Війна в Україні сьогодні: останні новини на 7 липня 2023 (фото)

499 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Що за сьогодні відбулося в Україні, коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Уночі російські окупаційні війська атакували територію України іранськими ударними дронами типу “Shahed”. Підрозділами зенітних ракетних військ, винищувальною авіацією та мобільними вогневими групами Повітряних Сил ЗС України 12 із 18 ударних БпЛА було знищено.

Крім того, ворог завдав ракетного удару по території одного з інфраструктурних об’єктів Запоріжжя. Також завдав 42 авіаційних удари, здійснив близько 30 обстрілів із реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. На жаль, зруйновано цивільну інфраструктуру, постраждали мирні люди.

Ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається високою.

Противник зосереджує основні зусилля на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках, тривають важкі бої. Протягом доби відбулось близько 20 бойових зіткнень.

На Волинському та Поліському напрямках оперативна обстановка без суттєвих змін. Ознак формування наступальних угруповань не виявлено. Визначені підрозділи ЗС білорусі виконують завдання у прикордонних із Україною районах. 

На Сіверському та Слобожанському напрямках противник зберігає військову присутність. Протягом доби завдав авіаційного удару в районі Вільшаної Харківської області. Здійснив мінометні та артилерійські обстріли понад 15 населених пунктів, зокрема це Попівка Чернігівської області; Краснопілля Сумської області та Окіп, Нескучне, Вовчанськ, Бударки і Рублене на Харківщині.

На Куп’янському напрямку противник намагався наступати в районах Новоселівського і Стельмахівки Луганської області. Наші воїни стійко тримають оборону, відбили усі атаки ворога. Артилерійських і мінометних обстрілів противника зазнали Колодязне, Новомлинськ, Дворічна, Западне, Масютівка, Куп’янськ та Кислівка Харківської області.

На Лиманському напрямку протягом доби противник вів штурмові дії та намагався витіснити наші війська із займаних позицій в районі північно-західніше Берестового Луганської області, успіху не мав. Завдав авіаційних ударів у районах Білогорівки Луганської області та Спірного на Донеччині. Артилерійських обстрілів зазнали понад 10 населених пунктів, зокрема, Невське, Білогорівка Луганської області та Веселе, Роздолівка  Донецької області.

На Бахмутському напрямку противник завдав авіаційних ударів у районах населених пунктів Богданівка, Олександро-Шультине, Біла Гора, Північне. Від ворожих артилерійських обстрілів постраждали більш як 15 населених пунктів, серед яких Васюківка, Маркове, Богданівка, Хромове, Часів Яр, Іванівське, Олександро-Шультине та Південне Донецької області. 

На Авдіївському напрямку ворог, за підтримки авіації, здійснив безуспішні наступальні дії в районах Новокалинового, Авдіївки та Невельського Донецької області. У той же час, противник провів артилерійські обстріли понад 15 населених пунктів, зокрема, постраждали Керамік, Желане, Авдіївка, Сєверне, Карлівка, Первомайське та Невельське Донецької області.

На Мар’їнському напрямку, під ворожим вогнем артилерії, наші захисники відбили усі атаки в районі міста Мар’їнка. Противник завдав авіаційного удару біля Красногорівки Донецької області. Здійснив обстріли населених пунктів Красногорівка, Мар’їнка та Побєда Донецької області.

На Шахтарському напрямку противник вів безуспішні наступальні дії в районі Благодатного Донецької області. Завдав авіаційного удару біля Великої Новосілки. Здійснив обстріли понад 15 населених пунктів, зокрема це Новомихайлівка, Єлизаветівка, Богоявленка, Вугледар, Золота Нива та Сєверне Донецької області.

На Запорізькому та Херсонському напрямках противник зосереджує основні зусилля на недопущенні подальшого просування наших військ. Здійснив артилерійські обстріли понад 20 населених пунктів, серед них Новодарівка, Левадне, Малинівка, Гуляйполе, Залізничне, Запорізької області; Львове, Токарівка, Антонівка, Велетенське, Кізомис Херсонської області та місто Херсон. Водночас, Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському та Бердянському напрямках, закріплюються на досягнутих рубежах, завдають вогневого ураження з артилерії по виявлених цілях противника, здійснюють заходи контрбатарейної боротьби.

На тлі успішних бойових дій Сил оборони України та через значні втрати противника в живій силі, у підрозділах російських окупаційних військ збільшилась кількість відмов від участі у бойових діях. Так, у районі населеного пункту Розівка Запорізької області, близько 20 російських військових відмовились виконувати бойові завдання на передових позиціях. Після цього їх взято під варту та переміщено до будівлі Розівського районного суду.

Авіація сил оборони за добу завдала 6 ударів по районах зосередження особового складу противника, 2 – по зенітно-ракетних комплексах та 1 – по пункту управління ворога. Також нашими захисниками було знищено 2 розвідувальних БпЛА оперативно-тактичного рівня.

Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили пункт управління, 7 артилерійських засобів на вогневих позиціях та станцію радіоелектронної боротьби противника.

Збройні сили України за добу просунулися на понад кілометр на Бахмутському напрямку. Про це повідомив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий. За останню добу ворог 318 разів бив по українським військовим ствольною та реактивною артилерією, здійснив три авіанальоти. 

Загалом росія запустила по території України понад тисячу іранських БПЛА «Shahed». Про це повідомив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця. Він зауважив, що всі БПЛА, які вибухнули або були збиті, були ретельно розібрані та вивчені. За результатами досліджень українських та незалежних міжнародних експертів було зібрано докази щодо іранського походження БПЛА, що використовувалося росією.


Останні події війни на сході України

Двох росіян взято у полон, знищено п’ять ворожих безпілотників на нашій ділянці фронту. Про це повідомив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий

Вже багато тижнів росіяни намагаються бути агресивними на Лиманському та Куп’янському напрямках. Тільки за цю добу вони здійснили шість атак на наші позиції та 19 авіаційних нальотів. 578 разів ворогом застосовувалася артилерія різних калібрів і типів. Під час відбиття наступів 35 окупантів було ліквідовано, 82 поранено, двох взято у полон. Також знищено БМП окупантів, мінометний розрахунок і п’ять безпілотних літальних апаратів.

Харківська область 

Протягом доби окупанти обстріляли з мінометів та артилерії прикордонні населені пункти Чугуївського, Харківського, Ізюмського, Куп‘янського району. Про це повідомили в ОВА.

Близько 11 години відбувся обстріл с. Одноробівка Богодухівського району. Внаслідок обстрілу виникла пожежа у будівлі залізничного вокзалу. Без потерпілих.

У с. Чернещина Ізюмського району внаслідок обстрілу горів будинок. 71-річна жінка  отримала поранення, госпіталізована. 

О 12:20 стався обстріл у с. Петропавлівка, горів дах будинку. Попередньо зруйновано 4 приватних житлових будинки та 6 пошкоджено. Постраждалих та загиблих немає.

У с. Довгеньке Куп’янського району хлопчик 15 років з іншими дітьми знайшов біля річки порох у пакеті та кинув його у багаття, внаслідок чого відбувся спалах та потерпілий отримав опіки, госпіталізований. 

У смт Печеніги Чугуївського району автомобіль дорожньої служби (грейдер) підірвався на невідомому вибуховому пристрої. Постраждалий водій чоловік 53 років, також госпіталізований із пораненнями. 

О 13:40 російські військові обстріляли Тимофіївку на Золочівщині, повідомив очільник громади Віктор Коваленко. У селищі відсутнє енергопостачання, пошкоджені приватний будинок та господарчі споруди.Також о 12:30 рф завдала близько 10 ударів по Івашківському інкубатору та території підприємства «Альфа». Поранених немає

Піротехнічні підрозділи ДСНС за добу обстежили 10 га території Харківщини, де виявили та знешкоджено 103 вибухонебезпечних предмета. До робіт залучили 32 піротехнічні розрахунки ДСНС – 163 особи та 64 одиниць техніки.

Троє з 45 бійців, яких 6 липня повернули з полону – жителі Харківщини,  – повідомив керівник ОВА Олег Синєгубов.

Під час засідання Ради оборони ухвалили рішення про скасування заборону на проведення масових та культурно-розважальних заходів на території Харківської області. Про це повідомили в ОВА. Відповідність приміщень усім нормам та порядок проведення мають погоджувати Нацполіція, ДСНС та Служба безпеки України. Заборона на проведення масових заходів із кількістю 50 і більше учасників на відкритому повітрі просто неба – залишається. 

Також на засіданні ухвалили рішення про дозвіл  на відновлення традиційного офлайн-навчання у закладах освіти. Воно буде можливим лише за умови наявності в закладі освіти спеціалізованого укриття, що відповідає вимогам законодавства, готовність системи оповіщення та ін. Рішення Ради оборони стосується дошкільної, шкільної, фахової, передвищої, вищої освіти. 

Активно триває оперативний ремонт квартир жителів Первомайського, які постраждали від ракетного удару росіян. Наразі роботи із закриття вибитих вікон у пошкоджених будинках завершені на 90%. Проводиться видача продуктових наборів, вже відправили 3000. 

З 450 населених пунктів Харківської області, які були знеструмлені внаслідок обстрілів, 83 залишаються без електрики. Більшість з них  – прифронтові,  – повідомив заступник технічного директора «Харківобленерго» Олександр Кишинський.

Донецька область

За 6 липня росіяни вбили 1 жителя Донеччини  – у Торецьку. Ще 5 людей за добу дістали поранення,  – повідомив очільник ОВА Павло Кириленко.

На Волноваському напрямку під обстрілами Вугледар і Пречистівка  – без жертв. Про це повідомили в ОВА. На Донецькому напрямку Авдіївка зазнала ракетного удару. Зафіксовано обстріли Красногорівки і Костянтинівки Мар’їнської громади, околиць Очеретинської громади. За добу росіяни 5 разів обстріляли Курахівську громаду  – пошкоджено 3 будинки в Іллінці і інфраструктурний об’єкт у Гірнику.

На Горлівському напрямку численних обстрілів зазнала Торецька громада. У Торецьку 1 людина загинула і 2 поранено, пошкоджено 11 будинків, дитсадок і 2 крамниці; у Північному поранено 1 людину, пошкоджено 4 будинки і 3 інфраструктурні об’єкти. У Часовоярській громаді пошкоджено багатоповерхівку, приватний будинок і 2 нежитлові будівлі. У Соледарській громаді під вогнем Васюківка і Роздолівка.

На Лисичанському напрямку відбулося 16 обстрілів Лиманської громади: у Колодязях зруйновано 2 будинки і 1 пошкоджено, у Ямполівці зруйновано 1 і 1 пошкоджено.

Наслідки російських обстрілів. Фото: пресслужба поліції Донеччини

Вдень російські військові обстріляли Авдіївку. Внаслідок цього поранені двоє людей. Їх евакуювали до лікарні Мирнограда на Донеччині,  – розповів очільник Авдіївської МВА Віталій Барабаш.

Також обстріляли село Катеринівка Покровського району на Донеччині  – поранений 61-річний чоловік,розповіла речниця Донецької обласної прокуратури Анастасія Мєдвєдєва.

На Бахмутському напрямку українські військові продовжують просуватися. В районі Кліщіївки вони мають успіх  – закріплюються на нових позиціях. Про це повідомили в Генштабі ЗСУ.

Військово-морські сили росії створили новий Азовський військово-морський округ зі штабом в Маріуполі. У такий спосіб рф намагається убезпечити логістику на окупованих південних територіях України. Про це повідомила британська розвідка.

На Донеччині аграрії розпочали збір врожаю ранніх зернових та зернобобових культур. Цього року через бойові дії вдалось засіяти лише трохи більше половини полів.

Луганська область

Поблизу Кармазинівки, що південніше Сватового, спробували просунутися загарбники. Свої намагання витіснити наші війська із займаних позицій ворог підтримував авіацією, але результату не досяг. Про це повідомив очільник Луганської ОВА Артем Лисогор.  По цьому населеному пункту, а також по Невському росіяни вдарили ще й з повітря.Не припиняються й обстріли артилерію – минулої доби противник їх спрямував по Білогорівці та Невському. 

Втрати росіяни несуть відчутні. За інформацією від військових, лише до Луганська щодня доставляють більше 80 загиблих окупантів. Тому там і посилюються примусова мобілізація. За неявку до так званого військкомату” окупанти будуть відбирати водійське посвідчення. Такі нововведення почнуть діяти з 11 липня. Упродовж доби відповідна інформація буде внесена в спеціальну базу і стане доступною на кожному блокпості росіян. 

Водночас загарбники продовжують комплекс заходів, спрямованих на насильницьке нав’язування російського громадянства мешканцям окупованого регіону. Про це повідомив очільник Луганської ОВА Артем Лисогор. Зокрема, в декількох населених пунктах області впроваджені заходи адміністративно-поліцейського тиску на місцевих мешканців. Проводяться обшуки помешкань із залякуванням господарів. Також тим, в кого немає паспорту рф, намагаються обмежити пересування не тільки між містами та селами, а й в межах одного населеного пункту.

У Сєвєродонецьку рф в місті наразі більше, ніж сєвєродончан. Там все частіше фіксуються спалахи гострих кишкових інфекцій, бо в Сєвєродонецьку складна епідемічна ситуація, – повідомив очільник ОВА Олександр Стрюк. Окупанти почувають себе захищеними в місті, але це ненадовго.

Для жителів Невського та навколишніх сіл доставили гуманітарну допомогу. Із чотирьох автівок неушкодженою залишилася лише одна інші потрапили під російські обстріли.

Що відбувається зараз на півночі України

Україні потрібно щонайменше 300-400 автоматизованих комплексів для розмінування територій Київщини, Чернігівщини, Сумщини та Харківщині, – повідомив член комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук. За його словами, наразі такі комплекси використовують переважно у південних та східних областях. Водночас в Україні застосовують “ручне” розмінування із використанням детекторів, проте це дуже повільний та небезпечний процес. 

Київська область

Зниклими безвісти під час активних бойових дій на території Київщини вважаються 317 жителів області. 190 мирних жителів, за оперативною інформацією, перебувають в рф. Про це повідомив очільник Національної поліції Київщини Андрій Нєбитов. Він зазначив, що під час окупації багато тіл були повністю знищені російськими військовими – їх важко не те що ідентифікувати, а навіть знайти їх останки.

В Ірпені відбудували найвищий будинок – 18-ти поверховий «Титан» з житлового комплексу «Синергія 2+», який був зруйнований внаслідок обстрілів рф у 2022 році. Як повідомив міський голова Ірпеня Олександр Маркушин, багатоповерхівку повністю відбудували менше ніж за рік – після російських обстрілів монолітні перекриття і дах були понівечені, у деяких квартирах не залишилося стін, вибиті 90% вікон. Тепер понад 1000 містян можуть повернутися додому.

18-поверховий будинок в Ірпені, пошкоджений російськими обстрілами. Фото: з соцмереж

Чотири громади Київщини перемогли у конкурсному відборі з розробки муніципальних енергетичних планів за підтримки експертів U-LEAD. Це Березанська, Бучанська, Обухівська і Таращанська громади, – повідомили в Бучанській міській раді. Це пілотний проєкт, в якому працюватимуть над енергетичною безпекою. 48 громад-переможців розроблятимуть цей план вперше в Україні за підтримки та участі експертів Мінвідновлення.

У Ніжині найбільші укриття обладнають системою автоматичного відкриття дверей. Як повідомив міський голова Ніжина Семен Пустовіт, в укриттях мають вбудувати електронний замок, який буде автоматично відкриватися за сигналом повітряної тривоги. Кошти на пілотний проєкт планують виділити з місцевого бюджету.

На фестивалі «Протасів Яр» у Києві 8 липня відзначать День пам’яті Романа Ратушного. В межах четвертого дня фестивалю покажуть фільм-нарис про полеглого торік київського активіста, співзасновника громадської організації «Захистимо Протасів Яр», розвідника 93-ї бригади «Холодний Яр». Фільм «Роман Ратушний. Вільна людина» створили кінооб’єднання «Вавилон’13» та фестиваль «Протасів Яр».

Укрпошта представила спеціальний благодійний випуск рамки “ПТН ПНХ!”, що містить відповідну поштову марку з відбитком штемпеля “Перший день. Київ. 24.02.2023” та поштову картку, які були випущені до річниці повномасштабної війни. Зазначається, що тираж випуску лімітований – 1000 екземплярів, ціна – 1600 грн. Одна тисяча гривень від реалізації кожної презентаційної рамки буде спрямована на облаштування шкільних укриттів.

У столиці презентували імерсивне 3D-шоу «Отріцатєльноє всплитіє», яке присвячене потопленню ВМС ЗСУ флагмана чорноморського флоту росії – ракетного крейсера “Москва”. 3D-шоу триває 20 хвилин на 25-метровому екрані, який оточує глядача з усіх боків і повністю занурює у видовище. Режисер фільму Андрій Френчук повідомив, що для створення роботи використовувалися розсекречені дані Національного військово-історичного музею України, за допомогою яких змодельовано всі обставини. 

Житомирська область

Жителі двох багатоповерхівок та сімнадцяти приватних осель у Житомирі, які були повністю зруйновані внаслідок атаки російських військ, з 15-го липня зможуть отримувати компенсацію за втрачене житло. Про це повідомили в міській раді. Гроші для виплат надійдуть з державного бюджету.

Зруйнований внаслідок російської агресії будинок в Житомирі. Фото: з соцмереж

Вимушені переселенці проживатимуть у модульному містечку Житомирської громади. Відповідне положення затвердили на засіданні виконавчого комітету міської ради. Встановлення модульних будиночків заплановано на осінь, наразі Червоний Хрест (Італія) проводить тендер для їх закупівлі. Заселитися в ці будинки зможуть сім’ї, які фактично проживають в межах Житомирської громади та перебувають на обліку як внутрішньо переміщені особи.

Гуманітарний штаб Житомирської ОВА за 6 місяців отримав майже 1 300 запитів від територіальних громад області щодо потреб в допомозі особам, які потрапили у складні життєві обставини, в тому числі внутрішньо переміщеним особам. Загалом для громад області, з урахуванням їх потреб, передано 2 600 тонн різних видів гуманітарної допомоги. Допомога надходить з 12 країн: Польщі, Румунії, Словенії, Нідерландів, Італії, Португалії, Чехії, Швейцарії, Німеччини, Франції, Іспанії, Туреччини та ряду областей України.

Сумська область

Протягом минулого дня, 6 липня, росіяни здійснили 15 обстрілів прикордоння. Загалом зафіксовано 103 вибухи. Про це повідомили в Сумській ОВА. По території Білопільської громади ворог завдав 26 мінометних та 6 артилерійських ударів, здійснив скидання з БПЛА вибухових пристроїв типу ВОГ – зафіксовано 2 вибухи, запустив з гелікоптера некеровані авіаційні ракети – 13 вибухів. Мінометних ударів зазнали Есманська, Краснопільська, Миропільська та Середино-Будська громади; під гранатометним обстрілом перебувала Глухівська громада.

Вночі та вранці 7 лютого російські військові здійснив 5 обстрілів прикордоння – загалом зафіксовано 18 вибухів. Під ворожим вогнем перебували Краснопільська громада, Хотінська, та Юнаківська громади. Ворог завдавав ударів з мінометів та артилерії .

На Сумщині через обстріли рф прикордонних територій знеструмлено 57 населених пунктів – це 3 238 споживачів. Про це повідомили в АТ “Сумиобленерго”. Аварійні бригади працюють на тих ділянках, де дозволяє безпекова ситуація.

Мешканці пошкодженого російськими безпілотниками будинку в Сумах отримають виплати від міськради, в залежності від суми завданих їм збитків. Як повідомив міський голова Олександр Лисенко, наразі триває робота експертів з оцінки руйнувань будинку та стану пошкодженого майна. Рідним трьох людей, які загинули, планують виплатити 500 тисяч гривень допомоги.

Діти пільгових категорій з Сумщини цього літа мають можливість відпочити в західних регіонах України та закордоном, – повідомили в Сумській ОВА. Попри воєнні дії в Україні, держава та обласна влада залучають всі наявні можливості та фінансові ресурси на організацію літнього відпочинку. Акцент робиться на безпеці та першочерговому залученні дітей пільгових категорій.

Чернігівська область

Протягом минулої доби росіяни здійснили два обстріли, – повідомили в ДПСУ. Обстрілів зазнала Сновська територіальна громада, зафіксовано 8 вибухів.

За червень ворог обстріляв Чернігівщину 144 рази, зафіксовано 1 137 ударів. Про це повідомив очільник обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус. Сумарно повітряна тривога в області за минулий місяць тривала 2 дні 3 години і 55 хвилин.

Наслідки обстрілів прикордонної Чернігівщини росіянами. Фото: тг-канал В’ячеслава Чауса (ОВА)

Понад пів тисячі абонентів у п’яти населених пунктах Чернігівщини залишаються без електроенергії через пошкоджені російськими обстрілами мережі. Наразі без світла перебувають села на Семенівщині, Новгород-Сіверщині та Сновщині, – повідомили в Чернігівобленерго. Частина з них залишається без електрики на протязі півтори місяці, адже знаходиться у зоні постійних російських обстрілів.

Укриття Новобиківської школи, яке у лютому-березні 2022 року на місяць окупували російські військові, ремонтують за підтримки ЮНІСЕФ. Аби відновити навчання у школі після проживання російських військових, громада власними силами прибрала територію закладу та облаштувала простір для перебування учнів під час повітряної тривоги. Для продовження роботи у режимі офлайн за кошти благодійних організацій, міжнародних фондів, батьківські та бюджетні кошти в школі провели ряд ремонтних робіт, отримали необхідну навчальну літературу, комп’ютерну техніку та меблі.

Монумент “Дружби народів” у Сеньківці на кордоні з рф зняли з обліку пам’яток історії місцевого значення. Про це повідомили в обласному Департаменті культури і туризму, національностей та релігій. Нагадаємо, що пункт пропуску “Сеньківка” зруйнований, а монумент “Три сестри” (який стоїть на місці, де сходяться кордони України, Росії та Білорусі) був облаштований, як вогнева позиція росіян.

Останні події в центральних областях України

Дніпропетровська область

Вночі ворог вдарив із БпЛА по приватному підприємству в Криворізькому районі. В результаті зайнявся газопровід високого тиску та сухостій. Вогнем охопило 110 м² території. Після опівночі в цьому ж районі ПвК «Схід» знищили три ворожі безпілотники. В Солонянській громаді Дніпровського району через падіння уламків також сталась пожежа на площі 50 м².  Уламками зачепило автівку, яка рухалась дорогою. В ній загинуло двоє чоловіків 47 та 30 років. Чотири рази за минулу ніч вдарив агресор зі ствольної артилерії по Нікополю. Атакував ворог і  Дніпро. ПвК «Схід» впродовж ночі знищили над містом три безпілотника. Попередньо – «Шахеди-136». Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

У Дніпрі відкрилась персональна виставка світлин підполковника Національної гвардії України Андрія Карпенка “Стежками до миру — дорогами війни”. На ній представили 20 світлин, зроблених автором під час бойових дій в Україні.

Дніпропетровщина допоможе відбудувати три з 26 сіл та селищ Херсонщини, які найбільше постраждали від агресії рф та окупації. Це Ольгине, Старосілля та Бобровий Кут. До процесу залучать понад 150 спеціалістів.

Вінницька область

​​Модульні будинки для внутрішньо переміщених осіб встановлюють на території Вороновицької філії Вінницького обласного пансіонату. 27 окремих будинків будуть зібрані в загальний модульний комплекс. Розрахований він на 40 людей.

29 сакур висадили на площі Перемоги у Вінниці у пам’ять про загиблих внаслідок ракетного обстрілу міста 14 липня 2022. Тут також тривають роботи з облаштування памʼятного місця. Відкриють його за тиждень, у річницю трагедії. Про це повідомив представник ініціативної групи Володимир Затайдух.

Кіровоградська область

Кіровоградщина відновлюватиме село Мала Олександрівка на Херсонщині. Про це повідомив голова Кіровоградської ОВА Андрій Райкович.

Полтавська область

З Полтавщини соціально  відповідальний бізнес передав бійцям два дрони, оснащені тепловізійними камерами. Про це повідомив голова Полтавської ОВА Дмитро Лунін.

Черкаська область

Світлини, які зробив офіцер 118-ї бригади, журналіст Володимир Муканом розмістили у сквері “Юність” у центрі Черкас. Він  загинув 29 квітня у Бахмуті під час виконання бойового завдання.

Світлини Володимира Муканома. Фото: з соцмереж

402 пошкоджених будинки планують відновити на звільненій Херсонщині за кошти Черкащини. Область опікуватиметься трьома селами: Іванівкою, Новопетрівкою та Миколаївкою. Ці населені пункти були окуповані російськими військовими з 24 лютого 2022 року та звільнені торік Збройними Силами України.

Свіжі новини з фронту південних областей України

Запорізька область

Вдень ворог завдав удару по Запоріжжю. Снаряди С-300 влучили в об’єкт інфраструктури, сталося загоряння однієї з будівель.

Минулої доби російські війська здійснили 67 обстрілів 11 міст і сіл Запорізької області. Наразі надійшло 20 повідомлень про руйнування житлової інфраструктури. Ворог завдав авіаудар по Новодарівці, двічі атакував з БПЛА Полтавку, 7 ударів здійснив з РСЗВ по Гуляйполю, Новодарівці та Малинівці, 57 артилерійських обстрілів – по Гуляйполю, Залізничному, Червоному, Чарівному, Полтавці, Преображенці, Кам’янському та іншим прифронтовим селам. У Гуляйполі смертельні поранення отримала 56-річна жінка.

На Запорізькому напрямку противник зосереджує основні зусилля на недопущенні просування наших військ. Водночас, Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському та Бердянському напрямках, закріплюються на досягнутих рубежах, здійснюють заходи контрбатарейної боротьби.

У населеному пункті Новопетрівка Бердянського району, на території корпусу дитячого санаторію “Весна”, російські військовослужбовці облаштували військову базу. Там знаходиться понад 800 російських військовослужбовців та розосереджена російська військова техніка в безпосередній близькості до житлових будинків місцевих жителів.

Представники МАГАТЕ відвідали низку об’єктів, включно з басейнами-охолоджувачами, і не побачили “жодних ознак вибухових речовин або мін у цих місцях”. Водночас, МАГАТЕ досі не отримав доступу до даху ЗАЕС. Раніше Генштаб попереджав, що на дахах III та IV енергоблоків ЗАЕС окупанти розмістили сторонні предмети, схожі на вибухівку.

Експерти Американського ядерного товариства розглянули “найгірші сценарії” на ЗАЕС, зокрема бомбардування та навмисний підрив реакторів і контейнерів для зберігання відпрацьованого ядерного палива, та не передбачають ситуацію, яка зможе загрожувати здоров’ю населення. У малоймовірному випадку, якщо захисні конструкції будуть порушені, будь-який потенційний викид радіологічних матеріалів буде обмежений зоною, що оточує реактори.

Миколаївська область

Очаків був атакований ворожими ударними безпілотниками «Шахед-136». Про це повідомили у зведенні Миколаївської ОВА. Силами протиповітряної оборони було знищено п’ять дронів. Внаслідок падіння уламків сталося займання будівлі корпусу на території бази відпочинку та займання стерні, які були оперативно ліквідовані. Детальна інформація про наслідки руйнувань і постраждалих уточнюється.

Сьогодні о 5.55 ворог обстріляв із артилерії Очаків. А о 1.30 та 2.15 відбувся обстріл населених пунктів Горохівської громади ракетами С-300. Внаслідок чого в одному населеному пункті зруйновано базу сільгосподарського господарства – знищено склади, техніку та зерно. Попередньо без постраждалих. В іншому населеному пункті на місці влучання в радіусі 200 метрів пошкоджені всі вікна житлових будинків та уламками пошкоджено газопровід. Попередньо без постраждалих, повідомили у Миколаївській ОВА.

Сьогодні у Миколаєві було представлено військову техніку, на якій росіяни намагалися захопити область. На виставці відвідувачі могли побачити, головним чином, легкоброньовану техніку: БТР-80, БМП-2, БРДМ, МТЛБ, відмінною особливістю якої є латинські символи «Z», «O», «V», нанесені білою фарбою на борти. Імпровізована виставка викликала непідробний інтерес у мешканців міста – вони не втрачають можливості сфотографуватися на тлі захоплених військових трофеїв. 

Одеська область

Одеса продовжує допомагати захисникам України. Ще дев’ять позашляховиків, а також машина швидкої допомоги сьогодні відправились до однієї з бригад. Автівки придбані в рамках міської програми допомоги ТРО на прохання одеських бригад. Це перша партія, всього буде придбано 40 автівок високої прохідності. Також, від КУ «Рятувально-водолазна служба» міськради, військовим було передано кран-маніпулятор досить рідкісної модифікації вантажопідйомністю 30 тонн.

Моряків-прикордонників, які брали участь у спецоперації зі звільнення острова Зміїний у Чорному морі, нагородили медалями. Про це повідомили в пресслужбі Морської охорони Держприкордонслужби України. Військовослужбовців Ізмаїльського та Маріупольського загонів Морської охорони нагородили медалями “За військову службу” та “Захиснику Вітчизни”, які їм вручив заступник голови Державної прикордонної служби Сергій Сердюк.

Херсонська область

В ніч на 7 липня військові рф випустили по Херсонщині ракету з зенітно-ракетного комплексу С-300. Це нетиповий вид озброєнь, який вони застосували по деокупованій частині області. Про це повідомила керівниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони та охорони півдня Наталія Гуменюк. Також вночі армія рф обстріляла Інгулець, Високе та Олександрівку, які розташовані вглиб від лінії зіткнення.

За минулу добу противник здійснив 77 обстрілів, випустивши 371 снаряд з мінометів, артилерії, танків, «Градів», авіації та БПЛА. Окупанти здійснили авіаційний обстріл с.Зміївка, там пошкоджені приватні будинки. Під ракетною атакою росіян перебували с.Високе та с.Інгулець, вибухами пошкоджено житлові будинки, зруйнована будівля школи. У с.Кізомис через російські обстріли згоріли теплиці. По місту Херсон ворог випустив 37 снарядів. російські військові поцілили у житлові квартали населених пунктів області; будинок культури у селі Таврійське та заклад торгівлі у Херсоні. Через російську агресію 10 людей дістали поранення. Поліція відкрила 22 кримінальні провадження за фактами воєнних злочинів російських окупантів.

Армія рф знищила школу в селі Інгулець Дарʼївської громади. Фото: Поліція Херсонської області

У населеному пункті Чумаківка Херсонської області російські окупанти переобладнали під військову комендатуру базу відпочинку “Іва”. Про це повідомили в Генштабі.

15 областей України допоможуть окремим громадам Херсонщини відбудувати пошкоджене житло та соціальні об’єкти. Відновлення населених пунктів, які зруйнували російські військові відбудеться в рамках всеукраїнського пілотного проєкту “Пліч-о-пліч”. Фахівці з регіонів працюватимуть у 26 населених пунктах Херсонщини і долучаються технікою, матеріалами.

Останні новини на сьогодні в західних областях України

Волинська область

У рамках проєкту “Пліч-о-пліч” 15 областей України відновлюватимуть постраждалі від російської агресії громади Херсонщини. Волинська область взяла шефство над селом Благодатівка Бериславського району. Населений пункт перебував під російською окупацією з березня 2022 року. А 5 вересня того ж року Збройні сили України його звільнили. Відтак, у селі, де проживало 268 людей, на сьогодні пошкоджено 93 житлові будівлі та один фельдшерсько-акушерський пункт. З них 17 будинків повністю зруйновані. Наступного тижня у село виїдуть перші групи людей з Волині, які розпочнуть відбудову.

Закарпатська область

У Центр гуманітарної допомоги “Совине гніздо” цього тижня волонтери видали ВПО, які зареєстровані в Ужгороді, гуманітарну допомогу, а саме 75 пакетів із необхідними речами для дітей до 2 років; 100 продуктових наборів; 130 гігієнічних наборів; одяг; постільну білизну та посуд (загалом видали 1 800 одиниць). Видачу гуманітарної допомоги здійснювали у партнерстві з PDUM Partnerschaft Deutschland-Ukraine/Moldova e. V., Luftfahrt ohne Grenzen / Wings of Help e.V., ГО Дівчата.

Івано-Франківська область

Ще дві родини полеглих Героїв відправилися на відпочинок в межах проєкту “Турбота про родину Героя”. Всього від початку проєкту вже оздоровилось майже 170 дітей.

Відкрили анотаційну дошку Ігорю Мазуркевичу – захиснику України, добровольцю, старшому солдату, стрільцю 10-ої окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс». Пам’ятний знак встановили та освятили на фасаді Гімназії в селі Вовчинець.

Львівська область

Внаслідок ракетного удару росії по Львову 6 липня 10 осіб, травмовані 42 людини, 16 з них госпіталізували.

Результати атаки на Львів. Фото: з соцмереж

Розбір завалів унаслідок учорашнього ракетного удару по багатоквартирному будинку у Львові завершили. До робіт залучили 668 осіб та 139 одиниць техніки – зокрема рятувальників, медиків, поліціянтів, представників комунальних служб, волонтерів.

Розбір завалів у Львові. Фото: з соцмереж

У Львові росія вдарила ракетами по буферній зоні об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Жителі Жовтанецької територіальної громади відправили на передову три автомобілі для воїнів 80 окремої десантно-штурмової бригади, 82 окремої десантно-штурмової бригади та зведеної групи «Материк». Про це повідомили в ОВА.

Рівненська область

Рівненській центральній міській лікарні відбулася зустріч лікарки-інфекціоністки, доктора медичних наук, професорки Ольги Голубовської з медиками області. Обговорили наслідки підриву греблі Каховської ГЕС та загрози в розрізі розповсюдження інфекційних захворювань по всій Україні.

В рамках проєкту «Пліч-о-пліч» Рівненська ОВА взяла шефство над Кочубеївською громадою південного регіону. Тут, зокрема, будуть відбудовувати житло та інфраструктуру трьох сіл – Кочубеївка, Заградівка та Орлове. Бригади із територіальних громад Рівненщини вже приступили до ремонтних робіт.

Тернопільська область

Україну відвідав польський Прем’єр-міністр Матеуш Моравецький. В рамках свого візиту він побував на Тернопільщині, аби вшанувати пам’ять поляків, які поховані на території колишнього села Пужники. Про це повідомили в ОВА.

В рамках проєкту «Пліч-о-пліч» Тернопільська ОВА взяла шефство над смт Архангельське, Херсонської області. Зараз тут 350 житлових об’єктів потребують відновлення. Один об’єкт соціальної інфраструктури знищено повністю, ще 4 потребують капітального відновлення. Команда із 10 фахівців будівельної сфери з Тернопільської області розпочала відновлення 18 житлових об’єктів. Ще 16 будуть зведені наново.

Хмельницька область

Хмельницька область в рамках проєкту “Пліч-о-пліч” буде відновлювати Високопілля Бериславського району Херсонської області. Мова йде про відновлення об’єктів житлового призначення, які були пошкоджені внаслідок війни. Нині селище зруйноване на 80%, там живе дуже мало людей, хоча до війни мешкало близько 4 тисяч людей.

Чернівецька область

Голова ОВА Руслан Запаранюк зустрівся з депутатом парламенту Румунії, головою Союзу українців Румунії Миколою-Мирославом Петрецьким. Під час зустрічі говорили про співробітництво у економічній, культурній, освітній сфері.

Голова Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Молдова в Україні Валеріу Ківерь. Під час зустрічі йшлося про підтримку України у час повномасштабної війни та можливу подальшу співпрацю у різних галузях, як в економічному плані, так і у соціальній, освітній, культурній сферах.

 Міжнародна підтримка України в російсько-українській війні (вторгнення росії в Україну)

Німеччина передала Україні черговий пакет військової допомоги, який містить міст для мостоукладальної бронетехніки Beaver, броньований мостоукладач Beaver, інженерну броньовану машину DACHS, шість великовантажних тягачів 8×8 HX81 і три напівпричепи, а також три засоби для радіоперешкод і два противодронових датчики. Про це йдеться на сайті німецького уряду.

Чехія передасть Україні бойові гелікоптери, боєприпаси та 100 тисяч одиниць амуніції. Про це повідомив прем’єр Чехії Фіала. Також Прага направить Києву авіасимулятори, щоб навчання пілотів для F-16 могло проходити прямо в Україні.

Україна і Словаччина підписали контракт щодо виробництва 16 самохідних артилерійських установок Zuzana 2. Про це повідомили в Офісі Президента.

Підписано Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України та Міністерством оборони Чеської Республіки. Метою цього Меморандуму є підтримка військово-технічної співпраці.

Палата представників Нідерландів визнала Голодомор геноцидом українського народу.

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з президентом Чехії Петром Павелом. Обговорили питання спільної безпеки та взаємодії заради посилення оборони.

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з президентом Сенату парламенту Чеської Республіки Мілошем Вистрчілом та президентом Палати депутатів парламенту Чехії Маркетою Пекаровою Адамовою. Особливу увагу під час розмови було приділено обговоренню питання щодо проведення Глобального саміту з імплементації Української формули миру та якнайшвидшого набуття Україною членства в НАТО та Європейському Союзі.

Голова Закарпатської ОВА Віктор Микита виступив на засіданні Європейського альянсу міст та регіонів щодо відбудови України, який проходив у межах роботи Комітету регіонів ЄС European Committee of the Regions. Він презентував модель співпраці між регіонами та громадами за підтримки Конгресу, яка зараз дозволяє ефективно відновлювати деокуповані території і розвивати економіку безпечних областей.

Голова Закарпатської ОВА Віктор Микита разом із послом України при ЄС (Mission of Ukraine to the EU) Всеволодом Ченцовим відвідали брюссельський офіс концерну Philips. Обговорили концепцію обласного центру реабілітації військовослужбовців, котрий планується створити в Україні.

Лідери країн НАТО 11-12 липня у Вільнюсі затвердять багаторічний пакет підтримки України, який наблизить її до альянсу. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Президенти Литви, Латвії та Польщі надіслали спільного листа генсеку НАТО Єнсу Столтенбергу, в якому висловили своє занепокоєння щодо подій в рф та білорусії.

МАГАТЕ “досягає прогресу” в інспекції кількох ділянок Запорізької атомної електростанції, проте на дах окупанти експертів все ще не пускають. Про це повідомив глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

У рамках міжнародного бізнес-форуму, який проходить у Чернівцях, відбулася зустріч партнерських регіонів, міст та офіційних делегацій України, Румунії та Республіки Молдова. Під час зустрічі сторони обговорили напрямки співпраці, можливості розширення співробітництва на рівні як на громад, так і загалом держав.

Міністерство закордонних справ Фінляндії оголосило, що країна продовжує заборону на необов’язкові поїздки для громадян росії та запроваджує нові обмеження. Обмеження почнуть діяти 10 липня і стосуватимуться бізнесменів, власників нерухомості та студентів. Бізнесменам заборонили транзит до інших країн Шенгенської зони через територію Фінляндії.

Львівська національна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» взяла участь у ювілейному 150-му хоровому фестивалі у місті Рига (Латвія). У межах заходу український колектив виконав Гімн України із 15 000 хористами. Зазначимо, «Дударик» – єдиний закордонний колектив, який запросили на цю подію.


Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Віта Петренко, Анна Єфремова



Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska