Війна в Україні сьогодні: останні новини на 30 червня 2023 (фото)

492 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Що за сьогодні відбулося в Україні, коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Сьогодні вночі російські окупанти завдали чергового ракетно-авіаційного удару по території України, застосувавши 4 зенітні керовані ракети із ЗРК С-300 та 13 іранських ударних БпЛА “Shahed-136/131” по військовим та інфраструктурним об’єктах у Запорізькій області. Силами та засобами Сил оборони України знищено 10 із 13 ударних БпЛА типу “Shahed-136/131”. 

Загалом, протягом доби противник завдав 8 ракетних та 34 авіаційних удари, здійснив 40 обстрілів із реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. На жаль, є загиблі та поранені мирні люди, пошкоджено понад 20 цивільних житлових будинків та навчально-виховний комплекс. 

Ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається високою.

Противник і надалі зосереджує основні зусилля на Лиманському, Бахмутському та Мар’їнському напрямках, тривають важкі бої. Протягом доби відбулось 18 бойових зіткнень.

На Волинському та Поліському напрямках оперативна обстановка без суттєвих змін. Ознак формування наступальних угруповань не виявлено. 

Визначені підрозділи ЗС білорусі виконують завдання у прикордонних із Україною районах. На полігонах республіки білорусь тривають заходи бойової підготовки та злагодження підрозділів зс рф перед їх відправкою у райони ведення бойових дій на території України. 

На Сіверському та Слобожанському напрямках противник зберігає військову присутність. Здійснив мінометні та артилерійські обстріли понад 10 населених пунктів. Серед них Красні Лози Чернігівської області; Баранівка і Свобода Сумської області; Уди, Гатище, Огірцеве та Дворічанське Харківської області.

На Куп’янському напрямку противник здійснив безуспішні наступальні дії в напрямку Новоселівського Луганської області. Завдав авіаційного удару в районі Кислівки Харківської області. Артилерійських і мінометних обстрілів противника зазнали Путникове, Фиголівка, Дворічна, Масютівка, Куп’янськ та Кислівка на Харківщині.

На Лиманському напрямку противник завдав авіаційних ударів в районах Білогорівки Луганської області та Спірного і Роздолівки на Донеччині. Артилерійських обстрілів зазнали понад 10 населених пунктів, зокрема Білогорівка Луганської області та Торське, Діброва, Верхньокам’янське, Роздолівка, Берестове Донецької області.

На Бахмутському напрямку противник здійснив безуспішні наступальні дії в районах Богданівки та Хромового Донецької області. Завдав авіаційного удару поблизу Нью-Йорка на Донеччині. Від ворожих артилерійських обстрілів постраждали близько 15 населених пунктів, зокрема, Часів Яр, Костянтинівка, Кліщіївка, Біла Гора, Диліївка, Південне Донецької області. 

На Авдіївському напрямку, за підтримки авіації, ворог вів безуспішні наступальні дії в районах Авдіївки та Первомайського. Здійснив артилерійські обстріли понад 15 населених пунктів. Серед них Очеретине, Керамік, Авдіївка, Сєверне, Водяне, Невельське Донецької області.

На Мар’їнському напрямку наші захисники відбили усі атаки противника в районі Мар’їнки. У той же час, ворог завдав авіаційного удару в районі цього міста. Здійснив артилерійські обстріли близько 10 населених пунктів, зокрема, це Красногорівка, Мар’їнка, Георгіївка та Побєда Донецької області.

На Шахтарському напрямку ворог завдав авіаційних ударів у районах Благодатне та Золота Нива Донецької області. Здійснив обстріли близько 15 населених пунктів, зокрема, Парасковіївку, Благодатне, Вугледар, Новоукраїнку, Шахтарське Донецької області.

На Запорізькому та Херсонському напрямках противник зосереджує основні зусилля на недопущенні просування наших військ. Завдав авіаційного удару в районі Антонівки Херсонської області. Здійснив артилерійські обстріли понад 40 населених пунктів. Серед них – Новодарівка, Левадне, Гуляйполе,  Залізничне, Гуляйпільське, Мала Токмачка, Новоданилівка, Оріхів, Новоандріївка Запорізької області та Дудчани, Антонівка, Херсон, Степанівка, Дніпровське Херсонської області. 

Російські окупаційні війська продовжують вбивати один одного на полі бою. Так, в населеному пункті Сергіївка Херсонської області, після проведення чергової ротації на позиціях, із 15 червня по теперішній час в одному з підрозділів 5 армії східного воєнного округу підірвалося до 10 військовослужбовців противника на мінах, які встановлено попередньою ротацією.

У той же час, російські окупанти продовжують мародерство та використання цивільної медичної інфраструктури тимчасово окупованих населених пунктів для надання медичної допомоги своїм пораненим військовослужбовцям. У населеному пункті Новопсков Луганської області російські військовослужбовці завантажили меблі з пологового будинку на військові автомобілі та вивезли у невідомому напрямку, а саму територію пологового будинку загарбники облаштовують під польовий шпиталь. 

Авіація сил оборони за добу завдала 10 ударів по районах зосередження особового складу противника та 1 – по зенітно-ракетному комплексу ворога. 

Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили 6 районів зосередження живої сили, озброєння та військової техніки противника, 3 склади боєприпасів, 24 артилерійських засоби на вогневих позиціях та станцію РЕБ окупантів.


Окупанти поступово покидають територію Запорізької АЕС. Про це повідомило ГУР. Відомо, що персонал отримав наказ у будь-якій аварійній ситуації звинувачувати Україну. 

Верховна Рада ухвалила законопроєкт щодо щомісячних додаткових виплат військовослужбовцям під час дії воєнного стану. Про це повідомив Міністр оборони України Олексій Резніков. Тепер військовослужбовцям, які беруть участь у бойових діях або здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України будуть отримувати додаткову виплату від 30 000 до 100 000 гривень; строковики – 6 000 гривень; курсанти – 2 350 гривень; інструктори навчальних центрів – від 15 000 до 30 000 гривень. Також буде гарантована виплата 20 100 гривень пораненим військовослужбовцям, які за станом здоровʼя не мають змоги виконувати обовʼязки військової служби за відповідними посадами. 

Останні події війни на сході України

Харківська область 

На куп’янському напрямку армія рф завдала авіаційного удару по Кислівці Харківської області, – повідомили у Генеральному штабі ЗСУ. З мінометів та артилерії рф обстріляла щонайменше 10 населених пунктів регіону протягом дня.

Протягом минулої доби російські окупанти вели артилерійські та мінометні обстріли прикордонних та прифронтових територій Куп’янського та Чугуївського районів області, – повідомив очільник ОВА Олег Синєгубов. Зокрема, під ворожим вогнем перебували Вовчанськ Чугуївського району, Кислівка та Берестове Куп’янського району та інші. 

Інформація про постраждалих та масштабні руйнування не надходила.

Цієї вночі, близько 3:30, у смт. Панютине Лозівського району хлопчик 13 років знайшов на власному подвір’ї вибуховий пристрій (ймовірно гранату), взяв його до рук після чого відбувся вибух. Госпіталізований з пораненнями.

У с. Чернещина Ізюмського району на території сільськогосподарського підприємства “Новий шлях” трактор МТЗ-80 підірвався на невстановленому вибуховому пристрої. Тракторист отримав незначні ушкодження та не потребував госпіталізації.

Тривають роботи з розмінування. За добу піротехніки ДСНС знешкодили 162 вибухонебезпечні предмети. 

Донецька область

На напрямку Привілля-Залізнянське, що неподалік Бахмута, українські військові мають частковий успіх. На флангах міста Бахмут ЗСУ вибивають військових рф з раніше захоплених територій та закріплюються на рубежах, повідомив речник Генерального штабу ЗСУ Андрій Ковальов. За словами військовослужбовця ЗСУ Дениса Ярославського, в разі звільнення Кліщіївки та контролю на Берхівкою, що північніше міста, можна буде говорити про оперативне оточення Бахмута.

Жителю Краматорська, якого підозрюють у корегуванні ракетного удару по місту 27 червня, обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 днів. Йому загрожує 15 років ув’язнення або довічне позбавлення волі, – повідомили у прокуратурі Донеччини.

У Краматорську оголосили триденну жалобу за всіма загиблими внаслідок ракетного удару по місту 27 червня, – повідомив очільник Краматорської МВА Олександр Гончаренко. Всього через обстріл кафе загинули 12 людей, серед яких три дитини – 17-річна та дві 14-річні дівчини. Поранені та травмовані через два ракетні удари 60 людей.

Співробітники піцерії віддають шану загиблим колегам від ракетного удару росіян. Фото: інстаграм-акаунт Ria Pizza Kramatorsk

Вдень російські військові обстріляли територію школи у Сергіївці Покровського району на Донеччині. На момент обстрілу у закладі перебували 12 цивільних – представники адміністрації, вчителі й технічний персонал. Внаслідок обстрілу загинула 56-річна вчителька початкових класів та головна бухгалтерка. Шістьох співробітників доставили до лікарні з мінно-вибуховими травмами та осколковими пораненнями, – розповіла речниця Донецької обласної прокуратури Анастасія Мєдвєдєва. На місці проведення робіт рятувальники розібрали 55 тонн зруйнованих будівельних конструкцій.

Обстріл Покровської громади, Сергіївка. Фото: Прокуратура Донеччини

На Волноваському напрямку росіяни 17 разів обстріляли Вугледар, під вогнем Новоукраїнка та Богоявленка.

На Донецькому напрямку зафіксовано обстріли Красногорівки Мар’їнської громади та Очеретиного.

На Горлівському напрямку ворог обстріляв Костянтинівку зі Смерчів пошкоджено 18 приватних будинків, крамницю, склад, водопровід і газопровід. Протягом доби відбувалися хаотичні обстріли Торецької і Часовоярської громад.

На Лисичанському напрямку зруйновано будинок у Званівці, зафіксовано 5 обстрілів Лиманської громади.

За минулу добу вдалося уточнити інформацію щодо двох мирних жителів Донеччини, поранених росіянами: у Серебрянці та Авдіївці, повідомив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко. 

Луганська область

Білогорівка тримається. Противник знову намагався влаштувати штурм на цьому напрямку, але під тиском Сил оборони вимушений був відступити. Всі ці ворожі атаки супроводжувалися підтримкою авіації і артилерії. Також за минулу добу під вогонь з боку росіян потрапило Невське.

Тим часом Сєвєродонецьк загарбники готують до другої зими в окупації. Місцеві жителі тихо спостерігали, як нібито спеціалісти під видом відновлення зрізали котельну у новому районі міста. Наразі від неї залишився лише каркас. Котли та комунікації зникли в невідомому напрямі.

Сторінки у соціальних мережах дітей із так званої «лнр» вчителі-колаборанти перевірятимуть на наявність екстремізму. Такий наказ отримано із «міністерства освіти і науки лнр», – повідомили в Луганській ОВА.

Нацгвардійці відбили атаку ворога на Луганщині – ліквідовано 40 окупантів, поранено понад 100. Бій тривав приблизно 18 годин і включав спільну роботу різних груп, а також підтримку аеророзвідки та корекцію вогню.

Через обстріли російських військ на Луганщині знищені ліси на площі понад 26 тисяч гектарів. Також понівечені об’єкти інфраструктури, заклади освіти та охорони здоров’я. Попередньо, армія рф завдали шкоди природі на 477 мільярдів гривень, – повідомив очільник ОВА Артем Лисогор.

Що відбувається зараз на півночі України

Київська область

В Києві відбулося перше засідання Міжнародної робочої групи щодо екологічних наслідків війни. В складі групи: екс-віце-прем’єр-міністр і екс-міністр закордонних справ Швеції Маргот Вальстрем, віце-президент Європейського парламенту Гайді Гаутала, президент Ірландії в 1990–1997 роках Мері Робінсон, екоактивістка Грета Тунберг. Міжнародна робоча група прибула до України 29 червня, щоб оцінити як наявний, так і майбутній вплив війни на довкілля, – повідомили в Офісі президента.

З візитом на Київщині перебував колишній віцепрезидент Сполучених Штатів Майк Пенс. У межах візиту американська делегація побувала в селі Мощун, де точилися запеклі бої в ході оборони Київщини, а також в Бучі й Ірпені, де російські окупаційні війська чинили жахливі злочини проти цивільного населення. Про це повідомив очільник Київської ОВА Руслан Кравченко.

Європейський конгрес українців (ЄКУ) та Український центр безпеки і співпраці (УЦБС) відкривають спільне представництво в Києві, а також запускають співпрацю щодо протидії російським впливам у світі.

В Києві встановили додаткові датчики для вимірювання рівня радіації, які розмістили в Голосіївському та Святошинському районах. Як повідомили в КМДА, наразі у столиці діє сім датчиків, які в режимі реального часу передають інформацію про рівень радіації до застосунку “Київ Цифровий”.

В столиці відбувся ІІІ Київський форум волонтерів. Про це повідомили в Київській міській військовій адміністрації. Учасники презентували свої успішні кейси, ділилися досвідом та збирали кошти для ЗСУ на благодійному ярмарку «Світ добра».

В Києві презентували документальний серіал «Культура під час війни» – спільний проєкт Представництва ЄС в Україні та освітньої мультимедійної спільноти Ukraїner. Кінозбірка складатиметься з п’яти окремих фільмів, створених за результатами соціокультурних експедицій на північ, південь, схід, захід України та у центральній частині. У кожному покажуть найпомітніші культурницькі події, заклади та митців в контексті повномасштабної війни: як музеї стали волонтерськими хабами, де зберігали від небезпеки експонати, які мистецькі роботи створювали художники, артисти, літератори і для чого.

Житомирська область

В Житомирській обласній військовій адміністрації, у день звільнення острова Зміїного від російських окупантів, відбулося спецпогашення другого поштового випуску серії марок від Укрпошти під назвою «Слава силам оборони і безпеки України!». За традицією Укрпошти поштовий випуск – благодійний. Кошти, зібрані з продажу марки, будуть спрямовані на придбання ударного морського дрону, який захистить акваторії українських морів та міста від ракет окупантів.

Сім футбольних команд змагалися за перемогу у благодійному футбольному турнірі “Куємо перемогу” в Новогуйвинській громаді. Поруч із футбольним полем волонтери організували декілька розважальних локацій та польову кухню, де за донат можна було поїсти борщу чи пампушок. Отримані кошти спрямують на купівлю авто для ЗСУ.

Сумська область

Протягом минулого дня, 29 червня, росіяни здійснили 10 обстрілів прикордоння – загалом зафіксовано 74 вибухи. Ворог завдавав ударів з мінометів та АГС. Обстрілів зазнали Краснопільська, Миропільська, Білопільська громади, – повідомили в Сумській ОВА. В результаті одного з обстрілів пошкоджено 3 приватні домоволодіння, приватний автомобіль та гараж у Краснопільській громаді.

Вночі та вранці 30 червня противник здійснив 3 обстріли. Зафіксовано 2 мінометні удари в Середині-Будській громаді та 2 удари з гранатомету – в Шалигінській.

Рятувальники навчали мінній безпеці дітлахів, які потрапили в складні життєві ситуації, та їх вихователів з Сумського центру соціально-психологічної реабілітації дітей області. Вихованцям в ігровій формі розповіли, як діяти якщо натрапили на підозрілий предмет, продемонстрували, як виглядають вибухонебезпечні предмети, та повдіомили про ризики, пов’язані з ними.

З 23 по 30 червня на Сумщині працював «Культурний Десант». У концертній програмі – численні зустрічі з військовими ЗСУ, НГУ, ТрО на позиціях, відвідання бійців, котрі проходять лікування та відновлення у госпіталі, спілкування із цивільним населенням. А головне – мистецька терапія, культурна та психологічна підтримка українських військових на фронті та людей.

 Чернігівська область

Минулого дня, 29 червня, під ворожим вогнем опинилися прикордонні населені пункти: Грем’яч, Блешня, Тимоновичі, Сеньківка, Леонівка, Гірськ. Як повідомили в ДПСУ, загалом зафіксовано дев’ять обстрілів із різних видів озброєння: 23 вибухи мін калібру 120 мм та 82 мм, 15 вибухів від артилерії ворога. 

За умисне вбивство чотирьох цивільних осіб судитимуть двох російських військових. За даними слідства, у березні 2022 року старший лейтенант зс рф, який обіймав посаду командира танкового взводу, та його підлеглий – сержант, командир танку, перебуваючи в селі Ольшана Прилуцького району, з автоматичної зброї розстріляли два цивільні автомобілі, які не становили для них жодної загрози. В одному з них двоє чоловіків везли хліб та продукти харчування жителям Ічнянської ОТГ, в іншому – два жителя Ічні їхали до лікарні в місто Прилуки. Внаслідок розстрілу водії та пасажири загинули на місці події. 

Мешканка села Юхнове Галашко Марія Григорівна відсвяткувала свій 100-річний ювілей – вона стала свідком Голодомору, Другої світової війни, народила та виховала сина і доньку, має 7 онуків, 12 правнуків та 4 праправнуки. Про це повідомили в Новгород-Сіверській міській територіальній громаді.

Останні події в центральних областях України

Дніпропетровська область

Ворог обстріляв Нікополь цієї ночі. Били з важкої артилерії. Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

Нікополь отримав від благодійників обладнання для тимчасових укриттів:  ємності для води, бокси для зберігання їжі, свічки, ліхтарики, вогнегасники тощо. Це чергова порція допомоги від чеської організації «Людина в біді». Про це повідомили у  Нікопольській міській раді.

Вінницька область

​​Підтримати захисників, які перебувають у полоні, та привернути увагу суспільства до цієї теми. З такою метою із вінничанами зустрівся колишній військовополонений, бойовий медик Юрій Армаш.

Понад 200 вінницьких дітей цього літа знову відпочинуть в польському місті Кельце. Це школярі – діти захисників та захисниць, а також вихованці місцевих спортшкіл. Для малечі за кордоном організують різні активності, щоб вони змогли відпочити та емоційно розвантажитись. Про це повідомили у Вінницькій міській раді.

Кіровоградська область

У Кропивницькому висадили царсиси канадські та тюльпанові дерева у пам’ять про медикиню добровольчого медичного батальйону Госпітальєри  Наталію Яцун з позивним Австрійка.

У Кропивницькому під час вручення відзнак випускникам-медалістам підбили підсумки акції «Зараз дрон – потім квіти», під час якої зібрано понад мільйон гривень. Про це повідомив голова Кіровоградської ОВА Андрій Райкович.

Полтавська область

На Полтавщині провели перші регіональні командно-штабні навчання з кібербезпеки. Вивчали інформацію щодо реагування і протидії кібератакам представники Нацполіції, СБУ, НКЦК, Держспецзвʼязку, підприємці провідних галузей області. Полтавщина стала третім регіоном, де відбулося засідання Національного кластеру кібербезпеки. Про це повідомив голова Полтавської ОВА Дмитро Лунін.

Черкаська область

ФК «ЛНЗ» та Черкаська ОВА відправили штурмовому бату 3ОШБр необхідну допомогу: три буси. Усі пройшли ТО, обладнані системами нічного бачення. Також надіслали  3 квадрокоптери, 6 тепловізорів і 4 тепловізійні приціли. Про це повідомив голова Черкаської ОВА Ігор Табурець.

Свіжі новини з фронту південних областей України

Запорізька область

Сьогодні вночі ворог атакував територію України іранськими дронами-камікадзе «Shahed-136/131». Всього окупанти спрямували 13 дронів, 9 з них знищено силами ППО в Запорізькій області. Цієї ночі підрозділи повітряного командування “Схід” знищили 7 БпЛА типу “Shahed-136” в Запорізький області. Також два дрони-камікадзе знищено підрозділом НГУ.

Із зенітно-ракетних комплексів С-300, реактивних систем залпового вогню та артилерійських установок російські окупаційні війська завдавали ударів по Запоріжжю та області. Про це повідомляють у Національній поліції у Запорізької області. Всього за минулу добу, 29 червня, ворог завдав 66 ударів по 15 населеним пунктам регіону, в тому числі Запоріжжю. Внаслідок російської агресії зруйновані будинки мирних жителів, постраждали прибудинкові території та особистий транспорт людей. Під час артилерійських обстрілів загинуло двоє мирних жителів: 66-річний мешканець Малої Токмачки та 66-річна мешканка Новоданилівки. З уламковими травмами тулуба до лікарні доставлено 52-річного мешканця Оріхова.

Наслідки чергового обстрілу Запоріжжя. Фото: Нацполіція Запорізької ОВА.

Окупанти не віддають родичам тіла вбитих у Бердянську підлітків Тиграна Оганісяна та Микити Ханганова для похорону. Натомість, намагаючись приховати свої злочини, росіяни перевезли тіла загиблих хлопців до Мелітополя.

Сьогодні близько 9:30 ранку було нанесено ракетний удар по аеропорту Бердянську, що використовувався окупантами в якості місця дислокації ударних гелікоптерів. Бердянська військова адміністрація повідомила, що внаслідок удару було уражено штаб окупантів, а також склади з боєприпасами.

За останніми даними, окупаційний контингент поступово залишає територію Запорізької атомної електростанції. Одними з перших зі станції поїхали троє співробітників Росатому, які керували діями росіян. Персоналу, який залишається, дали наказ «у разі будь-яких аварійних ситуацій звинувачувати Україну». Також зазначають, що в Енергодарі поступово зменшується кількість військових патрулів.

Окупанти вирішили повністю обмежити в правах жителів захопленої Мелітопольщини. Тепер їм нікуди не можна виїжджати на своїх автомобілях.

Зруйнувавши дамбу, росія призвела не лише до страшної екологічної катастрофи, але і до неймовірних знахідок. На затоплених раніше ділянках було поховано багато артефактів, зокрема, козацької та навіть давньоруської епохи. Під час чергового обстеження на раніше затопленій ділянці берега було виявлено довбаний човен, виготовлений з цільного стовбура дуба, довжиною майже 7 м. Дослідники вважають, що стан деревини відповідає 500-річному віку. Але точніше вони скажуть після проведення радіовуглецевого аналізу.

Миколаївська область

Цієї ночі на Миколаївщині силами та засобами протиповітряної оборони повітряного командування “Південь” знищено 1 ударний БпЛА “Shahed-136/131”. Загалом протягом 29 червня на Миколаївщині було знищено 1 розвідувальний БпЛА “Мерлін-ВР” та 1 ударний БпЛА “Ланцет”, розповіли в ОК “Південь”.

Постраждалі від підтоплення мешканці Миколаївщини почали отримувати грошову допомогу від Міжнародної організації з міграції ООН. Про це повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції ТОТ України. За 29 червня одноразову грошову допомогу у розмірі 6600 гривень від Міжнародної організації з міграції (МОМ) виплатили на загальну суму 105,6 тисяч гривень.

Одеська область

30 червня 2022 року в ОК “Південь” повідомили, що українські військові вдало провели операцію на острові Зміїний, внаслідок чого росіяни поспіхом евакуювали залишки гарнізону двома швидкісними катерами й, імовірно, залишив острів. Вже за п’ять днів ЗСУ встановили український прапор на острові. Тоді ж повідомили, що острів Зміїний повернули під контроль України, а державний прапор доправили на нього на гелікоптері.

В Рені на благодійному танцювальному марафоні зібрали 53 252 гривні. Ці кошти вже відправлені хлопцям з 22 окремої мотопіхотної бригади для придбання пікапа 4х4, на який буде встановлено станок для СПГ чи МЕТІСА, щоб знищувати легку броньовану техніку ворога.

В останні дні травня і протягом червня на берегах Північно-Західної частини Чорного моря вже зареєстровано з десяток загиблих дельфінів.  У морі ще багато мін, які спонтанно підриваються і можуть вбивати, або призводити до контузії тварин. Слід згадати, що за цей час часто були випадки ракетних пусків від носіїв “Калібрів” у Чорному морі, які створюють потужні вбиваючі дельфінів шуми.  Загалом, за даними і оцінками нацпарку усього за час війни загинуло понад 50 тисяч чорноморських  китоподібних.

Херсонська область

Впродовж доби російська армія 72 рази обстріляла Херсонщину. По Херсону випустила вісім снарядів, які влучили у пункт видачі гуманітарної допомоги, освітній та медичний заклади. Троє людей загинули, четверо поранених. Про це повідомили в Херсонській ОВА.

Зранку російська артилерія атакувала житловий квартал Херсона. Важкі травми отримала 72-річна жінка. З пораненнями грудної клітини та ноги її госпіталізували. Обстріляли росіяни й село Михайлівка Новоолександрівської громади. Через артилерійський удар поранено 70-річного чоловіка. Про це повідомили в Херсонській ОВА.

Діти з Херсонщини отримали прихисток в Туреччині. Щоб врятувати дітей подалі від російських ракет, Rush Foundation у рамках проєкту “Дитинство без війни” надав їм притулок в Анталії. Сьогодні з Херсонщини їдуть 18 діток та 8 дорослих. Вони проведуть в Анталії два місяці, однак якщо виявлять бажання, можуть залишитися там до закінчення війни. Ці діти позбавлені батьківського піклування. Є серед них ті, чиї домівки затопили через підрив російськими терористами дамби Каховської ГЕС. Про це повідомили в Херсонькій ОВА.

На тимчасово окупованому лівому березі Херсонщини існує загроза погіршення епідеміологічного стану. Окупаційна влада не проводить санітарну обробку постраждалих від затоплення районів та  не надає медичні послуги місцевим без російського паспорта. Про це  повідомив перший заступник голови облради Соболевський.

Заступник голови Херсонської ОВА Ярослав Шанько зустрівся з представниками місії ООН. Делегацію очолив Едмор Тондхлана – директор офісу УДКБ ООН, OCHA. Головне питання зустрічі полягало у наданні допомоги населеним пунктам, які постраждали через підтоплення, їх відновлення, а також обговорили потреби громад області. 

Останні новини на сьогодні в західних областях України

Волинська область

На Волині стартував наметовий національно-патріотичний табір «Волинська Січ». Юні волиняни отримають практичні навички з основ національного виду спорту «Рукопашу гопак», тактичної медицини, топографії, туризму, а також спробують свої сили у подоланні військової смуги перешкод, отримають додаткові знання з історії краю, ознайомляться з основами військової підготовки.

Закарпатська область

Командир легендарного підрозділу аеророзвідки «Птахи Мадяра» Роберт Бровді з Закарпаття, отримав нагрудний знак «За розвиток Закарпаття». Нагороду вручив голова Закарпатської ОВА Віктор Микита, який з робочим візитом знаходиться в районі ведення бойових дій на Сході України.

Голова ОВА Віктор Микита з робочим візитом відвідав ОВА Дніпропетровська. Домовилися про відправлення 100 дітей з Дніпропетровщини до австрійської федеральної землі Бургенланд на відпочинок. Також погодили можливість відправлення відновлення до рекреаційних центрів Закарпаття на системній основі родин військових та інших захисників з сектору безпеки Дніпропетровщини.

Івано-Франківська область

Триває кампанія оздоровлення дітей полеглих Героїв в межах соціального проєкту “Турбота про родину Героя”. Сьогодні на відпочинок відправили дві родини з п’ятьма дітьми.

Львівська область

У консультативно-координаційному центрі при Дрогобицькій РВА фахівці міжнародної організації «Solidarités International» надали грошову допомогу близько 80 ВПО. Сума – 6 тисяч 600 грн для сім’ї.

У «Будинку воїна» у Червонограді відбулась зустріч військовослужбовців та членів їхніх сімей з фахівцями і студентами Українського Католицького Університету. Родини військових отримали юридичні консультації та правову допомогу. Більшість запитів стосувались зниклих безвісти воїнів.

Діти військовослужбовців та пільгових категорій із Перемишлян разом з ровесниками зі Скавіни (Польща) взяли участь у «Зеленій школі» польського міста Ольштин. Упродовж 7 днів у них були пізнавальні подорожі, квести, змагання й цікаве дозвілля. Проєкт втілили Перемишлянська міська рада, Скавінське та Перемишлянське товариства співпраці між містами-партнерами.

Рівненська область

На Рівненщині триває проект “Армія відновлення”. 1 214 безробітних залучені до виконання суспільно корисних робіт. Їм вже виплачено 9 млн 357 тисяч грн. Нагадаємо, ініціатива була запроваджена Урядом з метою залучення людей, які тимчасово втратили роботу, до відбудови країни через виконання ними суспільно корисних робіт. Вони отримують оплату в розмірі щонайменше 6 700 грн.

Тернопільська область

Комісія порахувала, скільки будівель постраждали від ракетного удару по Тернополі 13-14 травня. Загалом було оглянуто 116 об’єктів нерухомого майна. З них зазнали пошкоджень 2 квартири, 1 заклад освіти, 22 будівлі комунальних підприємств, 88 виробничих будівель, а також було знищено 3 виробничих будівлі двох юридичних та однієї фізичної особи.

Хмельницька область

У Хмільницькій громаді відкрилась добровільна пожежна команда. Відбудова та реконструкція пожежного депо для добровольців була розпочата на початку цього року. За кошти місцевої громади придбали всі необхідні речі для несення служби рятувальників. Під надійним захистом перебуватимуть жителі п’яти сіл.

Чернівецька область

На Буковині для освітян проводять універсальні тренінги з психічного здоров’я для фахівців першої лінії проєкту MH4U. Для Чернівецької області проєкт реалізується у співпраці Департаменту освіти і науки Чернівецької ОВА з командою спеціалістів у сфері психічного здоров’я ГО «NEVERMIND». Наразі 48 педагогів Буковини отримали сертифікати про успішне завершення навчання.

Міжнародна підтримка України в російсько-українській війні (вторгнення росії в Україну)

Україна отримала $1,215 млрд грантових коштів від США та Фінляндії через Цільовий фонд донорів Світового банку. Грантові кошти спрямують на зарплати працівників державних органів та педагогів, пенсії, а також виплати за окремими програмами державної соціальної допомоги.

Світовий банк затвердив виділення $1,5 млрд позики для України. Кошти будуть надані під гарантії уряду Японії та спрямовані на зміцнення соціального захисту та відновлення економіки України.

Україна отримає близько $890 мільйонів від МВФ, які спрямують на бюджетну підтримку. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Чехія надасть Україні близько 1,8 млн євро для допомоги ВПО і розмінування забруднених вибухонебезпечними предметами територій.

Німеччина надала новий пакет військової допомоги Україні. До нього, зокрема, увійшли: 16 вантажівок Mercedes-Benz Zetros; радіолокаційна станція TRML-4D для зенітних ракетних комплексів IRIS-T SLM; 1 мобільна і захищена система розмінування; 3 мостоукладальники Biber; 2 автомобілі для охорони кордону.

У Німеччина надала Україні пакет дезактиваційних технологій. Тепер упродовж трьох тижнів у казармах та на полігонах проходитиме навчання по роботі з дезактиваційним комплексом. Українських військових навчають захисту від ядерних, біологічних та хімічних бойових отруйних речовин.

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з екс-віце-президентом США, сенатором Майком Пенсом. Мова йшла про підтримку України.

Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Гватемали Алехандро Джамматтеї. Обговорили реалізацію Формули миру, можливі формати Саміту Україна – Латинська Америка та безпекову співпрацю.

Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак разом із заступником керівника Офісу Ігорем Жовквою провів телефонну розмову з радниками з питань національної безпеки у форматі Quad (Сполучені Штати Америки, Велика Британія, Франція, Німеччина). Мова йшла про надання Україні дієвих гарантій безпеки, про стан підготовки до проведення саміту НАТО у Вільнюсі тощо.

До України приїхали шведська еко-активістка Грета Тунберг, ексвіце-прем’єр Швеції, колишній єврокомісар з навколишнього середовища Маргот Вальстрем, експрезидент Ірландії, ексглава Міжнародного інституту навколишнього середовища та розвитку Мері Робінсон та віце-президент Європарламенту Хейді Хаутала. Відбулась прес-конференція, присвячена результатам першого засідання новоствореної міжнародної робочої групи з екологічних злочинів росії.

Для безпеки Запорізької АЕС потрібно ввести миротворчу місію ООН або НАТО. Про це заявив євродепутат Андрюс Кубілюс.

ЄС не може нічого зробити, щоб запобігти підриву росіянами ЗАЕС. Про це заявив голова делегації у комітеті Європарламенту асоціації Україна-ЄС Вітольд Ващиковський. Він додав, що має більше очікувань із цього питання від Вільнюського саміту НАТО.

НАТО надасть Україні дуже сильний сигнал підтримки на липневому саміті у Вільнюсі. Про це заявив генсек Альянсу Єнс Столтенберг. Він також наголосив, що саме Україна та союзники будуть вирішувати, коли настане час надати офіційне запрошення для вступу до НАТО, а не росія.

На тлі заколоту пригожина ЄС має подвоїти підтримку України. Про це заявила Урсула фон дер Ляєн.

“Одним із варіантів, який ми розглядаємо, є дозвіл Україні пропустити План дій щодо членства”, – заявила посол США в НАТО Джуліанна Сміт.

 «З нагоди 1-ї річниці визволення острова Зміїний захисниками України ми закликаємо росію перейти на наступний рівень свого «жесту доброї волі» і забратися з усієї території України. Негайно!» – написало представництво Литви в ОБСЄ у Твіттері.

Україна, Канада, Швеція та Великобританія подають до Міжнародного суду ООН позов проти Ірану за збиття літака рейсу PS752 авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України”. Про це повідомили в МЗС.

Всесвітньовідомий японський архітектор Шигеру Бан почав роботу над проєктом нового хірургічного корпусу UNBROKEN у Львові. Він вже презентував першу концепцію та візуалізацію будівлі. Одразу після презентації Шигеру Бан розпочне міжнародну фандрейзингову кампанію для збору коштів на будівництво нового хірургічного корпусу.

Уряд Чехії заборонив спортсменам і командам, які представляють росію, брати участь у змаганнях на чеській території . Рішення пов’язане з російським вторгненням в Україну. Крім цього, чеським спортсменам і командам заборонено виступати в рф.

Застосунок для знайомств Tinder покинув російський ринок. Додаток більше не доступний у магазинах Play Market та AppStore, а при спробі зайти у застосунок, користувачам висвічується повідомлення про помилку.

Нова пошта відкрила перше відділення у Берліні. У ньому приватні клієнти та бізнес можуть отримувати та відправляти посилки до 100 кг.

Англомовний журнал The Economist вийшов із заголовком “Приниження володимира путіна”. Крім того, у журналі присвячено 4 статті останнім подіям в рф.

The Economist. Фото: з соцмереж

Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Віта Петренко, Анна Єфремова, Галина Васьків

Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska