330 000,00 (безпосередньо УЖВ з партнерами)

Одержувачі: Одеська, Київська, Миколаївська ВЦА; Оперативне командування «Південь»; Командування логістики ЗСУ; Військово-медичний клінічний центр Південного регіону; Медичне командування ЗСУ.

 

Медицина:
Целакс 21100шт. на $250300,00

Турнікети CAT – 27000шт на $594000,00

Інші ліки та обладнання –  $40940,00

Одержувачі: Оперативне командування «Південь» (Командування логістики ЗСУ); Військово-медичний клінічний центр Південного регіону (Медичне командування ЗСУ).

 

УЖВ провели енергетичний аудит потреб Бородянської ОТГ та спільно з нашими британськими друзями з Crown Agents передали  9 потужних генераторів для роботи котелень комунального підприємства «Бородянкатеплопостачання» та для підтримки критичної інфраструктури Бородянки. Генератори допомогли мінімізувати відключення тепло та водопостачання для мешканців громади у випадку аварій та під час відсутності електрики, забезпечили роботу трьох водонапірних веж та каналізації, а також підтримують живлення школи, дитячого садочку, лікарні та контейнерного містечка, в якому мешкають майже 400 осіб, що залишилися без житла в результаті російської окупації.

 

УЖВ забезпечило логістику 180 фур на приблизно € 30 000 000,00

 

Про діяльність УЖВ знімали репортажі та виходили інформаційні матеріали в найбільших світових ЗМІ таких як BBC, CNN, ABC News, Daily Telegraph, Rolling Stone Magazine, Corriere della Sera, La Stampa та багато інших.

 

З 2014 року навчання УЖВ пройшли понад 50 000 жінок по всій Україні.

 

Продовжуємо постійно надавати консультації жінкам та жіночим об’єднанням Україні щодо включення компоненту фізичної, психологічної та інформаційної безпеки, протидії вигоранню від громадської діяльності, безпеки в громадських місцях під час військового стану. Також, проводимо різні інші навчальні заходи (онлайн та офлайн).

З 2015 УЖВ щомісяця видає Бойовий Листок НА ВАРТІ, який розповсюджується серед військовослужбовців у зоні бойових дій. Також ми постійно надаємо правову допомогу жінкам в армії та їх родинам та проводимо навчання для жінок з розвитку особистості.

В 2015 році УЖВ, спільно з кафедрою організації медичного забезпечення Української військово-медичної академії та за участі Військово-медичного департаменту МО України взяла активну участь у розробці Стандарту підготовки «Фахова підготовка санітарного інструктора роти (батареї). Такий стандарт було розроблено вперше, та було погоджено Центром оперативних стандартів і методики підготовки ЗСУ і затверджено наказом директора Військово медичного департаменту МО України №64 від 31.08.2015р.

УЖВ займається створенням Школи Парамедичної Підготовки ЯСЕН у селі Шкарівка, Білоцерківського р-ну Київської області, а також проект по створенню Центру відпочинку та реабілітації ПОСІЧ, у селі Посіч, Івано-Франківської області для соціальної реабілітації та відпочинку жінок, що втратили члена родини на війні, дітей війни, та жінок, що були вимушені з

З 24 лютого 2022р. наша діяльність активізована на повну міць по всій Україні.

Що ми робимо зараз:

Проводимо активну контрпропаганду та інформаційну роботу, яка спрямована на боротьбу з ворогом рфІнформація готується та перекладається багатьма мовами і розміщується в соціальних мережах та на сайтах:

https://uavarta.org/

https://idel-ural.org/,                

https://wartoday.info/,  

Здійснюємо підтримку та допомогу військових ЗСУ

Здійснюємо підтримку та допомогу медичних закладів ( у т.ч. військовим шпиталям)

Здійснюємо підтримку та допомогу цивільного населення (у т.ч. евакуаційну та логістичну допомогу для цивільних)

Проводимо масові навчання, підвищуємо обізнаність та здійснюємо професійну підтримку для жінок та дівчат у самообороні, зниженню ризику у спілкуванні з військовими ворожих груп, підвищуємо знання жінок щодо виживання під час викрадення або взяття в заручники, безпека в громадських місцях під час військового стану, уникнення замінованих невідомих предметів, полон, виживання під час бойових дій, спілкування з дітьми про війну, з домедичної та парамедичної допомоги тощо.

Надаємо консультації жінкам та жіночим об’єднанням Україні щодо включення компоненту фізичної, психологічної та інформаційної безпеки, протидії вигоранню від громадської діяльності, безпеки в громадських місцях під час військового стану (онлайн).

Також, проводимо різні інші навчальні заходи (онлайн та офлайн).

Також УЖВ активно допомагає жінкам у створенні жіночих соціальних підприємств.

Головою Української Жіночої Варти,
адвокат Олена Білецька.

ХТО МИ?

Ми, українські жінки, які зібралися разом, у важкий для Батьківщини час заради перемоги, миру, справедливості, солідарності, співпраці та процвітання України.

МІСІЯ

Ми живемо заради використання можливостей, процвітання, успіху та перемоги

ПРИНЦИПИ

БАЧЕННЯ

ЦІЛІ

Реквізити Громадської організації «Українська Жіноча Варта»:

Одержувач: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «УКРАЇНСЬКА ЖІНОЧА ВАРТА»
Код ЄДРПОУ: 39439514
Банк: АТ «ОТП БАНК»
Код банку МФО: 300528
Код ЄДРПОУ банку: 21685166
Номер рахунку: № UA453005280000026007000008289
Призначення платежу: «Благодійний внесок на статутну діяльність організації» 

Shopping Basket

Підписатися на новини та події від УЖВ

Наші телеграм канали: