Українка розв’язала задачу, над якою математики усього світу билися кілька століть. Марина В’язовська отримала найпрестижнішу премію Салема.
Довілка: Премія Салема заснована Адріаною Салем, вдовою французького математика грецького походження Рафаель Салема (1898—1963).
Про нашу Українку маємо інформацію з Вікіпедії.
Марина Сергіївна В’язовська нар. 2 листопада 1984 року Київ, Україна — український математик. Доктор природничих наук (2013 рік).
Зростала у Києві, навчалась у Київському природничо-науковому ліцеї № 145, брала участь у математичних олімпіадах. Навчалась на механіко-математичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Щороку займала призові місця на Міжнародній студентській олімпіаді з математики[en] у 2002–2005 роках, здобувши перший приз у 2002 та 2005 роках[3]. По тому продовжила навчання в Німеччині, здобувши 2007 року ступінь магістра у Кайзерслаутерні
У травні 2010 року захистила кандидатську дисертацію в Інституті математики НАН України за темою «Нерівності для поліномів і раціональних функцій та квадратурні формули на сфері». 2013 року здобула ступінь доктора природничих наук (Dr. rer. nat.[en]) у Боннському університеті. Її докторська дисертація «Модулярні функції та особливі цикли» («Modular Functions and Special Cycles») написана під керівництвом Дона Цагіра та пов’язана з аналітичною теорією чисел. На початок 2016 року — постдокторський дослідник у Берлінській математичній школі та Гумбольдтському університеті Берліна
Ми пишаємося нашими жінками!
Джерело: ТСН
Відділ моніторингу УЖВ