Російські окупанти ракетним ударом знищили Будинок культури в Дергачах на Харківщині, де видавали гуманітарну допомогу.
Оперативна інформація з регіонів мережі Активної Громади 13.05.2022
Україна коротко:
Триває сімдесят дев’ята доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.
На півночі України противник активних дій не проводив.
З території російської федерації ворог обстрілював з артилерії цивільні об’єкти на території Сумської області та завдав авіаудару по населеному пункту Товстодубове.
На Харківщині противник зосереджує увагу на забезпеченні відходу своїх підрозділів від міста Харкова та недопущенні виходу підрозділів України в районі міста Ізюм до російських військ. Підрозділи противника обстрілювали позиції наших військ в районах населених пунктів Петрівка, Питомник, Руські Тишки та Тернова.
На Слов’янському напрямку противник основні зусилля зосереджував на наступі в районі населеного пункту Богородичне, успіху не мав. Вів артилерійські обстріли по районах населених пунктів Нова Дмитрівка і Краснопілля. Здійснив авіаудари по районах населених пунктів Долина та Адамівка. Окупанти намагалися встановити контроль над населеними пунктами Новоселівка Друга, Кам’янка, Мар’їнка і Новомихайлівка. На Лиманському напрямку ворог безуспішно намагається закріпитись в районі населеного пункту Олександрівка. На Бахмутському напрямку противник вів штурмові дії у напрямках населених пунктів Золоте та Комишуваха, успіху не мав. Здійснює обстріли населених пунктів Тошківка та Оріхове.
У Маріуполі основні зусилля окупанти зосереджували на блокуванні наших підрозділів в районі заводу “Азовсталь”, продовжують обстріли.
На Луганщині ворог здійснює активний вогневий вплив в районі населеного пункту Рубіжне.
На Донецькому та Луганському напрямках захисниками України за минулу добу відбито вісімнадцять атак ворога, знищено тринадцять танків, вісім артилерійських систем, двадцять сім одиниць бойової броньованої техніки, дві одиниці спеціальної інженерної техніки та п’ять автомобілів противника
На тимчасово зайнятих противником територіях продовжується проведення протиправних дій стосовно місцевого населення. Тривають заходи адміністративно-поліцейського режиму, посилено контррозвідувальний режим. Продовжується безпідставне затримання мирних жителів, особливо осіб з активною проукраїнською позицією.
З початку масштабного російського вторгнення загинули 226 українських дітей, 420 отримали поранення. У районах активних бойових дій дані перевіряються. Джерело: Генеральна прокуратура.
Північні області
Київ
У Києві проходить суд над першим російським військовим за вбивство цивільного українця. Російського сержанта Вадіма Шишмаріна звинувачують у порушенні законів і звичаїв війни та умисному вбивстві. 28 лютого він розстріляв беззбройного жителя Сумщини. Російському військовому можуть присудити від 10 років в’язниці до довічного ув’язнення.
Київська
Видання The Washington Post повідомляє, що на дорозі між двома селами на Київщині знайшли тіла 37 цивільних. Це люди, які намагались врятуватись від бойових дій. Російські війська обстрілювали дорогу з мінометів.
На Київщину надходить гуманітарна і технічна допомога з-за кордону та різних громад України. Так, наприклад, шведська комуна Сурселе подарувала Ірпеню пожежний автомобіль.
Добровільна пожежна команда з Черкащини приїхала в Ірпінь та допомогла наводити лад у місті.
Житомирська
З вечора в області лунали повітряні тривоги.
У Житомирі попрощалися з військовим 95 десантно-штурмової бригади Геннадієм Нечитайлом, який з перших днів вторгнення росії в України пішов воювати добровольцем.
У Бердичеві відновили перевезення пасажирів громадським транспортом, які призупиняли через брак пального на АЗС.
Ще з середини квітня жителі Брусилівської громади Житомирської області відгукнулися на прохання голови Макарівської громади Київщини допомогти з прибиранням деокупованих територій. Люди погодилися не вагаючись. Між селами відстань 35 кілометрів. З самого початку повномасштабного вторгнення Брусилівська громада була на зв’язку та приймала людей, котрі постраждали від рук російських військових. В кожній школі облаштували консультаційні пункти. h
Чернігівська
Чернігівська влада звернулася до 50 найбагатших країн світу про шефство у відновленні міста після обстрілів. Крім того, посадовці звертаються за допомогою до закордонних приватних фондів та приватних корпорацій. Паралельно звертаються до архітектурних бюро та проєктних організацій, щоб розробити проєкти відновлення.
Нині в Чернігові перебуває 170 тисяч мешканців. До початку повномасштабного вторгнення населення складало 285 тисяч.
Сумська
Вночі росіяни двічі вдарили ракетами по Сумщині. З території росії вони нанесли удари по прикордонному селу Очкино.
Східні області
Харківська
У Харкові ніч була відносно спокійною. Вчора вдень був приліт ракети по території Харківського аеропорту, постраждалих немає. Протягом доби внаслідок обстрілів Салтівки – 3 постраждалих.
Найбільших обстрілів окупантів зазнали Дергачі. 2 людей загинули, 4 – поранені. Росіяни пошкодили гуманітарний штаб, приміщення державної реєстрації актів цивільного стану, частину поліклініки, будівля швидкої допомоги. 3 постраждалих у Золочівській громаді, у Балаклії також 2 людини поранені.
У с. Шебелинка, Ізюмського району, російський снаряд влучив у ангарну будівлю. Горіли покрівля ангару та 10 вантажних автомобілів. Загинули 3 людини, ще 5 постраждали.
Донецька
Питання безпеки та оборони Донеччини в умовах воєнного стану обговорили на нараді під головуванням заступника керівника Офісу Президента Олега Татарова. Керівники правоохоронних органів доповіли про безпекову ситуацію в області, обговорили шляхи зміцнення обороноздатності Донеччини та покращення взаємодії між підрозділами, які виконують бойові задачі в області.
Найактивніші обстріли – на Авдіївському напрямку. Другий день поспіль росіяни завдають удару по Авдіївському коксохімічному заводу – один працівник поранений, пошкоджено частину обладнання. Внаслідок обстрілів та бомбардувань сьогодні зранку Авдіївка знеструмлена. Вчора росіяни завдали два авіаудари по місту, вбивши одну людину і поранивши ще одну. Сьогодні вночі по місту двічі відпрацювала ворожа артилерія – інформації про постраждалих немає, але є пошкоджене житло. За ці два дні в місті пошкоджено щонайменше 11 будинків.
В Очеретинській громаді вороги вчора застосували Смерчі, сьогодні також тривають обстріли з різних гармат по всій лінії фронту. У Торецьку вчора було поранено одну людину, пошкоджено 5 будинків. Від обстрілу зайнялася пожежа на одному з підприємств – її оперативно ліквідували рятувальники. Два житлових будинки зазнали ушкоджень від влучання керованим ПТУРом у Світлодарську. Мешканці будинків були вже евакуйовані. Крім того, на Очеретинському та Авдіївському напрямках росіяни спробували прорвати українську оборону – обидві спроби були відбиті Збройними силами України. Ворог не припиняє спроб прорватися на Мар’їнському напрямку, але ситуація там контрольована.
Важкою ситуація лишається в Маріуполі, де сталеві хлопці і дівчата ціною своїх титанічних надзусиль під постійними ударами авіації, ракет, корабельних гармат, танків та артилерії продовжують тримати кругову оборону “Азовсталі”. Українська держава звертається до усього світу, до міжнародних організацій із закликом про порятунок життів наших воїнів:
Краматорськ
Майже весь день було чутно звуки сирен та вибухи. Про руйнування або постраждалих повідомлень немає.
Військовослужбовці ЗСУ та ТрО готувались до зустрічі ворога.
Міський голова провів зустріч з колективом КП «Краматорське трамвайно-тролейбусне управління» та привітав їх з 50-річчям. Тролейбус попри всі негаразди залишається надійним транспортом, який дозволяє мешканцям добиратись на роботу та додому. Завдяки придбаним тролейбусам на автономному ходу є можливість зв’язати з містом віддалені селища.
Сьогодні була втілена потреба мешканців одного з селищ щодо гуманітарної допомоги, яке входить до складу Краматорської громади. Автоволонтери, незважаючи на проблеми з паливом, доставили пакунки до адресатів. Завдяки активним мешканцям допомогу отримали літні люди та люди з інвалідністю.
Загалом ситуація залишається тривожною. Знов загострилась проблема з паливом. Майже відсутнє дизельне пальне.
Покровськ і Покровський район
Ніч в Покровській громаді пройшла відносно спокійно, надзвичайних подій у місті не було.
Підрозділи противника намагаються розвинути наступальні дії на Авдіївському, Очеретинському та Курахівському напрямках.
Представники місцевої тероборони ведуть чергування в громаді.
Завдяки злагодженим та вмілим діям наших військових, оперативна обстановка у регіоні зберігається контрольованою. Комунальні служби працюють в штатному режимі, на даний час забезпечені паливно-мастильними матеріалами.
У Покровську закінчується газ, мешканцям радять переходити на електричні прилади. Газу в Донецькій області залишилося на тиждень-два. Причиною цього стало пошкодження газогону. Усунути аварійну ситуацію можливості немає, оскільки там ведуться бойові дії.
Покровська громада продовжує підтримувати продуктовими наборами родини місцевих жителів пільгової категорії, вимушених переселенців, ветеранів, «Дітей війни», працівників критичної інфраструктури та майже кожного, хто залишився в місті.
Бахмут
На Бахмутському напрямку окупанти вели штурмові дії у напрямку населеного пункту Оріхове та в районі населеного пункту Комишуваха, успіху не мали.
Станом на 13 травня 2022 року приватні об’єкти торгівлі працюють в обмеженому режимі.
Маріуполь
Ситуація стає дедалі складнішою. Росіяни продовжують бомбардувати завод “Азовсталь”. Під прикриттям обстрілів окупанти намагаються по землі прорватись в середину заводу.
В Маріуполі перебуває понад 100 тисяч людей. По периметру міста російські військові розмістили фільтраційні табори, які не дають людям покинути місто. Всі гуманітарні місії блокувались російською стороною. У місті недостатньо їжі. Армія рф долучає місцевих жителів не тільки до розбору завалів в Маріуполі, а й до збору вбитих людей.
Луганська
На Луганщині українські військові стримують наступ росіян і просування в інші регіони України. Ворог кинув усі зусилля аби прорвати оборону. За добу зафіксували проходження двох тисяч одиниць російської техніки. Росіяни штурмують Рубіжне, Золоте, Нижнє, околиці Сєвєродонецька.
31 раз росіяни відкривали вогонь у бік житлових масивів Луганщини протягом 12 травня.
У Гірській та Попаснянській громадах окупанти зруйнували майже 60 будинків. В Рубіжному пошкодили міст, який сполучав місто із Сєвєродонецьком.
Стало відомо про двох загиблих через обстріли ворога. Несумісні із життям поранення чоловік із Лисичанська отримав 11 травня ввечері. У лікарні в Дніпрі нещодавно помер 11-річний хлопчик із Золотого, який перебував у вкрай важкому стані.
Понад 60 тонн продуктів харчування надав Червоний Хорест жителям Сєвєродонецька. Це 3600 пакунків жителям міста, які по цей час знаходяться в укриттях і підвалах своїх зруйнованих будинків. Водії трьох вантажівок і легкового автомобілю, ризикуючи життям, привезли продукти у місто. Попри обстріли волонтери продовжують видавати допомогу. Адресну допомогу лежачим людям здійснюють співробітники Національної поліції.
Південні області
Запорізька
Ситуація в Запорізькій області залишається загрозливою і напруженою. Рашистські загарбники стягують нові ресурси та продовжують бойові дії в напрямку Гуляйполя, Оріхова, Полог. Ці населені пункти зазнають значних обстрілів.
У Гуляйполі фахівці ДСНС гасили пожежу, що виникла внаслідок російських обстрілів: горів гараж та житловий будинок. Вдень 13 травня внаслідок повторних обстрілів з’явились нові руйнування міської інфраструктури. За попередньою інформацією травмовано трьох місцевих мешканців.
В Оріхові також локалізовано одну пожежу – через ворожі атаки полум’я охопило господарчу споруду. У місті зазнали значних пошкоджень лінії електропостачання, що призвело до зупинки насосів та порушення водопостачання. Людей просять зробити запаси води, обіцяють організувати її підвіз пізніше.
У місті Пологи через артилерійські обстріли горів гараж та приватний автомобіль.
В цілому, станом на зараз, у Запорізькій області без газопостачання знаходиться 88 населених пунктів, з них – 48 населених пунктів Бердянського та Мелітопольського районів.
Російські військові продовжують використовувати авіабазу в окупованому Мелітополі. 12 травня на базі було зафіксовано щонайменше 7 гелікоптерів. Поблизу Мелітополя ворог продовжує розбудовувати систему окопів та укріплень.
На тимчасово окупованих територіях росіяни намагаються розмістити якомога більше знаків, що маркують території як російські. Це стосується різних сфер життєдіяльності: відновлення комуністичних пам’ятників, використання фальшивих символів тощо.
Протягом минулих двох діб силами оборони на Запорізькому напрямку знищено: 2 реактивні системи залпового вогню “Град”, 2 самохідних артилерійських гармати 2С7 “Піон”, самохідну гаубицю 2С19 “Мста-С”, 2 причіпні гаубиці Д-30, 2 міномети, 5 бойових машин, 11 одиниць автомобільної техніки, безпілотний літальний апарат, 3 самохідних артилерійських установки 2С1 “Гвоздика”, 4 одиниці автомобільних паливозаправників.
Запоріжжя
Вчора ракета влучила в заповідну зону острова Хортиця. Внаслідок обстрілу зайнялася пожежа. Рятувальники ліквідували горіння двох осередків сухої трави на загальній площі близько 500 кв. м.
Командиру 55-ї артбригади “Запорізька Січ”, полковнику Роману Качуру за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності присвоєно звання Героя України з врученням ордена “Золота Зірка”.
Херсонська
Увечері 12 травня російські окупанти обстріляли колону переселенців із Херсонської області. Від розриву снарядів постраждали мирні люди, зокрема дитина.
Скадовськ
Нова кібератака російських хакерів: роблять розсилку на тему тимчасово окупованої Херсонщини про так зване проведення “акції помсти в Херсоні”, файл має вигляд:”План Херсона.htm”.
Росія готується до повного захвату усієї території Херсонщини під свій контроль, підтягують ресурси та встановлюють більше техніки.
Сьогодні о 5 годині ранку прилетіли снаряди в Станіслав та Широку Балку. Села залишилися без електропостачання. В Александріївці обстрілами розгромлено 350 домівок.
Мер Скадовська працює в дистанційному режимі. Люди гуртуються, допомагають один одному. В місті залишилися практично всі люди похилого віку. Ситуація стабільно критична. Дуже багато продуктів росіяни привозять з Криму за космічні ціни. Аптеки не працюють і досі. Інтернету та зв’язку немає. Працює обмін-ліками та території лікарні.
Миколаївська
За минулу добу в Миколаївській області виникло 9 пожеж. 5 з них зайнялися внаслідок російських обстрілів.
За цей час на Миколаївщині поранення отримали 13 людей. Усі постраждалі доставлені в українські медичні заклади і отримують необхідну допомогу.
Пункти видачі гуманітарної допомоги працюють у кожному районі Миколаєва. Щодня місцевим жителям роздають безкоштовний хліб.
Одеська
В області ситуація напружена, зберігається загроза ракетних ударів. Російські військові роблять спроби патрулювання та розвідки на території Одеської області.
Внаслідок одного з ракетних обстрілів Одеси постраждав Воронцовський палац. Це пам’ятка архітектури, збудована на початку 19 століття. Вибуховою хвилею пошкоджені вікна та елементи ліпнини.
Сьогодні координаторка провели арт-терапію з розпису екоторбинок. Учасники і учасниці, в тому числі внутрішньо переміщені громадяни отримали масу задоволення та позитивних емоцій.
Центральні області
Дніпропетровська
Ворожі війська вчора ввечері обстріляли з артилерії мирну колону переселенців, яка виїжджала з Херсонської області. Пораненим в Дніпропетровській області надана вся необхідна допомога, одна жінка наразі перебуває в лікарні.
Волонтерська команда “Перемога” разом із World Central Kitchen створили проєкт “Гостинний обід”, щоб годувати переселенців у Дніпрі. Таким чином у 16 дніпровських закладах переселенців безкоштовно пригощають гостинним обідом.
Кіровоградська
В області спокійно, без повітряних сирен. ЗСУ охороняють рубежі області та військові об’єкти. ТрО чергують на блокпостах та разом з поліцейськими патрулювали місто.
Практично завершується посів ярих зернових та зернобобових. На 90 % запланованих площ вже висаджено цукровий буряк. Аграрії повністю завершили висадку овочів.
У Кропивницькому центрі надання адміністративних послуг приймають заяви від переселенців, які хочуть стати на облік для отримання тимчасового житла. Заступниця начальника управління адмінпослуг Анна Шевченко розповіла, що вони реєструють заяву та протягом доби передають її у відділ обліку житла міської ради.
Олександрійський театр влаштував благодійний концерт на підтримку ЗСУ. Волонтери Координаційного центру міста Олександрії під час благодійної акції зібрали 5741 гривню. Кошти витратять на потреби армії.
Діти внутрішньо переміщених осіб, які обрали місцем тимчасового проживання Кропивницький, будуть звільнені на 50% від оплати за навчання в мистецьких школах Кропивницької міської територіальної громади. Відповідне рішення прийняла Кропивницька міська рада на своєму засіданні. Для ВПО буде скасована плата за бібліотечні послуги Міської централізованої бібліотечної системи. Пільги діятимуть до припинення воєнного стану в Україні.
Полтавська
У Полтаві нагородили заклади освіти, які стали переможцями чи учасниками щорічного конкурсу з озеленення та благоустрою “Шкільне подвір’я (територія дитячого садочку) – зона комфорту, краси і безпеки на території Полтавської територіальної громади”.
Благодійний онлайн-аукціон для потреб ЗСУ «Полтава в справі» стартував сьогодні. Всі кошти від продажу лотів організатори передадуть «Полтавському батальйону небайдужих» на закупівлю тепловізорів, касок і бронежилетів для українських воїнів. Лот №1 – ігрова футболка ФК «Ворскла» з автографами футболістів.
Завдяки комедійній імпровізації від «Квадрат шоу» зібрали 10 тисяч гривень для захисників України. Прибуток від заходу передали громадському рухові «Оборона Полтави» на підтримку ЗСУ та ТРО.
Сьогодні у Полтаві не виїхали на маршрути приватні перевізники через відсутність пального. Міська влада збільшила кількість тролейбусів і сьогодні зустрічатиметься з постачальниками палива для перемовин.
На Полтавщині в селі Коломацьке демонтували пам’ятник болгарському комуністу і соратнику Сталіна – Цвятко Радойнову. Наступним буде пам’ятник Дмитру Благоєву – засновнику Компартії Болгарії та ще одному соратнику Леніна.
На Полтавщині викрили шахрайську схему надання в оренду житла для переселенців.
Вінницька
Хмільник
На території Придністровського регіону Республіки Молдова, підрозділи оперативної групи російських військ приведені у бойову готовність.
Військові Збройних Сил України переведені на посилений режим несення служби. Представники місцевої тероборони вели чергування в громаді.
Оперативна обстановка в Хмільницькій громаді зберігається контрольованою. Комунальні служби працюють в штатному режимі.
Хмільницьку громаду продовжує неустанно підтримувати Польща. Від Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju знову отримали гуманітарний вантаж із продуктами довготривалого зберігання, дитячими товарами, водою, медичними засобами, перев’язувальними засобами, каремати (килимки), засобами особистої гігієни, а також ковдри та ліжечка.
Завдяки волонтерським ініціативам відгукнулася на допомогу українцям жителі містечка Остерленд (Нідерланди). Від них до нашої громади прибули 100 штук медичних аптечок.
Вже вдруге Хмільницька громада отримуємо партію гуманітарного вантажу від благодійної організації Pun Fund, які привезли значний запас продуктів харчування, серед яких: вівсяних пластівців, 230 упаковок макарон, а також рис, горох, пшеничну крупу. Для малюків ми передали дитяче харчування у суміші – 350 упаковок, а також баночне фруктове пюре – 2400 банок, печиво (1930 упаковок) та чай (240 упаковок).
Західні області
Львівська
Станом на 12 травня є 867 заявок від підприємців, які хочуть перевезти свій бізнес на Львівщину. 141 компанія уже це зробила, 85 з них – запрацювали в області, решта – завершують підготовчі роботи для цього.
В обласні медзаклади Львівщини передали ліків та медичних засобів на понад 1,4 млн доларів
Медикаменти передбачені для жителів Львівської області і вимушено переміщених осіб, зокрема для людей, які хворіють на діабет.
Дрогобич
Сповіщень про повітряну тривогу не було.
У Дрогобицькому районі мешкають понад 35 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Це здебільшого діти, матері та літні люди.
Івано-Франківська
Без сигналів повітряної тривоги. В регіон продовжують приїжджати ВПО. У містах катастрофічно не вистачає вільного житла.
На Франківщину надійшла гуманітарна допомога з Казахстану. Посольство України у Республіці Казахстан сприяло збору та організовувало логістику волонтерської допомоги на Прикарпаття. До регіону надійшло понад 19 тонн продовольчих продуктів: консерви, макаронні вироби, цукерки та печиво. Частину допомоги буде відправлено в області, де ведуться бойові дії. Також цю допомогу отримають внутрішньо переміщені особи, які проживають на Прикарпатті.
Рівненська
Відносно спокійно, повітряних тривог не було. Військові ЗСУ патрулюють кордон з білоруссю. Представники тероборони патрулюють та чергують на блокпостах.
Рівненські кінологи разом з чотирилапими напарниками продовжують розміновувати Київщину.
В область надійшло 1600 тонн борошна і гороху від Всесвітньої продовольчої програми (World Food Programme) при ООН. Частину борошна розподілили по чотирьом районам Рівненщини та місто Рівне. Борошно, направлять для внутрішньо переміщених громадян та в соціальні заклади області.
Надійшов черговий гуманітарний вантаж від благодійної організації Благодійний фонд «До перемоги разом». Фонд отримав допомогу від незалежної міжнародної медичної гуманітарної організації «Лікарі без кордонів». Вони передали палету памперсів для дорослих, медикам – медичні халати та маски.
Громадяни згуртовані допомагають волонтерським штабам матеріально та нематеріально.
Хмельницька
Кам’янець-Подільський
У громаді ситуація стабільна. Наразі працюють всі комунальні підприємства.
Вчора прихисток надано 8 вимушеним переселенцям.
Цього тижня з бюджету громади нашим бійцям було передано допомоги ще на 117,5 тис. грн. Місцева рада закупила 5 морозильних камер, 37 ліхтарів, 20 сокир, 100 лопат, автомобільні шини, канцелярське приладдя. А вже загалом з початку бойових дій військові отримали від громади близько 2 млн грн.
Від друзів із міста-побратима Каліша громада отримала черговий гуманітарний вантаж із продуктами харчування, речами першої необхідності для військових і внутрішньо переміщених осіб.
У Кам’янці-Подільському працює вже 13 підприємств, які переїхали з небезпечних регіонів. Ще 10 – на етапі оформлення документів.
Координатор ВІ “Активна Громада” відвозив гуманітарний вантаж (засоби гігієни) у Святотроїцьку церкву. Священник цієї церкви проводить служби у одній із церков Харкова і допомагає прихожанам та допомогу отримує з міста Кам’янець-Подільський для харківчан. Також, доставляв гуманітарний вантаж у Реформаторську церкву “Благодать” у селі Руда, де знайшли прихисток декілька сімей із окупованих територій.
Чернівецька
Ситуація у Чернівецькій області спокійна та контрольована, проїзд – безпечний.
Буковина втратила ще трьох захисників України.
Близько півтори тисячі ялинок та модрин ростимуть у буковинських Карпатах завдяки вимушеним переселенцям. Вони долучилися до проєкту «Буковина. Час відновлення!» та разом із мешканцями Селятинської громади садили дерева у місцевому лісництві. Участь у акції взяли понад 150 вимушених переселенців, які зараз живуть у гірських громадах Чернівецької області. Саджанцями їх забезпечили лісівники.
У Чернівцях міжнародна гуманітарна організація «Save the Children in Ukraine» облаштувала для переселенців дитячий простір. Відкрили його у гуртожитку вищого професійного училища, який став тимчасовою домівкою для внутрішньо переміщених осіб.
Закарпатська
Офіційний дистрибутор автомобілів ŠKODA в Україні – компанія “Єврокар” у Закарпатті – відновив прийом замовлень в травні, а в червні виробничі потужності заводу мають знов запрацювати.
В Ужгороді відбудеться доброчинний велозаїзд у вишиванках, а всі зібрані на заході кошти передадуть на потреби Збройних Сил України. Збір учасників розпочнеться о 18:30 год. біля Закарпатського академічного обласного музично-драматичного театру. Стартує заїзд о 19:00год.
На Закарпатті розцвіли нарциси. Долина нарцисів поблизу міста Хуст – одне з небагатьох місць в Європі, де ростуть гірські нарциси, які розцвітають в першій половині травня. Цей масив знаходиться на території Карпатського біосферного заповідника, який входить до мережі біосферних заповідників міжнародного значення під егідою ЮНЕСКО.
Маріупольський театр, що релеокований в Ужгород, першою покаже виставу про Василя Стуса – символа боротьби українського народу проти загарбників.
Ukrainian Women’s Guard
donate Ukrainian Women’s Guard PayPal mail: [email protected]
Підписуйтеся на наші канали та сторінки
Subscribe to our channels and pages
https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta