Голова Української Жіночої Варти Олена Білецька: “Книга Добра може розповісти світові про Україну краще за будь-яку дипломатію…”


9 грудня 2017 року в Києві було презентовано міжнародний соціальний проект «Книга Добра».
На своєму початку проект був підтриманий МЗС України та з благословення Кардинала, верховного архієпископа Києво-Галицького Любомира Гузара.
В цьому проекті взяли участь більше 300 тисяч українців – дорослих та дітей. Кожен з них, великих та маленьких, по своєму доклався до цього унікального видання.
На перших етапах проекту діти з усієї України писали реальні історії про добро та малювали ілюстрації до них.
Книга була зшита в майстернях Українського культурного центру в Таллінні (Естонія). Її виготовили з особливого паперу, так званого «черпаного», який створювався вручну з привезених з України клаптиків тканин одягу учасників проекту – авторів історій та рослинних зерен. Папір, виготовлений за такою технологією, зберігається тисячу років.
На презентації Книги Добра була присутня також Голова Української Жіночої Варти Олена Білецька.
«Презентація Книги Добра, відкрила мені ще одну унікальність нашого суспільства -, – прокоментувала цю подію Олена , – це бажання жити в добрі , бо почувши про те, що триста тисяч діток які поділилися добром з усією країною, я, відверто кажучи ,була вражена! У 2015 році я відвідувала Естонію на запрошення естонської парамілітарної організації Кайцеліт, і мала можливість потрапити в Український культурний центр, там мені особисто п. Анатолій Лютюк (з яким, як потім з’ясувалося, ми ще й земляки і мешкали поруч у м. Вінниця) розповідав про центр, та проекти і заходи які там відбуваються, в тому числі – і унікальну технологію виробництва паперу. І тоді я собі подумала, чому у нас цього ніхто не робить. Основна цінність такої технології у тому, що цей папір може зберігатися тисячу років. І от в Україні з’являється ідея створити Книгу Добра саме з цього паперу, за старовинною технологію .Знаю, що до цього доклали руку відомі українці, серед яких – на жаль нині вже відійшовший у вічність кардинал Любомир Гузар, Василь Вишиванюк, Марія Матіос, Анатолій Лютюк та ще велика кількість небайдужих і активних людей. Мені відомо, що плани творців цього проекту не зупиняються на цій презентації. Книжку планують презентувати і в інших областях України (бо до неї доклались мешканці практично всіх регіонів), і в інших країнах. Адже – Книга Добра це збірка оповідань, яка краще будь-якої дипломатії, розповість світові про Україну про всі наші чесноти, про те що українці прагнуть творити добро і жити в добрі, миру та злагоді. Це гарна справа»
Перший екземпляр Книги Добра переданий до Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.

Українська Жіноча Варта