Війна в Україні сьогодні: останні новини на 16 листопада 2022 (фото)

266 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Що за сьогодні відбулося в Україні, коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Ворог не припиняє обстріли позицій наших військ та населених пунктів, що поряд з лінією зіткнення. Протягом доби російськими окупантами завдано 2 авіаційні, 3 ракетні удари та здійснили понад 13 обстрілів із реактивних систем залпового вогню. Ракетного ж удару завдано по об’єкту цивільної інфраструктури міста Запоріжжя. 

На Волинському та Поліському напрямках ситуація суттєво не змінилась. 

На інших напрямках ворог здійснював обстріли:

на Слобожанському напрямку – з артилерії різних типів, по районах населених пунктів Стрілеча, Глибоке, Мороховець, Тернова, Стариця, Вовчанськ, Білий Колодязь, Бочкове, Мала Вовча та Комісарове; 

на Куп’янському та Лиманському напрямках – з різнокаліберної артилерії, по районах населених пунктів Кислівка, Берестове, Новоселівське, Стельмахівка, Андріївка, Греківка, Макіївка, Невське та Терни;

на Бахмутському напрямку – з танків та всього спектру артилерії, по районах населених пунктів Спірне, Яковлівка, Соледар, Бахмутське, Бахмут, Опитне, Зеленопілля, Курдюмівка та Озарянівка;

на Авдіївському напрямку – з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії, по районах Кам’янки, Авдіївки, Первомайського, Невельського та Мар’їнки;

на Новопавлівському напрямку – з артилерії різних типів, по районах населених пунктів Вугледар, Богоявленка, Пречистівка Золота Нива;

на Запорізькому напрямку – з мінометів, ствольної та реактивної артилерії,  по районах населених пунктів Новопіль, Темирівка, Ольгівське, Малинівка, Гуляйполе, Дорожнянка, Залізничне, Білогір’я та Щербаки.

На Херсонському напрямку безпосередньо від вогню ствольної та реактивної артилерії постраждали населені пункти Нікополь та Червоногригорівка Дніпропетровської області.

Російські окупаційні війська продовжують зазнавати втрат на території України. Так, у результаті вогневого ураження району зосередження противника 15 листопада, у населеному пункті Денежникове Луганської області втрати ворога склали близько 50 осіб загиблими та пораненими. Також підтверджено ліквідацію 8 окупантів та поранення 16 озброєних осіб 9 листопада в районі міста Амвросіївка Донецької області.

У результаті дій Сил оборони, пошкоджено залізничний міст у районі населеного пункту Чернігівка Запорізької області. Це унеможливлює використання споруди в інтересах російських окупантів.

Підтверджено успішне вогневе ураження місця розташування особового складу противника 15 листопада в районах населених пунктів Скадовськ, Новомиколаївка та Нова Маячка. Інформація щодо кількості втрат загарбників уточнюється. 

У Мелітополі відключено трансляцію  каналів російського телебачення. Також у місті фіксуються значні проблеми з водопостачанням.

Авіація Сил оборони України протягом доби завдала по ворогу 2 удари. Під ураження потрапили 2 позиції зенітних ракетних комплексів противника.

Воїнами ракетних військ і артилерією за поточну добу уражено 2 пункти управління, 3 райони зосередження живої сили, озброєння і військової техніки та 2 склади боєприпасів російських окупантів.



В Україні продовжили термін дії воєнного стану. Про це повідомив нардеп від “Голосу” Ярослав Железняк. Верховна Рада продовжила воєнний стан і загальну мобілізацію на 90 днів, до 19 лютого 2023 року. Відповідні постанови №8189 і №8190 підтримали 294 та 297 депутатів.

Україна виступає за спільне вивчення інциденту з падінням ракети у Польщі. Про це повідомив секретар РНБО Олексій Данілов. Україна готова надати наявні докази російського сліду та очікує від партнерів інформацію на підставі якої був зроблений остаточний висновок про те, що йдеться про ракету української ППО. 

Останні події війни на сході України

Харківська область 

Окупанти завдали ударів по десяти населених пунктах Харківської області, – повідомили на ранок у Генштабі ЗСУ. рф обстрілювала протягом дня такі населені пункти Харківщини, як Стрілеча, Глибоке, Тернова, Вовчанськ та інші.

Із 285 приміських та міжміських автобусних маршрутів, що діяли на Харківщині до повномасштабного вторгнення, уже відновлено 104, – повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

На Харківщині працюватимуть 50 нових систем оповіщення. Обладнання українського виробництва отримали від Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Нові системи встановлять у Харкові та районах області, що дозволить більш ефективно сповіщати людей про загрози обстрілів.

Військові рф влучили у приватне подвір’я Вовчанської громади та на об’єкт критичної інфраструктури у Зміївській, – повідомили у ДСНС. 

У Куп’янську вдень проводили ексгумацію загиблих внаслідок російської агресії. Під час цього військові рф обстріляли місто. Загинула жінка, правоохоронець дістав поранень, – повідомили у прокуратурі Харківської області.

Вчора ввечері ворог завдав 6 ракетних ударів С-300 по місту Харків та Чугуївському району. Є пошкодження об’єктів енергетичної інфраструктури. Без постраждалих. Внаслідок пошкоджень інфраструктури без електропостачання залишалися близько 900 тисяч споживачів у Харкові та області. Станом на ранок електропостачання відновлено для більше ніж 800 тисяч споживачів. 

Поки без електропостачання залишаються частина мешканців Ізюмського та Богодухівського районів, а також близько 3,5 тисяч абонентів Харкова. Роботи над ліквідацією наслідків ударів тривають.

Протягом доби ворог обстрілював населені пункти Харківського, Чугуївського та Куп’янського районів. Є руйнування приватних будинків, господарчих споруд, сталися пожежі.

За даними обласного Центру екстреної медичної допомоги, в Куп’янському районі з вибуховою травмою госпіталізовано жінку 73 років.

В області тривають роботи з розмінування. За добу піротехніки ДСНС знешкодили 312 вибухонебезпечних предметів.

На Львівщину евакуювали бджіл з села під Ізюмом, що на Харківщині. Через обстріли будинок родини-власників бджіл знищено, вціліло 13 вуликів.

Донецька область

За минулу добу росіяни вбили росіяни вбили одного цивільного на Донеччині у Бахмуті. Крім того, правоохоронці виявили тіла трьох убитих росіянами під час окупації:  2 у Святогірську та 1 у Щуровому. Ще 7 людей в області отримали поранення, повідомив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко.

Ніч на Донеччині минула відносно тихо, однак ворог продовжував здійснювати обстріли на окремих ділянках фронту. На Донецькому напрямку були поодинокі прильоти по старій частині Авдіївки, а також періодичні обстріли околиць Мар’їнської громади – без жертв.

На Горлівському напрямку гучно було на станції Майорськ Світлодарської громади. Крім того, поодинокі обстріли зафіксовано поблизу Роздолівки, Яковлівки та Бахмутського у Соледарській громаді та на околицях Торецької громади. Інформація про постраждалих не надходила.

Наслідки російських обстрілів Донеччини за попередню добу. Фото: телеграм-канал очільника Донецької ОВА Павла Кириленка

Луганська область

Російські війська на Куп’янському та Лиманському напрямках із танків та різнокаліберної артилерії обстріляли Новоселівське, Стельмахівку, Невське, Площанку, Макіївку та Білогорівку.

Українські військові знешкодили окупантів армії рф. Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ. В результаті вогневого ураження противника у селі Денежникове Луганської області втрати ворога склали близько 50 осіб загиблими та пораненими.

Також патруль російських окупантів знищила група ССО України в районі Кремінної.  Про це повідомила Луганська ОВА.

Міністерство оборони України офіційно підтвердило звільнення села Макіївка у Луганській області та показало, в якому стані залишили населений пункт російські військові. “Жодного вцілілого будинку”, йдеться у повідомленні Міноборони.

Залишки розбитої і заваленої трупами Макіївки. Фото: Армія INFORM

ЗСУ має успіхи на Сватівському та Кремінському напрямках, але поки не йдеться про деокупацію населених пунктів, – повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай. За його інформацією, ситуація залишається важкою, але контрольованою. У великих містах Луганщини місцеві чують, що фронт наближається, це говорить про те, що українські військові зміщують лінію фронту. Евакуації місцевих майже немає, але окупанти депортують місцевих для того, щоб місцеві не повідомляли українським військовим, де в окупантів техніка та склади. Україна контролює близько п’яти відсотків території Луганщини. 

Також очільник ОВА зазначив, що в регіоні зруйноване обладнання Сєвєродонецької ТЕЦ, пошкоджена Луганська ТЕС у Щасті – потужностей, що залишилися, не вистачить для стабільного електропостачання окупованої у 2022 році території Луганщини.

Що відбувається зараз на півночі України

Київська область

Внаслідок вчорашнього ракетного обстрілу в Києві пошкоджено два житлових будинки, в одному з них загинула літня жінка, – повідомив міський голова Віталій Кличко. Мешканців цих будинків евакуювали та відселили, наразі комісія оцінює ступінь пошкоджень, щоб розпочати відновлення житла.

На Київщині російська ракета вбила жительку села Плесецьке, – повідомив очільник  Нацполіції області Андрій Нєбитов. Під час повітряної атаки жінка вшановувала пам’ять чоловіка на цвинтарі та загинула через смертельне поранення уламками ракети.

Столичні рятувальники ліквідують наслідки російських обстрілів, 15 листопада 2022 року. Фото: з соцмереж

Під час масштабного обстрілу України 15 листопада в Києві перебував директор Центрального розвідувального управління США Білл Бернс. Він прибув до української столиці на зустріч із президентом Володимиром Зеленським та колегами з розвідки. За даними CNN, в момент атаки російських ракет на Київ Бернс перебував у безпечному місці на території посольства США.

В ніч на 16 листопада вдалося повернути електропостачання 20 тисячам абонентів у Бучанському районі, ще близько 34 тисяч абонентів підключили вранці, – повідомив керівник Київської ОВА Олексій Кулеба. Роботи з відновлення та стабілізації системи тривають.

Живлення об‘єктів критичної інфраструктури Києва повністю відновлено, – повідомив керівник військової адміністрації міста Сергій Попко. Водо- та теплопостачання також працює в штатному режимі.

На півночі області в лісовій зоні виявили уламки ще однієї збитої вчора ракети. Як повідомили в поліції, руйнувань та постраждалих в результаті падіння ракети немає.

На півночі Київщини виявлено уламки збитої російської ракети. Фото: з соцмереж

Заклади освіти Київської області з 16 листопада до кінця тижня працюватимуть у дистанційному режимі. В Київській ОВА повідомили, що таке рішення було прийнято з огляду на безпекову ситуацію у зв’язку з масованими ракетними атаками росії.

Центр реабілітації для ветеранів «Бородянка-Центр», зруйнований російськими військовими прямим танковим влучанням, буде відновлено за сучасними стандартами. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Будівлю відбудують з урахуванням сучасних практик і правил безпеки, зокрема вона матиме облаштоване укриття.

Відновлено залізничне сполучення між Києвом та деокупованим Ізюмом, на цей рейс вже можна придбати квитки, – повідомили в Укрзалізниці. Поїзд прямуватиме через Полтаву, Харків, Балаклію та інші міста й дозволить мешканцям звільненого Ізюма отримати зручне залізничне сполучення нічним поїздом зі столицею.

Київ отримав нагороду World Smart City Award Special Recognition. Нагородження відбулося на конгресі Smart City Expo в Барселоні. Столицю України відзначили за здобутки в розвитку системи “розумного” муніципального управління за допомогою міського застосунку «Київ Цифровий».

Київ отримує нагороду World Smart City Award Special Recognition. Фото: з соцмереж

Житомирська область

Внаслідок російського ракетного обстрілу 15 листопада пошкоджено об’єкт енергетичної інфраструктури міста Житомир та зруйновано обладнання енергетичного об’єкта на Коростенщині, – повідомили в поліції Житомирщини. Поліцейські задокументували всі обставини та розпочали досудові розслідування.

Рятувальники локалізували вогонь на місцях влучання російських ракет у Житомирській області та ліквідували пожежі на об’єктах енергетичної інфраструктури. До рятувальних робіт було залучено майже 40 пожежників.

Рятувальники долають наслідки влучання російських ракет на Житомирщині. Фото: з соцмереж

В Житомирі через ракетні удари росіян по об’єкту енергетики не працюватимуть електротранспорт та промислові підприємства, – повідомив міський голова Сергій Сухомлин. За його словами, електропостачання в місті буде відновлено ввечері, проте вуличне освітлення вмикати не планують.

В місті працює 22 котельні, 28 – доки що не мають живлення, – повідомили в Житомирській міській раді. Лікарні обласного центру опалюються без перебоїв. Триває робота з відновлення подачі електроенергії до всього міста.

Місцева влада очікує на партію потужних генераторів, які вже знаходяться на Житомирській митниці. Дизельні генератори будуть розподілені серед підприємств критичної інфраструктури обласного центру. На придбання генераторів з місцевого бюджету виділено понад 61 млн грн.

Новоград-Волинський на Житомирщині перейменують на Звягель, – таке рішення прийняли на засіданні Верховної Ради. Перейменування міста було ініційовано його жителями з метою повернення населеному пункту історичної назви, яка вперше з’являється у письмовій згадці у ХІІІ столітті.

В Житомирі збирають електронні цигарки, акумулятори з яких використовують для виготовлення повербанків та радіостанцій для військових. Наразі в Житомирі є більше 15 місць, розташованих в кафе та магазинах, де можна здати відпрацьований електронний пристрій. 

Сумська область

Минулої доби двічі за день російські загарбники обстріляли Есманську громаду. Про це повідомили у ОК «Північ». Зафіксовано 20 приходів ймовірно з РСЗВ та 11 – ймовірно зі ствольної артилерії.

Під час масованого обстрілу ЗСУ над Сумщиною збили російську ракету, – повідомив очільник Сумської ОВА Дмитро Живицький. Внаслідок успішної роботи ППО у Роменському районі ворожий об’єкт вдалося ліквідувати.

Ще одну ворожу ракету знешкодили поліцейські вибухотехніки Сумщини. Про це повідомив начальник вибухотехнічного відділу ГУНП в Сумській області. Після обстрілу з російського вертольоту околиці українського села один снаряд не вибухнув і впав біля дороги. Сапери визначили, що атака здійснювалась ракетами С-13.

Нерозірваний снаряд, знайдений на Сумщині після ворожого обстрілу. Фото: з соцмереж

Металоторгівельна компанія «Метінвест-СМЦ» передала 1,4 бронепластин для воїнів Сумщини. Про це підприємство повідомило в себе на сторінці в «Фейсбуці». Це чергова партія допомоги від підприємства для захисників, медиків та комунальників. З наданих пластин буде виготовлено 700 бронежилетів.

Більше 1 млн гривень виплатила держава підприємствам Сумщини за надання роботи біженцям від війни з інших регіонів. Урядова програма компенсації роботодавцям працює з квітня: вона передбачає надання виплат впродовж двох місяців у розмірі 6500 грн за кожного працевлаштованого переселенця.

36 будинків у Сумах через аварійні відключення залишились без опалення. Про це повідомив голова міста Сум Олександр Лисенко. Тривають відновлюючі роботи.

Юна охтирчанка Аліна Костюк стала переможницею міжнародного конкурсу мистецтв «Я ЛЮБЛЮ УКРАЇНУ». Мета багатожанрового фестивалю-конкурсу, що відбувся у Києві – підтримка та розвиток творчості української молоді. Дівчина отримала Гран-прі у номінації «Прикладне та образотворче мистецтво, живопис».

Чернігівська область

Мешканці Чернігівщині допомогли ЗСУ збити кілька ракет під час масованої атаки 15 листопада. Про це повідомив начальник Нацполіції у Чернігівській області Володимир Нідзельський. За його словами, жителі під час ворожих дій активно дзвонили на 102 і повідомляли про ракети у небі. Ця інформація негайно передавалась військовим ППО, які, в свою чергу, вдало відпрацювали по цілям.

Мешканці Чернігівщини мають бути готовими до масштабних відключень електроенергії. До цього закликали у АТ «Чернігівобленерго». Причина – критична ситуація в енергетичній мережі країни і зокрема області.

Ніжинська громада придбала для ЗСУ вже сімнадцяте авто: на цей раз це Volkswagen T4. Як зазначив мер міста Олексій Кодола, військові самі вибирали автівку, яка найбільше підходила до їхніх потреб. Авто найближчим часом вирушить на фронт «в одну з найгарячіших точок країн».

Український футболіст Андрій Ярмоленко приїхав додому на Чернігівщину. Про це він повідомив у себе на сторінці в «Інстаграмі». «Нарешті я вдома», – написав капітан української збірної.

Останні події в центральних областях України

Дніпропетровська область

З важкої артилерії і «Градів» окупанти вдарили по трьох громадах району.  У Нікополі через обстріл сталася пожежа. Також понівечено десять приватних будинків, чотири господарські споруди, кілька авто, лінії електропередач і газогін. Під ворожий вогонь потрапили Марганецька й Червоногригорівська громади. Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

У Широківській громаді відновили переправу, зруйновану у вересні через ракетний обстріл рф гідроспоруд Кривого Рогу. Новим мостом користуються майже 1000 жителів Широкого. 

Вінницька область

Волонтери ГО “СК Оріян” проводять уроки цивільного захисту для дітей і дорослих. В школах Барської ТГ навчають школярів і педпрацівників правил поводження зі зброєю. А ще показують гранати, міни, уламки снарядів і пояснюють чому їх не треба брати до рук, якщо натрапили на таку знахідку під час прогулянки.

У Вінниці за допомогою релокованих компаній створено вже 1114 нових робочих місць для вінничан і внутрішньо переміщених осіб. Нагадаємо, що за час повномасштабної війни вже 236 суб’єктів господарювання переїхали до Вінниці із зони бойових дій

Мурал “Герої без зброї” створили на стінах Вінницького ліцею №26 імені Дмитра Майбороди  у рамках проєкту для підтримки захисників України. На малюнку зобразили вінницьких рятувальників, будинок побуту “Ювілейний” та пошукову собаку Норіса.

Кіровоградська область

Пошкоджена трансформаторна підстанція, вибиті вікна, пошкоджені дахи, тріщини в будинках: такі наслідки російського обстрілу Кіровоградщини.  У будинку жительки Кропивницького району від вибухової хвилі вилетіло скло у вікнах. 

Пошкоджений будинок через ракетні обстріли рф. Фото: з соцмереж

Полтавська область

У Полтаві «Лицарі Колумба» продовжують забезпечувати ЗСУ автомобілями та матеріально-технічними засобами. В осередку придбали черговий автомобіль з Німеччини для потреб Збройних Сил України. Це бус Volkswagen T5.

Завдяки внескам полтавців волонтери придбали 15 далекобійних ліхтарів для оборонців. Кошти зібрали жителі Полтави та області на краудфандинговій платформі ЗМІСТу.  На краудфандинговій платформі полтавці зібрали кошти на 15 далекобійних ліхтарів Nitecore MH40GTR для Полтавської ТРО та Полтавського ТЦК та СП. 

Черкаська область

У Черкасах створили нову онлайн-карту захисних споруд цивільного захисту. Раніше в обласному центрі згідно з рекомендацією Генерального Штабу Збройних Сил України доступ до цієї інформації був тимчасово обмежений. Карта створена на загальновідомій платформі Google Maps. На ній позначені різні типи захисних споруд цивільного захисту: сховища, протирадіаційні укриття, споруди подвійного призначення і найпростіші укриття, якими можуть скористатися жителі Черкас у випадку повітряної тривоги. Про це повідомили у пресслужбі Черкаської міської ради.

У Черкасах в гуманітарному центрі Торецької громади, надають безоплатні юридичні консультації, психологічну та медичну підтримку.  Усі працівники переїхали з Донецької області, аби тут забезпечити потреби внутрішньо переміщених осіб із їхньої громади.

Свіжі новини з фронту південних областей України

Запорізька область

Минулої доби ворог  здійснив обстріли по позиціям військ ЗСУ на Оріхівщині, Гуляйпільщині та у Василівському районі. Окрім того, від ворожого вогню вчора постраждали мирні будинки у Запорізькому, Василівському та Пологівському районах.

План відновлення ядерної та радіаційної безпеки на Запорізькій АЕС планується схвалити 17 січня 2023 року під час спеціальної тематичної міжнародної конференції у Варшаві, повідомило ДП “НАЕК “Енергоатом” у своєму Telegram-каналі. Головною метою конференції є обговорення проблем, ризиків та безпрецедентних викликів для глобальної безпеки через ситуацію на Запорізькій АЕС, а також затвердження відновлення ядерної та радіаційної безпеки на Запорізькій АЕС, який дасть змогу повернути станцію до нормальної безпечної роботи відповідно до міжнародних норм та правил.

Працівники Запорізької АЕС продовжують чинити спротив окупантам. Енергетики й надалі відмовляються укладати “трудові договори” з росіянами, попри змоги окупантів залякати їх. Водночас працівники контролюють стан енергоблоків та забезпечують їх експлуатацію. Тому, росіяни почали звозити енергетиків з рф. Зокрема зараз на ЗАЕС працюють фахівці Ростовської АЕС, що прибули у рамках відрядження. 

Пропагандистські ЗМІ розповсюджують фейк про те, що російська армія начебто ліквідувала техніку та базу польських найманців на Запорізькому напрямку. Такі повідомлення поширюють проросійські telegram-канали. . «Польські окупанти розташувалися у житлових будинках, створивши там перевалочний пункт. Їх виявила розвідка з безпілотника. За отриманими координатами відпрацювала наша артилерія, потрапивши точно в автомобіль з нацистами, що під’їхав», – такий фейк розповсюдив відомий запорожцям зрадник, представник «окупаційної адміністрації» Володимир Рогов.

Миколаївська область

За інформацією Оперативного командування «Південь», вчора, 15 листопада, під час масованих ракетно-дронових атак по Україні над Миколаївською областю було знищено 12 ракет. Окрім того, знешкоджено 9 дронів-камікадзе типу «Shahed-136».Ракетно-артилерійські підрозділи Сил оборони протягом дня виконали понад 50 вогневих завдань. Зокрема, вдарили по позиціях ворога та  районах зосередження живої сили, техніки та озброєння на лівому березі Дніпра та в районі Кінбурнської коси. У результаті було знищено 17 окупантів, 15 одиниць авто-бронетехніки, 2 самохідні артилерійські установки та розвідувальний безпілотний літальний апарат типу «Орлан-10».Упродовж минулої доби підрозділи поліції Миколаївщини опрацювали 531 повідомлення від громадян. Люди повідомляли про руйнації та пошкодження свого житла, що постраждали внаслідок обстрілів, які були раніше. Також до поліції почали звертатись жителі деокупованої території. Троє місцевих мешканців повідомили про крадіжки російськими військами приватних транспортних засобів. Служба безпеки України на території деокупованої Снігурівки виявила сховки з російською зброєю та боєприпасами. Протягом двох днів співробітники Служби безпеки України виявили понад 200 танкових снарядів, понад 100 мін, вісім артснарядів і боєприпасів для автоматичної гармати, 15 пострілів до протитанкових ракетних комплексів, 13 бойових гранат Ф-1, чотири одиниці автоматичної зброї, зокрема кулемети, понад 15 тисяч набоїв різного калібру. Російські схованки з вибухівкою були облаштовані на території соціальних об’єктів, у тому числі лікарень та шкіл захоплених населених пунктів регіону

Знайдена російська зброя. Фото: Служба Безпеки України

У деокупованій Снігурівці з 14 листопада запрацював у повному обсязі пункт екстреної медичної допомоги. Цілодобово працює дві бригади екстреної медичної допомоги. На пункт доставлені ліки, вироби медичного призначення, усі необхідні витратні матеріали на  три місяці для використання. Станом на 16 листопада бригади екстреної медичної допомоги не можуть обслуговувати усі населені пункти Снігурівської громади, тому що там ведуться фільтраційні дії та розмінування території. Частину викликів обслуговують військові, які доставляють людей до безпечних зон.

Доставка ліків у центр екстреної медичної допомоги. Фото: з соцмереж.

Сьогодні завершено ремонтні роботи одного з пошкоджених внаслідок бойових дій відрізків водоводу «Дніпро-Миколаїв». Наразі ще триває ремонт трьох відрізків.

Під час ремонту водогону “Дніпро-Миколаїв” 16 листопада один зі службових автомобілів КамАЗ комунального підприємства підірвався на міні. За інформацією водоканалу, ніхто з працівників підприємства не постраждав.

Одеська область

У Чорному морі поблизу узбережжя тимчасово окупованого Криму маневрують 14 кораблів та катерів ворожого флоту.  Серед них 4 ракетоносія, споряджених двадцятьма крилатими ракетами типу «Калібр».

В Одеській області 16 листопада відбуваються екстрені відключення електроенергії. Графіки аварійних відключень, складені раніше, наразі не діють. У ДТЕК зазначили, що ситуація в енергосистемі напружена й екстрені відключення проводять через російські ракетні обстріли. Це необхідно, аби збалансувати енергосистему та уникнути аварій на обладнанні.

З морського порту “Одеса” вперше вийшло судно з 27 тис. тонн гуманітарного зерна для жителів Ефіопії, якe перебуває зараз на межі голоду. Партнерами ініціативи стала Німеччина та Всесвітня продовольча програма ООН. Цього обсягу зерна вистачить на рік для майже 100 тисяч людей. До кінця травня наступного року планують вивезти п’ять мільйонів тонн гуманітарного збіжжя.

Судно з українським зерном, що відправилось до Ефіопії. Фото з соцмереж.

Херсонська область

Обстановка на південнобузькому напрямку та у таврійському операційному районі залишається напруженою, але підконтрольною Силам оборони. Підрозділи Сил оборони продовжують проводити стабілізаційні заходи та закріплюються на зайнятих позиціях. Противник продовжує фортифікаційне обладнання оборонних рубежів на лівому березі Дніпра та веде активну оборону по усій лінії зіткнення, яка розмежована річкою.

Під час масованих ракетно-дронових атак по Україні 7 ракет та 1 ударно-розвідувальний безпілотник ворога типу “Оріон” було знищено над Херсонщиною. Окрім того, знищено 2 склади боєприпасів у Новій Каховці та Олешках.

За інформацією Генштабу, 15 листопада в районах населених пунктів Скадовськ, Новомиколаївка та Нова Маячка були уражено місця розташування особового складу противника. Інформація щодо кількості втрат загарбників уточнюється. 

російська армія не припиняє обстріли населених пунктів Бериславського району, завдаючи руйнівних ударів по приватним будинкам, фермерським господарствам, магазинам та освітнім закладам. Вдень російські загарбники здійснили артилерійський обстріл Новоолександрівської громади. Внаслідок влучання снаряду в будинок він повністю зруйнований. Його 71-річний господар нині знаходиться у вкрай тяжкому стані. 

За минулу добу поліція відкрила 22 кримінальні провадження за фактами воєнних злочинів російської армії на Херсонщині. В поліцію надійшло повідомлення від жителя деокупованого с. Миролюбівка, що під час артилерійського обстрілу села російськими військовими загинув його 35-річний син. Поліція встановлює особу та обставини загибелі людини, рештки якої виявили у смт Високопілля. Ймовірно, людина загинула насильницькою смертю внаслідок військової агресії рф.

Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом підриву російськими військовими телевежі в центрі Херсона, яка забезпечувала телевізійний та інформаційний контент на території обласного центру та правобережжі Херсонської області.  

Уламки російських снарядів. Фото: Поліція Херсонської області.

ДСНС України  в Херсонській області повідомляє, що з моменту деокупації на Херсонщині розмінували 200 кілометрів доріг та 189 будинків. Загалом на Херсонщині з моменту деокупації піротехнічні розрахунки здійснили 435 виїздів, знешкодили близько 2 500 вибухонебезпечних предметів.

Російські військові замінували одну з будівель Головного управління поліції у Херсоні. Її довелось підірвати. Уникнути підриву будівлі уникнути було неможливим. Ніхто не постраждав.

Підірвана будівля поліції у Херсоні. Фото: скрін з відео Національної Поліції.

Під час стабілізаційних заходів у деокупованому Херсоні співробітники СБУ та Нацполіції виявили ще одну катівню російських окупантів. Там утримували місцевих патріотів, які відмовлялися співпрацювати з ворогом. У ході огляду катівні правоохоронці виявили предмети, які прямо вказують на ознаки тортур.

В деокупований Херсон доставлять ще 210 терміналів Starlink. Також планується підключення 60 Wi-Fi точок з інтернетом по всій області.

Організація Об’єднаних Націй через 72 години після того, як Херсон звільнила українська армія, доставила в місто допомогу. Гуманітарна колона доставила до міста харчові продукти, воду, гігієнічні засоби, будматеріали, постіль та ліхтарі на сонячних батареях для понад 6 000 жителів Херсона.

Миколаївські волонтери доставили гуманітарну допомогу в деокуповану Чорнобаївку. Чорнобаївці отримали 90 продуктових наборів вагою близько десяти кілограмів кожен, хліб, воду, чотири мішки з теплим одягом та набори з побутовою хімією.

Останні новини на сьогодні в західних областях України

Волинська область

Станом на ранок у більшості населених пунктів електропостачання відновлено, обласний центр також зі світлом. Про це повідомили в ОВА.

У Ковелі один з уламків російської ракети пошкодив будинок багатодітної родини. Пошкоджений будинок знаходиться орієнтовно за 200 метрів від об’єкта енергетики, який під час ракетного удару знищили російські війська. Уламки пробили дах, стелю і впали на дитяче крісло. Дітей на момент обстрілу в кімнаті не було.

Закарпатська область

В Ужгороді частково відновлюють вуличне освітлення – працюватиме біля 30% ліхтарів. Освітлення вмикатимуть із настанням темряви і до 21:00, тобто у період, коли переважна більшість ужгородців повертаються з роботи, діти із гуртків та занять у позашкільних закладах. Зазначимо, 85% вуличного освітлення в Ужгороді – енергоощадне, його модернізували протягом останніх декількох років.

Івано-Франківська область

В ОВА вручили військовому Андрію Балацькому найвищу нагороду області – медаль “За Заслуги перед Прикарпаттям”. Зазначимо, боєць є ініціатором фотовиставки “Прикарпаття синів пам’ятає”. Наразі він захищає Україну на передовій у батальйоні оперативного призначення імені Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького.

У Івано-Франківську відкрився координаційний центр взаємодії з ВПО. У Центрі можна отримати гуманітарну допомогу. Про це повідомив міський голова Руслан Марцінків.

Львівська область

Під час масованої атаки по Україні в область прилетіли 13 ворожих ракет. Це був ракетний удар з літаків дальньої авіації, які летіли зі східного напрямку. Більшість з них воїни Повітряного командування «Захід» збили.

Внаслідок ракетних ударів три об‘єкти енергетичної інфраструктури в області зазнали критичних ушкоджень. Після атаки без живлення залишилися близько 700 тисяч абонентів Львівщини. Постраждала 1 людина. Чоловік у лікарні, у стабільно важкому стані. Пошкоджені дахи трьох житлових будинків, вибиті вікна в двох житлових будинках, зруйнований один гараж.

Наслідки ракетного обстрілу у селі Солонка біля Львова. Фото: з соцмереж

Енергетики працювали впродовж всієї ночі. Електропостачання і водопостачання на Львівщині відновили. Проте, щоб повністю відновити роботу енергооб’єктів в області до довоєнних показників, потрібно 8-12 місяців.

У зв’язку з ракетними обстрілами Львівської області на території Львова задіяли додаткові авто та піші екіпажі патрульних. Вони стежили за порядком та регулювали дорожній рух на складних перехрестях.

До Львова прибули ще 5 дітей, яких евакуювали через воєнні дії на території України. Вони вихованці одного із закладів Запорізької області. Разом з дітьми приїхали також їхні супроводжуючі.

У Львові в укритті розпочався Форум Creative Spark: Renovate Ukraine. Упродовж трьох днів півсотні спікерів з різних сфер дискутуватимуть щодо розвитку в Україні в умовах війни підприємництва, креативних індустрій і освіти .

У місті Самбір відбулось інспектування закладів обслуговування населення щодо використання російськомовного культурного продукту. Члени Міжвідомчої робочої групи Львівської ОВА роздали листівки та наліпки із нагадуванням про заборону використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області.

Листівки із нагадуванням про заборону. Фото: Львівська ОВА

П’ятикласники Новояворівської школи разом з класними керівниками організували благодійні ярмарки на підтримку захисників України. Діти продавали вироби ручної роботи та різноманітні смаколики. Зібрані понад 35 тисяч грн передали захисникам на ремонт техніки на передовій.

З нагоди Дня святого Миколая, у Львові виплатить матеріальну допомогу в розмірі 10 тисяч грн дітям учасників АТО/ООС, які загинули (зникли безвісти), та Героїв Небесної Сотні, які є мешканцями Львівської міської територіальної громади.

Рівненська область

В ОВА відбулась зустріч з представниками Управління ООН з координації гуманітарних справ в Україні.  Під час наради обговорили гуманітарну допомогу для області та залучення міжнародних партнерів до надання допомоги.

З Рокитнівщини відправили гуманітарну допомогу на деокуповані території Херсонської області. Спільними зусиллями жителі відправили 10 фур картоплі, 6 бусів з продуктами та машину з хлібом, а також будівельні матеріали.

В селі Орв‘яниця на Сарненщині на території місцевого ліцею відкрили поле з штучним покриттям. Його облаштували за кошти, які виділила держава для родини Марії Пешко, матері загиблого Героя із Орв‘яниці Івана Клюйка. 

Тернопільська область

Після ракетних обстрілів близько 90 тисяч споживачів у Тернопільській області залишається без електроенергії.

Система оповіщення у деяких мікрорайонах Тернополя може не працювати через відсутність світла. Крім того, у Тернополі припинили роботу ліфтів. Про це повідомили у міській раді.

Хмельницька область

Внаслідок ракетних ударів по Хмельниччині було пошкоджено об’єкт енергетичної інфраструктури. У зв’язку з цим частково знеструмлено область, призупинено водопостачання. Силами ППО збито 3 крилатих ракети на території області. 2 цивільних отримали поранення внаслідок падіння уламків ракети та були госпіталізовані до лікарні. Стан їх здоров’я задовільний.

Представники ОВА та волонтери з Хмельниччини відвідали місто Ізюм. Волонтери влаштували патріотичний концерт для місцевих. Крім того, привезли партію гуманітарної допомоги (продукти харчування, теплі речі, засоби гігієни, іграшки та книжки для дітей).

Чернівецька область

У Чернівцях ситуація контрольована. За ніч працівники заповнили резервуари, обстежили мережі та провели аварійні ремонти. Відновили роботу 81 котельня, кілька маленьких – відновлять роботу незабаром. Електроенергія у місті є, але діє графік стабілізаційних відключень. Про це повідомили у міській раді.

У зв‘язку із ракетними атаками усі школи Буковини перевели на дистанційну роботу. Про це повідомили в ОВА.

Дві бригади енергетиків з Буковини відновлюють електропостачання на деокупованій Херсонщині. Про це повідомили в АТ Чернівціобленерго.

Чернівці отримали гуманітарну допомогу – 30 електрогенераторів потужністю 3.5 кВ. Допомогу отримали завдяки німецькому фонду «Blau Gelbes Kreuz».

Міжнародна підтримка України в російсько-українській війні (вторгнення росії в Україну)

Швеція заявила, що надасть Україні військову та гуманітарну допомогу на суму понад $350 млн. Військова допомога на суму $286 млн включатиме систему протиповітряної оборони та боєприпаси, але уряд не розголошує, яку саме систему планують надати.

Міністерство оборони Хорватії ухвалило рішення щодо передачі Україні 14 гелікоптерів Мі-8.

Німецький уряд оголосив список військової допомоги, переданої Україні. Зокрема, туди увійшли снаряди для РСЗВ MARS II, важкі тягачі M1070 Oshkosh, кулемети MG3 для броньованих евакуаційних машин. Крім того, Україна отримала 116 польових обігрівачів та датчики захисту від дронів і глушників.

Білий дім запросив у Конгресу $37,7 млрд на допомогу Україні. Допомога включає $21,7 млрд на військову, розвідувальну та іншу оборонну підтримку, $14,5 млрд на гуманітарну допомогу та підтримку функціонування українського уряду, $900 млн на охорону здоров’я та підтримку українців, які проживають у США та $626 млн на підтримку ядерної безпеки України.

Німеччина виділить 1 млн євро невідкладної допомоги Фонду енергетичної підтримки України.

Наприкінці листопада ЄС представить дев’ятий пакет санкції проти росії та білорусі.

В Чехії ухвалили резолюцію, в якій назвали режим, що діє в росії – «терористичним». У резолюції засуджується напад росії на Україну, зокрема удари по обʼєктах енергетичної інфраструктури, і не визнаються результати референдумів, на підставі яких російська влада анексувала частину української території.

Міністр оборони Іспанії, Маргарита Роблес, заявила про план підготовки 2,4 тисячі воїнів ЗСУ у межах нещодавно затвердженої місії ЄС.

США засуджують ракетний терор росії та обіцяють більше ППО. “Ми будемо з Україною стільки, скільки потрібно”, – повідомив радник президента США з питань національної безпеки Джейкоб Салліван.


Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Віта Петренко, Ангеліна Лопатіна

Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska