Заява Ліги Вільних Націй, щодо скликання З’їзду народних депутатів РФ у Польщі

З відкритих джерел стало відомо про ініціативу скликання З’їзду народних депутатів у місті Яблонна, Польща (4 – 7.11.2022). Делегати З’їзду – представники депутатського корпусу Росії різних років і різних рівнів, що обиралися на міжнародно-визнаних виборах. Їхня спільна платформа – неприйняття війни між Росією та Україною, що почалася в 2014 році, і готовність змінити суспільно-політичний устрій, який встановився в РФ. Організатори заходу анонсували ухвалення “Декларації про конституційні принципи Вільної Росії після повалення путінського режиму”, “переліку першочергових рішень постпутінського російського уряду” тощо.

 

Беручи до уваги цю новину:

 

🔹 Ми не можемо не відзначити того факту, що вибори до Росії зникли задовго до 2014 року. Національні політичні партії було заборонено ще за 13 років до анексії українського Криму. Таким чином, незважаючи на те, що РФ, згідно зі своєю ж конституцією, є федерацією, а більшість національних республік у складі РФ – державами з власними конституціями, парламентами та урядами – ми вже не перше десятиліття позбавлені можливості представляти та захищати наші інтереси у представницьких органи влади.

 

🔹 Констатуємо, що РФ як держава зайшла надто далеко як у своїй національній політиці (звеличуючи статус російського народу як обраного зі спеціальним статусом у Конституції РФ), так і у зовнішній – повністю знищивши правовий простір федерації. На сьогодні не існує чітких і легітимних кордонів РФ, немає і легітимних представницьких органів – оскільки у Федеральних зборах присутні «депутати» та «сенатори», які нібито делегуються незаконно анексованими чужими територіями.

 

Виходячи з викладеного, ми представники національних та регіоналістських рухів, об’єднаних до Ліги Вільних Націй, заявляємо наступне:

 

  1. Ми не визнаємо жодних політичних сил та центрів, які виправдовуватимуть збереження РФ у її сучасному вигляді. Ми не потребуємо арбітрів із Москви – ні від влади, ні від опозиції. Ми відкриті для діалогу та контактів лише з тими, хто публічно підтримує право поневолених народів на створення незалежних держав.

 

  1. Переустанова РФ не може відбуватися за принципом «відрізати те, що було захоплено силою, та провести нові вибори». Справа не у виборах, а у самій природі російської державності – вона імперська і випромінює агресію до своїх сусідів. Це означає, що ми, представники національних республік та регіонів, маємо право самостійно визначати свою долю. Якщо на певних землях є дискусія про незалежність – нехай люди самі проведуть цю дискусію, нехай самі вирішать у які конфедерації чи союзи збиратися, без втручання федеральних сил – чи це влада чи опозиція. Будь-які спроби «миротворчості», прагнення повчати нас про те, як реалізувати своє право на самовизначення будуть відкинуті нами, а за нав’язливості – отримають силову відповідь.

 

  1. Процес формування нової Російської держави має бути добровільним, і відбуватися виключно з урахуванням тих суб’єктів, законодавчі органи яких висловляться за входження у нову федерацію. Усі федеральні партії, представлені сьогодні у федеральних органах влади, мають бути заборонені як такі, що сповідують людиноненависницьку ідеологію, що призвела до багатотисячних жертв та мільйонних потоків біженців. Для цього законодавчі органи суб’єктів колишньої федерації мають бути переобрані демократично шляхом відкритого та таємного голосування за участю національних та регіональних політичних партій. Жодного входження до «оновленої Росії» автоматично, «у спадок» бути не може.

 

Звернення підписали представники національних рухів:

 

Башкирського

Руслан Габбасов, керівник Башкирського Національного Політичного Центру (БНВЦ)

Ільшат Кинзябаєв, член БНПЦ

Бурятського

Раджана Дугар-ДеПонте, представник Бурятського демократичного руху “Ерхетен” у США

Козачого

В’ячеслав Дьомін, старійшина Козачого національно-визвольного руху

Ойрат-Калмицького

Арсланг Санджієв, голова Конгресу ойрат-калмицького народу

Еренцен Доляєв, заступник голови Конгресу ойрат-калмицького народу

Батир Боромангнаєв, заступник голови Конгресу ойрат-калмицького народу

Володимир Довданов, заступник голови Конгресу ойрат-калмицького народу

Альберт Шарапов

Татарського

Рафіс Кашапов, Віце-прем’єр-міністр уряду незалежного Татарстану у вигнанні, один із співзасновників руху «Вільний Ідел-Урал»

Фарит Закієв, голова Всетатарського громадського центру

Нафіс Кашапов, Віце-прем’єр-міністр уряду незалежного Татарстану у вигнанні

Іршат Хабі

Чеченського

Хамзат Грозний, політичний емігрант у Франції з Чеченської Республіки Ічкерія

Ерзянського

Болянь Сиресь

Віталій Ромашкін

Ожомасонь Кірдя

 


Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard