Україна Оперативна інформація з регіонів 10.08.2022 (фото)

Оперативна інформація з регіонів  України від УЖВ 10.08.2022

Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Іоанна Кривенко, Тамара Мошковська 

Головний редактор УЖВ NEWS Руслан Поліщук

168 добу український народ протистоїть російській воєнній агресії. 

Україна коротко:

168 добу український народ протистоїть російській воєнній агресії. 

Оперативна інформація щодо російського вторгнення станом 18.00:

На Волинському та Поліському напрямках ситуація не змінилась. За наявною інформацією, з 9 серпня 2022 року, у Мінську під керівництвом начальника генерального штабу збройних сил республіки білорусь розпочато проведення зборів з підрозділами територіальної оборони із залученням військовозобов’язаних запасу. Зберігається загроза ракетних та авіаційних ударів з території республіки білорусь.

На Сіверському напрямку ворог обстріляв цивільну інфраструктуру в районах населених пунктів Сеньківка Чернігівської області та Гаврилова Слобода, Старі Вирки, Середина-Буда і Бруски Сумської області зі ствольної артилерії. 

На Харківському напрямку окупант активно проводив повітряну розвідку БпЛА. Значні зусилля приділяє покращенню логістичного забезпечення підрозділів, що діють на зазначеному напрямку. Також ворогом були здійснені обстріли неподалік Світличного, Прудянки, Руської Лозової, Черкаських та Руських Тишків, Верхнього та Старого Салтова, Коробочкиного і Шевелівки. 

Було завдано авіаційного удару біля Гусарівки.

Окупанти проводили штурмові дії в районах населених пунктів Уди, Петрівка та Гусарівка. Українські військові завдали загарбникам значних втрат та змусили відступити. 

На Слов’янському напрямку противник здійснював вогневе ураження із танків, ствольної та реактивної артилерії у районах Довгенького, Великої Комишувахи, Вірнопілля, Дібрівного, Богородичного, Краснопілля та Долини. Біля Великої Комишувахи окупанти намагалися прорвати нашу оборону, успіху не мали, відійшли.

На Донецькому напрямку ворогом було задіяно ствольну та реактивну артилерію, танки з метою витіснення українських підрозділів із зайнятих рубежів. 

На Краматорському напрямку зафіксовано обстріли біля Сіверська, Верхньокам’янського, Григорівки та Сидорового.

На Бахмутському напрямку окупант обстрілював з артилерії цивільну інфраструктуру поблизу Бахмута, Бахмутського, Соледара, Яковлівки та Вершини.  Завдав авіаційних ударів неподалік Яковлівки, Спірного, Соледара, Бахмута, Зайцевого, Вершини та Веселого. Намагався просунутися в районах населених пунктів Бахмут, Кодема, Спірне, Яковлівка та Соледар. Успіху не мав, відійшов.

На Авдіївському напрямку тривали  артилерійські обстріли біля Авдіївки, Мар’їнки, Пісків, Курахового, Сухої Балки та Красногорівки. Поблизу останнього та Мар’їнки окупанти задіяли авіацію. 

Ворог вів наступальні дії у напрямках Авдіївки та Пісків, отримав гідну відсіч та відійшов.

На Новопавлівському та Запорізькому напрямках противником було здійснено обстріли поблизу Новомихайлівки, Вугледара, Шевченко, Великої Новосілки, Білогір’я, Бурлацького та Ольгівського. Авіаційні удари зафіксовано в районах населених пунктів Павлівка, Вугледар, Новосілка, Новоданилівка та Полтавка. Діяли ворожі розвідувальні БпЛА.

На Південнобузькому напрямку окупант зосереджує свої основні зусилля на утриманні займаних позицій та недопущенні просування наших військ. 

Були здійснені обстріли цивільної та військової інфраструктури в районах населених пунктів Прибузьке, Лимани, Луч, Олександрівка, Новомиколаївка, Мирне, Благодатне, Кобзарці, Князівка та Трудолюбівка. Завдано авіаційних ударів в районах Андріївки, Ольгиного та Новогригорівки. 

Ворог намагався вести розвідку боєм неподалік Лозового. Потрапив під влучний вогонь наших воїнів, зазнав втрат та відступив.


Запрацював державний портал для розшуку дітей “Діти війни”. Цей інформаційний сайт допоможе поліцейським збирати дані про неповнолітніх українців, які під час війни зникли безвісті, опинилися на тимчасово окупованих територіях, або незаконно вивезені у росію. Також на порталі громадяни можуть повідомити про зникнення дитини, злочини проти неї, або якщо знайшли неповнолітню особу чи дізнались про депортацію дитини. Про це повідомили у МВС України. 

Укроборонпром повідомив про підписання угоди стосовно співпраці з Асоціацією промисловості оборони та безпеки Данії, куди входять 18 найбільших компаній оборонної сфери. Ця угода надасть Україні можливість розвиватися у напрямках безпілотних та морських систем, кіберзахисту, іншої виробничої кооперації. 

Україна та Швейцарія завершили переговори про можливість представництва українських інтересів у Росії після розриву дипломатичних відносин з РФ. Про це повідомили в МЗС Швейцарії і додали – для того, щоб мандат покровительства набув чинності, ще потрібна згода Росії. Покровительством у дипломатії називають практику, за якої третя держава призначається іншою державою для представлення своїх інтересів у певній іншій державі. Така третя держава називається “держава-покровителька”.


Східні області

Харківська область 

На лінії зіткнення ворог активно застосовує танки, ствольну та реактивну артилерію. Ворог намагався вести наступ в районі Ветеринарне – Уди, проте був змушений відступити з втратами під вогнем українських військових. У районі Байрак – Гусарівка бої тривають.

За минулу добу у Харкові обстрілів не зафіксовано. 

Окупанти обстріляли населені пункти Харківського, Ізюмського та Чугуївського районів. Найбільше руйнувань від зафіксовано в с. Циркуни Харківського району. Протягом дня село обстрілювали безперервно. Зруйновані приватні домоволодіння, господарчі споруди, гаражі, магазин. Через ворожі обстріли сталося 16 пожеж. Поранення отримала 64-річна жінка.

Наслідки обстрілу Циркунів. Фото: телеграм-канал очільника Харківської ОВА Олега Синєгубова

Російські військові обстріляли Старий Салтів. В результаті двоє людей загинули.

Донецька область

З 11 серпня на Донеччині починає діяти особливий режим в’їзду, виїзду та руху транспортних засобів. Відповідний наказ видав командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Хортиця” генерал-полковник Олександр Сирський. 

Війська окупантів обстріляли з РСЗВ “Ураган” Бахмут – семеро людей загинули, ще шестеро отримали поранення. В Офісі генпрокурора повідомили, що пошкоджено 12 будинків, у чотирьох із них зайнялися пожежі.

В окупованому росією Маріуполі пролунав вибух. Про це повідомила у своєму телеграм-каналі Маріупольська міська рада. Про травмованих та загиблих не повідомляється.

Маріуполь сьогодні. Фото: Маріупольська міська рада

Ватажок терористичної «ДНР» Денис Пушилін заявив, що перший «трибунал» над українськими військовополоненими в Маріуполі організують до кінця літа. 

Луганська область

російські терористичні війська не можуть вийти на адмінкордони області, – заявив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай. За його словами, окупанти втомилися після тривалих боїв у Сєвєродонецьку та Лисичанську і наразі перегруповуються. Ворог здебільшого кидає в атаки приватні військові компанії. 

У Сєвєродонецьку 90% будинків пошкоджено, 70% не підлягають відновленню. Критична інфраструктура міста зруйнована вщент. Окупанти пропонують місцевим жителям відновити своє житло за власний рахунок, – повідомив очільник області Сергій Гайдай.

В Луганській ОВА повідомили, що наразі існує три варіанти виїзду з Луганщини – пішки через Харківщину, через Запорізьку область та через території рф до країн Балтії.

Північні області

Київська область

У Київській ОВА провели зустріч із представниками ПРООН в Україні за участі в.о. постійної представниці в Україні Манал Фоуані. Обговорювали роботу по розмінуванню територій, порушення прав людини під час окупації з боку російських військ, прибирання будівельного сміття та відновлення об’єктів, пошкоджених внаслідок війни.

Зустріч із представниками ПРООН в Україні. Фото: Київська ОВА

На значній кількості територій Київської області ще залишилися міни та нерозірвані боєприпаси, тому фахівці ДСНС, медики та поліція навчають дітей та молодь правилам мінної безпеки. Неповнолітнім мешканцям області пояснюють, що робити у разі виявлення підозрілих предметів та як надавати першу домедичну допомогу.

СБУ повідомили про підозру військовому рф, який наказував розстрілювати цивільних Броварському районі. Старший лейтенант зс рф Антон Струєв підозрюється за ст. 438 ККУ (порушення законів та звичаїв війни). На окупанта зібрано доказову базу, зокрема – перехоплену телефонну розмову та свідчення постраждалого.

До Києва прибули тіла ще 16 загиблих захисників Маріуполя. Патронатна служба «Янголи Азову» разом з поліцією Києва та судмедекспертами і криміналістами оглядають та реєструють тіла. У разі виявлення збігів ДНК повідомлятимуть сім’ї загиблих.

У Києві батьки зможуть обирати будь-яку форму навчання для своїх дітей і зможуть змінювати її протягом року. У КМДА повідомили, що учнів та студентів не будуть змушувати обирати той чи інший варіант. Із власних міркувань безпеки кожна сім’я матиме можливість обрати очну, віддалену або індивідуальну форму навчання.

У Голосіївському районі відкрили третій в Києві громадський простір Vcentri HUB. За інформацією КМДА, під час війни хаби у Шевченківському та Оболонському районі виявилися дуже ефективними і дозволили волонтерам організувати гуманітарну допомогу для постраждалих від бойових дій та проводити заходи для вимушених переселенців. Згодом такі хаби планують відкрити у всіх районах столиці.

У селі Студеники Бориспільського району запрацював Центр безпеки громадян. Він включатиме в себе пожежну частину і поліцейський пункт. Відкриття такого закладу допоможе підвищити якість послуг та рівень безпеки місцевих жителів.

Відкриття Центру безпеки громадян у селі Студеники. Фото: ДСНС України

Вихованці Київської дитячої залізниці пройшли практику на рейсі електропоїзда Skoda під наглядом своїх дорослих колег. 22 юних залізничники працювали на рейсі №708/709 Київ — Чернігів — Київ, а саме – перевіряли документи при посадці, дбали про пасажирів під час подорожі та вчилися навичкам у досвідчених стюардів та машиністів.

Вихованці Київської дитячої залізниці на практиці. Фото: Укрзалізниця

Житомирська область

Рятувальні служби Житомирської області постійно проводять навчання із запобігання надзвичайним ситуаціям різного характеру і перевіряють готовність підрозділів. Станом на сьогодні піротехніки ДСНС розмінували майже 300 гектарів територій, ліквідували більше 100 пожеж і врятували тисячі життів.

Піротехніки ДСНС Житомирщини знищили три елементи від сучасних боєприпасів до ворожих реактивних систем залпового вогню “Ураган”. Про це повідомили в ДСНС області. Повідомлення про вибухонебезпечні предмети надійшло від місцевих жителів, які натрапили на них в селах Морозівка, Нова Рутвянка та Вороб’ївщина Малинської територіальної громади Коростенського району.

Снаряд армії рф, знайдений на Житомирщині. Фото: ДСНС у Житомирській області

Сумська область

За минулу добу російські війська обстріляли Миропільську, Хотінську, Новослобідську, Середино-Будську та Білопільську громади, – повідомили в Держприкордонслужбі. За інформацією керівника Сумської ОВА Дмитра Живицького ворог обстріляв Путивльську та Шалигинську громади. 

Ворог продовжує обстрілювати територію Білопільської громади. Зафіксовано вибухи більше 25 артилерійських снарядів та мінометних мін. Одночасно противник застосовував гранати та вів вогонь зі стрілецької зброї. 

Внаслідок артобстрілів Хотінської громади пошкоджено газопровід. Проводяться роботи з відновлення газопостачання в населених пунктах.

Наслідки обстрілів армією рф прикордоння Сумської області. Фото: Дмитро Живицький/Сумська ОВА

Трьох бойовиків так званої “днр”, які воювали на боці росії, суд визнав винними у державній зраді і засудив до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. За інформацією СБУ, чоловіки входили до складу незаконного збройного формування та потрапили до полону під час звільнення Сіверщини на Сумщині.

Музейно-виставковий центр “Тростянецький”, який постраждав від російських військових, відновлює роботу. Поки що не працює краєзнавчий музей, який пошкодило вибухом, але відновлено фортецю “Круглий Двір”, панську садибу Кеніга та музей шоколаду.

Стіни фортеці музейно-виставкового центру “Тростянецький” , наслідки агресії рф. Фото: з соцмережі

Прикордонникам області передано сучасні планшети та мобільні телефони, які їм необхідні для виконання бойових завдань. В Сумській ОВА зазначили, що гуманітарна допомога стала можливою за сприяння фонду «Добро перемагає». Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди отримала пакет дороговартісних засобів та медикаментів для проведення хірургічних операцій на легенях та ліки від тромбозу.

Чернігівська область

Агресор продовжує обстрілювати з території росії прикордонні громади України. Як повідомили в ДПСУ, минулої доби ворог обстріляв Сновську громаду Чернігівщини.

Військові оперативного командування «Північ» провели зустрічі зі старостами громад та міськими головами області  щодо інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення в умовах мінної небезпеки. В ОК «Північ» нагадують про заборону відвідування лісів, полів та лісосмуги вздовж Державного кордону України та на території громад, де велися бойові дії.

Учні шкіл області, розташованих у 40-кілометровій зоні від кордону навчатимуться дистанційно. Про це повідомили в Корюківській РВА. Рішення узгоджене з Міністерством освіти та обласною військовою адміністрацією. Мова йде про учнів мінімум трьох територіальних громад Корюківського району (Сновської, Корюківської та Холминської).

Попри певні відставання від графіка у відновленні Чернігівської ТЕЦ, опалювальний сезон у Чернігові розпочнеться вчасно, – обіцяє керівник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус. Наразі очікуються кошти у розмірі 100 млн грн з державного резервного фонду.

На деокупованій частині Чернігівщині потребують відновлення більше 3 тисяч об‘єктів інфраструктури. Йдеться про садочки, школи, лікарні та житлові об‘єкти.

У Чернігові ухвалено програму матеріальної допомоги власникам приватних будинків, які постраждали від російської агресії. Про це повідомили в міській раді. Програма передбачає надання матеріальної допомоги, розмір якої залежить від ступеня пошкодження будинків. 

У вересні розпочнеться будівництво тимчасового житла для чернігівців, оселі яких були пошкоджені або зруйновані внаслідок військової агресії. Зведення будинків передбачено меморандум, підписаним Чернігівською міськрадою і Червоним Хрестом. Ці будинки відрізнятимуться від модульних, оскільки їх зводитимуть на фундаменті.

Для чернігівців, які втратили житло через військові дії, планують побудувати такі будинки. Фото: Укрінформ

В селі Ягідному планують створити музей російських злочинів. Саме там під час окупації в підвалі школи майже місяць російські загарбники насильно утримували понад 300 осіб. Наразі місцева влада спільно з ОВА шукає спонсорів для відновлення навчального закладу.

Центральні області

Дніпропетровська область  

Окупаційні війська рф обстріляли Мирівську громаду у Нікопольському районі. Випустили 40 снарядів з РСЗВ. Одна жінка загинула, ще двоє людей дістали поранення. Один житловий будинок зруйновано, ще 11 пошкоджено. В результаті ударів по газопроводу, без газу залишилися 233 абоненти. Про це повідомив очільник Дніпропетровської ОВА Валентин Резніченко.

Наслідки нічних обстрілів у Нікопольському районі. Фото: поліція Дніпропетровщини

Наслідки нічних обстрілів у Нікопольському районі. Фото: поліція Дніпропетровщини.

Близько 40 снарядів від РСЗВ прилетіли у Марганець. В результаті ударів по середмістю 13 людей загинули, 11 поранено. 5-ро – у тяжкому стані. Внаслідок обстрілу сталося дві пожежі. Пошкоджено міську раду, школу, палац культури, та кілька багатоповерхівок. Перебито електромережі, без світла залишилось майже 1200 абонентів. Про це повідомили в Дніпропетровській ОВА.

Місто Марганець після ударів військ рф. Фото: Євген Євтушенко

У Дніпрі з фондів міських бібліотек  вилучили близько 25 тисяч російських книжок. За словами директорки комунального закладу “Дніпровські міські публічні бібліотеки” Юлії Бардукової, вилучили не всі російськомовні книги, а лише ті, видавництво яких повʼязано з рф та книги, в яких йдеться про розпалювання міжетнічного конфлікту, релігійні війни тощо. Підсанкційні книги не знищують, а переносять в сховище. 

10-річна Валерія Карнаух, яка переїхала з окупованої Херсонщини до Кривого Рогу, щодня в`яже і продає патріотичні брелоки. Зароблені 2 тисячі грн вона передала волонтерам на придбання наколінників для українських військових. Дівчина планує й надалі займатись допомогою ЗСУ.

10-річна переселенка з Херсонської області в’яже та продає брелоки для допомоги ЗСУ. Фото з соцмереж

Вінницька область   

Європейська асоціація “Італія-Україна-Майдан” передала більше 30 планшетів дітям-переселенцям. Повідомляється, що це лише перша партія. У рамках подальшої співпраці очікують на допомогу із забезпеченням шкіл генераторами. Про це повідомив вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов та голова асоціації “Італія-Україна-Майдан” Фабіо Преведелло. Фото: Сергій Моргунов

Близько двох тонн гуманітарної допомоги надійшло до Вінницької міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги. Вантаж надав Радомський пункт допомоги Україні за сприяння американського фонду DTCare. У Вінницькій міській раді розповіли, що медзаклад отримав розхідні матеріали, операційні комплекти, хірургічні інструменти, системи для інфузій та інше медичне приладдя. 

У Вінниці триває експозиція  “Намалюй державність”. 14 патріотичних картин представили вісім художників. Після виставки в обласному молодіжному центрі “Квадрат”, картини покажуть у художньому та краєзнавчому музеях, а згодом виставлять на аукціон. Виручені кошти перерахують на потреби ЗСУ.

В обласному молодіжному центрі “Квадрат” організували безкоштовні навчання з домедичної допомоги. Присутніх вчать, як правильно зупинити кровотечу, підтримати життя травмованого до приїзду карети “швидкої”, – повідомив тренер з надання першої медичної допомоги товариства Червоного Хреста Юрій Марценюк.

Безкоштовні навчання з домедичної допомоги у Вінниці. Фото з соцмереж

Кіровоградська область

Голова Кіровоградської ОВА Андрій Райкович повідомив, що на полігоні неподалік обласного центру знищують вибухонебезпечні предмети. Ця робота запланована на наступні 5-7 діб. 

200 балів з мультипредметного тесту отримав 21 випускник  Центральноукраїнського наукового ліцею-інтернату та ще близько 50 шкіл обласного центру. Шестеро здобули найвищий результат з двох предметів. Про це повідомив очільник Кіровоградської ОДА Андрій Райкович.

Кіровоградщина вже прийняла 800 жителів Донецької області, які приїхали п’ятьма евакуаційними потягами. Про це повідомив директор обласного департаменту соцзахисту населення Олександр Догаров.

Працівники культури Світловодської громади Кіровоградської області придбали автівку для українських військових. Для цього влаштували аукціон, на якому продавали гільзи з передової, сухпайки чотирьох армій, картини, – розповіла співорганізатока акції художня керівниця Світловодського міського Палацу культури Марина Салабутіна.

Працівники культури придбали автомобіль для 46-ї бригади окремої інженерно-саперної роти. Фото: Марина Салабутіна

У Гайвороні школярі 7-8 років влаштували ярмарок, щоб зібрати гроші для ЗСУ. За дві години назбирали 9 925 гривень, – розповіла їхня класна керівниця Лариса Свершок.

Школярі влаштували ярмарок, щоб зібрати гроші для ЗСУ. Фото з соцмереж

Полтавська область

Приблизно 10 тисяч пропозицій щодо зміни топонімів у Полтавській громаді подали за тиждень. Про це розповіла секретарка робочої групи з питань перейменування вулиць міськради Тетяна Татаріна. 

Полтавський державний медуніверситет та НУ «Полтавська політехніка» увійшли до сотні найкращих вишів країни консолідованого рейтину закладів вищої освіти України 2022 року, опублікованого на освітньому ресурсі «Освіта.ua».

У Полтаві триває збір коштів для створення муралу, присвяченого одвічній боротьбі українського народу проти московської експансії. 75% необхідної суми вже зібрано. Створення нового муралу біля аграрного університету ініціювали полтавці Артур Кобзар, Денис Старостін, Артур Ароян та Дмитро Білокінь.

На Полтавщині евакуйовані із зони бойових дій виші відкривають консультаційні центри, щоб допомогти абітурієнтам зі вступом. Нагадаємо, з початку повномасштабного вторгнення Росії, до Полтавщини переїхали Луганський національний університет ім. Т. Шевченка, Донецький обласний спеціалізований фаховий коледж спортивного профілю ім. С. Бубки, Бахмутський фаховий медичний коледж, Маріупольський фаховий коледж тощо. 

Від початку повномасштабної війни у Полтаві ціни на оренду житла зросли майже удвічі. Це пов’язано з підвищеним попитом, – розповіла рієлторка Олена Юрченко.

Черкаська область

Очільник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець спростував російські фейки про розміщення військових позицій на станції “швидкої” у Черкасах та назвав це відвертою брехнею рф.

Лише дві з дванадцяти шкіл Сміли мають укриття, – розповіла очільниця Управління освіти, молоді та спорту міськради Тетяна Трушкова. Нині їх ремонтують та облаштовують усім необхідним для безпечного перебування дітей під час повітряних тривог.

У школах Сміли облаштовують укриття. Фото з соцмереж

Керівник ГО “Зірка надії” Андрій Лихачов почав збирати картини черкаських митців, щоб продати їх на аукціоні в Польщі. За його словами, наразі зібрано 30 робіт, отримані кошти передадуть дітям-сиротам та військовим.

Картини для продажу на благодійному аукціоні. Фото з соцмереж

Медичні препарати, апарат для штучної вентиляції легенів та монітори для відстеження стану пацієнтів від команди волонтерів гуманітарного хабу отримала Катеринопільська багатопрофільна лікарня. Допомогу передали японські та американські партнери хабу.

Лікарня на Черкащині отримала допомогу. Фото з соцмереж

Кімнату для реабілітації поранених військових планують створити у травматологічному відділенні однієї із черкаських лікарень. Наразі встановлюються тренажери, які вже привезли із Польщі, – розповів завідувач лікарні Юрій Бейкун.

У Черкаському державному технічному університеті презентували виставку плакатів, присвячених українському спротиву російській окупації. Про це розповіла директорка Черкаського художнього музею Ольга Гладун.

Виставка плакатів, присвячених українському спротиву. Фото з соцмереж

Південні області

Запорізька область

На Запорізькому напрямку ситуація не зазнала суттєвих змін. Окупанти продовжують обстрілювати позиції українських захисників та цивільну інфрастурктуру в населених пунктах вздовж лінії зіткнення.

Ворог обстріляв цивільну інфраструктуру у районі населених пунктів Темирівка, Мала Токмачка.

Сьогодні вночі окупанти випустили чотири ракети по селищу Кушугум Запорізького району. Одна людина загинула під завалами. Внаслідок ракетних ударів пошкоджено 69 будинків, 5 з них — вщент зруйновані.

Наслідки ворожих обстрілів у селищі Кушугум. Фото з соцмереж

До поліції надійшло 10 повідомлень про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів російськими окупаційними військами.

Українські сили спротиву пошкодили приміщення штабу партії “Єдина Росія” у Мелітополі, а Збройні Сили України завдали удару по скупченню техніки окупантів в районі селища Кирилівка. Про це в повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров.

Протягом минулої доби з тимчасово окупованої території було евакуйовано 1 209 людей, з них 334 – діти.

Організатори псевдореферендуму про приєднання до рф у тимчасово окупованому Мелітополі планують приходити додому до містян разом з озброєними вояками. Загалом псевдореферендум триватиме 5 днів. Про це розповів міський голова Мелітополя Іван Федоров.

Миколаївська область

Протягом ночі ворог обстрілював реактивними снарядами Миколаївщину – повідомляють в Оперативному Командуванні “Південь”. Внаслідок ударів по передмістю пошкоджено 8 приватних будинків. На одному з підприємств від обстрілів понівечені склади та автобаза. Поранення отримали троє осіб, серед них – одна дитина.

Обстрілів зазнали населені пункти Галицинівської громади та с. Шевченкове. Внаслідок обстрілу сталася масштабна пожежа в Галицинівському лісовому урочищі. 40 рятувальників та 9 одиниць техніки були задіяні до гасіння. Допомагали боротися з вогнем також місцеві жителі. 

Пожежа у Галицинівському лісовому урочищі. Фото: Миколаївська ОВА

Під ворожі атаки також потрапили Березнегувате, Благодатне, Мурахівка, Прибузьке, Шевченкове, Луч, Костянтинівка та Первомайське. 

Внаслідок обстрілів поза межами сіл Поляна і Широке Баштанського району загорілись сільськогосподарські угіддя.

Під постійним вогнем залишаються населені пункти Березнегуватської громади, що знаходяться на лінії розмежування.

Одеська область

За повідомленням ОК “Південь”, у Чорному морі перебуває 2 надводних ракетоносії, які тримають напоготові 16 ракет типу «Калібр». Ще 10 кораблів та катерів ворожого флоту знаходяться біля кримського узбережжя у віддалених районах, уникаючи ураження. 

За дев’ять днів роботи “зернового коридору” з українських портів було вивезено понад 370 тисяч тонн аграрної продукції. Про це повідомляє Адміністрація морських портів України.

Балкер OCEAN LION, який має доставить кукурудзу з України до Південної Кореї. Фото: Адміністрація морських портів України/Ukrainian Sea Ports Authority

СБУ оголосила у міжнародний розшук екснардепа від “Партії регіонів” Ігоря Маркова. У червні Маркову оголосили підозру в колабораціонізмі.

Херсонська область

Ворог продовжує ведення бойових дій на зайнятому рубежі оборони. 

В Оперативному командуванні “Південь” повідомили, що в результаті влучної роботи ЗСУ міст в районі Каховської ГЕС непридатний для використання.

Ворог спробував силами десантно-штурмового взводу провести розвідку боєм в напрямку нещодавно визволеного Лозового. Успіху не мав, відступив.

Протягом дня ворог завдав 2 ракетних і 3 авіаційних удари по українських підрозділах. 5 крилатих ракет типу “повітря – повітря” випущено по літаках Повітряних сил ЗСУ. Втрат нашої авіації немає.

Українська авіація завдала 7 ударів, вразивши 5 осередків живої сили, озброєння та техніки противника в Баштанському, Бериславському та Херсонському районах, а також 2 опорні пункти за 40 км від Херсону.

Протягом бойового дня підтверджено втрати ворога в кількості 35 окупантів, 6 одиниць броньованої та автомобільної техніки, серед яких 1 танк Т-72 і 1 командно-штабна машина. Знищено також склад боєприпасів в Новоолексіївці та командно-спостережний пункт батальйонної тактичної групи 217-го парашутно-десантного полку ворога в районі села Максима Горького.

Так званій “ректорці Херсонського університету” Тетяні Томіліній оголосили підозру у колабораційній діяльності. Слідчі встановили, що 14 червня озброєні військові рф захопили приміщення ХДУ та призначили її “ректоркою університету”.

Окупаційна влада Херсонщини анонсувала запровадження пропускної системи для перевезення сільгосппродукції області. Таким чином, окупанти хочуть примусити місцевих аграріїв співпрацювати з ними або припинити свою діяльність.

Росія намагається якнайшвидше паспортизувати населення тимчасово окупованих територій Херсонщини та Запоріжжя. Проте виявилось, що навіть на території країни-агресора цей «паспорт» не вважається повноцінним документом. Про це повідомляє Центр Протидії Дезінформації. Такі «паспорти» дають можливість брати участь у голосуванні, але не дають право на соціальні виплати та пенсію.

Західні області

Волинська область

Луцькі рятувальники отримали спеціальний аварійно-рятувальний автомобіль Mercedes-Benz 1120AF від німецьких партнерів з міста Швайнфурт.

Аварійно-рятувальний автомобіль. Фото: соцмережі

Волинські патрульні поліцейські, розвідники та прикордонники отримали сучасні планшети марки «Apple». За словами правоохоронців, таке обладнання вкрай необхідне для виконання службових обов’язків, оскільки старі пристрої часто виходять з ладу.

З Волині передали гуманітарний вантаж для бійців 14 ОМБр імені князя Романа Великого. Зокрема, захисникам відправили спальники, палатки та засоби гігієни. Про це повідомили в ОВА.

На Волині аграрії зібрали 950 тонн врожаю зернових і зернобобових культур. Жнива тривають. Про це повідомили у Волинській ОДА.

У 50-кілометровій зоні від кордону з білоруссю волинські школярі будуть навчатись онлайн. Це стосується Шацької, Любешівської, Камінь-Каширської, Ратнівської громад.

Закарпатська область

Угорщина передала Закарпаттю 6 тисяч доз вакцин від туберкульозу. Про це повідомили в ОВА.

Майже 50 медиків з Києва, Одеси, Харкова, Донеччини та  інших міст України за останні місяці знайшли нове місце роботи у «Prevention hospital» в Ужгороді.

Івано-Франківська область

Більше 3 млн грн виплачено 212 роботодавцям Прикарпаття за працевлаштування 352 внутрішньо переміщених людей. Про це повідомила голова ОВА Світлана Онищук.

З Івано-Франківська на фронт відправили 3 автівки підвищеної прохідності, 5 дизельних генераторів, 5 дров’яних печей, 25 вогнегасників та інші необхідні для військових речі. Загалом вартість цієї поставки становить більше 1 млн грн. Про це повідомили в ОВА.

Львівська область

Двома евакуаційними потягами у Львів з місць бойових дій прибули 306 осіб. Чотирма потягами у Перемишль зі Львівщини відправилися 761 людина.

Львівська районна військова адміністрація та БФ «Ангели України» підписали меморандум про співпрацю.

Всі міста Львівщини мають розпочати опалювальний сезон вчасно. Приготування відбуваються за планом. Про це йшлося на нараді за участі міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова та міських голів області.

Львівський Оборонний Кластер (ЛОК) виготовив та передав 80 тисяч бронежилетів 4-го класу захисту для захисників України.

Від початку повномасштабного вторгнення росії у Червоноградський район з територій, де тривають активні бойові дії, переїхали 10 підприємств. 8 з них уже відновили роботу.

У школах Львівської громади більше не проживають переселенці. Їх переселили на інші локації, щоб підготувати навчальні заклади до нового навчального року.

Впродовж п’яти днів діти, які прибули до Львова з інших областей України, візьмуть участь у таборуванні. Юних учасників чекають ігри, арт-терапевтичні заняття, майстер-класи, спілкування з психологами та волонтерами тощо.

Управління освіти Львова запустило відеопроєкт про школярів, які паралельно з навчанням займаються активним волонтерством і в різний спосіб допомагають військовим та вимушено переміщеним особам.

На площі Ринок у Львові монтують виставку знищеної російської військової техніки, відкриття якої відбудеться 11 серпня.

Експонат з виставки. Фото: Львівська ОВА

14-16 серпня у бомбосховищі «Укриття» відбудеться благодійний мистецький захід «Мистецтво наближає перемогу».

Рівненська область

Від початку року Рівненська митниця до державного бюджету перерахувала 2,9 млрд грн. Про це повідомив керівник Рівненської ОВА Віталій Коваль.

56 загиблих героїв з Рівного отримають звання почесних громадянин міста. Крім того, родини загиблих отримають по 20 тисяч грн з бюджету громади. Про це повідомив міський голова Рівного Олександр Третяк.

Колектив Дерманського НВК, працівники бібліотеки, будинку культури та небайдужі жителі села провели благодійний ярмарок. Зароблені кошти – а це більше 57 тисяч грн – будуть спрямовані на придбання автомобіля українським захисникам.

Тернопільська область

У Тернополі на облаштування укриттів у навчальних закладах виділили додаткові 10 млн грн.

На Тернопільщину переїхало 55 підприємств, 42 з них вже працює на нових локаціях, 7 ремонтують приміщення та налагоджують обладнання. Ще 3 підприємства в процесі перевезення своїх виробничих потужностей.

У Тернополі «Алею Зірок» поповнять зіркою «Захисникам та захисницям України».

Брати – 12-річний Микола та 14-річний Владислав Козира зі Збаража – активно допомагають українським захисникам. Вони продають мед, огірки та випічку, а гроші віддають у місцевий волонтерський центр. За останні 4 дні хлопці зібрали майже 6 тисяч грн.

Хмельницька область

З початку повномасштабної війни понад 30 тисяч переселенців отримали підтримку у Центрі гуманітарної допомоги Хмельницької обласної ради.

До родини маріупольців, якій вдалося втекти від війни на Хмельниччину, завітали волонтери з Литви. Благодійники привезли швейну машинку та електровізок для дівчини, котра після тривалого перебування у підвалі втратила можливість самостійно пересуватися.

Переселенка з Маріуполя. Фото: соцмережі

Один з найвідоміших собак України – пес Патрон – відвідав Хмельницький, де разом зі своїм господарем провели кілька уроків з мінної безпеки, а ще поспілкувались з хмельницькими дітьми і дітьми-переселенцями.

Пес-сапер Патрон познайомився з хмельничанами. Фото: соцмережі

Чернівецька область

У Чернівецькій ОВА відбулась зустріч з директором ГО IT Cluster «Chernivtsi IT community» Дмитром Шкільнюком, виконавчим директором асоціації «IT Ukraine» Костянтином Васюком та деканом економічного факультету ЧНУ імені Юрія Федьковича Русланом Білоскурським. Мова йшла про розвиток IT-галузі на Буковині, удосконалення інфраструктури краю та нові проєкти. 

Міжнародна підтримка

З 10 серпня починає діяти п’ятий пакет санкцій ЄС проти росії, який ухвалили ще у квітні.

США виділять Україні $89 млн на на програму розмінування. Кошти підуть на навчання саперів та спеціалізоване приладдя.

Міністр фінансів Сергій Марченко та Регіональний директор Світового банку у справах Східної Європи (білорусь, Молдова та Україна) Аруп Банерджі підписали Угоду про надання Україні гранту у розмірі 4,5 млрд доларів.

Пентагон підтвердив передачу Україні партії протирадіолокаційних ракет повітряного базування AGM-88 (HARM). Про це повідомив заступник міністра оборони США Колін Каль.

Україна отримала від Німеччини ще кілька зенітних самохідних артилерійських установок  “Гепард”. Також було передано 49 тисяч снарядів до них та 3 броньовані ремонтно-евакуаційні машини.

На українську ТЕС прибули перші 39 вагонів вугілля з Австралії. Це частина гуманітарної допомоги від австралійського уряду. Всього Україна має отримати 79 тисяч тонн вугілля.

Глава Пентагону Ллойд Остін прибув до Латвії, щоб обговорити питання щодо військової допомоги Україні.

Глобальний договір ООН в Україні запустив проєкт «Mental Help». Його мета — надати безкоштовну психологічні послуги людям, які постраждали від війни росії проти України.

ЄС та Великобританія припинили купляти вугілля у рф. За оцінками Єврокомісії, це ембарго торкнеться 25% усього російського експорту вугілля на суму 8 млрд євро на рік.

Глави МЗС країн “G7” вимагають від росії негайно повернути контроль над Запорізькою АЕС Україні.

Французький сенатор, член комітету Сенату Франції з оборони Гійом Гонтар закликає негайно запровадити місію ООН на ЗАЕС

Данія направить 130 своїх солдатів до Великобританії для навчання українських військових. 

Держагентство з питань кіно незабаром стане  асоційованим членом EFAD (European Film Agency Directors). Членські внески Україна не платитиме протягом 2-3 років, проте зможе брати участь у конкурсах EFAD.

Співзасновник шведської ланки Amnesty International Пер Вестберг оголосив, що йде з організації через незгоду зі звітом про Збройні сили України. Зазначимо, що Пер Вестберг став співзасновником шведської Amnesty ще у 1960-х роках.

Європейський авіаконцерн Lufthansa не користуватиметься повітряним простором росії до 25 березня 2023 року через війну в Україні. 

У Канаді українець з міста Тернопіль разом з громадською організацією “UHelpUkraine” організував збір коштів на ударний безпілотник “Bayraktar TB2” для української армії

Збір коштів у Канаді. Фото: телеграм-канал голови міста Тернопіль С.В.Надала

В Намібії вперше провели Фестиваль українського кіно. У програмі заходу – покази культових стрічок – «Мої думки тихі», «Поводир», «Кіборги» та ін. Фестиваль організувала місцева українська громада.

У Брюсселі британський гурт Coldplay виконав разом зі Святославом Вакарчуком пісню Океану Ельзи “Обійми”. Фронтмен гурту Кріс Мартін пов’язав на руку стрічки синього та жовтого кольорів на знак солідарності з українцями.

Виступ на підтримку України. Фото: Obozrevatel

На Кіпрі відбулася акція в підтримку захисників “Азовсталі”. Українські активісти одночасно у 5 містах організували акцію на підтримку полку “Азов”. Понад 500 українців і кіпріотів вийшли на вулиці із закликами засудити країну-терористку.

Акція на Кіпрі. Фото: УЖВ NEWS

Ukrainian Women’s Guard

donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE

Subscribe to our channels and pages

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska