Європейський рух в Україні


Міжнародний Європейський Рух (European Movement International) народився у липні 1947 року, за підтримки таких видатних діячів як Уїнстон Черчілль та Дунган Санді, що підтримували ідею створення Об’єднаної Європи, і був створений як англо-французький Об’єднаний Європейський Рух.
Такі впливові політичні фігури як Конрад Аденауер, Уїнстон Черчілль, Гарольд Макмілан, Франсуа Міттеран, Поль-Генрі Спаак, Альберт Копп, Альт’єро Спінеллі були засновниками Європейського Руху.
Офіційною датою створення Європейського Руху є 25 жовтня 1948 року, коли Об’єднаний Міжнародний Комітет Задля Європейської Єдності змінив свою назву. Дунгана Сандіза було обрано Президентом, а Леон Блум, Уїнстон Черчілль, Альсід де Гаспері і Пол-Генрі Спаак були обрані Почесними Президентами.
Першим найвагомішим досягненням Європейського Руху було створення Ради Європи у травні 1949 року, а також створення “College d’Europe” (Університет Європи) в Брюзі та Європейського Культурного Центру в Женеві
Найважливішим завданням ЄР протягом свого існування була розробка планів та проектів для урядів та створення мобілізаційної мережі у європейських країнах. Сьогодні Європейський Рух об’єднує 41 Національну Раду та 21 асоціацію в країнах Європи, до її складу входять лідери країн-членів ЄС, країн-кандидатів на вступ до ЄС, а також країн, що не є кандидатами. Головний офіс МЄР знаходиться у м. Брюссель, Бельгія. Президентом МЄР є Пет Кокс (Pat Cox)
Європейський Рух в Україні (European Movement Ukraine) зареєстрований Міністерством Юстиції України 3 грудня 2003р. як Всеукраїнська громадська організація та є офіційним представництвом в Україні та Українською Національною Радою Міжнародного Європейського Руху.
Місією Європейського Руху в Україні (ЄРУ) є утвердження загальноєвропейських цінностей, розбудова громадянського суспільства, активне й максимально гармонійне входження української спільноти до ЄС та інших загальноєвропейських та Євроатлантичних структур.
Метою Європейського Руху в Україні є посильний вплив на позитивні трансформаційні процеси, які відбуваються в українському суспільстві на шляху до європейської та євроатлантичної інтеграції у п’ятьох основних напрямках – політичному, економічному, соціальному, культурному та інформаційному. Основними засобами такого впливу є планомірне проведення низки робочих зустрічей, конференцій, форумів, інформаційних компаній та створення нових осередків, здатних підтримувати ініціативи громадян України у їх рухові до європейської та євроатлантичної інтеграції.
Головний офіс ЄРУ знаходиться в Києві. ЄРУ має обласні представництва у Житомирській, Полтавській, Кіровоградській, Черкаській та Рівненській областях, а також регіональних координаторів у всіх обласних центрах України та у Криму.
Найголовніші партнери ЄРУ в ЄС – Міжнародний Європейський Рух та організації члени МЄР, Європейська Комісія, Європейський Парламент, UNDP, Інститут Європейської Політики (Берлін), Карітас Європи (Брюссель), Інститут Інноваційної Політики (Париж), серед органів влади в Україні – Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, Міністерство Закордонних Справ України, серед організацій Європейська Бізнес Асоціація, ВАТ Укртранснафта, Український Союз Промисловців і Підприємців, Всеукраїнський благодійний фонд „Карітас України”.
Серед проектів, що було ініційовано та організовано ЄРУ відзначимо наступні: Круглий Стіл Україна – Німеччина „Інвестиції в Україну: Шанси та Можливості” (Київ, Український Дім), Конференція „Зустріч ділових лідерів та провідних промисловців країн ЦЄІ (Центральноєвропейської Ініціативи) та України (Ялта, Готель Ореанда), Економічний форум Україна – Німеччина „Вступ до СОТ – нові умови для німецького та українського бізнесу” (Київ, Торгово-промислова палата України), Всеукраїнський інформаційний автомобільний тур „Європейська Весна 2004” присвячений розширенню ЄС та Дні Європи в Україні 2004/2005, міжнародна обмінна програма Нові Європейські Кордони: Свобода та Безпека. З 2005 року ЄРУ офіційно виконує функції з координації проекту Євро-Азійського Нафтотранспортного Коридору (Одеса-Броди-Ґданськ) з органами влади країн-членів ЄС , Єврокомісією та Європарламентом. З 2005р. ЄРУ спільно з МБФ Карітас-України здійснює проект Допомогти Дітям Вулиці (www.kids.net.ua) у Києві, Івано-Франківську, Львові, Тернополі, Донецьку та Хмельницькому. Також ЄРУ здійснює проект Європейська Освіта (www.euroosvita.info), представляючи в Україні 12 ВНЗ з ЄС (70 напрямків, більше 400 спецфальностей) з правами приймальної комісії.
Президентом ЄРУ є Олександр Білецький