Війна в Україні сьогодні: останні новини на 14 липня 2023 (фото)

506 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Breaking news

Тисячі українських цивільних утримують у в’язницях по всій росії та на окупованих нею територіях. Це дані розслідування, яке провело Associated Press. Громадян України катують, а також піддають психологічному насильству і навіть рабській праці. За даними агенції, колишні ув’язнені розповіли про тортури: побиття до переломів, удари електричним струмом, імітації задушення. Багато хто стверджував, що був свідком смертей.

Що за сьогодні відбулося в Україні, коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Протягом доби російські окупанти завдали чергового ракетно-авіаційного удару по території України, застосувавши 17 ударних безпілотників іранського виробництва «Shahed» та 1 зенітну керовану ракету із ЗРК С-300. У результаті успішної бойової роботи зенітних ракетних підрозділів, винищувальної авіації, мобільних вогневих груп Повітряних Сил та протиповітряної оборони інших складових Сил оборони України знищено 16 «шахедів». 

Крім того, ворог завдав 43 авіаційних ударів та здійснив 17 обстрілів із реактивних систем залпового вогню. 

Ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається високою. 

Противник і надалі зосереджує основні зусилля на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках, тривають важкі бої. Протягом доби відбулось близько 20 бойових зіткнень.

На Волинському та Поліському напрямках оперативна обстановка без суттєвих змін. Ознак формування наступальних угруповань не виявлено. Визначені підрозділи ЗС білорусі виконують завдання у прикордонних із Україною районах. 

На Сіверському та Слобожанському напрямках противник зберігає військову присутність. Протягом доби завдав авіаційного удару в районі Радьківки Сумської області. Здійснив мінометні та артилерійські обстріли понад 15 населених пунктів, зокрема це Карповичі, Камінь Чернігівської області; Малушине, Бояро-Лежачі Сумської області та Козача Лопань, Нескучне, Тернова Харківської області.

На Куп’янському напрямку наші воїни стійко тримають оборону.  Артилерійських і мінометних обстрілів противника зазнали Дворічна, Западне, Кам’янка, Кислівка, Берестове, Фиголівка  Харківської області.

На Лиманському напрямку протягом доби противник вів безуспішні наступальні дії західніше Діброви Луганської області та східніше Новосадового Донецької області. Артилерійських обстрілів зазнали понад 10 населених пунктів, зокрема Невське, Білогорівка Луганської області та Торське, Верхньокам’янське, Спірне, Роздолівка Донецької області.

На Бахмутському напрямку, під щільним вогнем авіації та артилерії противника, наші захисники успішно відбили усі ворожі атаки в районі Берхівки Донецької області. Від ворожих артилерійських обстрілів постраждали понад 10 населених пунктів, серед них – Васюківка, Часів Яр, Олександро-Шультине, Диліївка та Північне Донецької області. 

На Авдіївському напрямку ворог вів безуспішні наступальні дії в районі Первомайського. Завдав авіаційних ударів у районах Авдіївки та Первомайського Донецької області. У той же час, ворог здійснив артилерійські обстріли понад 10 населених пунктів, зокрема це Бердичі, Ласточкине, Авдіївка Донецької області.

На Мар’їнському напрямку, Сили оборони продовжують стримувати наступ російських військ у районі Мар’їнки. Противник здійснив обстріли понад 10 населених пунктів, серед них – Красногорівка, Мар’їнка, Побєда та Георгіївка Донецької області.

На Шахтарському напрямку противник вів безуспішні наступальні дії в районі Новомихайлівки Донецької області. Здійснив обстріли населених пунктів Парасковіївка, Новомихайлівка, Новоукраїнка, Благодатне та Богоявленка.

На Запорізькому та Херсонському напрямках противник зосереджує основні зусилля на недопущенні подальшого просування наших військ. Завдав авіаційних ударів у районах Малої Токмачки Запорізької області та Грозового Херсонської області. Здійснив артилерійські обстріли понад 20 населених пунктів, серед них – Вільне поле, Мала Токмачка, Гуляйполе, Залізничне, Білогір’я Запорізької області; Антонівка, Тягинка, Чорнобаївка, Микільське Херсонської області та місто Херсон. Водночас, Сили оборони України продовжують ведення наступальної  операції на Мелітопольському та Бердянському напрямках, закріплюються на досягнутих рубежах, завдають вогневого ураження артилерією по виявлених цілях противника, здійснюють заходи контрбатарейної боротьби.

Авіація сил оборони за добу завдала 13 ударів по районах зосередження особового складу та 1 по зенітно-ракетному комплексу противника.

Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили 9 артилерійських засобів на вогневих позиціях.


Вдалося повернути тіла 62 полеглих захисників. Про це повідомив уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Олег Котенко. Четверо з 62 осіб померли у ворожому полоні внаслідок поранення, хвороби та неналежного медичного догляду. Тіла загиблих будуть передані рідним для гідного поховання після ідентифікації. 

За минулий тиждень українські військовослужбовці просунулися на 1700 метрів на Мелітопольському напрямку. Про це повідомив полковник Збройних сил України Микола Уршалович. Українські захисники просуваються в умовах щільного мінування ворогом підступів до своїх позицій та потужного вогневого впливу. 

Останні події війни на сході України

Харківська область 

Протягом доби російські війська з мінометів і артилерії обстріляли Козачу Лопань Дергачівської громади та село Нескучне Липецької громади, – повідомили у Генеральному штабі ЗСУ. Під вогнем опинилися щонайменше дев’ять населених пунктів Харківщини.

Протягом минулої доби ворог продовжував обстрілювати населені пункти Богодухівського, Харківського, Чугуївського, Ізюмського та Куп’янського районів.

Зокрема, під ворожим вогнем перебували райони населених пунктів Муравське, Олійникове, Різникове, Бологівка, Красне Перше, Новомлинськ, Дворічна, Западне, Куп’янськ та інші.

В районах Кислівки та Котлярівки Куп’янського району російські окупанти застосовували бойову авіацію.

Жертв та постраждалих серед цивільного населення не зафіксовано.

Триває розмінування. За минулу добу піротехніки ДСНС обстежили більше 14 га території та знешкодили 87 вибухонебезпечних предметів. 

Донецька область

Українські війська продовжують наступати на Бахмутському напрямку та мають успіх в напрямку села Андріївка на південь від Бахмута. Про це повідомили в Military Media Center.

На Східному напрямку фронту найактивніша ситуація залишається на Бахмутському та Лимано-Куп’янському напрямках. Там армія рф завдала понад 1000 ударів з артилерії. Натомість українські військові знищили близько 400 окупантів, три танки та іншу важку техніку.

Військовослужбовці ДПСУ виявили та знищили підрозділ військових рф під Бахмутом Донецької області. Трьох солдатів рф вбили, ще чотирьох поранили.

Військові росії за добу 15 разів намагалися атакувати місто Мар’їнка Донецької області. Окупантів розбили та відкинули. Також армія рф обстріляла 10 населених пунктів на цьому напрямку.

Військовослужбовці НГУ на Авдіївському напрямку фронту готуються до розширення плацдарму для наступу. Нині бійці зосереджують свої зусилля на проведенні ударно-пошукових, контрдиверсійних та розвідувальних операцій на цій ділянці фронту.

Фотовиставку “Літопис театрального життя Маріуполя” відкрила у Києві у Маріупольському державному університеті маріуполька Ольга Демідко. Фотографії вона вивезла вже з окупованого армією рф Маріуполя. Загалом представила 30 світлин з особистих архівів діячів мистецтв, фондів Донецького академічного обласного драматичного театру та Маріупольського краєзнавчого музею. Фотографії, каже дівчина, почала збирати з 2015 року. Ользі вдалося вивезти їх з блокадного Маріуполя. Це 1668 світлин.

Протягом минулої доби окупанти обстріляли 11 міст та сіл Донецької області. Армія РФ 17 разів била по цивільним з авіації, РСЗВ “Ураган”, “Смерч”, “Град” та артилерії.

Наслідки обстрілів. Фото: пресслужба поліції Донеччини

На Волноваському напрямку росіяни пошкодили господарчі будівлі у Богоявленці, обстріляли Вугледар з артилерії 26 разів.

На Донецькому напрямку ворог двічі обстріляв Гостре Курахівської громади без жертв.

На Горлівському напрямку у Торецькій громаді 1 людина поранена і 3 будинки пошкоджено у Щербинівці, 2 будівлі пошкоджено у Нью-Йорку. У Часовоярській громаді поранено 1 людину, пошкоджено 3 приватні будинки і багатоповерхівку. 10 будинків пошкоджено у Клебан-Бику Іллінівської громади. У Костянтинівці пошкоджено будинок, зафіксовано обстріл Предтечиного. 

На Лисичанському напрямку у Сіверську поранено 1 людину, пошкоджено 4 інфраструктурні об’єкти. Зафіксовано 10 обстрілів Лиманської громади.

За минулу добу росіяни вбили 1 жителя Донеччини у Первомайському. Ще 4 людини за добу дістали поранення, повідомив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко. 

Луганська область

Населені пункти на лінії фронту росіяни обстрілюють з усього наявного в них озброєння – від мінометів до ракетних комплексів. Днями по Невському вдарили ракетою С-300, внаслідок чого зруйновано один з будинків. Порожній, бо його власник вже встиг виїхати. Учора по селу ворог завдав удар з авіації, так само, як і по Білогорівці. Ці ж населені пункти постраждали від артилерії.

Поблизу Невського росіяни спробували організувати штурм, але ця спроба їм не вдалася. Цивільним громадянам залишатися там небезпечно. 

Окупанти не закуповують спецтранспорт в захоплені та зруйновані ними минулоріч міста, – повідомили в Луганській ОВА. Працює те, що вціліло після російської навали. Так, у Рубіжному людей рятують усього два автомобіля «швидкої» допомоги. Вони розраховані на місто та навколишні селища. Викликати їх неможливо, бо зв’язок, як і в сусідніх містах, відключений. Необхідно бігти до лікарні і благати виїхати до хворого.

У Сєвєродонецьку росіяни здогадалися примусово мобілізувати у чергах держустанов – повідомили в Луганській ОВА. Зокрема, при отриманні адміністративних чи банківських послуг. Надають їх виключно при наявності паспорта рф, тож одразу можна й до військкомату завітати. Патрулі вже чергують на місцях.

Що відбувається зараз на півночі України

Київська область

У межах «Програми відновлення приватних будинків, зруйнованих внаслідок бойових дій на території Київської області на 2022-2023 роки» з нуля відбудують 93 домівки. Про це повідомив голова Київської ОВА Руслан Кравченко під час презентації одного з будинків у селі Дмитрівка Бородянської громади. Будівництво заплановано у п’яти районах області.

На Київщині погодили рішення про виплату понад 64 млн грн за програмою єВідновлення. Загалом із моменту старту урядової програми подано понад 6000 заявок. Рішення вже ухвалені майже за 800 заявками. Допомога надається людям, чиї будинки придатні для проживання, але потребують заміни вікон, дверей, ремонту даху.

Київські рятувальники розібрали аварійні конструкції в багатоповерхівці Дарницького району, що зазнала ушкоджень через нічну російську атаку 13 липня. Про це повідомили в Київській міській державній адміністрації. Зокрема на рівні 24-25 поверхів рятувальники за допомогою висотного спорядження розібрали зовнішні пошкоджені елементи фасаду будівлі та демонтували аварійні віконні та балконні блоки.

У Києві триває комплексний процес дерусифікації – перейменовано ще 14 міських об’єктів, назви яких пов’язані з росією та її сателітами. Таке рішення ухвалено на засіданні Київської міської ради.

Київська міська рада наклала мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території столиці. Як пояснили в Київраді, український інформаційний простір потребує захисту від гібридних впливів держави-агресора, яка намагається зруйнувати українську національну ідентичність, культуру, традиції, звичаї та історичну пам’ять.

У столиці під будівлею КМДА відбулася мирна акція «222». Її учасники хочуть привернути увагу до тварин, які постраждали від війни й загинули під час окупації. В селищі Бородянка під Києвом 485 тварин із місцевого притулку були залишені та провели чотири тижні без води і їжі у замкнених вольєрах – 222 собаки загинули від голоду і спраги. Під час акції волонтери зоозахисних організацій, які евакуювали тварин на наступний день після деокупації, створили перфоманс – виставили перед КМДА 222 речі закатованих собак у Бородянці (мисочки, повідки, ошийники) в пам’ять про них. 

Житомирська область

У Житомирі за грантові кошти Європейської комісії побудують чотири багатоквартирні будинки, в які планують заселити 400 внутрішньо переміщених осіб, – повідомили в міській раді. Орієнтовна кількість квартир – не менше 110. На ці кошти також планують закупити базові меблі та побутову техніку. Житло буде введено в експлуатацію у 2024 році.

За півтори роки на Житомирщині відновлено понад 70% об’єктів, що зазнали пошкоджень внаслідок обстрілів російської армії. Про це повідомив очільник Житомирської ОВА Віталій Бунечко. За його словами, з початку повномасштабного вторгнення область зазнала понад 100 ракетно-бомбових ударів, внаслідок чого було пошкоджено понад 4000 осель та будівель.

Авіапарк прикордонників Житомирщини поповнився новими квадрокоптерами, – повідомили в «Північний кордон.Держприкордонслужба». Завдяки громаді області та Житомирській міській раді прикордонники отримали два квадрокоптери DJI Mavic 3Т та один DJI Matrice 30 Enterprise загальною вартістю майже 800 тисяч гривень, які посилять охорону та захист рубежів України.

Сумська область

Протягом минулої доби, 13 липня, росіяни здійснили 23 обстріли прикордоння, – повідомили в Сумській ОВА. Загалом зафіксовано 176 вибухів. Обстрілів зазнали Білопільська, Великописарівська, Краснопільська, Середино-Будська, Шалигинська, Глухівська, Путівльська, Хотінська, Новослобідська, Зноб-Новгородська, Есманська громади. 

Вночі та вранці росіяни здійснили 3 обстріли прикордоння. Зафіксовано 15 вибухів: Юнаківська громада ворог бив з міномету, 5 вибухів, Хотінська 5 вибухів, Новослобідьська громада рф вдарили з артилерії, 5 вибухів. Без людських втрат та руйнувань. 

Сумський напрямок залишається під постійними обстрілами. Ворог постійно гатить з артилерії, реактивних систем залпового вогню, мінометів, наносить авіаційні удари. В небі над Сумщиною спостерігалися 2 розвідувальні БпЛА.

У Конотопському районі водій трактора проігнорував знак “Обережно міни”, заїхав у заборонену зону і натрапив на вибухонебезпечний предмет. В результаті підриву сільськогосподарська техніка пошкоджена, тракторист травмований. 

На Сумщині посилять заходи безпеки шляхом організації патрулювань. Рішення прийнято  на засіданні штабу територіальної оборони області. Патрулювання нестимуть військовослужбовці Національної гвардії України, взаємодіяти будуть з правоохоронними органами та іншими військовими формуваннями Сумщині. 

У Сумському та Охтирському районі, піротехніки ДСНС виявили та знищили 2 артилерійські снаряди та постріл гранатометний. Про це повідомили в ОВА.

Як повідомили директорка Департаменту соціального захисту населення Людмила Мусіяка та начальник служби у справах дітей Юрій Каліновський, у липні  10 дітей їдуть до Артеку, також до США та Німеччини. Крім цього, 73 дитини пільгової категорії чекають на від’їзд до Польщі. Після внесення змін до Обласної цільової соціальної програми оздоровлення і відпочинку дітей 2023 рік, за кошти обласного бюджету планують оздоровити 670 дітей в таборах відпочинку України.

Чернігівська область

Протягом минулої доби росіяни здійснили дев’ять обстрілів прикордонної Чернігівщини, – повідомили в ДПСУ. Станом на ранок 14 липня загалом зафіксовано 67 ударів з мінометів та артилерії по території Семенівської, Сновської та Новгород-Сіверської громад.

Медаллю «За оборону Чернігова» будуть нагороджені ще понад 500 осіб – 350 військовослужбовців і 174 працівники закладів охорони здоров’я. Таке рішення ухвалили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради. З 350-ти 34 військових отримають відзнаку посмертно.

Понад 30 одиниць новітньої медичної техніки для реабілітації пацієнтів після серйозних травм і захворювань вже кілька місяців успішно застосовують в Чернігівській міській лікарні №4. Отримати техніку вдалося завдяки плідній кооперації з МОЗ і благодійниками. За словами завідувачки неврологічного відділення Лариси Кадіної, з початком повномасштабного вторгнення значно збільшилася кількість пацієнтів, які потребують відновлення після воєнних травм. За понад рік активної діяльності відділення реабілітації терапію тут пройшли понад 700 пацієнтів. 

Останні події в центральних областях України

Дніпропетровська область

Вночі росіяни атакували область дронами. Били по Кривому Рогу. Повітряні Сили успішно збили 6 шахедів.Через атаку є один постраждалий. 56-річний чоловік отримав  поранення. Від удару постраждали комунальне і транспортне підприємства. Там була зруйнована адміністративна будівля, деякі будівлі були пошкоджені, а також постраждали автомобілі і техніка. Пошкоджено 2 житлових будинки. Протягом ночі ворог також обстріляв з артилерії Великомихайлівську громаду Синельниківського району. Було пошкоджено складське приміщення, приватний житловий будинок та лінію електропередачі.  Зранку ворог атакував Нікопольщину з дрона. Били по Марганецькій громаді. Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

Наслідки російських обстрілів. Фото: з соцмереж

14 липня виповнюється півроку з дня трагедії на житловому масиві Перемога у Дніпрі. 14 січня російська ракета Х-22 влучила у дев’ятиповерховий будинок. 46 людей загинули, понад 80 були травмовані. Два під’їзди зруйновані, пошкоджені близько 400 квартир.

На Дніпропетровщину приїхала 10-річна японська волонтерка Міраі Шіраіші. Дівчинка зустрілася з українськими дітьми. Біля багатоповерхівки у Дніпрі, куди влучила ворожа ракета, Міраі разом з українськими однолітками вшанувала пам’ять загиблих дітей.

Вінницька область

​​Сотні вінничан прийшли сьогодні на площу Перемоги вшанувати пам’ять жертв теракту 14 липня 2022 року. Нагадаємо, що того дня росіяни вбили 29 вінничан, серед яких троє дітей – 4-річна Ліза Дмитрієва, 7-річний Максим Жарій та 8-річний Кирило П’яхін. На площі Перемоги відбулось офіційне відкриття пам’ятного знаку «Жертвам ракетних ударів по Вінниці». Про це повідомили у Вінницькій міській раді.

У Вінниці відбувся регіональний показ форум-театру, на якому презентували виставу «Бумеранг», у якій висвітлили історії родин з дітьми, яким довелося покинути свої домівки через російське вторгнення. Захід відбувся в межах програми «Єднання заради дії», яке впроваджує IREX разом з благодійним фондом «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» та за підтримки Державного департаменту США.

Кіровоградська область

Будівельники з Новоукраїнського району, Знам’янки, Устинівки та міста Долинська на Кіровоградщині почали відновлювати пошкоджені будинки жителям села Мала Олександрівка  на Херсонщині.  Роблять це в рамках проєкту “Пліч-о-пліч”. Про це повідомив голова Кіровоградської ОВА Андрій Райкович. 

Полтавська область

З Полтавщини військовим передали чотири квадрокоптери, які пристосовані для зйомки вночі. Про це повідомив голова Полтавської ОВА Дмитро Лунін.

47 комунальників із Полтавщини прибули до Херсона, аби допомагати місцевим жителям підготуватися до опалювального сезону. Також відправили й необхідну сантехніку – умивальники, змішувачі, крани, труби тощо. Їх надав соціально відповідальний бізнес області.  Про це повідомив голова Полтавської ОВА Дмитро Лунін.

Свіжі новини з фронту південних областей України

Запорізька область

За минулу добу ворог здійснив 63 обстріли по 21 населеному пункту. 54 артилерійські удари прийшлися по Оріхову, Залізничному, Гуляйполю, Новоданилівці, Білогір’ю, Левадному, Степногірську, Кам’янському та ще десятьом прифронтовим селам. Також зафіксовано 6 ударів з РСЗВ по Оріхову, Верхній Терсі, Новодарівці та Червоному, 2 ракетні удари по Малокатеринівці та авіаційний удар по Оріхову. В результаті ворожих обстрілів поранення отримали 4 особи, 1 чоловік загинув. Надійшло 52 повідомлення про руйнування житлових будинків, господарських споруд, складських приміщень та заклад соціальної інфраструктури.

Наслідки ворожих атак по Запорізькій області. Фото: Запорізька ОВА

Російські окупанти порушуючи міжнародне гуманітарне право продовжують захоплювати медичну інфраструктуру та дитячі оздоровчі заклади на тимчасово окупованих територіях. У місті Бердянськ противник використовує одну з будівель міської лікарні для розміщення своїх поранених терористів.

Наміри росіян перевести четвертий енергоблок Запорізької АЕС у стан “гарячого зупину” створить додаткові ризики для ядерної та радіаційної безпеки. У Державній інспекції ядерного регулювання України наголосили, що обладнання енергоблока тривалий час простоювало без належного регламентного технічного обслуговування та ремонту, важливого для безпеки. 

Верховна Рада України підтримала запит до президента України щодо присвоєння відзнаки “Місто-герой України” Гуляйполю Запорізької області. Надалі Кабінет Міністрів України має зробити подання на президента, а президент приймає рішення і схвалює чи відхиляє пропозицію.

Миколаївська область

14 липня близько 02:00 на Миколаївщині силами та засобами протиповітряної оборони знищено два ударних БпЛА типу “Shahed-136/131”. Наприкінці попередньої доби ворог завдавав артилерійських обстрілів по акваторії Очаківської громади. Постраждалих немає. Про це інформували в оперативному командуванні “Південь”. 

У Миколаєві приватна компанія власним коштом будує перше судно для розмінування, яке передадуть Державній службі з надзвичайних ситуацій. Загалом у планах виготовити 15 таких суден.Про це розповів директор із взаємодії з органами влади та питань сталого розвитку компанії «Нубілон» Михайло Різак під час зустрічі з почесним консулом України в Королівстві Нідерланди Карелом Бургером Дирвеном.

Станом на липень збитки, які були завдані заповідній території Кінбурнської коси у Миколаївській області через військову агресію росії, складають 15,6 мільярда гривень. Про це на брифінгу заявив керівник відділу держконтролю атмосферного повітря Миколаївської області Держекоінспекції Південно-Західного округу Андрій Кузюк. За його словами, загальна площа Кінбурнського півострову, яка наразі уражена вогнем, наразі складає 3709 гектарів. Йдеться про території Національного парку «Білобережжя Святослава» та регіонального ландшафтного парку «Кінбурнська коса». Остаточні суми збитків, що були завдані Кінбурнській косі, можна буде підрахувати тільки тільки після деокупації півострову та розмінування усіх його територій.

Одеська область

Сьогодні вночі ворог атакував територію України дронами-камікадзе, намагаючись прикритись складними погодними умовами, зокрема грозою. Всього окупанти запустили 17 ударних БпЛА типу Shahed 136/131. Про це повідомляє ОК “Південь” Проте, навіть попри складні погодні умови та ніч сили ППО збили 16 із них. Так, над Одещиною було збито 8 ворожих дронів.

В Одесі відкрився новий центр психологічної допомоги «Еквілібріум». Тут працюватимуть клінічні психологи, травмофокусований психотерапевт, психіатр, невропатолог, сімейний лікар. Консультації зможуть отримати як дорослі, так і діти. Окремо передбачена робота із військовими та членами їх сімей.

російські удари по Зміїному призвели до нової загибелі дельфінів. На одеському узбережжі Чорного моря екологи виявляють знову трупи цих ссавців. Нагадаємо, після повномасштабного вторгнення російських військ в Україну та активізації російських військових судів у Чорному морі вчені зафіксували загибель щонайменше 5 тисяч чорноморських дельфінів.

Херсонська область

За минулу добу противник здійснив 76 обстрілів, випустивши 487 снарядів з мінометів, артилерії, танків, «Градів», авіації та БПЛА. По місту Херсон ворог випустив 40 снарядів. російські військові поцілили у житлові квартали населених пунктів області; адмінбудівлю у Новоолександрівській сільській громаді; територію двох підприємств та гаражний кооператив у Херсонському районі. Через російську агресію 1 людина загинула, ще 1 дістала поранення. Поліцейські відкрили 17 кримінальних проваджень за  фактами воєнних злочинів росіян в Херсонській облсті.

Впродовж 13 липня ЗСУ ліквідували 4 станції радіоелектронної боротьби та два пункти відеоспостереження російської армії. Про це повідомила керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони та охорони півдня Наталія Гуменюк.

За її словами, фрмія РФ збільшила кількість обстрілів правого берега до понад 70, і це означає, що відбулась ротація і логістика, хоч і ускладнена, але все ж у них є. Також відомо, військові рф використовують верхні поверхи в населених пунктах, де ще не зійшла вода, для розташування мінометних і кулеметних розрахунків. Таким чином намагаються посилювати обстріли протилежного берега.

російські окупанти продовжують застосовувати практику штучного переселення та насильницької асиміляції українців на тимчасово захоплених територіях України. Так, у Генічеському районі окупанти розпочали примусове виселення до росії українських громадян, які до цього часу не отримали, або відмовились від отримання російського громадянства, зокрема і сімей з дітьми та осіб похилого віку. На їхні місця проживання окупанти заселяють, зазвичай, представниками національних меншин зі збіднілих регіонів російської федерації.

Наукові співробітники Херсонського обласного художнього музею впізнали чергову картину зі своєї колекції, вивезеної російськими окупантами до окупованого Криму наприкінці жовтня 2022 року. Картину Сергія Якобчука побачили на фотографії з Центрального музею Тавриди (Сімферополь) під час підписання так званого “договору про зберігання” 1 квітня 2023 року.

Всього з моменту ліквідації наслідків підриву російськими терористами Каховської ГЕС розподіл природного газу поновили для 90% користувачів, постраждалих від “великої води”. Ще по 1600 абонентах – роботи тривають. За цей час міжнародні організації спрямували понад 23 млн грн на виплати грошової допомоги 3502 жителям регіону.

У рамках проєкту “Пліч-о-пліч” у селі Правдине Білозерської громади планують полагодити близько 380 понівечених російськими снарядами будинків. Разом з оселями фахівці відновлюватимуть і соціальні обʼєкти – школу, амбулаторію, будинок культури та сільраду. Зараз у Правдиному працюють дві будівельні бригади – це 12 робітників.

До Бериславського району відправили ще один гуманітарний вантаж з матеріалами для ремонтних робіт. Для ремонту осель у населених пунктах Новоолександрівської та Нововоронцовської громад надійшло по 18,6 кубометрів бруса.

Останні новини на сьогодні в західних областях України

Волинська область

В ОВА відбулась зустріч з представниками центру стратегічних досліджень Варшавського інституту підприємництва. Мова йшла про підтримка маленьких та середніх підприємств, а також місцевого самоврядування.

У Луцьку проходить пересувна виставка сучасного мистецтва «МОТ». Модуль тимчасовості – це виставковий центр у контейнерах для морських перевезень. Зовнішнє оформлення контейнерів та їхнє внутрішнє наповнення (картини, скульптури, медіа-арт) підкреслюють задум авторів про тимчасовість, яка переповнює життя українців весь період війни. Проєкт організований київською командою don’t Take Fake.

Закарпатська область

ПРООН спільно з урядом Великобританії передала Закарпаттю чергову партію комп’ютерної техніки й зарядних станцій. Допомога надійшла за проєктом «Підтримка стійкості громад в регіонах України».

32 дітей українських прикордонників та правоохоронців відправилися на відпочинок до Польщі. Це стало можливим завдяки керівництву Люблінського воєводства.

Івано-Франківська область

В ОВА відбулась зустріч з австрійським інвестором Крістіаном Чернером. Обговорили перспективні напрямки співпраці, зокрема в галузі поводження з твердими побутовими відходами, мінімізації впливу на довкілля та екологію, використання альтернативних джерел енергії.

45 дітей воїнів з Івано-Франківської громади поїхали на двотижневі канікули в Рибнік. Це діти військовослужбовців, які загинули, отримали поранення або наразі боронять Україну на фронті. Поїздка є безкоштовною завдяки місту-побратиму Рибніку.

У рамках проєкту «Турбота про родину Героя» для батьків загиблих захисників організували екскурсійний тур до Гошівського монастиря та Центру спадщини вузькоколійки у Вигоді. Про це повідомили в ОВА.

Львівська область

В ОВА відбулась зустріч з польською делегацією з Поморського воєводства на чолі з віцемаршалком Лешеком Бонною. Обговорили лікування поранених українців, співпрацю між медзакладами Поморського воєводства та Львівської області та вступ України в ЄС та НАТО.

Місто Львів, корейська компанії SAMSUNG та ТОВ «Онур» співпрацюватимуть у сфері будівельно-інфраструктурних проєктів. У Варшаві представники сторін підписали Меморандум про наміри співпраці.

Зі Львівщини до Луганської ОВА відправили 17-тонний гуманітарний вантаж (7 генераторів різної потужності, 8 палет товарів особистої гігієни та 8 палет продуктів тривалого зберігання) та карету швидкої медичної допомоги. Гуманітарну допомогу надав Маршалківський уряд Люблінського воєводства Республіки Польща.

40 дітей військовослужбовців та воїнів, які загинули в боях за Україну, вирушили зі Львівщини на дозвілля у Францію. Це стало можливим завдяки співпраці департаменту соціального захисту населення Львівської ОВА, ГО «Європейський прихисток» та влади регіону Окситанія.

Пустомитівська громада отримала технічне обладнання від Міжнародної організації з міграції, а саме: ноутбук, вісім планшетів, сім-карти для них та ліцензійне програмне забезпечення. Обладнання передали в межах реалізації проєкту «Людський вимір: Ефективне управління за допомогою даних та залучення громади».

Червоноградський денний центр соціально-психологічної допомоги отримав інклюзивний автомобіль. Допомогу надали завдяки Уряду Данії, Фонду Народонаселення ООН в Україні та Благодійному фонду «Butterfly».

Хорова капела та хорова школа «Дударик» зібрала 500 тисяч грн на Центр реабілітації UNBROKEN KIDS. Щоб зібрати кошти діти провели великий тур Німеччиною і Латвією. Про це повідомили в ОВА.

Понад 13 тисяч грн передали на потреби Збройних сил України організатори дитячого благодійного фестивалю «Майбутнє України. Вижити», який провели у Львівському районі. Про це повідомили в ОВА.

Рівненська область

В ОВА відбулась зустріч з делегацією Поморського воєводства з Польщі. Мова йшла про співпрацю в економічному плані, у сфері передових технологій, а також в галузі охорони навколишнього середовища.

На Рівненщину надійшов черговий гуманітарний вантаж, до якого увійшли товари медичного призначення, матраци, милиці, засоби гігієни, інструменти, плити сталеві, постільна білизна. Крім того, для військових передали позашляховик Chevrolet Silverado. Допомога надійшла завдяки українській діаспорі в Канаді.

З Рівненщини передали три автомобілі IVECO для потреб Збройних сил України. Придбали та відремонтували їх за кошти, які зібрали колективи обласної лікарні, АТ «Рівнегаз», Клубу Рівненського Агробізнесу та інші меценати. Загалом вдалося назбирати 1 млн 340 тисяч грн.

Тернопільська область

Тернопільській обласній бібліотеці для дітей передали з передової подарунок – тризуб із гільз на дерев’яній дощечці. Витвір мистецтва створили воїни 1 взводу 83 батальйону 105 бригади Територіальної оборони Збройних сил України.

Тризуб із гільз. Фото: з соцмереж

Хмельницька область

У міський раді Хмельницького пройшло чергове засідання виконавчого комітету. Ухвалили 90 питань порядку денного, включаючи: передбачили 42 млн грн для військових частин, які базуються на території громади; понад 50 військових отримають компенсацію 50% вартості навчання; передати гуманітарну допомогу для низки підрозділів та на Херсонщину на майже 4,5 млн тощо.

З Хмельницького для бригади територіальної оборони передали 7 різних квадрокоптерів (4 одиниці DJI Mavic 3, 2 одиниці DJI Mavic 3T, потужний комплекс мультикоптер DJI MATRICE, з додатковим обладнанням). Загальна вартість – 1,2 млн грн. Допомогу надали за кошти платників податків.

Військовим на передову передали автівку високої прохідності. Допомогу надали завдяки благодійникам. Про це повідомили в ОВА.

Чернівецька область

Чернівецька ОВА підписала Меморандум про співпрацю з Міжнародним фондом охорони здоров’я та навколишнього середовища «Регіон Карпат» NEEKA. Документ допоможе об’єднати зусилля та сприятиме у вирішенні проблем ВПО.

Новодністровська та Новоселицька громади стали переможцями кампанії DECIDE Summer Clubs «Ми вдома – в Україні». Громадська організація «Розвиток громадянських компетентностей в Україні», у рамках впровадження Швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти», провела відбір територіальних громад для створення літніх клубів із залученням дітей ВПО.

Міжнародна підтримка України в російсько-українській війні (вторгнення росії в Україну)

Україна отримає понад €1,5 млрд військової допомоги від своїх міжнародних партнерів за підсумками саміту НАТО у Вільнюсі. Про заявив міністр оборони України Олексій Резніков. Ракети великої дальності SCALP, танки Leopard, додаткові Patriots, навчання пілотів F-16 – це лише деякі з речей, про які можна заявити публічно, – повідомив міністр.

До декларації з підтримки України, затвердженої членами G7, приєдналися вже десять країн. Про це повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак. За його словами, станом на 14 липня до реалізації документа, окрім G7, приєдналися Данія, Іспанія, Нідерланди, Норвегія, Швеція, Чехія, Фінляндія, Ісландія, Бельгія та Португалія.

Європарламент ухвалив Акт на підтримку виробництва боєприпасів. План з фінансуванням у 500 млн євро має прискорити постачання Україні артилерійських боєприпасів і ракет та допомогти державам-членам ЄС поповнити свої запаси.

ЄС виділить Україні понад 4,6 млн євро на проекти у сфері охорони здоров’я в рамках програми «EU4Health».

Болгарія надасть Україні пакет військової допомоги, який включає 100 броньованих машин із запасів болгарської поліції, в основному транспортні машини піхоти. Зазначимо, це стало першим офіційним рішенням Софії допомогти Києву важкою технікою.

Данія передала Збройним силам України 6 безпілотників для виявлення мін на землі і у воді. Про це повідомив міністр оборони Олексій Резніков.

США допоможуть у розмінуванні територій, де використовувались касетні снаряди. Про це повідомив очільник Пентагону Ллойд Остін.

Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Південно-Африканської Республіки Сирілом Рамафосою. Йшлося про повернення незаконно депортованих росією дітей.

Від початку повномасштабної війни росії проти України тривають евакуаційні рейси для постраждалих громадян, організовані у рамках співпраці Міністерства охорони здоров’я з Єврокомісією та ВООЗ. Загалом завдяки такій взаємодії вже вдалося направити на лікування та/або реабілітацію за кордон 3 949 українців.

росію та білорусь не запросили через санкції, які Міжнародний олімпійський комітет запровадив проти них через повномасштабну агресію проти України. Запрошення до національних олімпійських комітетів буде розіслано 26 липня, за рік до початку Олімпіади. До участі в Іграх запрошено 203 Національних олімпійських комітетів.

У НАТО розробили плани з оборони в разі нападу рф. Опис плану зайняв 4 400 сторінок. За словами генсека НАТО Єнса Столтенберга, напрацьований документ є “найбільшим оборонним планом після закінчення Холодної війни”.

Президент США Джо Байден уповноважив Пентагон направити до 3 000 резервних сил до Європи на тлі війни росії в Україні. Загалом США мають понад 100 000 військовослужбовців у Європі, і ця кількість зросла з початку повномасштабного російського вторгнення в лютому 2022 року.


Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Віта Петренко, Анна Єфремова

 

Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska