Україна Оперативна інформація з регіонів 26.08.2022 (фото)

Оперативна інформація з регіонів  України від УЖВ 26.08.2022

Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Іоанна Кривенко, Тамара Мошковська, Софія Ратинська

Головний редактор УЖВ NEWS Руслан Поліщук

184 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Україна коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Противник продовжує зосереджувати зусилля на встановленні повного контролю над територією Донецької області, утриманні захоплених районів Херсонської, частини Харківської, Запорізької та Миколаївської областей, відновленні боєздатності підрозділів, що зазнали втрат.

На Волинському, Поліському та Сіверському напрямках ситуація суттєво не змінилась. Ворог задіяв ствольну артилерію для обстрілів цивільної і військової інфраструктури в районах населених пунктів Середина-Буда, Шевченкове, Катеринівка та Вільне Сумської області.

На Харківському напрямку окупанти продовжують вести бойові дії з метою утримання зайнятих рубежів. Здійснили обстріли із танків, ствольної та реактивної артилерії біля Варварівки, Удів, Слатиного, Петрівки, Борщової, Великих Проходів, Піщаного, Руських Тишків, Шестакового, Слобожанського, Андріївки та Гусарівки. Також ворог завдав авіаційних ударів неподалік Мосьпанового, Первомайського та Байрака. Вів повітряну розвідку в районах населених пунктів Питомник, Черкаська Лозова і Шестакове.

На Слов’янському напрямку противником помічені намагання відновити наступ в напрямку населеного пункту Барвінкове. Зафіксовано обстріли поблизу Чепіля, Бражківки, Богородичного та Костянтинівки. Завдав авіаударів біля Бражківки та Залимана. Вів наступальний бій у напрямку Карнаухівки. Успіху не мав, відійшов. Вів повітряну розвідку в районі Нової Дмитрівки.

На Краматорському напрямку ворог здійснював обстріли зі ствольної та реактивної артилерії у районах населених пунктів Тетянівка, Івано-Дар’ївка, Званівка та Григорівка. Завдав авіаційних ударів поблизу Спірного та Сіверська. Вів повітряну розвідку біля Тетянівки. 

На Бахмутському напрямку ворог завдав вогневого ураження із танків, ствольної артилерії та РСЗВ у районах населених пунктів Тихонівка, Васюківка, Соледар, Бахмут та Шуми. Задіяв авіацію для ударів біля Яковлівки та Кодеми.

Окупанти намагалися вести штурмові дії у напрямках населених пунктів Соледар, Бахмутське, Бахмут та Кодема. Успіху не мав.

На Авдіївському напрямку противник здійснював обстріли у районах Олександрополя, Нью-Йорка, Новобахмутівки, Нетайлового, Галицинівки, Невельського, Опитного та Мар’їнки. Завдав авіаударів неподалік Первомайського, Красногорівки та Мар’їнки.

Загарбники намагалися покращити тактичне положення у напрямку населеного пункту Невельське. Отримали відсіч та відійшли.

На Новопавлівському напрямку зафіксовано артилерійські обстріли поблизу Золотої Ниви, Пречистівки, Павлівки та Володимирівки. Ударів авіації противника зазнали райони Володимирівки та Новомихайлівки.

На Запорізькому напрямку ворог обстрілював райони населених пунктів Великомихайлівка, Новосілка, Времівка, Малинівка, Дорожнянка, Полтавка, Оріхів та Мала Токмачка. Завдав авіаційних ударів біля Ольгівського та Гуляйполя.

На Південнобузькому напрямку ворог продовжив обстріли районів населених пунктів Миколаїв, Кривий Ріг, Лупареве, Прибузьке, Посад-Покровське, Новогригорівка, Партизанське, Червона Долина, Велике Артакове, Квітневе, Іванівка, Потьомкине, Трудолюбівка, Благодатне, Таврійське, Первомайське, Широке та Поляна. Ударами авіації намагався зруйнувати важливі об’єкти інфраструктури в районах населених пунктів Олександрівка, Лозове та Ольгине.

Наші підрозділи продовжують успішні виконання ракетно-артилерійських вогневих завдань на визначених напрямках та завдають окупантам втрат у ближніх боях.

______

МЗС України звернулося з проханням до ЮНЕСКО втрутитися у ситуацію на тимчасово окупованих територіях. росія шантажем змушує батьків відправляти дітей у захоплені і русифіковані школи. “москва використовує освіту як засіб гноблення. Закликаємо ЮНЕСКО терміново відреагувати на цей злочин”, – заявили у Міністерстві закордонних справ України. 

Мінцифри презентували Реєстр пошкодженого та знищеного майна. До нього входитиме інформація про житлову, транспортну, соціальну та іншу інфраструктуру, яка була зруйнована під час російського вторгнення. Реєстр необхідний задля формування політики компенсації збитків та відбудови. Українців просять подавати заявки через “Дію”. 

Слідчі СБУ оголосили Рамзану Кадирову про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України. За ними Кадирова можуть посадити на строк від 10 років до довічного. Також підозру отримали два його поплічники.

Східні області

Харківська область 

Ворог обстрілює наші позиції та прилеглі населені пункти з танків, ствольної та реактивної артилерії. Обстріляно не менше 13 населених пунктів, – повідомив Генеральний штаб ЗСУ. Окупанти продовжують залучати безпілотники для повітряної розвідки та коригування вогню. Безуспішно висувалися у бік Карнаухівки і намагаються відновити наступ на Барвінкове.

Минулої ночі обстрілів м. Харків не зафіксовано. Вороги завдали ударів по Харківському, Богодухівському та Чугуївському районах області, – повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов. 

Ворог завдав ракетного удару по м. Чугуїв, пошкоджено інфраструктурний об’єкт. Попередньо – без постраждалих.

Також удар завдано й по м. Дергачі, зруйновано освітній заклад. Загинула жінка, поранено чоловіка. За інформацією прокуратури, росіяни вдарили по місту ракетою «С-300».

За даними Центру екстреної медичної допомоги, протягом дня в Чугуївському районі одна людина загинула, двоє – отримали поранення.

Другу зупинку-укриття харківська міськрада встановить на Північній Салтівці. Про це повідомив міський голова Ігор Терехов. За його словами, загалом у Харкові вибрали 25 місць, на яких встановлять такі укриття.

Донецька область

Найбільшу активність ворог виявляв у громадах Бахмутського та Краматорського районів, повідомив начальник Донецької ОВА Павло Кириленко.

У Сіверську внаслідок вогневих ударів пошкоджено 4 будинки. Інформацію щодо постраждалих уточнюють.

У Соледарській громаді під обстрілами опинилися Соледар, Яковлівка, Бахмутське, Міньківка та Васюківка. Інформація про постраждалих не надходила.

У Світлодарській громаді під вогнем Одрадівка, Бахмутка, Жованка, Кодема, Миколаївка, Піски та Майорськ. За попередньою інформацією, без постраждалих.

У Краматорському районі росіяни поцілили в два заклади освіти – Хіміко-механічний технікум у Слов’янську та школу в Миколаївці. Крім того, у Миколаївці обстрілами пошкоджено 5 житлових будинків.

Пошкодження школи. Фото: телеграм-канал очільника Донецької ОВА Павла Кириленка

З 1 вересня обмеження на пересування та спеціальний режим світломаскування діятиме на Донеччині з 21:00 до 05:00.

Луганська область

Псевдореферендуму на окупованих територіях найближчим часом не буде, – повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай. Окупаційна влада вимушена відтермінувати проведення “референдуму” на невизначений термін через нестабільну безпекову ситуацію.

У Кадіївці обстріляно готель “Донбас”, де з 2014 року базувалися російські окупанти. Загинули дві сотні військових повітряно-десантних військ рф, – повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

Державне Бюро Розслідувань відкрило понад 200 проваджень проти правоохоронців, які зрадили присязі та перейшли на бік російських окупантів. Про це повідомляє Прокуратура Луганської області.

 

Північні області

Київська область

Між Бучею та ізраїльським містом Рішон-ле-Ціон підписано угоду про співробітництво. Під час зустрічі в Бучанській міській раді обговорили продовження програми «Безпечне місто», будівництво міського відділення  поліції, а також створення меморіального комплексу.

Підписання угоди про співробітництво між Бучею та Рішон-ле-Ціон. Фото: Бучанська міська рада

Встановлено особу ще одного російського військового, причетного до вбивства цивільних під час окупації Київської області. У результаті розслідування стало відомо, що одним із окупантів, які розстріляли у спину двох беззбройних цивільних біля села Мрія, був мешканець Бурятії, командир взводу 5 окремої танкової бригади 36 загальновійськової армії східного військового округу зс рф. Військовий злочин було зафіксовано камерами спостереження.

Військові рф, зафіксовані камерами спостереження за мародерством. Фото: Нацполіція України

На Київщині знайшли ще один схрон зі зброєю та боєприпасами, залишений військовими рф. Під час огляду деокупованих територій українські військові та поліція виявили у одному з будинків Макарівського району гранати Ф-1, РГД-5, гранатомет, ПЗРК “Перун, а у лісосмузі – 3 снаряди до САУ та 5 до РСЗО “Град”.

Схрон зброї та боєприпасів, залишений окупантами. Фото: Макарівська селищна рада

В містах та селах Київської області продовжують відновлювати об’єкти інфраструктури та будувати помешкання для тих, хто втратив житло внаслідок російської агресії. Литва допоможе побудувати в Бородянці школи та мобільні містечка, а в Ірпені – відремонтувати дитячий садок і міст. У селі Мощун зводять будинки в рамках проєкту «Єврокурінь». У Ворзелі за 100 днів планують побудувати безкоштовне тимчасове житло та простір для дистанційної роботи та навчання для 15 родин.

Правоохоронці нейтралізували злочинне угруповання, яке співпрацювало з російськими військовими під час тимчасової окупації Бучанського району. Як повідомили в СБУ, члени угруповання допомагали ворогу орієнтуватися на місцевості, обирати місця для вогневих позицій та блокпостів, а також повідомляли адреси перебування українських патріотів.

У новому навчальному році 95% шкіл Київської області працюватимуть у змішаному форматі навчання. В очному форматі заняття проводитимуть лише в закладах, які мають укриття або розташовані неподалік від них. Наразі 132 тисячі школярів планують навчання офлайн.

Житомирська область

Учасниця АТО бердичівлянка Ярослава Мазур виборола бронзову медаль на Іграх воїнів у США. Ці змагання проводять серед ветеранів війни, які отримали інвалідність та поранення під час виконання військового обов’язку. За інформацією обласного управління національно-патріотичного виховання, молоді та спорту, Ярослава Мазур здобула бронзову нагороду у змаганнях з пауерліфтингу у ваговій категорії до 55 кілограмів. 

Бронзова медаль на Іграх воїнів у США. Фото: сайт Житомирської ОВА

На Житомирщині госпітальний округ сформують 16 медичних закладів. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України. Із 16-ти медзакладів області 2 лікарні визначено як надкластерні, 5 кластерних та 9 загальних. Після формування госпітальних округів пацієнт потраплятиме саме до тієї лікарні, яка відповідає його стану та матиме необхідне обладнання для діагностики та лікування.

Напередодні нового навчального року перші 160 рюкзаків житомирські волонтери передали дітям внутрішньо переміщених осіб, тим, хто опинився в складних життєвих обставинах та дітям захисників України, які загинули у російсько-українській війні. Над проєктом “Шкільний рюкзак” Волонтерський штаб Житомира працює спільно з благодійним фондом “Спасемо Україну”.

У Малинській громаді Коростенського району під час збирання грибів у лісосмузі поблизу села Білий Берег люди знайшли елемент боєприпасу реактивної системи залпового вогню “Ураган”. Про це повідомили в ДСНС Житомирщини. На знешкодження небезпечної знахідки виїжджали вибухотехніки.

У Житомирському міському центрі зайнятості для безробітних проводять підтримуючі тренінги. Один з таких на тему «Розвиток емоційної зрілості та життєстійкості в умовах війни» провів практичний психолог Григорій Хмельницький.

Сумська область

Ворог обстріляв прикордонні території фосфорними боєприпасами з РСЗВ, вів вогонь зі ствольної артилерії та мінометів. Під ворожим вогнем опинилися Великописарівська, Хотінська, Білопільська, Шалигінська та Середино-Будська громади Сумської області. Про це повідомила Державна прикордонна служба України.

Обстріл Сумської області. Фото: фейсбук-сторінка оперативного командування «Північ»

На території Великописарівської громади через ворожий обстріл зайнявся лісовий масив. До ліквідації пожежі залучали 18 чоловік особового складу та 3 одиниці спеціальної техніки ДСНС. 

Вранці росіяни стріляли з гранатометів по території Білопільської громади (5 прильотів), по Великописарівській громаді відкрили вогонь з міномету (6 прильотів) та з систем залпового вогню «Град» (40 прильотів). Про це повідомили у Сумської ОВА. 

З початку війни від дій російських військових злочинців на території області постраждало 1 667 приватних житлових будинків та 113 закладів освіти. Наразі відновлено 643 об’єкти, з них – 32 заклади освіти, 16 закладів охорони здоров’я, 108 багатоквартирних житлових будівель та 381 житловий будинок.

В Охтирці почались роботи з відновлення зруйнованої рашистами ТЕЦ. Про це повідомили в ОВА.

Область готує умови для несення служби взимку військовими, які боронять Сумщину. Про це повідомив голова Сумської ОВА Дмитро Живицький.

В Сумській області проводиться робота над втіленням проєкту «Соціальний хліб», щоб соціально незахищені верстви населення могли придбати продукт по собівартості. Про це повідомив голова Сумської ОВА Дмитро Живицький.

На сесії Липоводолинської селищної ради депутати проголосували за дистанційне навчання у всіх закладах освіти Липоводолинської селищної ради у 2022-2023 навчальному році.

До КП «Міськводоканал» завітали представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста, які надали підприємству гуманітарну допомогу – два мобільні багатофункціональні зварювальні агрегати, апарат терморезисторного зварювання поліетиленових труб та генератор.Також комунальне підприємство отримало пластикові резервуари різних об’ємів для підвозу технічної води мешканцям міста у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

Охтирська міська рада продовжує співпрацювати з міжнародними організаціями, фондами та донорами з усього світу задля допомоги у відбудові інфраструктури громади. Як повідомили у міськраді, з 26 по 30 серпня представники Товариства Червоного Хреста України на території міста Охтирка будуть проводити роботи з обліку пошкоджених вікон.

Сумський міський центр соціальних служб 29 та 30 серпня видаватиме дитячі молочні суміші.

Чернігівська область

Вчора росіяни обстрілювали прикордонні території фосфорними боєприпасами з РСЗВ, вели вогонь зі ствольної артилерії та мінометів. Під ворожим вогнем опинилися Новгород-Сіверська, Городнянська громади Чернігівської області. Про це повідомила Державна прикордонна служба України.

В ОВА відбулась зустріч з Генеральним директором «ROCKWOOL Україна» Сергієм Курдюковим. «ROCKWOOL Україна» – це потужний виробник у сфері будівництва, який готовий допомогти Чернігівщині. Зазначимо, що більше 90% зруйнованих або пошкоджених війною будівель в області – це цивільна інфраструктура та житло.

Голова ОВА В’ячеслав Чаус зустрівся з депутатом Парламенту Франції Фредеріком Петі, який відвідав Чернігівщину. На зустрічі мова йшла про подальшу співпрацю у відновленні регіону.

Волинські піротехніки продовжують розмінування Чернігівщини. Протягом місяця вони обстежили 72,8 гектари місцевості, вилучили та знищили майже сотню вибухонебезпечних предметів. Про це повідомляють у  ГУ ДСНС України.

Тривають роботи по облаштуванню захисної споруди подвійного призначення в одному з ліцеїв Чернігівського району. Наразі готовність приміщення складає близько 70%. Заклад проінспектувала заступниця голови ОВА Жанна Шерстюк.  

У Чернігові відновлюють багатоквартирні оселі, які отримали пошкодження під час активних бойових дій. Коштами міського бюджету буде відновлено 120 багатоповерхівок. Це ті споруди, які пошкоджені внаслідок прямих влучань і за висновками експертів вимагають капремонтів. Для цього з місцевої казни виділили 103 млн грн. Про це повідомили у міській раді.

Школи Чернігова, що не мають укриттів і не зможуть приймати учнів, планують заселити тими, хто втратив житло. Про це розповів міський голова Чернігова Владислав Атрошенко.

У День Незалежності України в німецькому місті Галле відбулася Акція подяки. Українці, зокрема чимало чернігівців, вийшли на вулиці, щоб подякувати жителям Німеччини за чуйність і гостинність.

 

Центральні області

Дніпропетровська область

Чергова неспокійна ніч на Дніпропетровщині – ворог атакував Синельниківський, Нікопольський та Криворізький райони.

По Синельниківському окупанти вдарили ракетами. У Межівській громаді поцілили по будівлі підприємства, виникла пожежа. Також пошкоджено техніку.

У Великомихайлівській громаді зруйновано склади сільгосптовариства. Будівлі були порожні. Ніхто не постраждав.

З «Градів» і ствольної артилерії ворог обстріляв три громади Нікопольського району. В Марганці пошкоджено адмінбудівлю. У Нікополі зачепило зо два десятки приватних будинків і господарчих споруд, школу, санаторій, пошкоджено лінію електропередач. В Червоногригорівській ТГ без руйнувань. Люди не постраждали.

Окупанти за день вчетверте вдарили з «Градів» та «Ураганів» по Зеленодольській громаді у Криворізькому районі та Великій Костромці. Пошкоджені виробничі будівлі. Поранення отримала 63-річну жінка. Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

Наслідки обстрілів на Дніпропетровщині. Фото: телеграм-канал голови ДОР Миколи Лукашука

У Чаплиному на Дніпропетровщині сьогодні прощалися із двома загиблими дітьми – шестирічним Матвієм та одинадцятирічним Владиславом. На момент загибелі обоє були з батьками вдома. Нагадаємо, 24 серпня російські терористичні війська завдали удару по залізниці, в результаті чого загинуло 25 людей. Ще 42 – поранені.

На Дніпропетровщині аграрії завершили збирати ранні культури – майже 2,3 млн тонн пшениці, ячменю, гороху, жита та вівса. Загалом планують отримати понад 3 мільйони тонн зерна. Про це повідомив очільник Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Вінницька область

“Український Маріуполь” – таку назву має фотовиставка, на якій презентували 15 робіт фотографів з Маріуполя. Її розгорнули в центрі допомоги “Я Маріуполь” у Вінниці. На фото – вулиці, центральні площі, фонтани й щасливі люди під час святкування Дня Незалежності України у Маріуполі до повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Фотовиставка “Український Маріуполь”  Фото: з соцмереж

Кіровоградська область

У Кропивницькому готуються до можливого спалаху мавпячої віспи. Для цього підготували медичну бригаду лабораторного центру і палати у двох лікарнях. Станом на 25 серпня в Україні не зафіксовано жодного випадку підозри на захворювання цією хворобою.

Полтавська область

Працівники екстреної меддопомоги двох найбільших міст Полтавщини отримали спецодяг із Канади й Німеччини. Зокрема, медики Кременчука та бригади «швидкої» у Полтаві одержали по 40 комплектів для роботи під час надзвичайних ситуацій. В один з обласних медзакладів надійшов апарат УЗД із Гамбурга. Про це повідомив очільник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.

Черкаська область

Черкащанин Артем Лукашук у складі команди України виборов ще три медалі на “Іграх Воїнів-2022”, що тривають у США. Про це він повідомив на власній сторінці у Фейсбуці. Ігри Воїнів “Warrior Games” нині тривають в Орландо. Спортсмен до спільної скарбниці додав золото на 100 і 200-метрівці та срібло в естафеті 4х100 метрів. Усі перемоги черкащанин присвятив Україні та її воїнам.

Черкащанин Артем Лукашук. Фото: з соцмереж

 

Південні області

Запорізька область

На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Противник зосереджує основні зусилля на утриманні зайнятих рубежів.

Ворог обстрілював райони населених пунктів Великомихайлівка, Гуляйпільське, Малинівка, Білогірʼя, Дорожнянка, Чарівне, Оріхів, Мала Токмачка, Шевченко, Времівка, Щербаки, Новосілка, Полтавка та Новопіль.

Минулої доби до органів поліції надійшло 32 повідомлення про ворожі збройні атаки по населеним пунктам області.

Поліцейські зафіксували ураження по житлових домівках в місті Оріхові, селах Преображенка та Новодарівка. Внаслідок ворожого обстрілу Степногірська зафіксовані руйнування будинків, господарських і гаражних приміщень. Внаслідок обстрілів смертельно травмовано неповнолітнього хлопця. Інших громадян з осколковими пораненнями доставили на лікування до медичних закладів.

Запорізька атомна електростанція підключена до мережі та виробляє електроенергію для потреб України, повідомили в “Енергоатомі”.

Окупанти завезли до Мелітополя близько 10 хімічних лабораторій на випадок радіаційної небезпеки на Запорізькій АЕС. Таким чином вони збираються рятувати своє керівництво. Про це повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров.

У тимчасово окупованому Енергодарі відновлено електропостачання. Про це повідомив міський голова Дмитро Орлов.

Працівники ДБР повідомили про підозру у державній зраді дев’ятьом працівникам правоохоронних органів, які добровільно погодились нести «службу» у так званій «народній міліції» тимчасово окупованих міст Токмак та Мелітополь Запорізької області.

Протягом минулої доби з тимчасово окупованої території було евакуйовано 1 622 людини, з них  470 – діти.

Запорізьку область очікує найскладніший опалювальний сезон. На сьогодні внаслідок пошкодження ворогом магістральних газопроводів без газопостачання 269 населених пунктів області (орієнтовно 570 тисяч населення). Знеструмленими залишаються 72 населені пункти понад 50 тисяч людей без електропостачання. 

Миколаївська область

По Миколаївському району ворог знову гатив ракетами С-300. Зруйновано будівлю Надбузького професійного аграрного ліцею. Пожежу ліквідовано, поранено 2 цивільні особи.

Вночі обстріляно з танків Широківську громаду. Є пошкодження приватних обійсть, адміністративних будівель, електромереж. Постраждалих немає.

Під ворожими атаками перебував Миколаїв та населенні пункти Березнегувате, Зелений Гай, Лупареве. Пошкоджено багатоквартирний житловий будинок, господарське приміщення, сільгосптехніку, територію фермерського господарства.

На Миколаївщині СБУ повідомила про підозру пропагандисту, який підтримував війну та публічно заперечував збройну агресію рф проти України. Про це повідомляє Управління СБ України в Миколаївській області. Наразі фігуранту повідомлено про підозру.

У Миколаївській області продовжує зростати кількість безробітних. Станом на 26 серпня, на Миколаївщині зареєстровані 15,5 тисяч безробітних, що на 29% більше, ніж за аналогічний період 2021 року. Про це повідомили в Миколаївському обласному центрі зайнятості.

Одеська область

Корабельно-катерне угруповання ворожого флоту в штормовому Чорному морі продовжує укриватися за кримським узбережжям, тримаючи напоготові 2 надводних і 1 підводний ракетоносії, споряджені 20 «Калібрами».

В Одеській області стартувала осіння посівна. Основними культурами в регіоні залишаються озима пшениця, озимий ячмінь, жито та озимий ріпак.  Наразі в регіоні вже засіяно майже 20 тисяч гектарів полів.

Наприкінці вересня в Одесі планують встановити перше мобільне укриття. Його проєкт розробили активісти SafePalace4UA. Мобільні укриття роблять з армованого бетону з броньованими дверима. В них можна розмістити 18 людей. Після встановлення конструкцію передадуть на баланс рятувальників.

Проект укриття. Фото: з соцмереж

Херсонська область

Ворог залишається на зайнятих позиціях оборони в умовах деморалізації особового складу та ускладнення логістичного забезпечення. Про це повідомляє Оперативне Командування “Південь”.

Протягом ночі ворог атакував наші позиції вздовж лінії зіткнення гелікоптерною парою ударних Ка-52. Без наших втрат.

Пара українських Мі-8 вранці нанесли удар по району зосередження живої сили, озброєння та техніки противника поблизу Високопілля.

Українська авіація нанесла удар по районах зосередження підрозділів та складу боєприпасів в Архангельському та Бурханівці, а також по засобах ППО ворога в Херсоні та Нововоскресенському.

Ракетно-артилерійські підрозділи вдарили по Дар᾽ївському мосту. Його експлуатація наразі зупинена.

Підтверджені втрати ворога за ніч складають 27 окупантів та 120-ти мм мобільний міномет. Решта втрат дорозвідується.

В ході виконання вогневих завдань ракетно-артилерійськими підрозділами завдано ударів по зосередженню ворога в Снігурівці, Нововоскресенському та Чкаловому.

Офіс Генпрокурора повідомив про підозру у шпигунстві співробітнику ФСБ рф. Він залучив до цієї діяльності військовослужбовця резерву СБУ в Херсонській області та заступника начальника відділу управління СБУ в Херсонській області. 

Прокуратура заочно повідомила про підозру в колабораційній діяльності жителю Херсонщини, який добровільно співпрацює з представниками військової окупаційної адміністрації. Слідчі встановили, що чоловік після окупації Генічеського району, добровільно перейшов на бік росіян і погодився обійняти посаду так званого “начальника відділу дорожньо-постової служби”. 

У тимчасово окупованому Херсоні та селах області російські військові продовжують викрадати людей за їхню проукраїнську позицію. До викрадених застосовують фізичне насильство та піддають тортурам. За минулу добу в обласному центрі військові рф викрали трьох чоловіків та жінку.

Російські військові записують паспортні дані місцевих жителів, які живуть неподалік від їхніх військових об’єктів. У випадку ураження цих об’єктів людям погрожують “покаранням” за нібито корегування вогню. Про це повідомляють у Херсонській ОВА.

У Херсонські області формат навчання залежатиме від безпекової ситуації. Про це повідомили в Херсонській ОВА. Діти зможуть навчатися за різними формами сімейна, дистанційна, очна в дві зміни із самостійним опануванням деяких дисциплін та у форматі екстернату. Діти, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, у зоні бойових дій або за кордоном, можуть обрати індивідуальну форму освіти.

 

Західні області

Волинська область

За 5 місяців роботи ініціативи «Фронтовий пікап», яка діє на Волині, українським захисникам відправили 112 автівок.

Художник із Луцька Андрій Присяжнюк долучився до проєкту Укрзалізниці «Потяг до перемоги» та розписав один з вагонів. Загалом українські митці розписали сім вагонів, кожен з яких присвячений тимчасово окупованим територіям України та подвигам людей, які чинять опір російським військам.

Вагон, який розповідає історію Богдана Зізи, який  облив міську адміністрацію Євпаторії жовтою та синьою фарбою, за що йому загрожує до 15 років ув’язнення. Фото: з соцмереж

У Волинському краєзнавчому музеї відкрили виставку «Шлях до Незалежності». Серед експонатів й уламки ракети, що влучила у Луцький аеродром.

У Луцьку діти облаштували імпровізований блокпост та збирають кошти для ЗСУ, аби пришвидшити перемогу. Хлопці приходять на блокпост з самого ранку. Щодня збирають близько 3 тисяч грн, які передають на потреби ЗСУ.

Юні волонтери. Фото: з соцмереж

Закарпатська область

У зв’язку з новими хвилями евакуації українців із небезпечних регіонів на Закарпатті зростає кількість ВПО. Сьогодні ця цифра становить понад 410 тисяч людей, більше 233 тисяч з них вже отримали грошову допомогу від іноземних організацій. Про це повідомили в ОВА.

На Закарпатті провели робочу зустріч з головою правління АТ «Укрзалізниця» Олександром Камишіним. На порядку денному – питання відкриття залізничного сполучення Ужгород – Сігет Мармацій (Румунія).

В ОВА відбулась нарада з угорськими партнерами, щодо налагодження співпраці у сфері довкілля, поводження з відходами та очищення русел річок від сміття. Про це повідомили в ОВА.

У міській раді відбулась зустріч з представниками міської ради Покровська, що на Донеччині. Обговорили можливість розміщення в Ужгороді жителів Покровська.

Казахстан сприятиме Закарпаттю у розвитку вівчарства. Про це повідомив голова ОВА Віктор Микита.

Профільні навчальні заклади Закарпаття та Австрії співпрацюватимуть у сфері розвитку виноробства та виноградарства. Про це повідомили в ОВА.

В ОВА пройшла зустріч з боксерами, які днями стали чемпіонами Європи, їхніми тренерами та представниками Федерації боксу Закарпатської області. На зустрічі голова ОВА Віктор Микита підкреслив, що попри воєнний стан область буде шукати можливості допомагати спорту всіх рівнів – від аматорського до спорту вищих досягнень.

Закарпатська ОВА спільно з благодійним фондом «ADRA» продовжують організовувати відпочинок для дітей військових та вимушених переселенців. Завдяки співпраці понад 350 дітей цього літа цікаво проводять час у таборах Воловеччини та Рахівщини. Про це повідомили в ОВА.

Голова ОВА Віктор Микита відвідав київську компанію «Зібрано», релоковану на Іршавщину через війну. Зазначимо, компанія займається виробництвом енергоефективних будинків і може виготовляти таке житло для ВПО.

Івано-Франківська область

В ОВА провели нараду щодо змін у сфері земельних відносин в умовах воєнного стану.

В ОВА відбулась зустріч з Урядовою уповноваженою з прав людей з інвалідністю Тетяною Баранцовою. Зазначимо, що Івано-Франківщина від початку повномасштабного вторгнення росії прийняла понад 500 людей з соціально вразливих верств населення. Це найвищий показник по всій країні. 

На Франківщині з обласного бюджету відшкодовуватимуть кошти за поховання військових та людей з інвалідністю, які постраждали внаслідок війни. Про це повідомили в ОВА.

Львівська область

​​У Львові вночі обвалилась частина будинку. До того, як це сталось, мешканці викликали поліцію, яка встигла вчасно евакуювати мешканців – постраждалих немає. Загалом в будинку є 14 квартир, з них 3 – зруйновано. Також  зруйновано 2 нежитлових приміщення поряд. Причини обвалу з’ясовують. Про це повідомили у Львівській міській раді.

В ОВА відбулась нарада з міністром освіти і науки України Сергієм Шкарлетом. Під час наради обговорювали початок навчального року в безпечних умовах.

На Львівщині для членів добровольчих формувань територіальних громад області, які залучені до виконання завдань, скасували перепустки для комендантської години. При собі достатньо мати посвідчення добровольця тероборони.

Львівщина найкраще в Україні підготувала заклади освіти до початку навчального року – 87% з них мають укриття та можуть прийняти дітей на очне навчання.

Львівська ОВА отримала від волонтерів благодійного фонду «Віддані та відважні» два дрони, зокрема DJI MAVIC 3 з камерою нічного бачення. Незабаром техніку передадуть бригадам, в яких воюють захисники з Львівщини.

В області розпочали дводенні навчання для команд волонтерів «СпівДія» хабів. Учасниками стали волонтери із 22 міст України – Донецьк, Одеса, Київ, Запоріжжя, Харків, Львів та інші.

Біля Львівської ОВА представили виставку фотокартин українських автентичних строїв та інтер’єрів. Проєкт реалізували завдяки техаській громадській організації «Ukrainian San Antonio» (США) та громадській організації «Центр ініціатив сприяння соціальному і культурному розвитку в Україні».

У Львові художник-кераміст з Люксембурга Паскаль Востеландт провів майстер-клас з гончарства для маленьких львів’ян.

У Миколаївській громаді на Стрийщині відбувся благодійний пробіг містом в підтримку військовополонених захисників «Азовсталі». Акцію «Біжу за полк Азов» провели з нагоди Дня Незалежності України. 5 тисяч грн, виручених з забігу, спрямували на підтримку бійців полку «Азов».

635 дітей в серпні побували в Дитячому оздоровчому таборі «Артек-Прикарпаття» в Трускавці. Путівки закупив департамент соціального захисту населення Львівської ОВА за кошти обласного бюджету.

Рівненська область

В ОВА відбулась зустріч з представники іноземної делегації з координації Офісу ООН, представниками благодійних фондів та громадських організацій області. Мова йшла про допомогу для переселенців та вразливих категорій мешканців Рівненщини.

Міський голова Рівного Олександр Третяк провів zoom-зустріч із президентом міста Забже (Республіка Польща) Малгожатою Манька-Шулік. Обговорили потенційну майбутню співпрацю між пожежними-рятувальниками обох міст.

На Рівненщині працюватиме регіональний координатор Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. 

26 та 29 серпня у волонтерському штабі Рівного переселенцям видаватимуть продуктові пакети від міжнародної гуманітарної організації World Central Kitchen.

Жителі Боремельської громади придбали четверту машину для ЗСУ.

Тернопільська область

На сесії Тернопільської обласної ради депутати одноголосно проголосували за визнання Української православної церкви московського патріархату ворожою Україні церквою.

Із Хмельницької області через Тернопільську рухається колона з 5 тисяч вірян УПЦ московського патріархату. Влада Тернопільщини ухвалила обмеження на проведення таких заходів в області, проте учасники ходи ігнорують заборони. Віряни рухаються в напрямку Почаєва. Там розташовується Почаївська Успенська лавра, що перебуває в оренді УПЦ мп.

Під Тернопільською ОВА пройшов мітинг проти діяльності московського патріархату на території України. Зазначимо, що додаткову хвилю обурення викликала саме хода вірян московської церкви до Почаєва попри заборону Ради оборони області влаштовувати масові заходи. 

На сесії Тернопільської обласної ради 41 тернополянину присвоєно звання «Почесний громадянин міста Тернополя», 39 з них – посмертно. Це звання присвоюють за вагомий внесок у захист суверенітету і територіальної цілісності України.

Майже дві тисячі батьків школярів з категорії внутрішньо переміщених осіб вже написали заяви на навчання в школах Тернопільщини в режимі офлайн. Про це повідомили в ОВА.

Напередодні Дня державного Прапора України тернополянка Галина Мацикур піднялася на вершину гори Арарат, що на межі Вірменії і Туреччини та на висоті 5 135 метрів розгорнула український прапор.

Український прапор на висоті понад 5 тисяч метрів. Фото: з соцмереж

За сприяння добровольчого формування «Авангард» до гуманітарного хабу при Хмельницькій ОВА була доправлена гуманітарна допомога – ліжка, матраци, інвалідні візки, крісла та медична апаратура. Найближчим часом вантаж буде розподілений в місця перебування переміщених осіб.

Голова Хмельницької ОВА Сергій Гамалій вручив державні нагороди родинам полеглих Героїв.

На Шепетівщині подружжя Терентьєвих, які переселились з Бердянська, передали волонтерам золоті монети до 30-річ­чя Не­за­леж­ності Ук­ра­їни, для про­да­жу на а­ук­ці­оні для пот­реб ЗСУ.

Подружжя Терентьєвих та волонтери. Фото: з соцмереж

Чернівецька область

Департамент освіти і науки Чернівецької ОВА опублікував результати опитування батьківської громадськості щодо початку нового навчального року –  48% батьків Буковини готові відпустити дітей до школи.

Згідно з ініціативою «Wi-Fi в укриттях» міністерства цифрової трансформації України, 62 школи Буковини вже мають Wi-Fi в укриттях та близько 200 подали заявки на підключення. Це дозволить продовжувати навчання учням та студентам під час повітряних тривог з укриттів.

Діти-сироти Буковини отримали допомогу від організації Hope Foundation. Благодійники передали комунальним закладам, в яких мешкають діти-сироти, продукти, засоби гігієни, канцелярію тощо. Про це повідомили в ОВА.

 

Міжнародна підтримка

Тайвань передав Україні 800 дронів-бомбардувальників ближнього радіуса дії Revolver 860.

Литва закупить для українських бійців 37 польських безпілотників-камікадзе Warmate. Для цього литовці зібрали понад 1 млн євро.

Бельгія виділила €8 млн на невійськову підтримку ЗСУ. Про це повідомили в МЗС Бельгії.

У рамках проєкту допомоги від Управління ООН з обслуговування проектів (ЮНОПС) і Уряду Японії Державна служба України з надзвичайних ситуацій та Гуманітарний хаб «Житомир» отримали понад 100 тонн гуманітарного вантажу. Зокрема – спецзасоби для рятувальників, медикаменти та обладнання для зв’язку.

Україна отримає «митний безвіз» з ЄС вже 1 жовтня. Про це заявив прем’єр Денис Шмигаль.

Візит місії МАГАТЕ на Запорізьку АЕС запланований на наступний тиждень. Про це заявила радниця міністра енергетики України Лана Зеркаль.

США мають намір притягнути режим лукашенка до відповідальності за підтримку вторгнення pф до України. Про це заявили у посольстві США у білорусі.

Турецька компанія Baykar не має наміру продавати росії безпілотники Bayraktar TB2. Про це заявив гендиректор турецької компанії Халук Байрактар. Він зазначив, що його компанія “повністю на боці України”.

Заступник керівника Офісу Президента Андрій Сибіга прийняв від посла Японії в Україні Кунінорі Мацуду вітального листа Його Величності Імператора Японії Нарухіто, адресованого президентові Володимиру Зеленському з нагоди 31-ї річниці відновлення Незалежності України.

Імператор Японії написав листа президенту України. Фото: з соцмереж

Голова найбільшій фракції Європарламенту Європейської народної партії Манфред Вебер підтримав заборону на видачу туристичних віз для громадян російської федерації. При цьому Вебер зазначив, що кордони ЄС будуть відкриті для тих, хто хоче втекти з росії.

Прем’єрка Фінляндії закликала до жорсткіших санкцій проти рф. Санна Марін також припустила, що Захід мав би від початку діяти жорсткіше, ніж це було зроблено.

В межах кампанії Ukraine Street на знак солідарності з Україною перейменували чи назвали на честь України близько 20 вулиць і площ у 14 країнах світу. Це зробили Чехія, Польща, Литва, Латвія, Албанія, Словаччина, Норвегія, Канада, Угорщина, Естонія, Швеція, Франція, Ісландія, Люксембург, США. При цьому у шести країнах (Чехії, Литві, Латвії, Албанії, Норвегії, Канади) «українські» назви дістали вулиці та площі, на яких розташовані дипломатичні установи росії. Про це повідомили в Міністерстві закордонних справ.

У австралійському місті Перт та у польському місті Варшава пройшли акції на підтримку України.

Варшава. Фото: УЖВ NEWS

 


Ukrainian Women’s Guard

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska