Війна в Україні сьогодні: останні новини на 7 листопада 2023 (фото)

622 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Breaking news

За даними Міндовкілля, лише внаслідок знищення військової техніки на території нашої країни утворилося понад 700 000 тонн відходів, а в атмосферу потрапило понад 71 000 тонн викидів. Через ведення бойових дій забруднено майже 600 000 метрів квадратних ґрунтів, а у водні об’єкти потрапило понад 1600 тонн забруднюючих речовин.

Практично знищені два водно-болотних угіддя міжнародного значення: «Архіпелаг Великі та Малі Кучугури» та «Заплава Сім Маяків».

Знищено всю заповідну зону (1588 га), найцінніша степова ділянка Джарилгацького національного природного парку.

Пошкоджено місця існування видів флори та фауни, занесених до Червоної книги України, Європейського червоного списку видів тварин і рослин, що знаходяться під загрозою зникнення у світовому масштабі.

Крім того, Міндовкілля повідомляє про те, що внаслідок російської збройної агресії на сьогодні:

  • уражено 812 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 0,9 мільйона гектарів.
  • під загрозою знищення опинилися 2,9 мільйона гектарів територій Смарагдової мережі – 160 територій, що є частиною природоохоронної мережі Європи та охороняються у межах законодавства ЄС та Ради Європи.
  • у зоні ризику перебувають 17 водно-болотних угідь міжнародного значення (під охороною Рамсарської конвенції), які мають статус завдяки їхньому унікальному біорізноманіттю.

Окупованими залишаються 514 об’єктів природно-заповідного фонду площею 0,80 мільйона гектарів.

Що за сьогодні відбулося в Україні, коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

російська федерація продовжує вести загарбницьку війну. Незважаючи на значні втрати, не відмовляється від планів щодо повної окупації України.

Протягом доби відбулось 36 бойових зіткнень. Загалом ворог завдав 3 ракетних та 35 авіаційних ударів, здійснив 30 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Руйнувань та пошкоджень зазнали приватні житлові будинки та інша цивільна інфраструктура. На жаль, є поранені серед цивільного населення. 

Оперативна обстановка на сході та півдні України залишається складною.

На Волинському та Поліському напрямках оперативна обстановка без суттєвих змін. Ознак формування наступальних угруповань не виявлено. Визначені підрозділи збройних сил білорусі виконують завдання у прикордонних з Україною районах.

На Сіверському та Слобожанському напрямках противник зберігає військову присутність у прикордонних районах, проводить диверсійно-розвідувальну діяльність, здійснює обстріли населених пунктів з території рф, нарощує щільність мінно-вибухових загороджень вздовж державного кордону України. Артилерійських та мінометних обстрілів ворога зазнали близько 20 населених пунктів, серед них Сеньківка, Блешня, Карповичі, Грем’яч Чернігівської області; Сімейкине, Іскрисківщина, Басівка, Грабовське, Попівка, Велика Писарівка Сумської області.

На Куп’янському напрямку ворог вів безуспішні штурмові дії в районах Синьківки, Іванівки, Берестового Харківської області, де наші воїни відбили 5 атак. Противник завдав авіаційних ударів неподалік Петропавлівки, Піщаного, Пролетарського Харківської області. Під артилерійським та мінометним вогнем опинилися понад 10 населених пунктів, зокрема, Дворічна, Синьківка, Петропавлівка, Іванівка, Берестове Харківської області.

На Лиманському напрямку противник завдав авіаційних ударів в районах Серебрянського лісництва, Різниківки, Спірного, Роздолівки Донецької області. Від ворожих артилерійських та мінометних обстрілів постраждали близько 10 населених пунктів, серед них Невське, Білогорівка Луганської області та Торське, Серебрянка, Верхньокам’янське, Спірне, Роздолівка Донецької області.

На Бахмутському напрямку ворог вів безуспішні штурмові дії біля Богданівки, Андріївки та Кліщіївки Донецької області. Завдав авіаційного удару в районі Кліщіївки. Під артилерійським та мінометним вогнем опинилися понад 15 населених пунктів, зокрема, Маркове, Часів Яр, Кліщіївка, Курдюмівка, Нью-Йорк Донецької області. 

На Авдіївському напрямку українські воїни відбили 13 атак противника в районах населених пунктів Степове, Авдіївка, Тоненьке та Первомайське Донецької області. Противник завдав понад 10 авіаційних ударів в районі населеного пункту Авдіївка Донецької області. Артилерійських та мінометних обстрілів зазнали Очеретине, Бердичі, Ласточкине, Тоненьке, Нетайлове, Первомайське Донецької області.

На Мар’їнському напрямку ворог вів безуспішні штурмові дії в районі Мар’їнки Донецької області, де Сили оборони відбили 13 атак. Під артилерійським та мінометним вогнем окупантів опинилось близько 10 населених пунктів Донецької області, зокрема, Невельське, Красногорівка, Георгіївка, Мар’їнка, Побєда, Новомихайлівка.

На Шахтарському напрямку ворог вів штурмові дії в районі Старомайорського Донецької області, успіху не мав. Завдав авіаційного удару поблизу Рівнополя Донецької області. Артилерійських та мінометних обстрілів зазнали близько 10 населених пунктів, зокрема, Водяне, Вугледар, Богоявленка, Пречистівка, Золота Нива, Урожайне Донецької області.

На Запорізькому напрямку ворог наступальних (штурмових) дій не вів.  Артилерійських та мінометних обстрілів зазнали понад 15 населених пунктів, зокрема, Полтавка, Гуляйполе, Чарівне, Оріхів, Малі Щербаки, Кам’янське Запорізької області.

На Херсонському напрямку противник завдав авіаційного удару в районі населеного пункту Тягинка Херсонської області. Також ворожих артилерійських обстрілів зазнали Берислав, Тягинка, Іванівка Херсонської області та місто Херсон.

Водночас, Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському напрямку, наступальні (штурмові) дії на Бахмутському напрямку, завдають окупаційним військам втрат в живій силі та техніці, виснажують ворога вздовж всієї лінії фронту. 

Протягом доби авіація Сил оборони завдала 17 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки та 4 – по зенітно-ракетних комплексах противника.

Підрозділи ракетних військ уразили 6 артилерійських засобів, 2 пункти управління, склад паливно-мастильних матеріалів, район зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, засіб протиповітряної оборони, 2 радіолокаційні станції та станцію радіоелектронної боротьби противника.

Станом на початок листопада 2023 року Україна повністю відновила 421 об’єкт медзакладів, які були пошкоджені або зруйновані внаслідок російських ударів. Ще 413 об’єктів відновлено частково. За 20 місяців повномасштабної війни росія пошкодила 1 468 об’єктів медичних закладів, ще 193 було повністю зруйновано. Це лікарні, амбулаторії, поліклініки, пологові будинки та інші медзаклади. Таким чином російська армія перешкоджає медикам працювати та створює додаткове навантаження на українську медичну систему. Найбільших втрат упродовж повномасштабної війни зазнали медзаклади Харківщини, Донеччини, Миколаївщини, Київщини, Чернігівщини та Херсонщини. Від початку війни рф своїми обстрілами пошкодила 103 автівки екстреної медичної допомоги, знищила 253 та захопила 125.

Україна – перша країна у світі, яка розслідує воєнні злочини проти довкілля та екоцид. Наразі розслідується 265 проваджень щодо воєнних злочинів проти довкілля. 14 – за фактами екоциду. Внаслідок війни понад 10 млн тонн продукті згоряння потрапили в атмосферу, 20% сільськогосподарських земель непридатні до використання, задокументовано 92 атаки на об’єкти водної інфраструктури, серед них – найбільша техногенна катастрофа в Європі з часів Чорнобиля – підрив греблі Каховської ГЕС. Про це повідомили Офісі Генпрокурора.

Останні події війни на сході України

Харківська область 

У Куп’янському районі внаслідок російських обстрілів знищена сільгосптехніка та зруйновані будинки,  – повідомив керівник поліції Харківщини Володимир Тимошко. За добу правоохоронці області відкрили 11 кримінальних проваджень, пов’язаних з воєнними злочинами рф.

42-річний житель Рубіжного підірвався на міні-«пелюстці»,  – повідомили в ОВА: чоловік наступив на вибухонебезпечний предмет у себе на подвір’ї. Його шпиталізували з пораненнями руки і ноги.

Окупанти продовжують наносити удари по цивільній інфраструктурі прикордонних населених пунктів Ізюмського, Чугуївського, Харківського, Богодухівського, Куп’янського районів. Артилерійських та мінометних обстрілів ворога зазнали понад 17 населених пунктів Харківщини, зокрема: Окіп Богодухівського району, Гатище, Бударки, Охримівка Чугуївського району, Кам’янка, Дворічна, Синьківка, Петропавлівка, Берестове Куп‘янського району.

Близько 16 години окупанти обстріляли с. Куп’янськ-Вузловий Куп’янського району. Зруйновано будинок, пожежі не зафіксували. 

О 19:25 надійшла інформація про обстріл у м. Вовчанськ Чугуївського району.

За добу постраждалих від ворожих обстрілів не зафіксовано.

На Куп’янському напрямку ворог провів безуспішні штурмові дії в околицях населених пунктів Синьківка, Іванівка, де українські захисники відбили близько 12 атак противника.

Минулої доби вибухотехніки ДСНС обстежили більше 9,5 га території та знешкодили 77 вибухонебезпечних предметів.

Станом на 07.11.2023 із небезпечних громад Куп’янського району евакуювали 190 дітей, – повідомив очільник ОВА Олег Синєгубов. Робота триває. 

Донецька область

Армія рф понад 25 разів намагалась штурмувати в районі Мар’їнки та Красногорівки протягом 6 листопада, успіху не мали, – повідомили в Генеральному штабі ЗСУ.

У Донецькій області вже працюють 187 котелень з 289. Вони вже обігрівають 58 закладів охорони здоров’я, 53 – освіти, 61 садочок та 2285 житлових будинків, – розповіла заступниця директора департаменту житлово-комунального господарства Донецької ОДА Лариса Гусева.

В Авдіївці лишаються два лікарі та чотири медсестри. Вони не мають можливості їздити на виклики, але продовжують надавати допомогу на місці та кажуть, що лишатимуться в Авдіївці, доки не виїде останній житель, – розповів очільник Авдіївської МВА Віталій Барабаш.

На Волноваському напрямку пошкоджено будинок у Новоукраїнці Вугледарської громади.

На Донецькому напрямку у Красногорівці загинула 1 людина, обстріляні околиці Желанного Другого. Протягом ночі відбувалися поодинокі обстріли Авдіївки. Очеретине зазнало артилерійського обстрілу.

На Горлівському напрямку пошкоджено 2 будинки у Торецьку. У Часовоярській громаді пошкоджені 2 багатоповерхівки і 4 приватні будинки. 

На Лисичанському напрямку пошкоджено будинок у Серебрянці Сіверської громади. Під вогнем Торське і Зарічне Лиманської громади.

Авіабомба у Торецьку. Фото: пресслужба поліції Донеччини

За минулу добу росіяни вбили 1 жителя Донеччини – у Красногорівці, повідомив в.о. очільника Донецької ОВА Ігор Мороз. 

Луганська область

По Невському ворог вдарив артилерією, внаслідок чого є нові руйнування. Також доволі часто росіяни влучають в раніше знищені ними будинки, звідки всі вже повиїжджали. Останніми днями окупанти штурмують на Куп’янському напрямку. Зокрема минулої доби намагалися піти в наступ на Стельмахівку, але їхні спроби було відбито.

Макіївка, Невське та Білогорівка зазнали уражень унаслідок артилерійського та мінометного вогню росіян.

Все частіше літні люди в окупації скаржаться на відмову в перерахунку пенсій росіянами, – повідомили в Луганській ОВА. Навіть якщо вдалося зібрати документи, що особа працювала на підприємстві зі шкідливими умовами праці, їх можуть просто проігнорувати. Також установам, зокрема архівним, і організаціям у так званій «лнр» рекомендують не видавати відповідні дані людям, аби нарахувати виплати за загальним стажем.

Слідом за Сєвєродонецьком у Рубіжному та Кремінній теж скорочують обсяги видачі гуманітарної допомоги. Із листопада надаватимуть лише за окремими списками.

У Сєвєродонецьку та Попасній – найбільша кількість зруйнованого росіянами житла, – повідомив очільник Луганської ОВА Артем Лисогор. Більше половини із опрацьованих громадами Луганщини повідомлень надходять саме з цих населених пунктів. Загалом жителями області подано 41 802 інформаційних повідомлення про пошкоджене/знищене нерухоме майно. 

Військовими адміністраціями територіальних громад опрацьовано 39 269 таки повідомлень. Зокрема, Сєвєродонецькою – 13 911, Попаснянською – 7 362, Рубіжанською – 6 217, Лисичанською – 4 943. З них  29 702 – прив’язані до об’єктів Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації.

Близько 10 тисяч повідомлень не підлягають обробці (через дублювання, некоректні дані, зокрема щодо адреси, власника майна тощо). Усього до Реєстру внесено 33 731 об’єкт нерухомого майна.

Що відбувається зараз на півночі України

Київська область

У Києві «оживили» 10 визначних місць Революції Гідності. Проєкт «Територія Гідності у доповненій реальності: музеєфікація пам’яток Майдану» створили до 10-ї річниці від початку Революції Гідності. Завдяки технологіям віртуальної та доповненої реальності фахівці створили об’ємні моделі десяти місць, що є визначними для Революції. Для цього оцифрували 15 тисяч світлин, які зафіксували події Революції Гідності 2013–2014 років. Презентували проєкт у Музеї Майдану, про це повідомили в Мінкульті. 

Першочергового розмінування на Київщині потребують понад 10 тисяч гектарів земель сільськогосподарського призначення. Відбудова зруйнованих внаслідок російської агресії об’єктів та розмінування території стали головними темами під час зустрічі голови КОВА Руслана Кравченка з Послом Республіки Хорватія в Україні Аніцею Джаміч. Загалом внаслідок російської агресії в області зруйновано понад 28 тис. об’єктів. Із них повністю чи частково вже відбудували 13 тисяч.

Розмінування поля вибухотехніком. Фото: ГУ ДСНС у Київській області

Мешканці столиці продовжують виявляти небезпечні знахідки на вулицях міста. Як повідомили у Патрульній поліції Києва, перша подія сталася в Голосіївському районі, звідки на лінію 112 звернувся чоловік та повідомив, що побачив предмет, схожий на гранату. Інша подія відбулася у Святошинському районі. Під час прогулянки громадянин виявив предмет, схожий на снаряд. В обох випадках інспектори забезпечили охорону місць події та викликали вибухотехніків.

У вівторок, 7 листопада, о 13:00 у Києві на майдані Незалежності відбулося прощання із загиблим військовим, засновником і головним редактором рівненського видання «Горинь.інфо» Тарасом Давидюком. Про це повідомило медіа, яке він очолював. 

В Іванкові на Бориспільщині будують шкільне укриття подвійного призначення з санвузлами і медкабінетом. Захисна споруда загальною площею 1030 м² зможе вмістити 305 осіб. На об’єкті вже виконали земляні роботи, армували та залили плиту фундаменту бетоном, улаштували каркас стін з арматури. Наразі зводять зовнішні стіни.

Під Києвом в Ірпені триває відновлення зруйнованого житла. Фінансують капітальний ремонт з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії з вересня цього року. Завершити відбудову планують у другій половині 2024 року.

Також відновлюють зруйнований багатоповерховий будинок у Макарові для 213 мешканців. Про це повідомляє голова громади Вадим Токар. Наразі будівельники виконують фасадні роботи та утеплення зовнішніх стін і горища. 

Тайвань допомагає відновити приміщення дитячо-юнацької спортивної школи бойових мистецтв у Бучі, яку було зруйновано під час повномасштабного вторгнення. Про це повідомив міський голова Бучі Анатолій Федорук. Угоду про таку співпрацю підписали з Високоповажним Послом Тайваню у Польщі Шарон С.Н. ВУ.

Американські художники-волонтери BANDIT, John Ashbaugh та Tristan George створили у Бучі під Києвом нові мурали на пошкоджених будинках. На одному стінописі зображений портрет дівчини, яка уособлює силу української жінки під час війни, а другий мурал під назвою «Питання часу» зображає українського воїна на годинниковій стрілці з його коханою на хвилинній стрілці. Для американських митців було важливо створити пам’ятні місця у Бучі, щоб підтримати народ України та показати світові його боротьбу з агресором.

Мурал під назвою «Питання часу». Фото: з соцмереж

У Переяславі на Київщині з благодійною програмою для скрипки соло «Дух України» виступив скрипаль-віртуоз і громадський діяч, народний артист України Кирило Стеценко. Митець повідомив, що частину коштів, зібраних на концерті, він перерахує на фронт сину. А інша частина буде переказана видавництву Марка Мельника на друк книги «30 війн із Zаклятим сусідом», перші примірники якої вже вирушили до підрозділів Сил оборони України.  

Житомирська область

На Житомирщині для бійців ТРО, які служать на півночі області, провели навчання з надання першої медичної допомоги пораненому. Протягом п’яти днів інструктори, які мають бойовий досвід, навчали військових, як рятувати пораненого побратима під ворожим обстрілом, зупинити кровотечу та винести пораненого із поля бою. Навчання проводять в умовах, які якомога точніше відображають бойові ситуації, використовуючи штучну кров та організовуючи вибухи.

Минулої доби у місті Житомир відбулося виїзне засідання Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань правового статусу, соціальної підтримки, медичного забезпечення ветеранів війни, військовослужбовців, Захисників і Захисниць та членів їх сімей. У рамках заходу делегати відвідали Житомирську обласну клінічну лікарню імені О.Ф. Гербачевського, де мали змогу особисто оцінити умови лікування військових.

​У Житомирі попрощалися з двома військовими, які загинули у боях за Україну – з Євгеном Гудухіним та Володимиром Китасюком.

Поет і журналіст Сергій Сіваченко із Хорошева на Житомирщині презентував свою нову збірку поезій на воєнну тематику “Відсіч”. Презентація збірки “Відсіч” відбулася в Житомирі в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва, до фонду якої автор передав свою книжку.

Сумська область

Зранку росіяни здійснили гранатометний обстріл Великописарівської громади. Зафіксовано 2 вибухи, – повідомили в ОВА.

Протягом минулого дня росіяни здійснили 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 140 вибухів. У Середино-Будській громаді ворог вдарив з мінометів (22 вибухів). Внаслідок одного з ранкових обстрілів загинула цивільна особа. Також був обстріл з АГС (98 вибухів). В Есманській громаді здійснено мінометний обстріл (2 вибухів). У Зноб-Новгородській громаді зафіксовано мінометний обстріл (7 вибухів). У Білопільській громаді був обстріл з СПГ (6 вибухів). У Путивльській громаді росіяни вдарили з мінометів (3 вибухи). На територію Великописарівської громади ворог скинув міну. По Краснопільській громаді здійснено удар із застосуванням FVP-дрона (1 вибух).

У Сумах стартує безоплатний курс для постраждалих від війни, учасники якого можуть пройти навчання отримати не тільки теоретичні знання, але й практичні навички, необхідні для відкриття і ведення ФОП, участі у програмах фінансування, написання та подачі грантових заявок, оподаткування та ведення обліку найнятих працівників. Після закінчення курсу учасники отримають можливість індивідуального супроводу для подачі грантової заявки.

Регіональне ППО отримало ще один мобільний бойовий підрозділ, здатний відбивати атаки БПЛА та інших повітряних цілей, що низько летять, – повідомили в ОВА. Позиції захисників нашого неба разом із командуванням відвідав голова Сумської ОВА Володимир Артюх. Він нагадав, що зараз триває формування ще одного полку територіальної оборони, щоб посилити бойові можливості Сил оборони на Сумському напрямку та підвищити потенціал ЗСУ щодо захисту прикордонних територій області. Особовий склад нового формування – жителі Сумщини, призвані по мобілізації. 

Чернігівська область

Російські диверсійно-розвідувальні групи пробують заходити на територію прикордонних районів Чернігівської та Сумської областей по дев’ять-десять разів щомісяця. Про це повідомив командувач Об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв в телеграм-каналі Командування Об’єднаних Сил ЗС України.

Минулої доби росіяни зі своєї території обстріляли прикордоння Чернігівської області. Обстрілів зазнали Городнянська, Семенівська та Новгород-Сіверська громади. Про це повідомила речниця Чернігівського прикордонного загону Галина Шеховцова. У Городнянській громаді прикордонники зафіксували 3 вибухи, ймовірно, з міномета 120 мм та 20 вибухів, ймовірно з АГС, в напрямку села Сеньківка. У Семенівській громаді 9 вибухів, ймовірно з міномета 120 мм, та 3 вибухи, ймовірно з міномета 82 мм в напрямку села Карповичі. 8 вибухів, ймовірно з міномета 82 мм, в напрямку села Блешня та 3 вибухи, ймовірно з міномета 120 мм в напрямку села Леонівка. Новгород-Сіверська громада мала 8 вибухів, ймовірно з міномета 120 мм, в напрямку села Михальчина Слобода та 6 вибухів, ймовірно зі ствольної артилерії в напрямку села Грем’яч.

Чернігівців закликають прийти до центру крові. Наразі є потреба у І (-) та ІІ (-) групі. Про це повідомили у Чернігівському обласному центрі крові.

Сапери продовжують розмінування територій, і минулої доби відпрацювали 5 залучень на території Чернігівського району. Під час робіт вилучили два вибухонебезпечні предмети. Про це повідомили у Головному управлінні ДСНС України у Чернігівській області.

Останні події в центральних областях України

Дніпропетровська область

Ввечері росіяни обстріляли мирне населення Нікополя з артилерії.  Постраждав 56-річний чоловік. Йому надали всю необхідну допомогу. Поранення не важкі, лікуватиметься вдома. Загалом по місту випустили більше півдесятка снарядів. Пошкоджено релігійна установа, 7 приватних будинків, 1 господарська споруда, паркани, 2 автомобілі, 1 лінія електропередачі та 2 газопроводи. Також ввечері окупанти вдарили по Марганецькій громаді Нікопольського району з артилерії. Вночі атакували Червоногригорівську громаду.

По сусіднім селам випустили десяток снарядів. По обіді окупанти вдарили по інфраструктурному об’єкту поблизу Кривого Рогу. Люди не постраждали.

Вдень від ворожих обстрілів постраждала 31-річна жителька Нікополя. Поранення не важкі, лікуватиметься вдома. За день окупанти 6 разів атакували Нікопольський район. Тричі били з артилерії та застосували 3 дрони-камікадзе. Гатили по самому Нікополю і Марганецькій громаді. Внаслідок обстрілів пошкоджено інфраструктурний обʼєкт, 27 приватних будинків, 14 господарчих споруд, 1 вантажний автомобіль, 1 легковий автомобіль, 2 газопроводи, лінія електропередачі та півдесятка сонячних панелей.

В одній із міських лікарень Дніпра військові, які отримали бойові травми, проходять реабілітацію. Їм допомагають відновити роботу ніг та рук і навчають ходити на протезах. У таких центрах по всій Україні для лікарів проводять тренінги з реабілітації травм війни, аби вони освоювали сучасні методики. Сучасна доказова реабілітація в Україні лише розвивається. Зараз в Україні у понад 200 лікарнях військові можуть пройти стаціонарну реабілітацію.

Вінницька область

​​У Вінницьких школах міська рада відремонтувала та обладнала всі наявні підвальні та напівпідвальні приміщення. Департамент капітального будівництва виконав капремонт 24 сховищ у закладах освіти громади. Поточний ремонт підвалів та адаптація їх під найпростіші укриття провели в шести школах. Усі роботи виконали коштом міського бюджету. У трьох закладах загальної середньої освіти найпростіше укриття адаптували власними силами, а у фізико-математичному ліцеї №17 допомогла благодійна організація. Також у закладах освіти, де немає можливості облаштувати укриття, уклали меморандуми про використання приміщень, де є укриття, з юридичними особами різних форм власності. Такий шлях обрали 10 шкіл, які уклали 25 меморандумів.

Вінницький ліцей №1 імені М. Пирогова передав позашляховик для посилення боєздатності розвідки ЗСУ. Кошти вдалось зібрати завдяки благодійному проекту “Освітня родина: допомагаємо – перемагаємо!”. Завдяки проведенню фестивалів та ярмарок загалом зібрали 176 тисяч грн. Про це повідомила міська рада.

Кіровоградська область

Триває реалізація масштабного проекту відновлення деокупованих населених пунктів Херсонщини «Пліч-о-пліч». В Малій Олександрівці будівельні бригади з 4-х районів Кіровоградщини завершили відновлення будинків, куди повернулися місцеві. У роботі ще одна оселя. Ремонт там завершать ближчими днями. Завершився початковий етап другої черги проекту. Фахівці обстежили близько 250 будинків у 11 селах Бериславського району. Спеціалісти визначили рівень пошкоджень кожного будинку та готують електронну базу об’єктів, що підлягають відновленню.

Полтавська область

Загинули військовослужбовці з Полтавщини. Андрій Кикоть із Диканської громади, загинув 4 листопада під час виконання бойового завдання поблизу села Новокалинове Донецької області. Олександр Васецький із Хорольської громади, загинув під час бойового завдання поблизу села Павлівка Донецької області 1 листопада та  Олег Павленко із Глобинської громади, який загинув 31 жовтня під час виконання бойового завдання місті Авдіївка Донецької області.

Черкаська область

У Корсуні-Шевченківському на Черкащині поховали старшого солдата Дмитра Набатова. Дмитро перевіз родину на третій день повномасштабного вторгнення з Бучи до Корсуня-Шевченківського, а сам пішов добровольцем на війну. Герой загинув 11 жовтня 2023 року під час виконання бойового завдання на Запорізькому напрямку.

Свіжі новини з фронту південних областей України

Запорізька область

На Запорізькому напрямку прикордонники збили чотири російські FPV-дрони. Про це повідомили у пресслужбі Бердянського прикордонного загону.

124 удари армія РФ завдала по містах та селах Запорізької області минулої доби, 6 листопада: 102 артобстріли прийшлися по території Оріхова, Гуляйполя, Роботиного, Новоандріївки, Полтавки, Білогір’я, Верхньої Терси, Затишшя, П’ятихаток, Лобкового, Плавнів, Кам’янського та інших прифронтових міст і сіл. Без жертв. Про це повідомили в Запорізькій  ОВА.

На українських працівників Запорізької АЕС російські військові збільшили тиск , які не підписали договори з “росатомом”. Їм погрожують, що з 1 січня 2024 року без російських документів та підписаних контрактів їх не пускатимуть на станцію. Про це повідомив міський голова Енергодара Дмитро Орлов.

Миколаївська область

У Миколаєві провели церемонію на згадку про загиблих у російсько-українській війні льотчиків із 299-ї бригади тактичної авіації ім. генерал-лейтенанта Василя Никифорова. На злітній смузі за американською традицією для пам’ятного моменту спалили фортепіано. На цьому музичному інструменті написані імена та позивні загиблих льотчиків, і в сутінках його підпалили. Під час цієї церемонії звучала музика у виконанні маестро Performance BIG BAND Володимира Алексєєва, і вона продовжувала звучати навіть після того, як фортепіано охопив вогонь. Цей своєрідний ритуал провели на згадку про героїв, чиї імена назавжди залишаться в небі.

Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу продовжує розраховувати збитки, завдані довкіллю Миколаївської та Одеської областей. На сьогодні ця сума становить 120,8 мільярда гривень. Заміновані території, токсичні залишки від ракет і снарядів, затоплення від підриву греблі, зруйновані заповідники та природні довкілля – сьогодні ми є свідками гуманітарної катастрофи, що розгортається в результаті війни. Збитки, завдані довкіллю, ще довго відбиватимуться на стані екосистем та природних ресурсів, вони виходять за межі національних територій та період життя одного покоління.

Одеська область

Станом на 7 листопада в Чорному морі на бойовому чергуванні знаходяться чотири кораблі рф, а в Азовському морі – один ворожий корабель. Про це повідомили у ВМС України. 

В Одесі розробники Костянтин та Максим Боряк модифікували спеціальні захисні “плащі-невидимки” для військових. Вони блокують випромінювання тепла, роблять бійців непомітним, захищають від вогню, дощу та мокрого снігу. Матеріал для плаща замовляють за кордоном, один такий плащ має вагу до двох з половиною кілограмів. Наразі Максим та Костянтин чекають відгуків від військових, які вже використовують плащі на передовій.

Херсонська область

Вночі та зранку армія рф кілька разів била по житлових кварталах Херсонської міської громади. Про це повідомили в Херсонській ОВА.

Українські військові протягом доби знищили зенітно-ракетний комплекс “Оса”, артилерійську установку, реактивну систему залпового вогню “Град”, шість гармат, станцію радіоелектронної боротьби, пять авто та безпілотник. Про це повідомили Сили оборони півдня.

Упродовж минулої  доби російські війська 84 рази обстріляли Херсонщину. Влучили у медичний заклад у Херсоні, підприємство харчової промисловості у Херсонському районі та житлові квартали населених пунктів області. Шестеро людей поранені. Про це повідомив голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

На тимчасово окупованих територіях Херсонщини російські військові мінують стаціонарні газорегулювальні пункти, електричні підстанції та об’єкти критичної інфраструктури. Відповідні дії окупантів свідчать про їхній ймовірний намір знищити критичну інфраструктуру, коли доведеться відступати. Про це повідомили в ГУР.

Херсонська лікарня отримала медичне обладнання від благодійників: медичний прилад – офтальмологічний хірургічний мікроскоп та необхідний гуманітарний вантаж для пацієнтів. Допомога стала можливою завдяки Keski-Suomen Silmäkirurgia OY, Olavi Pärssinen і Timo Kalima (Фінляндія).

Останні новини на сьогодні в західних областях України

Волинська область

Відбувся черговий захід у межах благодійного марафону до Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва «Об’єднані культурою!». Мистецьку програму «Культурні СИЛИ» підготували творчі колективи Луцької громади.

Закарпатська область

Тисячі краян у різних містах Закарпаття запалили памʼятні свічки, щоб вшанувати полеглих героїв 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади. Представники влади разом із громадою, священнослужителями, родинами захисників і студентами на центральній площі Ужгорода помолилися за полеглих Героїв та за тих воїнів, які зараз на фронті.

Івано-Франківська область

Область передала нацгвардійцям 30 радіостанцій Motorola загальною вартістю 1 млн 65 тисяч грн. Засоби зв’язку закупили в межах обласних програм підтримки війська. Загалом за цей рік для реалізації цих програм було спрямовано 110  млн грн.

Львівська область

Під час візиту до Сеула міський голова Львова Андрій Садовий підписав меморандум із Корейською земельно-житловою корпорацією. Меморандум має посилити співпрацю між Львівською міською територіальною громадою та Республікою Корея у відбудові та розвитку міста.

Воїна з села Ямпіль Андрія Голика відзначили почесним нагрудним знаком Головнокомандувача Збройних сил України «Золотий хрест». Про це повідомили в ОВА.

Новояворівська лікарня імені Юрія Липи отримала 15 ортопедичних матраців для багатофункціональних ліжок, засоби гігієни, медикаменти тощо. Допомогу надали британська громадська організація «Гуманітарна допомога Гаддерсфілд для України» та Тім Марсден.

146 дронів вирушають зі Львівщини до військовослужбовців на передову. Дрони-камікадзе в межах благодійного проєкту «Пташки Перемоги» отримають воїни 24 окремої механізованої бригади імені короля Данила, 87 окремого аеромобільного батальйону 80 окремої десантно-штурмової бригади, 77 окремої аеромобільної та 3 штурмової бригад, а також Головне управління розвідки. У межах благодійної ініціативи «Пташки Перемоги» відправили вже понад 1 600 дронів.

103 окремій бригаді територіальної оборони передали мобільний лазне-пральний комплекс. Його вартість – близько 1,5 млн грн. Створили комплекс у межах проєкту Львівської ОВА, командування Сил територіальної оборони та благодійного фонду «Разом для України».

Рівненська область

На Рівненщині в Центрах надання адміністративних послуг створять “Єдине вікно” для ветеранів війни. Відповідний Меморандум підписали представники Міністерства у справах ветеранів, РВА та очільники громад. Передбачається, що в сервісі «єдине вікно» будуть створені умови для надання якісних адміністративних послуг ветеранам війни, членам їхніх сімей та членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.

Тернопільська область

Тернопільщина на 100 % готова до осінньо-зимового періоду 2023/24. У 51 територіальній громаді прийнято рішення про початок опалювального періоду, працює 1 010 (86,1 %) котелень. У Тернополі комунальники, поліція, рятувальники, представники ОСББ та управителі проводять навчання з підготовки населення та відповідних служб до можливих надзвичайних ситуацій.

Хмельницька область

У Хмельницькому триває навчання старшокласників та учнів професійно-технічної освіти в мультимедійному тирі навчально-тренувального центру. До травня курс пройдуть усі учні старших класів громади. Наразі інструктори відпрацьовують із ними стрільбу з автомата та пістолета, а також практикують надання домедичної тактичної допомоги.

Чернівецька область

Чернівецьких військових медиків та воїнів, які боронять Україну на Оріхівському, Марʼїнському, Бахмутському та Лимано-Купʼянському напрямках відвідали волонтери та представники Департаменту охорони здоровʼя Чернівецької ОВА. У стабілізаційний медичний пункт та прифронтовий госпіталь привезли ліки, вироби медичного призначення, посуд, домашні смаколики, одяг та білизну для військових, які лікуються в госпіталі.

Міжнародна підтримка України в російсько-українській війні (вторгнення росії в Україну)

На бойове чергування стали додаткові системи NASAMS від партнерів. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський. “Вчасне підсилення нашої ППО до зими”, – додав він.

Загальний обсяг зобов’язань донорів по внесках до Фонду підтримки енергетики України сягнув понад €322 млн. З них на рахунок Фонду фактично перераховано €192 млн. Про це повідомив міністр енергетики України Герман Галущенко.

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Сьєрра-Леоне Джуліусом Маадою Біо. Обговорили українську формулу миру, успішну зустріч радників на Мальті та консолідацію підтримки українського бачення миру серед африканських країн, зокрема й на регіональних майданчиках.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів зустріч із головою благодійного фонду Open Society Foundations Олександром Соросом та його командою. Обговорили відбудову та відновлення економіки України.

Єврокомісія вважає, що Україна виконала 4 з 7 критеріїв кандидата на вступ до ЄС.

Країни G7 на зустрічі в Токіо обговорять подальшу підтримку України. Про це заявила міністерка закордонних справ ФРН Анналена Бербок. “Україна є і залишається на першому місці порядку денного G7. Для нас у Європі, а також для G7 загалом на кону стоїть неймовірно багато: якщо ми зараз видихнемося у підтримці України, путін безжально цим скористається – із жахливими наслідками для людей в Україні та Європі”, – сказала Бербок.

“Союзники України повинні твердо підтримувати Київ, інакше ризикують підбадьорити популістські сили в Європі перемогою володимира путіна”, – заявив румунський прем’єр Марчел Чолаку. За його словами, Румунія продовжуватиме надавати підтримку Україні попри конфлікт на Близькому Сході, адже, на думку Чолаку, він буде вирішений швидше, ніж війна в Україні.

Уряд Ірландії планує до кінця 2023 року здійснити заходи, щоб зобов’язати українських біженців платити за житло, а також змінити соціальні виплати. Про це заявив прем’єр-міністр Ірландії Лео Варадкар.

У Львові американські хірурги прооперують 50 дітей. Пацієнти приїхали з усієї України. Дехто з дітей отримав травми внаслідок військових дій. Найменшому пацієнту всього 8 місяців.

 


Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Іоанна Кривенко, Людмила Стадникова, Анна Єфремова, Албагачієва Гелена



 

Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://www.uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska