Війна в Україні сьогодні: останні новини на 10 квітня 2023 (фото)

411 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Що за сьогодні відбулося в Україні, коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Протягом доби противник завдав 21 авіаційний та 5 ракетних ударів, 4  з яких – із ЗРК С-300 по мирному місту Краматорськ. Також окупанти здійснили близько 30 обстрілів із реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та цивільній інфраструктурі населених пунктів. 

Російська федерація продовжує нехтувати законами та звичаями війни, тому ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів і надалі залишається високою по всій території України.

Не зважаючи на численні втрати в техніці та живій силі, противник не відмовляється від ведення загарбницької війни. Продовжує зосереджувати основні зусилля на веденні наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках – цієї доби було відбито понад 20 атак противника. 

На Волинському, Поліському, Сіверському та Слобожанському напрямках оперативна обстановка без суттєвих змін. Визначені підрозділи територіальних військ збройних сил російської федерації продовжують перебувати на території республіки білорусь, проте ознак формування наступальних угруповань противника не виявлено. 

Ворог і надалі зберігає військову присутність у прикордонних із Україною районах Курської та Бєлгородської областей, продовжує здійснювати інженерне обладнання місцевості. 

Протягом доби противник здійснив обстріли населених пунктів Грем’яч та Кам’янська Слобода Чернігівської області; Волфине, Андріївка та Попівка Сумської області, а також Ветеринарне, Стрілеча, Гатище, Вовчанські Хутори, Охрімівка та Вільхуватка на Харківщині.

На Куп’янському напрямку ворожих обстрілів зазнали Кам’янка, Колодязне, Красне Перше, Дворічна, Вільшана, Кіндрашівка, Кислівка та Берестове Харківської області.

На Лиманському напрямку протягом доби противник вів безуспішні наступальні дії поблизу населених пунктів Макіївка,  Червонопопівка та Білогорівка. Артилерійських обстрілів зазнали Макіївка, Невське і Білогорівка Луганської області, а також Торське, Спірне і Берестове на Донеччині.

На Бахмутському напрямку ворог продовжує вести наступальні дії, намагається взяти під повний контроль місто Бахмут, бої тривають. Протягом доби противник вів безуспішні наступальні дії неподалік Богданівки та Хромового. Від ворожих обстрілів постраждали Залізнянське, Міньківка, Оріхово-Василівка, Бахмут, Хромове, Іванівське, Предтечине, Часів Яр, Озарянівка, Дружба та Нью-Йорк Донецької області.

На Авдіївському та Мар’їнському напрямках противник вів наступальні дії в районах населених пунктів Авдіївка, Сєверне, Невельське та Мар’їнка Донецької області, успіху не мав. Найзапекліші бої тривають за Авдіївку та Мар’їнку. У той же час, ворожих обстрілів зазнали Авдіївка, Первомайське, Красногорівка, Гостре,  Георгіївка, Мар’їнка та Побєда. 

На Шахтарському напрямку протягом доби ворог наступальних дій не проводив. Здійснив обстріли населених пунктів Новомихайлівка, Вугледар, Богоявленка та Велика Новосілка на Донеччині.

На Запорізькому та Херсонському напрямках противник продовжує вести  оборонні дії. Обстріляв, зокрема, Времівку Донецької області та Новоданилівку, Оріхів, Новоандріївку і Кам’янське Запорізької області.

Російські окупанти продовжують посилювати контррозвідувальний режим на тимчасово захоплених територіях. У Старобільську Луганської області, та навколо міста, збільшилась кількість блокпостів та патрулів.

Дещо схожа ситуація у місті Токмак Запорізької області. Побоюючись витоку інформації про місця розташування підрозділів окупантів, загарбники стали обмежувати певні маршрути руху місцевим таксистам.

Авіація Сил оборони за добу завдала 8 ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки окупантів. Також було збито ворожий гелікоптер Мі-24 і 6 БпЛА різних типів (2 із них ударні, 4 – розвідувальні).

Підрозділи ракетних військ і артилерії уразили район зосередження живої сили, озброєння та військової техніки, а також склад боєприпасів противника.


Відбувся черговий обмін полоненими. Про це повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак. Вдалося повернути додому 100 військовослужбовців. Це військові, моряки, прикордонники, нацгвардійці. Серед них – оборонці Маріуполя, “Азовсталі”, Гостомеля. Деякі люди отримали серйозні поранення, мають захворювання. 

Було повернуто з росії 24 дитини з Херсонщини. Про це повідомив голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін. Відомо, що окупанти влаштували українським дітям 13-годинний допит і змусили брати участь у пропагандистському репортажі.

росія незаконно утримує 4396 українських дітей-сиріт. Про це повідомила міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук. Наразі Координаційна рада з питань захисту та безпеки дітей працює над формуванням міжнародної коаліції, завданням якої буде повернення дітей та покарання винних у злочинах проти дітей. 

Верховна рада проголосувала за законопроект, який повертає 30 тисяч гривень надбавки для українських військових. Про це повідомив нардеп Дмитро Разумков. Правка надає право повернути виплати у 30 тисяч військовим, службі цивільного захисту, поліцейським за рахунок обмеження зарплат топ-посадовцям. Далі цей законопроект має підписати голова Верховної Ради та Президент України.


Останні події війни на сході України

Харківська область 

Військові рф продовжують зберігати військову присутність у прикордонних районах Курської та Бєлгородської областей, – повідомили в Генштабі ЗСУ. 

Сили протиповітряної оборони знищили на території Харківської області два безпілотники в ніч проти 10 квітня, – повідомило повітряне командування «Схід».

Презентували проєкт фабрики-кухні, яку побудують у Лозовій Харківської області. Завдяки фабриці планують забезпечити харчування учнів 86 закладів у п’ятьох громадах, – повідомили дружина президента Олена Зеленська та очільник ОВА Олег Синєгубов. Першу фабрику-кухню почали будувати у Бучі Київської області.

Лікарі змогли зберегти ноги жительці Харкова, яка 8 квітня підірвалася на міні на кладовищі в Ізюмі, – розказав заступник очільника Ізюмської МВА Максим Стрельник. За його словами, це перший випадок в Ізюмі, коли людина підірвалася на кладовищі, відвідувати усі цвинтарі громади на свята заборонено.

Протягом минулої доби ворог обстрілював прикордонні та прифронтові населені пункти Харківського, Чугуївського та Куп’янського районів області.

У с. Курилівка Куп’янського району обстрілами пошкоджено щонайменше 15 приватних будинків. Також є руйнування житлового будинку в с. Петропавлівка. 

Внаслідок мінометного обстрілу с. Караїчне Вовчанської громади Чугуївського району поранення зазнав 36-річний цивільний чоловік. Госпіталізований у важкому стані.

У районі с. Подоли Куп’янського району через влучання з РСЗВ “Град” по території лісу сталася лісова пожежа. 

В області залишається високою мінна небезпека. У с. Сніжківка Ізюмського району 38-річний цивільний чоловік на власному городі наступив на протипіхотну міну “Пелюстка”. Госпіталізований з осколковими пораненнями.

За минулу добу піротехнічні підрозділи ДСНС обстежили більше 4 га території та знешкодили 99 вибухонебезпечних предметів. 

Донецька область

Російські сили перейшли до “сирійської” тактики випаленої землі в Бахмуті, заявив генерал-полковник Олександр Сирський. Він напередодні відвідав позиції на цьому напрямку фронту і наголосив, що бої жорсткі, але ситуація контрольована.

Цієї доби, за даними Генштабу, на Бахмутському напрямку Сили оборони відбили тридцять атак і зупинили наступ окупаційних військ поблизу Богданівки та Хромового.

З полону повернулася захисниця “Азовсталі” Валерія Карпиленко, повідомила речниця полку “Азов” Маріанна Хомерікі.

Українські воїни на Авдіївському напрямку 10 квітня знищили російський гвинтокрил Мі-24, повідомили у 110 окремій механізованій бригаді імені генерал-хорунжого Марка Безручка.

Від початку доби російські військові двічі обстріляли Костянтинівку. Одна людина поранена, розповів очільник Костянтинівської МВА Олексій Рослов.

Росіяни перетворили Авдіївку на суцільні руїни. Сьогодні місто зазнало чергового авіаудару знищено ще одну багатоповерхівку. Обійшлося без жертв, оскільки всі мешканці будинку своєчасно евакуювалися. Всього в Авдіївці зараз залишається близько 1800 людей усі вони щодня ризикують власним життям.

Поблизу Донецька українські військові знищили російську позицію гармати Д20 з боєзапасом. Її бійці виявили при проведенні аеророзвідки місцевості.

Вночі 10 квітня російські війська обстріляли Краматорськ та влучили у кладовище. Наслідки руйнувань встановлюють, повідомив очільник МВА Олександр Гончаренко.

Напередодні росіяни завдали удару зі Смерчів по Дружківці поранено 2 людини, пошкоджено 10 будинків. Також дві ракети С-300 ворог випустив по Краматорську без жертв. 

На Волноваському напрямку під обстрілами Вугледар та Богоявленка ніхто не постраждав.

На Донецькому напрямку 1 людина поранена у Кураховому — місто зазнало удару з Ураганів, пошкоджено 7 двоквартирних будинків та територію підприємства. Ще 11 будинків пошкоджено у Дачному. Протягом доби відбувалися артобстріли Мар’їнки, Красногорівки та Максимільянівки. Під ранок росіяни обстріляли Очеретине та Авдіївку пошкоджено будинок.

Наслідки ракетного удару. Фото: телеграм-канал очільника Донецької ОВА Павла Кириленка

За минулу добу росіяни поранили 4 жителів Донеччини: 2 у Дружківці, 1 у Кураховому і 1 у Костянтинівці, повідомив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко. 

Із села Маріупольського району, що поруч із Нікольським, виселяють жителів, щоб розмістити російських військових. Нині в населеному пункті залишаються сім родин, повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

Луганська область

За минулу добу артилерійських обстрілів з боку загарбників зазнали Новоселівське, Макіївка, Невське та Білогорівка. Противник все ще має суттєву перевагу в кількості артилерійських снарядів. Втім, вихідними на Лиманському та Куп’янському напрямках були знищені два склади з боєкомплектом росіян.

Ворог продовжує підключати піхоту, коли намагається знайти щілини в нашій обороні. Цього разу окупанти спробували вести безуспішні наступальні південніше Діброви, – поінформував Олексій Смирнов, виконуючий обов’язки очільника ОВА. Втрати, які кадровим військам рф наносить українська армія, росіяни поповнюють за рахунок мобілізованих. 

Не припиняються випадки насильницького викрадення цивільного населення російськими загарбниками, – повідомили у Луганській ОВА. Зокрема, у Старобільську вони проводять обшуки місць проживання громадян, яких підозрюють у підтримці України та вивозять людей у невідомому напрямку – без повернення. А поряд, у Чмирівці, в дитячому садочку загарбники демонтували котельню, елементи якою зникли в невідомому напрямку.

Російські окупанти викрадають кам’яні плити з могил цвинтарів, що у Попаснянському районі Луганської області, – повідомили в ОВА. На цих плитах наносять прізвища та ім’я вбитих окупантів.

Що відбувається зараз на півночі України

Київська область

В школах та садочках столиці реалізують безпекову програму: забезпечення надійних укриттів та облаштування відеоспостереження. Як повідомили в КМДА, у понад 450-ти столичних закладах освіти посилять заходи безпеки та охорону, для чого підключать муніципальні та державні охоронні структури. Додаткові заходи безпеки необхідні через повернення все більшої кількості дітей до освітніх закладів Києва та необхідність їх безпечного перебування на їх території.

На Київщині тривають планові роботи зі знищення вибухонебезпечних предметів. В обласній військовій адміністрації повідомили про знищення підрозділами ДСНС вибухонебезпечних предметів у Бучанському районі.

В столиці немає дефіциту електроенергії, – повідомили в ДТЕК. За даними «Укренерго» споживання зберігається на рівні робочого дня, через що для Києва не доводились ліміти споживання.

В Бучанській громаді на підтримку сімей загиблих захисників виділять 20 млн грн з місцевого бюджету. Кошти будуть спрямовані на ремонт житлових будинків родин воїнів: заміну покрівель, встановлення нових вікон, відновлення фасадів і парканів. Крім того, міська влада обіцяє до поминальних днів завершити встановлення пам’ятників на могилах загиблих захисників.

У Києві презентували проєкт «Книги на фронт», який передбачає збір та передачу книг для українських захисників. Презентація відбулася в Медіацентрі Україна – Укрінформ. Щоб долучитися до акції, необхідно придбати будь-яку книгу в книгарнях-партнерах проєкту та залишити її на спеціальній полиці. Також в книгу можна вкласти листівку з побажаннями для військових та, за бажанням, свої контакти для подальшого листування. 

Житомирська область

Військові з Житомира за сприяння волонтерів та благодійників розробили дві власні моделі БПЛА – розвідувального й ударного. За словами одного із керівників проєкту Юрія Бірюченка, розробники ставили перед собою завдання зробити аналог китайського дрона-розвідника, пристосованого до ведення бойових дій, який був би зручнішим у застосуванні і коштував би дешевше від китайських моделей.

На Житомирщині триває програма з надання насіння кукурудзи та соняшника для підтримки агровиробників з прифронтових областей. Для участі у програмі вже залучено 2 500 сільськогосподарських підприємств. Реалізує її Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) за фінансової підтримки Уряду Японії.

Днями Коростенська районна військова адміністрація отримала автомобіль марки «Jeep» модель «Wrangler». Це відбулося завдяки Надзвичайному та Повноважному послу Естонської Республіки в Україні Каімо Кууску. Автомобіль від іноземних партнерів передадуть військовим, які захищають Україну на сході.

Сумська область

Минулого дня військові рф здійснили обстріли двох прикордонних громад Сумщини. Як повідомили в Сумській ОВА, на території Білопільської громади зафіксовано 10 ударів з мінометів, Новослобідську громаду ворог обстрілював з АГС. Вночі росіяни здійснили 20 мінометних ударів по території Середино-Будської громади.

Два БпЛА, ймовірно «Орлан-10», збили підрозділи Сил оборони Сіверщини, – повідомили в ОК «Північ». Роботу ще одного БпЛА на Сумщині вдалося подавити за допомогою засобів РЕБ.

Поліція Сумщини фіксує та документує наслідки злочинів російської армії на місці нещодавніх обстрілів в Шосткинському районі. За висновками саперів поліції, обстріл здійснювався ракетами С-8КОМ з модернізованою бойовою частиною посиленої осколкової дії. Військові рф запускали по домівках мирних жителів ракети, які мають  кумулятивно-уламкову бойову частину вагою 3,6 кг та за потрапляння можуть пробити 420-мм броню.  

Чернігівська область

Під ворожим вогнем минулого дня перебували три громади Чернігівщини. Як повідомили в ДПСУ, Семенівську та Сновську громади ворог обстрілював із застосуванням міномету калібру 120 мм – загалом зафіксовано сім вибухів. По прикордонню Новгород-Сіверської громади військові рф випустили авіаційну ракету.

Противник активізував використання військово-повітряних сил для ураження цілей на території Чернігівської області, зокрема – ракети Х-59, ракети повітря-земля, некеровані авіаційні ракети та авіаційні бомби ФАБ-500. Про це повідомив очільник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.

За минулий тиждень з території Брянської області ворог 24 рази обстріляв 9 населених пунктів прикордоння Чернігівщини. Загалом зафіксовано 244 вибухи. Внаслідок обстрілів 10 сіл Новгород-Сіверського району залишилися без електропостачання, деякі – без газу, знищено два домогосподарства, пошкоджено 19 споруд приватних домогосподарств, а також цивільна інфраструктура – мостова споруда (знищена авіаударом), ФАП, пожежне депо, школа та ферма.

Працівники Чернігівобленерго відновили електропостачання для понад 900 абонентів Новгород-Сіверського району, – повідомили в Чернігівській ОВА. Жителі населених пунктів перебували без світла через російські обстріли.

За минулий тиждень піротехніки області відпрацювали 20 звернень та вилучили 230 вибухонебезпечних предметів, – повідомили в ДСНС. Всі боєприпаси були перевезені на спецавтомобілях підготовленими фахівцями-піротехніками з дотриманням правил безпеки на сортувальний майданчик, де в подальшому будуть знищені.

На Чернігівщині відкрили міст через річку Десна, зруйнований на початку повномасштабного вторгнення рф. Про це повідомили в Службі відновлення та розвитку інфраструктури Чернігівщини. Як зазначається, вперше з лютого 2022 року від Чернігова до Києва можна буде доїхати зручною короткою дорогою за дві години. Дотепер водіям доводилося витрачати вдвічі більше часу на об’їзд дорогою через зруйновані переправи навколо Чернігова.

На Чернігівщині відновлено міст через Десну. Фото: Служба відновлення та розвитку інфраструктури Чернігівщини

Останні події в центральних областях України

Дніпропетровська область

Вдень ворог тричі атакував Марганецьку громаду. Окупанти здійснили 11 артилерійських пострілів. Внаслідок обстрілу пошкоджено 1 житловий будинок, господарчу споруду, мотоцикл. Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

До дніпровського історичного музею сапери ЗСУ  передали артефакти, котрі знайшли під час розмінування Харківщини. Вони увійдуть до збірки “Археологія” в колекції музею.

Волонтерка та експертка з нерухомості з Дніпра Каріна Бахолдіна створила проєкт Comeback home. Ідея у тому, щоб об’єднати підприємців, будівельників та волонтерів і допомогти жителям Дніпропетровщини, чиї будинки були понівечені ворожими обстрілами. Відновлення вирішили почати з Нікопольського району. 

Вінницька область

​​Напередодні Великодня у Вінниці для маріупольців провели майстер-клас з розпису традиційної подільської писанки. Про це повідомили у Вінницькій міській раді. 

Кіровоградська область

50 покришок на броньовані автомобілі HMMWV та 850 наборів для чищення зброї західного зразка передав підрозділам 3-ого окремого полку спеціального призначення імені князя Святослава Хороброго благодійний фонд «Полк Святослава Хороброго». Допомогу фонд отримав від партнерів із Польщі та Німеччини,

Полтавська область

У Гадячі відбулася благодійна акція “Я в серці маю те, що не вмирає!”. Під час заходу влаштували благодійний аукціон, на якому охочі мали змогу придбати картини, кераміку, розписані відстріляні боєприпаси: гільзи великих калібрів тощо. Загалом зібрати понад 38 тисяч грн. Про це повідомили у Гадяцькій міській раді.

У Полтаві відбувся Великодній ярмарок крафтових виробників. Ярмарок встигли відвідати понад 2300 людей, зібрано 21 тисячу на квадрокоптер військовим.

Черкаська область

Черкащина відправила новий вантаж підтримки на Херсонщину. Привезли 62 тонни найнеобхіднішого. Продукти, дитяче харчування, питну воду, медикаменти, дрова, мотокоси, а також труби – для відновлення водопостачання. Окрім того, підсилили Нововоронцовську центральну лікарню апаратом штучної вентиляції легень. Про це повідомив голова Черкаської ОВА Ігор Табурець.

З Данії  передали на потреби військових два автомобілі та стільки ж реанімобілів для польових шпиталів. Це від незалежної гуманітарної організації Bevar Ukraine. До захисників на вугледарському напрямку, також поїхали дві повнопривідні автівки. Про це повідомив голова Черкаської ОВА Ігор Табурець.

Свіжі новини з фронту південних областей України

Запорізька область

Ворог завдав авіаудари по Гуляйполю та Оріхову. Ворог поцілив по території фермерського господарства та підприємства харчової промисловості.

За минулі дві доби російські військові завдали 124 удари по території Запорізької області. Російські військові завдали 7 ударів з авіації, застосували безпілотники, стріляли з артилерії і РСЗВ. Руйнувань зазнали населені пункти Пологівського, Василівського районів та Запоріжжя.

Внаслідок обстрілів поранення різного ступеня важкості отримали п’ятеро людей, ще троє осіб загинули, серед них – дитина. За попередніми даними на ранок 10 квітня, 89 дітей постраждали в Запорізькій області внаслідок повномасштабної війни.

Наслідки ворожої атаки по Запорізькій області. Фото: Національна поліція

За повідомленням Запорізької ОВА, за минулу добу внаслідок ворожих атак ворог здійснив три авіаційні атаки, одна з застосуванням БПЛА та 58 артилерійських обстрілів на території Запорізької області. Крім людських домівок та господарчих споруд зруйновано сучасний освітній заклад у невеликому селі.

російські окупанти продовжують примусову паспортизацію населення тимчасово зайнятої території Запорізької області. Зокрема, в місті Токмак російська окупаційна так звана “влада” повідомила, що для отримання російського паспорта потрібно подати паспорт громадянина України, свідоцтво про народження та зробити відбитки пальців рук. При цьому зазначається, що начебто будуть повертати назад власникам оригінал паспорта громадянина України та свідоцтва про народження. 

У місті Запоріжжі та на території територіальних громад, які входять до складу Запорізького району скоротили комендантську годину з 00.00 до 05.00 годин.

Миколаївська область

Напередодні о 12:28 ворог завдав ударів з РСЗВ по населеному пункту Куцурубської громади. Обійшлося без постраждалих та руйнувань, – повідомили у Миколаївській ОВА.

Співробітники лісництва «Миколаївське лісове господарство» розпочали навчання з мінної безпеки з командою Міжнародної благодійної гуманітарної організації The HALO Trust. Із 22 тисяч гектарів небезпечними є 11 тисяч – це 49% від усіх лісів господарства. 9 тисяч із них – це ліси на все ще окупованій Кінбурнській косі.

Миколаївщина отримала великий вантаж від найбільшого гуманітарного хаба України “Благодійна організація “ЦВЗ”. Цього разу волонтери Центру підготували вантаж із багатьох найменувань, який буде адресно розподілено між установами соціальної інфраструктури Миколаївської області. Зокрема, промислова сушильна машина відтепер працюватиме у військовому шпиталі, надіслані вікна замінять вибиті у спортивному товаристві “Динамо Миколаїв”, меблі розподілять до медичних закладів. Крім того, лікарям направили спеціальні куртки та медичне обладнання, а пацієнтам – одяг та рушники. Потужні генератори отримають комунальники Березанки для забезпечення населення водою із свердловин.

Одеська область

В Одеській області ніч з 9 на 10 квітня пройшла відносно спокійно: без сигналів повітряної тривоги та без обстрілів. Проте для Одещини загроза ракетних або дронових ударів залишається високою. У Чорному морі спостерігається корабельне угруповання з одинадцяти бойових кораблів, а кількість ракетоносіїв була збільшена вдвічі.  росіяни вивели в Чорне море два підводних човни із восьма «калібрами», готовими до застосування, – повідомили в ОК «Південь».

Лікарі Одеської обласної дитячої лікарні провели унікальну операцію на серці 7-річної дитини, в яке влучила куля. Куля потрапила в порожнину перикарду (серцевої сумки) та уразила задню стінку лівого шлуночку серця. Операція пройшла успішно. Зараз у хлопчика реабілітаційний період. Дитина почуває себе краще.

В Одесі вшанували пам’ять визволителів міста від фашистських загарбників. З нагоди 79-ої річниці визволення Одеси від німецько-фашистських загарбників представники влади та правоохоронних органів провели церемонію покладання квітів до пам’ятника Невідомому матросу на Алеї Слави.

На Одещині зі звичайних морських контейнерів роблять тимчасове житло для переселенців. Усього в селищі під Одесою планують зробити сто двадцять таких приміщень, в яких можна розселити пів тисячі мешканців і на території імпровізованого містечка вже з’явилися перші мешканці, це переважно переселенці зі сходу. Ініціативі допомагають благодійники. Організатори ж планують зробити такі містечка і в інших областях України.

Одесу відвідала делегація Посольства Естонської Республіки в Україні. Під час діалогу сторони обговорили один із пріоритетних національних проектів для Одеської області – заявку України на право проведення в Одесі Всесвітньої виставки «Експо-2030» та шанси міста на перемогу. Також сторони домовилися, що естонські експерти розглянуть можливість надання допомоги у розробці та експертизі важливих для регіону проектів післявоєнного відновлення. Європейський Союз розглядає можливість фінансової підтримки України щодо впровадження Водневої долини на Одещині.

На Одещині побудували спеціальне судно, щоб возити оленів через Дунай. Реалізація проекту стала можливою за фінансової підтримки Європейського фонду повернення диких тварин Rewilding Europe. Для перевезення диких тварин на Білгородський острів, розташований в українській дельті Дунаю, побудували та зареєстрували спеціальний самохідний понтон. Команда Rewilding Ukraine та співробітники Дунайського біосферного заповідника випустили на острів 20 ланей європейських та 20 оленів благородних.

Понтон для перевезення оленів. Фото: з соцмереж

Херсонська область

Сьогодні зранку російськаа армія обстріляла лікарню у Суворовському районі Херсона. Через вибухи пошкоджені кілька вікон.

За минулу добу 9 квітня російські окупанти 78 разів обстріляли мирні населені пункти Херсонщини. Випустили 360 снарядів з РСЗВ, мінометів, артилерії, танків, ПТРК, безпілотників та авіації. Окупанти намагалися знищити інфраструктурні об’єкти, цілили по мирним житловим кварталам, центру міста та передмістям. Снарядами пошкоджені фасад будівлі музею, територія заводу, гаражний кооператив, квартири у багатоповерхівках, приватні будинки, автомобілі, магазини. Керованими авіабомбами військові рф обстріляли місто Берислав, села Кізомис, Новоберислав, Львове, Ольгине і Томарине.

Додому вдалося повернути двадцять чотири дитини із Херсонщини, котрих незаконно утримували російські окупанти. Дітей вдалося повернути завдяки волонтерам Благодійного фонду Save Ukraine / Спасемо Україну.

Працівники поліції допомогли евакуюватись ще двом родинам з села Козацьке. До Херсона із зони інтенсивних ворожих обстрілів прибули жінка та її 8-річний син, також 13-річний підліток разом із матір’ю та бабусею. Волонтери опікуються їх розташуванням на новому місці.

10 квітня у Херсоні відкривають три додаткові локації роздачі паперових сертифікатів Всесвітньої продовольчої програми ООН. Тепер у місті вісім пунктів видачі сертифікатів.

Останні новини на сьогодні в західних областях України

Волинська область

39 курсантів завершили двотижневий курс командира бойової групи на базі Луцького НТУ. Це нацгвардійці, прикордонники та курсанти кафедри військової підготовки університету. Курси проводили: військовий інструктор з Литви Гінтаутас Маурікас та полковник фінської армії у відставці Ерік Леппяярві. Вони приїхали до України минулого року і за цей час тренували понад п’ять тисяч військових, які зараз захищають Україну на різних напрямках фронту. Вчора інструктори отримали високі нагороди за вклад в обороноздатність України від Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного та Міністерства оборони України.

Закарпатська область

На Великдень керівництво ОВА відвідало родини ВПО з Харківщини, які понад рік проживають у новому спеціально облаштованому містечку в Мукачеві, котрий звели у межах співпраці ОВА з чеською організацією «Карітас» в Україні. Це комфортне житло з окремими приміщеннями для повноцінного проживання сімей, яке відповідає всім вимогам та дає можливість розвиватися.

Івано-Франківська область

На Прикарпатті провели перше протезування військовому в обласній клінічній лікарні. Про це повідомили в ОВА.

В ОВА відбулась зустріч регіонального саб-кластеру з захисту прав дітей в області. У заході взяли участь фахівці структурних підрозділів ОВА, представники одинадцяти міжнародних благодійних фондів та громадських організацій.

В ОВА відбулась зустріч з керівниками профільних структурних підрозділів обласної військової адміністрації. Обговорили обласні програми щодо соціальної підтримки сімей постраждалих, загиблих військовослужбовців та зниклих безвісти.

За підтримки благодійної організації “Move Ukraine”, у співпраці з місцевою владою та низкою міжнародних організацій і меценатів у Калуші відкрили вже другий прихисток для ВПО. Також домовилися з представниками організації про будівництво соціального житла на 500 місць. Це буде перший соціальний проєкт на Прикарпатті.

Вихованці Івано-Франківського соціально-психологічного реабілітаційного центру та діти, якими займається Служба у справах дітей, зібралися у задля спільної допомоги Збройних сил України. Діти плели вервички та молилися за перемогу.

Львівська область

У Дрогобич завітала делегація з Польщі на чолі з депутатом Краківської міської ради Лукашем Вантухом. Гості привезли та роздали 100 продуктових пасхальних наборів для української, польської та єврейської громад.

На Львівщину завітала делегація із Чехії на чолі з першим заступником міського голови Хомутова Міланом Мерцом. Домовились, що студенти Новороздільського політехнічного фахового коледжу можуть використати потенціал навчальних закладів Хомутова для поглиблення професійних знань.

Львівщина стала першою з-поміж областей України, де презентували проєкт підтримки постраждалих від сексуального насильства під час повномасштабної війни «Вистоїмо разом».

У Самборі презентували експозицію військових трофеїв з фотозоною, виставку світлин із зони бойових дій, а також крафтові вироби, сувеніри та великодні подарунки. Усі зібрані кошти спрямують на потреби воїнів. Відкрили виставку з ініціативи Координаційного центру допомоги армії Самбора та за участі Самбірського професійного ліцею.

Учні та викладачі Бродівської школи естетичного виховання провели благодійний концерт та зібрали для Збройних Сил України понад 12 тисяч грн.

Працівники Дрогобицької районної військової адміністрації стали донорами крові для українських захисників. Таким чином вони підтримали кампанію МОЗ «Твоя кров може воювати».

Рівненська область

Рівненська обласна рада заборонила діяльність УПЦ (московського патріархату) на території області. Також депутати звернулися до Верховної Ради України з вимогою негайно прийняти закон про заборону московського патріархату в Україні.

Тернопільська область

У центрі Тернополя до 14 квітня працюватиме Великодня платформа “Подарунок вдячності Захисникам та Захисницям”, де всі охочі можуть залишити пакунки з смаколиками для військових.

Хмельницька область

Зареєстровано 6 статутів релігійних громад УПЦ у новій редакції, які перейшли в ПЦУ. Про це повідомили в ОВА.

Відбулась прес-конференції щодо результатів проекту по облаштуванню гуртожитка для проживання ВПО у м. Кам’янець – Подільський. Варто зазначити, що завдяки ефективній співпраці із ГО «Металаб», спільно з міжнародними донорськими організаціями вдалося залучити понад 70 тисяч євро для створення комфортного житла. В результаті проекту облаштовано 64 кімнати з усіма зручностями.

У пункті видачі одягу при Хмельницькій ОВА 490 переселенцям видано 1 350 кг одягу від ЮНІСЕФ. Про це повідомили в ОВА.

Підрозділи Збройних Сил України отримали засоби резервного електропостачання. Допомогу передали благодійники Хмельниччини.

Чернівецька область

Представники гуманітарної місії MDM Greece (Лікарі Світу – Грецька делегація) та Агенції регіонального розвитку Чернівецької області відвідали ОКНП “Чернівецька ЛШМД”. За результатами візиту досягнуто домовленості щодо інфраструктурної модернізації травматологічної служби закладу на суму еквівалентну 2 млн грн.

Кіцманський центр первинної медичної допомоги отримав сучасний гематологічний аналізатор. Обладнання отримано завдяки співпраці з організацією Лікарі світу (Medicos del Mundo/ MdM).

Медичні заклади області отримали 8 генераторів резервного електроживлення. Допомогу надала обласна організація Товариства Червоного Хреста України.

Чернівецька обласна дитяча лікарня отримала медичні меблі та обладнання. Допомогу надав партнерський регіон Швабія (ФРН) надав.

37 окремий стрілецький батальйон отримав тепловізор та біноклі в межах проєкту «Безпека та захист – спільний фактор транскордонного співробітництва». Допомогу надало Головне управління державної служби з надзвичайних ситуацій у Чернівецькій області.

 Міжнародна підтримка України в російсько-українській війні (вторгнення росії в Україну)

Німеччина із запасів Бундесверу надала Україні чергову військову допомогу. Зокрема, до нового пакету увійшло: броньовані інженерні машини DACHS; вантажівки Zetros; мобільні антенно-щоглові системи; дрони-розвідники; патрони калібру 40 міліметрів.

Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Іраку Мухаммадом Шіа Ас-Судані. Домовились активізувати всі наявні механізми взаємодії та започаткувати нові. Обговорили також українську формулу миру.

Глава МВС Німеччини погрожує заборонити в’їзд до країни спортсменам з росії та білорусі. Окрім того, Ненсі Фезер зазначила, що дозвіл перебування спортсменів з країн-агресорів на міжнародних змаганнях був би “ляпасом українським спортсменам”.

Уряд держави Ізраїль вирішив продовжити ще на один рік видачу віз та надання всебічної допомоги біженцям від російського вторгнення до України.

Для українських науковців стартувала програма дистанційних дослідницьких грантів від ЄС без необхідності виїзду з України. Проєкти триватимуть від 6 або 12 місяців. Про це повідомили в Міністерстві освіти і науки України.


Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Віта Петренко, Анна Єфремова


Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska