Війна в Україні сьогодні: останні новини на 27 листопада 2023 (фото)

642 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Що за сьогодні відбулося в Україні, коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Протягом доби відбулось 79 бойових зіткнень. Ворог завдав 1 ракетний та 3 авіаційних удари, здійснив 13 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Внаслідок російських терористичних атак, на жаль, є поранені серед цивільного населення. Руйнувань та пошкоджень зазнали приватні житлові будинки та інша цивільна інфраструктура. 

Оперативна обстановка на сході та півдні України залишається складною.

На Волинському та Поліському напрямках оперативна обстановка без суттєвих змін. Ознак формування наступальних угруповань не виявлено. Визначені підрозділи збройних сил білорусі виконують завдання у прикордонних з Україною районах.

На Сіверському та Слобожанському напрямках противник зберігає військову присутність у прикордонних районах, проводить диверсійно-розвідувальну діяльність, здійснює обстріли населених пунктів з території рф, нарощує щільність мінно-вибухових загороджень вздовж державного кордону України. Артилерійських та мінометних обстрілів зазнали близько 15 населених пунктів, серед них Попівка Чернігівської області; Володимирівка, Веселівка, Степок Сумської області; Стариця, Тихе, Строївка Харківської області.

На Куп’янському напрямку ворог вів безуспішні штурмові дії в районах Синьківки та Петропавлівки Харківської області, де Силами оборони відбито 3 атаки. Завдав авіаційного удару в районі населеного пункту Степова-Новоселівка Харківської області. Під артилерійським та мінометним вогнем опинилися близько 10 населених пунктів, зокрема, Синьківка, Іванівка, Кислівка, Котлярівка, Табаївка, Крохмальне Харківської області.

На Лиманському напрямку противник вів безуспішні штурмові дії в районах Стельмахівки, Серебрянського лісництва Луганської області та Тернів, Ямполівки, Торського Донецької області. Тут наші воїни відбили 12 атак. Від ворожих артилерійських та мінометних обстрілів постраждали понад 10 населених пунктів, серед них Білогорівка Луганської області та Торське, Діброва, Верхньокам’янське, Спірне, Переїзне Донецької області.

На Бахмутському напрямку українські захисники відбили 26 атак противника біля Богданівки, Іванівського, Кліщіївки та Андріївки Донецької області. Під артилерійським та мінометним вогнем опинилися близько 10 населених пунктів, зокрема, Маркове, Богданівка, Іванівське, Кліщіївка, Андріївка та Нью-Йорк Донецької області. 

На Авдіївському напрямку ворог вів безуспішні штурмові дії східніше Новобахмутівки, північно-східніше Бердичів, Авдіївки, Опитного, Сєверного та південіше Тоненького Донецької області, де Силами оборони відбито 21 атаку. Артилерійських та мінометних обстрілів зазнали близько 15 населених пунктів, серед них Керамік, Авдіївка, Орлівка, Тоненьке, Сєверне, Первомайське Донецької області.

На Мар’їнському напрямку ворог, за підтримки авіації, вів безуспішні штурмові дії в районах Мар’їнки та Новомихайлівки Донецької області, де наші воїни відбили 9 атак. Під артилерійським та мінометним вогнем окупантів опинилися близько 10 населених пунктів Донецької області, серед них Красногорівка, Курахівка, Мар’їнка, Побєда, Новомихайлівка.

На Шахтарському напрямку ворог наступальних (штурмових) дій не вів.  Обстріляв з артилерії та мінометів близько 10 населених пунктів, зокрема, Водяне, Вугледар, Пречистівка, Золота Нива, Урожайне Донецької області.

На Запорізькому напрямку противник 2 рази безуспішно намагався відновити втрачене положення поблизу Роботиного Запорізької області. Артилерійських та мінометних обстрілів зазнали понад 25 населених пунктів, серед них Вербове, Малі Щербаки, П’ятихатки, Кам’янське, Степногріськ, Плавні Запорізької області.

На Херсонському напрямку противник з артилерії обстріляв місто Херсон. 

Сили оборони надалі утримують позиції на лівобережжі Дніпра Херсонської області. Продовжують завдавати вогневого ураження окупантам.

Підрозділами ракетних військ нанесено ураження по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника.

Вночі росія впʼяте за місяць обстріляла одну з прифронтових теплоелектростанцій ДТЕК. Внаслідок обстрілу без світла опинилися мешканці одного з населених пунктів поряд зі станцією. Серйозно пошкоджено обладнання підприємства. Після припинення обстрілів енергетики розпочали ліквідацію їх наслідків та докладають усіх зусиль для якнайшвидшого відновлення енергопостачання. Про це повідомили в ДТЕК.

рф активізувала мережу шпигунів в Україні, зокрема в СБУ. Мета російських агентів вбити клин між політичним і військовим керівництвом України, а також розпалити антиурядові настрої серед населення. Про це повідомив секретар РНБО України Олексій Данілов.

“Скіфське золото” повернулося в Україну. Артефакти з чотирьох музеїв Криму перебували в Нідерландах на виставці, коли рф окупували півострів. Майже десять років Україна судилася за їхнє повернення. Музеї в окупованому Криму, на балансі яких раніше зберігалися експонати, судовий процес програли. Експонати зберігатимуть в Національному музеї історії України до деокупації Криму. Про це повідомили в музеї.

Останні події війни на сході України

Харківська область 

Примусову евакуацію дітей з частини Куп’янського району завершили, – повідомили у поліції Харківщини. З 10 населених пунктів з 3 по 26 листопада вивезли 296 дітей. Де перебувають ще дві дитини – з’ясовують.

Протягом минулої доби ворог обстріляв щонайменше 9 населених пунктів області. За інформацією ОВА, під ворожим вогнем перебували Козача Лопань та Гранів Харківського району, Бударки Чугуївського району, Кам’янка, Дворічна, Синьківка, Петропавлівка, Іванівка, Берестове Куп’янського району.

На Куп’янському напрямку тривають бої. За добу наші захисники відбили 7 атак ворога в районі Синьківки. Просування у ворога немає.

Старосалтівська громада на Харківщині є однією з найбільших зруйнованих внаслідок бойових дій, близько 50% інфраструктури зруйновано або пошкоджено.

На станції «Академіка Павлова» у Харкові 27 листопада запрацював ще один клас в метрошколі, його ділитимуть учні Київського та Салтівського районів, – розказала начальниця відділу загальної середньої освіти міського департаменту Ірина Тарасенко. Наразі у метрошколі вчаться 2087 дітей.

На Куп’янському напрямку росіяни залучають до штурмів колишніх учасників ПВК «Вагнер»: вони штурмують позиції Сил оборони разом з колишніми ув’язненими, – повідомив командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський

Донецька область

Російські окупанти 30 разів штурмували українських військових в районі Авдіївки протягом минулої доби 26 листопада. 

Руйнування внаслідок російських обстрілів. Фото: Національна поліція

За минулу добу росіяни поранили 1 жителя Донеччини – у Торецьку.

За інформацією ОВА, на Донецькому напрямку у Мар’їнській громаді обстріляні Красногорівка, Новомихайлівка і Костянтинівка. У Кураховому в зоні ураження промзона, обстріляні Курахівка і Гірник.

На Горлівському напрямку 1 людина поранена у Торецьку, в місті пошкоджено 10 будинків, 5 адмінбудівель і 2 інфраструктурні об’єкти. У Часовоярській громаді пошкоджені приватний будинок і 2 нежитлові споруди. У Соледарській громаді обстріляні Роздолівка, Васюківка і Міньківка.

На Лисичанському напрямку обстріляна Серебрянка Сіверської громади, Торське і Зарічне Лиманської громади.

Біля Авдіївських промзон тривають важкі бої. Території Авдіївського коксохіму знаходиться під контролем Українських військових. Через негоду російські окупанти зменшили використання дронів-камікадзе та артилерії, – розповів Олександр Штупун.

З Авдіївки вивезли чотирьох людей, у місті залишаються 1336 людей. Як розповів начальник Авдіївської МВА Віталій Барабаш, у містян проблема з питною водою, продуктів у місті вистачить на декілька місяців.

Працівники ДСНС Донеччини виявили та дістали з підвального приміщення пошкодженого будинку у Торецьку нерозірвану російську авіабомбу КАБ-500. Її знищать на спеціальному майданчику. Минулої доби військові рф завдали три авіаудари по місту, поранення отримав 60-річний чоловік, його госпіталізували. Також вибухами були пошкоджені житлові будинки, медичний заклад та магазин.

У Селидовому на Донеччині завершений демонтаж аварійних конструкцій багатоповерхівки, яку армія рф атакувала 15 листопада: вивезли понад 60 тонн. Про це повідомили в ДСНС України. Російські окупанти вдарили по Селидовому чотирма ракетами із ЗРК “С-300”, загинули четверо людей, пошкоджені 16 приватних житлових та 6 багатоповерхових будинків, 1 чотириповерховий будинок частково зруйнований, 1 приватне домоволодіння зруйноване повністю.

 

У Селидовому завершений демонтаж аварійних конструкцій багатоповерхівки, яку армія рф атакувала 15 листопада. Фото: ДСНС

Пошуковці загону “Плацдарм” вивезли з-під Бахмута понад п’ятнадцять тіл загиблих військовослужбовців. Про це розказав керівник пошукового загону Олексій Юков. Пошуковці нумерують тіла та обстежують одяг загиблих, шукають документи. Серед вбитих є російські солдати: на це вказуються особисті речі: російські рублі, шеврони, військові квитки, ікони.

У тимчасово окупованому Маріуполі за кілька днів вбили шістьох російських військових, один з яких був офіцером. Російські пропагандисти підозрюють групу партизан, повідомили у Маріупольській міській раді.

Луганська область

ЗСУ відбили наступи у Серебрянському лісництві та на Новоселівське.  За інформацією ОВА, декілька останніх днів цей напрямок на Сватівщині ворог не турбував, але вчора відновив штурми. На території Луганщини росіяни не застосовували авіацію – всі їхні удари прийшлися по сусідніх областях. Втім, ворог завдав ударів артилерією по Невському та Білогорівці.

У Новопскові розпочали підготовку до виборів. Аби підвищити рейтинг переможцю, окупанти намагаються збільшити відсоток населення, яке отримало паспорти рф. Ходять по будинках, поадресно перевіряючи документи у місцевих жителів. Якщо не відкрити, але в цьому випадку хата може опинитися у списках на мародерство або заселення росіян. У Лисичанську та Сєвєродонецьку, попри заяви загарбників про нібито повернення містян, кількість зламаних квартир там лише більшає. Є ті, що постраждали від мародерства по декілька разів.

Через негоду майже по всій так званій «лнр» спостерігаються значні перебої із мобільним зв’язком. У захоплених минулоріч містах фіксують дуже велику кількість пожеж як в приватному секторі, так і у багатоповерхівках – електропроводка не витримує додаткових навантажень через відсутність централізованого опалення. Луганськ є єдиним містом окупованої частини регіону, де цивільне населення може отримати більш-менш якісну медичну допомогу.

Що відбувається зараз на півночі України

Київська область

Внаслідок наймасовішої дронової атаки по Києву вночі 25 листопада, пошкодження отримав Патріарший собор Воскресіння Христового УГКЦ та резиденція патріарха Святослава. Також на території собору зібрали багато уламків різного розміру від ворожого безпілотника, – повідомили в УГКЦ. Більших руйнувань зазнала багатоповерхівка поблизу храму.

До Києва прибула віцепрезидентка Європейської комісії з питань цінностей та прозорості Вера Юрова. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на зустрічі з нею обговорив євроінтеграційні реформи України. Також окремо йшлося про питання відповідальності агресора за злочини в Україні.

В Українці на території ліцею № 1 відкрили сучасне укриття подвійного призначення, – повідомив очільник Київської ОВА Руслан Кравченко. Це – безбар’єрне та доступне середовище, розраховане на 600 осіб. Приміщення облаштоване надпотужною примусовою вентиляцією, має резервне живлення та автоматичне відкриття дверей під час сигналу тривоги. Під час повітряних тривог його використовуватимуть для захисту населення, в інший час у приміщенні діти займатимуться спортом.

Глава українського уряду привітав Європейський інвестиційний банк з відкриттям в Києві офісу регіонального представництва у країнах Східної Європи. Це відбулось під час зустрічі прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля і президента ЄІБ Вернера Хойєра, на якій йшлося про чинні та нові проєкти з відновлення.

Регіональний директор німецької урядової компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) Тільман Наґель та директор Програми «U-LEAD з Європою» Бастіан Файгель відвідали Ірпінь, який нині відновлюється після російської окупації.  Про це повідомили на сторінці Програми «U-LEAD з Європою».

У Бучі провели тренінг для директорів шкіл області – фахівці Ізраїльської коаліції по роботі з травмою (ITC) навчали освітян надавати психологічну допомогу в кризових ситуаціях. Як повідомили в ОВА, іноземні колеги поділилися своїм досвідом як під час надзвичайних ситуацій керувати підлеглими, віддавати накази та на що звертати увагу, щоб стабілізувати ситуацію.

Українська Жіноча Варта 26 листопада провела у Києві черговий вишкіл курсу «Самооборона для жінок». Курси проводить неймовірний тренер сенсей Віктор Краєвський. Захід організовано за підтримки Європейського університету. 

Житомирська область

На Житомирщині вже відновили більше половини об’єктів, які зазнали пошкоджень внаслідок російської агресії. Про це повідомив очільник Житомирської ОВА Віталій Бунечко. За його словами, область зазнала 116 ракетно-бомбових ударів, унаслідок чого 4700 будинків і будівель було зруйновано. На даний момент повністю відновлено 2 800 об’єктів.

Минулого тижня в області з робочою поїздкою перебував заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Тимур Ткаченко. Його візит був присвячений стану реалізації проєктів ремонту та будівництву сховищ на Житомирщині, – повідомили в ОВА. Загалом у 2023 році на реалізацію 125-ти проєктів в області спрямовано понад 300 млн грн – це гроші обласного та місцевих бюджетів, державна субвенція та допомога міжнародних донорів.

На війні проти російських загарбників загинув відомий шаховий діяч, житомирянин Артем Сачук, який з перших днів повномасштабного вторгнення добровільно вступив до лав ЗСУ. Артем Сачук – віцепрезидент Федерації шахів України, кандидат у майстри спорту, організатор багатьох всеукраїнських та міжнародних змагань.

Сумська область

Зранку військові рф обстріляли з мінометів Краснопільську громаду. Зафіксовано 5 ударів, – повідомили у Сумській обласній військовій адміністрації.

Минулого дня ворог здійснив 14 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумщини. Загалом зафіксовано 142 удари з мінометів, артилерії, та гранатометів, скидання ВОГ з БпЛА та авіаційний обстріл з гелікоптеру ракетами типу НАР. Обстрілів зазнали Хотінська, Миропільська, Юнаківська, Білопільська, Великописарівська та Середино-Будська громади.

1 048 жителів Сумщини отримали компенсацію за пошкоджене внаслідок бойових дій житло, – повідомили у Сумській ОВА. Завдяки державній програмі єВідновлення заявники отримали загалом понад 83 млн грн компенсації за пошкоджене майно.

Координаційний центр підтримки цивільного населення при Сумській ОВА співпрацює з понад 30 міжнародними й українськими благодійними організаціями. Він відкрився у травні 2023 року, щоб опікуватися постраждалими від війни та дбати про ментальне здоров’я громадян.

На Сумщині через негоду цілодобово працюють 56 штабів цивільного захисту та розгорнуто 510 пунктів незламності для надання допомоги населенню, – повідомили в обласній військовій адміністрації. Всі дороги області – проїзні, бригади електриків відновлюють електропостачання. 

Чернігівська область

Протягом минулої доби росіяни зі своєї території 7 разів обстрілювали прикордоння Чернігівщини. Як повідомили в ДПСУ, загалом на території трьох громад зафіксовано 86 вибухів: Новгород-Сіверська – 5 ударів зі ствольної артилерії у напрямку н.п. Михальчина Слобода; Семенівська – 22 удари зі ствольної артилерії та міномету 120 мм у напрямку н.п. Семенівка, Залізний Міст та Грем’ячка; Сновська громада – 59 мінометних ударів у напрямку н.п. Клюси та Єліне.

За минулий тиждень ворог 35 разів обстріляв 18 прикордонних населених пунктів Чернігівщини, під час яких зафіксовано 335 вибухів. Про це повідомив очільник ОВА В’ячеслав Чаус. За цей період противник завдав 3 авіаційні удари з використанням гвинтокрилу та здійснив пуск 16-ти некерованих авіаційних ракет. Водночас, на території області Силами оборони збито два ударні БпЛА типу «Шахід».

На території Чернігівщини виконують завдання за призначенням 5 піротехнічних розрахунків у складі 44 чоловік особового складу та 6 одиниць техніки. З початку широкомасштабного військового вторгнення рф сапери відреагували на 5 140 викликів, вилучили 52 321 вибухонебезпечних предметів, обстежили понад 40 тисяч гектарів територій.

В межах ініціативи DECIDE «Шкільний бюджет на дитячі мрії» Швейцарське агентство розвитку та співробітництва надасть Чернігову 60 млн грн для відновлення шкіл. Про це повідомили у Чернігівській міській раді. 40 млн грн спрямують на відновлення школи №13 – відбудова закладу закриє питання доступу до освіти дітям з мікрорайону Подусівка, де російські загарбники зруйнували дві школи.

Останні події в центральних областях України

Дніпропетровська область

Надвечір ворог обстріляв з артилерії Марганецьку громаду Нікопольського району. Обійшлося без постраждалих.

 

За день окупанти 6 разів атакували район. Били по Нікополю та Марганецькій громаді. Випустили близько 25 снарядів. У Нікополі поранено 51-річну жінку. Їй була надана уся необхідна медична допомога. Вона знаходиться у задовільному стані. Через обстріли пошкоджена адміністративна будівля, навчальний заклад, фітнес клуб, релігійна установа, 7 багатоповерхівок, 14 приватних житлових будинків, 12 господарських споруд, ще одна – повністю знищена, пошкоджені 2 авто, 2 лінії електропередачі та газопровід та паркани.

 

Отримали 150 газових обігрівачів. 

Їх передали Нікопольському, Синельниківському та Криворізькому районам, які найбільше постраждали від ворожих обстрілів. Одні встановлять в Пунктах незламності та укриттях. Інші – в лікарнях і школах. Передадуть обладнання переселенцям і багатодітним сім’ям. Про це повідомив очільник ОВА Сергій Лисак.

Вінницька область

​​У селі Бережани Калинівської громади волонтерки готують для захисників згущене молоко. Збираються господині у приміщенні будинку культури. Молоко та цукор їм привозять підприємці. Банки, кришки, продукти місцеві жителі. Після приготування згущеного молока, закатують по півлітровим банкам і разом з продуктами передають на передову.

Кіровоградська область

Кіровоградщина попрощалася з Михайлом Харченко із Пантаївської громади який загинув 20 листопада у бою біля населеного пункту Первомайське Донецької області, та Іваном Ярмолаєвим Великоандрусівської громади, який загинув 15 листопада у бою під Торецьким  Донецької області.

Полтавська область

73-річний Полтавець Іван Данилевський займається волонтерством із 2014-го року. Від початку повномасштабного вторгнення він щотижня їздить на передову. В основному відвозить продукти харчування та речі першої необхідності для військових та передає ліки до госпіталю.

Черкаська область

На Черкащині працюють 34 “Пункти незламності” від Держслужби з надзвичайних ситуацій. Про це повідомили в ОВА. 

 

Свіжі новини з фронту південних областей України

Запорізька область

На Запорізькому напрямку окупанти вели безуспішні штурмові дії західніше Вербового Запорізької області. Про це повідомили в Генштабі.

Минулої доби ворог завдав 97 ударів по 20 населених пунктах Запорізької області. По території Гуляйполя, Залізничного, Роботиного, Левадного, Новоданилівки, Полтавки, Лугівського, Малинівки, Степногірська, Кам’янського, П’ятихаток, Плавнів та інших прифронтових міст і сіл прийшлося 84 артобстріли. Ворог здійснив 4 РСЗВ-обстріли Малої Токмачки й Темирівки, а також 9 БПЛА-атак по Гуляйполю, Новодарівці, Чарівному Малим Щербакам, Кам’янському та Юрківці. Ураження зазнав житловий будинок та автівки громадян.

У тимчасово окупованому селищі Мирне Мелітопольського району сили спротиву підірвали автомобіль російських військових. Про це повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров.

Запорізька АЕС у неділю, 26 листопада, втратила з’єднання з основною лінією електропередачі й використала резервне електропостачання для охолодження реактора. За даними МАГАТЕ, на ЗАЕС повідомили, що коротке замикання, яке сталося приблизно за 100 км на північ від станції, призвело до обриву зв’язку з лінією електропередачі близько 10:30 за місцевим часом. Станція продовжує одержувати зовнішнє електроживлення від єдиної резервної лінії електропередачі. На ЗАЕС також заявили, що ведуть ремонтні роботи щодо відновлення основної лінії.

Експерти МАГАТЕ, присутні на ЗАЕС, почули кілька ракет, які, здавалося, були випущені поблизу станції. Команда МАГАТЕ не помітила снаряди через хмари, але характерний звук вказував на те, що вони були випущені з реактивної системи залпового вогню.

Миколаївська область

Вчора, 26 листопада, о 15:04 ворог завдав артилерійських ударів по акваторії Куцурубської громади. Постраждалих немає. Про це повідомив начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім.

Миколаїв разом із партнерами продовжує працювати над розвитком економіки та плануванням проєктів відновлення. Зокрема, триває співпраця з Європейським Союзом та Програмою розвитку ООН у рамках ініціативи «Мери за економічне зростання». Місто отримало нові можливості, які допоможуть вирішити питання швидкого економічного відновлення після війни й побудувати краще та «зелене» майбутнє з урахуванням гендерних, інклюзивних та інноваційних аспектів міського планування. Про це повідомив мер Миколаєва Олександр Сєнкевич. 

Одеська область

Для відновлення пошкодженої військами рф портової інфраструктури Європейський Союз виділить Україні 50 мільйонів євро. Європа та весь світ зацікавлені в роботі чорноморських портів та торговельних морських коридорів, попри те, що росія намагається їх руйнувати. Про це повідомила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

Через складні погодні умови в Одеському регіоні є труднощі з обробкою вантажів у морських портах. Так, у порту Одеса триває розчищення території терміналів, очікується відновлення електроживлення. У порту Чорноморськ спостерігається ускладнення з вивантаженням через перебої з електроживленням та погодні умови. Проте вантажі обробляються. Обробляються вантажі і в порту Південний. Також здійснюється розчищення під’їзних колій та території. Є перебої з електропостачанням. У порту Ізмаїл обробка вантажів поновлена. Водночас ускладнено підвезення вантажів.

Попри попередження про негоду тисячі людей виїхали на траси Одеської області, де у сніговій пастці перебувають уже другу добу. Аби дістатися до людей, влада Одещини змушена залучати важку техніку, зокрема БТРи. Проте подекуди навіть така техніка не здатна дістатися до заметів через заблоковані на дорогах фури та висоту снігу близько двох метрів.

Херсонська область

Протягом минулої доби (з 7.00 до 7.00) ворог продовжував терор прифронтових регіонів з використанням авіації. На Херсонщині по Кринках ворог спрямував 10 керованих авіабомб різної потужності. З БпЛа різних модифікацій по прибережних громадах правобережної Херсонщини ворог здійснив скид 5 осколкових боєприпасів.  За минулу добу 5 разів обстрілював  Херсон. Внаслідок злочинних дій ворога пораненно 1 цивільну особу, пошкоджено медичну установу та адмінбудівлю, приватні житлові будинки, 3 багатоповерхівки та автомобілі цивільного населення.

Американський Інститут вивчення війни повідомляє, що російські війська скаржаться на вразливість російських наземних ліній зв’язку (GLOC) на лівому березі Дніпра у Херсонській області. Раніше ISW повідомляв, що російські мілблогери неодноразово скаржилися на стан військ поблизу Кринок, які страждають від проблем, таких як недостатня вогнева підтримка, координація підрозділів, радіоелектронна боротьба (РЕБ), контрбатарейна боротьба та протиповітряна оборона.

У рамках ініціативи Плічопліч 829 родин з 26 населених пунктів області, постраждалих від російської агресії, уже отримали оновлене житло. Наразі близько 350 фахівців з 15 регіонів країни міняють вікна, перекривають зрешечені уламками покрівлі, лагодять стіни ще у 339 домівках.

Жителів Херсонщини продовжують забезпечувати паливними матеріалами. Перш за все, забезпечують вразливі групи населення. 30 домогосподарство Хрещенівського старостату вже отримали тверде паливо. Допомогу продовжать доставляти згідно з графіком до всіх населених пунктів громади.

Паливні матеріали для жителів Херсонщини. Фото: Херсонськ ОВА

На Херсонщині працює мобільна амбулаторія. Нині вона надає меддопомогу жителям Петропавлівки, Червоного, Новоолександрівки, Українки, Біляївки, Новогригорівки, Новокамʼянки, Суханового та Червоного Яру. Пацієнтів приймають вузькопрофільні лікарі, які проводять лабораторні та інструментальні обстеження, призначають лікування, а також безкоштовно надають необхідні ліки. Особлива увага приділяється підтримці людей похилого віку та з інвалідністю.

Станіславська громада отримала силовий трансформатор, кабель, насос та частотний перетворювач за підтримки благодійного фонду «Ранок відродження». Це  обладнання забезпечить подачу води з артезіанських свердловин.

 

Останні новини на сьогодні в західних областях України

Волинська область

За два тижні, з 13 по 26 листопада 2023 року, на Волинь прибуло 82 внутрішньо переміщені особи. Загалом з початку повномасштабного російського вторгнення у пошуках прихистку до області приїхали 78 953 людини. Наразі статус ВПО мають 48 179 переселенців. Це становить 34 706 сімей, у яких 13 632 – діти.

Закарпатська область

В Ужгороді відбулися два мистецькі події, які мали благодійну мету. Зібрані під час виступів кошти передадуть Руху підтримки закарпатських військових для допомоги захисникам.

Івано-Франківська область

На базі комунального приміщення Войнилівської територіальної громади запрацював новий шелтер для ВПО. Тут обладнано дев’ять кімнат для 28 людей, де забезпечуватиметься домашній затишок та комфортні умови. Шелтер відкрили завдяки Благодійному фонду «MOVEUKRAINE», Благодійній організації «Благодійному фонду «Рокада», Міжнародній організації з міграції та громадській організації «Деспро».

Львівська область

На Львівщині обговорили стратегію розвитку мультидисциплінарної реабілітації в Україні під час національного конгресу. Захід зібрав понад 400 учасників – представників медичних асоціацій, органів влади та медичних закладів.

У 2024 році Львівська ОВА продовжить співпрацю з українсько-швейцарськими проєктами у сфері ментального здоров’я. Співпрацю реалізовуватимуть у сфері освіти, охорони здоров’я та соціального захисту.

Укрзалізниця та Агентство США з міжнародного розвитку підписали меморандум щодо поглиблення євроінтеграції залізниці України. Зокрема, на дільниці від Мостиськ до Львова планується побудувати євроколію шириною 1435 мм.

Рівненська область

Рятувальники Рівненщини отримали дозиметри від Польщі. 16 індивідуальних дозиметрів радіації та аналізатор ртуті на загальну суму 25 тисяч євро допоможуть рятувальникам Рівненщини оперативно реагувати на надзвичайні ситуації.

Тернопільська область

В ОВА відбулася зустріч із новопризначеним керівником  управління ТРО “Захід” Збройних Сил України Олегом Шемчуком. При зустрічі обговорили питання комплектації, матеріального забезпечення та інші нагальні потреби бригад територіальної оборони.

У 2023 році Тернопільська міська рада оголосила закупівлі для військових на очікувану вартість понад 81,4 млн грн, або 79,6% від усіх оголошених закупівель. Зокрема, це ноутбуки, комп’ютери, телевізори, старлінки, антени та інша оргтехніка, кабелі, запчастини для автомобілів та шини, столи та стільці, єврокуби, пральні машини та морозильні камери, дощовики, ліхтарі, портативні електростанції, плівка та сітка, лазерні указки, тепловізори, паливно-мастильні матеріали, комплекти одягу тощо.

Хмельницька область

Вступна нарада МАГАТЕ під головуванням генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Маріано Гроссі ознаменувала відкриття заходів для підтримки психологічного здоров’я персоналу атомних електростанцій. Президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін, т.в.о. Голови Держатомрегулювання Олег Коріков, представники АЕС України долучилися до наради в режимі онлайн.

Чернівецька область

У школах Чернівців запровадили Дні донора, під час яких батьки та вчителі здають кров. Про це повідомила генеральна директорка Центру крові Анжеліки Каланчі.

 Міжнародна підтримка України в російсько-українській війні (вторгнення росії в Україну)

Україна отримала девʼятий транш €1,5 млрд у межах макрофінансової допомоги від ЄС на 2023 рік.

Швеція надасть понад $9,5 млн для ініціативи “Зерно з України”.

Експерти МАГАТЕ на Запорізькій АЕС почули характерний звук запуску російських ракет з реактивної системи залпового вогню неподалік станції. Про це йдеться в заяві генерального директора МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі.

Протягом останніх шести тижнів втрати російських окупаційних військ є найвищими з початку повномасштабного вторгнення в Україну. Про це йдеться в розвідувальному огляді Міністерства оборони Британії за 27 листопада. За даними відомства, ці втрати російських окупантів є результатом наступу на Авдіївку Донецької області.

Агентство Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку (USAID) допоможе Укрзалізниці модернізувати дільницю від станції Мостиська, яка знаходиться на кордоні з Польщею, до Львова (Скнилів). Також агентство сприятиме подальшій інтеграції української залізниці до системи TEN-T. Відповідний меморандум сторони підписали 24 листопада 2023 року.

Цього тижня 24 пацієнтів було евакуйовано до Австрії, Німеччини, Литви, Нідерландів, Норвегії, Польщі та Іспанії. У групі евакуйованих – пацієнти з травмуваннями, зокрема з Івано-Франківська та Запоріжжя. Також у групі є травмована жінка, яка постраждала разом із сімʼєю внаслідок атаки ракетою. Її дитина також травмована, чоловік загинув. Ще 21 пацієнта евакуйовано цього тижня на лікування та реабілітацію до Латвії за урядовою програмою країни.

Президент Європейського інвестиційного банку Вернер Хойєр та віцепрезидентка Тереза Червінська приїхали до Києва. На меті – відкриття представництва банку в Києві.

Україна стане членом НАТО після завершення війни й проведення реформ. Таку заяву зробив генсек Альянсу Столтенберг.

Після майже 10 років судів артефакти з чотирьох музеїв Криму, які були представлені на виставці “Крим: золото й таємниці Чорного моря” в Амстердамі, повернулися до України. Про це повідомили в Національному музеї історії України.

Виставка «Голодомор – совєтський геноцид українського народу» запрацювала в Будапешті. Її організував Національний музей Голодомору-геноциду за співпраці з Комітетом національної пам’яті Угорщини та сприяння Посольства України в Угорщині.


Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Іоанна Кривенко, Людмила Стадникова, Анна Єфремова, Албагачієва Гелена


 

 

Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://www.uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska