Війна в Україні сьогодні: останні новини на 26 березня 2023 (фото)

396 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Що за сьогодні відбулося в Україні, коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Протягом доби противник завдав 1 ракетного та 16 авіаційних ударів,  здійснив понад 10 обстрілів із реактивних систем залпового вогню.

Високою залишається ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів по всій території України, адже російська федерація надалі використовує тактику терору.

Противник зосереджує основні зусилля на веденні наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. На них, завдяки професійним і злагодженим діям, нашими захисниками відбито понад 50 ворожих атак.

На Волинському, Поліському, Сіверському та Слобожанському напрямках оперативна обстановка без суттєвих змін, ознак формування наступальних угруповань окупантів не виявлено. На території республіки білорусь тривають заходи бойової підготовки підрозділів збройних сил російської федерації. Противник продовжує зберігати військову присутність у прикордонних районах Курської та Бєлгородської областей. Протягом доби ворог здійснив обстріли по районах населених пунктів Нововасилівка, Бачівськ, Атинське, Волфине, Миропільське, Покровка, Попівка Сумської області, а також Тимофіївка, Ветеринарне, Гранів, Козача Лопань, Глибоке, Гатище, Колодязне, Дворічна, Западне і Кам’янка Харківської області. 

На Лиманському напрямку протягом доби противник вів безуспішні наступальні дії в районі населених пунктів Синьківка та Веселе. Здійснив артилерійські обстріли по районах Куп’янська Харківської області; Макіївки, Невського, Діброви, Білогорівки Луганської області, а також Колодязів, Лимана і Виїмки на Донеччині.

На Бахмутському напрямку ворог продовжує штурмові дії міста Бахмут, а також у районі Іванівського Донецької області. Обстріляв населені пункти Васюківка, Бондарне, Залізнянське, Міньківка, Новомаркове, Григорівка, Бахмут, Іванівське, Майорськ та Нью-Йорк. 

На Авдіївському та Мар’їнському напрямках противник вів наступальні дії в напрямку населених пунктів Новокалинове, Авдіївка, Сєверне, Первомайське та Мар’їнка. Успіху не мав. Численних ворожих обстрілів зазнали Новокалинове, Красногорівка, Кам’янка, Авдіївка, Нетайлове, Мар’їнка та Георгіївка Донецької області. 

На Шахтарському напрямку протягом доби ворог обстріляв райони Новомихайлівки, Вугледара та Великої Новосілки Донецької області. 

На Запорізькому та Херсонському напрямках противник продовжує оборонні дії. Здійснив обстріли населених пунктів Ольгівське, Малинівка, Гуляйполе, Новоданилівка, Новоандріївка Запорізької області та Херсон, Золота Балка, Михайлівка, Берислав, Веселе, Козацьке, Миколаївка, Львове, Антонівка, Благовіщенське і Дніпровське Херсонської області. 

Російські загарбники продовжують зазнавати величезних втрат. Це змушує їх облаштовувати свої шпиталі на території цивільних медичних закладів. 

Так, у населеному пункті Нововасилівка Приазовського району Запорізької області російські окупаційні війська використовують місцеву лікарню, як шпиталь. Станом на 25 березня в ній проходить лікування близько 200 поранених російських загарбників. Цивільному населенню заборонено доступ до лікувального закладу.

Авіація Сил оборони України за добу завдала 3 ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки окупантів, підрозділи ракетних військ і артилерії уразили 3 райони зосередження противника, станцію радіоелектронної боротьби та склад боєприпасів ворога.

Україна вимагає скликати Радбез ООН. Про це йдеться в повідомленні українського Міністерства закордонних справ. росія прагне розмістити тактичну ядерну зброю на території білорусі, що підриває засади Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, архітектуру ядерного роззброєння та систему міжнародної безпеки у цілому. росія вчергове порушує усі можливі договори.

Було запущено 2 свердловини добовим дебітом 300-400 тис. куб. м. Про це повідомив голова “Нафтогазу” Олексій Чернишов. «Ми не тільки забезпечуємо роботу наших об’єктів, але й працюємо над бурінням нових свердловин. Лише за березень ми запустили дві нові потужні свердловини, які дають 300-400 тис. куб. м на добу», – зауважив він. 


Останні події війни на сході України

Харківська область 

Російські військові спробували наступати на Синьківку, – повідомили в Генштабі ЗСУ. За день окупаційна армія обстріляла щонайменше 11 населених пунктів на території Харківщини на слобожанському напрямку. На волинському, поліському, сіверському та слобожанському напрямках оперативна обстановка без суттєвих змін, ознак формування наступальних угруповань окупантів не виявлено. Противник продовжує зберігати військову присутність у прикордонних районах курської та бєлгородської областей.

Сапери розмінували близько 1% потенційно замінованої території Харківщини станом на 20 березня, – повідомив речник управління ДСНС у Харківській області Євген Василенко: «Ця цифра постійно змінюється, оскільки ведуться активні бойові дії вздовж кордону з рф. Це Харківський, Богодухівський, Чугуївський та Куп’янський райони. Обстріли проводяться постійно з великою інтенсивністю».

Близько десятої ранку рф обстріляла Куп’янськ. Внаслідок удару пошкоджень зазнали приватний будинок та п’ятиповерхівка, – повідомили у пресслужбі ДСНС.

Минулої доби ворог обстрілював прикордонні населені пункти Харківського, Куп’янського, Чугуївського та Богодухівського районів. Зокрема, під вогнем окупантів перебували Куп’янськ, Вовчанськ, Стрілеча та інші міста і села, – повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

Внаслідок танкового обстрілу с. Тимофіївка Богодухівського району знищено житловий будинок та господарчі споруди, ще 2 будинки пошкоджено. Через обстріли Вовчанська з РСЗВ також пошкоджено житлові будинки.

Вчора в с. Шестакове Чугуївського району на невідомому вибуховому пристрої підірвався цивільний чоловік 70 років. Від отриманих травм загинув.

За минулу добу піротехніки ДСНС обстежили близько 4,5 га території та знешкодили 149 вибухонебезпечних предметів.

Руйнування у Харківській області. Фото: телеграм-канал очільника Харківської ОВА Олега Синєгубова

Донецька область

ЗСУ вистачає військовослужбовців та зброї оборонятися в районі Бахмута та тримати ситуацію стабільною. За добу Сили оборони на Бахмутському напрямку знищили танк, декілька одиниць артилерії, два БПЛА, ротний командно-спостережний пункт та 10 польових складів боєкомплектів рф. Про це повідомив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий. Він також підтвердив інформацію головнокомандувача ЗСУ генерала Валерія Залужного про стабілізацію ситуації на Бахмутському напрямку.

Сили оборони відбили позиції біля траси E40 на північ від Бахмута, – повідомили в американському Інституті вивчення війни (ISW). Також зазначається, що силам ПВК «Вагнер», ймовірно, вдалося перетнути трасу T0504, але вони не можуть там закріпитися.

З Сіверської громади на Донеччині евакуювали ще трьох дітей. Армія рф щоденно обстрілює Сіверськ Бахмутського району. За чотири дні з населеного пункту вдалося вивезти ще 13 людей.

Авдіївка залишиться без мобільного зв’язку. З міста евакуюють комунальну службу, повідомив очільник Авдіївської МВА Віталій Барабаш.

Близько півночі росіяни завдали ракетного удару по  Краматорську – поцілили у промислову зону. За оперативною інформацією, минулося без жертв.

На Донецькому напрямку вночі та зранку тривають інтенсивні обстріли Авдіївки з артилерії та Градів, у тому числі, касетними боєприпасами. Снаряди влучили по території 4 вулиць та коксохімічному заводу. У Курахівській громаді пошкоджено дві 2-поверхівки у Гострому та приватний будинок у Кураховому.

На Горлівському напрямку одна людина загинула у місті Часів Яр, ще одна – у Північному Торецької громади. У Костянтинівській громаді пошкоджено 2 дачні будинки у Костянтинівці та декілька будинків у Предтечиному.

На Лисичанському напрямку у Званівській громаді пошкоджено 15 будинків у Званівці і 5 будинків у Переїзному. У Сіверську пошкоджено будівлю залізничного вокзалу та декілька прилеглих приватних будинків.

Вугледар. Фото: телеграм-канал очільника Донецької ОВА Павла Кириленка

За минулу добу росіяни вбили 2 жителів Донеччини: у Північному та місті Часів Яр. Ще 1 людина в області дістала поранення, повідомив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко. 

Луганська область

Упродовж минулої доби наші воїни відбили атаки окупантів, що вели безуспішні наступальні дії поблизу Кремінної та Білогорівки.

«Останнім часом ворог проявляє активність на Луганщині. Минула доба не стала виключенням. Вже декілька тижнів поспіль там зафіксовані найінтенсивніші артилерійські обстріли з боку росіян. Крім того, для підтримки наступів противник залучає бронетехніку, яку наші військові регулярно нищать», – зазначив виконуючий обов’язки очільника обласної військової адміністрації Олексій Смирнов.

Росіяни нищать будинки та залишки інфраструктури у деокупованих селах, у Новопскові загарбники вскривають житло евакуйованих мешканців, – повідомили у Луганській ОВА.

Із шести сміттєзвалищ, які росіяни планують облаштувати у захоплених регіонах, для трьох шукають місце саме у так званій «лнр». 

За три доби військовослужбовці Луганського прикордонного загону збили вісім безпілотників російської армії, один з них мав систему скидання з гранатою К-51. Про це повідомили в Державній прикордонній службі.

Що відбувається зараз на півночі України

Київська область

З 24 лютого 2022 року правоохоронці отримали 767 повідомлень про зниклих громадян на Київщині. Вдалося відшукати 484 людини, з яких 143 – серед тіл загиблих українців. Доля 283-х досі залишається невідомою. Про це повідомив очільник поліції області Андрій Нєбитов. За його словами, рф часто використовувала примусову депортацію мешканців Ірпеня, Гостомеля, Бучі.

Триває ексгумація тіл на Київщині. Знайдено 1 374 тіл цивільних, більшість з яких російські військові вбили зі стрілецької зброї. Неідентифікованими залишаються 200 тіл, ДНК яких внесли до бази даних після проведення генетично-молекулярної експертизи.

Пам’ятну монету “Крила свободи” презентували в Бучі до Дня Національної гвардії України. Монету представила група волонтерів “Специ евакуації”, які з перших днів вторгнення росії евакуювали цивільне населення з Бучанського району. Монета присвячена подвигу 4-ої бригади оперативного призначення Нацгвардії “Рубіж”, бійці якої у перші години широкомасштабного наступу зустріли ворога і відбили у загарбників аеропорт “Антонов”. Пізніше монету виставлять на продаж, а кошти спрямують на придбання автомобілів швидкої допомоги та спецобладнання для евакуації цивільного населення з районів бойових дій.

В Києві поступово відкриватимуть місця культурного відпочинку. Зокрема, невдовзі кияни зможуть відвідати парк “Муромець”. Про це повідомили в КМВА. Також планують відкрити для роботи станцію метро «Гідропарк».

Учні шкіл Баришівської та Гостомельської громад, території яких постраждали під час повномасштабного російського вторгнення, отримали планшети Apple iPad для навчання. Про це повідомили в Київській ОВА. Пристрої містять навчальні матеріали, підручники, лекції, відеоуроки та всі навчальні програми, які доступні без підключення до інтернету. Реалізація проєкту стала можливою завдяки допомоги міжнародної компанії ASBISc Enterprises та Громадської організації “7Fields”.

В школі Узина на Київщині відкрили два “Класи безпеки”, один з яких інклюзивний, – повідомили в ДСНС області. Тепер у двох класах будуть проводити тематичні заняття рятувальники-піротехніки, Національна поліція та медична служба.

Відбувся візит до Києва відомого американського військового експерта Джона Спенсера. Це військовий спеціаліст, ветеран війни в Іраку та майор Збройних сил США у відставці, який зараз керує кафедрою досліджень ведення війни у містах в Інституті сучасної війни (ISW), дослідницькій інституції, створеній на базі Військової академії CША.

До Києва приїхав відомий актор і посол доброї волі UNICEF Орландо Блум. Відомо, що він відвідав дітей у центрі психосоціальної підтримки «Спільно». Востаннє актор приїжджав до України в 2016 році, відвідавши Слав’янськ, Краматорськ та Святогорськ на Донеччині.

Орландо Блум відвідав дітей у центрі «Спільно» в Києві. Фото: з соцмереж

Житомирська область

Пункти Незламності Житомирщини переведено з режиму цілодобового функціонування у режим готовності до термінового відновлення роботи («сплячий» режим). Про це повідомили в Житомирській ОВА. Діючими залишили в робочі години Пункти незламності, створені в приміщеннях районних військових адміністрацій, міських рад, старостатах, з можливістю отримувати послуги щодо доступу до мережі Інтернет та підзарядки мобільних пристроїв.

На Житомирщині в межах ініціативи “Ремонт домогосподарств” розпочали прийом заявок на фінансування середнього ремонту помешкань, пошкоджених внаслідок обстрілів армії рф. Ремонти забезпечать за кошти Благодійного фонду “Карітас-Житомир” УГКЦ. Перед наданням фінансування на ремонт, до домогосподарства, від якого надійшла заявка, виїжджає спеціальна група експертів.

В Житомирі за кошти місцевого бюджету придбали 40 дронів. Про це повідомив міський голова Житомира Сергій Сухомлин. Мавікі вже передали бійцям 95-ї окремої десантно-штурмової бригади.

Сумська область

Протягом минулого дня росіяни здійснили обстріли 6-ти громад Сумщини. По території Зноб-Новгородської, Есманьської, Новослобідської, Середино-Будської та Краснопільської громад ворог завдавав ударів з мінометів – загалом зафіксовано 25 вибухів. Білопільська громада постраждала від гранатометного обстрілу з АГС (29 пострілів) та артилерійського обстрілу з САУ (5 ударів).

Вночі росіяни здійснили 16 мінометних ударів по території Краснопільської громади та 10 пострілів з АГС по території Білопільської громади. Про це повідомили в Сумській обласній військовій адміністрації.

Тростянець відзначає річницю звільнення від російських загарбників. За словами заступника командувача Сухопутних військ ЗСУ Олександра Нестеренко, цілий місяць, з 1 по 26 березня 2022 року, заручниками росіян були 22 тисячі мешканців великого міста – понад 40 цивільних загинули, деякі і досі лишаються безвісті зниклими, 829 будівель пошкоджено, 134 – зруйновано. Сьогодні Тростянець відбудовує будинки, школи, бібліотеки, реалізовує проєкти, тримає оборонний фронт і тил.

Сумське товариство захисту тварин прийняло 37 собак і котів з зон активних бойових дій за період повномасштабної війни в Україні. Днями до нього привезли ще шість собак з міста Часів Яр Бахмутського району Донецької області, яке постійно обстрілюється російською армією. Наразі тварини проходять карантин та адаптацію. Всього в центрі Сумського товариства захисту тварин зараз чекають на господарів близько трьохсот тварин.

В Сумах презентували книгу “Скарби шведських архівів. Документи з історії України”. 259 сторінок дипломатичного листування, газетних статей та мап із кінця 1590-х років до 1918 року, які описують історію України. Всі матеріали знайшла у шведських архівах уродженка Сумщини Марина Траттнер, яка мешкає у Швеції майже 20 років. За її словами, досліджували знайдене 18 шведських та українських істориків, юристів та митців. Передмову до книги написав історик, науковий співробітник Інституту історії України НАН України Олександр Алфьоров, який зараз захищає нашу країну на Донеччині.

Олександр Алфьоров з книгою “Скарби шведських архівів. Документи з історії України”. Фото: фейсбук Олександра Алфьорова

Чернігівська область

Протягом минулої доби ворог обстріляв район населеного пункту Городище Чернігівщини. Про це повідомили в Генштабі ЗСУ. Зазначається, що на Сіверському напрямку оперативна обстановка без суттєвих змін, ознак формувань наступальних угруповань не виявлено.

Жителі Чернігівщини можуть долучитись до збору свідчень про воєнні злочини росіян. Люди можуть анонімно писати про життя під час повномасштабного вторгнення росії в Україну та розповідати про воєнні злочини росіян на онлайн-платформі “Свідок”. Нині на порталі можна прочитати пів тисячі історій, спогадів, свідчень про війну. За словами дирекції проєкту, частину даних передали до Міжнародного кримінального суду.

Кілька десятків старшокласників з Чернігова та Михайло-Коцюбинського будуть декілька місяців реалізовувати проєкти, спрямовані на відновлення рідних громад. Про це повідомили в благодійній гуманітарній ініціативі SavED. Проєкт UActive – це спроба максимально інтегрувати старшокласників у процес відновлення через громадянську освіту, навчання навичкам соціального підприємництва, менторство та супровід з розробці власних проєктів для покращення життя у своїх громадах. 

Працівники філії «Чернігівське лісове господарство» разом із громадськістю висаджують ліс на деокупованих територіях. До лісівників приєдналися вихованці Пакульського шкільного лісництва, волонтери та військові. Всі гуртом висадили 1,4 га лісу на території Пакульського лісництва, де в 2022 році вороги без жалю знищували лісовий фонд області.

Останні події в центральних областях України

Дніпропетровська область

По Нікополю ворог знову завдав удару: агресор атакував місто з дрону. Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

На Дніпропетровщині від відповідального бізнесу військовим передали автівки. Три пікапи – з міцним двигуном та високою прохідністю. А ще – декілька дронів від меценатів. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.

Допомога для військових. Фото: голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак

До лікарні в Кривому Розі госпіталізували двох чоловіків з Херсонщини, які підірвались на російській міні. Чоловікам 24 та 18 років. Один втратив дві ноги, інший отримав поранення грудної клітини та мінно-вибухові травми.

Вінницька область

​​У Вінниці добіг кінця другий день «Дитячого благодійного вікенду», який організували за підтримки міського голови. За результатами першого благодійного дня юні волонтери зібрали для ЗСУ майже 100 тис. грн. Про це повідомили у Вінницькі міській раді.

Вінницькі нацгвадійці отримали два пікапа та два квадрокоптери DJI Mavic 3 Про це повідомив голова Вінницької ОВА Сергій Борзов.

Полтавська область

Понад 2 тисячі внутрішньо переміщених осіб із Луганської області отримали допомогу у гуманітарному хабі Гірcької громади. Діє він у Полтаві. Роздають, зокрема, продуктові набори, засоби гігієни та одяг. Також охочих консультують юристи та психологи.

 У Кременчуці відбувся забіг, присвячений пам’яті загиблого у Маріуполі бійця «Азову» Максима Кагала. Дорослі та діти без підготовки бігли «кілометр волі». За виручені із забігу кошти придбають авто для військових.

Черкаська область

Громадська організація “Об’єднаний байкерський фронт” зі своєю акцією заїхала до Черкас на шляху до хлопців з фронту. Для військових вони ремонтують мототехніку та відвозять їм на передову. А ще закривають побутові потреби, передають необхідне для госпіталів, збирають донати на пальне.

Поліцейські Умані придбали автомобіль та віддали його волонтерам, які доставлять машину військовим.

У Черкасах внутрішньо переміщені особи з Харківщини організували майстер-класи із кулінарії для дітей. Так малечу відволікають від війни. Діти приготували піцу та отримали дипломи шеф-кухарів італійської кухні 

Свіжі новини з фронту південних областей України

Запорізька область

Окупанти минулої доби  обстріляли  цивільну інфраструктуру 15 населених пунктів у Запорізькій області. До правоохоронців надійшло 20 повідомлень про руйнування будинків та об’єктів інфраструктури. Війська рф завдали 76 ударів по позиціях ЗСУ з танкового озброєння, реактивної та ствольної артилерії вздовж усієї лінії зіткнення, – повідомили у Запорізькій ОВА.

У лікарні помер 19-річний хлопець, який став жертвою ракетної атаки по Запоріжжю 22 березня. Лікарі дві доби боролися за його життя, але врятувати не змогли.

російські загарбники поставили нову вимогу мешканцям тимчасово окупованого Бердянська. Тепер місцевих мешканців зобов’язали отримати перепустки, які надають право переміщуватися окупованими територіями Запорізької області, а перед тим, вони ще й мають пройти фільтрацію.

Понад 500 цивільних мелітопольців наразі перебувають у катівнях окупантів. Тисячі інших жителів живуть як у в’язниці. Після кожного вибуху ворожі військові посилюють фільтраційні заходи, влаштовують судилища: за слова «Слава Україні» та будь-яке інше висловлення проукраїнської позиції штрафують на 30 тисяч або садять «на підвал».

У Мелітополі окупанти побоюються контрнаступу ЗСУ та готуються до можливої ​​евакуації. Для цього провели збори, де обговорили шляхи відходу. Водночас у пропагандистських телеграм-каналах поширюються методички, що робити у разі контрнаступу ЗСУ.

Миколаївська область

Щороку 26 березня в Україні відзначають День Національної гвардії. Сьогодні у Миколаєві з нагоди свята кращим військовослужбовцям 19-го Миколаївського полку охорони громадського порядку НГУ вручили відзнаки та цінні подарунки.

Два пологових будинки Миколаєва отримали необхідне обладнання від благодійників. Благодійний фонд «WeHelpUkrainians» з Британії власним коштом придбав та привіз до Миколаєва мобільну клініку для жінок. Встановили її у пологовому будинку №3. А пологовий будинок №1 отримав від «Ротарі Клубу» сучасний мобільний інкубатор для малюків.

Миколаїв відновлює роботу з Європейським банком реконструкції та розвитку в рамках проєкту оновлення тролейбусного парку. Комунальне підприємство “Миколаївелектротранс” станом на березень 2023 року отримало черговий транш у розмірі 525 тисяч євро.

Одеська область

Для Одеської області безпекова компонента залишається незмінною: можлива активність ворожої авіації, маневри чф у Чорному морі з наявністю у складі угруповання ракетоносіїв. Зокрема, станом на вчора корабельне угрупування складалося з десяти одиниць. Надводні ракетоносії було заведено до пунктів базування. Проте в Чорному морі перебували два підводних човни, загальний залп яких може складати до восьми «калібрів», – повідомили в ОК “Південь”.

В Одеському районі внаслідок детонації ворожої морської міни пошкоджено дачний будинок на узбережжі. Інцидент стався в селі Сичавка Южненської територіальної громади. Загиблих та постраждалих немає.

Балкер з 30 000 тонн української гуманітарної пшениці для Ємену відчалив із Чорноморська. Це вже шосте судно від програми Grain From Ukraine. Від започаткування ініціативи порти Великої Одеси відправили 170 000 тонн української пшениці до Ефіопії, Сомалі, Ємену та Кенії. Загалом з початку реалізації «зернового коридору» 845 суден експортували 25,7 млн тонн українського продовольства до країн Азії, Європи та Африки.

В Одесі продовжать роботу Пункти незламності – в них буде пальне, зв’язок та їжа. Міська рада забезпечить їхнє функціонування у кількості, що існувала станом на 4 лютого.

Херсонська область

Вже дві доби поспіль військові рф випробовують керовані авіаційні бомби вздовж лінії зіткнення на Херсонщині. Але українські захисники мають досвід збиття таких бомб.

У Херсонській області минулої доби вчетверте за день цивільний підірвався на вибухівці. Поблизу села Костирка Високопільського району чоловік оглядав поле і натрапив на російську міну. Раніше вчора у Бериславському районі, біля сіл Іщенка та Іванівка, на полях підірвалися ще троє людей. Усі постраждалі з тяжкими травмами перебувають у лікарнях. 

Деокупована Херсонщина продовжує отримувати допомогу від різних організацій та регіонів. Цього разу ліки, генератори та продуктові набори області передали Миколаївщина та Волинь.

Вчора росіяни своїми дронами обстріляли бус волонтерів, який працював в Бериславській, Новорайській та Тягинській громадах забезпечуючи продуктами харчування найвіддаленіші села. На щастя команда жива та ціла.

Обстріляна дронами рф автівка волонтерів у Бериславі. Фото: з соцмереж

В окупованому Генічеську під виглядом лекцій по історії проводять пропагандистські заходи для дітей і підлітків.

Останні новини на сьогодні в західних областях України

Волинська область

У Бродівському ліцеї, Сільцевській та Комарівській гімназіях відбулося відкриття класів безпеки. Відкриття відбулось в межах реалізації всеукраїнського проекту «Клас безпеки», метою якого є підготовка дітей та молоді з питань цивільного захисту, особистої безпеки та рятування в умовах надзвичайних ситуацій.

Олег Бондарук з Луцька майструє павербанки з металопрофілю для українських солдатів. Волонтер каже, що такі павербанки мають більше шансів вціліти в умовах бойових дій. Місткість батареї – 2 кіловати. Цього вистачає на 40 годин роботи Starlink. Заряджати її потрібно 6 годин. Собівартість виготовлення одного пристрою – понад 20 тисяч грн, гроші на них дають благодійники.

Закарпатська область

Обласний будинок дитини на Закарпатті отримав гуманітарну допомогу. П’ять тонн вантажу: харчові продукти (1 300 літрів молока, макарони, коктейлі), фрукти, овочі, солодощі, засоби гігієни передали з іспанського міста Чінчілля.

Івано-Франківська область

20 дітей Героїв відправили у Буковель. Упродовж тижня вони будуть там оздоровлюватися та відпочивати. Для них підготовлена насичена цікава програма. Про це повідомили в ОВА.

Львівська область

Як ВПО на Львівщині у Єдиній інформаційній базі даних зареєструвалось понад 240 тисяч осіб. З них близько 70 тисяч – діти. Реальна кількість ВПО, які проживають у Львівській області, більша, оскільки багато людей поселились у приватному секторі та не реєструвались як ВПО.

27 березня, найбільше модульне містечко Львова відвідають представники Польщі і Великобританії. Саме за кошти цих країн це містечко вдалося побудувати. Так, 480 модулів закуплені, доставлені та змонтовані за кошти уряду Польщі та Урядової агенції зі стратегічних резервів цієї країни, а 160 модулів за кошти Великобританії.

Зі Самбора воїнам на фронт відправили автомобіль. Його придбав отець храму Різдва Іоана Хрестителя за сприяння благодійного фонду «Твори добрі справи».

Для вчителів, учнів та батьків у закладах освіти Львівської області проводять психологічні тренінги. Робоча група медико-психосоціальної допомоги разом із міжнародними партнерами і спеціалістами приїздить у школи та розповідає про психічне здоров’я, комунікацію в умовах війни та під час сирен.

Рівненська область

Представники ОВА відвідали військових на передовій. Під час поїздки вони нагородили Героїв відзнаками Рівненської ОВА та передали гуманітарну допомогу для більш ефективної боротьба з агресором.

Найближчим часом Рівненська область направить до Запоріжжя чергову партію будівельних матеріалів. Про це повідомили в ОВА.

Тернопільська область

Представники Великобірківскої, Козлівської, Золотопотіцької, Товстенської, Монастирської та Почаївської територіальних громад отримали генератори від литовських партнерів. Про це повідомили в ОВА.

За тиждень підготовлено 156 цивільних осіб для надання домедичної допомоги постраждалим в умовах воєнного стану. Про це повідомили в ОВА.

Хмельницька область

У Хмельницькому на підтримку військових структур додатково спрямують 97, 5 млн грн. Таке рішення прийняли на засіданні виконавчого комітету Хмельницької міської ради. 

У будинках Хмельницького, які постраждалі від ракетних обстрілів, встановлюють пластикові вікна. А люди, які вже власним коштом встановили вікна, можуть отримати компенсацію від міської ради.

Чернівецька область

10 територіальних громад Буковини отримали гуманітарний вантаж – 400 ліжок, 500 матраців, 445 комплектів постільної білизни, 445 подушок, 445 ковдр. Допомогу призначена для облаштування місць компактного проживання ВПО, а також двох закладів обласного підпорядкування. Допомога надійшла від UNHCR Ukraine – Aгентство ООН у справах біженців в Україні.

Черговий гуманітарний вантаж з Буковини доставили військовим медикам. Їм, зокрема, передали ліки, два генератори, гуму для евакуаційного авто, налобні ліхтарики, маскувальні сітки, одяг та їжу швидкого приготування. Також для захисників, які перебувають у госпіталі, передали медикаменти та одяг.

 Міжнародна підтримка України в російсько-українській війні (вторгнення росії в Україну)

Друга група артилеристів завершує навчання на британських САУ AS-90. У навчаннях під керівництвом понад 1 000 військовослужбовців з Великої Британії, Канади, Австралії, Нової Зеландії, Швеції та Фінляндії в спеціалізованому закладі Королівської школи артилерії українські військові опановують високоточну сучасну артилерійську систему AS-90. Про це повідомили у Міністерств оборони України. Зазначимо, близько 3 тижнів тому було анонсовано передачу щонайменше 33 таких артилерійських установок.

Навчання українських військових. Фото: Міністерство оборони Великої Британії

Північна Македонія готова передати 12 вертольотів Мі-24, які у 2001 році вона придбала в України. Про це повідомила міністр оборони країни Славянка Петровська. Вона пояснила, що рішення щодо передачі ухвалив Генштаб, тепер питання має розглянути уряд.

Польський виробник боєприпасів Dezamet, підрозділ державного виробника озброєнь Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ), збільшить у кілька разів потужності з постачання боєприпасів в Україну, що фінансуються ЄС. Про це повідомив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок планує вислати з країни понад 30 російських дипломатів, акредитованих у Берліні.

У МЗС Німеччини розкритикували розміщення росією ядерної зброї в білорусі та назвали це “спробою залякування”. “Порівняння президента путіна з ядерним розподілом сил НАТО є оманливим і не може служити для виправдання кроку, оголошеного росією”, – йдеться у повідомленні.

Міжнародна кампанія із заборони ядерної зброї засудила заяву президента путіна про розміщення ядерної зброї в білорусі. “Поки президент Путін має ядерну зброю, Європа не може бути в безпеці.”, – заявив в.о. виконавчого директора ICAN Даніель Хогста.

Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес наступного тижня здійснить державний візит до Китаю, де зустрінеться з лідером Китаю Сі Цзіньпіном і обговорить з ним перспективи миру. «Найголовніше… щоб, коли в Україні досягнуть миру, він був справедливим і міцним… і коли ми говоримо про справедливість, я маю на увазі повагу до територіальної цілісності України, яку порушив путін», – сказав Санчес.

У Словенії затримали чергових російських шпигунів. Шпигунами була сімейна пара під фальшивими іменами – Маєр та Людвіг Гіш, які нібито приїхали з Аргентини. Вони поселилися у Любляні ще у 2017 році, шпигували для так званого ГРУ, і працювали за програмою “сплячих агентів”. Затриманим загрожує до 8 років за ґратами.

Актор та посол доброї волі ЮНІСЕФ Орландо Блум відвідав Україну. «Сьогодні я прибув до України вперше після поїздки з 2016 року. З того часу, як я був тут, я навіть не міг уявити, що війна може поширитися на всю країну. Але сьогодні мені вдалося почути дитячий сміх. Дітям в Україні треба повернути дитинство», – сказав Орландо Блум.

Орландо Блум в Україні. Фото: UNICEF Ukraine / Facebook

Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Віта Петренко, Анна Єфремова, Галина Васьків


Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska