Як підготуватися до першої зустрічі з психологом?

Бажаєте відвідати психолога, але не можете наважитись на це? Пропонуємо скористатися цікавою технікою. Уявіть, що Ви на острові. Навколо нікого немає, немає звичної рутини, цивілізації, знайомих. Тільки Ви та острів. Можна бути будь-яким, адже ніхто не побачить і не дізнається, можна говорити чи навіть кричати чесно про будь-що. Так ось терапевтичний простір – це і є цей безпечний острів, на якому Ви за допомогою психолога відновите свій внутрішній стан.

Якщо Ви збираєтесь до психолога, але не знаєте як і про що з ним розмовляти, то Вам варто заздалегідь підготуватися до зустрічі. Ось кілька порад, які допоможуть зробити відвідування психолога менш травматичним та більш продуктивним.

  1. Сформулюйте питання, які Вас турбують. Це може бути одне питання або декілька, але серед усього, що Вас турбує, потрібно обрати те, що найбільше «чіпляє» саме зараз.
  2. Не варто говорити загальними фразами – формулюйте конкретні завдання, які Ви разом із психологом будете пропрацьовувати.
  3. При розмові використовуйте принцип індукції, тобто починайте свою розповідь чи відповіді на питання з конкретних випадків, а вже потім переходьте до загальних моментів.
  4. Не використовуйте метафори та алегорії. Психологу буде складніше зрозуміти те, що Ви відчуваєте та про що переживаєте.

5.Будьте відвертими. Щирість, відкритість та чесніть  – це саме те, на чому має будуватись Ваша робота з психологом.

  1. Дискомфорт та відчуття незручності. Не уникайте травматичних тем. Не відмовляйтесь відповідати на питання, які завдають болю. Розказуйте про те, що «болить». Адже саме про те, що викликає дискомфорт, і треба говорити.
  2. Не тримати в собі емоції. Хочеться плакати – плачте, хочеться сміятися – смійтеся. Не варто затискатися та стримуватися. Будьте в тандемі зі своїми емоціями.
  3. Не поспішайте. Одна зустріч з психологом не вирішить всі Ваші проблеми. Дійсно після спілкування з психологом Ви можете відчути себе набагато краще, але це лише ефект плацебо, адже за такий короткий час неможливо розв’язати проблему. Іноді буває так, що декілька сесій з психологом достатньо, щоб людина зрозуміла куди їй рухатись далі, але бувають і такі випадки, коли таких зустрічей потрібно набагато більше.
  4. Не чекайте на диво. Психолог – це не чарівна пігулка. Для результату лише прийти на зустріч із фахівцем замало. З психологом потрібно співпрацювати. Відповідайте на його питання, практикуйте запропоновані ним техніки та виконуйте домашні завдання, які він Вам буде давати. Психолог не вирішить за Вас Ваші проблеми, але він може підказати в якому напрямку рухатись. Пам’ятайте: не варто знімати із себе відповідальність за свої дії.

 

Звертайтесь до професіонала та пам’ятайте: якщо з якихось причин спеціаліст не сподобається, завжди є можливість звернутися до іншого.


Автор Yana_Hushchyna

Підготовлено спеціально для Української  Жіночої Варти


Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard