Війна в Україні сьогодні: останні новини на 21 серпня 2023 (фото)

544 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Що за сьогодні відбулося в Україні, коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Протягом доби ворог завдав 2 ракетних та понад 30 авіаційних ударів, здійснив 35 обстрілів із реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Внаслідок російських терористичних атак, на жаль, є загиблі та поранені серед цивільного населення. Руйнувань зазнали житлові будинки та інша цивільна інфраструктура. 

Ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається високою.

Протягом доби відбулось понад 20 бойових зіткнень.

На Волинському та Поліському напрямках оперативна обстановка без суттєвих змін. 

На Сіверському та Слобожанському напрямках противник здійснив мінометні та артилерійські обстріли понад 20 населених пунктів, це, зокрема, Клюси, Карповичі Чернігівської області; Сидорівка, Волфине, Грабовське Сумської області та Червона Зоря, Ветеринарне, Козача Лопань, Стрілеча  Харківської області.

На Куп’янському напрямку артилерійських і мінометних обстрілів противника зазнали населені пункти Дворічна, Синьківка, Кислівка, Берестове Харківської області.

На Лиманському напрямку ворог завдав авіаційних ударів у районах Твердохлібового, Білогорівки та Серебрянського лісництва Луганської області. Артилерійських обстрілів противника зазнали близько 15 населених пунктів, зокрема, Кармазинівка, Невське, Кремінна, Білогорівка Луганської області та Роздолівка, Спірне Донецької області.

На Бахмутському напрямку противник вів безуспішні наступальні дії в районі Кліщіївки Донецької області. Завдав авіаційного удару в районі Веселого Донецької області. Від ворожих артилерійських обстрілів противника постраждали понад 20 населених пунктів, серед них – Привілля, Оріхово-Василівка, Маркове, Богданівка, Часів Яр, Кліщіївка Донецької області. 

На Авдіївському напрямку артилерійських обстрілів зазнали населені пункти Олександропіль, Степове, Авдіївка, Сєверне, Первомайське, Невельське, Донецької області.

На Мар’їнському напрямку сили оборони продовжують стримувати наступ російських військ у районі Мар’їнки та Новомихайлівки Донецької області. Ворог завдав авіаційних ударів в районах Мар’їнки та Новомихайлівки. Артилерійських обстрілів зазнали населені пункти Желанне Друге, Красногорівка, Мар’їнка, Побєда, Єлизаветівка, Новомихайлівка Донецької області.

На Шахтарському напрямку ворог завдав авіаційного удару в районі Старомайорська Донецької області. Артилерійських обстрілів зазнали Вугледар, Пречистівка, Новоукраїнка, Велика Новосілка, Благодатне, Урожайне Донецької області.

На Запорізькому напрямку противник завдав авіаційних ударів у районах Малої Токмачки та Роботиного Запорізької області. Від артилерійських обстрілів  противника постраждали понад 30 населених пунктів, серед них – Гуляйпілське, Чарівне, Єгорівка, Степове, Лобкове, П’ятихатки  Запорізької області.

На Херсонському напрямку противник завдав авіаційних ударів у районах Дач та Зимівника Херсонської області. Від артилерійських обстрілів противника постраждали понад 20 населених пунктів, серед них – Понятівка, Херсон, Станіслав Херсонської області та Очаків, Солончаки Миколаївської області.

Водночас Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському напрямку, закріплюються на досягнутих рубежах, здійснюють заходи контрбатарейної боротьби.

Російські окупаційні війська продовжують активно займатися мародерством та знущатися над мирним населенням. Так, до населеного пункту Токмак Запорізької області прибув підрозділ противника з Республіки Бурятія російської федерації. Військовослужбовці цього підрозділу систематично перевіряють місцевих мешканців на наявність документів на право проживання у власних оселях. У разі виявлення відсутності документів на реєстрацію права проживання, відбирають усе майно та житло під виглядом “конфіскації” та фізично знущаються над невдоволеними місцевими мешканцями.

Авіація сил оборони протягом доби завдала 6 ударів по районах зосередження особового складу противника.

Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили 4 пункти управління, 1 район зосередження особового складу, озброєння та військової техніки та 3 артилерійських засоби на вогневих позиціях противника.

Із початку повномасштабного вторгнення росія випустила по території України понад 10 тисяч ракет і дронів. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський. Більшість із них була спрямована на цивільні, а не військові обʼєкти. 

Українські захисники звільнили 3 км² на Бахмутському напрямку за минулий тиждень. Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр. Загалом було звільнено 43 км² довколо Бахмута або по його флангах. 

Останні події війни на сході України

Харківська область 

На куп’янському напрямку Харківщини «гаряче», – сказала заступниця міністра оборони України Ганна Маляр. Проте за її словами, протягом тижня 14-20 серпня кількість обстрілів і боїв і на куп’янському, і на лиманському напрямках дещо знизилася, тож зараз на цих напрямках наступу вони змушені перегруповуватися і заводити нові сили.

Козача Лопань, Дворічна, Ветеринарне та ще щонайменше 5 населених пунктів Харківської області потрапили під мінометні та артилерійські обстріли, – повідомили у Генштабі ЗСУ.

Темпи обов’язкової евакуації, яку оголосили з 53 населених пунктів Куп’янського району 9 серпня, начальник місцевої військової райадміністрації Андрій Канашевич називає незадовільними. За його словами, лишається евакуювати близько 11,5 тис. людей.

На Куп’янському напрямку тривають важкі бої, – повідомив очільник ОВА Олег Синєгубов. Минулої доби росіяни вкотре спробували піти в наступ в районі Синьківки, але отримали жорстку відсіч від ЗСУ та повернулися на попередні позиції.

Близько 8:00 ранку ворог обстріляв с. Вовчанські Хутори Чугуївського району. Пошкоджено навчальний заклад. Інформація щодо постраждалих встановлюється.

Минулої доби протягом всього дня ворог безперервно з артилерії обстрілював м. Куп’янськ. Також під вогнем окупантів перебували населені пункти Харківського, Чугуївського та Куп’янського районів області. Внаслідок обстрілів центру Куп’янська пошкоджень зазнали 11 цивільних людей. В тому числі фельдшер “швидкої”, що надавав допомогу постраждалим. У місті пошкоджено приватні будинки, будівлі підприємств, відділення “Нової пошти”, будівлю закладу освіти та інші цивільні об’єкти. 

У м. Вовчанськ Чугуївського району через ворожий обстріл загинув чоловік 71 року. В місті пошкоджено приватний будинок, квартиру в багатоквартирному будинку, будівлю закладу охорони здоров’я.

Внаслідок обстрілу с. Колісниківка Куп’янського району пошкоджено приватний будинок та газопровід.  

Напередодні близько 13:40 у с. Борщова Харківського району на території кооперативу “Дружба” 51-річний чоловік наступив на міну типу “Пелюстка”. Госпіталізований з вибуховим пораненням в стані середньої тяжкості.

Протягом минулої доби рятувальники Харківської області загасили сім пожеж, що спричинили російські обстріли: 5 – у Куп’янську, дві – у Вовчанську, – повідомила пресслужба ДСНС Харківщини. Ще одну пожежу у Куп’янську рятувальники не гасили через небезпеку обстрілів.

Майже 400 студентів, які перебувають у місті, погодилися приходити на пари у Харківський університет імені Каразіна. Частково повернути офлайн-навчання планують для медичного, біологічного та фізико-технічного факультетів. Ректорка університету Тетяна Кагановська каже, у виші підготували декілька укриттів – їх мають перевірити рятувальники. Якщо вони підтвердять, що ці приміщення відповідають вимогам, навчальний рік розпочнуть у змішаному форматі. 

Донецька область

Сили оборони звільнили 3 кв. км біля Бахмута за минулий тиждень. ЗСУ просуваються на південному фланзі міста Бахмут, – повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Українські бійці на Бахмутському напрямку знищили важку артилерією російських військ – самохідний міномет “Тюльпан” та самохідну гармату “Піон”, які працювали по позиціях ЗСУ. Також вбиті та поранені солдати рф.

На Волноваському напрямку росіяни 20 разів обстріляли з артилерії Вугледар, двічі – Новоукраїнку, – повідомили в Донецькій ОВА. У Комарській громаді під вогнем Бурлацьке і Шевченко.

На Донецькому напрямку 2 людини поранено у Красногорівці Мар’їнської громади. 

На Горлівському напрямку у Петрівці Торецької громади поранено людину, пошкоджено будинок. У Часовоярській громаді пошкоджено 4 приватні будинки, 1 багатоповерхівку і промислову будівлю.

На Лисичанському напрямку пошкоджено 2 будинки у Сіверську і 2 будинки у Переїзному Званівської громади. Зафіксовано 11 обстрілів Лиманської громади.

Всього за добу росіяни поранили 7 жителів Донеччини. 

У Краматорській громаді на Донеччині 158 родинам, чиї оселі постраждали від агресії рф, схвалили виплату державної допомоги за програмою “єВідновлення”. Про це повідомила Краматорська міська рада. На це виділили 11 млн 896 тис. грн з державного бюджету.

У Маріупольський порт 20 серпня зайшов та пришвартувався російський військовий корабель вперше з моменту окупації міста, – повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко. За годину до цього на території порту висадилися чотири бойових гвинтокрили.

Луганська область

Під удар знов потрапили Невське та Білогорівка – росіяни прожовують масово використовувати ствольну і реактивну артилерію вздовж усієї лінії фронту, обстрілюючи і позиції наших військ, і житлову забудову, – повідомили в Луганській ОВА. У відповідь Сили оборони завдають противнику значних втрат. Навіть повітрянодесантні підрозділи армії рф через нестачу особового складу вимушені доукомплектовуватися свіжомобілізованими.

Незважаючи на те, що сєвєродончани іноді вмовляють ремонтників не торкатися вцілілих будинків, щоб не наробити лиха, останні розпочинають демонтаж. Як от в одній із багатопід’їздних дев’ятиповерхівок у нових районах. Горе-спеціалісти демонтували вікна, системи водопостачання і опалення. Але обіцяні гроші своєчасно не отримали і кинули цей об’єкт. Напередодні осені від будинку залишилися голі стіни. Багато хто скаржиться на те, що в них примусово зняли пластикові вікна і замінили на нові, але встановили так, що їх неможливо відчинити.

Міста окупованої Луганщини на межі екологічної катастрофи. Ситуацію в захоплених минулоріч населених пунктах хоча б можна обумовити бойовими діями і значними руйнуваннями. Тим часом окуповані у 2014 році міста дійшли до такого життя самотужки. Проблема із вивезенням побутового сміття із дворів є гострою як для жителів Сєвєродонецького району, і для мешканців Хрустального, що вже 9 років під окупацією. У відповідь на чисельні запити, для закриття питання напередодні так званих «перших виборів» на росії вирішили відправити до «лнр» чотири сміттєвози на весь регіон. 

Активні бойові дії точаться в районі Білогорівки та у Серебрянському лісництві, – повідомив голова Сєверодонецької райдержадміністрації Роман Власенко. Вся діяльність окупаційної влади спрямована на обіцянки перед так званими «першими виборами», що мають відбутися в вересні. Гауляйтери Кремінної, Рубіжного та Сватового, остерігаючись проривів, бувають у цих населених пунктах лише наїздами. Основна робота підпілля – інформування про місця скупчення армії рф, розміщення техніки та складів з БК росіян. 

Що відбувається зараз на півночі України

Київська область

У Бучанському районі вже відновили зі збереженням життєдіяльності 7 266 об’єктів, серед яких 6 352 – житловий фонд. Як повідомили в Київській ОВА, відновлювальні роботи розпочалися відразу після деокупації. Загалом у Бучанському районі було пошкоджено повністю та частково більше 18 тисяч об’єктів, з яких понад 16 тисяч – житло.

В Києві відбудеться виставка знищеної російської техніки. На головну вулицю столиці вже привезли близько 20 одиниць трофейної техніки окупантів, серед яких танки, самохідні гаубиці, БМП, МТЛБ, БТРи, БМД та рештки збитих ракет.

Дітям загиблих захисників та захисниць, які проживали в Києві, міська влада щомісяця виплачує по 14 165 гривень, таку допомогу отримали цьогоріч 500 дітей на загальну суму понад 45 млн грн. По 30 тисяч гривень щорічно отримують члени сімей захисників та захисниць, які загинули внаслідок поранень під час російсько-української війни – у 2023 році таку допомогу від міста отримали близько 1 800 членів сімей на загальну суму понад 53 млн грн.

У столиці відбувся фінальний етап спортивних змагань “Київ Незламний”. Захід організували у межах програми реабілітації для військовослужбовців та ветеранів. Як повідомили в КМДА, у четвертому етапі майже 250 учасників змагалися у штовханні ядра, силових вправах, легкій атлетиці, веслуванні, стрільбі з лука. До спортивного заходу також долучилися поранені військові: з ампутаціями, після травм і контузій, атлети на візках.

Від початку широкомасштабної війни Київ отримав від європейських партнерів і благодійників у якості допомоги 47 сучасних карет швидкої допомоги, 41 пожежний автомобіль та 82 міських автобуси. Про це повідомив мер міста Віталій Кличко.

30 дітей із Київщини повернулися з туристичної подорожі Азербайджаном, де 14 днів перебували на екскурсіях в історичних, культурних та розважальних осередках країни. Це діти загиблих військовослужбовців, військовополонених, зниклих безвісти та військовослужбовців, які проходять службу в Збройних Силах України.  

Житомирська область

З початку роботи проєкту “Армія відновлення” на Житомирщині безробітним видано 828 направлень на роботу. 34 територіальні громади області мали потребу в організації суспільно корисних робіт, серед яких – допомога постраждалим внаслідок бойових дій та вразливим верствам населення, будівництво та ремонт захисних споруд, плетіння маскувальних сіток та заготівля дров для військових.

Сумська область

Протягом минулого дня росіяни здійснили 14 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумщини. Загалом зафіксовано 56 вибухів – ворог завдавав ударів з артилерії та мінометів, вів гранатометний вогонь, випустив з гелікоптеру 4 некеровані авіаційні ракети. Під ворожим вогнем перебували Великописарівська, Білопільська, Есманська, Свеська, Зноб-Новгородська, Краснопільська та Хотінська громади. Про це повідомили в Сумській ОВА.

Вночі та вранці росіяни здійснили три обстріли прикордоння. Загалом зафіксовано 11 мінометних ударів та гранатометний обстріл з АГС – 28 вибухів. Обстрілів зазнали Краснопільська, Есманська та Хотінська громади.

Дві шкільні команди Сумщини отримали на створення молодіжних просторів у своїх громадах по 100 тисяч гривень. Громадська організація “Українська Античність” обрала проєкти команд зі Свеси та Тростянця з п’ятнадцяти претендентів. У Свесі, яка знаходиться у зоні бойових дій, вже відбулось відкриття молодіжного простору «Старт», де молодь зможе переглядати фільми, проводити розважальні та пізнавальні заходи, займатись волонтерством. 

Чернігівська область

Протягом минулої доби військові рф зі своєї території шість разів обстрілювали прикордоння Чернігівщини. Як повідомили в ДПСУ, загалом зафіксовано 48 мінометних ударів по територіях Новгород-Сіверської, Сновської та Семенівської громад.

Основна сила ракетного удару рф по Чернігову 19 серпня була спрямована не на будівлю драмтеатру, а на людей, – повідомив керівник Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту ОГП Юрій Бєлоусов. За його словами, росія використала ракету Іскандер-М, яка була налаштована таким чином, щоб підірватися у повітрі. Такий удар збільшує максимальне ураження живої сили на відкритій місцевості.

Внаслідок російського теракту в центрі Чернігова 19 серпня постраждала 181 людина, з яких семеро загинуло. 41 людина перебуває в лікарні, серед них чотири в тяжкому стані, ще 16 людей прооперовано. Про це повідомив очільник Чернігівської міської військової адміністрації Дмитро Брижинський.

Через ракетний удар пошкоджено 66 житлових будинків, 10 адміністративних будівель та 67 транспортних засобів. На місці працюють комісії, людям, чиї оселі постраждали від вибуху, якнайшвидше будуть надані компенсації, – повідомили в офісі президента.

У Чернігові запрацював єдиний центр допомоги постраждалим внаслідок ракетного удару росіян, – повідомили в міській раді. Чернігівці, які постраждали внаслідок удару, можуть отримати допомогу від українських та міжнародних організацій. Серед видів допомоги: легкий та середній ремонт (заміна вікон, дверей), непродовольчі набори, грошова підтримка.

Останні події в центральних областях України

Дніпропетровська область

Сьогодні ворог двічі атакував Нікопольський район. Обстріляли з артилерії Нікополь та Марганецьку громаду. Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

На Дніпропетровщині запрацювала перша ланка водогону, який почали будувати після руйнування Каховської ГЕС. Ланка «Інгулець – Кряжеве» складається з чотирьох ниток. Решту три нитки першої ланки планують запустити на початку осені.Про це повідомили в Мінінфраструктури.

Вінницька область

​​Три тисячі гривень зібрали у Вінниці під час благодійного “Забігу незалежних”. Гроші спрямують на допомогу ЗСУ. Про це повідомив організатор заходу Руслан Кобялко. Забіг  присвятив 32-й річниці незалежності України.

Кіровоградська область

У місті Гайворон Голованівського району Кіровоградської області відбулась  культурно-мистецька акція “Паротяги мчать до Перемоги”, присвячена збереженню та популяризації історії українських залізниць. Для гостей підготували шість робочих потягів, екскурсії, фотозони, майстеркласи та благодійний ярмарок, під час якого вдалось зібрати 73 655 гривень для ЗСУ. 

Полтавська область

П’ята ротація наших архітекторів і будівельників повернулася додому з Херсона. Вони документували наслідки підтоплення в місті через підрив окупантами Каховської ГЕС. Загалом уже понад 60 спеціалістів із нашої області працювали в районах Херсона. Обстежили більше 200 об’єктів. Склали близько 190 відповідних актів. Про це повідомив голова Полтавської ОВА Дмитро Лунін.

Черкаська область

У селі Новопетрівка на Херсонщині, яким опікуються Черкаси, вже відновили кілька десятків будинків. Загалом у цьому селищі росіяни знищили 168 будинків. Про це повідомив голова Черкаської ОВА Ігор Табурець.

У Черкасах у шелтері для ВПО створюють більш комфортні умови для проживання. Серед іншого, там встановлюють дитячий ігровий майданчик, адже тут тимчасовий прихисток знайшли 57 дітей разом із батьками. На сьогодні там проживають 225 осіб з «гарячих точок» України.

Свіжі новини з фронту південних областей України

Запорізька область

Наші підрозділи мали успіх в напрямку південно-східніше Роботине та південніше Мала Токмачка Запорізькоїої області. Ворог намагався повернути втрачені положення східніше Роботине Запорізької області. Але безуспішно. В Роботине зараз триває планова бойова робота.

За минулу добу ворог здійснив 92 удари по 23 містах та селах Запорізької області. 85 артилерійських обстрілів прийшлося по території Оріхова, Гуляйполя, Малої Токмачки, Новоандріївки, Ольгівського, Малинівки, Білогір’я, Левадного, Степногірська, П’ятихаток, Плавнів, Лук’янівського та інших прифронтових населених пунктів. Також окупанти здійснили три БПЛА-атаки на Павлівку та Чарівне й обстріляли з РСЗВ Широке, Червоне, Новодарівку та Кам’янське. Внаслідок артобстрілу Широкого в Пологівському районі загинув 61-річний чоловік. Поранення отримала 77-річна жителька Широкого, а також 58-річний житель Малої Токмачки. Надійшло 6 повідомлень про руйнування житлових будинків в результаті обстрілів військовослужбовцями рф.

Наслідки ворожої атаки у Запорізькій області. Фото: Запорізька ОВА

На тимчасово окупованих територіях Запорізької області російські окупанти шукають порожні квартири, в які ще не заселилися військові рф або колаборанти. росіяни вимагають від жителів будинків надати їм списки порожніх квартир на ТОТ Запорізької області. Також окупанти обходять квартири, за якими існує борг за комунальні послуги аби перевірити наявність мешканців. Надалі в такі квартири ворог заселяє росіян або колаборантів за вислуги. При цьому їм видають “право власності”, адже росіяни “націоналізують” нерухомість тих, хто втік від окупації.

Миколаївська область

В ніч проти 21 серпня війська рф знову обстрілювали Очаківську та Куцурубську громади. Внаслідок обстрілу в одному з населених пунктів виникла пожежа господарчої будівлі на території підприємства, площею 200 кв. м. Травмованих та загиблих немає. Про це повідомив начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім.

Казахстанська компанія BI Group не обмежилася відновленням будівлі травмпункту лікарні швидкої медичної допомоги (ЛШМД) Миколаєва. Також партнери придбали та відправили медичного обладнання та екіпірування для персоналу лікарні на суму близько 200 тисяч євро. Найближчим часом планується доставка вантажу. Про це повідомив PR-директор холдингу BI Group Нуркен Халикберген.

20 серпня у центрі Миколаєва відбулася акція благодійної ініціативи «Годуємо країну». Організаторами виступили Духовне управління мусульман Криму та «Фонд Національного Добробуту Криму», за підтримки Меджлісу кримськотатарського народу та міської влади Миколаєва. Спонсори з Туреччини подарували Фонду велику 20-тонну фуру, яка всередині обладнана кухнею і всім необхідним для приготування їжі. І тепер кримські волонтери їздять містами України, які найбільше постраждали від російської агресії, і допомагають людям у міру можливості, дарують їм свої тепло і любов. 

У Южноукраїнську створюють мурал із зображенням захисника Олександра Гузовського та всіх військових, які продовжують захищати нас на небесах. Воїн захищав Батьківщину у складі 40-ї окремої артилерійської бригади імені Великого князя Вітовта. Загинув 6 червня 2022 року в Ізюмському районі. Олександра Гузовського нагороджено посмертно орденом “За мужність” III ступеня. Ініціаторами створення мурал-проєкту стали сестра та мати загиблого героя, створюють його власним коштом, і подальше обслуговування за артом також беруть на себе. Розробкою та нанесенням зображення займається творча група Kailas-V, яка з 2002 року створила понад 70 муралів в Україні та за її межами. Планують закінчити до 22 серпня. Адже саме цього дня Олександрові мало виповнитися 23 роки.

Мурал на честь загиблого захисника в Южноукраїнську. Фото: з соцмереж

Одеська область

Провідна страхова компанія Lloyd’s of London візьме участь у страховому покритті суден-зерновозів, що заходять та виходять з чорноморських портів. Україна завершує роботу з глобальними страховиками зі страхування суден із зерном, що прямують з портів Чорного моря. Угода наразі опрацьовується та активно обговорюється між відповідними міністерствами, а також місцевими банками та міжнародними страховими групами. Ця угода може бути введена в дію вже наступного місяця, і в ній може бути задіяно від 5 до 30 суден. Про це повідомив заступник міністра економіки України Олександр Грибан в інтерв’ю Financial Times, передає Українська Служба Інформації.

Фахівці зафіксували близько тисячі загиблих дельфінів у Чорному морі. Їх виявляли на узбережжі України, Болгарії та Туреччини. Точна кількість загиблих дельфінів невідома, бо тіла можуть дрейфувати в морі. Спричиняти смерть ссавців можуть російські кораблі, які використовують акустичні сигнали гідролокатора, що може заважати орієнтуванню дельфінів, а також численні міни, які знаходяться всюди у акваторії Чорного моря. Про це 20 серпня повідомили в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.

В Одесі відбувся захід, присвячений Всесвітньому дню гуманітарної допомоги, з програмою для дітей та дорослих. Також там провели благодійний аукціон картин на підтримку ЗСУ. Захід відбувся в рамках мистецької акції “З піснею до Перемоги!” військово-патріотичного проєкту “Підтримай своїх”. Про це повідомили в Одеській міській раді.

Херсонська область

Сьогодні окупанти атакували з безпілотника жителя Золотої Балки. Близько 12:00 росіяни скинули на 43-річного чоловіка вибухонебезпечний предмет. Внаслідок атаки він отримав множинні уламкові поранення грудної клітки, живота та ноги.

За минулу добу противник здійснив 78 обстрілів, випустивши 377 снарядів з мінометів, артилерії, танків, “Градів”, БПЛА та авіації. По місту Херсон ворог випустив 47 снарядів. російські військові поцілили у житлові квартали населених пунктів області; об’єкт критичної інфраструктури та територію заводу у Херсоні. Через російську агресію 2 людини загинули, ще 3 – дістали поранення. Поліція зафіксувала 13 воєнних злочинів російських окупантів проти мирного населення.

Попри значне замінування полів, розкрадання окупантами сільгоспобладнання, постійні обстріли та водний тероризм з боку росіян, наші аграрії провели посівну і продовжують прибирати врожай. Вже зібрано 57 тисяч тонн зернових культур, ріпаку – 4,4 тисячі тонни, картоплі – 16 тисяч тонн, овочів – 11,5 тисяч тонн, 300 тонн – баштанної продукції. Вдалося виростити й томати.

На Херсонщину передали гідравлічні обертові грейдерні захоплювачі. Це техніка, яка дозволяє швидше і безпечніше розбирати завали після обстрілів. А також підвищить шанси бути врятованими людям, які опинились під завалами. Про це повідомив виконавчий директор мережі захисту національних інтересів “АНТС”, експерт з питань політики та адвокації Василь Сегін.

Ще шість мобільних укриттів встановили в населених пунктах Херсонщини, що знаходяться на лінії вогню. По одному облаштували у Бургунці, Золотій Балці, Новокаїрах, Зміївці, Гаврилівці та Львовому. Ці села розташовані вздовж Дніпра, а тому російська армія їх постійно обстрілює.

Для проведення дистанційного навчання школі в Орлівці передали 20 комп’ютерів, багатофункціональний пристрій, принтер, картриджі та проектори. Цю оргтехніку поки використовуватимуть для проведення онлайн-занять, а згодом комп’ютерами зможуть користуватися школярі на уроках інформатики.

У Херсоні в громадському просторі “МолоДіжка” вже пів року проходять заняття з малювання. Учасники вивчають різні графічні прийоми і техніки. Мета — обʼєднати людей зі спільними інтересами та творчим потенціалом. Простір розрахований на молодь, але зараз приєднатися можуть херсонці будь-якого віку. 

Учасники навчання з малювання в громадському просторі “МолоДіжка”, Херсон. Фото з соцмереж

Останні новини на сьогодні в західних областях України

Волинська область

Бельгійська благодійна організація «БіФорЮкрейн» у співпраці з благодійним фондом «Милосердя та здоров’я» придбала авто для гуманітарної місії «На щиті». Про це повідомили в ОВА.

У Луцьку відбувся семінар з орієнтації на службу в Збройних силах України. Участь у заході взяли представники Луцького об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки Волинського обласного центру зайнятості. Йшлося про військову службу за контрактом та навчання у навчальних закладах Збройних сил України з перспективами подальшої служби.

Закарпатська область

В область прибули пʼять потягів, які привезли 440 дітей з Дніпропетровщини, Херсонщини, Запоріжжя, Одещини, Київщини та інших регіонів країни. З Закарпаття діти одразу виїхали до Угорщини на літній відпочинок, де на них вже чекають та підготували необхідні умови й програму перебування.

Івано-Франківська область

Цього тижня сигнал «повітряної тривоги» в області лунав 8 разів і загалом тривав 8 год 36 хв. Від повномасштабної війни на Прикарпатті сирена спрацьовувала 385 разів.

У рамках проєкту “Турбота про родину Героя” вдалося оздоровити більше 200 діток полеглих захисників. В основному діти відпочивали з матерями, 78 дітей прийняли табори та ще 6 дітей із Верховинщини відправили на відпочинок за “Реабілітаційною програмою для дітей загиблих героїв 2023”. Про це повідомили в ОВА.

Львівська область

На Золочівщині демонтували понад 80% памʼяток комуністичного минулого, а загалом у районі їх залишилось 9. Про це повідомили в Золочівській РВА.

Львівщина готова до нового опалювального сезону на 60%. У області є 1 682 котельні. Станом на сьогодні 1 026 з них уже готові до роботи в осінньо-зимовий період. На котельнях комунальної та відомчої власності створили запас вугілля, деревини та палетів. На випадок відключення електроенергії заклади охорони здоров’я і соціального захисту на 100% забезпечили генераторами. 

Рівненська область

З 1 жовтня на Рівненщині відновлять роботу Пункти Незламності. Наразі в області проводять їх інвентаризацію. Зокрема, щодо забезпечення генераторами, паливом і старлінками. Нагадаємо, Пунктах незламності можна буде зігрітися, зарядити гаджети чи скористатися інтернет-зв’язком. Під час минулого опалювального сезону там було надано допомогу для понад 43,5 тисяч мешканців Рівненщини.

Енергетики з Рівненщини допомагають у відновленні обліку електроенергії на Херсонщині. Про це повідомили в ОВА. Зазначимо, до Рівнеобленерго звернулися енергетики АТ «Херсонобленерго» з проханням про професійну допомогу.

Тернопільська область

Тернопільщина готується до нового опалювального сезону. До опалювального сезону вже готові: 712 котелень усіх форм власності, 2 308 житлових будинків, понад 700 об’єктів соціально-культурного призначення. Здійснено ремонт 19,1 км водопровідних мереж, 3,6 км каналізаційних та 1,72 км теплових мереж. Для швидкого відновлення роботи котелень, в разі пошкоджень, у області створений резервний запас першочергових матеріалів, а саме: труби, з’єднання, крани, муфти, арматура, ізолятори. В разі необхідності закуплять паливо та необхідне обладнання.

Хмельницька область

З вересня розпочинає роботу тир на базі навчально-тренувального центру Хмельницької міської ради. Тир має зали 60 метрів, 25 метрів та мультимедійний лазерний тренувальний комплекс для занять із стрільби. Зокрема, мультимедійний лазерний тренувальний комплекс може використовувати 14 різних видів зброї (пістолети, автомати, гранатомети, протитанкові комплекси типу NLAW, Javelin і тд).

Чернівецька область

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний нагородив військового з села Киселів Івана Романка нагрудним знаком «Золотий Хрест» за успішне виконання бойових завдань. Про це повідомили в ОВА.

 Міжнародна підтримка України в російсько-українській війні (вторгнення росії в Україну)

Данія та Нідерланди передадуть Україні 61 літак F-16. Перші 6 літаків будуть в Україні вже до нового року. Українські пілоти та інженери вже розпочали навчання в Данії. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.

Попередньо, нове засідання “Рамштайну” відбудеться з 17 до 24 вересня в офлайн-форматі. Про це повідомив міністр оборони Олексій Резніков. За його словами, ключові питання на “Рамштайні” суттєво не зміняться. Зокрема, пріоритетом номер один залишиться посилення протиповітряної оборони України.

Ірландія відправить 30 інструкторів для тренувань українців із вогневої підготовки. Спершу передбачалося, що тренування включатиме розмінування, бойову медицину та іншу нелетальну підтримку, але тепер в міністерстві оборони країни заявили, що війська також будуть залучені до тренувань із вогневої підготовки.

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з прем’єр-міністром Данії Метте Фредеріксен. Домовилися про передачу Данією 19 винищувачів F-16. Також під час зустрічі йшлося про розширення тренувальних місій. Для цього вже готують інфраструктуру.

Президент України Володимир Зеленський відвідав авіабазу Королівських військово-повітряних сил Данії Fighter Wing Skrydstrup. У супроводі прем’єр-міністра Данії Метте Фредеріксен і командування Королівських ВПС Глава держави ознайомився з технічними особливостями винищувачів F-16 Fighting Falcon та програмою підготовки українських пілотів на цих літаках.

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте. Лідери обговорили подальше посилення протиповітряної оборони України сучасними зенітно-ракетними комплексами.

Перша леді України Олена Зеленська та Її Королівська Високість Кронпринцеса Данії Мері взяли участь у церковній службі в соборі м. Гадерслев. Богослужіння відбулося на знак підтримки українського народу. До нього долучилися вимушені переселенці з України, які знайшли прихисток у Данії.

Перша леді України Олена Зеленська відвідала Центр дитячої онкології Принцеси Максими (Princess Máxima Center for Pediatric Oncology) в місті Утрехті (Нідерланди) – найбільший центр дитячої онкології у Європі. Під час візиту було підписано Меморандум про співпрацю Центром дитячої онкології Принцеси Максими та Західноукраїнським спеціалізованим дитячим медичним центром за підтримки Міністерства охорони здоров’я України.

Косово приєдналося до декларації G7 щодо надання Україні безпекових гарантій. Прем’єр-міністр країни Альбін Курті зазначив, що “забезпечення перемоги України та притягнення російських лідерів до відповідальності за їхні злочини є важливими для збереження миру та демократії”. Нагадаємо, що незалежність Косова визнає половина держав-членів ООН, включно зі США та більшістю країн ЄС та НАТО. Водночас Україна незалежність Косова не визнає.


Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Віта Петренко, Анна Єфремова, Албагачієва Гелена


Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska