Оперативна інформація з регіонів України від УЖВ 06.07.2022
Матеріали підготували: Tetiana Kliuchnyk-Horobets, Tetyana Pidgorna, Olena Reka, Yana Hushchyna, Halyna Radevych, Ioanna Kryvenko
133 доби український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.
Україна коротко:
133 доби український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.
Оперативна інформація Генерального штабу ЗСУ станом на 18:00 щодо російського вторгнення:
На Волинському та Поліському напрямках визначені підрозділи збройних сил республіки білорусь продовжують інженерні обладнання своїх позицій, проводять перевірку пунктів управління та ведуть радіоелектронну розвідку.
На Сіверському напрямку без істотних змін. Для уточнення положення наших військ ворог вів повітряну розвідку із застосуванням БпЛА.
На Харківському напрямку противник утримує угруповання військ зі складу Західного військового округу. Ворог здійснив артилерійські обстріли в районах населених пунктів Соснівка, Дементіївка, Нове, Питомник, Циркуни, Петрівка та Мосьпанове. Завдав авіаудару поблизу Рубіжного. Ворожі штурмові дії в напрямку Козача Лопань – Соснівка українські воїни успішно відбили.
На Слов’янському напрямку противник намагається покращити тактичне положення та створити умови для проведення наступу на напрямку Ізюм – Слов’янськ. Ворог обстріляв із ствольної артилерії та реактивних систем залпового вогню райони Дібрівного, Краснопілля, Гусарівки, Барвінкового, Карнаухівки та Великої Комишувахи.
Окупанти наступали на напрямку Довгеньке – Мазанівка. Отримали відсіч наших воїнів та з втратами відійшли.
На Краматорському напрямку ворог намагається оволодіти населеними пунктами Верхньокам’янське та Григорівка. Застосовує комплекси радіоелектронної боротьби. Зі ствольної та реактивної артилерії були обстріляні райони Слов’янська та Верхньокам’янського.
На Бахмутському напрямку противник намагається покращити тактичне положення та встановити повний контроль над дорогою Бахмут – Лисичанськ. Ворог обстріляв з артилерії райони Спірного, Виїмки та Веселого.
Наступи ворога на напрямках Миронівка – Луганське та Гольмівський – Новолуганське наші воїни зупинили та змусили окупантів відійти.
На Авдіївському, Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках з метою сковування наших військ ворог обстрілював позиції наших підрозділів із танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії. Завдав авіаудару неподалік Мар’їнки.
На Південнобузькому напрямку противник намагається утримати зайняті рубежі. Веде артилерійські обстріли наших військ в районах населених пунктів Олександрівка, Українка, Луч, Миколаївське, Зоря, Поляна та Біла Криниця.
У готовності до завдання ракетних ударів по об’єктах на території України в морі утримується чотири носії високоточної зброї.
У російських підрозділах, що діють на території України, фіксується тотальне п’янство. Окрім того, значно деморалізує особовий склад російських окупаційних військ примусова мобілізація, що триває у тимчасово окупованих районах Донецької та Луганської областей.
Генштаб ЗСУ скасував дію документа, який передбачає надання дозволів військовозобов’язаним на виїзд за межі місця проживання під час дії воєнного стану та оголошення мобілізації. Про це повідомив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. За його словами, буде розроблено оновлений документ, який регулюватиме переміщення громадян в умовах воєнного стану. Раніше Президент Володимир Зеленський закликав скасувати дію документа.
Щонайменше 991 дитина постраждала в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення росії. В Офісі генпрокурора повідомили, що “За офіційною інформацією ювенальних прокурорів, 346 дітей загинуло та понад 645 поранено”. Найбільше дітей постраждало у Донецькій (346), Харківській (186) та Київській (116) областях.
Представники духовенства Православної Церкви України та Української Православної Церкви (Московського патріархату) провели зустріч на території Софії Київської. За словами міністра культури та інформполітики Олександра Ткаченка, ця “історична зустріч спрямована на подолання розділення, службі народу України та досягненню спільної мети”.
Східні області
Харківська область
Російські окупанти дистанційно замінували територію поблизу Шестакового та Перемоги Харківської області. Про це повідомив Генштаб ЗСУ. Із гелікоптерів, танків, ствольної та реактивної артилерії війська ворога обстрілювали Веселе, Гусарівку, Кутузівку, Малу Данилівку, Мосьпанове, Нову Миколаївку, Соснівку, Слатине, Черкаські Тишки, Чепіль.
Армія окупанта в ніч проти 6 липня обстріляла Харківський педагогічний університет. У центральному корпусі обвалилися три поверхи. Харківська обласна прокуратура повідомила, що від обстрілу загинув 40-річний охоронець.
Пам’ятник Сковороді після ракетного удару рф не знищений. Скульптуру дістали з-під завалів з частковими тріщинами.
Російські ракети зруйнували дві адмінбудівлі-пам’ятки архітектури 1917 року на вулиці Полтавський Шлях, у Новобаварському районі Харкова. Там розміщувалися органи влади, серед яких адміністрація Новобаварського району, центр надання адміністративних послуг та казначейська служба. Жертв немає. Одна з пам’яток не підлягає відновленню, повідомив міський голова Ігор Терехов.
Окупаційна армія обстріляла Чугуїв Харківської області, сталася пожежа на автозаправній станції. Від обстрілу також пошкоджені житлові будинки та інші споруди. Згідно з попередніми даними, загиблих або поранених внаслідок обстрілу немає.
Від російського обстрілу спалахнуло поле пшениці в Ізюмському районі. Площа пожежі склала близько 500 кв. м, повідомили у ДСНС Харківщини.
Донецька область
Українські війська відбили російський наступ на Слов’янському та Бахмутському напрямку, а на Краматорському завдали російській армії втрат.
Під вогнем окупантів – 13 населених пунктів Донеччини. За добу росіяни завдали по мирному населенню 23 удари. Є вбиті та поранені. Зруйновано та пошкоджено 44 цивільних об’єкти – житло та інфраструктура. За даними МВС України, ворог обстріляв міста Авдіївка, Бахмут, Курахове, Красногорівка, Слов’янськ, Торецьк, селище Малотаранівка, села Антонівка, Карлівка, Орлівка, Первомайське, Північне, Семенівка. Руйнувань зазнали 29 житлових будинків, школа, ринок, заводи та магазини.
Російські окупаційні війська обстріляли Торецьк. За попередньою інформацією одна людина поранена, щонайменше троє знаходяться під завалами, повідомив голова Донецької ОВА Павло Кириленко. Ракети влучили у два будинки приватного сектора. Ще одна ракета влучила поряд із соціальним об’єктом, але не розірвалася.
Зранку в тимчасово окупованій Макіївці сталась пожежа на складі з боєкомплектом.
В окупованому Маріуполі зовсім немає питної води. Технічна вода є лише в деяких районах міста. Інформацію надав радник міського голови Андрющенко. Натомість окупаційна влада у передмісті поливає знищені обстрілами газони.
Луганська область
У тимчасово окупованому Сєвєродонецьку російські окупанти намагаються відновити функціонування міста, але через брак спеціалістів і знищену інфраструктуру їм це не вдасться. Про це повідомив керівник Сєвєродонецької ВЦА Олександр Стрюк. За його словами, відновити водо- та теплопостачання в окупованому Сєвєродонецьку без повернення української влади неможливо. У місті залишилось близько 7-8 тисяч людей. Частину жителів Сєвєродонецька було депортовано на тимчасово окуповані території.
Загарбники у Лисичанську вивозять людей до фільтраційних таборів. Голова міської ВЦА Валерій Шибік повідомив, що з окупованим містом відсутній зв’язок. ”У нас вже є дані про вивезення людей до Стаханова у фільтраційний табір”, – заявив очільник ВЦА.
Північні області
Київська область
Прем’єр-міністр Ірландії Міхал Мартін під час зустрічі з Президентом Володимиром Зеленським в Києві пообіцяв допомогу з відбудовою України та сприяння на шляху до Євросоюзу. Урядовець відвідав Бородянку, Бучу й Ірпінь, які зазнали руйнувань від російської агресії.
Фото: Прем’єр-міністр Ірландії Міхал Мартін в Бородянці
Київ передав Національній гвардії 1 200 бронежилетів 4-го та 5-го класу захисту, які місто отримало від партнерів. В КМДА запевняють, що спорядження пройшло всі необхідні дослідження та експертизи і має належні протоколи випробувань. Загалом місто передало захисникам України майже 15 000 бронежилетів та 5 000 кевларових шоломів.
За добу на Київщині знешкодили 360 вибухонебезпечних предметів (ВНП). Піротехніки працювали в населених пунктах Бучанського, Броварського та Вишгородського районів. Усього з початку робіт виявлено та знешкоджено 48 485 одиниць ВНП.
В Києві СБУ завершила досудове розслідування щодо російського агента, який збирав розвіддані про оборону столиці та дислокацію військових підрозділів. Ще одного ворожого поплічника контррозвідка СБУ викрила на приладобудівному підприємстві Києва, який належить до оборонної сфери. Загалом Служба безпеки України повідомила, що з початку війни з рф розслідує більше тисячі кримінальних проваджень щодо вчинення державної зради та колабораційної діяльності.
Фото: СБУ
У пристоличному регіоні планують створити маршрути пам’яті війни. Робоча група щодо розробки концепції створена розпорядженням голови Київської ОВА Олексієм Кулебою. Над форматом фахівці працюватимуть разом із громадами, які постраждали від окупації та місцевими жителями, які стали очевидцями трагічних подій.
Житомирська область
Від початку російського вторгнення по Житомирській області було завдано 95 ракетно-бомбових ударів, внаслідок яких загинуло 37 осіб та 100 травмовано. За повідомленням обласного управління ДСНС, пошкоджено 1 808 будівель.
У Житомирі під час повітряних тривог обмежуватимуть роботу ТРЦ, магазинів та інших об’єктів, де масово перебувають люди. Про це повідомили в Житомирській ОВА.
В закладах дошкільної та загальної середньої освіти Житомирської міської територіальної громади харчування для дітей, батьки яких воюють, буде безкоштовне. Таке рішення ухвалили на засіданні виконавчого комітету міста.
Міністр освіти Португалії Жоао Кошта заявив, що його країна допоможе відбудувати зруйновані російськими ракетними ударами школи в Житомирі. Загалом в місті і області внаслідок варварських дій окупантів зруйновано 70 шкіл.
У Житомирі відновив роботу центр іпотерапії “Берегиня Полісся”, який через повномасштабну війну росії не працював упродовж трьох місяців. Нині реабілітаційні заняття для дітей з інвалідністю проходять і переселенці.
Фото: Суспільне Житомир
Сумська область
Російські окупанти продовжують обстрілювати прикордонні території області, повідомляє ДПСУ. Ворог наносив вогневі ураження із застосуванням РСЗВ, САУ, мінометів та стрілецької зброї, а для ведення розвідки використовував БПЛА. Під вогнем окупантів опинилися Краснопільська, Білопільська, Новослобідська, Шалигінська та Середино-Будська громади.
Сумщина отримала пересувний мобільний шпиталь, створений студентами будівельного факультету Техаського університету (США). Він обладнаний двома хірургічними столами, системою водозабезпечення та генератором. Пересувний шпиталь буде використовуватись як мобільна операційна для допомоги пораненим.
В області повністю зруйновано 250 км доріг державного значення та 330 км місцевих доріг. Частково пошкоджено – 483 км і 350 км відповідно. Про це інформує Сумська ОВА.
В Сумській області закупили перші 12 квартир для вимушено переселених осіб. Квартири будуть надані в оренду всього за 1 гривню передусім багатодітним сім’ям. «Житло має пристойну квадратуру, повністю опоряджене, з мінімальним набором техніки та меблів», – розповіли в ОВА. Перші сім’ї зможуть заселитися у квартири вже за місяць та сплачуватимуть лише комунальні послуги.
Чернігівська область
Російські окупанти продовжують обстрілювати прикордоння Чернігівської області. Як повідомили в ДПСУ, під обстрілами ворога опинилися Новгород-Сіверська, Семенівська і Сновська громади. Ворог застосовував реактивних систем залпового вогню, САУ, міномети та стрілецьку зброю.
Франція візьме активну участь у відновленні Чернігівської області, яка сильно постраждала від російських бомбардувань у перші тижні війни. Про це йдеться у повідомленні французького МЗС за підсумками проведеної у швейцарському Лугано конференції, присвяченій відновленню України.
У Чернігівській області за тимчасовою схемою відновили 19 із понад 20 мостів, зруйнованих російськими окупантами. За словами голови Чернігівської ОВА В’ячеслава Чауса, сполучення між Києвом і Черніговом відновлено, наразі налагоджується транспортна логістика між селами області.
Товариство Червоного Хреста України на Чернігівщині допоможе спорудити тимчасове житло тим, хто його втратив. На це виділено близько $3,5 млн. Нині визначаються з концепцією: модульне містечко, індивідуальні модульні чи багатоквартирні тимчасові будинки. Загалом через бойові дії та авіаудари російських військ понад дві тисячі приватних будинків і більш ніж 800 багатоповерхівок у Чернігові зазнали пошкоджень.
Поліція Чернігівщини спільно з представниками військової контррозвідки виявили поблизу одного з сіл Ріпкинської громади схрон зброї, облаштований окупантами. На території, яка тимчасово перебувала під окупацією російських військ, виявили сховок зі зброєю та боєприпасами: кулемет з набоями, гранатомет РПГ-22 та ручні гранати. Зброя та боєприпаси тепер служитимуть Україні.
На Менщині пройшов військовий вишкіл для цивільних. Близько 30 жителів Менської громади отримали основні навички у наданні медичної допомоги, саперної справи та вчились стріляти з автомата.
Південні області
Запорізька область
На Запорізькому напрямку ситуація не зазнала суттєвих змін. Противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів.
Ворог здійснив 53 обстріли позицій українських захисників, застосовуючи танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення.
За повідомленням Національної поліції, за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру у районах населених пунктів Гуляйполе, Новояковлівка, Оріхів, Орловське. Надійшло 80 повідомлень про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів російськими окупаційними військами.
Протягом минулої доби евакуйовано 1 286 людей, з них 334 – діти.
Сьогодні на касеті від ракети «Ураган» підірвався 50-річний житель села Таврійське Запорізького району. Постраждалого ушпиталено, – повідомила Запорізька ОВА.
У Запорізькій області розробляють план відновлення та модернізації населених пунктів, до якого залучать не тільки українських архітекторів, але й фахівців з Європи, які допоможуть у реконструкції та розбудові міст за оновленими стандартами. Про це повідомили у Запорізькій ОВА.
В Енергодарі окупанти збираються почати новий навчальний рік за російськими програмами, – повідомляє мер міста Дмитро Орлов. Водночас загарбники відчувають великий кадровий дефіцит – бажаючих працювати на окупантів немає, тому планують завозити вчителів з Криму та рф.
Через масове пияцтво російських військових на тимчасово окупованих територіях Запорізької області намагаються заборонити продаж алкоголю російським солдатам. Про це інформує ГУР.
Миколаївська область
Противник продовжує тактику обстрілів з РСЗВ та ударами крилатих ракет по позиціях українських захисників та населених пунктах. Ворог веде артилерійські обстріли в районах населених пунктів Олександрівка, Українка, Луч, Миколаївське, Зоря, Поляна та Біла Криниця.
Вночі окупанти нанесли ракетний удар по Миколаївщині. Крилатими ракетами типу «Калібр» з акваторії Чорного моря ворог вдарив по цивільним об’єктам села Нечаяне. Одна людина загинула. Дві ракети збито силами протиповітряної оборони.
Дві російські крилаті ракети «Калібр», якими ворог намагався атакувати Миколаївщину з російського підводного човна в акваторії Чорного моря, знищені.
У Березнегуватській громаді тривають обстріли сіл вздовж лінії зіткнення. Інформація щодо потерпілих і пошкоджень уточнюється.
Минулої доби під удари потрапили обласний центр та населенні пункти Баштанка, Лимани, Засілля і Солончаки. Є загиблі та поранені мирні мешканці. Про це повідомляє Поліція Миколаївської області.
Фото: Національна поліція Миколаївської області
Протягом тижня російські війська атакували території населених пунктів Миколаївської області 30-ма ракетами. Усі ракети, які не збили підрозділи протиповітряної оборони, влучили в цивільні об’єкти.
За прогнозами аграріїв, на Миколаївщині цьогоріч планують зібрати 2,2 млн тонн зернових культур, розповіли в Миколаївській ОВА. Це майже вдвічі менше, ніж зібрали у 2021 році.
Одеська область
В Чорному морі триває блокада судноплавства, напоготові перебувають 3 надводних і 2 підводних ракетних носії. Близько трьох десятків крилатих ракет морського базування продовжують тримати ракетну загрозу актуальною.
Від початку агресії росіяни 45 разів завдали ударів по цивільних об’єктах в Одеській області. Загалом від початку російського вторгнення на території регіону загинула 31 людина, поранення отримали 75. Про це розповіли в прокуратурі Одеської області.
Кіберфахівці СБУ нейтралізували мережу російських інтернет-агентів. До її складу входило 5 осіб, які «розганяли» через соцмережі деструктивні дописи, де заперечували військові злочини загарбників.
Херсонська область
У Бериславському районі Херсонщини внаслідок чисельних обстрілів горіли поля з пшеницею та ліси. Ситуація стабільно тяжка, сотні окупованих сіл та містечок без води і світла, газу, мобільного та Інтернет зв’язку.
Російські війська атакували переправу через Інгулець на півночі Херсонщини та двічі район визволеної Іванівки. Втрат немає.
Спроба наступу російських військових в районі Лозового придушена. Війська рф намагаються поповнити втрати. Про це йдеться у зведенні Генерального штабу ЗСУ.
Наслідки обстрілів в селі Заградів. Фото: Поліція Херсонської області.
У Херсоні в районі залізничного вокзалу горять склади російських військових. Про це повідомили в Херсонській ОВА.
У Скадовську внаслідок вибухів загинула людина, є поранені, пошкоджений житловий будинок. Цю інформацію повідомив голова Скадовської міської ради Олександр Яковлєв. Місцеві жителі повідомляють про три ракети, які полетіли в північну сторону міста.
Херсонський суднозавод припинив свою діяльність, працівників відправили в простій. Підприємство зупинили через те, що немає умов для ведення господарської та виробничої діяльності. Про це повідомляється на сайті компанії.
На Херсонщині тимчасово призупинили свою роботу відділи державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.
Народному депутату Олексію Ковальову повідомлено про підозру у державній зраді та пособництві державі-агресору. Про це повідомляє Державне бюро розслідувань. На початку липня цього року Олексій Ковальов обійняв посаду заступника голови у незаконно створеному окупантами «уряді Херсонської області».
Окупаційна влада на території Херсонщини заблокувала Viber та YouTube. Також з перебоями працюють сервіси Google та Instagram. Користуватися соцмережами жителі тимчасово окупованої області можуть лише через VPN сервіс.
Центральні області
Вінницька область
Вінницькі волонтери від початку війни передали українським захисникам майже 40 автівок. Автомобілі допомагають придбати литовці та поляки, або ж українці самі купували їх за кордоном за зібрані кошти. Про це розповів волонтер Денис Романовський.
У помешканні 37-річного чоловіка з міста Погребище знайдено пістолет-кулемет без відповідних документів. Йому загрожує позбавлення волі до 7 років.
На Вінниччині, у селищі Чернівці проводилися навчання для рятувальників та медиків, на яких відпрацьовувались дії під час хімічної загрози.
Для переселенців у Вінниці проводять безкоштовні заняття із сап-бордингу, ініційовані “Академією активного відпочинку”. Також у місті організовано безкоштовний табір для сімей переселенців. У програмі – майстер-класи, заняття з малювання та робота з психологом.
На території артпростору “ПІЧ”, 7 липня, відбудеться показ документального фільму “Хто ми? Психоаналіз українців” режисера Олександра Ткачука. Після кінопоказу – онлайн-зустріч із творцем фільму.
Дніпропетровська область
Російські війська знову обстріляли Криворізький район. Було нанесено 6 ударів із різної зброї. Удари прийняли одразу 4 громади – Широківська, Апостолівська, Нивотрудівська та Зеленодольська. У Широківській громаді через обстріл пошкоджено сонячну електростанцію, а в селі Шестірня пошкоджено кілька житлових будинків. Жертв немає.
Ворог обстріляв з РСЗВ Покровську громаду Синельниківського району. Троє людей поранено, один – у важкому стані. Сталося займання на місцевому сільгосппідприємстві. Рятувальники досі намагаються приборкати вогонь.
У Апостолівській та Нивотрудівській громадах горіли поля з пшеницею. У Зеленодольській – лісосмуга.
У місті Дніпро один із жителів демонстрував червоний прапор та розповсюджував пропагандистські листівки. Йому було повідомлено про підозру.
Кіровоградська область
На Кіровоградщині на понад 4,6 мільярдів гривень арештували корпоративні права підприємства, яке виводило гроші в росію. Про це розповіли в обласній прокуратурі.
У Кропивницькому організували зустрічі на тему створення та розширення власного бізнесу під час війни.
У Кіровоградській області офіційно зареєстрованих безробітних, які протягом 30 днів не були працевлаштовані, залучатимуться до суспільно корисних робіт.
Полтавська область
На Полтавщині почали працювати Мобільні Медичні Команди (ММК) українсько-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я», створені за фінансової підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та технічної допомоги Університетського госпіталю Женеви.
На базах 4 ДЮСШ Полтавської громади проводять безкоштовні тренування з боксу, вільної боротьби, настільного тенісу, легкої атлетики та футболу для всіх охочих дітей.
Черкаська область
У Черкасах волонтерки комітету самоорганізації населення “Дніпровський” виготовляють маскувальні сітки для української армії.
У Черкасах пасажиру та водієві, який порушував правила дорожнього руху та та не мав страхового поліса – вручили повістки.
Волинська область
З Волині на Луганщину відправили 10 автобусів та гуманітарну допомогу. Транспорт буде використовуватися для евакуації населення, потреб сил оборони та виконання гуманітарних завдань.
Нововолинському історичному музею передали військові експонати – пошкоджений фюзеляж українського безпілотника «Лелека-100» та осколки крилатої російської ракети. Про це розповіла директорка музею Ірина Костюк.
Закарпатська область
Ужгородська міська дитяча клінічна лікарня отримала дитяче харчування від Національного олімпійського комітету України. Гуманітарну допомогу вагою майже 2,5 тонни, яку заплатив південнокорейський конгломерат YoungAn Hat Co, доставили за сприяння обласної військової адміністрації, НОК Словаччини та Мальтійської служби допомоги Словаччини.
Івано-Франківська область
Міжнародний благодійний фонд Parimatch Foundation спільно з Ізраїльською коаліцією травми продовжує реалізацію проекту для психологів ІРЦ – навчальний курс за спеціалізацією «Кризова психологічна допомога». Мета проекту – поділитися з українськими психологами дієвими техніками кризової допомоги, що необхідні при роботі з внутрішньо переміщеними особами під час війни.
Спільно з волонтерами, громадськими організаціями обласна військова адміністрація передала Збройним силам України дві машини підвищеної прохідності.
У Калуші відкриють Центр підтримки військовослужбовців та членів їхніх сімей. Фахівці Центру проводитимуть первинну консультацію, щоб визначити, як саме людині можна допомогти.
Львівська область
У Львівській області перевірили 311 споруд для захисту, з них 288 безпечні, решту – впорядкують. Перевіряє укриття спеціально створена комісія, до якої входять представники ДСНС.
Львівська область у межах ініціативи «1000 автомобілів свободи» передала бійцям ЗСУ 5 автівок, бронежилети, військову форму, продуктові набори та дитячі малюнки.
У Львові розпочався круглий стіл «Європа – Польща – Україна: відновлюємо разом», який має сприяти зміцненню відносин між європейськими і українськими бізнес-колами та відбудові української економіки. Зазначимо, що проект «Європа – Польща – Україна. Rebuild Together» включатиме серію консультацій, заходів та міжнародну конференцію.
Дрогобицька районна військова адміністрація спільно із Благодійним Фондом «Коло» та у співпраці з іспанською організацією Aga-Ucraina передали УЗД обладнання для хірургічного відділення Центральної міської лікарні Борислава. Коштує обладнання близько 300 тисяч гривень.
Львівська обласна дитяча клінічна лікарня “Охматдит” отримала п’ять VAC-апаратів для лікування ран та опіків від Фундації «Дім Рональда МакДональда».
У Новояворівському краєзнавчому музеї відбулася арт-терапія – малювання з кольоровим графітом “Мавка”. Мета заходу – підтримати емоційний стан людей, які змушені були покинути свої домівки, втікаючи від воєнних дій.
Рівненська область
На позачерговому засіданні виконавчого комітету Рівненської міської ради виділили кошти з місцевого бюджету на облаштування сховищ у школах.
У Рівненському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти впровадили 4-денні курси «бойового медика».
Доктори психології з Вашингтону та Сіетла упродовж двох днів проводили тренінги для рівнян щодо роботи з військовослужбовцями, які повернулися додому із зони активних бойових дій.
Тернопільська область
На Тернопільщину у рамках підготовки до можливого наступу з білорусі повернули частину спецназу, який воював на фронтах. Вони допомагатимуть теробороні готувати оборонні споруди на випадок можливих проривів ворога зі сторони білорусі.
У Тернополі спрямували 24,5 млн грн на ремонт бомбосховищ у школах та садочках. Також 200 тис. грн спрямували на ремонт-облаштування укриттів в ДЮСШ Тернополя. Про це повідомив міський голова Сергій Надал.
У Тернополі, завдяки благодійникам та за сприяння Тернопільської ОВА, запрацював літній англомовний табір для дітей військовослужбовців та внутрішньо переміщених осіб. Учасники табору поглиблюють знання з англійської за допомогою інтерактивних ігор та квестів.
Тернопіль розірвав угоди про партнерство з білоруськими містами Гродно та Пінськ.
Хмельницька область
рф випустила 4 ракети по території Хмельниччини. Одну ракету збили сили ППО, уламки впали на території Шепетівського району. Три інші ракети влучили на територію однієї з громад Хмельницького району. Ціллю ударів була водонапірна башта, яка забезпечує водою громаду. В результаті вибухів, одна людина поранена.
Чернівецька область
Міжнародна гуманітарна організація World Central Kitchen передала територіальним громадам Буковини близько 1 500 продуктових наборів для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Найближчим часом благодійники обіцяють передати ще 1 600 продуктових наборів.
Жителі міста Глибоке передали для потреб військовослужбовців два автомобілі – автобус і позашляховик.
В Чернівецькій ОВА підписано меморандум про співпрацю з представниками AAR Japan. Доброчинці разом з місцевою владою втілюватимуть проект «Підтримка людей з інвалідністю в умовах війни». Реалізовуватиме його громадська організація «Лідер».
Міжнародна благодійна організація Parimatch Foundation Ukraine передала дітям-переселенцям, які наразі проживають на Буковині, 20 наборів із сучасним спортивним обладнанням.
Міжнародна підтримка
До Великобританії прибула перша група українських солдатів для проходження військової підготовки у британських інструкторів. Про це повідомив міністр оборони Сполученого Королівства Бен Уоллес. Зазначимо, що навчання пройдуть 10 тисяч українських військових.
Велика Британія передасть Україні 10 самохідних артилерійських установок й барражуючі боєприпаси. Про це повідомив прем’єр-міністр Джонсон.
Єврокомісія готує законодавчу базу для передачі заморожених російських активів та активів бізнесменів з росії на відновлення України, заявила голова ЄК Урсула фон дер Ляйєн.
ЄС планує надати фінансову допомогу Україні на понад 10 млрд євро до кінця року.
Ротарі-клуб Литви «Klaipedos Senamiescio Rotary klubas», Польщі «Warszawa-Goethe» та України «Rotary International» і «Львів – Леополіс», Львівський обласний осередок ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» організували відпочинок впродовж двох тижнів у корекційному таборі в Литві для незрячих українських дітей, які постраждали від війни.
Під час проведення Міжнародної конференції з питань відновлення України держави розподілили між собою ті області України, яким вони будуть допомагати у відновленні після війни: зокрема, Німеччина відновлюватиме Чернігівщину, Канада – Сумщину, Бельгія – Миколаївщину, США та Туреччина – Харківщину, Швеція та Нідерланди – Херсонщину, Польща та Італія – Донецьку.
Нідерланди виділили ще 200 млн євро на допомогу Україні через МВФ. Про це заявила міністр зовнішньої торгівлі Нідерландів Лісьє Шрайнемахер на конференції з питань відновлення України у Лугано.
Прем’єр Денис Шмигаль передав заявку на вступ України до Організації економічного співробітництва та розвитку.
12 липня у Кракові буде офіційно відкрито Сквер Вільної України.
У Білому домі випустили монету “Острів Зміїний”, присвячену боротьбі українського народу проти росії. Монета номіналом $100 зображує флагмана “москва” з одного боку та острів Зміїний з іншого. 20% всього прибутку від продажу буде передано українським дітям та жінкам.
Під час проведення Міжнародної конференції з питань відновлення України державна фандрейзингова платформа UNITED24 та Світовий Конгрес Українців підписали Меморандум про співпрацю. Перший проект U24, який підтримає СКУ, — «Армія дронів». У межах проекту планують придбати 200 професійних безпілотних авіаційних комплексів тактичного рівня для повітряної розвідки.
Кейт Бланшетт стала продюсером документального фільму про битву за Харків. Картина Ukraine: Life Under Attack (Україна: Життя під атаками) розповідає про пожежного та двох медичних працівників, які працюють під час війни. У фільмі показані реалії війни: розбомблені цивільні об’єкти, пожежа на ринку «Барабашово» та люди, які лишились без житла та отримали поранення.
Ukrainian Women’s Guard
donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail: [email protected]
Subscribe to our channels and pages
https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta