Війна в Україні сьогодні: останні новини на 24 листопада 2023 (фото)

639 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Що за сьогодні відбулося в Україні, коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Протягом доби відбулось 68 бойових зіткнень. Ворог завдав 5 ракетних та 17 авіаційних ударів, здійснив 27 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Також, в ніч на 24 листопада окупанти атакували Україну ударними БпЛА типу “Shahed-136/131”. Всі ворожі дрони знищено. Внаслідок російських терористичних атак, на жаль, є загиблі та поранені серед цивільного населення. Руйнувань та пошкоджень зазнали приватні житлові будинки та інша цивільна інфраструктура.

Оперативна обстановка на сході та півдні України залишається складною.

На Волинському та Поліському напрямках оперативна обстановка без суттєвих змін. Ознак формування наступальних угруповань не виявлено. Визначені підрозділи збройних сил білорусі виконують завдання у прикордонних з Україною районах.

На Сіверському та Слобожанському напрямках противник зберігає військову присутність у прикордонних районах, проводить диверсійно-розвідувальну діяльність, здійснює обстріли населених пунктів з території рф, нарощує щільність мінно-вибухових загороджень вздовж державного кордону України. Артилерійських та мінометних обстрілів ворога зазнали близько 15 населених пунктів, серед них Янжулівка, Архипівка Чернігівської області; Зноб-Новгородське, Басівка, Юнаківка Сумської області; Козача Лопань, Вовчанськ Харківської області.

На Куп’янському напрямку ворог вів штурмові дії в районах Синьківки, Петропавлівки Харківської області та Стельмахівки Луганської області, де Силами оборони відбито 13 атак. Під артилерійським та мінометним вогнем опинилися Синьківка, Кучерівка, Першотравневе, Іванівка, Кислівка, Крохмальне Харківської області.

На Лиманському напрямку ворог наступальних (штурмових) дій не вів. Завдав авіаційних ударів в районах Серебрянського лісництва Луганської області та Спірного Донецької області. Від артилерійських та мінометних обстрілів постраждали близько 15 населених пунктів, серед них Невське, Білогорівка Луганської області та Виїмка, Веселе, Переїзне, Федорівка Донецької області.

На Бахмутському напрямку наші воїни відбили 10 атак окупантів біля Богданівки, Іванівського, Кліщіївки та Андріївки Донецької області.  Ворог завдав авіаційних ударів в районі Кліщіївки Донецької області. Під артилерійським та мінометним вогнем опинилися понад 10 населених пунктів, зокрема, Богданівка, Іванівське, Кліщіївка, Андріївка,  Південне, Нью-Йорк Донецької області.

На Авдіївському напрямку ворог, за підтримки авіації, вів безуспішні штурмові дії східніше Новокалинового, Новобахмутівки, Степового, Авдіївки, Сєверного та Первомайського Донецької області, де Силами оборони відбито понад 30 атак. Артилерійських та мінометних обстрілів зазнали близько 15 населених пунктів, серед них Керамік, Авдіївка, Орлівка, Тоненьке, Сєверне, Первомайське Донецької області.

На Мар’їнському напрямку загарбники, за підтримки авіації, вели безуспішні штурмові дії в районах Мар’їнки та Новомихайлівки Донецької області, де Силами оборони відбито 9 атак. Під артилерійським та мінометним вогнем окупантів опинились близько 10 населених пунктів Донецької області, серед них Красногорівка, Курахівка, Мар’їнка, Побєда, Новомихайлівка.

На Шахтарському напрямку ворог наступальних (штурмових) дій не вів. Обстріляв з артилерії та мінометів близько 10 населених пунктів, зокрема, Водяне, Вугледар, Пречистівка, Золота Нива, Урожайне Донецької області.

На Запорізькому напрямку противник 5 разів безуспішно намагався відновити втрачене положення поблизу  Роботиного та Новопокровки Запорізької області. Артилерійських та мінометних обстрілів зазнали понад 20 населених пунктів, серед них Лугівське, Новоданилівка, Новоандріївка, Щербаки, Пятихатки, Лобкове, Плавні Запорізької області.

На Херсонському напрямку противник завдав авіаційного удару в районі населеного пункту Новоберислав Херсонської області. Артилерійських обстрілів противника зазнали Херсон, Дудчани, Берислав, Веселе, Львове, Іванівка, Чорнобаївка, Комишани Херсонської області та Очаків Миколаївської області.

Водночас, Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському напрямку, наступальні (штурмові) дії на Бахмутському напрямку, завдають окупаційним військам втрат в живій силі та техніці, виснажують ворога вздовж всієї лінії фронту.

Сили оборони надалі утримують позиції на лівобережжі Дніпра Херсонської області. Продовжують завдавати вогневого ураження противнику.

На Куп’янському напрямку окремі військовослужбовці російських окупаційних військ скаржаться на постійні втрати у живій силі через невдалі наступальні дії та заявляють про небажання вести їх у подальшому. Відзначається вкрай низька “якість” новобранців – здебільшого це особи похилого віку, які мають проблеми з алкоголем, наркотиками, азартними іграми тощо. Серед військовослужбовців російських окупаційних військ існує думка, що керівництво навмисно відправляє їх на “м’ясні” штурми, не рахуючись із втратами.

Також наявна інформація, що в окупованому Маріуполі російські військовослужбовці з числа колишніх ув’язнених вбили свого командира через його постійні погрози, знущання та вбивства інших загарбників.

Крім того, на Сватівському напрямку відмічається незадовільне тилове забезпечення підрозділів окупантів. Так, військовослужбовці одного з підрозділів рф повідомляють про погане забезпечення зимовим одягом, продовольством, водою тощо.

Протягом доби авіація Сил оборони завдала 9 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника.

Підрозділи ракетних військ уразили 2 райони зосередження особового складу, озброєння та військової техніки та логістичний центр противника.

Останні події війни на сході України

57 одиниць техніки ворог втратив за добу на східній ділянці фронту, – повідомив начальник служби зв’язків з громадськістю командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо. П’ять разів противник намагався штурмувати позиції ЗСУ на Куп’янському напрямку. Там завдано 16 авіаційних ударів та ще дев’ять – дронами-камікадзе.Із різних видів озброєння росіяни відкривали вогонь 467 разів. За добу ліквідовано 165 окупантів і знищено 57 зразків їхньої військової техніки. У зоні відповідальності ОСУВ «Хортиця» уражено зокрема, шість танків, два БТР, п’ять БМП, два МТ-ЛБ, чотири гармати росіян.

Харківська область 

Російські війська вели штурми в районах Синьківки, Петропавлівки, де українські оборонці відбили 13 атак, – повідомив Генштаб ЗСУ. За його даними, під обстрілами перебували понад 15 населених пунктів на Слобожанському та Куп’янському напрямках.

На Лимано-Куп’янському напрямку 23 листопада Сили оборони знищили 165 військових рф та 57 зразків російської військової техніки, розказав начальник служби зв’язків із громадськістю Командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо. За його словами, інтенсивність бойових дій на напрямку не зменшується

Минулої доби ворог обстріляв щонайменше 14 населених пунктів Харківщини, – повідомив очільник ОВА Олег Синєгубов.

У с. Курилівка Куп’янського району пошкоджено 4 приватні будинки, гараж та господарчі споруди. У с. Новоосинове Куп’янського району пошкоджено приватне домоволодіння.

Внаслідок удару БПЛА по с. Олександрівка Богодухівського району пошкоджено інфраструктурний об’єкт.

У с. Козача Лопань Харківського району пошкоджено 4 приватні будинки та господарчі споруди. 

Крім того, під вогнем ворога перебували Куп’янськ, Вовчанськ, Дворічна Синьківка, Гранів та інші населені пункти.

На Куп’янському напрямку ворог не припиняє спроб іти в наступ. За добу наші захисники відбили 3 атаки в районі Синьківки. 

За добу піротехніки ДСНС обстежили більше 4,3 га території та знешкодили 61 вибухонебезпечний предмет.

В смт Старий Салтів Чугуївського району перевірив хід робіт з відновлення пошкодженої ворогом інфраструктури. Всього в селищі відновлюємо 19 об’єктів: 17 багатоквартирних житлових будинків, заклад освіти та заклад охорони здоров’я, де також буде розміщено ЦНАП. 

Унікальний поїзд-кухня Food Train сьогодні прибув до Харкова та Ізюма. Цей потяг-кухня не має аналогів у світі. На його борту – страви, які передали рятувальникам, поліцейським, медикам та залізничникам, що працюють у прифронтовому регіоні.

Поїзд-кухня Food Train . Фото: Харківська ОВА

United24 оголосили збір для відбудови Чугуївської центральної лікарні, на це необхідно  465 тис. доларів, повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

Донецька область

Українські бійці відбили 45 атак російських військових на Бахмутському, Авдіївському, Мар’їнському напрямках протягом 23 листопада, повідомили у Генштабі. На Лиманському напрямку армія РФ не наступала минулої доби.

Поліція зафіксувала 13 ударів по цивільному населенню. Про це повідомили в пресслужбі поліції Донеччини. Атак зазнали міста Авдіївка,  Курахове, Торецьк, смт Курахівка, села Бердичі, Майорськ, Переїзне. Пошкоджено 17 цивільних об’єктів: 12 житлових будинків, дошкільний навчальний заклад, господарчу споруду, гараж, автомобілі.

На Донецькому напрямку у Мар’їнській громаді обстріляні Новомихайлівка, Максимільянівка і Георгіївка, – повідомили в Донецькій ОВА. У Курахівській громаді пошкоджені підприємства у Кураховому та Курахівці, обстріляне Гостре.

На Горлівському напрямку пошкоджено 15 будинків у Торецьку і 2 нежитлові споруди у Часовоярській громаді. 

На Лисичанському напрямку поранено 1 людину у Переїзному Званівської громади. Пошкоджено будинок у Серебрянці Сіверської громади, 11 разів обстріляні Колодязі Лиманської громади.

Руйнування внаслідок російських обстрілів. Фото: Національна поліція

Військові рф почали використовувати нічні дрони-камікадзе на Донецькому напрямку, – повідомив сержант 10-ї гірсько-штурмової бригади “Едельвейс” Степан Барна. Російська армія завдає ракетних ударів по українських позиціях, обстрілює артилерією, мінометами, РСЗВ й активно застосовує авіацію.

На Бахмутському та Лимансько-Куп’янському напрямках російські військові за добу запускають до 50 дронів різного типу. Як розповів речник Командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо, під Бахмутом армія РФ застосовує велику кількість дронів-камікадзе — FPV-дрони та “Ланцети”. Їх, переважно, запускають у напрямку Кліщіївки та Андріївки.

Російські військові намагаються відновити втрачені позиції під Бахмутом та кинули в бій піхоту на обох флангах міста, особливо активно наступають у напрямках Кліщіївки, Андріївки та Курдюмівки. Про це розповів начальник штабу артилерії 4 бригади Нацгвардії “Рубіж” Денис Нагорний. За його словами, цього їм зробити не вдається.

Російські військові застосують іншу тактику наступу на Авдіївському напрямку, зокрема почали наступ з четвертого напрямку — Донецька. Про це розповів начальник МВА Віталій Барабаш. У самому місті залишаються 1350 жителів. 

В окупованій Сартані Маріупольського району всім чоловікам видали повістки до російського військомату, – розказав радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко. Повістки видали навіть тим чоловікам, хто повернувся з евакуації та тим, хто не має паспорту рф.

В окупованому Маріуполі російські солдати вбили свого командира через його постійні знущання та погрози. Про це повідомив Генштаб ЗСУ.

У Лиманському лісництві цьогоріч заготовили майже 16 тисяч кубометрів деревини, її передають місцевим жителям для опалення, також використовують для будівництва фортифікаційних споруд.

З Авдіївки «білі янголи» евакуювали родину з 9 котами та 2 собаками. Чоловік та дружина були єдиними мешканцями чотириповерхового будинку, в якому не лишилось жодного цілого вікна, а більшість квартир вигоріла вщент. Окрім власних чотирилапих вихованців літнє подружжя опікувалося покинутими тваринами. 

Евакуація. Фото: Національна поліція

Луганська область

Попри втрати в артилерійській техніці,, кількість обстрілів з боку ворога не меншає. За минулу добу зафіксовано розірвання 533 снарядів різних типів. Окупанти обстріляли  райони Невського та Білогорівки. По Стельмахівці та Серебрянському лісу загарбники вдарили з авіації.

Нові вказівки надійшли до окупаційних відділів освіти захоплених територій. Віднедавна окупанти вимагають, щоб у програмах обмінів з рф були залучені не менше 70 % учнів. Тобто вони мають приєднатися до поїздок на рф й брати участь в пропагандистських конкурсах. Навіть до освітньої програми першокласників включили відповідний конкурс малюнків.

Ще на початку листопада рубіжани в окупації скаржилися на значне зменшення гуманітарної допомоги з боку росіян. Минув майже місяць – склади залишаються порожніми. Після завершення так званих «перших виборів» продукти харчування для роздачі до міста загарбники не завозили. Залишки картоплі видають виключно обмеженій кількості пільговиків.

Вже другий місяць ситуація на лінії фронту Луганщини складна – ворог не припиняє спроб наступів, найтяжчі місця у районі Невського, в Білогорівці та Серебрянському лісі – там постійні обстріли з боку росіян.

Продуктову допомогу місцевому населенню, що залишається на деокупованих територіях, підвозять регулярно. Крім того, забезпечують їх послугами «Укрпошти» і ПФУ – люди отримують необхідні виплати. 

Примусову мобілізацію у так званій «лнр» окупанти призупиняли тільки на період «перших виборів». Зараз вони проводять роботу із майбутніми випускниками шкіл, а також обходять підприємства.

В “лнр” ліквідовують шахти підприємства «Центруголь» Вугілля на росії є, тому загарбники не мають ніякого бажання підтримувати навіть прибуткові підприємства. А закривати їх без скарг та з дотриманням вимог трудового законодавства не хочуть. Так, на шахтах «Центроуголь» гірники одержали гроші лише за три місяці року. Водночас, особи, що входять до складу ліквідаційної комісії, нараховують собі кошти своєчасно і в повному обсязі.

росія заохочує сексуальне насильство щодо цивільного населення на окупованих територіях. Про це свідчить чимало фактів, але наразі поліції Луганщини вдалося розпочати розслідування лише за трьома випадками. Такі злочини вкрай складно документувати, – луганчани вже півтора роки знаходяться в окупації. Для роботи з постраждалими було розроблено «Методичні рекомендації щодо поводження із постраждалими від сексуального насильства внаслідок воєнної агресії рф в Україні під час проведення стабілізаційних заходів та слідчих дій». Луганська область отримала дві тисячі примірників посібника, який отримають усі відповідні структури.

«Методичні рекомендації щодо поводження із постраждалими від сексуального насильства внаслідок воєнної агресії рф в Україні під час проведення стабілізаційних заходів та слідчих дій». Фото: Луганська ОВА

Що відбувається зараз на півночі України

Київська область

Глава уряду Литви прибула з візитом до Києва. На початку візиту прем’єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте вшанувала пам’ять українських захисників, які загинули у розв’язаній росією війні. Вона опублікувала відповідні світлини.

Провідники Світового конгресу українців (СКУ) у межах свого візиту до Києва вшанували пам’ять героїв, які віддали свої життя за вільну та незалежну Україну. Про це повідомили у СКУ.

На Київщині усі будівельні відходи після демонтажу зруйнованих будинків розмістили на 31-му тимчасовому майданчику для зберігання. Як повідомили в ОВА, в області триває пілотний проєкт щодо утилізації відходів за участі Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA). Японська сторона надасть обладнання для переробки та допомагатиме контролювати якість вторинної сировини. 

Київщина отримала 767 800 енергоефективних лампочок від благодійників, – повідомили в обласній військовий адміністрації. Енергоощадні лампи розподілять серед соціальних, медичних та освітніх закладів області. Гуманітарний вантаж передала благодійна організація “UAIM Humanitarian Fund” та об’єднана ініціатива для підтримки Сил оборони України та надання гумдопомоги населенню на прифронтових і тимчасово окупованих територіях “Кримський Фронт”.

Київрада одноголосно проголосувала за присвоєння заказнику “Протасів Яр” імені Романа Ратушного, – повідомила ініціатива “Захистимо Протасів Яр”. Роман Ратушний загинув 9 червня у Харківській області. Він був головою громадської організації «Захистимо Протасів яр» та розвідником 93 ОМБр «Холодний яр».

У Києві перейменували ще 10 бібліотек, назви яких пов’язані з країною-агресором та радянською ідеологією. Таке рішення ухвалили на засіданні депутати Київської міської ради.

В Києві у Національному музеї Голодомору-геноциду відкрилась виставка “Намір”. Вона порівнює злочини росії під час Голодомору 1932-33 років і повномасштабної збройної агресії, що почалася в лютому 2022 року. В експозиції представлені свідчення вбивств і насилля проти цивільних українців, що підтверджує спланованість кремлем геноциду українців та намір рф повторити його. 

Житомирська область

На Житомирщині 41 родина ветеранів війни придбала житло за кошти, отримані від держави, – повідомили в ОВА. У 2023 році з державного бюджету спрямовано понад 252 млн грн на виплату грошової компенсації для придбання житла родинам ветеранів війни, завдяки яким зможуть поліпшити житлові умови 127 сімей ветеранів, 10 з них – родини з Житомирщини.

Тривають відновлювальні роботи у селі Трифонівка у межах державного проєкту “Пліч-о-пліч”.За останніми даними успішно завершено реконструкцію 71 об’єкта, наразі у роботі перебувають 17 будинків. У житлових будинках повністю замінено покрівлю, встановлено нові вікна та здійснено утеплення стін, щоб забезпечити комфорт і безпеку мешканців.

На Житомирщині планують реконструювати 6 об’єктів, які фінансуватимуться за кошти фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Про це йшлося під час брифінгу на майданчику офіційного медіацентру ОВА.

Сумська область

Вночі та зранку росіяни здійснили 5 мінометних обстрілів – зафіксовано 21 удар. Обстрілів зазнали Краснопільська та Юнаківська громади, – повідомили у Сумській обласній військовій адміністрації.

Минулого дня противник здійснив 18 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумщини. Загалом зафіксовано 86 вибухів. Під ворожим вогнем перебували Краснопільська, Білопільська, Миропільська, Хотінська, Юнаківська, Великописарівська, Шалигинська, Зноб-Новгородська громади. Військові рф обстрілювали території громад з мінометів, артилерії, СПГ та АГС, скидали ВОГ з БпЛА (5 ударів), завдавали ударів FPV дронами (2 вибухи) а також здійснили авіаційний обстріл з гелікоптеру ракетами типу «НУРС» (10 вибухів).

Роменьска громада розпочала будувати укриття на території загальноосвітньої школи №6. Робоча група з питань протидії корупції «Прозорість та підзвітність» 22 листопада здійснила обстеження об’єкту будівництва споруди бомбосховища на території школи. Про це повідомили у Сумській ОВА.  

Чернігівська область

Протягом минулої доби ворог зі своєї території три рази обстрілював прикордоння Чернігівщини. Як повідомили в ДПСУ, загалом зафіксовано 29 вибухів. Військові рф здійснили авіаційний обстріл Семенівської громади – 4 удари НАР з гелікоптеру в напрямку н.п. Костобобрів. Сновська громада перебувала під обстрілом з мінометів та артилерії – 25 ударів у напрямку н.п. Клюси та Хрінівка.

Чернігів відвідав регіональний директор німецької урядової компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) Тільман Наґель, який відповідає за діяльність товариства на території Німеччини, Європи та Південного Кавказу. Тільман Наґель побував на низці об’єктів, пошкоджених російськими обстрілами. Серед іншого, його поїздка включала експертне обговорення нагальних потреб Чернігівводоканалу та візит до школи №3, яка була пошкоджена у серпні внаслідок російської ракетної атаки.

Останні події в центральних областях України

Дніпропетровська область

Вночі ворог двічі бив з артилерії по Нікопольському району. Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук. Били по Мирівській та Марганецькій громадах. Випустили більше десятка снарядів.

За день ворог атакував Нікопольщину з безпілотників, застосував 4 дрони-камікадзе та обстрілював з артилерії. Били по Нікополю та Марганецькій громаді. У Нікополі пошкоджено 11 приватних будинків, адміністративна будівля, 4 господарські споруди, 2 лінії електропередачі та газопровід.

Наслідки російських обстрілів. Фото: голова ДОР Микола Лукашук

З Дніпропетрвщини передали батальйону понад 160 потужних авто. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак. Кузови більшості з них оснастили кріпленнями для зброї. 

Вінницька область

​​Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб спільно з відділом молодіжної політики вчергове ініціював творчо-патріотичний захід. Про це повідомила Вінницька міська рада. Зокрема серед тих, хто презентував присутнім свою патріотичну творчість – представники Харківського національного університету внутрішніх справ. Вони презентували свою авторську пісню «Ми переможемо», адже впевнені, що ці слова лунатимуть у всіх куточках нашої України.

Кіровоградська область

На Кіровоградщині створюють лабораторію, де ідентифікуватимуть за ДНК загиблих на війні. Про це повідомив голова Кіровоградської ОВА Андрій Райкович. Подібних аналітичних баз в Україні 10, у Кропивницькому буде 11-та. Облаштовують лабораторію спільно з Нацполіцією, планують завершити до кінця цього року.

Полтавська область

Полтавщина прийняла 51 релоковане підприємство і стала майданчиком для їх розвитку. Про це повідомив голова Полтавської ОВА Філіп Пронін. Одне з таких відвідали у Кременчуцькому районі. Машинобудівне підприємство разом із працівниками евакуювалося торік із Харківщини. На новій локації запустили повний цикл виробництва причіпної техніки та спецавто. До роботи залучили і місцевих мешканців. У колективі – випускники і студенти професійно-технічних закладів.

Ще одна громада області долучилася до пілотного проєкту на Полтавщині з надання послуги соціального відновлення для ветеранів війни з інвалідністю разом із родинами. Про це повідомив голова Полтавської ОВА Філіп Пронін. Ініціатива передбачає безкоштовне 10-денне перебування в одному з оздоровчих закладів регіону. Цьогоріч послугою вже скористалися 198 ветеранів війни та членів їхніх родин.

Черкаська область

Уманська громада передала захисникам безпілотні авіаційні комплекси «Пегас». Вони можуть працювати і як розвідувальні, і як бойові. Ці безпілотники нечутливі до більшості ручних протидронових пристроїв. Крім цього, підсилили військових професійними портативними радіостанціями Motorola з системою шифрування та антенним пристроєм, біноклями та супутниковими системами Starlink. 

Свіжі новини з фронту південних областей України

Запорізька область

Вчора ворог завдав 109 ударів по 22 населених пунктах Запорізької області. 100 артобстрілів прийшлися по території Гуляйполя, Залізничного, Новоандріївки, Малинівки, Білогір’я, Левадного, Роботиного, Лугівського, Кам’янського, Степового, П’ятихаток, Лобкового, Плавнів та інших прифронтових міст і сіл. Ворог здійснив 6 БПЛА-атак по Гуляйполю, Малій Токмачці, Полтавці, Новоданилівці й Малим Щербакам, авіаційний удар по Новодарівці та двічі обстріляв з РСЗВ Малу Токмачку. Надійшло 5 повідомлень про руйнування житлових будинків та об’єктів інфраструктури. Без постраждалих.

У населених пунктах Білинського району тимчасово окупованої частини Запорізької області з 20 листопада російські окупанти активізували облави та обшуки помешкань місцевих жителів. Такі акції тиску та залякування загарбники здійснюють вибірково. До своїх облав залучають службових собак для пошуку людей.

У Запорізькій області без електропостачання залишаються понад 25 тисяч споживачів у 64 населених пунктах. Ремонтні бригади продовжують відновлювати світло. Про це сьогодні, 24 листопада, повідомили у ПАТ “Запоріжжяобленерго”.

Миколаївська область

російські війська вдень 23 листопада двічі завдали артилерійських ударів по селу Дмитрівка Куцурубської громади на Миколаївщині. В ніч проти 24 листопада обстріляли акваторію Очаківської громади. Вночі, 23 листопада, на Миколаївщині силами та засобами протиповітряної оборони було знищено один ворожий БпЛА «Shahed-131/136». Про це повідомили в Миколаївській обласній військовій адміністрації.

Одеська область

Упродовж доби армія рф завдала двох авіаційних ударів у напрямку навігаційного коридору в Чорному морі. Удари выдбулися із застосуванням чотирьох невідомих авіаційних засобів ураження, ймовірно, морських донних мін. Про це 24 листопада повідомили в Силах оборони півдня України.

В Одесі переселенців з Луганщини приймають психологи від чотирьох міжнародних організацій. В хабі працюють психологи Міжнародного комітету порятунку, БФ «Право на захист», Міжнародної організації з міграції, Міжнародного медичного корпусу. Про це повідомляє Луганська обласна державна адміністрація.

Херсонська область

Сьогодні росіяни скинули вибуховий предмет з безпілотника на жителя Берислава. У потерпілого діагностували вибухову травму, поранення ноги та перелом руки. Його доставили до лікарні для надання меддопомоги.

За минулу добу противник здійснив 119 обстрілів, випустивши 638 снарядів з мінометів, артилерії, “Градів”, танків, АГС,  БПЛА та авіації. По місту Херсон ворог випустив 91 снаряд. Через російську агресію 3 людини загинули, ще 11 – дістали поранення, з них – 2 дитини.

Під обстрілом з лівого берега Дніпра перебували Херсон, Антонівка, Чорнобаївка, Берислав, Зміївка, Львове, Придніпровське, Садове. Під час російських обстрілів пошкоджені дитячий садочок, ліцей, приватні будинки, автомобілі, магазини та гаражі.

У Херсоні внаслідок ворожого артилерійського обстрілу Дніпровського району отримали поранення 2 дітей – 15-річний хлопець та 11-річна дівчинка. Вони ховались у підвалі приватного будинку під час атаки росіян. Нині постраждалі перебувають у лікарні.

Військові рф з РСЗВ обстріляли касетними боєприпасами цивільне населення у Чорнобаївці. Внаслідок влучань у приватні будинки загинула 72-річна жінка та 51-річний чоловік. Поранення отримали 4 людей. Загалом у Чорнобаївці пошкоджено 69 приватних будинків, ліцей та автомобіль.

Противник продовжує терор цивільного судноплавства. Протягом доби в напрямку навігаційного коридору наніс 2 авіаційні удари із застосуванням 4 невідомих авіаційних засобів ураження, ймовірно морських донних мін.

Сили оборони півдня продовжують виконання вогневих завдань. За минулу добу ворог втратив 22 окупанти, 1 танк, 1 гармату, 1 одиницю автомобільної техніки та  5 БпЛА , як розвідувального, так і ударного типів.

У тимчасово окупованій Новій Каховці росіяни знесли пам’ятник жертвам Голодомору.

Окупаційні медіа пишуть, що вчинений акт вандалізму є боротьбою із “символом дезінформації”.  Голодомор в Україні 1932–1933 років офіційно визнали геноцидом українського народу парламенти щонайменше 28 держав світу. Також 34 американські штати визнають Голодомор геноцидом.

Окупанти зносять пам’ятник жертвам Голодомору 1932-1933рр., Нова Каховка. Фото з соцмереж

Дар’ївська громада придбала два дрони з нічною оптикою для військовослужбовців. Дрони передадуть для місцевих жителів, які зараз у лавах ЗСУ виконують бойові завдання на Херсонському напрямку.

Волонтри від Міжнародного Комітету Червоного Хреста доставили жителям села Праавдине продуктові набори й надали психологічні та соціальні консультації. Мешканці цього населеного пункту пережили окупацію, розруху та гуманітарну кризу. Зараз люди потроху оговтуються від пережитого і потребують постійної підтримки.

За програмою DODRE у межах проєкту ERP-3  комунальне підприємство Дар’ївської громади отримало автовишку. Цей телескопічний автопідйомник на базі автомобіля знадобиться для ремонту та відновлення території населених пунктів.

Останні новини на сьогодні в західних областях України

Волинська область

В ОВА відбулася зустріч із заступником міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Тимуром Ткаченко. Обговорили контроль за процесом приведення об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту у належний стан.

Закарпатська область

Центрі гуманітарної допомоги «Совине гніздо» цього тижня видав ВПО гуманітарну допомогу, а саме: 50 пакетів із необхідними речами для дітей до 1 року; 50 продуктових наборів, одяг, взуття, постільну білизну та посуд (1 800 одиниць). Видачу гуманітарної допомоги здійснювали у партнерстві з PDUM Partnerschaft Deutschland-Ukraine/Moldova e. V., Luftfahrt ohne Grenzen / Wings of Help e.V. та іншими благодійниками.

Івано-Франківська область

На Прикарпатті відбулись спеціальні пожежні навчання на об’єкті з масовим перебуванням людей. У Головному управлінні ДСНС в області зазначають, що проведення таких навчань вдосконалює навички вогнеборців, а практичне навчання персоналу вчить їх правильним діям у разі виникнення небезпечної ситуації.

Івано-Франківськ передав допомогу для 3-ї штурмової бригада 2 механізованого батальйону. Загальна вартістю бюджетної закупівлі – понад 600 тисяч грн. Військовим передали квадрокоптери DJI Mavic 3 Fly More Combo, а також зарядні станції EcoFlow, ноутбуки, автокомпресори, шуруповерти та болгарки.

Львівська область

Для потреб оборони Львівська ОВА виділила 18 млн 686 тис грн. Це черговий фінансовий ресурс для підтримки військових. Зокрема, кошти скерують на покращення умов перебування військових у одному з обласних медичних закладів, також на закупівлю автомобільної та спеціальної техніки, експертизу антенно-фідерних пристроїв та інші потреби.

На Львівщині стартувала Міжнародна конференція щодо особливостей здійснення адміністративного судочинства в умовах воєнного стану. Досвідом обмінюються представники різних рівнів судової влади, а також експерти з Польщі, Австрії та Нідерландів.

У Львові відбувся тематичний круглий стіл «Медична Львівщина – Захисницям». Під час заходу обговорили можливості для напрацювання дієвого, комфортного та адаптованого під потреби Захисниць механізму надання медичної допомоги.

Молодь села Глиниці Яворівської громади передала ще 200 окопних свічок воїнам на передову. Вчора діти вчергове зібралась у Народному домі і виготовили окопні свічки та розпалювачі вогню для наших захисників. Щоб проводити такі акції на підтримку ЗСУ, школярі збираються щотижня.

«Нагодуй захисника» – таку ініціативу започаткували працівники ЗДО «Колосок» смт Нижанковичі (Добромильська громада). Уже другий рік у дитсадку у позаробочий час працівники ліплять вареники, готують продуктові заготовки на сушіння борщових наборів, печуть пряники та пампушки. Все це відправляють українським захисникам.

Рівненська область

На Рівненщині проходять спеціальні навчання для добровільних та місцевих пожежних команд. Тренінг проводять представники Асоціації рятувальників Естонії.

Фахівці, які працюють з ветеранами навчалися соціально-психологічній комунікації, а також методів, які допоможуть попередити конфлікти. Мова йде про працівників Управління у справах ветеранів Департаменту соціальної політики Рівненської ОВА, а також новостворених відділів у справах ветеранів ОВА районів та міських рад.

Тернопільська область

Представники органів місцевого самоврядування та громадських організацій Тернопільщини взяли участь у регіональному семінарі-тренінгу „Сталий розвиток громад через впровадження інклюзивного підходу”. Захід відбувся в рамках організації Програми розвитку ООН в Україні, у межах впровадження проєкту „Посилене партнерство для сталого відновлення” за підтримки уряду Швеції.

Тернопільська міська рада передала захисникам однієї з військових частин Тернополя 4 квадрокоптери марки AUTEL EVO MAX 4T. Загальна вартість розвідувальної техніки – 1 050 800 грн.

Хмельницька область

Під час повітряної тривоги в Хмельницькому районі працювали сили ППО. Інформації про постраждалих, пошкодження майна або загоряння внаслідок падіння уламків ворожих ударних БпЛА до місцевих служб не надходило.

З Хмельницького передали понад 1 100 пар якісного військового взуття передали одному із підрозділів Сил спеціальних операцій. Це чергова бюджетна закупівля, її вартість майже 8 млн грн.

Чернівецька область

У Чернівецькій лікарні швидкої медичної допомоги запрацював оновлений травмпункт. Сумарна вартість виконаних робіт – 64 тисячі євро. Це стало можливим завдяки проєкту «Відновлення інфраструктури охорони здоров’я в Україні», який реалізується міжнародними організаціями «Лікарі світу – Греція» та «Лікарі світу – Японія» за кошти програми уряду Японії.

 Міжнародна підтримка України в російсько-українській війні (вторгнення росії в Україну)

Фінляндія надасть 3 млн євро додаткової підтримки для покращення продовольчої безпеки в Україні. Кошти виділили на транспортування зерна та розмінування сіл.

Україна та Литва підписали спільну заяву про співпрацю у відновленні України та угоду про технічну та фінансову допомогу, включаючи підтримку Формули миру Зеленського та трибуналу щодо воєнних злочинів рф.

Німеччина розгорне в Україні ще одну систему Patriot взимку. Про це повідомив німецький посол в Україні Мартін Єгер.

Уряд Фінляндії пропонує збільшити допомогу Україні до 20,7 млн євро у 2024 році. У пропозиції йдеться про збільшення на 95,7 млн євро максимальної дозволеної суми на закупівлю військової техніки для Сил оборони України на 2024–2028 роки.

Чеська ініціатива «подарунок для путіна» оголосила про збір на закупівлю гелікоптера Black Hawk для воїнів Головного управління розвідки України. Його загальна вартість складає близько €4,3 млн. За тиждень вже зібрали €400 000.

Чергова партія конфіскованих автівок пʼяних латвійців поїде на допомогу ЗСУ в Україну. Закон про вилучення «пʼяних» авто на користь ЗСУ у Латвії прийняли ще у листопаді 2022 року. Умова – у водія має бути понад 1,5 проміле алкоголю в крові. На цей раз в Україну їде 8 автівок з ринковою вартістю 37 850 євро.


Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Іоанна Кривенко, Людмила Стадникова, Анна Єфремова, Албагачієва Гелена


Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://www.uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska