Війна в Україні сьогодні: останні новини на 21 листопада 2023 (фото)

636 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Що за сьогодні відбулося в Україні, коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Противник і надалі ігнорує закони та звичаї війни, використовує тактику терору, завдає ударів, здійснює обстріли як військових, так і цивільних об’єктів.

Протягом доби відбулось 33 бойових зіткнення. Ворог завдав 4 ракетних та 37 авіаційних ударів, здійснив 19 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Також, в ніч на 21 листопада окупанти завдали чергового удару по Україні, застосувавши 4 зенітні керовані ракети С-300, крилату ракету «Іскандер-К» та 10 ударних БпЛА типу “Shahed-136/131”. Силами та засобами протиповітряної оборони знищено крилату ракету “Іскандер-К” та 9 ударних БпЛА. Крім того, ворог атакував ракетами Х-31П припортову інфраструктуру міста Одеси та Білгород-Дністровського району Одеської області.  Внаслідок російських терористичних атак, на жаль, є загиблі та поранені серед цивільного населення. Руйнувань та пошкоджень зазнали приватні житлові будинки,  будівлі Центральної міської лікарні в м.Селидово Донецької області та шахти “Котляревська”, а також інша цивільна інфраструктура.

Оперативна обстановка на сході та півдні України залишається складною.

На Волинському та Поліському напрямках оперативна обстановка без суттєвих змін. Ознак формування наступальних угруповань не виявлено. Визначені підрозділи збройних сил білорусі виконують завдання у прикордонних з Україною районах.

На Сіверському та Слобожанському напрямках противник зберігає військову присутність у прикордонних районах, проводить диверсійно-розвідувальну діяльність, здійснює обстріли населених пунктів з території рф, нарощує щільність мінно-вибухових загороджень вздовж державного кордону України. Ворог завдав авіаційного удару в районах населених пунктів Леонівка, Попівка Чернігівської області. Артилерійських та мінометних обстрілів зазнали близько 30 населених пунктів, серед них Клюси, Блешня, Леонівка, Бучки, Грем’яч Чернігівської області; Волфине, Біловоди, Басівка, Могриця Сумської області; Ветеринарне, Бударки Харківської області.

На Куп’янському напрямку ворог вів штурмові дії в районах Синьківки та східніше Петропавлівки Харківської області, де Силами оборони відбито 3 атаки. Під артилерійським та мінометним вогнем опинилися понад 10 населених пунктів, зокрема, Синьківка, Петропавлівка, Іванівка, Кислівка, Котлярівка, Табаївка Харківської області.

На Лиманському напрямку окупанти вели штурмові дії біля Сіверська Донецької області, успіху не мали. Ворог завдав авіаційного удару в районі Серебрянського лісництва Луганської області. Від артилерійських та мінометних обстрілів постраждали близько 15 населених пунктів, серед них Макіївка, Невське Луганської області та Ямполівка, Торське, Діброва, Спірне Донецької області.

На Бахмутському напрямку українські захисники відбили 5 атак противника поблизу  Кліщіївки та східніше Південного Донецької області. Під артилерійським та мінометним вогнем опинилися понад 20 населених пунктів, зокрема, Богданівка, Іванівське, Кліщіївка, Андріївка, Дружба, Південне Донецької області. 

На Авдіївському напрямку ворог вів безуспішні штурмові дії східніше Новобахмутівки, Авдіївки, Сєверного та Первомайського Донецької області, де Силами оборони відбито 8 атак. Обстріляв з артилерії та мінометів понад 15 населених пунктів, серед них Керамік, Бердичі, Орлівка, Авдіївка, Сєверне, Первомайське Донецької області.

На Мар’їнському напрямку ворог вів безуспішні штурмові дії в районах Мар’їнки та Новомихайлівки Донецької області, де наші захисники відбили 15 атак. Під артилерійським та мінометним вогнем окупантів опинились такі населені пункти Донецької області, як Красногорівка, Мар’їнка, Георгіївка, Новомихайлівка, Катеринівка, Єлизаветівка.

На Шахтарському напрямку противник вів безуспішні штурмові дії західніше Старомайорського Донецької області. Артилерійських та мінометних обстрілів зазнали близько 10 населених пунктів, зокрема, Вугледар, Новоукраїнка, Пречистівка, Золота Нива, Урожайне, Донецької області.

На Запорізькому напрямку противник вів штурмові дії в районах Роботиного та Кам’янського Запорізької області, успіху не мав. Завдав авіаційного удару в районі Урожайного Запорізької області. Артилерійських та мінометних обстрілів зазнали понад 25 населених пунктів, серед них Лугівське, Оріхів, Новоданилівка, Роботине, Кам’янське, Приморське Запорізької області.

На Херсонському напрямку противник завдав авіаційних ударів біля Зміївки, Новоберислава, Козацького. Артилерійських обстрілів зазнали Херсон, Берислав, Іванівка, Понятівка, Антонівка Херсонської області та Очаків Миколаївської області.

Водночас, Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському напрямку, наступальні (штурмові) дії на Бахмутському напрямку, завдають окупаційним військам втрат в живій силі та техніці, виснажують ворога вздовж всієї лінії фронту. 

Сили оборони надалі утримують позиції на лівобережжі Дніпра Херсонської області. Продовжують завдавати вогневого ураження противнику.

Російські окупанти продовжують примусову паспортизацію населення тимчасово окупованих території Луганської області. Так, з метою посилення морального тиску на українських мешканців Луганської області та примушення їх до отримання громадянства рф, так званий російський окупаційний уряд ухвалив рішення, що отримати компенсацію для придбання вугілля та дров на опалювальний період зможуть лише ті громадяни України, які погодились отримати російський паспорт. 

Протягом доби авіація Сил оборони завдала удару по пункту управління, 6 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки та 2 удари – по зенітно-ракетних комплексах противника.

Підрозділи ракетних військ уразили 3 райони зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, а також склад боєприпасів противника.


Україна повернула тіла 94 загиблих захисників. Передання тіл загиблих воїнів здійснювали у взаємодії з Об’єднаним центром при СБУ, МВС України, ЗСУ, ДСНС України у Сумській області, ДПСУ, іншими представництвами структур сектору безпеки та оборони країни. Також представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста сприяли та брали безпосередню участь у переданні тіл.

Міноборони створило спецструктуру для інтеграції літаків F-16. Основні напрями роботи це підтримка та розвиток інфраструктури аеродромів (авіаційних баз), всебічний захист аеродромної інфраструктури, включаючи систему ППО, відбір та навчання льотного складу й іншого авіаційного персоналу, підтримка життєвого циклу літаків і логістичне супроводження, міжнародна комунікація та інші юридичні, фінансові, безпекові і адміністративні функції. Станом на листопад 2023 року за сприяння іноземних експертів в Україні продовжується оцінка аеродромів для багатоцільових винищувачів, а перші українські льотчики та інженери продовжують навчання на F-16, яке розпочалося у серпні цьогоріч.

Профільні міністерства та відомства шукають рішення щодо тривалих повітряних тривог через польоти ворожих МіГ-31. Ці перельоти  на декілька годин блокують життєдіяльність держави та економіки. Це заважає навчальному процесу, школи змушені увесь цей час перебувати в укриттях. Потрібне рішення, яке б задовольнило всіх. Про це повідомив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Останні події війни на сході України

Харківська область 

 Близько 06:00, обстріляв смт. Козача Лопань Харківського району, – повідомив очільник ОВА Олег Синєгубов. Внаслідок обстрілу було пошкоджено приватний житловий будинок, сталася пожежа. Загинув 29-річний цивільний чоловік. Він помер внаслідок влучання уламка снаряда, поранення було несумісним з життям. 

Протягом доби ворог з артилерії, мінометів та іншого озброєння обстріляв щонайменше 16 населених пунктів області.

Зокрема, під ворожим вогнем перебували Червона Зоря Богодухівського району, Плетенівка, Землянки, Бударки, Федорівка Чугуївського району, Дворічна, Синьківка, Іванівка, Берестове Куп’янського району та інші населені пункти.

На Куп’янському напрямку тривають важкі бої. За минулу добу ЗСУ відбили 10 штурмів ворога в районах Синьківки та Петропавлівки. Просування у росіян немає.

За добу піротехніки ДСНС обстежили більше 6 га території та знешкодили 58 вибухонебезпечних предметів.

Станом на 21.11.2023 із небезпечних громад Куп’янського району евакуювали 292 дитини. Підлягають евакуації ще 4. Евакуаційні заходи тривають.

Попри сніг і мороз росіяни продовжують штурмувати позиції українських військових на Куп’янському напрямку.  Про це повідомили у 14-й бригаді ім. князя Романа Великого.

Вони почали підвозити піхоту танками та бойовими машинами, а для нових штурмів використовують колишніх ув’язнених, які нещодавно підписали контракти з міністерством оборони рф.

У Руській Лозовій під Харковом запрацювала амбулаторія, яку відбудували після російських обстрілів. На початку повномасштабного вторгнення село окупували, а після звільнення у квітні 2022 року поблизу тривали бої.

Донецька область

Російські війська готуються до нових атак, стягують резерви та проводять перегрупування на Лиманському напрямку фронту, –  повідомив командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський.

Протягом 21 листопада кількість штурмів армії рф в районі Авдіївки була меншої ніж у попередні дні. Про це повідомили в Авдіївській МВА. Російські війська завдали масованих обстрілів та шість авіаударів по території міста та громади. З Авдіївки триває евакуація, протягом дня вдалось вивезти десятьох людей. 

На Донецькому напрямку 1 людина загинула у Михайлівці Новогродівської громади — росіяни поцілили на територію шахти, пошкодили 7 будівель, 14 легковиків і 5 автобусів. Про це повідомили в ОВА. Серед ночі ворог ударив ракетами по Селидовому —  є двоє загиблих, 8 людей поранено, пошкоджено 3 корпуси лікарні. Тривають пошуки двох людей під завалами. 8 важких хворих з лікарні евакуювали, 90 —  виписали під нагляд сімейних лікарів.

Наслідки російських обстрілів. Фото: Донецька ОВА

На Горлівському напрямку пошкоджено 2 приватні будинки і 3 нежитлові споруди у Часовоярській громаді. 

На Лисичанському напрямку пошкоджено будинок у Серебрянці Сіверської громади, 4 рази обстріляна Лиманська громада.

Наслідки російських обстрілів. Фото: Донецька ОВА

Луганська область

Через втрати в живій силі та техніці ворог стягує резерви на східний напрямок, – повідомили в Луганській ОВА. На Лиманському почав перегрупування для поновлення бойових дій. Незважаючи на оперативну паузу у штурмах, противник продовжує цілити по прифронтових селах – Невському та Білогорівці. Тиск на Сили оборони росіяни здійснюють на Куп’янщині, але досягти успіху їм не вдається.

Упродовж листопада окупантам завдано значних втрат. Якщо брати до уваги усі три напрямки, де діють бійці ОСУВ «Хортиця», то там ліквідовано понад 6,5 тисяч загарбників. Знищено або виведено з ладу приблизно 800 одиниць техніки – зокрема 79 танків, 136 броньовиків, 170 артустановок.

У Рубіжному люди досі чекають на відновлення мобільного зв’язку, аби не їхати за 50 км за можливістю зателефонувати рідним. У місті існують місця, де можна упіймати покриття. Але, як і в Сєвєродонецьку, ці точки окупанти теж виявили. Дахи таких багатоповерхівок заварюють, ізолюючи рубіжан ще більше.

До громад Луганщини, наближених до кордону з рф, зокрема Міловської, прибули підрозділи росгвардії та поліціянтів з московської області. Вони там перевіряють документи у місцевого населення. Виявляють тих, в кого є родичі в українських силових структурах. Адреси спорожнілих будинків окупанти переписують і в подальшому займаються мародерством.

Оновлюючи списки на евакуацію із захоплених минулоріч населених пунктів, росіяни вирішують – кого з колаборантів, у разі необхідності, вивозити до Луганська, кого – до кордону з рф. Про це розповів голова Сєверодонецької райдержадміністрації Роман Власенко.

Що відбувається зараз на півночі України

Київська область

У День Гідності та Свободи столицю України відвідали одразу кілька європейських високопосадовців. З неоголошеним візитом до Києва прибув президент Європейської ради Шарль Мішель. Президент України Володимир Зеленський зустрівся з президентом Європейської ради у Маріїнському палаці.

Президентка Молдови Мая Санду разом із подружжям Зеленських у столиці вшанувала пам’ять загиблих під час Революції гідності. Вона повідомила, що прибула для обговорення наступних кроків щодо вступу Молдови та України до ЄС та посилення регіональної безпеки.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус прибув до Києва, щоб особисто оцінити поточну ситуацію та ефективність підтримки Німеччини, – повідомили у відомстві. Міністр оборони Німеччини оголосив про новий пакет допомоги Україні на €1,3 мільярдів, до якого увійдуть 4 системи IRIS-T, 20 тисяч снарядів 155-мм калібру, протитанкові міни та інше озброєння.

Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова з Майдану у Києві привітала українців з десятою річницею Революції Гідності й запевнила, що Європейський Союз буде з Україною на кожному кроці на шляху до повноправного членства в ЄС.

Сьогодні для захисту Києва використовують і сучасні системи ППО, і радянські, – повідомив очільник Київської військової адміністрації Сергій Попко. Тоді як на початку повномасштабної війни Київ покладався на радянські протиракетні системи C-300 і «Бук» середньої дальності, які виготовляла здебільшого росія. Зараз небо над Києвом захищене: системами ближнього радіусу дії – «Гепард» з Німеччини й «Авенджер» з США; системами середньої дальності – MIM-23 Hawks з США, NASAMS від Raytheon норвезької Kongsberg, німецький IRIS-t SLM; системами дальнього радіусу дії – американські Patriot PAC-3 і Eurosam SAMP/T, що поставляють Франція та Італія.

Відбулося офіційне відкриття нового 115-метрового моста через річку Ірпінь у Романівці. Його збудували поруч із мостом, зруйнованим внаслідок повномасштабного вторгнення росіян, через який у 2022 році під час окупації врятувалися майже 40 тисяч жителів Приірпіння. Як повідомили у Київській ОВА, на сьогодні в області відновлюють ще 6 мостів, для 14 мостових споруд розробляються проєкти.

В Ірпені відкрили дитячий садок «Червона калина», який не вдалося вчасно добудувати внаслідок російського вторгнення – дах нового приміщення, фасад, вікна та внутрішні стіни були пошкоджені уламками російських снарядів. Як повідомили в ОВА, добудувати садок Ірпеню допомогли партнери португальського міста Кашкайш, на що виділили 500 тисяч євро. 

Міжнародний аеропорт «Бориспіль» підписав з американською інфраструктурною консалтинговою компанією AECOM меморандум про взаєморозуміння, який передбачає відновлення та модернізацію інфраструктури аеропорту і авіаційного сектору України в цілому. Про це повідомили в українській повітряній гавані.

Житомирська область

У Народицькому спецлісгоспі на Житомирщині провели перше в Україні гуманітарне розмінування лісового масиву. Про це повідомили у Столичному лісовому офісі. Зазначається, що «Ліси України» – перша державна компанія, яка провела тендер на такі роботи, а Житомирщина стала пілотною областю у запуску ринку гуманітарного розмінування. Переможцем тендеру стало одне з державних оборонних підприємств

За 9 місяців 2023 року Житомир із місцевого бюджету на фінансування благоустрою витратив 246 млн грн, понад удвічі місто виділило на підтримку військових підрозділів тероборони – 547 млн грн. За таким співвідношенням видатків із бюджету Житомир посів третє місце у рейтингу, який склав у власному дослідженні Forbes Ukraine.

Сумська область

Зранку росіяни завдали два мінометні удари по території Шалигинської громади, – повідомили у Сумській обласній військовій адміністрації.

Минулого дня військові рф здійснили 13 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумщини. Обстрілів зазнали Білопільська, Юнаківська, Хотінська, Середино-Будська, Есманська, Шалигинська громади. Зафіксовано 75 ударів з мінометів та артилерії, 7 ударів з гранатомету, а також авіаційний обстріл – 6 ударів НАР з гелікоптера.

Внаслідок російського удару 20 листопада некерованими авіаційними ракетами по місту Середина-Буда пошкоджено один багатоквартирний та два приватні будинки, літню кухню та гараж. Про це повідомили у Головному управлінні поліції Сумщини.

Наслідки російського авіаудару по місту Середина-Буда, 20 листопада 2023. Фото: Національна поліція Сумщини

З 17 листопада для українців, які повертаються з окупованих територій через контрольно-пропускний пункт “Покровка”, діє новий автобусний маршрут Суми – Полтава – Дніпро. Як повідомили в Сумській обласній військовій адміністрації, всього зараз діє три евакуаційні маршрути – один залізничний і два автобусних. Всі перевезення безкоштовні.

Для людей, які прибувають з окупованих територій, у Сумах облаштовано евакуаційний центр, де можна зареєструватися на виплату грошової допомоги, є місця для відпочинку, душові, дитяча кімната та їдальня. Гарячим харчуванням люди забезпечуються за допомогою міжнародної організації World Central Kitchen. Про це повідомили у Сумській ОВА.

Протягом минулого тижня піротехніки виявили та знищили 13 боєприпасів, – повідомили у ДСНС Сумщини. Вибухонебезпечні предмети було виявлено в Охтирському, Конотопському, Шосткинському та Сумському районах.

До Дня Гідності і Свободи у Сумах організували День пам’яті, присвячений митцю та громадському діячеві Дмитру Буйвалу. Чоловік загинув на полі бою 11 серпня 2023 року під Куп’янськом. Дмитра добре знали у місті – він був засновником громадської організації “Голос вулиць”, творчої майстерні та організатором фестивалю вуличного мистецтва “Харитоненко Fest”.

Чернігівська область

Протягом минулої доби військові рф зі своєї території 8 разів обстріляли прикордоння Чернігівщини – загалом зафіксовано 39 вибухів. Про це повідомили в ДПСУ. Обстрілів зазнали три громади області: Новгород-Сіверська – 4 удари НАР, випущених з вертольота ворога; Семенівська – 17 ударів НАР, з мінометів та FPV-дронами; Сновська – 18 ударів з міномету.

18 електровелосипедів планують закупити для фельдшерів Сновської громади. Велосепеди придбають, щоб збільшити жителям прикордоння доступність до надання медичної допомоги – більшість фельдшерів обслуговує по декілька сіл. Кошти на ці велосипеди виділяє міжнародна організація Асоціації “Medicos del Mundo” в Україні.

Засоби гігієни, канцелярію, постільну білизну, матраци, ковдри, подушки передав Міжнародний Комітет Червоного Хреста для 13-ти закладів освіти області, де діти знаходяться на цілодобовому перебуванні. Про це повідомили в Чернігівській ОВА.

Дітей військовослужбовців Коропської громади запросили на відпочинок до Чернігова. Захід організувала ініціативна група «Стара Подусівка». Програма дозвілля була різноманітною, сповненою мистецьких і спортивних заходів – екскурсія, кінологічний центр, розваги, концертна програма та подарунки.

Останні події в центральних областях України

Дніпропетровська область

Ввечері військові з Повітряних сил ЗСУ збили ракету, над областью. Вночі ворог бив з артилерії по Марганецькій громаді Нікопольського району. Обійшлося без руйнувань та постраждалих.

За день ворог двічі обстріляв з артилерії Нікопольський район, атакував з безпілотника та застосував 3 дрони-камікадзе. Через обстріли Нікополя пошкоджено приватний будинок та господарську споруду. Били також по селах Марганецької громади. Обійшлося без руйнувань та постраждалих.

Вінницька область

​​У Вінниці 27 листопада відкриють благодійну воєнну фотовиставку «Небесний фотограф» загиблого воїна Максима Бурди. На заході представлять майже 200 робіт трьох різних розмірів, зроблені за усі 11 місяців перебування Максима на військовій службі, з військових полігонів та з передової, поблизу Бахмута. Крім цього, буде можливість придбати фотороботи та благодійний мерч. Це листівки, наліпки, магніти, футболки, худі з фото на виставці. Також частину коштів з продажу перерахують до благодійного фонду «Янголи Азову».

Кіровоградська область

Протиповітряна оборона вночі знищила над Кіровоградщиною два ударні дрони. Про це повідомили командування “Південь” Збройних Сил України.

Полтавська область

У Щербанівській громаді на Полтавщині відкрили Алею Героїв. На ній розмістили інформаційні банери із портретами та біографією про бійців, які полягли під час російсько-української війни.Алею Героїв створили біля сервісного центру МВС у Розсошенцях Щербанівської громади. Ще на банерах розмістили коротку біографію з портретами дев’ятьох бійців, які проживали у громаді і полягли під час повномасштабного вторгнення.

Черкаська область

У таборі на Черкащині 12 родин військових протягом тижня брали участь у програмі соціального відновлення сімей. Допомагали дитячий психолог, який працює окремо з дітьми,  координатор,  адміністратор, також кейс-менеджери. Запрошували сюди лікарів відповідних напрямів, працівників, фахівців соціальної роботи. Були екстрим-активності для вивільнення емоцій, подолання страху. Табір саме для військових проводять вперше. Від Міноборони отримали типовий розклад цієї програми, але маючи певні особливості бази її адаптували.

Свіжі новини з фронту південних областей України

Запорізька область

107 ударів армія РФ завдала по містах та селах Запорізької області минулої доби. Обстріляли території Новоандріївки, Новоіванівки, Білогір’я, Левадного, Полтавки, Лугівського, Роботиного, Кам’янського, Степового, П’ятихаток, Малих Щербаків. Про це повідомила Запорізька ОВА.

В с. Преображенка сталася пожежа в житловому будинку внаслідок російських обстрілів 20 листопада. Загалом вогнем охопило 30 кв. м. Без жертв. Про це повідомили в ДСНС Запорізької області.

Миколаївська область

Вночі, 21 листопада, о 01:13 ворог завдавав артилерійські удари по акваторії Очаківської громади. Постраждалих немає. Про це повідомив начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім.

У селі Козирка Радсадівської громади на Миколаївщині місцевий житель знайшов на пасовищі снаряд. Намагання розібрати призвело до детонації боєприпасу. Внаслідок вибуху чоловік отримав значні вено-вибухові травми і помер в кареті швидкої допомоги дорогою до лікарні.

У Миколаївській області автомайстри створюють бойові машини для підтримки Сил оборони. Майстри збирають гібрид багі, призначений для транспортування вантажів, евакуації поранених та встановлення озброєння за необхідності. Над розробкою швидкісного автомобіля американського типу у майстерні працюють чотири людини. Збирають бойові машини “з нуля” або ж переобладнують старі моделі під потреби військових.

Одеська область

У ніч на 21 листопада сили протиповітряної оборони знищили російський ударний БпЛА “Shahed-136/131” над Одещиною. Про це повідомило Повітряне командування “Південь”.

В Одесі відзначили День Гідності та Свободи. До памʼятного знаку Героям Небесної Сотні в однойменному сквері на проспекті Шевченка поклали квіти. Про це 21 листопада повідомили в Одеській міськраді.

Херсонська область

Після обіду під вогнем  росіян опинилася  Антонівка.Поранення отримали 62-річний чоловік та 61-річна жінка.

Вдень російські військові скинули 25 керованих авіабомб на населені пункти Бериславського та Каховського районів Херсонщини. У Бериславі поранено двоє чоловіків, у Новобериславі – 54-річний місцевий житель.

Прокуратура повідомила про загибель 65-річного чоловіка після авіаударів російської армії по Бериславу. Його тіло з-під завалів приватного будинку дістали рятувальники. 

Зранку російська армія вдарила по Херсону. Поцілили по житловому будинку. Внаслідок обстрілу поранений 65-річний чоловік. 

Упродовж минулої доби армія рф 44 рази обстріляла Херсонщину з різних видів озброєння. Двоє людей загинули, троє — поранені. Про це повідомив голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

Жителі Херсонщини можуть отримати три тисячі доларів на відновлення сільськогосподарської діяльності. Таку допомогу пропонує міжнародна організація Mercy Corps у рамках реалізації Програми підтримки сільського господарства України. Проєкт фінансується з фонду Говарда Баффета. Програма спрямована на підтримку постраждалих місцевих родин та тих, що вимушено перемістилися через війну. Завдяки отриманим грантам вони зможуть відновити або модернізувати свій бізнес у сфері сільського господарства.

Останні новини на сьогодні в західних областях України

Волинська область

Під час нічної повітряної тривоги в області було знищено безпілотники типу «шахед». Постраждалих немає. Про це повідомили в ОВА.

Закарпатська область

Закарпаття у наступному році передасть до державного бюджету для потреб оборони близько 3 млрд грн. Про це повідомили в ОВА.

Івано-Франківська область

На Прикарпатті 1 100 безробітних долучились до «Армії відновлення». Від березня, відколи урядова ініціатива почала діяти на Івано-Франківщині, обласна служба зайнятості уклала 197 договорів щодо суспільно корисних робіт. Серед людей, які зголосились, кожен 10-ий з числа ВПО.

Львівська область

В ОВА відбулася зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Турецької Республіки в Україні Мустафою Левентом Більгеном. Йшлося про українсько-турецьку співпрацю в сфері бізнесу та інвестицій.

За 2023 рік на Львівщині схвалили перетин кордону через систему «Шлях» для 45% заявників. Загалом за цей період Львівська ОВА розглянула близько 5,5 тисяч заяв від організацій на орієнтовно 48 тисяч фізичних осіб. Зазначимо, в період воєнного стану військовозобов’язані чоловіки віком від 18 до 60 років можуть перетнути кордон з використанням системи «Шлях». Заяви щодо виїзду розглядають ОВА.

У Миколаївській громаді для вихованців відділу комплексної реабілітації Центру надання соціальних послуг стане доступною нова послуга – гідротерапія. Гідрованну та гідробокси передали волонтери фундації «Altenburger Ukrainehilfe e.V».

Рівненська область

Євросоюз передав на Рівненщину 10 потужних генераторів. Обладнання має загальну потужність 692 кВт. Генераторами будуть забезпечені комунальні підприємства з метою безперебійного проходження опалювального сезону.

Сарненська громада передала 14 бригади монокуляр нічного бачення. У Рокитному під час благодійного вуличного концерту народного аматорського ансамблю «Калина» на підтримку ЗСУ зібрали понад 20 тисяч грн. З бюджету Малолюбашанської громади виділили 900 тисяч грн на підтримку трьох військових частин.

Тернопільська область

Під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, яке відбулося на Тернопільщині, обговорили питання безоплатної реабілітаційної допомоги. На сьогодні такі послуги можна отримати у 8 лікувальних закладах, 4 з яких належать до спроможної мережі Тернопільщини.

Хмельницька область

Вночі, під час сигналу «Повітряна тривога», в області працювали сили ППО. Потерпілих, травмованих та руйнувань немає.

З бюджету Хмельницького військовим передали 6 безпілотників DJI Matrix 30T. Вартість закупівлі – 1,7 млн.грн.

Чернівецька область

В ОВА розглянули звернення, які надійшли від буковинців та ВПО, які опинилися в складних життєвих обставинах. За результатами обговорення комісія рекомендувала надати за 59 заявами матеріальну допомогу на загальну суму 162,0 тисяч грн.

Міжнародна підтримка України в російсько-українській війні (вторгнення росії в Україну)

Моніторингова місія ООН з прав людини підтвердила загибель 10 тисяч мирних жителів від початку російського повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року. Серед загиблих – 560 дітей. Понад 18 500 мирних жителів було поранено.

США оголосили про новий пакет військової допомоги на $100 млн. До пакету входять 1 реактивна артилерійська система M142 HIMARS і боєприпаси до неї, артилерійські боєприпаси калібру 155-мм і 105-мм, протитанкові комплекси Javelin і TOW, ПЗРК Stinger, патрони, запчастини і спорядження.

Міністр оборони Німеччини оголосив про новий пакет військової допомоги Україні на €1,3 млрд. «Маю честь і задоволення оголосити про новий пакет у рамках мого візиту сюди. І в цей пакет включено 4 подальші системи IRIS-T SLM, 155-мм снаряди, протитанкові міни. Це пакет на загальну суму 1,3 млрд євро», -–заявив Борис Пісторіус.

Японські партнери передали піротехнічним підрозділам ДСНС України обладнання та техніку для здійснення робіт з гуманітарного розмінування звільнених територій держави. Зокрема, до складу допомоги увійшли 40 спецавтомобілів, 50 ручних міношукачів, а також 150 контейнерів вогнегасної рідини від компанії «Shabondama Soap Co., Ltd.».

Норвегія передала українським прикордонникам сучасний мобільний комплекс радіаційного контролю на базі автомобіля. Його використовуватимуть для моніторингу радіаційної ситуації в найбільш загрозливих зонах та небезпечних напрямках. Допомога надана в рамках спільного з Агентством з питань радіаційної безпеки Королівства Норвегії проєкту міжнародної технічної допомоги.

Коаліція з 32 країн підготувала вже понад 100 тисяч українських військових. Про це повідомив заступник начальника Генштабу ЗСУ генерал-майор Олександр Кириленко.

У Данії українські пілоти вже проходять підготовку на F-16 у повітрі. Наступний етап – самостійні польоти. Окрім пілотів, які навчаються в Данії, навчання також проходять в США і у Великій Британії. Підготовку проходять не лише пілоти, а й інші фахівці, наземний персонал, офіцери бойового управління і інженерно-авіаційної служби.

Держдеп США ввів санкції проти військових рф, які скоювали воєнні злочини у Бучі та Андріївці. У Штатах встановили, що 64-та окрема мотострілецька бригада вбивала, била, розчленовувала, палила та інсценувала страти мирних жителів України.

У День Гідності та Свободи столицю України відвідали одразу кілька європейських високопосадовців: президент Європейської ради Шарль Мішель, президентка Молдови Майя Санду та міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

Заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква провів телефонну розмову з радником Федерального канцлера Австрії з питань зовнішньої та європейської політики Барбарою Каудель-Єнсен. Дипломати обговорили результати зустрічі радників лідерів з питань безпекової політики та політичних радників, яка відбулася 28 жовтня на Мальті.


Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Іоанна Кривенко, Людмила Стадникова, Анна Єфремова, Албагачієва Гелена


Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://www.uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska