Війна в Україні сьогодні: останні новини на 15 листопада 2023 (фото)

630 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Що за сьогодні відбулося в Україні, коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Протягом доби відбулось 58 бойових зіткнень. Загалом ворог завдав 4 ракетних та 29 авіаційних ударів, здійснив 46 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Також, російська федерація вчергове атакувала Україну, застосувавши зенітні керовані ракети С-300 по об’єктах цивільної інфраструктури міста Селідове Донецької області та Запоріжжя. Внаслідок російських терористичних атак, на жаль, є загиблі та поранені серед цивільного населення. Руйнувань та пошкоджень зазнали понад 20 приватних житлових будинків, 7 багатоповерхівок та інша цивільна інфраструктура. 

Оперативна обстановка на сході та півдні України залишається складною.

На Волинському та Поліському напрямках оперативна обстановка без суттєвих змін. Ознак формування наступальних угруповань не виявлено. Визначені підрозділи збройних сил білорусі виконують завдання у прикордонних з Україною районах.

На Сіверському та Слобожанському напрямках противник зберігає військову присутність у прикордонних районах, проводить диверсійно-розвідувальну діяльність, здійснює обстріли населених пунктів з території рф, нарощує щільність мінно-вибухових загороджень вздовж державного кордону України. Артилерійських та мінометних обстрілів ворога зазнали близько 30 населених пунктів, серед них Прогрес, Баранівка, Тур’я, Степок Сумської області; Козача Лопань, Ветеринарне, Стариця, Бударки Харківської області.

На Куп’янському напрямку ворог вів штурмові дії в районах Синьківки, Петропавлівки, Іванівки Харківської області, де наші воїни відбили 7 атак. 

Під артилерійським та мінометним вогнем опинилися понад 10 населених пунктів, зокрема, Іванівка, Кислівка, Котлярівка, Табаївка, Крохмальне, Піщане Харківської області.

На Лиманському напрямку ворог вів безуспішні штурмові дії біля Надії Луганської області. Завдав авіаційних ударів в районах Серебрянського лісництва Луганської області та Спірного Донецької області. Від ворожих артилерійських та мінометних обстрілів постраждали близько 15 населених пунктів, серед них Невське, Білогорівка Луганської області та Сіверськ, Верхньокам’янське, Веселе, Роздолівка Донецької області.

На Бахмутському напрямку ворог, за підтримки авіації, вів штурмові дії в районах Кліщіївки та Андріївки Донецької області. Під артилерійським та мінометним вогнем опинилися понад 20 населених пунктів, зокрема, Міньківка, Богданівка, Іванівське, Кліщіївка, Андріївка, Південне Донецької області.

На Авдіївському напрямку ворог вів безуспішні штурмові дії східніше Новокалинового, Авдіївки та Первомайського Донецької області, де Силами оборони відбито 17 атак. Завдав авіаційного удару в районі Олександрополя Донецької області. Артилерійських та мінометних обстрілів зазнали понад 15 населених пунктів, серед них Бердичі, Ласточкине, Авдіївка, Сєверне, Первомайське, Невельське Донецької області.

На Мар’їнському напрямку ворог, за підтримки авіації, вів безуспішні штурмові дії в районах Мар’їнки та Новомихайлівки Донецької області.  Тут наші воїни відбили 19 атак. Під артилерійським та мінометним вогнем окупантів опинилися Красногорівка, Максимільянівка, Мар’їнка, Побєда, Новомихайлівка, Катеринівка.

На Шахтарському напрямку ворог вів безуспішні штурмові дії в районах Пречистівки та Старомайорського Донецької області. Завдав авіаційного удару в районі Вугледара Донецької області. Артилерійських та мінометних обстрілів зазнали близько 10 населених пунктів, зокрема, Водяне, Вугледар, Пречистівка, Золота Нива, Благодатне, Урожайне Донецької області.

На Запорізькому напрямку противник вів безуспішні штурмові дії поблизу Новодарівки Запорізької області. Артилерійських та мінометних обстрілів зазнали понад 30 населених пунктів, серед них Малинівка, Гуляйполе, Чарівне, Степове, Павлівка, Чарівне Запорізької області.

На Херсонському напрямку артилерійських обстрілів противника зазнали Херсон, Львове, Іванівка, Садове, Антонівка, Чорнобаївка, Комишани, Велетенське Херсонської області та Очаків Миколаївської області.

Водночас, Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському напрямку, наступальні (штурмові) дії на Бахмутському напрямку, завдають окупаційним військам втрат в живій силі та техніці, виснажують ворога вздовж всієї лінії фронту. 

Протягом доби авіація Сил оборони завдала 10 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки та 3 – по зенітно-ракетних комплексах противника. 

Підрозділи ракетних військ уразили 2 райони зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, 13 артилерійських засобів, склад боєприпасів та засіб протиповітряної оборони противника.


Ще чотирьох українських дітей разом з сім’ями повернули з тимчасово окупованих територій. В окупації весь минулий навчальний рік двоє з цих дітей вчилися в українській школі онлайн, поки їхнім селом постійно проходили російські рейди, повідомив голова організації Save Ukraine Микола Кулеба.

Україна подала відкритий лист до Червоного Хреста через недотримання Росією вимог щодо лікування полонених. Зазначається, що всі погодження, необхідні для початку роботи, були надані місії Міжнародного комітету Червоного Хреста. Своєю чергою, станом на середину листопада, МККГ не отримав погодження про можливість роботи ЗМК від Росії.

Останні події війни на сході України

У межах проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні» ківшеві екскаватори отримали громади Херсонщини, Донеччини, Луганщини, Харківщини та Запоріжжя.

Харківська область 

42-річний чоловік підірвася на протипіхотній міні у селі Сороківці Вільхівської громади, Пораненого ушпиталили. За даними ДСНС Харківщини, внаслідок вибуху чоловік втратив ногу.

Минулої доби ворог обстрілював населені пункти Богодухівського, Харківського, Чугуївського, Куп’янського та Ізюмського районів області. Про це повідомили в ОВА.

Внаслідок удару керованою авіабомбою по с. Чернещина Ізюмського району пошкоджено приватний будинок, сталася пожежа.

У с. Козача Лопань Харківського району пошкоджено 3 житлові будинки, зазнали поранення чоловіки 70 та 77 років, госпіталізовані в стані середньої тяжкості.

Внаслідок ракетного удару по с. Сподобівка Куп’янського району, пошкоджено 2 приватні будинки. 

У с. Івашки Богодухівського району мінометним обстрілом пошкоджено зерноочисний комплекс.

Під вогнем ворога були Купянськ, Вовчанськ, Липці, Стариця, Бударки, Дворічна та інші населені пункти.

 У с. Григорівка Ізюмського району на вибуховому пристрої підірвався цивільний автомобіль. Загинув чоловік 33 років, чоловік 35 років зазнав поранення та був госпіталізований. 

На Куп’янському напрямку ЗСУ за добу відбили 8 атак росіян в районах Синьківки та Петропавлівки.

За добу піротехніки ДСНС обстежили більше 7,7 га території та знешкодили 86 вибухонебезпечних предметів.

Станом на 15.11.2023 із небезпечних громад Куп’янщини евакуювали 268 дітей. Примусову евакуацію дітей з 10 населених пунктів Куп’янського району планують завершити за тиждень — вивезти лишилось 26 дітей. З Куп’янська-Вузлового, Кіндрашівки та Тищенківки евакуювали всіх дітей.

У селищі Пісочині під Харковом у двох укриттях відкрили цифрові освітні простори для школярів. Для навчання у позашкільний час можуть приходити учні, в яких немає гаджетів чи стабільного інтернету вдома.

Благодійну акцію “Миколай крокує від Тернополя до Харкова” організували в школі №10. Під час неї учні та вчителі закладу збирають канцтовари, іграшки та солодощі для школярів з Харкова.

У Рогані під Харковом вирішили не зносити пошкоджену обстрілами водонапірну вежу, а відновлювати, – розказала начальниця Роганської селищної військової адміністрації Марія Черненко.

Наслідки російських обстрілів. Фото з соцмереж

Донецька область

Вдень російські військові з артилерії обстріляли села Євгенівку Покровського району та Південне Бахмутського району на Донеччині, поранені дві жінки. Про це повідомила Суспільному речниця Донецької обласної прокуратури Анастасія Мєдвєдєва.

Наслідки російських обстрілів. Фото: Донецька ОВА

На Донецькому напрямку близько півночі росіяни завдали ракетного удару по Селидовому, загинули 2 людини. За інформацією ДСНС, під завалами ймовірно перебувають ще дві людини. Одна з постраждалих у важкому стані, в неї відкритий перелом та чисельні травми. Окрім багатоповерхівки в Селидовому зруйновано чи пошкоджено 20 приватних та 6 багатоповерхових будинків. Росіяни спрямували 4 ракети С-300 в різні частини міста, повідомили в обласній прокуратурі.

Наслідки російських обстрілів. Фото: Донецька ОВА

Двічі обстріляна Курахівська ТГ: у Кураховому в зоні ураження промзона, у Курахівці пошкоджено 4 будинки, – повідомили в Донецькій ОВА. У Мар’їнській ТГ є влучання на трьох вулицях Красногорівки, обстріляні Катеринівка і Єлизаветівка. В Очеретинській ТГ пошкоджено сільгосппідприємство у Соловйовому. Поодинокі обстріли зафіксовано в Авдіївці.

Наслідки російських обстрілів. Фото: Донецька ОВА

На Горлівському напрямку пошкоджено 6 об’єктів в Яблунівці Іллінівської ТГ і 4 приватні будинки у Миколаївці Костянтинівської ТГ. У Торецькій ТГ пошкоджено будинок і 2 інфраструктурні об’єкти у Торецьку, а також 4 будинки у Залізному. 

На Лисичанському напрямку пошкоджено будинок у Сіверську, 2 об’єкти соціальної сфери у Торському Лиманської ТГ.

У Слов’янську запрацювали соціальні їдальні у “пунктах незламності”, де можуть безкоштовно пообідати містяни. Вони працюють у п’яти мікрорайонах міста. В їдальнях до тисячі жителів міста можуть отримати безкоштовні гарячі обіди.  

Луганська область

Ворог використовує резерв і продовжує штурмувати Надію та Серебрянський ліс, – повідомили в Донецькій ОВА. Армія рф  застовала тактичну і штурмову авіацію в районі Піщаного та на ділянках, де вони намагаються йти уперед.З артилерії та мінометів обстріляли Невське, населені пункти навколо, а також Білогорівку.

В Рубіжному все частіше почали з’являтися оголошення про продаж квартир: місцеві, що залишилися, не бачать позитивних рухів окупаційної влади навіть після так званих «перших виборів». А вулиці міста перебувають в такому стані, ніби штурм там відбувся учора, а не навесні 2022-го. Тож, вцілілі квартири намагаються продати. 

Російські волонтери вимінюють крадене майно луганчан на необхідні для місцевих речі. 

Лисичанська громада отримала 722 ноутбуки від ЮНІСЕФ, до кінця року гаджетами планують забезпечити усіх школярів Луганщини.

Що відбувається зараз на півночі України

Київська область

Міжнародне агентство з атомної енергії з 6 по 11 листопада провело в Україні місію з медичної та координаційної допомоги. Представники МАГАТЕ відвідали міську лікарню у місті Славутич, Славутський місцевий центр здоров’я, промисловий майданчик ДСП «Чорнобильська АЕС» у зоні відчуження, пункт охорони здоров’я, місця міжзмінного відпочинку персоналу станції, ознайомились із санітарними та побутовими умовами працівників, потребами та викликами, які виникли з моменту переходу ЧАЕС на вахтовий режим роботи. Про це повідомили у Держатомрегулюванні.

У Бучанському районі підрозділи Державної служби із надзвичайних ситуацій 15 листопада знищуватимуть вибухонебезпечні предмети. У Київській ОВА попереджають жителів регіону та околиць столиці про звуки вибухів та просять зберігати спокій.

Триває перевірка відбудови об’єктів за кошти UNITED24 та Фонду ліквідації наслідків збройної агресії, – повідомили в обласній військовій адміністрації. Вже перевірено 21 із 56 об’єктів, які відбудовують коштом Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Коштом UNITED24 відбудовують 17 багатоповерхівок із 18 запланованих.

У Новосілківському ліцеї відкрили протирадіаційне укриття площею понад 1 тисяча метрів квадратних. Це протирадіаційне укриття, яке ремонтували протягом 4 місяців. В ньому одночасно можуть перебувати 590 осіб. Вентиляційна система дозволяє там залишатися людям щонайменше 48 годин поспіль.

У Києві 14 листопада попрощалися з військовослужбовцем полку “Азов” Сергієм Петренком з позивним “Башня”. Він загинув внаслідок теракту в Оленівці Донецької області в ніч проти 29 липня 2022 року. На церемонію прощання у столичний крематорій прийшли рідні, друзі і побратими загиблого. На початку повномасштабного вторгнення росії “Башня” брав участь в обороні Маріуполя, дістав тяжке поранення в ногу та потрапив у полон.

Мер міста Києва Віталій Кличко взяв участь у відкритті великої німецько-української конференції муніципальних партнерств, яка розпочалася у Лейпцигу. Захід зібрав багатьох мерів і представників місцевого самоврядування України та Німеччини. На ній планують обговорювати партнерство та ефективну співпрацю міст, посилення місцевого самоврядування та допомогу українським містам у повоєнному відновленні.

У Гостомелі організовують групи психологічної підтримки для жителів міста, які втратили близьких внаслідок повномасштабного вторгнення російських військ. Про це повідомили у селищній військовій адміністрації.

У столиці поранені військові, які зараз проходять протезування, провели на Майдані Незалежності флешмоб “Хвилина вдячності”. Акцію організували, щоб об’єднати громадян під час загальнонаціональної хвилини мовчання і нагадати про героїв, які віддали життя за Україну.

У Києві 16-річний Роман Здоровило із Малої академії наук розробив пристрій, який захищає ноги від вибуху протипіхотних мін. Винахід представили на конкурсі інноваційних стартап-проєктів “Sikorsky Challenge 2023” в КПІ. За словами хлопця, розробка зможе допомогти фермерам, надзвичайникам, лісівникам, залізничникам та енергетикам на деокупованих територіях. 

Житомирська область

У Звягельському медичному фаховому коледжі відкрили протирадіаційне укриття, – повідомили у міській раді. Завдяки цьому студенти тепер можуть навчатися в очному форматі у безпечних та комфортних умовах. З бюджету громади на проведення ремонтних робіт виділено майже 907 тисяч гривень.

«Житомирський дрон» – створення такої платформи із закупівель безпілотних летальних апаратів для військових анонсовано на засіданні виконкому Житомирської міської ради. Створення платформи буде пов’язане із застосунком “Дія”. У програмі передбачена участь міської ради на умовах співфінансування.

На Житомирщині сім родин ветеранів отримають майже 3 млн грн на розвиток бізнесу в межах грантової програми “Власна справа”. Як повідомили в обласній службі зайнятості, зі старту програми на отримання “ветеранських” грантів жителі області подали загалом 23 заяви. 19 листопада прийом заяв на участь у проєкті завершується.

Сумська область

Протягом минулого дня росіяни здійснили 21 обстріл прикордонних територій Сумщини. Як повідомили у Сумській ОВА, загалом зафіксовано 121 вибух. Обстрілів зазнали Хотінська, Краснопільська, Білопільська, Великописарівська, Новослобідська, Путивльська, Есманська, Середино-Будська громади. На територіях прикордонних громад ворог здійснив скидання вибухового пристрою ВОГ з БпЛА – 2 удари, завдав 79 ударів з мінометів, 10 – зі ствольної артилерії, 7 – з гранатомету СПГ-9, 20 – з АГС, 8 – з РСЗВ. Ніч на Сумщині минула без обстрілів.

В Сумському та Охтирському районах піротехніки 14 листопада знайшли та знищили некеровану авіаційну ракету та осколково-фугасний касетний бойовий елемент. Про це повідомили у ДСНС Сумщини.

Сумська та Чернігівська області отримають від Сполучених Штатів мобільні котельні. Посол США в Україні Бріджит Брінк повідомила, що 22 мобільні котельні, які забезпечать теплом вразливі громади, передали в Чернігівську, Одеську, Вінницьку, Сумську та Донецьку області. 

Чернігівська область

Протягом минулої доби росіяни зі своєї території 5 разів обстрілювали прикордоння Чернігівщини. Як повідомили у ДПСУ, загалом зафіксовано 47 вибухів. Обстрілів зазнали 4 громади області. Новгород-Сіверська громада: 10 ударів НАР, запущених з гелікоптера ворога «Мі-8», в напрямку села Грем’яч. Семенівська громада: 1 удар ВОГ, скинутий з БпЛА ворога, в районі села Леонівка. Сновська громада: 7 ударів з міномету 120 мм в напрямку села Клюси. Городнянська громада: 29 ударів з міномету 120 мм та АГС в напрямку села Сеньківка.

На Чернігівщині 13 листопада внаслідок необережного поводження з вибухонебезпечним предметом травмувався 18-річний хлопець. Потерпілий отримав мінно-вибухову травму, його госпіталізували до лікарні з ампутацією трьох пальців. Про це повідомили у Головному управлінні Нацполіції області. Правоохоронці встановили, що у руці 18-річного хлопця вибухнув механічний запалювач до запальної трубки з МД-5М.

Чернігівська центральна районна лікарня отримає понад 600 тисяч євро на відновлення в межах ініціативи UNITED24, – повідомив очільник ОВА В’ячеслав Чаус. Пожертву надає Французький благодійний фонд «Mесеnat Servier». За ці кошти відремонтують покрівлю будівлі поліклініки закладу та встановлять вікна і двері.

Майже на тисячу ФОПів більше відкрилося цього року на Чернігівщині, ніж до повномасштабного вторгнення росії на територію України. Про це повідомили у Головному управлінні ДПС області.

Волонтерська організація Repair Together випустила новий епізод документального серіалу про інтернаціональний будівельний табір на Чернігівщині. У цьому випуску волонтери розповідають: як люди в селах будували хати 100-200 років тому, як зародилася організація Repair Together та її проєкт Толока.

Останні події в центральних областях України

Дніпропетровська область

За ніч ворог двічі атакував Нікопольський район. Били з артилерії по Марганецькій громаді та самому Нікополю. Випустили з півдесятка снарядів. На ранок окупанти застосували по Нікополю дрони-камікадзе. Ворог бив з артилерії по Кривому Рогу.

Зранку окупанти вдарили з артилерії по Марганецькій громаді Нікопольського району. Випустили більше півдесятка снарядів. Обійшлося без постраждалих.

Патронатна служба облдержадміністрації та представниками місцевого самоврядування оглянули укриття в двох громах Нікопольського району. Роботи ведуться за рахунок субвенції з державного бюджету у співфінансуванні місцевими бюджетами. Кількість сховищ на території району збільшиться на чотири нових, облаштованих відповідно до існуючих безпекових вимог.

Вінницька область

​​У Вінниці для багатодітних родин, сімей ВПО та тих, хто опинився в складних життєвих обставинах, провели зустріч з лікарем. Під час зустрічі розмовляли про профілактику, симптоматику та основні методи лікування інфекційних та вірусних захворювань у дорослих та дітей. Також лікар  нагадав про вакцинацію від грипу та коронавірусу. У Вінниці діє муніципальна програма «Здоров’я вінничан» для мешканців громади, зокрема зі статусом ВПО, у межах якої передбачене відшкодування половини коштів від вартості вакцини.

Колектив Писарівського ліцею збирає та готує сировину для енергетичних батончиків Збройним Силам. Колективу ліцею та жителям Писарівки за невеликий проміжок часу вдалось зібрати чимало горіхів, меду, сушених яблук, родзинок. Учні займаються лущенням зернят, працівники школи очищають та б’ють горішки. Готову сировину згодом віддають волонтерам, які виготовляють та відправляють на фронт вже готові енергетичні батончики.

Кіровоградська область

У Кропивницькому комісія рахує збитки після ракетного обстрілу російською армією 14 листопада. В декількох будинках тріснуло скло у вікнах та на балконах, пошкоджені дві машини. На будинках працює балансоутримувач. Комісія оглядає мікрорайон, де є пошкодження. Власники пошкодженого майна можуть повідомляти про збитки на “гарячу лінію” в міськраду. Про це повідомив начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій міськради Сергій Коваленко.

Ракетний удар по Кропивницькому, який відбувся 14 листопада, пов’язаний зі спробою російських військових виявити українські системи протиповітряної оборони. Про це повідомила начальниця пресцентру сил охорони та оборони Півдня Наталя Гуменюк.

Кропивницький “Центр-Ветеран” з питань допомоги захисникам та захисницям України щомісяця отримує близько двох тисяч запитів від військових з Кіровоградської області. В центрі надають юридичну й психологічну допомогу, допомагають родинам зниклих безвісти, звільненим з полону та  реабілітацією. Центрі ведуть облік захисників і захисниць, членів їхніх родин, родин загиблих чи померлих, полонених та зниклих безвісти. Надають соціальну допомогу й підтримку, сприяють задоволенню першочергових потреб, співпрацюють з міжнародними партнерами, моніторять проекти і гранти. Основні напрямки роботи “Центр-Ветеран” це юридична допомога на рівні області, психологічні питання. Другий рік спільно з громадськими організаціями реалізують “Школу кризового консультанта”. Її пройшли близько 200 людей.

Полтавська область

В межах національного проекту Полтавська область опікується селами Чкаловим і Правдиним Херсонської області. Бригади робітників продовжують відновлювати будинки місцевих мешканців. Замінюють дахи, двері та вікна. Нині ремонт завершили у 17 домівках, у яких проживають 53 людини. Загалом з початку робіт у двох селах відбудували 89 домогосподарств.

У Полтаві облаштовують новий центр реабілітації для військових. Там бійцям пропонуватимуть стаціонарне та амбулаторне безплатне відновлення. Роботи на базі одного із медзакладів розпочали на початку жовтня а закінчити мають у середині січня. Виконані демонтажні роботи, проводиться монтаж гіпсокартонних конструкцій, розведення нової електрики, розведення системи вентиляції, опалення та водопровід. Ремонт проводиться паралельно на всіх трьох поверхах. Залишилися підлогові покриття, стяжка та укладання лінолеуму. Передбачено дві групи освітлення. Нічники, аварійне освітлення, зручне розміщення розеток. Заклад розрахований на 50 ліжок, у ньому безплатно проходитимуть реабілітацію військовослужбовці, які отримали поранення на війні. На другому і третьому поверсі будуть облаштовані палати, на першому поверсі будуть зали: зал фізичної терапії, зал кінезотерапії, кабінети психологічної підтримки, кабінет асистивних технологій, відділення у якому здійснюється підбір, налаштування, виготовлення та навчання користуванню технічними засобами реабілітації. У реабілітаційному центрі буде працювати мультидисциплінарна команда, лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, ерготерапевти, фізичні терапевти, психологи, лікарі-неврологи, лікарі ортопеди-травматологи. У центрі будуть одно-, дво-, три- і чотирьохмісні палати. Реабілітаційне лікування буде як стаціонарне, так і амбулаторне. Потрапити до закладу можна за направленням від сімейного лікаря чи вузького спеціаліста. В кожній палаті буде кнопка виклику медичного персоналу, всі палати будуть облаштовані кондиціонерами. Палати мають широкий дверний отвір, це згідно із вимогами інклюзивності, щоб маломобільні пацієнти змогли заїхати в палату. Кожна палата буде оснащена санітарною кімнатою із душовою. Ремонтні роботи та закупівлю обладнання здійснює благодійна організація. Перших пацієнтів заклад зможе прийняти у лютому 2024-го.

Черкаська область

Черкаським тероборонівцям передали п’ять спеціалізованих вантажівок від міста. Та шість пікапів поповнили автопарк ППО, що працює в Черкаській області. Вантажівки для тероборонців придбали з місцевого бюджету. Шість пікапів для сил Протиповітряної оборони, яка захищає небо Черкащини передали підприємці з Уманщини. Про це повідомив очільник ОВА Ігор Табурець.

Свіжі новини з фронту південних областей України

Запорізька область

Сьогодні з 09:50 до 10:18 російські війська нанесли 3 ракетних удари по цивільній інфраструктурі одного з населених пунктів Запорізького району. Внаслідок обстрілу двоє людей загинули і семеро отримали поранення. Обидва загиблі – рятувальники ДСНС, які після першого удару прибули ліквідовувати наслідки влучання. Вибуховою хвилею та уламками пошкоджено будинки, два автомобілі та господарчі споруди, які розташовані поруч з місцем нанесення ударів.

Наслідки ракетного обстрілу Запорізького району. 15.11.2023. Фото: Національна поліція

Минулої доби ворог завдав 114 ударів по 21 населеному пункту Запорізької області. 96 артобстрілів прийшлися по території Гуляйполя, Оріхова, Роботиного, Новоандріївки, Новоданилівки, Левадного, Полтавки, Білогір’я, Кам’янського, Плавнів, П’ятихаток та інших прифронтових міст і сіл. Ворог гатив з РСЗВ по Магдалинівці, Роботиному та Новодарівці, здійснив 14 БПЛА-атак по Гуляйполю, Чарівному, Малинівці, Левадному, Лугівському, Малій Токмачці, Новодарівці й Малим Щербакам, а також авіаційний удар по Новодарівці. Надійшло 14 повідомлень про руйнування житлових будинків та об’єктів інфраструктури.

На тимчасово окупованій території Запорізької області росіяни готуються до проведення “виборів президента рф”. Там створюються комісії та агітаційні групи, проводять облік місцевих жителів. Також місцеві жителі масово відмовляються співпрацювати з рф,  росіяни завозять десятки тисяч російських чиновників, вчителів, прокурорів, поліцейських. Саме з цих людей і формуватимуть комісії.

Миколаївська область

Протягом 14 листопада армія рф обстрілювала місто Очаків, а також околиці села Дмитрівка у Куцурубській громаді. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім.

У середу, 15 листопада, у рамках діяльності Регіонального офісу міжнародного співробітництва (РОМС) до Миколаєва з робочим візитом прибула делегація Міжнародної організації з міграції (МОМ). Сторони обговорили діяльність відділу МОМ у Миколаєві, зокрема реалізацію проєкту для покращення навичок написання грантів та бюджетування «Людський вимір – інклюзивні дані для стабільності та розвитку», а також проєкту з посилення підтримки українських ветеранів війни та їхніх сімей «Шлях стійкості». Про це повідомили в пресслужбі Миколаївської ОВА.

Одеська область

По Одеській області 14 листопада російська армія спрямувала протирадіолокаційну Х-31П, але вона влучила в поле. Про це повідомили у Силах оборони півдня.

В Одеській області вже запрацювали 55 пунктів незламності, розташованих на базах пожежно-рятувальних частин Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС).  Всі пункти незламності з інтернетом і облаштовані так, що люди зможуть підзарядити свої гаджети, зігрітися, відпочити, зробити гарячий чай чи каву, розігріти їжу. В них є спеціальні куточки для дітей, де можна почитати, помалювати, поспілкуватися. Навіть є пеленальні столики для немовлят. Пункти незламності розташовані як в постійних спорудах, так і в великих наметах по всій області, включаючи Одесу. Минулого року, під час блекауту, один з таких центрів успішно обслуговував майже 300 людей одночасно.  Про це повідомила речниця ДСНС в Одеській області, Марина Мартиненко. 

Херсонська область

За минулу добу противник здійснив 81 обстріл, випустивши 571 снаряд з мінометів, артилерії, “Градів”, танків, ДШК, БПЛА та авіації. По місту Херсон ворог випустив 18 снарядів. Через російську агресію 7 людей дістали поранення. Поліція Херсонщини зафіксувала 19 воєнних злочинів російських окупантів проти мирного населення.

Повідомляють, що російські військові здійснили авіаудари по Бериславу, Новобериславу та Тягинці. У Берислааві внаслідок атаки один з цехів місцевого підприємтсва був знищений вщент. У Тягинці ударом керованої бомби значно пошкоджена територія агрофірми.  Зі ствольної артилерії противник здійснив обстріл Осокорівки, мінно-вибухову травму та множинні уламкові поранення різних частин тіла отримав 66-річний чоловік, у 63-річної жінки контузія. У Бериславі під час артобстрілу поранена 49-річна місцева жителька.

По житлових кварталах Херсона ворог гатив із різного виду озброєння, намагаючись завдати якомога більшої шкоди об’єктам життєзабезпечення обласного центру. Найбільше постраждали прибережні райони та передмістя, там пошкоджено житлові будинки.

У Новорайську 48-річний чоловік зайшов у покинутий російськими військовими бліндаж, де наступив на невідомий предмет, який здетонував. Внаслідок вибуху в потерпілого травматична ампутація правої ноги.

Аналітики Американського інституту вивчення війни (ISW) стверджують, що українські війська здатні утримувати та забезпечувати свої позиції на лівому березі Херсонської області, який контролює росія. Сили оборони проводять більш масштабні, ніж зазвичай, наземні операції на лівобережжі Херсонщини з середини жовтня 2023 року. Так станом на 13 листопада українські війська просунулись до Кринок (30 км на північний схід від Херсонської області та 2 км від річки Дніпро).

За повідомленням ОК “Південь” Сили оборони півдня продовжують виконання вогневих завдань. За минулу добу українські захисники ліквідували 47 окупантів, 12 гармат і 7 одиниць автобронетехніки. Знищено склад боєприпасів та спостережний пункт.

На тимчасово окупованій території Херсонщини спостерігається значне погіршення гуманітарної ситуації. З боку росіян відбувається тотальне обмеження доступу українських громадян до медичних послуг, відчутний дефіцит ліків, деякі медичні препарати просто неможливо вже купити. В 15 км зоні від Дніпра окупанти заявили, що запуск котелень не відбудеться. В інших населених пунктах системної підготовки до запуску опалення не відбувається. Також в окремих населених пунктах, які розташовані вздовж Дніпра, ворог активно застосовує глушилки для подавлення мобільного звʼязку та мобільного інтернету. В частині населених пунктів відсутня навіть електрика.

У Херсонській ОВА повідомили, що 91 дитина разом з 38  дорослими були евакуйовані  з населених пунктів, де найбільш складна безпекова ситуація. Усі евакуйовані вирушать до Яремче та Коростеня.

Лікарі мобільної бригади відвідали Борозенське, Чкалове та Високе, де надаали медичні консультації та необхідну допомогу 123 місцевим мешканцям. Протягом трьох днів жителі відвідали сімейного лікаря, хірурга, терапевта та невропатолога, а також отримали можливість пройти ультразвукове дослідження, обстеження крові на рівень  цукру, гемоглобін, холестерин та зробити електрокардіограму. Крім цього, мешканці отримали необхідні ліки.

Міжнародний Комітет Червоного Хреста передав Милівській громаді деревинні паливні брикети. Кожне домогосподарство отримає по тонні твердого палива.

Херсонське та Миколаївське відділення Укрпошти зібрали і передали на потреби підрозділів українських захисників печиво, цукерки, консерви, засоби гігієни, свічки та інші необхідні речі. Марафон розпочали 14 жовтня 2023 року. Клієнти Укрпошти могли долучитись до підтримки, придбати будь-що у відділеннях пошти: продукти, гігієнічні засоби, написати листівки та виразити подяку бійцям. Під час першого етапу марафону зібрали більше ніж 150 коробок з продуктами та засобами гігієни.

Останні новини на сьогодні в західних областях України

Волинська область

10 громад Волині отримали екскаватори від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Загальна вартість – понад 23 млн грн.

Закарпатська область

Центр гуманітарної допомоги “Совине гніздо” видав допомогу ВПО, а саме: 50 пакетів із необхідними речами для дітей до 1 року; 55 продуктових наборів; одяг, взуття, постільну білизну та посуд (2 000 одиниць). Видачу гуманітарної допомоги здійснювали у партнерстві з PDUM Partnerschaft Deutschland-Ukraine/Moldova e. V. , Luftfahrt ohne Grenzen / Wings of Help e.V. та іншими благодійниками.

Івано-Франківська область

79 окрема десантно-штурмова бригада отримала авто та привезли FPV-дрони і мавік. 110 окрема механізована бригада ім. Марка Безручка отримала FPV-дрони і мавік. 72 окрема механізована бригада ім. Чорних Запорожців отримала FPV-дронів. Про це повідомили в міській раді Івано-Франківська.

Бійці 72 окремої механізованої бригади ім. Чорних Запорожців отримали 7 відзнак «За честь і звитягу». 9 бійців цієї бригада отримали іменні годинники

Львівська область

Перших чотири українських виробники БПЛА отримають допомогу від Львівської міської ради. Сума гранту – до 1 млн грн кожній компанії. Про це повідомили в ОВА.

80-а окрема десантно-штурмова бригада отримали техніки на майже 50 млн грн від БФ «Повернись живим». Бригада, зокрема, отримала: 42 квадрокоптери, 4 далекоміри, 45 одиниць денної оптики, 90 планшетів, 10 ноутбуків, 3 МКС, 88 кулеметів калібру 7,62-мм і 120 гранатометів. Загальна допомога для підрозділів Десантно-штурмових військ ЗСУ від Фонду «Повернись живим» за рік, шо минає, склала понад 400 млн грн.

Жовтанецька громада, селище Новий Яричів, настоятель храму у Старому Яричеві і підприємство Comfort Lines зібрали близько 200 тисяч грн та придбали авто для підрозділу 4 бригади НГУ. Про це повідомили в ОВА.

Нагрудним знаком «Знак пошани» від міністра оборони України нагородили захисницю зі села Сороки-Львівські Христину Голдак. Військова стала на захист держави у серпні 2022 року.

У Львові з’явилася Алея міжнародної підтримки України. Відтепер представники посольств європейських країн, які підтримують Україну, будучи з офіційними візитами в області, зможуть долучитись до висадки дерев. Місцем майбутньої алеї обрали проспект Свободи у Львові. Першим, хто посадив дерево на алеї, став Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Іспанія в Україні Рікардо Лопес-Аранда Хагу.

Рівненська область

За час війни на Рівненщині альтернативна енергетика зросла майже на 25%. На Рівненщині під час війни процес «децентралізації» енергетики показав приріст на 24,4 %. Впродовж цього складного періоду на зелену енергетику перейшло +210 домогосподарств. Загалом в області понад тисяча домогосподарств встановили сонячні панелі для власних потреб та продають електроенергію за «зеленим тарифом». Загальна потужність таких станцій становить 29,5 МВт.

Тернопільська область

Тернопільська міська рада оголосила тендер на закупівлю 1500 FPV-дронів. Очікувана вартість закупівлі – 24 млн грн.

Хмельницька область

В Хмельницькому буде Парк Героїв. Відповідне рішення підтримали депутати під час чергової 35-ї сесії Хмельницької міської ради. Площа парку становитиме понад 23 га.

Чернівецька область

Некомерційна німецька асоціація Schwaben-Bukowina eV з округу Швабія, яка у співпраці з адміністрацією округу займається гуманітарною допомогою, передала Кельменецькій громаді потужний генератор. Його використовуватимуть для забезпечення безперебійного функціонування водогону.

Чернівці отримали три автобуси для патрульної поліції. Допомогу надало місто-побратим Дюссельдорф.

Міжнародна підтримка України в російсько-українській війні (вторгнення росії в Україну)

Німецький Rheinmetall передасть Україні 25 танків Leopard 1. Постачання заплановане на 2024 рік. Також Україна отримає п’ять броньованих ремонтно-евакуаційних машин (BPz 2) та дві броньовані машини для автошколи для навчання ЗСУ.

ЄС виділяє 110 млн євро на гуманітарну допомогу українцям. Загалом з лютого 2022 року ЄС надав гуманітарну допомогу на 843 млн євро. Це включає 785 млн євро для України та 58 млн євро для біженців, які втекли до сусідньої Молдови. Євросоюз також надасть ще 84 електрогенератори зі своїх стратегічних резервів rescEU на тлі наближення зими та ймовірних російських атак по енергетичній інфраструктурі України.

Данія надасть 7 млн євро на підтримку енергетики України. Кошти спрямують на закупівлю обладнання для відновлення енергетичної інфраструктури, пошкодженої ударами рф.

США виділять $1 млн міжнародному центру, що розслідує воєнні злочини рф проти України. ICPA допомагатиме розслідувати злочини росії, забезпечуючи співпрацю України з партнерами у створенні доказів для майбутнього судового переслідування. Прокурори з різних правових систем вже працюють в ICPA, щоб отримувати ключові докази та обмінюватися ними, а також проводити надійні та незалежні розслідування.

НАЕК «Енергоатом» та американська компанія Holtec International планують збудувати в Україні завод, де вироблятимуться контейнери для відпрацьованого палива з атомних електростанцій. Зокрема, сторони обговорили передачу Україні технології та виробництво контейнерів для відпрацьованого ядерного палива, які зараз виготовляються у США.

Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак провів низку зустрічей із членами обох палат Конгресу США. Зокрема, Андрій Єрмак зустрівся з представниками українського кокусу в Палаті представників Марсі Каптур, Майком Квіглі, Грегорі Міксом та конгресменом Томом Кіном. Йшлося про нагальні потреби си оборони України.

Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак зустрівся з представниками американських експертних кіл і лідерами думок. Сторони обговорили шляхи посилення роботи задля прискорення перемоги України та зміцнення демократичних сил у світі.

Заступник керівника Офісу Президента України Роман Машовець зустрівся з керівним складом американської медичної корпорації Northwell Health. Йшлося про лікування та реабілітації поранених військовослужбовців в Україні.

«Вlack Box» збирає 15 млн грн для спецпризначенців ГУР МОУ. Щойно потрібна сума буде закумульована – організатори цього збору частково розкриють подробиці секретної ініціативи. Мета проекту «Вlack Box» – зниження наступального потенціалу ворога. У 2022-му, не розкриваючи жодних подробиць, благодійники за 5 тижнів зібрали на «Вlack Box» понад 230 млн грн. Станом на початок червня ця ініціатива завдала окупантам збитків щонайменше на $700 млн.

Автори гри World of Tanks зібрали мільйон доларів на швидкі для України. Wargaming розпочав збори у жовтні для допомоги українським медикам. 2 тижні донатили люди зі 115 країн світу. Гравці придбали 90 000 благодійних наборів у World of Tanks та інших 5 іграх компанії, зібравши 1 074 940 доларів. Усі кошти перерахують через UNITED24 на закупівлю реанімобілів.


Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Іоанна Кривенко, Людмила Стадникова, Анна Єфремова, Албагачієва Гелена


Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://www.uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska