УЖВ Поради від психолога. Техніки заспокоєння

Коли наші реакції на події та навколишній світ стають занадто емоційними, в допомогу стануть техніки саморегуляції, які направлені на заспокоєння надмірно активованої нервової системи. З деякими Ви вже знайомі з наших попередніх статей. Сьогодні ми познайомимось з новими, які теж є дієвими у боротьбі зі стресом.

 

  1. Що робити, якщо у вас внаслідок сильного стресу/переживання раптом неконтрольовано почало тремтіти все тіло? По-перше, не лякайтесь, це нормальна реакція на шок. Таким чином організм скидає зайву напругу й ніби «будить» Вас зі стану заціпеніння. Не потрібно намагатись стримати та заспокоїти своє тіло. Можна просто дочекатись поки це мине, а можна допомогти організму справитись з цим швидше. Для цього Вам потрібно збільшити тремтіння, наприклад потрясти руками чи пострибати. Якщо тремтіння у дитини – запропонуйте їй уявити себе котиком, який тільки-но скупався і намагається струсити із себе залишки води. Коли тремтіння скінчиться – обійміть дитину, щоб вона відчула себе у безпеці. Якщо тремтіння було у Вас і після заспокоєння поряд нікого немає, щоб Вас обійняти – познайомтесь з наступною технікою.

 

  1. Техніка «Обійми метелика». Техніка відволікає та концентрує увагу. Її можна використовувати під час панічних атак, страху, відчутті тривожності та стресу.

Обійміть себе схрестивши руки на грудях та притиснувши їх до тіла так, щоб права долоня лягла на ліве плече, а ліва на праве. Ще одним варіантом цієї вправи є інший різновид обіймів: схрестіть руки на грудях, притиснувши їх до тіла, так, щоб долоні були під ключицями.

Почніть повільні почергові постукування долонями, неначе крильцями метелика, у комфортному ритмі та з комфортною силою. Паралельно з вправою повільно дихайте(рахуйте, на чотири – вдих, на чотири – видих). Роблячи техніку – зверніть увагу на свої відчуття та думки. Декілька хвилин обіймів та постукувань активують дію парасимпатичної нервової системи, яка відновлює запаси енергії, сповільнює роботу серця та знижує кров’яний тиск. Обіймайте себе частіше і заспокоюйтесь цими рухами.

 

  1. Для заспокоєння нервової системи дієвим є ковтання. Цей механізм схожий з тим, як маленькі діти, для заспокоєння, смокчуть пустушку чи палець. Щоб виконати вправу Вам знадобиться лише стакан води. Зробіть ковток, потім зробить повільний вдих-видих, зробіть ще ковток, не забуваючи про дихання. 20 маленьких ковтків у спокійному ритмі заспокоять Ваш нервовий стан на фізіологічному рівні.

 

  1. Якщо Вам потрібно активувати Ваш мозок, для цього добре підійде рахування. Вигадайте для себе будь-яку задачу на рахування. Наприклад, відіймайте від ста по три, або згадайте таблицю множення. Чи якщо Ви йдете вулицею, можна порахувати скільки Вам зустрінеться чоловіків, а скільки жінок. Таких вправ для себе можна придумати безліч.

 

Бережіть себе, свою нервову систему та не забувайте частіше обійматись!


Автор Yana_Hushchyna

Підготовлено спеціально для Української  Жіночої Варти


Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard