Війна в Україні сьогодні: останні новини на 02 листопада 2022 (фото)

252 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Що за сьогодні відбулося в Україні, коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Противник намагається утримати тимчасово захоплені території, зосереджує зусилля на стримуванні дій Сил оборони на окремих напрямках. Веде наступальні дії на Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках.

Ворог проводить обстріли підрозділів Сил оборони вздовж лінії зіткнення, здійснює фортифікаційне обладнання рубежів на окремих напрямках та веде повітряну розвідку. Продовжує завдавати ударів по критичній інфраструктурі та помешканнях цивільного населення, порушуючи норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни.

Протягом поточної доби противником завдано 1 ракетний та 12 авіаційних ударів, здійснено понад 25 обстрілів із реактивних систем залпового вогню. 

Вночі ворог знову атакував об’єкти інфраструктури України ракетами та  іранськими ударними БпЛА “Шахед-136” у районах більш як 15 населених пунктів. Серед них – Кременчук Полтавської області, Вугледар і Водяне на Донеччині та місто Сміла Черкаської області.

На Волинському та Поліському напрямках ситуація суттєво не змінилась. Республіка білорусь продовжує підтримувати збройну агресію російської федерації проти України. Продовжує зберігатися загроза завдання нових ударів та застосування ударних БпЛА з території республіки білорусь.

На інших напрямках ворог здійснював обстріли:

на Сіверському напрямку – з мінометів та ствольної артилерії, у районах населених пунктів Гай та Сеньківка Чернігівської області;

на Слобожанському напрямку – з мінометів, ствольної та реактивної артилерії, у районах населених пунктів Вовчанськ, Гатище, Глибока, Дворічне, Козача Лопань та Красне;

на Куп’янському та Лиманському напрямках – з мінометів, ствольної та реактивної артилерії, у районах населених пунктів Берестове, Греківка, Зарічне, Надія та Невське;

на Бахмутському напрямку – з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Бахмут, Бахмутське, Білогорівка, Іванград, Майорськ, Роздолівка, Опитне та Соледар;

на Авдіївському напрямку – з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії, у районах населених пунктів Авдіївка, Водяне, Красногорівка, Мар’їнка, Невельське, Новомихайлівка та Первомайське;

на Новопавлівському напрямку – з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Велика Новосілка, Времівка, Вугледар, Микільське, Павлівка та Пречистівка;

на Запорізькому напрямку – з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії, у районах населених пунктів Білогір’я, Гуляйполе, Кам’янське, Мала Токмачка, Новопіль, Новосілка, Оріхів та Щербаки.

На Південнобузькому напрямку вогневого ураження зазнали райони понад 15 населених пунктів вздовж лінії зіткнення. 

Триває так звана “евакуація” місцевих жителів із тимчасово зайнятих територій Херсонської області. Як особливість, відзначено евакуацію цивільного населення з окремих населених пунктів лівобережної частини Херсонської області. За наявною інформацією, з 31 жовтня поточного року, з населеного пункту Горностаївка розпочато вивезення колаборантів із сімʼями, медперсоналу та обладнання з центральної районної лікарні. 

Місцевим жителям населеного пункту Нова Збур’ївка окупаційна влада дала 3 дні для самостійного виїзду вглиб окупованої території, або на територію російської федерації. Населення попереджене, що з 5 листопада “евакуація” буде примусовою.

Окупаційна влада з 27 жовтня поточного року розпочала “ревізію” обʼєктів промислової сонячної генерації електроенергії. За результатами роботи окупанти погрожують конфіскувати та вивезти обладнання підприємств, власники яких перебувають на підконтрольній українській владі території та відмовляються повертатися на тимчасово окуповану територію.

За уточненою інформацією, у результаті успішних дій підрозділів Сил оборони в Запорізькій області, за попередні дні окупанти доправили близько ста важкопоранених до лікарень у містах Токмак та Мелітополь.

У зв’язку з періодичною загибеллю колаборантів та відмовою від виконання своїх обов’язків противник проводить конкурси на заміщення вакантних посад в органах окупаційної влади на тимчасово зайнятій території Запорізької області.

Авіація Сил оборони поточної доби завдала по ворогу 20 ударів. Під ураження потрапили райони зосередження озброєння та військової техніки, а також позиції засобів протиповітряної оборони противника. 

Підрозділами ракетних військ і артилерією Сил оборони за добу уражено 3 райони зосередження живої сили, озброєння і військової техніки, склад боєприпасів та 3 інших важливих військових об’єкти противника.

росія повертається до зернової угоди. Про це повідомили в міністерстві оборони росії. Країна-окупант отримала письмові гарантії від України щодо невикористання зернового коридору для ведення бойових дій проти рф. Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив у Анкарі, що зерновий коридор для експорту українського продовольства запрацює з полудня 2 листопада, як це було раніше.

Відновлено енергопостачання в Енергодарі. Про це повідомили в “Енергоатомі”. Силами українського персоналу було відновлено теплопостачання та водопостачання, яке було призупинено після постійних обстрілів російськими окупантами Запорізької АЕС. “Зараз працівники Запорізької АЕС продовжують виконувати роботи із запуску систем для відновлення теплопостачання в місті Енергодар. Наразі температура води становить 51 градус за Цельсієм. Цього недостатньо для забезпечення Енергодару теплопостачанням та гарячою водою в повному обсязі. Однак навіть така температура дає можливість уберегти комунальні мережі міста від пошкодження у разі настання холодів”, – йдеться у повідомленні.

Останні події війни на сході України

Харківська область 

Куп’янськ, Дворічну та ще 16 населених пунктів Харківської області обстріляла російська армія, – повідомили у Генштабі. Під обстріли окупантів вдень на Харківщині потрапили пункти поблизу кордону, Вовчанська та Куп’янська.

Вранці окупанти знову обстріляли м. Вовчанськ. Внаслідок обстрілів поранено чотирьох жінок та чоловіка. Крім того, в с. Олександрівка Богодухівського району на міні підірвався та отримав поранення 37-річний комбайнер під час роботи в полі. Усі постраждалі госпіталізовані, їхній стан медики оцінюють як середній. 

Мінна небезпека на Харківщині також зберігається.

85% житлових будинків Ізюму на Харківщині вже з газопостачанням. У місті вже отримали газ 13 000 споживачів. Крім того, фахівці продовжують ліквідацію пошкоджень газових мереж в області. Ліквідовано близько 250 осколкових пошкоджень газових мереж.

Окупанти продовжують терор мирного населення міст і сіл Харківщини, що розташовані біля лінії зіткнення та кордону з рф, – повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.

Протягом минулої доби ворог обстрілював міста Куп’янськ та Вовчанськ та населені пункти Куп’янського, Чугуївського та Харківського районів.

За уточненими даними обласного Центру екстреної медичної допомоги, минулої доби в с. Петропавлівка Куп’янського району внаслідок російського обстрілу поранення отримала мати 25 років та двоє дітей – 4-річний хлопчик та 6-річна дівчинка. Стан матері оцінюють як середній, діти у важкому стані. 

Крім того, в Куп’янському районі з пораненнями госпіталізовано чоловіків 76 та 62 років. У Чугуївському районі зазнав поранень та був госпіталізований 70-річний чоловік. 

Трирічний хлопчик отримав вибухові травми внаслідок російського обстрілу села Петропавлівка Куп’янського району 1 листопада з реактивних систем залпового вогню, – повідомив заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко. Дитину доставили до лікарні.

Триває гуманітарне розмінування звільнених територій. За добу піротехнічні підрозділи ДСНС знешкодили 1216 вибухонебезпечних предметів.

Територія парку дикої природи “Ольхова балка”, який розміщується поблизу села Великі Проходи Дергачівської громади, замінована. Тому перевірити, як тварини пережили окупацію, доглядачі не можуть. Про це повідомив директор розплідника парку Олег Грищенко. За його словами, на 24 лютого в парку перебували 8 сайгаків, 54 муфлони, на реабілітації були три косулі та два борсуки. Наразі доля тварин невідома.

Лише 2 з 9 половецьких баб на горі Кременець в Ізюмі не зазнали пошкоджень під час російської окупації. Одна зі скульптур повністю знищена внаслідок вибуху. Про це розказала реставраторка кераміки та скла Світлана Єханова. За її словами, наразі половецьких баб законсервували на зиму, а зруйновану забрали.

Донецька область

Військові рф розгорнули додатковий шпиталь в районі Завітного Бажання Донецької області, який на цей час переповнений пораненими військовослужбовцями окупаційних військ. Про це повідомили у ранковому зведенні Генштабу ЗСУ.

Жителі Донеччини з 2 листопада можуть евакуюватися поїздом до Тернопільської області. Понад 5,5 мільйонів гривень виплатили жителям, які вирішили евакуюватися з Донецької та інших областей. Такі виплати здійснюють у мобільних відділеннях “Укрпошти” на станціях прибуття евакуаційних поїздів у Хмельницькій, Львівській, Тернопільській та Дніпропетровській областях.

За добу російські військові обстріляли із ракетних систем, “Градів”, артилерії, мінометів 15 населених пунктів Донецької області та зруйнували і пошкодили 24 житлові будинки.

За минулу добу росіяни вбили 4 цивільних на Донеччині: 2 у Торському, 1 у Бахмуті та 1 у Колодязях. Крім того, правоохоронці виявили тіло 5 цивільних, загиблих під час окупації, у Рубцях. Ще 10 людей отримали поранення, повідомив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко.

Вночі росіяни вели обстріли на ділянках фронту від Авдіївки до Лимана.

На Донецькому напрямку вранці пролунав вибух у Желанному Очеретинської громади – частково пошкоджено електропостачання. Також зранку відбувся масований артобстріл старої частини Авдіївки – наслідки встановлюються.

На Горлівському напрямку найбільше постраждав Торецьк – вночі росіяни поцілили у міську лікарню, пошкодили хірургічний корпус та пологове відділення. Крім того, внаслідок обстрілу пошкоджено 3 приватні будинки, 2 багатоповерхівки, адмінбудівлю і гаражі. 

Також були поодинокі прильоти у Соледарській та Часовоярській громадах: у Парасковіївці пошкоджено 3 приватні будинки, у Часовому Яру пошкоджено щонайменше 4 будинки – без жертв.

На Лисичанському напрямку тривають обстріли Торського і Зарічного Лиманської громади. Наслідки встановлюються.

Наслідок обстрілів на Донеччині. Фото: телеграм-канал очільника Донецької ОВА Павла Кириленка

В тимчасово окупованому Маріуполі підготовка до опалювального сезону провалилася. Окупанти роздали жителям електрообігрівачі, а згодом показали по місцевому телебаченню сюжет, що не можна вмикати обігрівачі разом з іншими електроприладами, розповіли у міськраді.

Луганська область

У тимчасово окупованому селі Комишне, що поблизу Станиці Луганської, окупанти відкрили тимчасовий притулок для біженців, яким не виплатили компенсації за зруйноване житло, – повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай. Окупанти виплатили гроші за зруйноване нерухоме майно 38 жителям Сєвєродонецька та 100 мешканцям Рубіжного.

Ситуація з житлом на Луганщині. Фото: з соцмереж

Авіація Сил оборони минулої доби завдала по ворогу 33 удари. Під ураження потрапили 26 районів зосередження озброєння та військової техніки, а також 7 позицій зенітних ракетних комплексів противника.

Протягом минулої доби українські воїни збили гелікоптер, 2 БпЛА типу «Орлан-10», 6 ударних БпЛА «Шахед-136» та 2 – типу «Куб»

Підрозділи ракетних військ і артилерії Сил оборони за минулу добу уразили 4 райони зосередження живої сили, озброєння і військової техніки, 3 склади боєприпасів та 6 інших важливих військових об’єктів противника.

Із різних видів озброєння окупанти обстріляли на Куп’янському та Лиманському напрямках Греківку, Макіївку, Надію, Невське.

Що відбувається зараз на півночі України

Київська область

Голова МЗС Іспанії Хосе Мануель Альбарес відвідав Макарів. Про це повідомив керівник Київської ОВА Олексій Кулеба. Пан Альбарес особисто побачив руйнування, які завдала російська армія області. Разом із міністром до України приїхала іспанська група криміналістів, яка допоможе документувати злочини рф на теренах нашої країни.

Голова МЗС Іспанії Хосе Мануель Альбарес в Макарові. Фото: Олексій Кулеба

Вночі силами винищувальної авіації підрозділів протиповітряної оборони та підрозділів, які безпосередньо обороняють об’єкти на підступах до столиці, знищено 6 “Шахедів”. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.

На Київщині 16 тисяч осель залишаються без електропостачання після завданих росією терористичних ударів по енергетичних об’єктах. В Київській ОВА повідомили, що планують протягом дня відновити електропостачання для всіх абонентів.

В Україні судитимуть двох чеченських командирів, які організовували вторгнення на Київщину. Про це повідомили в Офісі Генерального прокурора. Встановлено, що під керівництвом одного з обвинувачених чеченські військові армії рф напали та захопили Бородянський психоневрологічний інтернат – пацієнтам і персоналу медзакладу не давали можливості виїхати, позбавили їжі та води. Інший обвинувачений утримував цивільних у нелюдських умовах в підвалах будинків у Гостомелі та використовував їх як “живий щит” для прикриття бойових дій проти ЗСУ.

На Київщині є 425 спеціальних сховищ, які можуть захистити від радіаційної загрози. Вони розташовані під землею, мають два входи та виходи, вентиляцію. Про це повідомив керівник Київської ОВА Олексій Кулеба. На випадок ядерної загрози укриття обладнають радіоприймачами.

Понад 1000 дров’яних опалювальних печей нададуть Київщині за сприяння Київської обласної організації Товариства Червоного Хреста України. Наразі вже доставлено 276 печей, які будуть розподілені відповідно до сформованих потреб Бородянської, Пісківської, Іванківської та Поліської територіальних громад.

В Бучі відновлять вулицю, на якій було знищено колону російської техніки на початку повномасштабної війни, – повідомив міський голова Анатолій Федорук. В межах проєкту «Вулиця Вокзальна» планують відбудувати 11 будинків та ще 20 відновити. Проєкт реалізує американська організація GEM за фінансової підтримки фонду Говарда Баффетта (HGBF).

Вулиця Вокзальна після звільнення міста у квітні 2022 року. Фото: з соцмереж

В Києві відкриється спеціалізований центр для роботи з дітьми, які постраждали від насильства або стали свідками подібних злочинів, – повідомили в КМДА. Крім того, у закладі працюватиме медичний кабінет, де здійснюватимуть медогляд для судової медицини та надаватимуть терапевтичну допомогу. 

Інсталяцію, зібрану з цеглин та каміння зі зруйнованих будівель на Київщині та Чернігівщині, створили активісти Repair Together та Kinburnlife спільно з київським закладом «Хармс». За словами організаторів, інсталяція має на меті закликати українців фінансово підтримувати відбудову та захист природи, а також за можливості долучатися до волонтерства.

Житомирська область

У Житомирі є план економії електричної енергії, який застосують у разі потреби, – повідомив міський голова Сергій Сухомлин. Він включає в себе різні заходи – зниження тиску подачі води, відключення світла в окремих районах міста, зміни графіку роботи установ і організацій. Також місто планує придбати генератори для підприємств критичної інфраструктури та робить запаси пального.

В місті закуплять транспортні картки для переселенців. З цією метою Житомирська міська рада виділила з місцевого бюджету 350 тисяч гривень. Придбати планують майже 10 тисяч карток.

7 пунктів обігріву, які назвали «Пункти Незламності», облаштують у Бердичеві. В міській раді повідомили, що розташовані вони  будуть здебільшого в навчальних закладах, де люди зможуть знайти захист у разі надзвичайної ситуації, отримати теплі напої та їжу, доступ до інтернету, живлення для мобільних та першу медичну допомогу.

Сумська область

Минулої доби під ворожим вогнем опинилися Великописарівська, Миропільська, Юнаківська, Глухівська, Шалигинська, Новослобідська, Есманьська і Зноб-Новгородська громади Сумщини. Як повідомили в ДПСУ, противник наносив вогневі ураження із застосуванням мінометів, БПЛА, ствольної та реактивної артилерії. Загалом зафіксовано більше 100 ударів.

Внаслідок обстрілів Новослобідської громади поранено чоловіка, пошкоджено два будинки мирних мешканців, загинула свійська худоба. В Юнакіївській громаді пошкоджено енергосистему.

Вночі та вранці росіяни здійснили 7 обстрілів 5-ти прикордонних громад області – зафіксовано більше 30 вибухів та постріли зі стрілецької зброї. Як повідомив керівник Сумської ОВА Дмитро Живицький, удари завдавалися по Миропільській, Есманьській, Зноб-Новгородській, Шалигінській та Есманській громадах.

Наслідки  російських обстрілів в Новослобідській громаді. Фото: ДПСУ

Ситуація в області стабільна та контрольована, – повідомили в Оперативно-тактичному угрупуванні «Суми». Ворог здійснює провокаційні обстріли та отримує гідну відсіч від українських захисників. Ознак формування військових частин чи угруповань на північному напрямку не виявлено.

На Сумщині продовжується відновлення об’єктів, які постраждали від російської агресії. Для відновлення пошкоджених домівок в Сумській громаді закупили вікна на 3,3 млн грн. За кошти місцевого бюджету в Охтирці планують відновити 5 багатоповерхівок – наразі триває капітальний ремонт у трьох з них.

7 автономних бензинових генераторів передав до Глухова Міжнародний Червоний Хрест. Технічна допомога буде розподілена між сільськими амбулаторіями та фельдшерсько-акушерськими пунктами, що дозволить надавати людям допомогу навіть у разі пошкодження російськими терористами центрального енергоживлення.

Чернігівська область

Вчергове під ворожим вогнем опинилися прикордонні громади Чернігівщини, – повідомили в ДПСУ. За минулу добу зафіксовано мінометні удари по територіях Городнянської та Новгород-Сіверської громади – загалом 18 вибухів. Безпілотні літальні апарати ворога скинули 2 вибухові пристрої на територію Семенівської громади.

На Чернігівщині 78 безробітних залучили до суспільно корисних робіт в межах урядової ініціативи «Армія відновлення», – повідомив керівник обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус. У листопаді до таких робіт планується залучити ще понад 200 підопічних служби зайнятості.

В обласному центрі триває відновлення Чернігівського центру соціально-психологічної реабілітації дітей. На його відбудову та облаштування укриття з державного резервного фонду виділено понад три мільйони гривень. Доки що 30 вихованців закладу, яких евакуювали ще в березні, перебувають у санаторії в Івано-Франківській області.

В Чернігові на фінішній прямій знаходиться капітальний ремонт будинку на вулиці Чорновола, 15 – триває ремонт у трьох під’їздах, які були пошкоджені внаслідок російського авіаудару. Загалом з міського бюджету виділено вже понад 210 млн грн на капітальні ремонти понад 100 пошкоджених російською армією багатоквартирних будинків і поточні ремонти майже 700 будинків.

Пошкоджений російським авіаударом будинок на вулиці Чорновола в Чернігові, березень 2022 року. Фото: DIMITAR DILKOFF/AFP via Getty Images

Останні події в центральних областях України

Дніпропетровська область

Українські захисники збили над областю 6 ворожих дронів-камікадзе. Це була найбільш масована ворожа атака безпілотниками на регіон за час повномасштабної війни. Вчора пізно ввечері з РСЗВ окупанти вдарили по Нікополю. 

На ранок росіяни завдали удару й по Червоногригорівській громаді, що на Нікопольщині. Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

Вінницька область

Повнопривідний позашляховик Mitsubishi відправили на передову газовики Вінниччини. Автівку придбали завдяки споживачам. 880 клієнтів АТ “Вінницягаз” з середини серпня купували газове обладнання та аксесуари в рамках акції “Авто для ЗСУ”. На автівку зібрали понад 67 тисяч гривень.

Синьо-жовті ляльки з ниток робить 10-річна вінничанка Кіра Король. Декілька таких через волонтерів передала українським захисникам на передову та у військовий госпіталь. Сьогодні дівчинка свої ляльки продає, а виручені гроші спрямує на потреби ЗСУ.

Кіровоградська область

У Кропивницьку  діти з інвалідністю ГО “Серце матері” та їхні батьки роблять окопні свічки для українських бійців. Свічки виготовляють тисячами і передають на передову.

Полтавська область

На Полтавщині знищили три дрони-камікадзе «Shahed-136». Це зробили близько опівночі. Про це повідомило  Оперативне-тактичне угруповання “Суми”.

На Полтавщині передали 400 буржуйок  військовим. Це перша партія. Незабаром буде виготовлено та відправлено ще 800 буржуйок. Близько 15 місцевих підприємств допомогли з матеріалами й виготовленням пічок, які зігріватимуть наших бійців на фронті. Про це повідомив голова Полтавської ОДА Дмитро Лунін.

Буржуйки для військових. Фото: голова Полтавської ОДА Дмитро Лунін

Черкаська область

На Черкащині вночі сили ППО збили два дрони “шахіди”. Один влучив в об’єкт інфраструктури.  Про це повідомив голова Черкаської ОДА Ігор Табурець.

Свіжі новини з фронту південних областей України

Запорізька область

На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін, противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів, – повідомили у ОВА. 

Поліція області отримала 38 повідомлень про руйнування цивільної інфраструктури. Ворог обстріляв Гуляйполе, Оріхів, Микільське, Малі Щербаки, Павлівку, Малинівку, Степногірськ, Степове, Новоандріївку, Дорожнянку, Ольгівське, Новоданилівку, Щербаки, Залізничне, Малу Токмачку, Полтавку. Російські агресори завдавали ударів з важкої артилерії та РСЗВ по домівках мешканців Оріхова та Гуляйполя, а також по селах району. Зокрема, за повідомленням ДСНС через постійні обстріли російської армії Оріхів вже зруйнований на 70%. 

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 212 осіб, з них 36 діти.

Піротехніки ДСНС виявили 1 бойовий елемент та 1 одиницю безпечних залишків ЗРК С-300, 7 одиниць залишків реактивної системи залпового вогню “Град” та 2 касетних боєприпаси у населених пунктах Запорізького і Пологівського районів. Для гуманітарного розмінування і надання допомоги залучалося 48 рятувальників та 14 одиниць техніки.Також рятувальники здійснили підвіз 10 тонн технічної води у Гуляйполі.

Рятувальники тушать пожежу в Запорізькій області. Фото: ДСНС

Росіяни незаконно вивезли із тимчасово окупованих Енергодара та Кам’янки 300 українських дітей до регіонів рф та Криму та не повертають їхнім батькам. Крім того, окупанти намагаються депортувати дітей і з Мелітополя, – заявив мер міста Іван Федоров. 

За повідомленнями мера, терор українського населення окупаційні війська проводять і через військову цензуру, перевіряючи телефони на наявність проукраїнського контенту. Також через некваліфіковане проведення окупантами газопроводу стався вибух газової труби у Бердянську. Росіяни проводять примусову мобілізацію, загалом вже залучено 8 тисяч людей. В закладах освіти окупанти обшукують особисті речі дітей, не випускають на перервах, не пускають батьків до шкіл. Крім того, незаконно було привласнено підприємства Мелітополя. На території регіону також продовжується мародерство: вивозять обладнання з понад 450-и баз відпочинку у Кирилівці.

Окупанти почали невідоме будівництво біля сховища відпрацьованого ядерного палива на Запорізькій АЕС. Державною інспекцією ядерного регулювання України встановлено порушення стандартів ядерної та радіаційної безпеки на майданчику сухого сховища відпрацьованого ядерного палива, яке є однією із семи ядерних установок на АЕС. Йдеться, зокрема, про самовільне будівництво невідомої споруди окупаційними силами рф та недопуск персоналу ЗАЕС до місця виконання цих робіт.

ДП «НАЕК «Енергоатом» провів попередній аналіз наслідків окупації Запорізької АЕС та інших підрозділів, розташованих в Енергодарі. За його результатами, станом на 1 листопада 2022 року загалом вартість руйнованих і пошкоджених окупантами майна й інфраструктури Запорізької АЕС перевищує 28 млрд грн, що становить приблизно 690 млрд доларів. Остаточний розмір втрат і збитків, завданих Запорізькій АЕС росією, буде визначений після деокупації станції та повної перевірки й інвентаризації всього майна.

Вид на АЕС зі зруйнованої будівлі. Фото: Енергоатом

Запорізька АЕС завдяки українському персоналу запустила теплопостачання Енергодару, – повідомляють в “Енергоатомі”. Також у житлових будинках з’явилася гаряча вода. Це стало можливим після переведення двох блоків станції у стан гарячого зупину. Наразі температура води становить 51 градус за Цельсієм, але цього недостатньо для забезпечення теплопостачанням та гарячою водою в повному обсязі. Однак навіть така температура дає можливість уберегти комунальні мережі міста від пошкодження у разі настання холодів. Ще з травня тепло- та водопостачання міста забезпечує Запорізька АЕС, а не Запорізька ТЕС, яку через терористичні дії російських окупантів було зупинено. 

Миколаївська область

Ворог завдав ударів по сільськогосподарському підприємству Шевченківської громади, касетними снарядами по двох населених пунктах Галицинівської громади, одна людина отримала поранення. Детальна інформація щодо руйнувань та постраждалих уточнюється, – зазначив очільник військової адміністрації. Внаслідок ворожого обстрілу пошкоджено також житлові будинки Первомайської, Широківської громад. Внаслідок влучання боєприпасів загорівся будинок. Також влучання були в раніше зруйновані будівлі. Тривають обстріли й Березнегуватської громади, інформація щодо пошкоджень уточнюється. Також речник ОК “Південь” Владислав Назаров повідомив, що армія рф застосувала ударні дрони-камікадзе типу “Ланцет” у Миколаївському районі Миколаївщини.

Загалом в миколаївських лікарнях знаходяться 356 громадян, що постраждали від атак окупантів на Миколаївщину. Ще 52 постраждалих отримали допомогу амбулаторно, йдеться в повідомленні голови облради Ганни Замазєєвої. 

Датські компанії допомагають Миколаївщині у відновленні роботи тепло- та водопостачання, – повідомили у Міністерстві розвитку громад та територій України. Найближчим часом данські партнери планують передати ще 13 помп та 25 систем зворотного осмосу. Також, коштом на екстрене відновлення в умовах війни, від Данії до Миколаєва надійшла партія будівельних матеріалів. Це ОSB-плити, цвяхи, електричні циркулярні пили, перфоратори та інші матеріали для аварійного ремонту систем опалення та водопостачання.

Одеська область

Російська армія повернула в Чорне море корабель з ракетами типу “Калібр”. Про це повідомили в ОК “Південь”. Серед десяти кораблів, які маневрують біля кримського узбережжя, зафіксували один надводний ракетоносій, споряджений 8-ма “Калібрами”. Також сили ППО над морем збили 3 російські ракети Х-59, які випустили по Одещині. За даними військових, росіяни намагалися атакувати південь області з літаків Су-30 з напрямку Чорного моря.

До портів Одещини має пройти 8 суден з сільгосппродукцією в межах “зернового коридору”, повідомив Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков. Також російська сторона заявила про відновлення участі в угоді. Загалом, “Зерновий коридор” забезпечив експорт 162 415 тонн зернових вантажів, а у жовтні було оброблено 86 500 тонн експортних зернових вантажів, повідомляють в державному підприємстві “Порт “Южний”. 

Одеський муніципалітет визначив 141 місце для облаштування стаціонарних пунктів обігріву у 67 сховищах, 68 закладах освіти, а також мобільні пункти обігріву. Про це на зустрічі з головами ОСББ міста сказав мер Одеси Геннадій Труханов. Міськзелентрест вже заготовив 400 кубічних метрів дров. 

Херсонська область

На звільнених від російської окупації населених пунктах Херсонської області поліція фіксує воєнні злочини, скоєні армією рф. Зокрема, на території Високопільської громади через постійні обстріли військами рф селяни не зібрали та втратили врожай зернових цього року. Також зірвана посівна кампанія 2023 року.

У херсонських магазинах торгують іранськими товарами, повідомив Центр національного спротиву. Зазначається, що на поличках багатьох магазинів Херсона поруч із продуктовими товарами з так званих “лднр” та росії стоять товари з Ірану. Таким чином покривається дефіцит продуктових товарів, які вже не виробляються або не імпортуються у рф. 

Товар, придбаний в Херсоні. Фото: Центр національного спротиву

Міський голова окупованого Скадовська Олександр Яковлєв заявляє, що евакуації місцевих жителів до анексованого Криму або на територію росії не відбувається. Про це він сказав проєкту Радіо Свобода. Тим часом в місті залишається 30% населення. Разом із цим, за його даними, йде активне заселення порожніх квартир військами рф. 

У Херсоні окупанти розграбовують найбільше підприємство легкої промисловості, повідомляє Ярослав Янушевич, голова Херсонської ОВА. На підприємстві ТОВ «Швейна компанія «ВІД» шили формений одяг для силових структур. Наразі окупанти фурами вивозять звідти швейні машини, розкрійні столи, вишивальні машини, комп’ютерну техніку та інше обладнання. Через цей грабунок завдано збитків близько 200 тис. доларів США. Крім того, компанія має ще п’ять філій на тимчасово окупованих територіях, які також поступово розграбовуються загарбниками.

Також Янушевич провів презентацію «Інтерактивної мапи руйнувань агросектору України». За його даними, загалом Херсонська область забезпечувала 3,5% загальнодержавного обсягу вирощування зерна та посідала перше місце в Україні з вирощування рису, протягом 10 років область була лідером зі збирання плодово-овочевих і баштанних культур, які також йшли на експорт. Але через окупацію російськими військами, наразі 70% сільгоспземель області потребують розмінування, а 60% агропідприємств зазнали руйнувань.

Очільник ОВА  підтвердив інформацію, що у Новій Каховці російські окупанти провели примусову депортацію населення вздовж берега Дніпра, а поблизу будинків розміщують інженерні укріплення та мінно-вибухові загородження, куди заселяють російських військових. У прифронтових населених пунктах армія рф припиняє роботу торгових точок і лікарень: у Голій Пристані росіяни крадуть із медзакладів машини швидкої допомоги, обладнання та ліки. За словами Янушевича, лікарі відмовилися від оголошеної агресорами “евакуації”, але для надання медичної допомоги мешканцям зараз немає умов та обладнання. З 4 листопада окупанти погрожують закрити ринок, а потім продуктові магазини. 

У Новій Каховці російські військові пограбували картинну галерею імені Альбіна Гавдзинського. Про це повідомили у Новокаховській міській раді. З картинної галереї масово вивезли твори живопису, графіки, скульптури. Загалом в музеї зберігалося понад тисячу творів мистецтва, серед них 297 картин, які заслужений художник України Альбін Гавдзинський подарував Новій Каховці.

Останні новини на сьогодні в західних областях України

Волинська область

У Луцьку упродовж десяти днів зібрали понад 600 кілограмів російської макулатури.Її вже відправили на переробку.

Закарпатська область

В ОВА відбулась зустріч з делегацією Естонської Республіки на чолі з Першим віце-спікером Парламенту Хелір-Валдор Сеедер. Мова йшла про співпрацю в умовах війни, а також про реалізацію пілотного проєкту щодо запровадження е-черг на кордонах у межах області.

Івано-Франківська область

В Івано-Франківську відбулося засідання Всеукраїнського “круглого столу” «Паліативна допомога в Україні та світі. Актуальні питання надання паліативної та хоспісної допомоги в Україні в умовах воєнного стану: розвиток, проблеми та шляхи їхнього вирішення».

Міжнародні партнери передали гуманітарну допомогу 13 громадам Коломийського району. Зокрема це м’ясні консерви (9 палет), цукор (21 палета), макарони (12 палет), борошно (9 палет), пледи та ковдри (10 палет), памперси (2 палети), санітарно-гігієнічні засоби (4 палети).

Львівська область

ВПО у Львові запрошують пройти опитування щодо потреб у житлі. Опитування проходить в рамках проєкту New European Bauhaus Modular Refugee Settlement. Мета якого – розроблення зручного середовища проживання ВПО.

350 ноутбуків отримають заклади профтехосвіти Львівщини для якісного онлайн-навчання. Загальна вартість ноутбуків – 4,5 млн грн. Цю техніку передала громадська організація Junior Achievement Ukraine, щоб підтримати українську молодь та освітній процес в умовах повномасштабної війни. Ноутбуки отримали від компанії «HP» із ліцензійним програмним забезпеченням Microsoft, яке встановила компанія Avanade. Із доставкою цієї допомоги в Україну допомогла компанія UPS.

Мерія Львова закупила та передала ще 2 джипи для військових. Автівки передали в межах міської програми про купівлю 30 авто для потреб захисників.

Дрогобицька районна військова адміністрація передала 3 автомобілі в межах ініціативи «1 000 автомобілів свободи». Два позашляховики відправились на передову, а карета швидкої допомоги допомагатиме українським медикам рятувати життя. До передачі автівок долучились Благодійний фонд «КОЛО» та Спілка безпеки управління «Антикорупція».

Міський голова міста Стрій Олег Канівець вручив українському захиснику Андрію Кориневичу відзнаку «За честь та мужність місто Стрий». Зазначимо, нещодавно після оборони «Азовсталі» в Маріуполі та ще чотирьох місяців російського полону Герой повернувся до рідного міста Стрий.

Півтисячі ВПО взяли участь у проєкті «Мандруй Львівщиною. Історія другої домівки». Упродовж двох місяців тривали мандрівки туристичними локаціями Львівської області. За цей час організували 23 виїзди до Львова, Тустані, Крехова та Звенигорода. Проєкт започаткували управління туризму та курортів Львівської ОВА спільно з Мальтійською службою допомоги.

Рівненська область

У 40 громадах Рівненщини стартував опалювальний сезон. В обласному центрі тепло в будинки розпочнуть подавати 3 листопада. Про це повідомив голова Рівненської ОВА Віталій Коваль.

Голова Рівненської ОВА Віталій Коваль підписав розпорядження про залучення безробітних до суспільно-корисних робіт. Таким чином, територіальні громади та військові зможуть залучати жителів до виконання тієї роботи, яка потрібна на їхній території. За це зареєстровані безробітні отримуватимуть мінімальну зарплату – 6 700 грн. Це більше ніж допомога по безробіттю.

У Рівненському обласному волонтерському штабі виготовили 1 500 окопних свічок. Частину з них вже передали на передову. Тим часом волонтери продовжують працювати над новою партією.

Окопні свічки. Фото: Рівненська ОВА

Тернопільська область

Митець із Харкова, який знайшов тимчасовий прихисток у Козові, створив у подарунок місту скульптуру у вигляді двох долонь, що пробиваються із землі. Встановили її на острівці біля річки Коропець. Між долонями посадили “дерево життя”, символ України калину.

Скульптура на згадку про полеглих у війні. Фото: з соцмереж

Музей у Збаражі поповнився речами окупантів.  Тернопілянин Сергій передав до фондів музею шоломи, наплічник та паски росіян.

Нові експонати музею. Фото: з соцмереж

32 громади у Тернопільській області вже розпочали опалювальний сезон. Про це повідомили в ОВА.

4 листопада у Тернополі розпочнеться опалювальний сезон. Про це повідомили у Тернопільській міській раді.

Хмельницька область

Геріатричний пансіонат отримав для підопічних допомогу від штабу Хмельницької ОВА. Працівники штабу передали в підтримку для ветеранів війни і праці необхідні засоби особистої гігієни. Зазначимо, у пансіонаті наразі перебувають, крім постійних мешканців, люди, які були змушені покинути рідну домівку через активні бойові дії в країні. 

Чернівецька область

На Буковині створять Штаб для координації роботи пунктів обігріву та надання допомоги населенню. Про це йшлося під час засідання обласного оперативного Штабу з питань підготовки до осінньо-зимового періоду.

Освітнім закладам Буковини передали 496 ноутбуків. Це стало можливим завдяки співпраці Міністерства освіти і науки України, компанії «Google» та Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО).

У Чернівцях відбудеться місяць європейського кіно. Його проведуть у співпраці з Odesa International Film Festival. Показ фільмів стартує 4 листопада і триватиме до 29 грудня. Про це повідомляє Культурно-мистецький центр.

Міжнародна підтримка України в російсько-українській війні (вторгнення росії в Україну)

Україна від лютого отримала понад €41 млрд військової допомоги. Найбільшу частку допомоги у співвідношенні до власних військових витрат надали Латвія, Естонія, Литва та Польща.

США виділили $55 млн на інфраструктуру теплопостачання в Україні та $47,6 млн на розмінування. У Держдепартаменті США зазначили, що допомога передбачає зокрема відправку понад 1 600 генераторів, систем очищення води та іншого обладнання для обігріву.

ЄС надасть €25,5 млн на забезпечення термінових енергетичних потреб України.

Іспанія підготувала новий пакет військової допомоги для України. Він включає батарею зенітно-ракетного комплексу Aspide та ракети до неї, чотири системи ППО Hawk, протитанкові ракетні комплекси, гармати та снаряди до них, 30 машин швидкої допомоги та генератори для енергозабезпечення госпіталів.

До Києва приїхали експерти МВС Іспанії для підготовки розслідування воєнних злочинів рф. Про це заявив міністр закордонних справ, Європейського Союзу та співробітництва Іспанії Хосе Мануель Альбарес Буено.

Британія відправила ЗСУ понад 195 тисяч комплектів зимового однострою. Окрім зимового спорядження, українські бійці отримають комплекти з надання першої медичної допомоги та елементи захисту.

Німеччина надасть Україні 500 автомобілів для патрулювання кордону, 22 з них вже прибули до України Про це йдеться в оновленому переліку військової допомоги, опублікованому на сайті уряду Німеччини.

Єврокомісія разом із Енергетичним співтовариством ЄС (ENTSO-E) створила Фонд енергетичної підтримки України.

Близько 70 норвезьких інструкторів продовжують навчати українських військових. До навчання залучили інструкторів Сил швидкого реагування, з механізованого батальйону «Телемарк» бригади «Норд» Сухопутних військ Збройних Сил Норвегії. Зазначимо, що цієї осені підготовку пройдуть 10 тисяч військових. Наступного року планується навчити ще 19 000. Тоді інструктори з Норвезької національної гвардії також візьмуть на себе частину навчання.

Британські інструктори провели практичне заняття з розмінування для бійців НГУ. Під час тренінгу бійці навчалися виявляти мінні пастки, розпізнавати вибухонебезпечні предмети та надавати першу медичну допомогу.

Велика Британія підтвердила, що від початку російського військового вторгнення вона допомагає Києву відбивати кібератаки росії. В першу чергу Велика Британія допомагала державним органам України захищатися від хакерів, обмежувала доступ до життєво важливих мереж та критичної інфраструктури, а також постачала передове апаратне та програмне забезпечення для підтримки кібербезпеки, таке як брандмауери.

​​Кораблі під прапором Туреччини продовжать вивозити сільгосппродукцію з України, незважаючи на призупинення участі росії у зерновій угоді. Про це заявив міністр оборони Туреччини Хулусі Акар.

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив в Україну понад 700 тисяч доз вакцини для профілактики дифтерії та правця зі зменшеним вмістом антигена (АДП-М), яку використовують для дітей після 6 років та дорослих.

Британія ввела санкції проти чотирьох російських олігархів за фінансування війни.

Кіпр скасовує безкоштовні візи для росіян. З 1 грудня оформлення віз коштуватиме 80€ на дорослого та 40€ на дітей.

У Британії подали позов проти пригожина та пвк “вагнера” за тероризм в Україні. Позов було анонсовано у вівторок у Палаті громад. В Британії очікують, що аналогічні процеси проти пригожина та пвк “вагнера” можуть початися і в інших країнах.

Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Віта Петренко, Ангеліна Лопатіна

 

Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska