Оперативна інформація з регіонів України від УЖВ 17.06.2022
Матеріали підготували: Tetiana Kliuchnyk-Horobets, Tetyana Pidgorna, Reka Olena, Hushchyna Yana
114 діб український народ протистоїть російському вторгненню.
Україна коротко:
114 діб український народ протистоїть російському вторгненню.
Близько 7-ї ранку окупанти вдарили ракетами у житловий квартал одного з районів Миколаєва. За інформацією ДСНС, внаслідок обстрілу загинув чоловік, ще 19 людей постраждало.
Оперативна інформація Генерального штабу Збройних сил України щодо російського вторгнення станом на 18:00:
На Волинському та Поліському напрямках без змін. Інженерні підрозділи збройних сил республіки білорусь проводять заходи бойової підготовки.
На Сіверському напрямку ворог обстріляв цивільну інфраструктуру поблизу Мезенівки та Глухова Сумської області. Крім того, авіація противника завдала авіаударів по двох населених пунктах Сумської області.
На Слобожанському напрямку ворог здійснював дистанційне мінування місцевості та проводив повітряну розвідку із застосуванням БпЛА.
На Харківському напрямку противник намагається не допустити виходу підрозділів Сил оборони до державного кордону України.
З метою виявлення слабких місць в обороні наших військ в районах Дементіївки, Рубіжного та П’ятихаток ворог задіяв диверсійно-розвідувальні групи. Українські воїни їх виявили і завдали противнику втрат.
Неподалік Кочубіївки окупанти намагалися вести розвідку боєм. Наші захисники не дали їм жодного шансу на успіх. Ворог відступив з втратами.
Російські окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру в районах населених пунктів Циркуни, Верхній Салтів, Піщане, Руська Лозова та Криничне.
На Слов’янському напрямку основні зусилля противник зосереджує на продовженні наступу у напрямку міста Слов’янськ, бої тривають. Поблизу Краснопілля ворог намагався вести розвідку боєм, успіху не мав, відступив.
Ворог здійснював систематичні артилерійські обстріли в районах населених пунктів Дібрівне, Пашкове, Грушуваха, Курулька, Велика Комишуваха.
Підрозділи Сил оборони України змусили противника залишити населений пункт Дмитрівка Ізюмського району Харківської області.
На Лиманському напрямку активних дій ворог не вів. Обстрілював позиції наших підрозділів із артилерії.
На Сєвєродонецькому напрямку окупанти продовжують вогневий вплив із ствольної артилерії та реактивних систем залпового вогню. Окрім того, завдали авіаударів по позиціях наших підрозділів неподалік Сиротиного та Борівського. Тривають бойові дії за встановлення повного контролю над містом Сєвєродонецьк.
В районах Сиротиного та Метьолкіного наші воїни успішно відбили штурм. Противник з втратами відійшов на раніше займані позиції.
На Бахмутському напрямку ворог обстріляв цивільну інфраструктуру в районах населених пунктів Миколаївка, Білогорівка, Покровське, Зайцеве та Степне.
Поблизу Гірського українські захисники припинили спробу ворожої розвідки боєм. Також противник безуспішно вів штурмові дії в районах населених пунктів Берестове та Кодема. Зазнав втрат і відійшов.
Після перегрупування, за підтримки артилерії, окупанти здійснили спробу штурмових дій неподалік Ниркового. Українські воїни вогнем змусили їх відмовитись від цієї ідеї. Зараз ворог підраховує свої втрати.
На Авдіївському, Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках противник активних дій не вів. Здійснив обстріли цивільної інфраструктури в районах населених пунктів Новоселівка, Красногорівка, Зелене Поле та Кам’янське. Завдав авіаударів по Нью-Йорку, Авдіївці та Побєді.
На Південнобузькому напрямку противник, з метою виявлення змін в положенні наших військ та коригування вогню артилерії, вів повітряну розвідку БпЛА.
З метою стримування наших підрозділів ворог здійснював обстріли із ствольної та реактивної артилерії і мінометів в районах населених пунктів Тополине, Князівка, Лупареве, Посад-Покровське та Новогригорівка.
Окупанти продовжують порушувати права та свободи громадян України на тимчасово захопленій території, знищувати та вивозити на територію російської федерації майно захоплених промислових підприємств, проводити заходи адміністративно-поліцейського режиму.
Постачання важкої зброї, економічна підтримка України та посилення санкційного тиску на росію, – про це йшлося на переговорах Президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона. Сьогодні відбувся вже другий з початку повномасштабної війни візит Джонсона в Україну.
Європейська комісія рекомендує надати Україні статус кандидата на членство в ЄС. Про це оголосила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Остаточне рішення буде ухвалено на саміті 23-24 червня.
Україна запровадила візовий режим з рф. Тобто росіяни не зможуть потрапити в Україну без отримання візи. Рішення набуває чинності з 1 липня 2022 року.
Східні області
Харківська область
Окупанти перегруповуються та посилюють війська для поновлення наступу на північному сході від Харкова. Про це 17 червня повідомив речник Міністерства оборони України Олександр Мотузяник. Він уточнив, що ворог перегруповується та посилює свої війська, аби поновити наступ в напрямку Рубіжного та Тернової (25-30 км на північний схід від Харкова). Також для уточнення позицій наших військ окупант веде повітряну розвідку в районах населених пунктів Байрак, Верхній Салтів, Рубіжне, Перемога, Шестакове.
Підрозділи Сил оборони України змусили армію рф залишити населений пункт Дмитрівка Ізюмського району Харківської області. Про це 17 червня у зведенні повідомив Генеральний штаб Збройних сил України. Армія рф, як і раніше, намагається не допустити виходу підрозділів Сил оборони до державного кордону України та в тил російського угруповання військ. З метою виявлення слабких місць в обороні наших військ в районах Дементіївки, Рубіжного та П’ятихаток ворог задіяв диверсійно-розвідувальні групи. Українські воїни їх виявили і завдали втрат. Противник відійшов. Неподалік Кочубіївки окупанти намагалися вести розвідку боєм. Наші захисники не дали їм жодного шансу на успіх і ворог з втратами відступив.
Також російські окупанти обстрілюють цивільну інфраструктуру в районах населених пунктів Верхній Салтів, Велика Комишуваха, Грушувата, Дібрівне, Криничне, Курулька, Пашкове, Піщане, Руська Лозова, Циркуни.
Удень 17 червня російська ракета влучила по комунальному підприємству у Первомайському. Снаряд влучив у двоповерхову будівлю та пункт охорони перед в’їздом на територію комунального підприємства. Вікна, стеля та стіни будівлі пошкоджені. На момент обстрілу там перебували працівники: жінка та два чоловіки внаслідок вибуху отримали травми, вони доставлені до лікарні. Про це повідомили в обласному управлінні поліції.
Донецька область
На Донбасі російське військо продовжує наступати на Слов’янськ. Окупанти зосереджують основні зусилля на цьому. Ведуть розвідку боєм в районі населеного пункту Краснопілля, бій триває. Російське військо намагалося взяти під повний контроль населений пункт Богородичне. Українські воїни успішно відбили штурм. Намагаючись створити умови для розвитку наступу на місто Слов’янськ, рф застосовує артилерію у районах Долини, Дібрівного, Вірнопілля й Краснопілля.
Також захисники України відбили ворожий штурм у напрямку Золотого. Російські військові відійшли.
В окупованому Маріуполі фіксують по 10-15 звернень людей до лікарень з симптомами холери та дизентерії. Через відсутність реагентів встановити точний діагноз неможливо – повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.
У Покровську внаслідок влучення вибухонебезпечного предмету зазнало руйнувань 2 адміністративних будівлі на території одного з міських підприємств, пошкоджено будівлю метеорологічної станції та 14 поряд розташованих приватних житлових будинків. Медичну допомогу надано 2 постраждалим особам (легкі травми).
У селищі Гришине внаслідок обстрілу пошкоджено будівлю ферми, загинуло 30 голів тварин. Інформація про загиблих та постраждалих людей не надходила.
За минулу добу особовим складом ГУ ДСНС України у Донецькій області із зони активних бойових дій проведена евакуація 12 осіб з Краматорського району. Зокрема, особовим складом Головного управління було надано допомогу на залізничному вокзалі в м.Покровськ під час евакуації 568 особам, з них 6 осіб з обмеженими можливостями.
За 17 червня росіяни вбили 4 мирних жителів Донеччини: 2 у Пантелеймонівці, 1 у Бахмуті та 1 у Красногорівці. Ще 6 цивільних одержали поранення.
Луганська область
Окупанти продовжують вогневий вплив з ствольної та реактивної артилерії по підрозділах українських військ. Завдали авіаудару по населеному пункту Устинівка. Тривають бойові дії за повний контроль над Сєвєродонецьком. РФ переміщує на напрямок додаткові підрозділи реактивної артилерії.
На Луганщині триває “тиха евакуація”. Продовжуються запеклі бої у Сєвєродонецьку, обстрілюється Лисичанськ. У районі Золотого і Тошківки йдуть дуже важкі бої. В область продовжують завозити гуманітарну допомогу. Також проводять “тиху евакуацію”, не анонсуючи та розголошуючи місця та час вивезення, щоб не потрапити під обстріл російської армії.
Армія росіян застосовувала артилерію та реактивні системи залпового вогню в районах Борівського, Лоскутівки, Метьолкіного, Миколаївки та Новоіванівки, Устинівки. Окупанти завдали авіаударів по Лоскутівці, Лисичанську, Устинівці.
У Лисичанську внаслідок авіаударів руйнувань зазнали будівля школи, житлові будинки, профілакторій та Будинок культури, де переховувалися мирні. На місці проводилися пошуково-рятувальні роботи особовим складом пожежно-рятувального підрозділу ДСНС області. Рашисти влучили в будівлю міста, де переховувалися люди. Прибувши на місце події, рятувальники під час розбору завалів витягли чотирьох загиблих громадян. Також московити обстріляли профілакторій, внаслідок чого сталася руйнація будівлі. Ймовірно, під завалами знаходяться люди. Пошуково-рятувальні роботи тривають, на місці події працюють особовий складу пожежно-рятувального підрозділу ДСНС області. Але Лисичанськ повністю під контролем ЗСУ, хоча розбито інфраструктуру, немає ні газу, ні води.
Є чисельні руйнації житлового фонду: у Гірському – 18 будинків, у Врубівці – 7. Багато пошкоджень в селищі Синецький під Сєвєродонецьком.
Протягом минулої доби було здійснено підвіз 32 тонн води та понад 200 кілограм гуманітарних наборів.
Станом на ранок 17 червня на хімічному підприємстві “Азот” У Сєвєродонецьку в укриттях перебувають 568 людей, з них 38 дітей. Наразі евакуація людей неможлива через постійні обстріли російських окупантів – ці дані надав голова Луганської ОВА Сергій Гайдай. Вихід з комбінату можливий тільки за умови повного припинення вогню.
Північні області
Київська область
Підписано Меморандум про співпрацю з урядом Угорщини та Угорською Екуменічною службою допомоги. Першими кроками співпраці по відбудові Київщини стане відновлення навчально-виховного комплексу в селі Загальці Бородянської громади. Загалом на Київщині пошкоджено 100 шкіл, 68 дитсадків та 80 медзакладів, повідомляє голова Київської ОВА Олексій Кулеба.
Крім цього Меморандум передбачає будівництво в с.Синяк Бучанського району сучасного хабу з надання послуг, до якого увійдуть медична амбулаторія, ЦНАП та поштове відділення.
ДСНС Київщини надало інформацію щодо залучення підрозділів ДСНС до проведення робіт з обстеження та вилучення вибухонебезпечних предметів у звільнених населених пунктах та територіях області на 17 червня 2022 року.
Інспекторським складом проведено огляд та оформлення наслідків пожеж, які спричинені проведенням бойових дій, у селі Горенка Бучанського району, повідомляє ДСНС Київської області.
Правоохоронці Київщини виявили прихований ворогом арсенал зброї. Відпрацьовуючи деокуповані території, працівники Київського обласного управління Департаменту внутрішньої безпеки НПУ знайшли поблизу Ворзеля, що на Київщині, покинуту ворогом зброю. Боєприпаси, придатні до використання, поліцейські передали українським військовим.
В рамках відбудови Києва почалися відновлювальні роботи у пошкодженому російською ракетою багатоквартирному будинку в Святошинському районі на вулиці Чорнобильській. В будинку 126 квартир, 64 помешкання вигоріли повністю, 62 постраждали частково. Роботи міська влада планує завершити до початку опалювального сезону, щоб мешканці могли зимувати вже в своїх домівках, – повідомив мер Києва Віталій Кличко.
У селі Путрівка Глевахівської громади відкрили амбулаторію загальної практики та сімейної медицини. Там проживає більше 2300 людей, багато з них похилого віку та вимушені переселенці, які потребують первинної медичної допомоги більше за всіх. Колектив закладу очолив молодий лікар – також вимушений переселенець. Повідомляють в Київській обласній державній адміністрації.
Для відновлення постраждалих населених пунктів й облаштування тимчасового житла для їх жителів залучаються міжнародні організації. Так, у Мощуні встановили перший модульний будиночок у приватному секторі. Він оснащений необхідними для комфортного проживання меблями та побутовою технікою, до нього підведені всі комунікації. Роботи були виконані спільно з Гостомельською селищною військовою адміністрацією та міжнародною організацією Rotary.
Житомирська область
У Житомирській області співробітники Служби безпеки України викрили чергових пропагандистів, які публічно підтримували так звану «військову спецоперацію» рф і дії рашистських військових в Україні. Військовий пенсіонер із Овруча поширював у мережі проросійські матеріали, а житомирянин, перебуваючи у громадському місці, схвалював дії російських окупантів. Про це повідомила прес-група Управління СБУ в Житомирській області.
Житомирщина отримала кількатонний вантаж, який допоможе захистити життя наших військових та підсилить забезпечення. Асоціація «Українці за кордоном» відправила плити для бронежилетів, тактичний одяг, амуніцію, бронежилети, каски, тактичні аптечки та інше спорядження. Все отримане розподілено згідно потреб і передано військовим частинам та добровольчим формуванням.
На Житомирщині найближчими днями близько шести сотень вимушених переселенців оселяться на території Новогуйвинської громади. Там облаштовують житло, збирають одяг, засоби гігієни та продукти для людей зі сходу та півдня країни. У громаді передбачено декілька приміщень, в яких проживатимуть переселенці. Їм готуватимуть гарячу їжу та нададуть одяг.
У Житомирі розпочне роботу денний табір емоційного відновлення для дітей-переселенців віком від 7 до 11 років. Про це повідомляє прес-служба Житомирської міської ради. Відвідування табору є безкоштовним. Перебування дітей проводиться за рахунок коштів Міністерства соціальної політики України, які управління культури Житомирської міської ради отримало, як ґрантову підтримку.
Сумська область
Державна екологічна інспекція у Сумській області продовжує рахувати збитки, завдані навколишньому природному середовищу Сумщини військами російської федерації. Більша частина шкоди приходиться на забруднення атмосферного повітря, знищення зелених насаджень, забруднення та засмічення земель. Протягом 8-10 березня війська противника наносили ракетно-бомбові удари по об’єктах цивільної інфраструктури та житлової забудови Охтирського району. Кілька влучень прийшлося по с.Бакирівка. Екоінспектори обчислили нанесені збитки, їх загальна сума склала більше 15,5 млн грн.
СБУ викрила агента спецслужб рф під час проведення розвідувально-підривної діяльності. В ході спецоперації затримано мешканця Сум, який передавав ворогу інформацію про дислокацію, озброєння та переміщення підрозділів ЗСУ у прикордонних районах. Триває досудове розслідування.
ДСНС провела на Сумщині черговий прес-тур для українських та іноземних журналістів. У містечку Боромля Охтирського району журналісти могли спостерігати за роботою добровольців, які спільно з рятувальниками розбирали завали знищених ворожими ударами будинків. У містечку Станова, неподалік Тростянця, представники ЗМІ ознайомилися з роботою водолазів. На цегельному заводі в Тростянці спостерігали як працюють кінологічні розрахунки та мали можливість подивитись в яких умовах жили на заводі окупанти і що залишили після себе.
Чернігівська область
Ворог обстрілював Чернігівщину снарядами з пропагандистськими листівками, призначеними мешканцям Чеченської республіки, – повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ України Євгеній Єнін. Він продемонстрував 122-мм снаряд від системи «Град», вироблений за часів Радянського Союзу, який впав на території Чернігівської області.
ДСНС Чернігівщини надало інформацію про розмінування території станом на ранок 17 червня.
Тривають першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури області.
Найбільше підприємство целюлозно-паперової промисловості області відновлює свою діяльність, але доки що завантажене лише на 30%. Воно забезпечує роботою майже сотню жителів громади, багато з яких зараз служать в ЗСУ.
Продовжуються переговори команди обласної адміністрації з делегатами Міжнародного фонду «Партнерство за сильну Україну». Обговорюється окремий проєкт «Раннє відновлення», в якому акцентується увага на відбудові та розвитку громад, які постраждали від збройної агресії росії. Керівник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус повідомив, що сьогодні на розгляді Міжнародного фонду – перелік із 23 об‘єктів, які постраждали внаслідок військових дій у Чернігівській області.
Мешканці Білопілля ладнають свої будинки, пошкоджені армією рф. Майже місяць тому 11 будинків на вулиці Низовій, що у Білопіллі, постраждали від дій росіян. Тоді у приватний сектор міста поцілив снаряд. Інформацію про те, як живуть нині мешканці цих обійсть, підготували кореспонденти Суспільного.
Про встановлення першого модульного містечка для чернігівців, які залишилися без житла, повідомив керівник ОВА В’ячеслав Чаус. Досить комфортні будиночки, які тимчасово прихистять 400 людей. Зараз до них підводять всі необхідні комунікації.
Центральні області
Вінницька область
200 юних вінничан оздоровляться у місті-побратимі Кельце. Перша група дітей з пільгових категорій вирушить в дорогу вже в понеділок.
Кількість підприємств, переміщених у Вінницю, збільшилась до 27. З них 24 вже працюють.
З початку повномасштабної війни українці перерахували на рахунок ФГ “Подільська громада” понад 37 мільйонів гривень. За ці кошти вдалося придбати технічне обладнання, амуніцію, захисні елементи для 35 військових частин, серед яких є і вінницькі захисники.
Центр розвитку “Шахіна” у Вінниці, який з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну працював як волонтерський хаб, відновив свою діяльність.
Дніпропетровська область
Опівночі окупанти вдарили і по околицям Зеленодольська. Постраждалих немає. Напередодні ввечері ворог обстріляв з артилерії околиці села Велика Костромка, що у Криворізькому районі. Жертв і поранених немає.
У місті Апостоловому на Дніпропетровщині ліквідовують наслідки обстрілів. У ніч з 14 на 15 червня російські військові з “Ураганів” вдарили по громаді, яка за 20 кілометрів від лінії фронту. Чотири людини загинули, 20 хат зруйновані.
Пожежа у центрі Дніпра: горів дах кафе, площа займання 40 квадратних метрів. Пожежники ліквідували вогонь.
В області з початку повномасштабної війни патронатні сім`ї прийняли 19 дітей, серед яких як діти-переселенці, так і діти, які мешкали на території області й опинилися у складних життєвих обставинах.
Мешканця Дніпра викрили при продажу гуманітарної допомоги з Польщі. Чоловіка затримали під час отримання 1 млн 350 тис. грн.
Полтавська область
Полтавська ОДА, разом із заводом «Южкабель» та депутатом Харківської міськради Юрієм Медведєвим купили броньований мікроавтобус. Передали автівку військовим Полтавщини, які захищають Україну на фронті в Харківській області.
Кіровоградська область
У Кіровоградській області арештували майно та корпоративні права підприємства “Кіровоградське рудоуправління” на 30 мільйонів гривень, позаяк 52% акцій підприємства належать російським бізнесменам. Підприємство вже 87 років працює у Кропивницькому районі, де видобуває каолінову глину, яку використовують у косметології, медицині, будівельній кераміці, виготовленні фарфорових та гумотехнічних виробів. За рік підприємство видобуває 300 тисяч тонн каолінової глини.
У Кропивницькому дітям-переселенцям роздали 133 книжки сучасних іноземних авторів в українському перекладі. Їх отримали від харківського видавництва як гуманітарну допомогу.
Актори театру імені Марка Кропивницького дистанційно взяли участь у фестивалі “Мельпомена Таврії”, який щорічно відбувався у Херсоні. Виставу “Вічний закон материнства” за п’єсою Володимира Винниченка показали на підтримку тимчасово окупованого міста та своїх колег.
Фестиваль дистанційно цього року відбудеться на 50 сценах різних міст України та світу.
XXIV Міжнародний театральний фестиваль “Мельпомена Таврії”
Черкаська область
Обласний благодійний турнір із футболу «Кубок Героїв ЗСУ» стартує в Кам’янці вже цієї суботи, 18 червня. Черкаська ОДА, спільно з Черкаською обласною асоціацією футболу, а також за підтримки «Благодійного фонду Сергія Притули» організовує турнір для популяризації спорту і водночас зборів коштів на потреби ЗСУ.
Південні області
Запорізька область
Оперативна обстановка суттєвих змін не зазнала. Активних бойових дій ворог не проводив. Основні зусилля зосереджував на перегрупуванні власних сил і засобів, утриманні захоплених територій, вогневому ураженні позицій наших військ, розосереджені своїх сил з метою уникнення вогневого ураження з боку наших військ.
Надходить інформація про переміщення деяких підрозділів ворога з інших населених пунктів області в Мелітополь, зокрема частина росіян планує переміститись з Кам’янки-Дніпровської і Енергодара.
У населеному пункті Василівка в районі дамби зафіксовано потужний вибух, деталі уточнюються.
За минулу добу на території області ворожим обстрілам піддалися с.Шевченко, м.Оріхів та Гуляйполе.
Фото: Обстріли Гуляйполя
Зафіксовано 31 обстріл позицій підрозділів наших військ вздовж лінії зіткнення з усього спектру озброєння в районі населених пунктів: Кам’янське, Щербаки, Зелене Поле, Новопіль, Залізничне, Оріхів, Малинівка, Червоне, Полтавка, Новосілка, Чарівне, Темирівка і Ольгівське.
Росіяни продовжують вивозити зерно вантажівками з окупованих територій. З АР Крим в напрямку Мелітополя було помічено рух потягу з 10 зерновозами.
Військовослужбовці Сил оборони на Запорізькому напрямку знищили: особового складу 13 осіб, 12 поранили; 1 літак Су-25; 1 гелікоптер Мі-28, 2 танка, 1 РСЗВ «Град», 3 БМП, 1 ворожий склад боєприпасів, ворожу позицію і спостережний пункт противника.
Протиповітряна оборона Запорізької області знешкодила ракету ворога над Вільнянщиною. За попередньою інформацією жертв і руйнувань немає. Про це повідомили в Запорізькій ОВА.
У місті Пологи сталася пожежа на хімічному заводі «Коагулянт». Вогонь вдалось загасити. Постраждалих немає.
Служба безпеки України провела масштабну спецоперацію, в ході якої у Києві, Харкові, Одесі, Запоріжжі, а також у Дніпропетровській і Вінницькій областях було затримано 19 агентів ворога. Затримані коригували ракетні обстріли українських міст, розвідували позиції підрозділів ЗСУ, а також збирали інформацію щодо місць утримання російських полонених.
Миколаївська область
Продовжуються ракетні удари по Миколаєву. Вранці крилатими ракетами атаковані два райони міста. Ціллю для військових рф став інфраструктурний об’єкт в межах міста. Пошкоджено житлові багатоквартирні будинки, приватні автівки, промислові та виробничі об’єкти. За попередньою інформацією, одна цивільна особа загинула, шістьох поранено. Серед поранених – дитина.
Фото: Обстріл Миколаєва
Минулої доби війська рф зруйнували 12 цивільних об’єктів в області.
Тривали обстріли Широківської та Березнегуватської громад. Інформація щодо потерпілих і пошкоджень уточнюється.
Внаслідок вечірнього обстрілу села Парутине Куцурубської громади поранено двох цивільних осіб. В Шевченківській громаді після обстрілів зайнялися три господарчі будівлі.
Одеська область
Українські військові завдали удару по буксиру “Васілій Бех”, який перевозив на острів Зміїний боєприпаси, озброєння та особовий склад чорноморського флоту агресора. За попередніми даними, уражено 70% екіпажу, доля решти – невідома. Ворожі кораблі намагаються проводити пошуково-рятувальну операцію.
У готовності до нанесення ракетних ударів в північно-західній частині Чорного моря залишаються 1 підводний човен, 2 ракетних кораблі, 3 ВДК.
Воїни 35-ї окремої бригади морської піхоти з Одещини опановують британські бронемашини Мastіff. Військовослужбовці вивчають тактику дій та особливості застосування нової техніки, а також можливості її використання у війні з росією.
Херсонська область
На Херсонщині напруженою залишається ситуація в окупованих населених пунктах всього Бериславського району. У більшості сіл Високопільської, Нововоронцовської, Калинівської, Великоолександрівської та інших громад відбуваються постійні бойові дії, розтрощені будинки, знищена соціальна інфраструктура, заміновані поля, дороги, мости.
Українська авіація вдарила по трьох пунктах скупчення російських військ, повідомляє оперативне командування “Південь”. Військові рф намагались атакувати українські позиції трьома гелікоптерами Мі-8 у районі Миколаївки. Ухиляючись від пострілів ЗСУ, ретирувались. Втрат немає.
Українськими ракетно-артилерійськими підрозділами нанесли наступні втрати противнику: 36 персоналу та 8 одиниць броньованої та автомобільної техніки.
Російські військові в Херсонській області розбирають бетонне укріплення іригаційних каналів, щоб облаштувати власні позиції та приховати артилерію від ударів Збройних сил України. Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни.
Понад два тижні відсутній мобільний зв’язок та частково Інтернет на території області, яка перебуває під окупацією. Вдається частково встановити зв’язок з деякими громадами та населеними пунктами. За отриманою інформацією, гуманітарна ситуація в громадах змінилась слабо.
Виконавчий комітет Новокаховської міської ради повідомив про те, що з усіма співробітниками міської ради та виконавчого комітету, які співпрацюють з окупаційною владою рф, було припинено трудові відносини згідно відповідної постанови
Західні області
На Волинському та Поліському напрямках основні зусилля підрозділи збройних сил республіки білорусь зосереджують на веденні розвідки, інженерному обладнанню позицій та охороні державного кордону. За повідомленням Генштабу ЗСУ, зберігається загроза ракетних та авіаційних ударів.
Президент Зеленський доручив перевірити готовність прикордонних областей до можливого вторгнення з білорусі, повідомив секретар РНБО Олексій Данілов.
Західний кордон України перетнули майже 70 тисяч осіб (36 тисяч виїхали, а 34 тисячі повернулись до України).
Волинська область
Комунальне підприємство «Луцькспецкомунтранс» найближчим часом планує передати до ЗСУ екскаватор українського виробництва Minidiger МД-4, який полегшить виконання таких важливих завдань, як риття траншей.
У Луцьку діти облаштували блокпост, де планують збирати гроші на ЗСУ. Зараз на блокпосту діти пригощають проїзджающих лимонадом та просять чітко вимовити «паляниця» чи «синиця», тих, хто не може цього зробити, не пропускають на вулицю Ветеранів.
Закарпатська область
В Ужгороді правоохоронці затримали 47-річного місцевого жителя, якого підозрюють у виготовленні підробних документів про непридатність до військової служби. Після санкціонованих обшуків вилучено більше 31 тисячі доларів, 5400 євро та 746 500 гривень, чорнові записи, фіктивні медичні довідки та інші речові докази, що підтверджують його причетність до злочину.
Закарпатська ОВА та Міжнародна організація з міграції щодо ремонтів та реконструкції будівель завершили ремонт 10 об’єктів для проживання вимушених переселенців. У 4 будівлях фахівці продовжують працювати, в інших – роботи розпочнуть з наступного тижня.
На Закарпатті пройшла робоча зустріч Президента Фінансової адміністрації Словацької Республіки Іржі Жежулки та в.о. голови Державної митної служби України В’ячеслава Демченка. Мова йшла про двосторонню співпрацю, оптимізацію роботи пунктів пропуску та функціонування міжнародного аеропорту «Ужгород».
Соціальні працівники області отримали 64 ноутбуки від Агентства ООН з питань міграції, повідомили в Закарпатській ОВА.
Львівська область
Двома евакуаційними потягами у Львів прибули 299 людей. Кордон на виїзд за добу на переходах Львівської області перетнули 16 861 особа.
У Львові під час виставки-аукціону «Руки для мами» вдалося зібрати 30 тисяч євро, які підуть на протезування українським матерям, які втратили кінцівки через безчинства російської армії. Нагадаємо, раніше українські митці вже проводили подібну акцію у Берліні та Відні. Тоді було продано 11 картин і зібрано 250 тисяч гривень. Виставку-аукціон «Руки для мами» планують проводити і в інших європейських країнах.
На Львівщині урочисто погасили марку з обмеженим тиражом “Zатонув чи Vтопився”. У Львівській ОВА зазначили, що ця марка має тираж лише близько тисячі примірників і призначена як подяка міжнародним партнерам, фондам та представникам діаспори, які допомагають Україні під час війни.
Під час зустрічі голови Львівської ОВА Максима Козицького з благодійоною організацією Alliance Occitanie Ukraine, президентка організації Жанін Леско та віце-президент Гійом Лопез пообіцяли, що Alliance Occitanie Ukraine прийме на відпочинок частину дітей, які переїхали на Львівщину із зони бойових дій. Українські діти впродовж 10 днів оздоровлюватимуться та відпочиватимуть у французькому округу Окситанія.
Агентство World Vision International та ГО “Допоможемо разом” передасть гуртожиткам ЛНУ імені Івана Франка, в яких проживають ВПО, обладнання (холодильники, пральні машини, електричні чайники, мікрохвильові печі, блендери, електрообігрівачі) вартістю 1 мільйон гривень.
Тернопільська область
19 червня в Залізцях планують провести пленер, на якому художники малюватимуть картини. А через 2-3 тижні у Тернополі відбудеться благодійний аукціон цих картин. Гроші з аукціону підуть потреби ЗСУ.
У центрі Кременця правоохоронці затримали шахраїв, які обміняли підроблені 25 тисяч доларів на 1 мільйон гривень у чоловіка, який займався незаконними валютними операціями. Вилучені кошти планують віддати для ЗСУ, а долю шахраїв та валютника буде вирішувати суд.
Міжнародна підтримка
Великобританія, США та Німеччина зобов’язалися надати Україні реактивні системи залпового вогню із дальністю поразки до 70 кілометрів. Крім того, Велика Британія передасть Україні понад 20 САУ M109 M109 — американська самохідна гаубиця з дальністю стрільби — 18-22 км. Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ.
Київ несподівано відвідав прем’єр Великобританії Борис Джонсон. Під час зустрічі мова йшла про постачання важкої зброї та систем ППО для України.
Єврокомісія підтримала кандидатство для України в ЄС. Остаточне рішення щодо надання Україні статусу кандидата до Європейського Союзу лідери європейських країн мають ухвалити на саміті 23-24 червня.
Організатори Євробачення вирішили, що проводити конкурс у наступному році в Україні небезпечно. За повідомленням Європейської мовної спілки, наразі тривають переговори з британською ВВС щодо можливості проведення конкурсу у Великій Британії. Представник саме цієї країни зайняв друге місце на цьогорічному конкурсі.
Сейм Литви визнав вивезення українців до росії депортацією українського народу.
У школах Литви ввели 5 уроків української мови на тиждень для школярів-біженців з України. Про це повідомив очільник МОН Сергій Шкарлет.
16 червня до Луцького центрального пункту допомоги надійшов гуманітарний вантаж із Нідерландів з майже вісьмома тоннами продуктів харчування.
Норвегія запровадила нафтове ембарго проти РФ, – інформує МЗС Норвегії.
Радник з національної безпеки США Джейк Салліван заявив, що США надасть Україні стільки систем HIMARS, скільки ЗСУ здатні застосувати.
Франція поставить Україні 6 додаткових самохідних артилерійських установок Caesar калібру 155 мм, однак Захід не постачатиме Україні штурмову авіацію та танки, – заявив президент Франції Еммануель Макрон.
Фонд «Дорога Миру» провів у столиці Чехії благодійну вечерю та аукціон, на якому були продані футбольні лоти, надані збірною України. Зібрані кошти (більше 2 мільйонів гривень) планують передати на потреби ЗСУ.
Ukrainian Women’s Guard
donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail: [email protected]
Subscribe to our channels and pages
https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta
Ukrainian Women’s Guard
SUPPORT US
Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail: [email protected]
DONATE ⇒https://www.uavarta.org/zrobiti-vnesok/
Subscribe to our channels and pages:
https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta
https://t.me/UWguardNewsEN
https://t.me/zhinkavarta
https://t.me/uaguard
https://instagram.com/ukrainianwomens_guard