Війна в Україні сьогодні: останні новини на 2 серпня 2023 (фото)

525 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Що за сьогодні відбулося в Україні, коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Протягом доби російська федерація завдала чергового авіаційного удару іранськими ударними БпЛА типу “Shahed” по Україні. Силами та засобами Повітряних Сил, у взаємодії із протиповітряною обороною інших складових Сил оборони України, знищено 23 ударних БпЛА. 

Ворог завдав 5 ракетних, 86 авіаційних ударів та здійснив 36 обстрілів із реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. На жаль, є постраждалі серед цивільного населення. 

Ймовірність подальших ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається дуже високою.

Протягом доби відбулось 33 бойових зіткнення.

На Волинському та Поліському напрямках оперативна обстановка без суттєвих змін. 

На Сіверському та Слобожанському напрямках противник завдав авіаційних ударів у районі Козачої Лопані Харківської області. Здійснив мінометні та артилерійські обстріли понад 20 населених пунктів, зокрема це Карповичі, Нововасилівка Чернігівської області; Волфине, Краснопілля, Рожковичі, Стара Гута Сумської області та Тимофіївка, Ветеринарне, Охрімівка на Харківщині.

На Куп’янському напрямку противник завдав авіаційних ударів у районах Петропавлівки та Кислівки. Артилерійських і мінометних обстрілів противника зазнали Кам’янка, Дворічна, Западне, Кіндрашівка, Красне Перше та Куп’янськ Харківської області.

На Лиманському напрямку противник завдав авіаційних ударів у районах Білогорівки Луганської області та Серебрянки і Спірного – Донецької. Артилерійських обстрілів зазнали населені пункти Невське, Білогорівка на Луганщині та Верхньокам’янське, Спірне і Торське Донецької області.

На Бахмутському напрямку ворог здійснив безуспішні спроби відновити втрачене положення західніше Курдюмівки, південніше Андріївки та західніше Кліщіївки Донецької області. Окупанти завдали авіаційних ударів у районах Дружби та Нью-Йорка. Від ворожих артилерійських обстрілів постраждали понад 10 населених пунктів, серед них – Васюківка, Григорівка, Богданівка, Часів Яр, Іванівське Донецької області. 

На Авдіївському напрямку ворог завдав авіаційного удару в районі Авдіївки. Артилерійських обстрілів зазнали Новокалинове, Степове, Бердичі, Авдіївка та Первомайське Донецької області.

На Мар’їнському напрямку сили оборони продовжують стримувати наступ російських військ у районі міста Мар’їнка. Противник здійснив обстріли населених пунктів Красногорівка, Олександропіль, Гостре, Мар’їнка, Новомихайлівка Донецької області.

На Шахтарському напрямку противник завдав авіаційного удару в районі Старомайорського. Здійснив безуспішні спроби відновити втрачене положення західніше Старомайорського та північніше Урожайного. Артилерійських обстрілів зазнали понад 10 населених пунктів, серед них – Вугледар, Водяне, Благодатне, Сторожеве Донецької області.

На Запорізькому напрямку противник зосереджує основні зусилля на недопущенні подальшого просування наших військ. Ворог завдав авіаційних ударів у районах Малої Токмачки та П’ятихаток Запорізької області. Артилерійських обстрілів зазнали понад 10 населених пунктів, серед них – Новодарівка, Білогір’я, Гуляйполе, Залізничне та Кам’янське Запорізької області.

На Херсонському напрямку противник завдав авіаційного удару в районі  Одрадокам’янки. Артилерійських обстрілів зазнали понад 15 населених пунктів, серед них – Веселе, Дудчани, Дніпровське, Тягинка та місто Херсон.

Водночас, Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському та Бердянському напрямках, закріплюються на досягнутих рубежах, здійснюють заходи контрбатарейної боротьби.

Авіація сил оборони за добу завдала 9 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника та 1 – по зенітно-ракетному комплексу окупантів. 

Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили 20 артилерійських засобів на вогневих позиціях, 1 радіолокаційну станцію, 2 пункти управління, 1 район зосередження озброєння та військової техніки, 1 засіб протиповітряної оборони, 1 район зосередження особового складу та 2 склади боєприпасів ворога.

Вдалося повернути додому з російської депортації ще 10 дітей. Про це повідомив виконавчий директор організації та ексуповноважений президента України з прав дитини Кулеба. Загалом вдалося повернути 141 дитину в рамках девʼяти рятувальних місій.

Із початком повномасштабного вторгнення росія пошкодила 274 культурних обʼєктів. Цю інформацію підтвердила міжнародна організація ЮНЕСКО. Серед них – 117 релігійних обʼєктів, 27 музеїв, 98 будівель, що мають історичну або мистецьку цінність, 19 памʼятників, 12 бібліотек, 1 архів.


Останні події війни на сході України

Харківська область 

Російські війська завдали авіаударів поблизу Козачої Лопані,  Петропавлівки та Кислівки, – повідомили у Генеральному штабі ЗСУ. Під обстрілами опинилися ще щонайменше 9 населених пунктів Харківщини.

В ЮНЕСКО оприлюднили звіт, у якому підтвердити пошкодження в Україні від початку повномасштабного вторгнення Росії 274 культурних об’єктів, 55 з них – на Харківщині. Зокрема, це 19 церков, музеї у Куп’янську, Верхньому Салтові, Сковородинівці та Харкові, – повідомили на сайті організації. 

Машина для підготовки ґрунту для гуманітарного розмінування, яку створили харківські інженери, отримала сертифікат відповідності, – повідомив очільник ОВА Олег Синєгубов. Тепер можна розпочинати масове виробництво. Переваги машини – легкість у користуванні, можливість обслуговування й ремонту в Україні. Вона здатна знешкодити як протитанкову, так і протипіхотну міни, а також так звані «розтяжки». Роботизована, нею керує оператор з безпечної відстані.

Створена на Харківщині машина для підготовки ґрунту для гуманітарного розмінування. Фото: телеграм очільника Харківської ОВА Олега Синєгубова

У 19 будинках Харкова немає води – майже всі вони на Північній Салтівці, – розказав начальник управління технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем Валерій Харлан.

Поблизу Явірського Ізюмського району 2 серпня підірвався трактор на дистанційному керуванні під час розмінування поля, – повідомили у пресслужбі обласного управління рятувальників. Люди під час вибуху поранень не зазнали.

Протягом минулої доби тривали ворожі обстріли населених пунктів Богодухівського, Харківського, Чугуївського, Ізюмського та Куп’янського районів області. Внаслідок ракетного удару по с. Першотравневе Ізюмського району пошкоджено магазин та житлові будинки, загинула жінка 91 року, зазнав поранення та був госпіталізований чоловік близько 40 років. Стан пораненого важкий.

У с. Петропавлівка Куп’янського району внаслідок удару авіабомбою ФАБ-500 пошкоджено 3 приватних домогосподарства, сталися одночасно кілька масштабних пожеж.

У с. Баранівка Богодухівського району через ворожий обстріл горів приватний будинок, гараж та господарча споруда.

У м. Куп’янськ обстрілами пошкоджено приватне домоволодіння, автомобіль, сталися пожежі.

Триває розмінування. Піротехніки ДСНС за добу обстежили більше 6 га території та знешкодили 59 вибухонебезпечних предметів. 

Донецька область

Українські військові вибили російських окупантів поблизу Андріївки на південь від Бахмута та в районі Авдіївки, – повідомили у Генеральному штабі ЗСУ.

На Бахмутському напрямку армія рф почала завдавати більше обстрілів, ніж на Луганщині, яка останні місяці була лідером по артилерійським обстрілам. За минулу добу навколо Бахмута вона майже 700 разів обстрілювала позиції ЗСУ.

В тимчасово окупованому Маріуполі партизани отруїли російських офіцерів. Двоє з них вже померли в лікарні. Про це повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко. Також на проспекті Будівельників російські військові на вантажівці знесли та перекинули легковий автомобіль. Як повідомили в Маріупольській міській раді, за минулі вихідні у місті сталося 5 ДТП з 6 постраждалими, одна людина загинула. До лікарні в Маріуполі завезли 8 автобусів з важкопораненими російськими військовими із Запорізької області. Як повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко, лікарня переповнена.

Російські окупанти знищили у Мар’їнській громаді Донецької області усі навчальні заклади, в тому числі інклюзивно-ресурсний центр та спортивну школу. Йдеться про 7 садочків та 8 шкіл, повідомили в Донецькій ОДА.

У виставковому центрі “Жива пам’ять” у Бабиному Яру відкрилась виставка “Бахмут – обличчя геноциду 1942/2022”, яка зіставляє два геноциди в історії українського Бахмута: нацистської Німеччини проти євреїв у 1942-му та росії проти українців у 2022 році й понині.

За минулу добу окупанти скинули півтону бомбу на Велику Новосілку та обстрілювали Дружківку з РСЗВ, – повідомили в Донецькій ОВА. Всього за минулу добу окупанти обстріляли 13 міст та сіл Донецької області.

Серед ночі росіяни випустили 5 ракет по Слов’янській громаді без постраждалих і руйнувань.

На Донецькому напрямку у Кураховому поранено 2 людини, пошкоджено 4 приватні будинки і 1 двоповерхівку. Ще 2 будинки пошкоджено у Гірнику. В Авдіївці росіяни обстріляли АКХЗ та житлові квартали є влучання на 10 вулицях. У Мар’їнській громаді пошкоджено будинок у Красногорівці, в Очеретинській лінії електропередач.

На Горлівському напрямку пошкоджено адмінбудівлю у Торецьку, околиці Нью-Йорка зазнали двох авіаударів. Під обстрілами Часів Яр, а також Роздолівка і Васюківка Соледарської громади.

На Лисичанському напрямку відбулося 5 обстрілів Лиманської громади.

За минулу добу росіяни поранили 3 жителів Донеччини: 2 у Кураховому і 1 у Часовому Яру, повідомив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко. 

Луганська область

Невське та населені пункти навколо щодоби страждають від російської артилерії. Ворога не спиняє й те, що там залишаються мирні жителі. Також під обстріл потрапила Білогорівка. Завдяки злагодженим діям наших воїнів, якісно побудованій обороні і роботі штабів ворог не досяг бажаного результату, став втрачати більше особового складу та техніки.

Із 1 серпня в окупаційній адміністрації Рубіжного видають перепустки на відвідування міста, які діють 30 діб, – повідомили в Луганській ОВА. Без них до населеного пункту без наявної реєстрації не пропускають. Проблеми виникли, зокрема, й у перевізників. За відсутності дозволу їх зупиняють на блокпостах на в’їзді до міста. Пасажири вимушені далі йти пішки. Для зворотної подорожі теж потрібно дістатися блокпосту. 

Депортацією за відсутності паспорту рф у так званій «лнр» погрожують із 1 липня 2024 року, спираючись на кремлівські закони. Однак в низці населених пунктів, де незадоволені темпами примусової паспортизації, відповідні списки складатимуть, починаючи з 1 жовтня, та обіцяють організувати виселення на півроку раніше – а саме з січня. Такі дії влаштувала окупаційна адміністрації Мілуватки, що на Сватівщині.

Що відбувається зараз на півночі України

Київська область

Вночі ворог атакував столицю баражуючими боєприпасами типу «Shahed». Групи дронів заходили одночасно з кількох напрямків. Понад 10 БпЛА були своєчасно виявлені та знищені силами й засобами ППО, – повідомив очільник КМВА Сергій Попко. Падіння уламків зафіксовано в Соломʼянському, Голосіївському та Святошинському районах міста. Від уламків постраждала адмінбудівля, є пошкодження нежитлових приміщень та дорожнього покриття.

На Київщині внаслідок нічної атаки ворожих безпілотників в одному з населених пунктів сталась пожежа у приватному будинку, в іншому – уламками пошкоджено дах магазину. Про це повідомив очільник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко. Повітряна тривога в області тривала понад 3 години.

Пошкоджена адмінбудівля внаслідок російської атаки “шахедами” на Київ 2 серпня 2023. Фото: з соцмереж

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і віцепрем’єр-міністр Михайло Федоров 1 серпня відвідали Ірпінь і Гостомель. Вони проінспектували відбудову зруйнованих будинків за кошти UNITED24. Наразі в Ірпені, Гостомелі, Бородянці та в селі Мила тривають роботи на 13 об’єктах. На першому етапі проєкту мають відбудувати 18 багатоквартирних будинків, де житимуть 4,5 тисячі людей.

За знущання над мирними мешканцями Київщини судитимуть російського майора, – повідомили в Київській обласній прокуратурі. У березні 2022 року в окупованому селі Богданівка підозрюваний прострелив ногу чоловікові, погрожував йому вбивством і приставляв зброю до голови. Як з’ясували правоохоронці, за наказом майора підлеглі солдати рф позбавили волі 8 мирних мешканців окупованого села, проводили незаконні допити чоловіків, били їх і катували, щоб отримати інформацію про ЗСУ. За наказом обвинуваченого, окупанти розстріляли 5 заручників.

Громадянин Нідерландів Боас Крагтвейк вирішив пробігти відстань у 2 500 км з Амстердама до Києва, щоб зібрати кошти на автомобілі швидкої допомоги для України. Він стартував 22 липня і планує пробігати приблизно 50 км щодня протягом 50 днів. Крагтвейк вже зібрав 22 000 євро на своїй сторінці GoFundMe «Ultra4Ukraine» після 10 днів і близько 500 км бігу. Чоловік сподівається прибігти до української столиці у вересні.

В Києві у Національному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр» відкрилася виставка «Бахмут. Обличчя геноциду 1942/2022». Експозиція проводить паралелі між подіями Другої світової війни, зокрема Голокостом 1942 року, під час якого в Бахмуті знищили понад 3000 мирних жителів, а також свідомим руйнуванням міста російськими загарбниками у 2022-2023 роках. В експозиції представлені документи і фото, які свого часу увійшли до доказової бази на Нюрнберзькому процесі. 

Житомирська область

В межах державного проєкту «Пліч-о-пліч» тривають відновлювальні роботи у селі Трифонівка на Херсонщині, метою яких є ремонт будівель, пошкоджених російськими окупантами. Над відновленням будинків працює п’ять житомирських бригад. Покрівельні роботи повністю завершені на 28 об’єктах, на 48 об’єктах відновлено металопластикові вікна та двері, також тривають роботи з цегляної кладки, штукатурки фасаду, забезпечення будматеріалами та дообстеження будинків.

Жителі Горщиківської громади зібрали кошти та придбали авто для потреб ЗСУ. Збір організувала місцева жителька для свого чоловіка та його побратимів, які зі зброєю в руках боронять Україну від окупантів. Автомобіль вже доставлено військовослужбовцям, які використовують його у виконанні своїх завдань.

Сумська область

1 серпня пролунало майже 200 вибухів на прикордонній Сумщині. Обстрілів зазнали 22 населених пункти у 7 територіальних громадах: Краснопільській, Білопільській, Хотинській, Есманській, Зноб-Новгородській, Середино-Будській та Великописарівській. Як повідомили в Сумській ОВА, внаслідок обстрілу Краснопілля вщент згорів будинок та гараж, 17 будинків пошкоджені, обірвані лінії електропередач.

Вночі та вранці військові рф обстріляли Білопільську, Миколаївську, Середино-Будську та Великописарівську громади. Загалом зафіксовано 49 ударів з мінометів, артилерії та гранатомету. В результаті обстрілів пошкоджені будинки, в одному з яких спалахнула пожежа, зруйновано складське приміщення приватного підприємства та трактор. 

Над Сумщиною вночі Сили Протиповітряної оборони ЗСУ збили ворожий “Шахед”. Про це повідомили в Сумській ОВА. 

В Охтирському районі під час російського обстрілу місцева жінка отримала інфаркт та померла по дорозі до лікарні. На її очах ворожий снаряд потрапив в гараж на подвір’ї та пошкодив автівку. 

У Шосткинському та Охтирському районах піротехніки ДСНС знешкодили постріл гранатометний, 2 ручні гранати та вибухник. Про це повідомили в Сумській ОВА.

Чернігівська область

Протягом минулої доби обстрілів зазнали Новгород-Сіверська, Семенівська, Сновська та Городнянська громади. Як повідомили в ДПСУ, росіяни зі своєї території вісім разів обстрілювали прикордоння Чернігівської області – загалом зафіксовано 67 ударів зі ствольної артилерії та мінометів.

Спроби заходу російських диверсійно-розвідувальних груп в прикордоння Чернігівщини у порівнянні з минулим роком почастішали, однак сили оборони їм протидіять. Про це повідомив очільник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус. Також він підтвердив інформацію про розстріл російською ДРГ 14 липня цивільного автобуса у прикордонній Миколаївці та замінування ними тіла вбитого цивільного.

Наразі на прикордонних територіях Чернігівщини, що зазнають постійних ворожих обстрілів, залишаються приблизно 14 тисяч місцевих жителів. Найбільше з них у Семенівці – близько семи тисяч жителів. Майже півтори тисячі людей виїхали з прикордонних сіл та селищ.

На Чернігівщині триває процес облаштування та обладнання укриттів у закладах освіти. Навчальний рік 2023–2024 розпочнеться у значно кращих безпекових умовах, ніж це було донині, – повідомив очільник ОВА В’ячеслав Чаус. Водночас планується, що новий навчальний рік для закладів освіти, які розташовані в 20-кілометровій прикордонній зоні, відбуватиметься онлайн.

Останні події в центральних областях України

Дніпропетровська область

Протягом ночі росіяни тричі обстріляли Нікопольський район. Били з важкої артилерії. Випустили півтора десятка снарядів. Тероризував Нікополь і Покровську громаду. Вдень росіяни обстріляли Нікопольщину. З важкої артилерії поцілили по самому Нікополю та Марганецькій громаді.  У районному центрі через обстріл побило 2 приватні будинки. Пошкодили лінії електропередач. Зачепило й споруду однієї з установ. Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

Наслідки російських обстрілів. Фото: голова ДОР Микола Лукашук

Вінницька область

​​У спеціалізованій установі Вінниці облаштували простір для реабілітації ветеранів із протезуванням. Доріжки й гірки для ходьби, турніки, силові тренажери на свіжому повітрі встановили для ефективного відновлення військових та їхньої швидшої адаптації.

Відпочивальники дитячого табору “ЯМаріуполь – Родина” побували  у Динопарку та Подільському зоопарку. Дозвілля для чергової зміни організували відділ молодіжної політики спільно з VinSmart Центром. Цього разу участь у екскурсії взяли понад 100  дітей.

Кіровоградська область

У Кропивницькому відкрився простір емоційного розвантаження, який започаткували учні Кропивницького професійного ліцею сфери послуг та торгівлі у межах проєкту UPSHIFT за підтримки дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Викладачі з кропивницького Центральноукраїнського технічного університету оцінювали пошкодження будинків у Херсоні, щоб люди могли отримати матеріальну компенсацію.

Полтавська область

Діти з Кременчука Віра та Кирило назбирали кошти та купили форму і плитоноску для військового 116-ї бригади 145 батальйону Олександра Голуба. Вони зібрали необхідну суму, продаючи власні малюнки та браслети. На цьому діти не будуть зупинятися і збирають далі.

З Полтавщини військовим передали 8 автомобілів, квадрокоптери, оптичні пристрої, метеостанції, електроінструменти. Закупили техніку за гроші із бюджету громади. Зокрема, із програми «Полтавський спротив».

Черкаська область

На Черкащині облаштовують реабілітаційний центр для військових. У центрі планують розмістити кабінет ЛФК, де буде обладнання для підвищення тонусу м’язів. В одній із кімнат на стелі розмістять спеціалізоване підвісне обладнання для стабілізації хворих та навчання ходьби.

На Херсонщині коштом Черкащини відбудували 41 будинок. Ще 11 об’єктів — в роботі. Про це повідомив голова Черкаської ОВА Ігор Табурець.

Свіжі новини з фронту південних областей України

Запорізька область

За минулу добу військові рф здійснили 97 обстрілів по 20 населених пунктах Запорізької області. 14 авіаударів ворог завдав по Гуляйполю, Оріхову, Малій Токмачці та Преображенці, а 74 артобстріли – по території Гуляйполя, Новодарівки, Малинівки, Червоного, Залізничного, Новоандріївки, Левадного, Білогір’я, Ольгівського, Чарівного, Степногірська, Кам’янського, Степового, Малих Щербаків, Павлівка та Лобкового. Крім того, зафіксовано 6 ударів з РСЗВ по Верхній Терсі, Новодарівці й Темирівці, 2 ворожі БПЛА-атаки по Гуляйполю та Малим Щербакам, а також ракетний удар по Таврійському. Під час авіаційного удару військовослужбовцями рф по Оріхову поранення отримав 42-річний чоловік, його оперативно направлено до лікувального закладу. Надійшло 34 повідомлення про руйнування житлових будинків та об’єктів інфраструктури.

Наслідки ворожої атаки, Оріхів. Фото: ДСНС України

В Преображенській громаді працює соціальний автобус. Він курсує двічі на тиждень з початку червня з Новомиколаївки в Омельник. Таких соціальних автобусів, якими можна скористатися безоплатно, у Запорізькій області курсує шість.

Миколаївська область

У вівторок, 1 серпня, о 09:13, 12:55, 16:53, 17:50, 19:14, 19:50, а також вранці в середу, 2 серпня, о 04:56 ворог наносив артилерійські обстріли з акваторії Очаківської громади. Крім того 1 серпня, о 09:17 та 11:54 ворожі артилерійські обстріли фіксувалися узбережжям м. Очаків Очаківської громади. Вчора ввечері, 1 серпня, о 18:15 і сьогодні, 2 серпня, о 05:45 ворог завдав ударів по Куцурубській громаді. Постраждалих немає, – повідомили у Миколаївській ОВА.

У Миколаєві на базі однієї з міських лікарень функціонує реабілітаційний центр, який надає допомогу, в тому числі, постраждалим внаслідок військових дій. На черговій сесії міська рада перерозподілила понад 32,4 млн грн на потреби галузі охорони здоров’я Миколаєва, зокрема понад 4 млн грн направлять на оснащення обладнанням реабілітаційного центру. Вже заплановано придбання сучасного медичного устаткування для міських закладів охорони здоров’я.

Одеська область

Вночі 2 серпня, Одеська область опинилася під обстрілом безпілотників “Shahed-136”, які були запущені з Азовського моря через Чорне. Сили протиповітряної оборони працювали 3 години поспіль. Більшість із запущених дронів-камікадзе була збита. Проте деякі із запущених ворогом “Шахедів” поцілили в портову інфраструктуру області.  Наслідком атаки стали пожежі, які спалахнули на промислових та портових об’єктах, а також було пошкоджено елеватор. Ворожі атаки зруйнували будівлі в Ізмаїльському порту та зупинили судна, які готувалися прибути туди для навантаження українського зерна. Відомо про виникнення пожеж. Елеватори, зернові ангари, виробничі та складські приміщення зазнали значних пошкоджень. Нa aтaковaних військaми рф склaдaх і елевaторaх в Ізмaїлі пошкоджено мaйже 40 тисяч тонн зернa, на яке очікувaли крaїни Aфрики, Китaй тa Ізрaїль. 

Разом з агенцією ПРООН (Програма розвитку ООН) міська влада Одеси продовжує проєкт зі створення у місті  резервної генерації, згідно з яким планується розташувати 4 електростанції загальною потужністю 29,7 МВт для забезпечення власних потреб в електроенергії сімох одеських котелень. Цей проект реалізується спільно урядом, міськадміністрацією, донорами і спрямований на те, щоб убезпечити українські міста від можливих блекаутів, які можуть спричиняти ворожі обстріли.

В Одесі п’ятий день поспіль продовжує свою роботу місія ЮНЕСКО, яка оцінює масштаби руйнувань, спричинених російськими обстрілами. Фахівці ЮНЕСКО продовжують технічне обстеження об’єктів, фіксацію пошкоджень для подальшої оцінки шкоди та шкоди.

Херсонська область

Близько 03:20 окупанти атакували житловий квартал Херсону. У місцях влучань виникли пожежі, котрі оперативно ліквідували рятувальники. Поранення отримали двоє людей. Зранку обстріли середмістя Херсона продовжилися. Окупанти вдарили по банківському приміщенню, а також оселі 78-річної херсонки. Жінка не постраждала.

За минулу добу противник здійснив 74 обстріли, випустивши 441 снаряд з мінометів, артилерії, “Градів”, танків, БПЛА та авіації. Противник здійснив авіаудари по с.Одрадокам’янка, після серії вибухів пошкоджена будівля ліцею, 2 будинки та дорожнє покриття. По місту Херсон ворог випустив 31 снаряд. російська терористична армія з артилерії прицільно обстріляла медичний заклад у центрі Херсона, у хірургічному відділенні загинув 25-річний лікар, 5 медичних працівниць отримали поранення. У лікарні вибухами зруйновано два поверхи та знищено медичне обладнання. Також у центральній частині міста зафіксовані значні пошкодження житлових будинків, офісів, магазинів та банківських відділень. Через російську агресію одна людина загинула, ще восьмеро дістали поранення.

У полі біля с.Чкалове Великоолександрівської громади під час сільськогосподарських робіт 41-річний водій трактора наїхав на вибуховий предмет. Внаслідок вибуху транспортний засіб отримав механічні пошкодження, у водія діагностували мінно-вибухову травму, проникаюче поранення грудної клітини та множинні уламкові переломи.Загалом за минулу добу поліція Херсонщини отримала відкрила 29 кримінальних проваджень щодо воєнних злочинів російських військових у Херсонській області.

У Херсоні вранці 2 серпня рятувальники визволили маломобільну жінку, яку після російського обстрілу заблокувало в приміщенні. Також у Бериславському районі рятувальники виявили під завалами будинку тіло загиблої жінки.

У Каховці окупанти, із залученням спеціальної техніки, намагалися виявити серед місцевого населення осіб, які співпрацюють з Силами оборони України. Так, протягом 30 липня, загарбники поширювали інформацію, що наступної доби планується відведення військ із зазначеного населеного пункту. З 01:00 було вимкнено мобільний зв’язок та стаціонарний інтернет. З 01:00 по 04:00 вулицями рухались вантажні та легкові авто для створення ефекту масового переміщення техніки. Водночас, вулицями міста курсували спеціальні автомобілі з радіопеленгаторами.

На лівому березі Херсонщини російські окупанти розгорнули підготовку до фейкових виборів, які планують провести 10 вересня. Через це вони знову почали приходити до людей додому і визначати, хто отримав російський паспорт. Про це повідомив депутат обласної ради Сергій Хлань. За його словами, окупанти тиснуть на тих, хто відмовляється оформлювати російський паспорт, погрожуючи їм депортацією, за яку проголосували в держдумі росії щодо окупованих територій.

На тимчасово окупованих територіях Херсонщини окупаційна влада сформувала фейковий орган без повноважень — місцеву “громадську палату”. Цей орган повинен створювати ілюзію громадянського суспільства у росії, видаючи “посвідчення громадського діяча” й оцінюючи “законодавчі ініціативи”. “Сертифіковані” громадські діячі на виборах виконують роль спостерігача.

У Херсоні, у день відкриття фестивалю “Мельпомена Таврії”, обласний театр презентує прем’єру вистави. Про це повідомив генеральний директор і художній керівник Херсонського обласного академічного театру ім. Куліша Олександр Книга. Режисер театру Сергій Павлюк вже почав працювати над новою виставою, яку планують показати 8 вересня. Зараз приблизно 50 працівників живуть та працюють у Херсоні.

Останні новини на сьогодні в західних областях України

Волинська область

На Волині провели навчання на випадок радіаційної аварії на Рівненській АЕС. Умови були відтворені максимально наближені до реальних. Також під час навчання рятувальники тестували спецобладнання, придбане за кошти обласного бюджету. Зокрема, це квадрокоптер з тепловізором. Про це повідомили в ОВА.

З Волині передали автівку на фронт. Допомогу надали завдяки благодійному фонду «Віримо в Україну». Про це повідомили в ОВА.

Закарпатська область

В ОВА відбулася зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом України в Республіці Куба Іриною Костюк. На порядку денному – співпраця місцевого бізнесу та підприємців країн Латинської Америки, нові ринки для закарпатських компаній, а також питання психоемоційної реабілітації й відновлення українських дітей.

Івано-Франківська область

В ОВА відбулося засідання Координаційної ради із представниками міжнародних/національних організацій щодо вирішення проблемних питань ВПО, які проживають на Прикарпатті. Цей онлайн-захід відбувся за участі представників більш ніж п’ятнадцяти міжнародних, гуманітарних, благодійних організацій, керівників та фахівців структурних підрозділів ОВА.

У міській раді Івано-Франківська відбулася зустріч з волонтером Деніелом Браяном Перезом, головою Міжнародної громадської організації «Нью Ленокс Хоспел Хол (New Lenox Gospel Hall)», та Марією Гуцол, головою правління Івано-Франківського обласного фонду «Милосердя і здоров’я». Мова йшла про гуманітарну допомогу.

Громади Івано-Франківщини отримали матеріально-технічне обладнання від ПРООН в Україні. Про це повідомили в ОВА.

У Боднарові облаштували шелтер для 23 ВПО. Заклад обладнаний опаленням, необхідними меблями, облаштовані кімнати для проживання, кухня, побутові, душові кабіни та санвузли. У приміщенні шелтеру його мешканці проживатимуть безкоштовно.

Львівська область

Повітряне командування “Захід” Повітряних сил Збройних сил України отримало обладнання на 1 млн грн. Допомогу надав Lviv ІТ Cluster у межах проєкту «SKY». Зазначимо, з травня минулого року, Повітряні сили України отримали від Львівського ІТ Кластера підсилення у вигляді техніки та іншої допомоги на 17 млн грн.

Європейський Інвестиційний Банк виділить 4 млн 200 тисяч євро на добудову початкової школи в селі Солонка. Загальна вартість робіт – більше ніж 190 млн грн.

Самбірська центральна лікарня отримала портативну зарядну станцію 3,5 кВт з трьома сонячними батареями. Вона виконуватиме функцію додаткового автономного джерела живлення в операційній. Медичне обладнання передала міжнародна організація з міграції.

Чеські спеціалісти з реконструктивної та пластичної хірургії приїхали до Львова. Протягом тижня у Національному реабілітаційному центрі НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) вони оперуватимуть пацієнтів, які постраждали внаслідок війни. Це перший візит чеських лікарів в Україну у межах програми Medevac.

Військових Михайла Мельника на псевдо «Марабу» з Моршина та Валерія Ретоту зі села Лисовичі нагородили нагрудним знаком Головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного «Золотий хрест». Про це повідомили в ОВА.

У Самбірському районі демонтували 29 об’єктів комуністичної доби із 43, ще 4 об’єкти демонтували частково – там залишаються поховання, які необхідно перенести на кладовища. До кінця серпня планується демонтувати всі обʼєкти радянської пропаганди.

Рівненська область

В ОВА відбулася нарада з керівниками сектору безпеки та оборони області. Силовий блок регіону доповів про контрдиверсійну боротьбу, а з військовими обговорили продовження будівництва взводно-опорних пунктів та зміни в плані оборони області.

В ОВА відбулася зустріч з директором програм в Україні, представником Міжнародної православної благодійної організації (International Orthodox Christian Charities) США Гагою Нікабадзе. Обговорили надання допомоги ВПО.

В ОВА відбулася зустріч з керівником Представництва Латвійського агентства інвестицій та розвитку в Україні Айнарс Межуліс. Йшлося про гуманітарну допомогу, облаштування мобільних містечок, очищення води, а також експорт сировини та готової продукції з Рівненщини.

Завдяки урядовій програмі єВідновлення погоджено виплату 200 тисяч грн першій родині з Рівненщини. Ці кошти можуть бути використані на ремонт власної оселі, що була пошкоджена російськими ракетами. На сьогодні до Реєстру пошкодженого та знищеного майна мешканці Рівненщини подали 84 повідомлення про пошкодження майна та 6 заяв щодо отримання компенсації. Нагадаємо, в Рівненській області внаслідок збройної агресії російської федерації пошкоджено 202 об’єкти цивільної та критичної інфраструктури.

Тернопільська область

25 дітей військовослужбовців та загиблих Героїв з Тернополя поїхали на відпочинок на Закарпаття. Поїздка проводиться в рамках програми «Діти Героїв Тернопільської міської територіальної громади». Разом із ними поїхали двоє супроводжуючих.

Хмельницька область

З Хмельницького для бойових підрозділів сил спеціальних операцій та стрілецького батальйону передали 2 Dji Mavic 3 Pro. Про це повідомив голова міста Олександр Симчишин.

Чернівецька область

Відділення групи піротехнічних робіт Головного управління ДСНС України у Чернівецькій області продовжують проводити гуманітарне розмінування деокуповані території Донеччини. Вони, зокрема, обстежують місцевість на предмет виявлення вибухонебезпечних предметів та знищують їх у встановленому порядку.

На Буковині відкрили Центр ділового консультування «Коло жіночої енергії». Він функціонуватиме на базі Центр громадської активності “Синергія”. Метою Центру є інформаційний та консультаційний супровід задля пробудження потенціалу та посилення економічної спроможності жінок.

 Міжнародна підтримка України в російсько-українській війні (вторгнення росії в Україну)

Україна отримала перші гаубиці Zuzana 2, вироблені коштом Німеччини, Данії і Норвегії. Про це повідомив прем’єр-міністр Словаччини Людовіт Одор. Загалом має бути вироблено 16 САУ калібром 155-мм. Виробництво коштуватиме 92 млн євро.

Сполучені Штати уклали з Болгарією та Південною Кореєю угоду про постачання Україні 155-мм боєприпасів та вже ведуть аналогічні переговори з Японією. Про це інформує Financial Times. Зазначають, що в такий спосіб США хочуть збільшити постачання в Україну 155-мм боєприпасів, що їх використовують у гаубицях вздовж всієї лінії фронту.

Президент Чехії Петр Павел дозволив 14 громадянам вступити до Збройних сил України, аби воювати проти рф. Наразі дозвіл мають вже 146 чехів: 132 отримали дозвіл від колишнього президента Мілоша Земана. Зазначимо, законодавство забороняє чехам служити в іноземних збройних силах без дозволу президента.

28-річний нідерландський марафонець Боас Крахтвейк планує пробігти 2 500 км за 50 днів. Він вирушив із Амстердама 22 липня і планує прибути до Києва 10 вересня. Під час забігу, який називається Ultra4Ukraine, Крахтвейк хоче зібрати донати для нідерландської благодійної організації Stichting Linien van Vrijheid, яка постачає в Україну авто швидкої допомоги та медикаменти.

Ісландія першою серед країн Європи закрила своє посольство у росії. Зазначають, що причиною для закриття посольства в рф стало те, що відносини між двома країнами впали до “історичного мінімуму”. Відтак, за словами міністерства закордонних справ Ісландії, робота дипломатичної місії в рф більше не виправдана.

Міжнародна організація ЮНЕСКО підтвердила пошкодження з 24 лютого 2022 року 274 об’єктів – 117 релігійних об’єктів, 27 музеїв, 98 будівель, що мають історичну та/або мистецьку цінність, 19 пам’ятників, 12 бібліотек, 1 архів. Наразі фахівці проводять попередню оцінку збитків, завданих культурним цінностям, шляхом перехресної перевірки повідомлень про інциденти з кількох надійних джерел.

Президент Румунії Клаус Йоганніс засудив російські атаки по об’єктах інфраструктури на півдні України. «Триваючі атаки росії на цивільну інфраструктуру України на Дунаї, в безпосередній близькості від Румунії, є неприйнятними. Це воєнні злочини, і вони також впливають на здатність України передавати свої продукти харчування тим, хто їх потребує в усьому світі», – написав президент  у своєму Twitter.

У Амстердамі відкриють виставку “Щоденники війни: Непочуті голоси українських дітей”. 14 українських підлітків, які вели щоденник про війну, поділяться своїми спогадами, переживаннями та малюнками.


Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Віта Петренко, Анна Єфремова, Албагачієва Гелена



Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska