Ви не повірите, але всі ці дивовижні речі придумали саме жінки! Посудомийну машину, склоочисники і навіть глушник в автомобілі! І багато іншого…
Тепер знайте, що двигуни прогресу не тільки чоловіки, але і жінки!
Астролябія
Прилад для вимірювання координат небесних тіл винайшла жінка-науковець, філософ, астроном і математик Гіпатія Олександрійська в 370 р. до н.е.
Рожеве шампанське
Ніколь Барб’є Кліко в 1808 році розробила технологію ремюаж, завдяки якій шампанське за три місяці позбавляється від осаду і стає кристально прозорим. Технологія отримала справжній успіх, значно поліпшивши якість напою.
Циркулярна пилка
Табіта Беббітт довго спостерігала за чоловіками, зайнятими розпилом колод спеціальною пилкою з двома ручками, за які потрібно тягнути то вперед, то назад. Хоча навантаження на обох чоловіків була однаковою, колоди розпилювали тільки тоді, коли пила рухалася вперед, а при зворотному русі з колодою нічого не відбувалося. Беббітт подумала, що це марна трата енергії, і в 1810 році створила прототип циркулярної пилки, яка пізніше стала використовуватися в лісопильній промисловості.
Перископ для підводних човнів
За допомогою цього приладу, який запатентувала в 1845 році Сарою Метер, визначають відстань до об’єктів, за якими ведеться спостереження
М’ясні консерви
У 1873 році на всесвітній виставці у Відні Надія Кожина продемонструвала спосіб приготування м’ясних консервів, за що і отримала медаль.
Посудомийна машина
Недорахувавшись кількох тарілок зі свого улюбленого фарфорового сервізу, Джозефіна Кокрейн створила машину, яка тільки миє посуд, а не б’є. Це сталося в 1886 році, але тільки через 40 років пристрій Кокрейн було визнано необхідною річчю в господарстві
Бюстгальтер
Ця деталь жіночого гардеробу була запатентована Ермінь Кадоль у Франції в 1889 р У своїй корсетній майстерні пані Кадоль виставила виріб, що отримало назву «le Bien-Etre» («благополуччя»). Чашечки цього бюстгальтера підтримували дві сатинові стрічки, а ззаду вся ця конструкція прикріплювалася до корсета.
Снігоприбиральна машина
Чистота повинна бути не тільки в будинку, але і на вулицях, вирішила звичайна секретарка Синтія Вестовер і зібрала прадідуся сучасних машин для чищення вулиць від снігу в 1892 році.
Склоочисники
Перші “двірники” для автомобіля винайшла Мері Андерсон в 1903 році. Їй стало шкода водія, який змушений був під час хуртовини щохвилини зупиняти машину і згрібати сніг з вітрового скла.
Фільтр для кави
Завдяки Мелітті Бенц любителі посидіти за горнятком кави позбавлені стомлюючої процедури з приготування порції другої-третьої. Перший фільтр-конус для кави Мелітта скрутила власноруч з листка учнівського зошита в 1909 році.
Глушник для автомобіля
Цей акустичний фільтр винайшла Ель Долорес Джонс в 1917 році, після чого світ навколо нас став трохи тихішим
Підгузники
Втомлена мама і домогосподарка Маріон Донован в 1917 році сіла за швейну машинку з фіранкою для душу і після декількох спроб створила водонепроникні покриття для підгузника. На відміну від гумових повзунків, які вже були на ринку, дизайн Донован не викликав попрілостей і не тиснув шкіру дитини.
Шоколадне печиво
Під час приготування печива за класичним рецептом Рут Вейкфілд в 1930 році пішла на експеримент, розтопивши плитку шоколаду і додавши його в тісто. Вийшло дуже смачне печиво, яке пізніше Рут з чоловіком запустили в серійне виробництво
Wi-Fi
Хеді Ламарр отримала скандальну славу після того, як знялася в фільмі чехословацького режисера Густава Махато, де вперше в історії кіно була відверта сцена сексуального характеру, за що Адольф Гітлер назвав її ворогом Третього рейху, а римський папа Пій XII закликав добрих католиків не дивитися фільм. Але Хеді захоплювалася не тільки кіно. У 1941 році вона запатентувала секретний засіб зв’язку, який динамічно змінював частоту мовлення, щоб утруднити перехоплення супротивником. З 1962 року цей пристрій використовувався в американських торпедах, а нині використовується в мобільному зв’язку і Wi-Fi .
Бронежилет
У 1965 році доктор Стефанії Кволек винайшла синтетичний матеріал кевлар, який в п’ять разів міцніший за сталь. Її винахід врятув тисячі життів поліцейським, пожежним і військовим. Кевлар став основою для куленепробивних жилетів
Силікон
Скульптор Патрісія Біллінгс поставила собі завдання створити таку цементну добавку, яка б захищала її творіння від руйнувань. Після декількох років експериментів в 1970 році вона нарешті досягла своєї мети, винайшовши непорушну штукатурку. Незабаром після цього Біллінгс виявила, що матеріал був до того ж дивно стійкий до вогню.
За матеріалами всесвітньої мережі
Відділ моніторингу “Української Жіночої Варти”
- Проект BBC 100 Women про “жінок, які залишились в Україні”. Одна з центральних постатей матеріалу – очільниця УЖВ Олена Білецька - 11.04.2022
- Ukraine Operational information from the regions 03.04.2022 (photo, video)/ Україна Оперативна інформація з регіонів 03.04.2022 (фото, відео)(English/Українською) - 03.04.2022
- Ukraine Operational information from the regions 02.04.2022/ Україна Оперативна інформація з регіонів 02.04.2022 (English/Українською) - 02.04.2022