Війна в Україні сьогодні: останні новини на 25 лютого 2023 (фото)

367 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Що за сьогодні відбулося в Україні, коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Протягом доби противник завдав 6 ракетних та 5 авіаційних ударів. Здійснив близько 10 обстрілів із реактивних систем залпового вогню. Постраждали населені пункти та мирне населення. Існує небезпека подальших російських ракетних ударів по всій території України.

На Волинському, Поліському, Сіверському та Слобожанському напрямках оперативна обстановка залишається без суттєвих змін, наступальних угруповань ворога не виявлено. Ним обстріляно райони населених пунктів Стукалівка, Павлівка, Гиріне і Катеринівка Сумської області, а також Стариця, Вовчанськ, Огірцеве та Бологівка Харківської області. В районах Ветеренарного та Рубіжного окупанти завдали авіаударів.

На Куп’янському та Лиманському напрямках противник вів безуспішні наступальні дії в районах населених пунктів Масютівка, Невське, Білогорівка, Спірне, Федорівка, а також в районі Серебрянського лісництва. Здійснив артилерійські обстріли районів населених пунктів, зокрема, Новомлинська, Дворічної, Гряниківки, Куп’янська, Кислівки, Берестового Харківської області та Макіївки, Невського, Діброви і Білогорівки на Луганщині. Біля Гряниківки та Спірного зафіксовано ворожі авіаційні удари. 

На Бахмутському напрямку противник продовжує атакувати позиції наших військ, здійснив декілька безуспішних спроб поблизу населених пунктів Оріхово-Василівка, Берхівка, Іванівське та Північне Донецької області. Обстрілів зазнали райони 18 населених пунктів. Серед них – Оріхово-Василівка, Бахмут, Іванівське, Курдюмівка, Озарянівка та Нью-Йорк Донецької області. 

На Авдіївському та Шахтарському напрямках противник вів наступальні дії в районах населених пунктів Авдіївка, Водяне, Первомайське, Мар’їнка, Новомихайлівка – успіху не мав. Здійснив артилерійські обстріли населених пунктів, зокрема, Авдіївки, Водяного, Гострого, Георгіївки, Мар’їнки, Новомихайлівки, Вугледара та Пречистівки Донецької області.

На Запорізькому напрямку вогневого ураження зазнали райони 12 населених пунктів, зокрема, Времівка, Новопіль Донецької області; Ольгівське, Малинівка, Гуляйполе, Білогір’я та Кам’янська Запорізької області; Марганець та Нікополь Дніпропетровської області.

На Херсонському напрямку від артилерійського вогню російських окупаційних військ постраждали Новоберислав Херсонської області та місто Херсон. 

На тимчасово захоплених територіях Запорізької та Херсонської областей російські окупанти посилюють тиск на цивільне населення, проводять обшуки помешкань. Відомо, що у місті Василівка Запорізької області росіяни облаштували катівню, де утримують проукраїнсько налаштованих громадян. 

Усі підрозділи так званих «силових структур» Донецької області з  1 березня 2023 року переходять на функціонування за російським законодавством. У зв’язку з цим, анонсовано звільнення військовослужбовців 1 армійського корпусу (Горлівка), які досягнули граничних термінів перебування на військовій службі.

Авіація Сил оборони за добу завдала 4 удари по районах зосередження особового складу та військової техніки окупантів.

Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили 2 райони зосередження живої сили противника, радіолокаційну станцію та станцію радіоелектронної боротьби.


Було ухвалено проєкт закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту державного кордону”. Про це повідомила Державна прикордонна служба України. Цей закон надає можливість розширити смугу українського кордону з білоруссю та росією до 2 кілометрів, територію буде заміновано. Також врегулюють питання залучення Збройних сил України, Нацгвардії, Нацполіції до виконання завдань з охорони державного кордону й визначено місце прикордонників у загальній системі Сил оборони під час воєнного стану.

Протягом 2 тижнів відсутній дефіцит потужностей. Про це повідомила пресслужба НЕК «Укренерго». Наразі в енергосистемі працюють усі види електростанцій. Імпорт електроенергії здійснюється у незначних обсягах. Однак через значні пошкодження в Одесі поки діють погодинні відключення.

Останні події війни на сході України

Харківська область 

На Куп’янському та Лиманському напрямках окупанти провели декілька безуспішних наступальних дій, – повідомили в Генштабі ЗСУ. Понад два десятки населених пунктів Харківщини потрапили під вогонь. Ворог завдав авіаударів в районах Гряниківки, Рубіжного та Ветеринарного.

Підвели підсумки року незламної Харківської області, – повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов. За його даними, 526 населених пунктів деокуповано. Зібрано 1,9 млн тонн зернових та зернобобових культур. Розподілено 64,6 тисячі тонн гуманітарної допомоги. Повністю завершено відновлювальні роботи на 461 об’єкті.

Понад 600 км доріг державного значення розчищено від наслідків бойових дій. Зведено 18 тимчасових мостів.На деокупованих територіях відновлено 80% електропостачання, 77% газопостачання, 100% котелень теплопостачання (запланованих до запуску).  Повернуто залізничне сполучення з 50 населеними пунктами, звільненими з окупації, та загалом 138 автобусних маршрутів. У 519 населених пунктах знову запрацювала «Укрпошта». 382,9 тисячі вимушено переміщених осіб прийняла Харківщина. Облаштовано 363 Пункти Незламності.

Після деокупації Харківщини на боєприпасах підірвалися 169 людей, 39 з них загинули. Мінна небезпека у регіоні залишається значною.

Збитки довкіллю у понад 349 млрд гривень внаслідок бойових дій на Харківщині зафіксувала обласна Держекоінспекція. За даними управління, у регіоні під час повномасштабної війни згоріли 624 га лісів та інших насаджень.

За рік від початку вторгнення рф в Україну на Харківщині загинули 5 рятувальників та 6 саперів, за даними ДСНС регіону.

На станції «Університет» у Харкові 24 лютого відкрили фотовиставку «Янголи спорту», присвячену загиблим під час повномасштабної війни спортсменам. Виставка діятиме до 9 березня.

У 20 бібліотеках Харківщини волонтери проводять акцію «Майбутнє за українською». Її мета – підвищити попит серед дітей на книжки. За словами волонтерів, кількість читачів вже збільшилась втричі.

Харкову необхідно до 120 трамваїв – парк зазнав значних пошкоджень за час війни, місто у майбутньому планує закупити новий рухомий склад, – зазначив міський голова Ігор Терехов.

Минулої доби ворог продовжував обстріли прикордонних населених пунктів Куп’янського та Чугуївського районів Харківщини. Вчора зранку ворог завдав ракетного удару по Куп’янську. Пошкоджено житловий будинок. Внаслідок повторного обстрілу міста після 21:30 було пошкоджено ще один приватний будинок, сталася масштабна пожежа. У с. Подоли Куп’янського району пошкоджено житловий будинок та господарчі споруди. Внаслідок обстрілу с. Синельникове Вовчанської громади Чугуївського району також пошкоджено житловий будинок. Обійшлося без постраждалих. 

В області триває гуманітарне розмінування. За добу піротехніки ДСНС знешкодили 14 вибухонебезпечних предметів. 

Донецька область

У Краматорську за рік повномасштабної війни від російських обстрілів загинули 77 людей та були пошкоджені понад тисячу будинків. Краматорська міська рада підсумовувала втрати у місті з 24 лютого 2022 року.

За минулу добу армія рф обстріляла 17 населених пунктів Донеччини із ЗРК “С-300”, РСЗВ “Град”, “Ураган”, артилерії, мінометів. “Градами” війська рф накрила Авдіївку, Сєверне, Ласточкине, Тоненьке, “Ураганами” – Богоявленку. Три ракети “С-300” спрямувала на Краматорський район.

На Донецькому напрямку російські військові застосували “Смерчі” з осколково-фугасною бойовою частиною по Дачному Курахівської громади, де пошкодили чотири будинки. Також під обстрілами опинилися Курахове, Курахівка і Гостре, де зруйнований один будинок і пошкоджені ще 12.

За неповний день сьогодні росіяни вже двічі обстріляли Авдіївку з артилерії, один раз – танками, завдали авіаракетного удару, а також ударів Градами. Снаряди та ракети прилітали по житлових кварталах та промзоні – поранено щонайменше 1 людину. Авіаракетним ударом росіяни зруйнували школу №2 – опорну, яку тільки у 2021 році відкрили після повної реконструкції. З її ремонтом нам допоміг уряд Литви, який виділив понад 700 тисяч євро на новітнє оснащення.

Наслідки ракетного удару. Фото: телеграм-канал очільника Донецької ОВА Павла Кириленка

На Волноваському напрямку росіяни завдали ракетного удару по Розливу Великоновосілківської ТГ, тримають під вогнем Вугледар, Новоукраїнку і Богоявленку – в останній пошкоджено 2 будинки.

На Донецькому напрямку росіяни застосували Смерчі з осколково-фугасною бойовою частиною по Дачному Курахівської ТГ – пошкодили 4 будинки. Також під обстрілами Курахове, Курахівка і Гостре – у Гострому зруйновано 1 будинок і пошкоджено ще 12. Вночі тривали артобстріли Мар’їнки, Красногорівки та Єлизаветівки, а зранку 4 рази обстріляно з артилерії житлові квартали Авдіївки. Ракетного удару зазнав Прогрес Гродівської ТГ – пошкоджено 2 будинки.

На Горлівському напрямку росіяни завдали ракетного удару по Костянтинівці – пошкодили дитсадок і 4 багатоповерхівки, поранили 1 людину. У Торецькій громаді пошкоджено 3 будинки, у Соледарській – 15. Також постраждала школа у Міньківці.

На Лисичанському напрямку постраждала Званівська громада: у Званівці пошкоджено 10 будинків, у Переїзному – понад 30. Кілька будинків пошкоджено у Сіверську, щонайменше 1 – у Лимані.

За минулу добу росіяни поранили 5 мирних жителів Донеччини: 2 у Часовому Яру, 1 у Бахмуті, Донецькому і Костянтинівці, повідомив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко. 

37 штурмів на Донецькому напрямку здійснили російські військові 24 лютого, в ніч на 25 лютого провели шість штурмових дій. Також армія рф нанесла десять авіаударів на цьому напрямку. Військові проводять штурмові дії, аби забрати своїх загиблих та поранених солдатів, але забирають не всіх.

Жителі окупованого Маріуполя чули вибухи у ніч на 25 лютого. За даними радника міського голови Маріуполя Петра Андрющенка, підтверджені влучання у склади бойових комплектів російських військ. Знищені дві бойові машини піхоти, один танк, одна самохідна артилерійська установка, а також загинули та поранені близько півсотні окупантів.

Командувач Східного угрупування військ Олександр Сирський відвідав частини Сил оборони, які захищають Бахмут на Донеччині, повідомили Сухопутні війська ЗС України.

Луганська область

На Куп’янському та Лиманському напрямках противник безуспішно намагався вибити наші підрозділи з Серебрянського лісництва. Під вогневий вплив росіян потрапили Стельмахівка, Макіївка, Діброва і Білогорівка.

Наступи росіян не зупиняються на жодному напрямку – ані на Сватівському, ані на Кремінському, – повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай. Проте всі намагання ворога останніми днями безуспішні.

Росіяни безуспішно намагалися вибити наші підрозділи з Серебрянського лісництва, підприємців захопленої Луганщини чекає відповідальність, архіви – на вивіз, – повідомили у Луганській ОВА. Для попередження можливого дезертирства мобілізованих рф або саботажу, 23 лютого на Бахмутський напрямок було додатково відряджено до 200 поліцейських з полку спеціального призначення «ахмат».

Що відбувається зараз на півночі України

Київська область

24 лютого Київщину з візитом відвідали делегації об’єднання парламентарів держав-членів ЄС «United for Ukraine» (U4U), парламентської делегації Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, представники Постійних делегацій іноземних держав у Парламентській Асамблеї Ради Європи та групи з міжпарламентських зв’язків з Україною національних парламентів іноземних держав.

Делегації побували в місті Ірпінь, де оглянули зруйновані російською армією житлові будинки та стадіон, «цвинтар» знищених автомобілів, які під час евакуації потрапляли під ворожий обстріл, зруйнований Романівський міст, через який в березні 2022 року близько 40 000 людей змогли евакуювати з тимчасово окупованих територій Київщини.

Депутати ПАРЄ біля Стіни пам’яті на Михайлівській площі столиці. Фото: з соцмереж

На Центральному залізничному вокзалі Києва у річницю повномасштабного вторгнення росії в Україну встановили пам’ятний камінь на честь залізничників, які загинули внаслідок російської агресії. Згодом на цьому місці буде встановлено монумент “Залізним на небі”. За рік повномасштабного вторгнення росії в Україну 819 залізничників було поранено, 353 працівники загинули, – повідомили в «Укрзалізниці».

На території Вишгородського району проводяться навчання для саперів, – повідомили в Київській ОВА. Серед запланованих заходів – відпрацювання навичок вилучення і ліквідації вибухонебезпечних предметів. Через це жителі області можуть чути звуки вибухів.

Київська влада долучить групу громадського моніторингу для контролю за станом укриттів, – повідомили в КМДА. Група громадського моніторингу «ОЗОН» передасть Департаменту муніципальної безпеки базу адрес проблемних укриттів, де або немає позначок, що ведуть до укриття, або укриття закрите чи його там не існує. Відповідні служби проінспектують ці адреси і проведуть роз’яснювальну роботу з власниками приміщень щодо належного стану укриттів.

В столиці налічується понад 4 000 укриттів різного виду. Їхнє розташування можна побачити на мапі на Офіційному порталі міста. За минулий рік у Києві додалось 398 споруд цивільного захисту.

В Андріївській церкві в Києві облаштували укриття, де можна зарядити гаджети й скористатися інтернетом. «Пункт незламності» розташований у стилобатній (нижній) частині Андріївської церкви. Це приміщення вбудоване в пагорб і з трьох сторін захищене шарами бетону й ґрунту, тому воно є безпечним укриттям у разі повітряної тривоги. Одночасно сховище може прийняти до 40 людей.

На рік повномасштабного вторгнення росії у Національному музеї історії України відкрили виставку “Азовсталь: нові сенси”. На виставці зібрано 12 історій загиблих на війні захисників Азовсталі. У скляних боксах розміщені фото та речі військових, їхні біографії. У залі знаходиться планшет з повідомленням військових з Азовсталі до рідних. Доповнюють виставку світлини бійця полку “Азов” Дмитра Козацького, відомого як Орест.

Мурал на виставці “Азовсталь: нові сенси” художника Андрія Шостака. Фото: з соцмереж

В Києві на річницю повномасштабного вторгнення росії розгорнули 45-метрове полотно зі світлиною 5-річної дівчинки Валерії з Кривого Рогу, яка втікала від війни разом з батьками в Польщу. Величезне полотно розгортали в багатьох країнах Європи, в Києві його розгорнули вперше. Цим перформансом французький художник JR та його команда прагнуть привернути увагу до проблем внутрішньо переміщених осіб, які залишили Україну через агресію росії.

У німецьких містах Мюнхен та Фюрстенфельдбрук відкрили фотовиставки «Київ. Незламне серце Європи». Перед цим виставку представили у Празі, Любліні, Мехіко, Гіссені, Берліні. 

Житомирська область

В Житомирі погасили поштову марку «ПТН ПНХ!», випущену до роковин повномасштабного вторгнення росії в Україну. Загальний тираж символічної поштової марки складає півтора мільйона примірників, 2% з яких реалізовуватимуть у поштових відділеннях Житомирщини. Оскільки марка «ПТН ПНХ» благодійна, частину виручених коштів поштарі хочуть спрямувати на відбудову навчальних закладів, розбомблених російськими загарбниками.

В обласному центрі планують відновити трамвайний маршрут, – повідомили в Житомирській міській раді. Після 27 лютого регіон та обласні центри отримають від Укренерго чіткі ліміти по споживанню електричної енергії. За попередніми прогнозами Житомир матиме можливість відновити рух трамвая. Наразі ведуться підготовчі роботи, аби на початку тижня поновити маршрут.

Безпечний простір для жінок та дівчат «Вільна» відкрили в Житомирі. Там можна отримати психологічну та соціальну допомогу, інформаційну підтримку щодо послуг і сервісів, пов’язаних з протидією гендерно зумовленому насильству, а також відпочити з дітьми. Проєкт реалізується за ініціативи ГО «Інноваційні соціальні рішення» в межах гуманітарного реагування UNFPA за підтримки USAID.

Сумська область

Протягом минулого дня росіяни здійснили обстріли Новослобідської, Краснопільської, Хотінської, Юнаківської громад. Загалом зафіксовано 47 мінометних та артилерійських ударів, – повідомили в Сумській ОВА. Вночі ворог продовжив обстріли Новослобідської та Білопільської громад.

З території рф ворог завдав 8 ударів зі ствольної артилерії в районі населеного пункту Катеринівка, – повідомили в ОК «Північ». Втрат серед особового складу та техніки немає.

Сумська обласна прокуратура розпочала досудове розслідування через обстріл військовими росії рейсової маршрутки сполученням Журавка-Суми в районі села Водолаги Хотінської громади, який стався 24 лютого. За даними правоохоронців, маршрутку з території рф прицільно обстріляли протитанковою керованою ракетою. Внаслідок обстрілу автомобіль згорів вщент, водій маршрутки та троє пасажирів доправлені до обласної лікарні з пораненнями.

Обстріляна військовими рф маршрутка “Журавка-Суми”, 24 лютого 2023. Фото: Сумська обласна прокуратура

На Сумщині повністю відновлено 13 медичних об’єктів, частково – 11. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації. Внаслідок російських обстрілів пошкоджень зазнало 39 об’єктів в 26-ти медичних закладах. Повністю зруйновано дві амбулаторії та один фельдшерсько-акушерський пункт, значних руйнувань зазнали 6 будівель.

З початку повномасштабної війни гуманітарним штабом при Сумській ОВА отримано лише залізницею 725 вагонів гуманітарної допомоги загальною вагою більше 14,3 тисяч тонн. За інформацією територіальних громад у 2022 році від різних донорів отримано гуманітарну допомогу у загальній кількості понад 18 тисяч тонн та протягом січня 2023 року понад 807 тонн.

Міжнародні організації активно долучились до оснащення необхідними засобами «Пунктів незламності» і надали 426 генераторів, – повідомили в Сумській ОВА. Крім того, 33 територіальні громади самостійно отримали від донорів 342 генератори різної потужності. Міжнародна організація з міграції організувала доставку вугілля для 1 270 домогосподарств 7-ми громад області (в об’ємі 2 т на домогосподарство).

Чернігівська область

Минулого дня по прикордонню Новгород-Сіверської громади ворог з території рф відкривав вогонь з мінометів 120 мм, – повідомили в Держприкордонслужбі. Зафіксовано 4 вибухи.

На Чернігівщині успішно реалізується урядова програма з енергоефективності, – повідомили в Чернігівській ОВА. Понад 146 тисяч старих ламп розжарювання жителі області обміняли на нові енергоощадні LED-лампи в межах програми. До сьогодні послуга була доступна в містах і селищах міського типу, від завтра нею можна буде скористатися в селах.

В Чернігові марку “ПТН ПНХ” погасили біля пошкодженої будівлі Головпоштамту. “Це наше послання всьому “руському міру”. Це емоція тих, хто під обстрілами жив, працював у Чернігові, хто боронив наше місто, хто допомагав вижити в тих страшних умовах активної фази війни на Чернігівщині, тому, я вважаю, що ми маємо право говорити і називати без скорочень наше послання”, –  сказала директорка Чернігівської філії “Укрпошти” Олена Дорошенко.

В Чернігові погасили марку “ПТН ПНХ” біля пошкодженої будівлі Головпоштамту. Фото: з соцмереж

У прикордонній Семенівській громаді встановлять додаткові вежі мобільного зв’язку. Рішення про надання дозволу на їх встановлення на території прикордонних сіл ухвалене на засіданні міської ради. Очікується, що в майбутньому це покращить якість вітчизняного мобільного зв’язку на приграничних з рф територіях.

Останні події в центральних областях України

Дніпропетровська область

Нікопольщина зазнала дев‘яти ворожих атак протягом ночі: окупанти вдарили по Нікополю та Марганцю з важкої артилерії. Били по житлових районах. У Нікополі понівечено 10 п’ятиповерхівок та 11 приватних осель, господарські споруди, 3 навчальні заклади, 2 приватні підприємства, магазин, адмінбудівлю, автівку, газогони і електромережі. В Марганці через обстріл зайнялася машина. Пошкоджень зазнали 12 приватних будинків, 10 господарських споруд, авто, газогін і лінія електропередач.

Вдень під удар з важкої артилерії потрапила Червоногригорівська громада. Через атаку в одному з тамтешніх сіл було пошкоджено лінію електропередач.  Синельниківський район. Теж важка артилерія: окупанти вдарили по околицях села Тернове, що у Великомихайлівській громаді. Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

Наслідки ворожих обстрілів. Фото: голова ДОР Микола Лукашук

 Вінницька область

Завдяки продажам у США зібрано перший мільйон гривень. Проєкт “Destroy the Tank” втілюють вінницькі волонтери спільно з американцями, за підтримки ЗСУ та ГУР МО. Кошти з продажу сувенірів спрямовуватимуть на допомогу Силам оборони і родинам, чиї рідні постраждали від російської агресії, та родинам військовополонених. 

Полтавська область

На базі Полтавського обласного центру національно-патріотичного виховання створили підрозділ, який займатиметься формування первинних військових навичок у молоді. Про це повідомив обласний Департамент освіти і науки. Новостворений Центр військово-патріотичного виховання стане основою для окремого обласного Міжшкільного ресурсного центру. Основним його завданням буде формування навчальної та матеріальної бази для майбутнього закладу.

Черкаська область

У центрі інсталяції “365 днів Незламності” розмістили скульптуру-серце “Війна – це біль”. Робота символізує понівечене, розтерзане, але живе серце України,  її створив черкаський скульптор Роман Турецький. 

Скульптура-серце “Війна – це біль”. Фото: з соцмереж

Пікап для мобільної групи роти вогневої підтримки розвідників передали з Черкас. Гроші на авто збирали всією школою №34. Про це повідомила директорка освітнього закладу Валентина Козій.

Свіжі новини з фронту південних областей України

Запорізька область

Армія рф обстріляла цивільну інфраструктуру у районі населених пунктів: Малинівка, Новоданилівка, Гуляйполе, Ольгівське, Чарівне, Червоне, Мала Токмачка, Полтавка, Новоандріївка, Білогір’я, Червона Криниця, Святопетрівка, Гуляйпільське, Оріхів, Малі Щербаки, Кам’янське, Лук’янівське, Степове, Степногірськ, Таврійське.Надійшло 13 повідомлень про руйнування будинків (квартир) громадян та об’єктів інфраструктури в результаті обстрілів. Про це повідомляє Запорізька  ОВА.

Під час обстрілу Степногірська «градами» окупантами частково зруйновано будівлю загальноосвітньої школи та територію подвір’я. Уламками посічено стіни та вікна, пошкоджено класні аудиторії та шкільне майно. Квартири місцевої багатоповерхівки та складське приміщення сільськогосподарського підприємства також постраждали Від ворожого вогню.Травмовано літнього чоловіка. Про це повідомила Національна Поліція.

Школа, що постраждала від обстрілу. Фото: з соцмереж

За даними українських військових, російські загарбники облаштували катівню в тимчасово окупованій Василівці. Там росіяни утримують проукраїнськи налаштованих жителів.  Крім того, на тимчасово окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей війська рф посилили тиск на цивільне населення й проводять обшуки помешкань. Про це повідомив Генштаб ЗСУ.

Миколаївська область

Минулої доби ворог завдавав мінометних ударів по акваторії Очаківської громади. Постраждалих немає,  повідомили у Миколаївській ОВА.

Школа-інтернат у Миколаєві стала домом для майже 150 внутрішньо переміщених осіб. Серед них жителі зруйнованих сіл Миколаївщини та Херсонщини. Здебільшого у закладі перебувають багатодітні родини, літні люди або люди з інвалідністю.

Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич розповів, що сьогодні іноземні партнери постійно передають важливу допомогу місту, яка дозволяє забезпечувати його життєдіяльність. КП «Парки» сьогодні прибирає місто технікою з Дортмунду та Ганноверу. Вікна зашиті ОСБ-плитами з Данії. «Миколаївводоканал» ремонтує труби, використовуючи матеріали від Данії. В наших сімейних амбулаторіях і лікарнях швидкі допомоги з Нарбонни та інших міст, від людей з Nova Ukraine. Станції очистки води зібрали по всьому світу — з Ізраїлю, Америки, Данії, Германії, Франції. Мер також нагадав, що німецькі партнери виділяють 5 мільйонів євро на підтримку відбудови Миколаєва та Харкова, а італійські архітектори займаються розробкою генплану.

Одеська область

За минулу добу російські військові вдвічі збільшили кількість бойових кораблів у Чорному морі. Зараз їх на чергуванні дев’ять. Серед кораблів рф один ракетоносій на борту якого вісім ракет типу “Калібр”. Активності ракетоносіїв поки що не зафіксовано, – повідомили в ОК “Південь”.

В Одесі на Соборній площі з’явилась інсталяція, присвячена загиблим воїнам. Родичі та друзі загиблих запалили лампадки. Інсталяція – інформаційні куби з фотографіями бійців та їх біографією – розповідає історії загиблих хлопців, більшість з них до війни не були військовими та на фронт пішли добровольцями.

Ввечері 24 лютого будівля залізничного вокзалу, а також Одеська Опера та будинок-пам’ятник архітектури на вулиці Пушкінській раптово «розцвіли» яскравими фарбами від світлової проекції. Тут були і репродукції фото військових днів, і абстракції у кольорах українського прапора, і українські соняшники, і наш незмінний символ і атрибут – червона калина. Вся ця краса – подарунок мешканцям та гостям Одеси від відомого швейцарського художника світла Гері Хофштеттера – автора масштабних світлових інсталяцій. Раніше він уже «розфарбував» подібним чином безліч будівель у всьому світі. Сьогодні художник та його команда влаштували світлове шоу на фасадах Будинку Руссова, Нового ринку, Українського театру та Художнього музею. Акція в Одесі проходить у рамках арт-туру українськими містами «Вшанування пам’яті. Світло для надії» (Light is hope), присвячене роковинам повномасштабного вторгнення росії в Україну. Мета цього заходу – продемонструвати силу духу та незламність українського народу.

Світлові інсталяції Гері Хофштеттера в Одесі. Фото: з соцмереж

Херсонська область

Сьогодні російські окупанти обстріляли Херсон. Троє людей отримали поранення. Про це повідомили в Херсонській ОВА.

Минулої доби російські загарбники 83 рази атакували мирні населені пункти Херсонщини. Вели вогонь з РСЗВ, мінометів, артилерії, танків та БПЛА. Херсон армія рф обстріляла 9 разів. Окупанти влучили у житлові будинки, дошкільний заклад освіти та медзаклад.Поранено 1 людину.Про це повідомляє голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

Наслідки обстрілу Херсону. Фото: з соцмереж

Поблизу села Добрянка Високопільської громади двоє людей підірвалися на російській міні, коли обробляли поле. Люди загинули на місці. Також у Херсоні поряд із річковим портом на розтяжці на своїй дачі підірвався 63-річний чоловік. Його госпіталізовано. Розмінування території України після вторгнення РФ триватиме роками, вважають у МВС.

У селі Нова Кам’янка Милівської тергромади встановили модульний пункт медичної допомоги. У пункті є все необхідне для роботи: запас ліків та зручні меблі. Мобільну споруду передали громаді від незалежної медичної гуманітарної організації «Лікарі без кордонів» за сприяння Херсонської ОВА.

Останні новини на сьогодні в західних областях України

Волинська область

З 1 по 3 березня ВПО, які проживають у Нововолинській громаді, зможуть подати заявку на фінансову допомогу від чеської гуманітарної організації “Людина в біді” за підтримки США. Про це повідомляє Нововолинська міська рада.

Закарпатська область

На Берегівщині відкрили новий шелтер для ВПО. В окремих комфортних кімнатах тут проживатимуть 25 українців, які евакуювалися із зони бойових дій. Про це повідомили в ОВА.

Івано-Франківська область

В ОВА відбулась зустріч з представниками незалежної міжнародної медичної гуманітарної організації «Лікарі без кордонів». Говорили про потреби та допомогу ВПО з інвалідністю, а також про налагодження співпраці.

Львівська область

Від початку повномасштабної війни у Львівську область евакуаційними потягами прибули понад 380 тисяч людей. Від травня 2022 року автобусами доправили понад 5 тисяч осіб. Про це повідомили в ОВА.

В ОВА відбулась зустріч з представниками Бельгійської Католицької Конференції Єпископів. Під час зустрічі мова йшла про підтримку України.

В ОВА відбулась зустріч з засновниками німецького фонду Medical Intervention Team (МІТ) Барумом Саркаром і Таруном Саркаром та з головою європейської компанії з охорони здоров’я Frezenius Штефаном Штурмом. Обговорили ситуацію в області після року повномасштабної війни.

49 бронежилетів отримали добровольці Стрийської громади, які охоронятимуть стратегічні об’єкти. Бронежилети передав ЛОК – Львівський Оборонний Кластер за сприяння Львівської ОВА.

У Львові на потреби військових передали великий пасажирський автобус. Допомогу надала церковна громада «Осанна». Про це повідомили в ОВА.

Навчальні заклади Кам’янка-Бузької громади зібрали майже 125 тисяч грн на придбання авто для воїна з Кам’янки-Бузької та його побратимів, які зараз на Бахмутському напрямку. Про це повідомили в ОВА.

До роковин вторгнення швейцарський митець Геррі Хофштеттер підсвітив визначні будівлі Львова. Під час арт-туру на будівлях всі охочі змогли побачити художні проєкції, присвячені річниці повномасштабної війни в Україні, а також українські символи незламності.

Арт-тур швейцарського митця. Фото: Львівська ОВА

У парку Львова презентували виставку Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті «Комунізм=Рашизм». З восьми стендів на виставці можна дізнатися 13 історій українців з ХХ та ХХІ століть, які постраждали від комуністичного та “рашистського” режимів.

Рівненська область

У Рівненському обласному перинатальному центрі облаштували нове укриття у 166 квадратних метрах. Там є пологовий зал з операційною, палата інтенсивної терапії та реанімації, санітарна кімната. Ремонт в укритті провели за обласні кошти.

У Рівному відкрилася фотовиставка «Лютий рік війни», на якій представлені світлини бійців ЗСУ та ДСНС. На фото – кадри з ліквідації наслідків ракетних ударів та пожеж, проведення аварійно-рятувальних робіт та гуманітарного розмінування, робота кінологів та психологів Служби порятунку.

Фотовиставка «Лютий рік війни». Фото: ДСНС України

Міста-побратими Рівного 24-го лютого проявили солідарність і Україною, в день річниці повномасштабного вторгнення. Зокрема, в Берліні(Німеччина), на ратуші бургомістра Панкова, урочисто майорить прапор України. В місті Ессен (Німеччина), відбулась акція солідарності з Україною. Очільник міста Рівне Олександр Третяк мав можливість звернутись до українців у місті Уссен через відеозвернення на великому екрані. Місто Забже (Польща) організувало «Концерт за мир! Псалми любові та надії». У місті Федерал Вей (США) підняли український прапор біля міської ради. В місті Зволен (Словаччина) було організовано прямий ефір де влада та громадскість партнерського міста обговорювали подальші шляхи підтримки України. Про це повідомив очільник Рівного Олександр Третяк.

Тернопільська область

Військовому з Тернопільщини присвоєно звання Героя України посмертно та надано титул “Людина року” у Варшаві. Рік тому, 24 лютого, Віталій Скакун ціною власного життя зупинив просування ворога на Херсонщині.

Хмельницька область

Рятувальники Хмельницького районного управління спільно з органами місцевого самоврядування провели огляд протирадіаційних укриттів Солобковецької сільської ради. Під час огляду рятувальники звертали увагу на забезпечення вільного доступу до укриття, справність системи вентиляції, водопостачання, освітлення та укомплектованість первинними засобами пожежогасіння.

Чернівецька область

Підрозділам Чернівецької територіальної оборони додатково передали 30 пар резини для військової техніки. Зокрема, 12 пар для вантажного транспорту, 12 для автобусів та 6 для позашляховиків. Допомогу надали благодійники. Про це повідомили в ОВА.

Чернівецька обласна організація Товариства Червоного Хреста України надала області 13 генераторів потужністю 10 кВт. Їх встановлять у закладах, де наразі проживають ВПО.

«Намалюй ангела – збережи пам’ять»  – під таким гаслом у закладах освіти Чернівецької області відбулась акція «Ангели небесного легіону». Школярі та студенти Буковини намалювати сотні ангелів, які уособлюють Героїв Небесної Сотні.

Малюнок «Ангели небесного легіону». Фото: Чернівецька ОВА

Міжнародна підтримка України в російсько-українській війні (вторгнення росії в Україну)

За підрахунками ООН, через рік після початку повномасштабного російського вторгнення до України, понад 13 млн людей досі не можуть повернутися до своїх домівок. З них близько 8 млн – біженці у Європі та понад 5 млн – ВПО.

Євросоюз погодив десятий пакет антиросійських санкцій. “Держави ЄС запровадили найсуворіші та найширші санкції в історії, аби допомогти Україні перемогти у війні”, — наголосили у Шведському головуванні в Раді ЄС. Зазначимо, у санкційний список потрапили 121 фізична та юридична особа. Крім того, введено обмеження на імпорт/експорт та заборону російських пропагандистських ЗМІ.

Уряд Сполучених Штатів почав виділення додаткової бюджетної підтримки Україні загальним обсягом майже $10 млрд. Про це йдеться в офіційному повідомленні Державного департаменту США.

Світовий банк оголосив додаткове грантове фінансування для України на суму 2,5 млрд доларів США.

Канада направила Україні новий пакет фінансової підтримки на більш ніж $32 млн. Про це повідомила міністерка закордонних справ Мелані Жолі.

Україні отримає ще 60 пострадянських танків, зокрема PT-91 Twardy від Польщі. Про це повідомив прем’єр-міністр Польщі Матеуша Моравецького. За його словами танки будуть доставлені в Україну “протягом декількох днів”.

Швеція поставить Україні системи протиповітряної оборони Hawk та IRIS-T. Про це повідомив міністр оборони Пол Йонсон.

Німеччина передасть Україні 18 танків Леопард замість обіцяних 14. Про це повідомили у Міністерстві оборони.

Канада надасть Україні чотири Leopard 2, броньовану евакуаційну машину та понад 5 000 снарядів калібру 155 мм. Про це оголосив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо.

Міжнародна група з протидії відмиванню брудних грошей (FATF) безстроково призупинила членство росії. Організація визнала Резолюцію Генеральної Асамблеї ООН, яка вимагає від росії негайно, повністю та безумовно вивести свої війська з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів. FATF зазначила, що засуджує агресивну війну рф проти України.

З 10 березня 2023 року США запроваджують 200% мита на російський алюміній та похідну продукцію. Через місяць це пошириться на товари, виготовлені з російського алюмінію в третіх країнах.

Канада наклала санкції на 129 фізичних і 63 юридичних осіб, зокрема заступників прем’єр-міністра росії, міністрів, посадовців адміністрації президента росії. Про це повідомив Джастін Трюдо.

Володимир Зеленський взяв участь у зустрічі лідерів «Групи семи». Мова йшла про підтримку України.

Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом. Мова йшла про підтримку України.

24 лютого по всьому світу пройшли акції підтримки України, приурочені до річниці російського нападу на Україну.

Підтримка світу. Фото: з соцмереж

Частина однієї з лондонських вулиць буде перейменована на “Kyiv Road” на честь перших роковин вторгнення московії в Україну. Про це повідомив голова Вестмінстерської міської ради Адам Хуг.

Вчора у Великій Британії вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих українців. “Усім українцям. Ми разом з вами. В єдності та солідарності. Слава Україні”, – написав у своєму Твіттері прем’єр Ріші Сунак.

У Австрії у річницю повномасштабного вторгнення рф в Україну провели «марш світла». За даними поліції, участь у ньому взяли близько 8 тисяч осіб. Учасники маршу підсвічували шлях телефонами та скандували гасла на підтримку боротьби України проти російського агресора.

«Марш світла». Фото: з соцмереж

Найвищий хмарочос Тайваню на річницю вторгнення рф підсвітили кольорами прапора України. 24 лютого про солідарність з Україною заявила й президентка Тайваню Цай Інвень.

Вчора у Лондоні відбувся марш “365 днів боротьби”. Ходу розпочали біля пам’ятника Володимиру Великому, звідти учасники пішли до російського посольства.

Хода “365 днів боротьби”. Фото: з соцмереж

У литовському сеймі заспівали Гімн України в річницю повномасштабного вторгнення росії . Таким чином громада Литви нагадала світові, що країна стоятиме поруч з українцями до остаточної перемоги.

У Празі влаштували протестний перформанс біля посольства росії. Учасники відтяли голови російському орлу та закидали кульками з фарбою стіни посольства.

Перформанс у Празі. Фото: з соцмереж

У Тбілісі пройшла акція на підтримку України. Підтримати Україну в її боротьбі за свободу та вшанувати загиблих вийшли як українці, які знайшли тимчасовий прихисток у Грузії, так і місцеві жителі.

У Тбілісі розгорнули стяг України. Фото: з соцмереж

У центрі міста Йоенсуу (Фінляндія) відбулася акція «Свічка миру». Учасники заспівали гімн України та «Червону калину» та зі свічок склали пацифік – міжнародний символ миру.

Міжнародний символ миру на підтримку України. Фото: з соцмереж

Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Віта Петренко, Анна Єфремова

 

Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska