Ворог успішно переконав дрібку українців, що “відключення електрики конкретно у вас – несправедливі, треба протестувати”. Це сигнал владі, що є недопрацювання з комунікацією, – політичний експерт О.Голобуцький.

П’ятничні протести в Одесі щодо відсутності світла (“в нас нема вже понад добу, а в сусідів є”) – найпевніше, не лишаться єдиними. Це ще один напрямок дуже активної роботи ворога в інформаційному просторі – і роботи ворожих агентів на місцях (котрих ще дуже багато – СБУ тільки почала чистки, і почала з небезпечнішої публіки на кшталт навідників, ну і РПЦ).

Я моніторю загальноукраїнські і регіональні пабліки, і цей тренд тільки посилюється: невдоволення нібито “несправедливістю”. Тобто, загалом люди патріоти і готові терпіти ускладнення, але “по справедливості – щоб як в усіх”. І ворог розкачує якраз цей момент: нібито “от в них (в сусідньому домі/ кварталі/ районі/ області) все є, майже не вимикають, а у вас просто не хочуть вмикати, то навмисне щоб вам нашкодити, то зрада”.

Тобто, атаки Росії від початку обраховувались як двокомпонентні: спочатку нищення об’єктів критичної інфраструктури, а потім деструктивна робота з населенням, щоб збурити внутрішні протести. Оптимально – з вимогою “миру за будь-яку ціну, ми втомились/ замерзли/ більше не можемо терпіти”. Але і просто суспільні заворушення на регіональному чи місцевому рівні також влаштують Кремль. Бо це змусить Київ додатково витрачати ресурси, витрачати час, міняти пріоритети з критичних за економічними, політичними чи ще котримись критеріями – на критичні інформаційно і соціально, щоб стишити обурення десь.

Це очікувана тактика. І практично не вимагає від Кремля нових затрат – працюють ті самі пропагандисти і ті самі агенти.

А от Києву варто все ж забезпечити інформаційну перманентну контркампанію. Це та сама проблема, на яку владі вказували до 24 лютого: не мовчіть, комунікуйте з суспільством, пояснюйте свої дії. Влада повинна забезпечити роботу з населенням в режимі 24/7 ще й в сегменті заспокоєння і пояснення, що й чому відбувається, “скільки ще терпіти” і чому саме. При тому не порушувати меж стратегічної інформації, котру не можна повідомляти ворогу, бо вдарить. Технічних банерочків від енергетиків “чому у вас світла нема, а в сусідів є” категорично недостатньо.

Зараз пішли тяжчі наслідки ударів, плюс зима і більші витрати – тож довші відключення. Плюс постарались і галузеві функціонери, і місцева влада – публічно спрогнозували найгірший розвиток подій (“тижні без електрики і зв’язку”). І жодних акцентів на “наявності обладнання для недопущення найгіршого”/ “домовленості про обладнання/ фахівців”, “ймовірність цього не більше 10%”, “вже домовлено про моментальну екстрену допомогу з союзниками, якщо що” і т.д. А межа ж до паніки вже не настільки широка.

Як фахівець я чітко бачу цей проблемний момент, його причини і можливі наслідки. Як і можливі і цілком доступні інструменти вирішення проблеми.


Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard