Війна в Україні сьогодні: останні новини на 19 листопада 2022 (фото)

269 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Що за сьогодні відбулося в Україні, коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

За поточну добу ворогом завдано 2 ракетних удари та здійснено 12 обстрілів із реактивних систем залпового вогню.

Від ракетного удару російських окупантів постраждали об’єкти цивільної інфраструктури міста Святогірськ. 

На Волинському та Поліському напрямках ситуація суттєво не змінилась. Продовжує зберігатися загроза завдання противником ракетних та авіаційних ударів, зокрема й із застосуванням ударних БпЛА з території та повітряного простору республіки білорусь.

На інших напрямках ворог здійснював обстріли:

на Слобожанському напрямку – з мінометів та ствольної артилерії, по районах населених пунктів Стрілеча, Стариця, Огірцеве, Охрімівка, Зарубинка, Чугунівка і Амбарне Харківської області; 

на Куп’янському та Лиманському напрямках – з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії, по районах населених пунктів Новомлинськ, Орлянка, Котлярівка, Крохмальне і Табаївка Харківської області; Новоселівське, Стельмахівка, Новоєгорівка, Греківка, Макіївка, Площанка і Невське на Луганщині області та Торське, Андріївка і Берестове Донецької області;

на Бахмутському напрямку – з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії, по районах населених пунктів Спірне, Білогорівка, Веселе, Яковлівка, Соледар, Бахмутське, Бахмут, Опитне, Кліщіївка, Андріївка, Курдюмівка, Озарянівка та Нью-Йорк Донецької області;

на Авдіївському напрямку – з танків та артилерії різних типів, у районах населених пунктів Авдіївка, Красногорівка, Водяне, Первомайське, Невельське, Мар’їнка та Новомихайлівка на Донеччині;

на Новопавлівському та Запорізькому напрямках – з танків та всього спектру артилерії, по районах населених пунктів Богоявленка, Вугледар, Времівка Донецької області та Ольгівське, Полтавка, Дорожнянка, Залізничне і Мала Токмачка – Запорізької;

на Криворізькому та Херсонському напрямках – з танків, ствольної та реактивної артилерії, по районах населених пунктів Червоний Маяк, Качкарівка, Токарівка, Чорнобаївка та міста Херсон. 

За наявною інформацією завершились військові навчання підрозділів 2 мотострілецької дивізії 1 танкової армії збройних сил російської федерації, які проходили на території Брестської області республіки білорусь. Військовослужбовці, призвані в ході проведення так званої часткової мобілізації мають низький рівень морально-психологічного стану, зокрема, через незадовільне забезпечення. Частина зазначеного особового складу отримала стару форму одягу та спорядження, яке вже використовувалось. Військова техніка, здебільшого, у поганому технічному стані – весь час потребує ремонту. 

Противник продовжує зазнавати втрат. Підтверджено вогневе ураження місця скупчення живої сили окупантів 17 листопада, у населеному пункті Михайлівка на тимчасово зайнятій території Запорізької області. Відомо, що втрати противника склали понад 30 осіб пораненими та загиблими. 

За уточненою інформацією, у результаті вогневого ураження Силами оборони району зосередження ворога поблизу Михайлівка Скадовського району Херсонської області, 17 листопада втрати загарбників склали близько 60 осіб загиблими.

У місті Луганськ відзначається збільшення кількості окупаційних підрозділів російських військ. У населених пунктах Красне та Сімейкине, на тимчасово окупованій території Луганської області, противник розміщує особовий склад у залишених помешканнях та примусово виселяє цивільне населення з домівок в інші населені пункти.

Підрозділами ракетних військ і артилерією Сил оборони України уражено склад боєприпасів противника.


З російського полону звільнено троє українських військовослужбовців. Про це повідомили ВМС ЗС України. Це військовослужбовці окремого батальйону морської піхоти ВМС України. Психологічна, першочергова допомога вже надається. 

Президент України Володимир Зеленський закликав партнерів проявити лідерство у демонтажі елементів російської агресії. Про це він сказав у зверненні до учасників Міжнародного безпекового форуму в Галіфаксі. Не можна називати миром поступку українською землею або суверенітетом, адже це просто означає замороження війни. “Це виклики, які необхідно подолати заради безпеки України, Європи і світу. Це формула миру для світу. Це єдиний шлях до справжнього миру”, – додав він. 

Останні події війни на сході України

Харківська область 

За минулу добу російські окупанти обстріляли щонайменше 10 населених пунктів Харківщини, – повідомили в Генштабі ЗСУ. Протягом дня російські військові завдавали ударів по області з артилерії, танків та мінометів: на Слобожанському напрямку – по районах населених пунктів Стрілеча, Стариця, Огірцеве, Охрімівка, Зарубинка, Чугунівка і Амбарне; на Куп’янському напрямку – по районах населених пунктів Новомлинськ, Орлянка, Котлярівка, Крохмальне і Табаївка.

Сьогодні вперше за багато місяців світло було відновлене в смт Куп’янськ-Вузловий, – повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов. Частина споживачів в цьому населеному пункті уже мають електрику в оселях. Наразі фахівці продовжують працювати над підключенням до живлення решти житлових будинків. Крім того, сьогодні відновлено електропостачання частина абонентів м. Ізюм, а також сіл Ізюмського району.

Не зупиняються роботи з відновлення газо- та теплопостачання. Сьогодні відновлено газопостачання котелень смт Борова Ізюмського району. Загалом протягом дня відновлено газопостачання 594 родинам Харківського та Ізюмського районів.

Минулої доби ворог з мінометів, танків та артилерії вів обстріл населених пунктів Куп’янського, Чугуївського та Харківського районів, що розташовані поруч з лінією зіткнення та кордоном з рф.

У Куп’янську ворожими обстрілами пошкоджені дахи будинків та дорожнє полотно. У Вовчанську частково зруйновані житлові та господарські будівлі. Попередньо – ніхто не постраждав.

Протягом доби фактів поранення цивільних від російських обстрілів не зафіксовано.

В області триває розмінування. За добу піротехніки ДСНС знешкодили 228 одиниць ворожих мін, вибухівок та боєприпасів.

Донецька область

За минулу добу росіяни вбили одного цивільного на Донеччині у Торському. Крім того, правоохоронці виявили тіло 1 цивільного, загиблого під час окупації, у Кримках. Ще 3 людини в області зазнали поранень, повідомив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко.

Уся вільна частина Донеччини прострілюється російською зброєю.

На Волноваському напрямку відбувалися періодичні обстріли Вугледара без жертв.

На Донецькому напрямку без постраждалих, однак є руйнування. У Кураховому пошкоджено будинок та літню кухню. В Авдіївці вночі зафіксовано поодинокі обстріли, а під ранок масований артобстріл центру міста. Наслідки уточнюються.

На Горлівському напрямку поранено жительку Бахмута, в місті пошкоджено 1 приватний будинок і 1 багатоповерхівку. Також під вогнем околиці Торецької та Світлодарської громад.

На Лисичанському напрямку тривають масовані обстріли Торського і Зарічного в Лиманській громаді. Крім того, серед ночі росіяни обстріляли Святогірськ за попередньою інформацією, без жертв.

14 приватних будинків у Краматорську пошкоджено внаслідок чергового російського обстрілу. За попередньою інформацією, обійшлося без жертв.

Приватний сектор, Донеччина. Фото: телеграм-канал очільника Донецької ОВА Павла Кириленка

За шість днів до лікарень Горлівки доставили півтисячі поранених окупантів, повідомили у Генштабі.

У Юр’ївці на Донеччині окупанти розгорнули пункт зв’язку, а у на території одного з сільгосп підприємств у селищі Ялта росіяни розмістили щонайменше 30 танків, повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко. Окупаційні війська стягують сили у Маріупольський район.

Двох свиноматок із шістьма поросятами, чотирьох віслюків, нутрію з дитинчатами, двох коней, ламу, козла та качку вивезли волонтери організації Vetmarket Pluriton з деокупованого Ямполя. Інші тварини вовки степові, верблюд, зубр, кенгуру, страус, альпака не вижили: хтось помер від голоду, когось вбили окупанти. До війни тварин утримували у двох зоокуточках на страусиній фермі та лісгоспі.

Луганська область

Минулої доби росіяни відкривали вогонь по Греківці, Макіївці, Новоселівському, М’ясожарівці, Новоєгорівці, Площанці, Невському і Стельмахівці на Куп’янському та Лиманському напрямках.

ЗСУ постійно просуваються уперед, незважаючи на постійне поповнення особового складу в росіян, – повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай. За його інформацією, на Луганщину росіяни перекинули залишки найкращих вояк – десантників з Херсонського напрямку. Макіївку окупанти практично знищили – школа, ФАП, бібліотека та інші будівлі зруйновані. Серед комунікацій, що там уціліли, у кращому випадку – це колодязі.

Окупаційні війська стягують сили у Маріупольський район та на Луганщину. Військові рф селяться у базах відпочинку та вцілілих будинках, виселяють людей з власних помешкань. Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ. “У Луганську відзначається збільшення російських військ. В населених пунктах Красне та Сімейкине, на тимчасово окупованій території Луганської області, противник розміщує особовий склад у залишених помешканнях та примусово виселяє цивільне населення з домівок в інші населені пункти”, – йдеться у повідомленні.

Що відбувається зараз на півночі України

Київська область

Премʼєр-міністр Великої Британії Ріші Сунак завітав до Києва і зустрівся з президентом Зеленським. «Обговорили найважливіші питання як для наших країн, так і для глобальної безпеки», – повідомив Володимир Зеленський.

Зустріч премʼєр-міністра Великої Британії Ріші Сунака з президентом України Зеленським в Києві. Фото: president.gov.ua

Депутат Бундестагу Марко Вандервіц відвідав Бучу в межах ознайомчого візиту деокупованою Київщиною. Про це повідомили в Бучанській міській раді. На зустрічі з міською та обласною владою йшлося про відбудову зруйнованої інфраструктури, повернення бучанців у рідні домівки і необхідність довгострокової підтримки з боку Німеччини задля відновлення і розвитку економічного потенціалу громади та країни.

Бучанська влада виділила земельну ділянку під будівництво нової електростанції в селі Мироцьке, – таке рішення прийнято на позачерговій сесії міської ради. Збудувати нову підстанцію планують за кошти Європейського банку реконструкції і розвитку та за підтримки Міністерства розвитку громад і території України.

Триває відбудова освітніх закладів області, – повідомили в Київській ОВА. В Ірпені відновлено школу, де навчається понад 1700 дітей – там були вибиті вікна, згоріла кухня та їдальня, зруйновано фасад і покрівлю. Ремонт відбувається за кошти державного бюджету, в закладі облаштовано безпечне укриття. Нагадаємо, на Київщині через російську агресію пошкоджено 141 школу та ліцей.

Закінчено облаштування сховища в одному з освітніх закладів Гостомеля. Приміщення облаштоване для проведення занять під час тривог – там є всі необхідні комунікації, проведено Wi-fi, є генератор на випадок відключення електроенергії.

Одне з приміщень укриття закладу освіти в Гостомелі. Фото: Київська ОВА

Відхилено петицію киян щодо відбудови історичного будинку на вулиці Жилянській, який було зруйновано 17 жовтня внаслідок потрапляння дрона-камікадзе. За висновками Комісії Київради з питань архітектури та містобудування, будинок відновленню не підлягає 50% будівлі зруйновано, конструктивні елементи та інженерні мережі відновити неможливо.

Проте в столиці вже відновили будинок на Виноградарі, який постраждав від ворожої ракети у березні.

В Києві відновили будинок, який постраждав через російський ракетний обстріл. Фото: з соцмереж

Делегація мерії Брюсселю передала Києву обладнання, медичну продукцію і техніку для лікування військових ЗСУ, – повідомили в КМДА. Допомогу отримав один з медичних закладів міста, на базі якого в червні відкрито нове відділення реконструктивно-пластичної хірургії для надання високоспеціалізованої медичної допомоги військовослужбовцям.

На ВДНГ в Києві відбувся благодійний забіг на підтримку окремого загону спеціального призначення Національної гвардії України “Азов”. Організатором заходу виступила Асоціація родин захисників “Азовсталі”. Всі зібрані кошти підуть на автомобільний транспорт, який дуже потрібен військовим на передовій.

Житомирська область

На Житомирщині запровадили нові графіки аварійних та погодинних відключень від електроенергії. Частина населених пунктів на півночі області досі лишається знеструмленою. Як повідомили в “Житомиробленерго”, якщо раніше мова йшла про дефіцит пропускної здатності, то зараз додався ще й дефіцит електроенергії.

Рятувальники підвозять воду в населені пункти Житомирщини, які залишись без електроенергії та водопостачання внаслідок пошкодження ворожими обстрілами системи енергозабезпечення області. Минулої доби вони на прохання місцевої влади здійснювали підвіз води до 6 мікрорайонів міста Бердичів.

Рятувальники привезли воду до Бердичева, мешканці якого залишилися без водопостачання внаслідок російських обстрілів. Фото: з соцмереж

У Житомирській області відновлено роботу 283-х пунктів обігріву. Вони знаходяться у приміщеннях сільських або селищних рад, медичних або освітніх закладів. У разі потреби обласне управління ДСНС за кілька годин зможе встановити ще 4 мобільні пункти обігріву, кожен з яких розрахований близько на 20 людей. Вони будуть забезпечені місцями для сидіння, гарячими напоями та черговими медиками.

193 роботодавці Житомирщини, які взяли на роботу переміщених українців з небезпечних регіонів країни, вже скористались державною фінансовою підтримкою. Понад 5 млн грн компенсації виплачено підприємцям області за працевлаштування 447-ми внутрішньо переміщених осіб. Найбільш активно забезпечують роботою постраждалих українців підприємства в Житомирі та наближених до нього територіальних громадах.

Сумська область

За минулу добу під ворожим вогнем опинилася Білопільська, Шалигинська, Середино-Будська і Зноб-Новгородська громади, – повідомили в ДПСУ. Ворог наносив вогневі ураження із застосуванням мінометів, реактивної та ствольної артилерії. Загалом на території прикордонної Сумщини зафіксовано біля 80 вибухів.

Внаслідок артилерійського обстрілу Шалигінської громади пошкоджено господарчі споруди та автотранспорт, – повідомив керівник Сумської ОВА Дмитро Живицький. Ворожі снаряди вибухали на городах місцевих жителів та полях.

До України повернулися вихованці Сумського обласного спеціалізованого будинку дитини. Вони 8 місяців перебували в евакуації в Німеччині. 54 дитини прийняла Івано-Франківщина – дитячий санаторій “Ясень” та Івано-Франківський обласний будинок дитини. Як повідомили у закладі, повернення дає можливість дітям бути поруч з батьками, а сиротам – знайти родину.

Для забезпечення зимовим одягом Сил територіальної оборони Сумщини виділено з бюджетів різних рівнів 27,4 млн грн, – повідомили в Сумській ОВА. До 15 грудня область планує забезпечити всі добробати якісним одягом та взуттям.

До Тростянецької громади на Сумщині передали спорядження для гасіння пожеж від швейцарської організації Volunteers For Humanity. Частину спорядження відправили до одного з пожежно-рятувальних загонів ДСНС у Сумській області, решту розподілять між пожежними командами громади.

Чернігівська область

Ворог продовжує обстрілювати прикордоння Чернігівщини – по околицях двох населених пунктів Новгород-Сіверської громади ворог гатив зі ствольної артилерії, – повідомили в Держприкордонслужбі. Загалом зафіксовано 18 вибухів артилерійських снарядів.

Майже 100 безробітних залучили до суспільно корисних робіт у Прилуках в межах урядової ініціативи “Армія порятунку”. Людям, які тимчасово втратили роботу, пропонують договір та надають завдання – будувати оборонні споруди, розчищати укриття чи рубати дрова.

В Чернігові триває капітальний ремонт однієї з найбільш пошкоджених російськими обстрілами багатоповерхівок – на вулиці Бєлова, 27. Тут виконують демонтажні та відновлювальні роботи, закладають цегляною кладкою пошкоджені стіни, проводять бетонування плит перекриття, монтують внутрішні перегородки. Завершити будівельний ремонт планують на початку наступного року.

Відбудова пошкодженої російськими обстрілами багатоповерхівки в Чернігові. Фото: з соцмереж

Данська Компанія ROCKWOOL надіслала для потреб Чернігівщини тенти, генератори, сучасні теплі й вологостійкі каремати. Останні можна використовувати як матраци прямо на землі або надійно закрити ними необхідне обладнання. Першочергово ця допомога призначена для стаціонарних та мобільних пунктів обігріву у великих громадах області.

Релігійна громада Бахмача минулого тижня відправила на фронт мікроавтобус та 82 ящики з продуктами, одягом, засобами гігієни та зимовими маскувальними сітками. А працівники місцевої бібліотеки подбали про імунітет захисників та дбайливо приготували десятки літрів квашеної капусти.

Волонтери Бахмача вже плетуть для захисників зимові маскувальні сітки. Фото: Чернігівська ОВА

Останні події в центральних областях України

Дніпропетровська область

Вночі окупанти тероризували три громади Нікопольського району – Марганецьку, Мирівську, Нікопольську. Били з «Градів» та важкої артилерії.

Згоріла легкова автівка. Понівечено два житлові будинки й дві господарські споруди. Знову російські окупанти били по Нікопольщині. Вдень двічі обстріляли район з РСЗВ, випустивши понад два десятки снарядів. Поцілили по Покровській та Марганецькій громадах. Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

Група криворізьких волонтерів організувала виробництво саморобних пічок для військових. Зламані бойлери та використані балони перетворюють на мобільні буржуйки для обігріву та приготування їжі.

Вінницька область

Волонтери з Ладижинського штабу відправили 33 автомобілі на передову.

Їх підготували до роботи в бойових умовах. А ще для бійців зібрали медикаменти, засоби гігієни та  матеріали для перев’язки. Усе це відправили на передову.

Понад сто літрів “бандерівського” смузі та 360 півлітрових банок перемеленої калини із цукром для захисників упродовж місяця зробили та передали волонтерки із Хмільника на Вінниччині. Про це повідомила Людмила Амосюк, яка організувала виробництво вітамінних сумішей.

Допомога для військових. Фото: з соцмереж

Кіровоградська область

У Кропивницькому жінки (ВПО), які втратили роботу через війну, вчаться на масажисток. Після завершення навчання отримають обладнання для роботи. Про це повідомив організатор проєкту “Шлях адаптації” Лев Абрамов. Серед тих, кому довелось змінити професію – артистка балету, психологиня і безробітна.

У Кропивницькому продали артоб’єкт з частин авіабомби, щоб зібрати гроші на дрон для сил оборони. Аукціон відбувався онлайн і тривав 77 годин, лот продали за 15 тисяч гривень. Про це повідомив співініціатор продажу Дмитро Богданов.

Полтавська область

Нова побутова техніка для внутрішньо переміщених осіб: 60 холодильників, 60 пральних машин, 60 кухонних плит, 60 мікрохвильовок, 30 душових кабін і 120 електрочайників. Полтавщина отримала масштабну партію гуманітарної допомоги від Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Її розподілять у місця компактного проживання переселенців у закладах обласного підпорядкування та громадах. Про це повідомив голова Полтавської ОДА Дмитро Лунін.

Черкаська область

Гуманітарна допомога від громад Тернопільщини та Черкащини для херсонців доставлена. Це і медикаменти, продукти, будівельні матеріали, дрова, буржуйки, генератори, питна вода. Все, що необхідно зараз Херсонщині. Про це повідомив голова Черкаської ОДА Ігор Табурець. 

Свіжі новини з фронту південних областей України

Запорізька область

Війська рф вночі вдарили пʼятьма ракетами по одному з обʼєктів інфраструктури Запоріжжя. Ворог вів обстріл ракетами з комплексів С-300. Внаслідок ворожої атаки загинула людина, були пошкоджені трубопроводи централізованого опалення. 123 багатоповерхових будинки, в яких проживає більше 17 тисяч абонентів залишились без теплопостачання. Співробітники комунальних служб Запоріжжя відремонтували пошкоджений трубопровід ще до обіду.

Наслідки удару по об’єкту інфраструктури у Запоріжжі. Фото: Запорізька обласна прокуратура

До поліції надійшло 33 повідомлення про руйнування будинків (квартир) громадян та об’єктів інфраструктури в результаті обстрілів військовослужбовцями рф. За минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру в районі населених пунктів Запоріжжя, Зарічне, Червоне, Малинівка, Залізничне, Гуляйполе, Кам’янське, Павлівка, Малі Щербаки, Дорожнянка, Ольгівське, Новоандріївка, Новоданилівка, Полтавка, Мала Токмачка, Степногірськ.

За повідомленням керівника Запорізької ОВА, Олександра Старуха, на Вільнянщині завершились пошукові роботи на місці зруйнованого ракетами будинку, загинули 10 осіб. За його словами, в одній із громад росіяни застрелили цілу родину, батьків та двох неповнолітніх дітей.

Генштаб підтвердив вогневе ураження місця скупчення живої сили окупантів 17 листопада, у населеному пункті Михайлівка на тимчасово зайнятій території Запорізької області. Відомо, що втрати противника склали понад 30 осіб пораненими та загиблими. 

У рамках співпраці з Програмою ООН з відновлення та розвитку миру (#UNRPP) з громадської безпеки та соціальної згуртованості були закуплені генератори для працівників правоохоронних органів. Генератори будуть передані правоохоронцям, які евакуювались із захопленого російськими військами Мелітопольського району, продовжують працювати на підконтрольній Україні території.

Миколаївська область

Українські захисники на Кінбурнській косі уразили район зосередження живої сили, озброєння та техніки противника. Саме звідти окупанти обстрілювали портові буксири та зернові баржі в Дніпро-Бузькому лимані. У результаті знищено 7 окупантів, та 2 одиниці авто-бронетехніки, пункт базування зруйновано.

Ввечері 18 листопада російські війська обстріляли Миколаївський район. Завдали удари по акваторії Очаківської громади. Постраждалих внаслідок обстрілу немає.

Храм Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії у селі Киселівка, яка була в окупації, зруйновано російськими обстрілами. У храмі зберігалися найстаріші ікони Божої Матері. Вони були знищені дощем та обсипаною штукатуркою, так як у будівлі відсутній дах. Храм повністю зруйнований і відновити його неможливо, лише побудувати наново. 8 грудня мало бути 170 років зведення храму. Мурована каплиця була споруджена у 1852 році.

Зруйнований храм у Киселівці. Фото: з соцмереж

У звільненому місті Снігурівка Миколаївської області російські війська розгромили сервісний центр Пенсійного фонду. Терористи вкрали комп’ютерну техніку, меблі та навіть унітаз. Наразі установа відновлює роботу. Також ведеться оформлення списків пенсіонерів, у тому числі тих, хто не отримував пенсії понад півроку.

У деокупованій Снігурівці тривають роботи з відновлення життєзабезпечення в місті та громаді. Жителів громади закликали добровільно здати зброю та боєприпаси протягом десяти днів.

Робота над відновленням водопостачання в Миколаєві триває. Водопостачання в Миколаєві відновлять після того, як на деокупованій Херсонщині зʼявиться електрика.

У Миколаєві комунальники продовжують відновлювати дахи, які пошкоджені внаслідок російських обстрілів. Із 239 пошкоджених покрівель ремонтні бригади відновили 127.

Про це повідомив Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич.

Інструктори громадської організації «Патріот» провели заняття для військовослужбовців Миколаївської області на тему “Тактична допомога пораненим в умовах бойових дій (taktical combat casualty care TCCC). Навчання передбачає комплексні відпрацювання, які дозволяють швидко та максимально точно визначати тип та ступінь отриманих ушкоджень і надати екстерну медичну допомогу пораненим.

Миколаєву передали автотранспорт, матеріали для будівництва доріг та ремонту труб, а також одяг, медикаменти та техніку від німецького міста Дортмунд. Про це повідомили у Департаменті житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради.

Одеська область

В Чорному морі корабельне угруповання ворожого флоту в кількості 7 кораблів маневрує вздовж узбережжя Криму. На бойовому чергуванні перебуває 1 підводний ракетоносій, споряджений 4 «Калібрами». ОК Південь повідомляє про посилення мінної небезпеки через шторм у морі.

За останні два дні з портів Великої Одеси вийшли дев’ять суден зі 162 тис. тонн агропродукції для країн Африки, Азії та Європи. Наразі в портах перебуває 26 суден, на які завантажують 1 млн тонн української агропродукції. 

На ранок 19 листопада у 400 тисяч будинків в Одеській області відновили електроенергію. На вечір 19 листопада  залишаються лінії, які тривалий час були відключені. За словами голови ОВА Максима Марченка тим, хто тривалий час лишається без електроенергії, можуть повернути її до ранку 20 листопада. Також за його словами, відключення триватимуть, однак вимикати електроенергію будуть за графіком.

Херсонська область

Обстановка в операційній зоні на таврійському і південнобузькому напрямку стабільно напружена, але контрольована. Противник веде бойові дії вздовж берегів Дніпра, облаштовує оборонні рубежі із заглибленням в східному напрямку територій, здійснює передислокацію підрозділів в зону максимального віддалення від району ураження нашою артилерією.

Ворог наносив вогневе ураження із застосуванням РСЗВ та танків в напрямку Чорнобаївки, Антонівки, Придніпровського, Токарівки, Одрадокам’янки, річкового порту і житлових кварталів Херсону. З важкої артилерії протягом дня кілька разів обстріляно Червоний Маяк, внаслідок атаки дрону, спорядженого ВОГом ,в Бериславі поранено місцевого мешканця.

19 листопада у смт Білозерка армія російської федерації обстріляла гуманітарну точку під час роздачі хліба.  5 людей отримали поранення. 

Співробітники Державного бюро розслідувань знайшли докази державної зради в офісі окупаційної поліції у Херсоні – “Журнал принятия (сдачи) поста и проверки несения службы по охране здания Управления уголовного розыска ГУ МВД Херсонской области” та повні списки з адресами, телефонами, званнями, позивними колаборантів-поліціянтів. Наразі ДБР готується повідомити про підозру у державній зраді усім фігурантам. Санкції статті передбачає покарання у вигляді довічного позбавлення волі з конфіскацію майна.

У звільненому від російських окупантів Херсоні українська влада почала проводити добровільну евакуацію. Людей евакуюють до Миколаївської області, а звідти у західні області: до Кіровоградщини, Хмельниччини, Полтавщини. 

У Великій Олександрівці, Новодмитрівці та Старосіллі Бериславського району на Херсонщині відновили електропостачання. Також Укрзалізниця відновила електропостачання на залізничному вокзалі Херсона. З’явилась тут і вода, до водопостачання під’єднають будинки, розташовані поряд із вокзалом. Загалом 900 абонентів зможе користуватись водою.

Команда Міністерства цифрової трансформації забезпечила терміналами Starlink та генераторами мобільних операторів Херсона. Зараз «Старлінки» та генератори — найкраще рішення для швидкого повернення зв’язку. За інформацією прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, у Херсоні вже запрацювали перші дві базові станції мобільного зв’язку. До 20 листопада планується відновити зв’язок на всій деокупованій території. Також до кінця року інтернет-провайдери планують повернути інтернет-зв’язок до більшості громад Херсонщини.

На звільненій території Херсонщини гуманітарну допомогу отримали близько 60 000 жителів. Вранці 19 листопада до Херсона прибули вантажівки з гуманітарною допомогою від інших регіонів України: Дніпропетровської, Волинської, Закарпатської та Черкаської областей. До міста доставили продуктові та гігієнічні набори, теплий одяг, постіль, ковдри, дрова, “буржуйки”, електрогенератори, комунальну техніку, пасажирські автобуси тощо.

Міністерство охорони здоров’я придбало для Херсона вісім сучасних машин “швидкої допомоги” класу В. Також у МОЗ повідомили, що у Херсоні запрацювали шляхи пацієнта і здійснюється доставлення гуманітарної медичної допомоги.

Перший з початку повномасштабної війни потяг прибув з Києва до Херсона. Залізничне сполучення з Херсоном відновили за тиждень після звільнення. Потяг курсуватиме по парних числах, а повертатиметься назад – по непарних.

Херсонці зустрічають поїзд Київ-Херсона, 19 листопада 2022. Фото з соцмереж.

Укрпошта доставила до Херсону понад 2 000 посилок. Це ті відправлення, які не отримали адресати через повномасштабне вторгнення та окупацію міста. Посилки доставив спеціальний поштовий вагон у складі потягу Київ-Херсон.

Останні новини на сьогодні в західних областях України

Волинська область

Голова Волинської ОВА Юрій Погуляйко разом з командою перебуває на території звільненої від окупантів Херсонщини. Вони привезли жителям області дві вантажівки гуманітарної допомоги. А саме продуктові набори, засоби особистої гігієни, одяг для дорослих та дітей, дезінфектори, питну воду та господарське приладдя.

Лаврівський ліцей на Волині отримав новий шкільний автобус. Попередній автобус віддали на ЗСУ.

Володимирські ліцеїсти провели ярмарок на потреби ЗСУ. Зібрані майже 12 тисяч грн підуть на закупівлю термобілизни та рукавиць для захисників.

Польські бізнесмени хочуть створити в Луцьку спільну компанію із переробки відходів. Про це повідомив голова правління «ALBA Polska» Кшиштофа Ґрущиньскі.

Закарпатська область

Під час робочої поїздки до Херсона голова Закарпатської ОВА, Віктор Микита, зустрівся з головою Херсонської ОВА Ярославом Янушевичем. Мова йшла про пріоритетні напрямки допомоги фронтовому місту та громаді.

В Ужгороді відкриють аналог муралу, зруйнованого окупантами в Старобільську.

Новий мурал в Ужгороді. Фото: з соцмереж

Івано-Франківська область

З робочою поїздкою на Прикарпаття прибув міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

В ОВА відбулась нараду з головами районних адміністрацій. Основні питання: допомога військовим, підготовка до зими та створення нових ліжко-місць для ВПО.

В ОВА відбулася координаційна нарада із міжнародними донорами щодо вирішення проблемних питань ВПО, які проживають на Прикарпатті.

За ініціативи голови Івано-Франківської ОВА, Світлани Онищук, було створено новий структурний підрозділ у складі департаменту соціальної політики ОВА – управління у справах ветеранів. Мета підрозділу – соціальний захист ветеранів та їхніх родин, наступна реінтеграцію військовослужбовців до мирного життя та допомога сім’ям загиблих.

Львівська область

З Львівщини у Херсонську область вирушили перші дві фури з гуманітарною допомогою. Передали продукти харчування, пристосування для обігріву, засоби гігієни та інші необхідні речі.

П’ятьох медиків львівської 103-ї окремої бригади Сил територіальної оборони Збройних сил України удостоїли високих державних нагород за врятовані життя. Відповідний Указ уже підписав Президент України.

У Львові відбувся благодійний аукціон «АRTгенератор». Подію організували, щоб зібрати кошти на 10 генераторів живлення для ЗСУ.

Рівненська область

На Рівненщині провели навчання для працівників соціальних послуг. Про це повідомив голова Рівненської ОВА Віталій Коваль.

Тернопільська область

До Тернополя з Республіки Польща повернулася група українських рятувальників, які разом із колегами з інших областей протягом восьми днів проходили навчання в місті Новий Сонч. Вони здобували нові знання у сфері рятувальних операцій під час будівельних катастроф.

Одинокі люди похилого віку, які знаходяться під піклуванням Територіального міського центру соціального обслуговування населення отримають півтисячі гігієнічних наборів. Допомога надійшла завдяки благодійному фонду “СВІТЛО РЕФОРМАЦІЇ» та Тернопільській міській організації Товариства Червоного Хреста.

З Тернопільщини відправили вантаж з допомогою на Херсонщину. Серед усього – харчові продукти, медикаменти, будівельні матеріали й інше.

Напис на вантажівці: «Тернопільщина – надійний тил». Фото: з соцмереж

З Тернопільщини передали ще 150 комплектів зимової військової форми для тернопільських захисників з територіальної оборони, які зараз на передовій. Крім того, передали шини та маскувальні сітки.

До Тернополя прибув потяг з евакуйованими людьми з Донецької області. Співробітники Служби порятунку допомагали людям зійти з поїзда, розвантажити речі, а психологи ДСНС допомагали відновити психологічний стан прибулих.

Представники ДСНС зустрічають людей з Донецької області. Фото: ДСНС України у Тернопільській області

Хмельницька область

На Хмельниччині відбувся «круглий стіл», присвячений вирішенню питань соціального захисту ВПО з Луганщини, які перебувають на території області. Захід відбувся в межах проєкту “ВПО для громад: тягар чи ресурс” та зібрав разом представників влади з Хмельниччини та Луганщини.

З Хмельницької області передали бійцям, що служать на східному фронті, 10 планшетів. Про це повідомили в ОВА.

Чернівецька область

Голова Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк провів онлайн-нараду з головами територіальних громад. Зокрема, обговорили ефективність використання бюджетних коштів в умовах воєнного стану, стан укриттів та опалювальний сезон.

В ОВА відбулась зустріч з волонтерами Буковини. Обговорили важливі питання допомоги військовим, ВПО та мешканцям деокупованих територій.

Міжнародна підтримка України в російсько-українській війні (вторгнення росії в Україну)

Україна від початку війни отримала понад $23 млрд міжнародної допомоги. “З них 4,8 млрд від ЄС та 8,5 млрд від США“, – повідомив Денис Шмигаль.

Німеччина передала Україні вже 30 зенітних установок Gepard. Про це повідомили в посольстві України в Німеччині.

Велика Британія надасть Україні новий пакет військової протиповітряної допомоги, яка включатиме 120 спеціальних зенітних гармат та антидронове спорядження. Сума допомоги –  50 млн фунтів стерлінгів.

Наступного тижня Україна отримає 2,5 млрд євро від ЄС. Ще один транш, на 500 млн євро, нададуть у грудні. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Литва виділила 5 млн євро допомоги Україні на відновлення енергооб’єктів. Найближчим часом очікується передача ще 250 трансформаторів і 160 генераторів.

USAID виділило до $20 млн для програми “Зерно з України”. USAID надасть підтримку через Всесвітню продовольчу програму ООН (ВПП) для сприяння додаткових постачань українського зерна через Чорноморську зернову ініціативу.

Міністр закордонних справ Тайваню, Джозеф Ву, оголосив про план підтримки України в 2023 році. Крім матеріальної допомоги, уряд перерахує кошти на відновлення шкіл, лікарень та церков.

Україна інтегрується в оборонно-промисловий комплекс НАТО. “Укроборонпром” спільно вироблятиме та розроблятиме важке озброєння та військову техніку мінімум з шістьма країнами-членами Альянсу. З Польщею, Чехією, Францією, Данією та ще кількома укладені угоди, які не передбачають розголошення будь-яких даних. Про це повідомили у держконцерні “Укроборонпром”.

В Україну прибув прем‘єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак. Під час зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським мова йшла про можливості захисту української та європейської енергетичної безпеки.

Учасники саміту АТЕС рішуче засудили повномасштабне вторгнення рф в Україну.

В технічному ліцеї міста Ettelbréck (Люксембург) розпочала роботу експозиція “UKRAIN KRICH AN EUROPA”. Її мета – висвітлення трагічних наслідків війни в Україні та збір допомоги, яка буде направлена до Вінницької громади та підрозділів ДСНС у Вінницькій області.

Частина експозиції “UKRAIN – KRICH AN EUROPA”. Фото: ДСНС України

Financial Times присвятив статтю Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному.

Стаття у Financial Times. Фото: з соцмереж

У США відбувся ХХ Світовий Конгрес Спілки Української Молоді. Участь у конгресі взяли делегати з 12 країн світу, де діють офіційні представництва СУМ. У межах роботи ХХ Світового Конгресу СУМ відбувся Благодійний вечір «Війна за незалежність». Також відбувся «тихий аукціон». Виручені на аукціоні понад $10 тисяч спрямують на підтримку захисників України.

У Відні відкрилася виставка сучасного мистецтва, де покажуть роботи 25 українських митців. Кожен учасник виставки має свій складний досвід війни та прагне показати світу, що переживає зараз Україна та українці, крізь призму власного бачення.

Робота українського митця. Фото: з соцмереж

Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Віта Петренко, Ангеліна Лопатіна

Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska