Українська Жіноча Варта взяла участь в навчаннях та круглому столі, присвячених розвитку територіальної оборони України в Маріуполі


21 жовтня 2017 року біля Маріуполя відбулись спільні навчання Загонів територіальної оборони Маріупольського, Кальміусько-Нікольського, Мангуського та Волноваського районів Донецької області. А 22 жовтня відбулось розширене засідання в рамках круглого столу на тему: «Особливості формування територіальної оборони на місцях: досвід України і для України». Головною метою засідання круглого столу було з’ясувати і порівняти мобілізаційний досвід залучення добровольців в структури територіальної оборони Естонії та Литви. Цей досвід є корисним для України, адже базований на досвіді європейських країн та США.
На засіданні також розглядалась оновлена концепція територіальної оборони України, особливостей її формування на місцях, залучення в систему оборони добровольців, виявлення регіональних загроз і викликів безпеці регіонів та протидії їм. А також використання інструментів, сил і засобів та участі інститутів громадянського суспільства і відповідальних громадян в цих процесах.
 
Участь в навчаннях та засідання круглого столу взяли  делегації Литви і Естонії, представники Руху сприяння територіальній обороні – Рух 100 (громадська спілка, яка здійснює діяльність в сфері територіальної оборони і об’єднує  організації, що входять до системи ТрО з різних регіонів України), а також представники Командування Сухопутних військ ЗСУ генерал А.Баргилевич та полковник С. Чуджановський. Українську Жіночу Варту в числі учасників делегації Руху 100 представляла голова УЖВ Олена Білецька.
 
Організатори , що позиціонували цей захід як цілком робочий, без залучення ЗМІ, спрямували хід дискусії в робоче русло, напрямком якого було з’ясувати, на основі презентації ген. Баргилевича, бачення оновленої концепції територіальної оборони України, особливостей її формування на місцях, через проблеми залучення учасників ТрО саме на добровільних засадах в систему оборони, виявлення регіональних загроз і викликів безпеці регіонів та протидії їм, використання інструментів, сил і засобів, участі інститутів громадянського суспільства, відповідальних громадян в цих процесах…
 
Під час навчань на 8 навчально-практичних пунктах та успішно освоїли методику і практику за наступними напрямками: військова медицина (надання домедичної допомоги і евакуація поранених засобами санавіації, організованої із залученням інструкторів 61 мобільного військового госпіталю); вогнева підготовка (прицілювання, збирання-розбирання, правила поведінки, прийоми стрільби з ПМ, АК-74, РКК, РПГ, структура і застосування, метання навчальних гранат, стрільба з усіх видів стрілецької зброї); ведення бою в місті та на пересічній місцевості, виживання в умовах бою (відпрацювання тактики дій малих груп в умовах захоплення будівлі і транспортного засобу); мінно- інженерна підготовка (дії в умовах виявлення вибухо-небезпечних об’єктів та основи мінної справи); військова топографія (орієнтація на місцевості, прилади і засоби орієнтування, читання карти та умовні позначки). Розвідники одного з підрозділів продемонстрували роботу і можливості БПЛА.
 
За навчаннями спостерігала Литовсько-Естонська делегація, яка складалася із очільників добровольчих сил оборони цих країн. Вони поспілкувалися з військовозобов’язаними з різних районів Донецької області, та переконалися, що ситуація на сході України залишається напруженою. Іноземні гості високо оцінили рівень організації навчань та побачили багато спільного у системі підготовки фахівців.
Командувач Добровольчих сил оборони краю Литовської Республіки полковник Артурас Асінскас (Arturas Jasinskas) зазначив, що співпраця між оборонними відомствами України та Литви зараз є дуже активною. Постійно триває обмін досвідом між нашими країнами. Зокрема литовські інструктори поряд із інструкторами інших країн-союзників беруть участь у підготовці українських військових за стандартами НАТО у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки, що на Львівщині. У свою чергу українські воїни діляться бойовим досвідом, отриманим на Донбасі. І така співпраця приносить багато користі обом країнам.
 
Окрему увагу Командувач Добровольчих сил оборони краю Литовської Республіки звернув на навчальне місце, де навчали тактичній медицині та евакуації поранених із поля бою.
– Все точнісінько як у нас, – говорить полковник Асінскас. – Якщо українські військові медики успішно рятують життя солдатам на війні, значить система працює. І це мене особливо радує. А говорячи про методики і стандарти НАТО, можу сказати, що найголовніше – відмінна підготовка та ефективне використання ресурсів.
 
Заходи відбулись за ініціативи партнерів України, що підтримують боротьбу України проти російської агресії з метою вивчення досвіду організації руху українського опору
 
Українська Жіноча Варта дякує за організацію такого корисного і важливого заходу Марії Подибайло та всім учасникам!
прес-служба УЖВ