ЗНАЙ НАШИХ! Українка Марина В’язовська розв’язала задачу, над якою математики усього світу билися кілька століть


Українка розв’язала задачу, над якою математики усього світу билися кілька століть. Марина В’язовська отримала найпрестижнішу премію Салема.
Довілка:  Премія Салема заснована Адріаною Салем, вдовою французького математика грецького походження Рафаель Салема (1898—1963).
Про нашу Українку маємо інформацію з Вікіпедії.
Марина Сергіївна В’язовська нар. 2 листопада 1984 року Київ, Україна — український математик. Доктор природничих наук (2013 рік).
Зростала у Києві, навчалась у Київському природничо-науковому ліцеї № 145, брала участь у математичних олімпіадах. Навчалась на механіко-математичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Щороку займала призові місця на Міжнародній студентській олімпіаді з математики[en] у 2002–2005 роках, здобувши перший приз у 2002 та 2005 роках[3]. По тому продовжила навчання в Німеччині, здобувши 2007 року ступінь магістра у Кайзерслаутерні
У травні 2010 року захистила кандидатську дисертацію в Інституті математики НАН України за темою «Нерівності для поліномів і раціональних функцій та квадратурні формули на сфері». 2013 року здобула ступінь доктора природничих наук (Dr. rer. nat.[en]) у Боннському університеті. Її докторська дисертація «Модулярні функції та особливі цикли» («Modular Functions and Special Cycles») написана під керівництвом Дона Цагіра та пов’язана з аналітичною теорією чисел. На початок 2016 року — постдокторський дослідник у Берлінській математичній школі та Гумбольдтському університеті Берліна
Ми пишаємося нашими жінками!

Джерело: ТСН
Відділ моніторингу УЖВ