Війна в Україні сьогодні: останні новини на 18 листопада 2022 (фото)

268 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Що за сьогодні відбулося в Україні, коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Протягом доби ворогом завдано 5 ракетних ударів та здійснено більш як 10 обстрілів із реактивних систем залпового вогню.

На Волинському та Поліському напрямках ситуація суттєво не змінилась. Республіка білорусь і надалі підтримує збройну агресію російської федерації проти України. 

На інших напрямках ворог здійснював обстріли:

на Слобожанському напрямку – з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії, по районах населених пунктів Ветеринарне, Глибоке, Дворічна, Огірцеве, Осиново, Стариця, Хатнє та Фиголівка Харківської області;

на Куп’янському та Лиманському напрямках – з артилерії різних типів, по районах населених пунктів Берестове, Кислівка, Котлярівка, Крохмальне, Піщане і Табаївка Харківської області; Греківка, Макіївка, Невське, Новоселівське, Площанка і Стельмахівка на Луганщині та Колодязі і Торське Донецької області;

на Бахмутському напрямку – з мінометів, ствольної та реактивної артилерії, по районах населених пунктів Андріївка, Бахмут, Бахмутське, Білогорівка, Верхньокам’янське, Кліщіївка, Курдюмівка, Озарянівка, Опитне, Майорськ, Роздолівка, Соледар, Яковлівка та Спірне на Донеччині;

на Авдіївському напрямку – з усього спектру артилерії, по районах населених пунктів Водяне, Красногорівка, Мар’їнка, Новомихайлівка, Нью-Йорк та Первомайське Донецької області;

на Новопавлівському напрямку – з різнокаліберної артилерії, по районах Богоявленки, Нескучного, Времівки, Вугледара та Новополя на Донеччині;

на Запорізькому напрямку – з мінометів, ствольної та реактивної артилерії, по районах населених пунктів Гуляйпільське, Залізничне, Оріхів, Щербаки і Павлівка Запорізької області та Пречистівка – Донецької;

на Криворізькому напрямку – з артилерії, в районі населеного пункту Милове, що на Херсонщині.

На Херсонському напрямку мінометних та артилерійських обстрілів, зокрема, зазнали райони населених пунктів Антонівка, Білозерка, Миколаївка, Одрадокам’янка та Чорнобаївка Херсонської області. 

Підтверджено втрати противника в Херсонській області за попередні дні. Так, у місті Скадовськ, у результаті ураження району зосередження окупантів, втрати особового складу склали близько 50 осіб загиблими. А в місті Чаплинка підтверджується знищення складу боєприпасів.

За наявною інформацією, у місто Новоайдар на Луганщині зафіксовано переміщення окремих підрозділів російських окупаційних військ з Херсонського напрямку. 

З метою нарощування інженерного обладнання оборонних рубежів в районі Михайлівки, що на тимчасово зайнятій території Запорізької області, для виготовлення захисних конструкцій окупанти планують використання потужностей підприємств у Пришибі Запорізької області.

Українська авіація протягом доби завдала 4 удари по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника.

Підрозділами ракетних військ і артилерією Сил оборони за поточну добу уражено 2 пункти управління, 9 районів зосередження живої сили, озброєння і військової техніки, 2 склади боєприпасів та залізничний міст


Збройні сили України звільнили 198 населених пунктів на правому березі Дніпра на Херсонщині. Про це повідомив заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу Олексій Громов. Наразі українські воїни звільнили до 5580 кв. км території та вийшли на рубіж річки. 

Унаслідок терористичних атак росією майже 50 % енергосистеми України виведено з ладу. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Таким чином росія воює з цивільним населенням, намагавшись позбавити людей взимку світла, водопостачання, тепла та зв’язку. Також Шмигаль наголосив, що в цих умовах Україна потребує додаткової підтримки від європейських партнерів як у сфері енергетики, постачання додаткового обладнання, так і додаткових фінансових ресурсів для закупівлі додаткових обсягів газу і  для більшої підтримки енергетичного сектору. 

Близько 30 % території України заміновано. Про це повідомив голова Держслужби з надзвичайних ситуацій Сергій Крук. Це у 10 разів більше, ніж було у довоєнний період. Розмінуванню підлягає понад 8 тисяч квадратних кілометрів. Із них близько 7 тисяч квадратних кілометрів – територія Херсонської області та до 1,5 тисяч – Миколаївської. За масштабами приблизно дорівнює двом територіям Австрії.

Останні події війни на сході України

Харківська область 

Окупанти обстріляли з десяток населених пунктів Харківщини, – повідомили в Генштабі ЗСУ. 

Відновлювальні роботи в області не припиняються, – повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов. Майже в усіх деокупованих громадах уже відновлено електропостачання. Газопостачання повернули приблизно на 80% звільнених територій.

Російські обстріли за час повномасштабного вторгнення пошкодили 117 інфраструктурних об’єктів “Харківських тепломереж”. Гроші на їхнє відновлення надають з міського та державного бюджетів. Як повідомила Харківська міськрада з посиланням на мера Ігоря Терехова, серед пошкоджених об’єктів: 20 км магістральних трубопроводів, 44 котельні, одна ТЕЦ, 46 центральних та 7 індивідуальних теплових пунктів, три насосні станції. На відновлення ТЕЦ-3 надали 70 млн грн з міського та державного бюджетів, – повідомив Терехов.

“Мій любий Харків” – таку виставку керамічних виробів 2000 років Будянського фаянсового заводу презентували у Черкаському художньому музеї. 75 експонатів подарував харківський колекціонер Андрій Голуб, аби його приватна колекція вціліла через обстріли міста.

Виставка керамічних засобів “Мій любий Харків”. Фото: з соцмереж

До екопарку у Харкові повернулися буйволи з потомством. Ці мешканці екопарку вижили під обстрілами, жили у лісах поруч. До весни у Харківському екопарку сподіваються прибрати наслідки російських обстрілів та почати відновлення. Багатьох звірів евакуювали, частина загинула. Не обійшлося й без людських жертв. Нині на території, яка обстрілювалася армією рф від початку повномасштабного вторгнення агресора, перебувати небезпечно. Прибирання в екопарку розпочнуть з повного обстеження та розмінування, – розповів директор екопарку Віталій Ільченко.

Нещодавно народжений буйвол. Фото: скріншот з відеорепортажу Суспільне

Окупанти протягом доби завдавали ударів по критичній інфраструктурі області. В Ізюмському районі є пошкодження обладнання газової промисловості. Під час ліквідації наслідків постраждали 8 людей – працівники та поліцейські, усі після обстеження та надання медичної допомоги лікуються амбулаторно.  

Крім того, росіяни завдавали ударів по населених пунктах, які розташовані біля лінії фронту: Куп’янського, Чугуївського, Харківського та Ізюмського районів. 

Мінна небезпека в області залишається. У селі Кам’янка Ізюмського району на вибуховому пристрої підірвався 60-річний чоловік, отримав вибухову травму та госпіталізований. Піротехнічні підрозділи продовжують ліквідовувати замінування, протягом доби знищили 219 вибухонебезпечних предметів.

Донецька область

Поблизу Бахмута нацгвардієць збив з ПЗРК “Ігла-1” російський штурмовик СУ-25, який бомбардував позиції українських військових.

За інформацією радника голови Маріуполя Петро Андрющенко, військова техніка, яка їхала з Херсонського напрямку, направлялася в бік Донецька, або залишається у місці. На цю техніку були нанесені нові позначки. Також Андрющенко додав, що після звільнення українськими військовими Херсону Маріуполь почав перетворюватись на головний військово-логістичний хаб та тилову базу російських окупантів. У місті фіксують збільшення кількості військової техніки та російських військових.

За минулу добу росіяни вбили одного цивільного на Донеччині у Бахмуті. Ще 4 людини в області зазнали поранень, повідомив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко.

У Очеретинській громаді Донецької області зруйновані понад 60% будинків. В деяких селах бої майже не припиняються. Про це розповів очільник Очеретинської військової адміністрації Микола Коваленко. За його словами, ситуація складна. На лінії зіткнення йдуть постійні бої, зокрема, у Первомайському та Невельському. На вулицях, які ближче до бойових позицій, нема жодного вцілілого будинку.

Ніч на Донеччині минула з поодинокими обстрілами на різних ділянках фронту, але без жертв серед цивільних.

На Волноваському напрямку під вогонь потрапили Вугледар та Новоукраїнка. У Вугледарі пошкоджено 2 будинки.

На Донецькому напрямку були хаотичні обстріли околиць Авдіївської та Мар’їнської громад.

На Горлівському напрямку зафіксовано обстріли біля Васюківки, Роздолівки та Бахмутського Соледарської громади і на околицях Торецької громади. Наслідки обстрілів уточнюються.

Луганська область

Сьогодні відбувся візит керівника програми ООН (UNICEF) з очищення води, санітарії та гігієни в Україні Себастьяна Трюффо і фахівця напрямку очищення води, санітарії та гігієни Офісу UNICEF в Україні Костянтина Худобіна до Мобільного рятувального центру швидкого реагування ДСНС. Вони передали гуманітарний вантаж із обладнанням для доставки та очищення води, наданий дитячим фондом ООН (UNICEF). Обладнання допоможе задовольнити потреби понад 3 млн людей, які постраждали від війни.

Гуманітарний вантаж із обладнанням для доставки та очищення води. Фото: Луганська ОВА

Минулої доби підрозділи Сил оборони України відбили атаки окупантів від Новоселівського і Стельмахівки. Із танків та всього спектру артилерії росіяни обстріляли Греківку, Новоселівське, Площанку, Макіївку, Невське і Стельмахівку на Куп’янському та Лиманському напрямках.

У селі на Луганщині зафіксовані підрозділи російської армії, які раніше знаходились на Херсонському напрямку, – повідомили у Генштабі ЗСУ. За наявною інформацією, вони переміщуються в місто Новоайдар. 

У тимчасово окупованих населених пунктах Луганщини росіяни мобілізують медперсонал та призначають росіян на керівні посади у школах, а чиновників змушують писати заяви на відмову від українського громадянства, – повідомили у Луганській ОВА.

Що відбувається зараз на півночі України

Київська область

Делегація від Світового банку відвідала Бучу та Ірпінь. Про це повідомили в Київській обласній військовій адміністрації. В Бучі вони побували біля храму Андрія Первозванного, де під час окупації було розташовано масове захоронення людей, в Ірпені – побачили зруйновані будинок культури та міській стадіон. Під час візиту також йшлося про допомогу громадам, які постраждали під час окупації, та залучення інвестицій в регіон.

Делегація від Світового банку відвідала Бучу та Ірпінь. Фото: Київська ОВА

Хаб «Велике Відновлення» провів форум присвячений енергетиці та проходженню опалювального сезону. Як повідомили в Ірпінській міській раді, у форумі взяли участь представники Ірпеня, Бородянки, Охтирки та інших громад, які дали відсіч ворогу. Представники різних організацій та бізнесу ділилися на форумі власним досвідом та спільно шукали рішення.

Триває відновлення регіону. Як повідомили в Київській ОВА, в Бородянці вже на 42-х з 69-ти пошкоджених внаслідок бойових дій багатоквартирних будинків встановлені вікна, покрівля або завершені ремонтні роботи в повному обсязі.

Заміна покрівлі даху в будинку на вулиці Київській в Ірпені. Фото: Олексій Кулеба

Укрзалізниця запустила пасажирський поїзд з Києва до Херсона. Потяг доставить до звільненого міста близько 200 пасажирів, які придбали «квиток до перемоги», – повідомили в Херсонській облраді. Вагони потягу розписані українськими митцями.

Презентація всеукраїнської кампанії «Не розгубись у темряві» та перший урок відбулися у столичному ліцеї. Працівники поліції та ДСНС розповіли дітям про основні правила безпеки в умовах відключення електроенергії через обстріли російської армії та важливість дотримання правил безпеки дорожнього руху, коли відсутнє вуличне освітлення.

На 12-ти станціях київського метро проведуть тренінги з основ домедичної допомоги. Працівники Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф вчергове навчатимуть киян надавати допомогу при масивній кровотечі, порушенні прохідності дихальних шляхів, зупинці кровообігу та термічних опіках.

В Києві на 4-му поверсі ТРЦ Gulliver відбудеться День безпеки від Державної служби України з надзвичайних ситуацій. У openspace-просторі працюватиме три зони – мінна безпека, домедична допомога та дитячі психологи. Для діток буде організовано окрему зону з активностями.

Днями всесвітньо відомий британський вуличний художник Бенксі у себе на сторінці в інстаграм підтвердив, що створив серію малюнків в Україні, а саме в постраждалих від росіян містах Київщини. На сторінці художника з’явилось відео з цієї подорожі, в кінці якого з’являється текст: «На знак солідарності з народом України». 

Житомирська область

На Житомирщині перебуває понад 36 тисяч родин переселенців. За інформацією обласної військової адміністрації, на середину листопада область мала ще 30 тисяч вільних місць для внутрішньо переміщених осіб.

Коростенська громада на Житомирщині готова додатково прийняти від трьохсот до п’ятисот переселенців. В Коростенській міській раді повідомили, що наразі в місті знайшли прихисток майже три тисячі переселенців, з них – 735 дітей, понад 300 людей з інвалідністю та 100 осіб віком від дев’яноста до ста років.

Через складну ситуацію з енергопостачанням школи Коростеня на тиждень ідуть на дистанційне навчання, – повідомили в міській раді. Упродовж наступного тижня в місті можливі частіші відключення електроенергії через ремонти на пошкоджених енергооб’єктах.

В Житомирі ремонтують греблю на річці Тетерів, пошкоджену внаслідок авіаудару російських військ. На ремонт греблі з міського бюджету виділено понад 1,7 млн грн. Роботи планують закінчити наприкінці грудня.

Відновлено близько 60% пошкоджених будинків у населених пунктах Народицької громади, які на початку повномасштабної війни захопила російська армія. За інформацією Укрінформу, до сіл повернулися майже всі жителі, яким довелося виїхати, але люди живуть у постійній напрузі, адже поруч проходить українсько-білоруський кордон.

Руйнування, спричинені російською армією на Житомирщині. Фото: Укрінформ

Житомирські поліцейські беруть участь у міжнародному проєкті з медико-соціальної допомоги населенню. Трирічний курс, який стартував восени 2021 року, передбачає навчання кризовому втручанню психологів, лікарів, соціальних працівників та правоохоронців. У першу чергу, він спрямований на подолання наслідків війни, яких зазнають військові та цивільні. Проєкт ініційовано благодійним фондом «Карітас» Варшавсько-Празької єпархії та Міністерством закордонних справ Республіки Польща.

Сумська область

Минулої доби під ворожим вогнем опинилися Зноб-Новгородська, Есманьська та Середино-Будська громади Сумщини. Ворог наносив вогневі ураження із застосуванням мінометів, ствольної та реактивної артилерії, – повідомили в ДПСУ. На даний момент біля кордонів області відсутні ударні угрупування чи додаткове скупчення ворожих військ.

На Сумщині відновили пожежне депо загону технічної служби ДСНС, яке було зруйновано внаслідок ворожих авіанальотів та бомбардувань у березні, – повідомив керівник Сумської ОВА Дмитро Живицький. Тут планують створити потужну станцію для обслуговування пожежних та аварійно-рятувальних авто зі всієї області.

В Сумському районі ремонтники лагодять газові мережі після влучань російської артилерії. З початку повномасштабної війни в області було виявлено 280 пошкоджень об’єктів мереж, ремонтні бригади відновили надходження природного газу до майже 4,5 тисячі домогосподарств.

Газовщики замінюють пошкоджені від артобстрілу труби. Фото: з соцмереж

У Великій Писарівці на Сумщині заклади культури перетворились на волонтерські хаби та склади гуманітарної допомоги. За словами волонтерів, в бібліотеках громади плетуть сітки, проводять майстер-класи та організовують допомогу для військових та цивільних.

Благодійну акцію “Пакунок вдячності” започаткували Агенція промоції “Суми” та волонтерський центр “СББ-Тил”. Її мета – зібрати подарунки для сумських бійців, які відстоюють територіальну цілісність України на передовій. Волонтери планують зібрати, укомплектувати та передати бійцям 600 пакунків. Крім продуктів, одягу та предметів гігієни, сумчани приносять листівки зі словами вдячності воїнам за захист.

Чернігівська область

Внаслідок обстрілу росіянами Семенівської громади 17 листопада пошкоджено кілька приватних будинків і двоповерхова адміністративна будівля в селі Леонівка Новгород-Сіверського району. На місці події поліцейські зібрали доказову базу воєнного злочину росіян.

Також в результаті обстрілу знищено трансформаторну підстанцію (три трансформатори та допоміжне обладнання) – зафіксовано близько 7 влучань. Тривають роботи з відновлення електропостачання споживачам, однак без світла ще залишаються мешканці п’яти населених пунктів.

Наслідки російських обстрілів в Семенівській громаді. Фото: з соцмереж

На Чернігівщині пішохідні переходи будуть освітлюватися, а світлофори працювати в темну пору доби до початку комендантської години. Таке рішення прийнято на засіданні Ради оборони області через збільшення кількості ДТП у темний час доби. Пішохідні переходи та світлофори планують облаштувати автономним живленням до кінця року. Також жителям громад будуть надавати світловідбивальні жилети, стрічки та наліпки.

Підписано меморандум про співпрацю між УВКБ ООН, Агентством ООН у справах біженців та Чернігівською обласною державною адміністрацію. Як повідомили в Агентстві ООН у справах біженців, в документі закріплено напрями співпраці, які вже тривають для підтримки жителів регіону. На сьогодні близько 30 тисяч осіб в Чернігівській області отримали допомогу від УВКБ ООН у сфері захисту, гуманітарної допомоги та через програми відновлення житла. Також планується надати допомогу із ремонтом житла 2 тисячам родин.

Для допомоги та підтримки жителів Чернігівщини Червоний Хрест України організував роботу 6-ти мобільних медичних бригад. За час роботи бригади здійснили понад 240 виїздів, під час яких відвідали 94 населені пункти та надали медичну допомогу майже 7 300 жителям. Окрім того, в області з липня працює 24 соціальних помічники Червоного Хреста України, завдяки яким допомогу вже отримали 122 людини у десятьох населених пунктах регіону.

З французького регіону Іль-де-Франс надійшов черговий гуманітарний вантаж для області. Як повідомили в Чернігівській ОВА, це дуже цінна та вчасна допомога – три генератори та компресор, які слугуватимуть для потреб критичної інфраструктури області, тисяча планшетів для освітян та речі, необхідні для будівельних відновлювальних робіт.

Останні події в центральних областях України

Дніпропетровська область

Нікополь знову обстріляли. По мирному місту окупанти випустити близько 40 снарядів з РСЗВ. Там пошкоджено півдесятка житлових будинків і господарських споруд, шість гаражів, сонячну підстанцію. Також зачепило дві легкові автівки, мотоцикл, електромережі.  Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

Херсонцям привезли безліч всього з Дніпропетровщини.  Машини з гуманітарною допомогою збирали Дніпро, Кривий Ріг, Кам’янське, Новомосковськ, Павлоград. І Нікополь та Марганець – громади, які самі потерпають від безчинства росіян і воліють підтримати Херсон. Доставили екскаватори, самоскиди, автовежі, генератори, – все, що знадобиться для відновлення Херсона. А ще 4 вантажівки продуктів: олії, борошна, води, консервів, круп, дитячого харчування. Те, чого потребують люди, які стільки місяців страждали в окупації. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Допомога для Херсону. Фото: голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко

Вінницька область

За підтримки “Фонду Східна Європа” на Вінниччині покращують шкільні укриття у семи закладах. Уже надійшли перші поставки від міжнародних партнерів –  аптечки, засоби протипожежного захисту, пледи, дидактичні та ігрові матеріали. Про це повідомили у Вінницькій міській раді.

Понад 300 маскувальних сіток площею понад 12 тисяч квадратних метрів сплели волонтери колективу “Стрижавські павучки”.

“Vinnytsia Strong” – фотовиставку під такою назвою відкрили у Вінниці. Це серія світлин, на яких зображено наслідки ракетного обстрілу Вінниці 14 липня. Автор експозиції – Костянтин Ревуцький.

Фотовиставка. Фото: з соцмереж

Кіровоградська область

Перша волонтерська допомога з Кіровоградщини  в Херсоні. 8 тонн харчів, товарів першої необхідності вже роздали місцевим. Райони, міста, громади, команда ОВА вже готують масштабний гуманітарний конвой: продовольство, будматеріали, інструменти для ремонту електричних, комунальних мереж. Про це повідомив голова Кіровоградської ОДА Андрій Райкович. 

Полтавська область

На Полтавщині на випадок проблем з енергетикою та опаленням працюватимуть понад 500 пунктів, де будуть, зокрема, світло та вода. Про це повідомив голова Полтавської ОВА Дмитро Лунін. Крім електроенергії та води, у пунктах буде доступ до інтернету, опалення і медикаменти. На території Полтавщини таких пунктів буде 557. Вони будуть розташовані, зокрема, у будівлях органів місцевого самоврядування, будинках культури та закладах освіти.

Черкаська область

Черкащина відправила понад 100 тонн допомоги Херсонщині – продукти харчування, питна вода, будівельні матеріали, дрова, генератори та буржуйки. Також відправили автопідсилення.  Про це повідомив голова Черкаської ОДА Ігор Табурець

Свіжі новини з фронту південних областей України

Запорізька область

Вночі російські загарбники атакували селище Зарічне, – повідомив голова Запорізької ОВА Олександр Старух. Внаслідок влучання ракети, ймовірно С-300, пошкоджено будівлю будинку культури. За попередніми даними, постраждалих немає. 

Руйнування в селищі Зарічне після удару російською ракетою. Фото: Запорізька військова адміністрація

Окрім цього, за повідомленням поліції за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру у районі 9 населених пунктів. Надійшло 5 повідомлень про руйнування будинків громадян та об’єктів інфраструктури в результаті обстрілів військовослужбовцями рф. Впродовж доби піротехніки ДСНС виявили 2 касетних боєприпаси та 2 одиниці залишків снарядів від реактивної системи “Ураган”. 

Після минулого обстрілу Вільнянську під завалами двоповерхового будинку рятувальники виявили ще 2 тіла, розбір завалів триває. Наразі кількість жертв від ракетного удару вже становить 9 людей, – повідомив заступник керівника ОП Кирило Тимошенко.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 170 осіб, з них 37 – діти.

Рада керуючих МАГАТЕ вчергове закликала рф негайно припинити всі дії на ядерних об’єктах України. Було ухвалено третю резолюцію з моменту початку війни в Україні, яка закликає росію припинити всі дії на українських ядерних об’єктах, –  повідомив Енергоатом з посиланням на Reuters. Також агентство закликало рф негайно залишити Запорізьку АЕС. Водночас глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі закликав створити захисну зону навколо АЕС, щоб припинити обстріли та зменшити ризик катастрофічної ядерної аварії. 

Мер окупованого росіянами Мелітополя Іван Федоров повідомив, що десятки тисяч особового складу і тисячі одиниць техніки армії рф перебувають на тимчасово окупованих територіях частини Запорізької області. За його інформацією, “кадировці” заселяють цілі села навколо Мелітополя, а жителів змушують рити окопи. Він додав, що окупанти на Мелітопольщині змушують споруджувати лінії оборони абсолютно всіх жителів – не зважаючи на вік, стать і стан здоров’я. Також Генштаб ЗСУ у вечірньому зведенні зазначив, що окупанти у Запорізькій області для виготовлення захисних конструкцій планують незаконне використання потужностей підприємств у Пришибі.

Миколаївська область

Інформація щодо ворожих обстрілів у Миколаївській області: війська росії завдавали ударів з РСЗВ поряд з населеним пунктом Куцурубської громади, – повідомили у військовій адміністрації.

Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич розповів про руйнування внаслідок російських обстрілів у місті. За його словами, Миколаїв бомблять майже кожен день переважно з зенітно-ракетних комплексів С-300 і загалом постраждало частково 867 багатоповерхових будинків і 1 035 приватних будинків, 70 з яких не підлягають відновленню. Також внаслідок обстрілів постраждали 78 закладів освіти – шкіл і дитсадків.

Загалом у Миколаївських лікарнях перебуває 315 людей, які отримали травми внаслідок обстрілів російськими військами. Про це повідомила голова Миколаївської обласної ради Ганна Замазєєва. Як зазначила посадовиця, після вигнання окупантів з правого берега Дніпра, кількість обстрілів Миколаївщини значно зменшилася. 

Україна звернулася до міжнародних партнерів з пропозицією продовжити зернову ініціативу мінімум на рік та долучити до неї порт “Миколаїв”, що дасть змогу суттєво збільшити експорт української агропродукції. Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду. За словами посадовця, до повномасштабної війни через порти Миколаєва відвантажували третину агропродукції, що йшла на експорт. Проте поки ЗСУ не витиснуть окупантів з Кінбурнської коси, небезпека для портів та суден залишатиметься. Але Гайду вважає, що Україна віритиме в майстерність військових, силу дипломатії, розсудливість міжнародних партнерів, адже продовження та розширення роботи зернового коридору – це питання світової продовольчої безпеки. 

До Миколаєва від волонтерів з Канади надійшло понад 700 зимових пожежних костюмів, шоломи, більш як 400 захисних протиосколкових жилетів класу захисту 3А+, продуктові набори, 900 систем очищення води. Про це повідомила пресслужба Миколаївської мерії.

У мерії подякували за допомогу канадській організації Second Front, Ukraine Medical Support та GlobalMedic, голові громадської організації “Медицина в дії”, пожежникам та поліцейським частинам з міста Торонто.

Миколаїв отримав допомогу від іноземних партнерів. Фото: Миколаївська міська рада

Миколаївський міський центр соціальних служб повідомив, що до міста надійшло дитяче харчування. Допомогу передала організація Pomozi.ba з Боснії та Герцеговини.

В Миколаєві отримали гуманітарне дитяче харчування. Фото: Миколаївська міська рада

Одеська область

Оперативне командування “Південь” повідомляє про ситуацію У Чорному морі: на бойовому чергуванні перебуває 7 бойових кораблів, серед яких один підводний ракетоносій, споряджений 4-ма “Калібрами”. Однак, говорять військові, ситуація в морі може змінитися. 

Одеські дитячі лікарні отримали допомогу від Благодійного фонду Do it Together. Фонд передав понад 30 тисяч упаковок дитячого харчування. Про це повідомляють в пресслужбі Одеської міської ради. Зазначається, що передача гуманітарної допомоги відбулась у рамках всеукраїнського проєкту Фонду “Даруємо життя”.

Лікарні отримують дитяче харчування від фонду Do it Together. Фото: скріншот з відео Одеської міськради

Херсонська область

Ворог обстріляв Херсонщину з реактивних систем залпового вогню, є руйнування та жертви серед мирного населення, – повідомили в управлінні поліції. Розпочато 21 кримінальне провадження за фактами воєнних злочинів російських окупантів на Херсонщині. Це обстріли населених пунктів, викрадення окупантами цивільного населення та численні факти мародерства. 

Росіяни вдарили по житлових кварталах Бериславського району з реактивних систем залпового вогню, повністю знищено кілька приватних будинків. Також військові рф обстріляли Херсон, є жертва серед мирного населення. Під час несення служби на деокупованій території Високопільської громади працівники поліції виявили тіло 84-річного місцевого жителя. Попередньо встановлено, що чоловік загинув на власному подвір’ї наприкінці липня внаслідок ворожого артилерійського обстрілу військами рф. Тіло направлено на судово-медичну експертизу.

Також в поліцію надійшла заява від жительки Херсона, що у вересні представники фсб під час незаконних обшуків викрали її родича. За попередньою інформацією, 41-річного чоловіка спочатку утримували в одній з катівень, після чого відправили до москви нібито для проведення суду.    

Російські окупаційні війська продовжують депортацію жителів тимчасово окупованих територій Херсонської області. Речник Оперативного командування “Південь” Владислав Назаренко повідомив про примусове вивезення окупантами людей з Новокиївки Скадовського району. За його словами, військові рф не лише вивозять людей, а й продовжують грабувати майно.

З території Херсонщини за час окупації російські військові вивезли близько 15 тисяч музейних експонатів. Про це розповіла Постійна Представниця Президента України в Автономній республіці Крим Таміла Ташева. За її словами, з кінця жовтня окупанти завантажували в фури та вивозили з краєзнавчого та художнього музеїв до окупованого Криму твори мистецтва та оргтехніку. Старовинні предмети перевозили неналежним чином, просто замотавши в ганчір’я. Також вона зазначила, що російські військові проводили цілеспрямовані рейди до помешкань місцевих краєзнавців, колекціонерів і магазинів антикваріату, де відбирали цінні речі. 

У звільненому Бериславському районі правоохоронці України виявили місце поховання людей, які загинули від обстрілів російських окупантів. Про це повідомила прокуратура Херсонської області. За попередніми даними, люди люди загинули у вересні 2022 року внаслідок артилерійського обстрілу населеного пункту військовослужбовцями зс рф. Тіла направили для проведення судово-медичної експертизи та проводяться слідчі дії. Триває досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаним з умисним вбивством. Також прокурори ведуть розслідування розстрілу 7 цивільних, серед яких неповнолітня дівчина. За попередніми даними, під час окупації зс рф одного із сіл Херсонського району, російські військові розстріляли в будинку сімох цивільних осіб. Після цього окупанти підірвали будинок із тілами розстріляних людей.

Розслідування воєнних злочинів на звільнених територіях Херсонщини. Фото: Херсонська обласна прокуратура

У Херсоні запрацювали перші пункти обігріву, які мають назву “Пункти Незламності”. Це спеціально облаштовані намети, де можна зігрітися, отримати гарячі напої та їжу, зарядити телефон та скористатися інтернетом. Про це повідомив заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко. Такі пункти планують облаштувати по всьому місту та області.

Намети обігріву в деокупованому Херсоні. Фото: Кирило Тимошенко

У звільнений Херсон продовжують повертатися державні служби. Сьогодні в місті відновила роботу Державна служба надзвичайних ситуацій. Нагадаємо, що місто досі поки що залишається без світла, води та тепла. 

Кадри зустрічі місцевої жительки Херсону та рятувальника ДСНС після звільнення міста. Фото: ДСНС

Останні новини на сьогодні в західних областях України

Волинська область

Волонтерами Волині було доставлено дві вантажівки гуманітарної допомоги на звільненої від окупантів території Херсонщини. Це лише частина допомоги, якою буде підтримано постраждалий регіон. Жителі області отримали продуктові набори, 17 тонн борошна та 8100 штук м’ясо-рослинних консерв, а також засоби особистої гігієни, одяг для дорослих та дітей, дезінфектори, питна вода та господарське приладдя.

Закарпатська область

Закарпатська область та її мешканці не залишаються осторонь війни. Очільник ОВА Віктор Микита разом з командою відвідали Херсон, що тиждень тому було звільнено нашими Збройними силами. Закарпаття передало деокупованому місту 55 сучасних генераторів. Крім того, Ужгородське крило Благодійного Фонду Сергія Притули постійно допомагає збройним силам. Волонтери передали для захисників України вже понад 400 автівок. 

Графіті-художник Степан “Slam” із Мукачева представив Закарпаття на благодійному стріт-арт фестивалі «Об‘єднані Перемогами», який пройшов у Львові. Закарпатську область він зобразив як виноградне гроно. Водночас форма грона перегукується із формою бойової гранати, а на виноградній гілці висить кільце від гранати. Задній фон Степан зобразив яскравим камуфляжем. Схожі кольори використовували закарпатські художники-класики, малюючи пейзажі Карпат. “Число 128 – це присвячення і шана 128 окремій гірсько-штурмовій бригаді із Закарпаття, яка героїчно боронить і відвойовує нашу неньку”, – зазначив художник.

Художник з Мукачева присвятив графіті 128 бригаді. Фото: з соцмереж

Івано-Франківська область

З 13 по 20 листопада десять рятувальників з Івано-Франківської області перебувають у місті Новий Сонч Республіки Польща, де беруть участь у спільних навчаннях щодо проведення пошуково-рятувальних робіт при обвалах будівель та організації штабу з ліквідації масштабних надзвичайних ситуацій. Навчання відбуваються у рамках проекту «Підвищення ефективності реагування рятувальних служб України на кризові ситуації IV етап», що фінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща за рахунок коштів програми «Польська допомога».

Львівська область

Мер Львова Андрій Садовий в ефірі телемарафону розповів, яка ситуація у місті з відключенням електроенергії. За словами мера Львова, у місті вже є до тисячі пунктів обігріву, які вибудовують мешканці в укриттях. Також місцева влада наразі забезпечує закладали медицини всім належним, аби вони мали змогу працювати навіть у разі відсутності світла та теплопостачання. Садовий додав, що у Львові перебудовують всю систему в місті, щоб вижити в складний час. Він додав, що наразі важливо допомагати українцям, які переїхали на захід країни, тікаючи від війни.

Стартував Перший «Львівський тиждень скульптури», захід триватиме до 27 листопада. Про це повідомив у Телеграмі очільник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. “Представили понад 200 робіт, які створили у XX та XXI століттях. Основна тема події має дуже зрозумілу для нас зараз назву – «Хаос». Львівський тиждень скульптури триватиме до 27 листопада”, повідомив очільник ОВА. Він додав, що основну експозицію тижня представили в корпусі старих майстерень Академії мистецтв (вул. Снопківська, 47). Продовження програми можна побачити в артцентрі Павла Гудімова – «Я Галерея». Робота Олекси Фурдіяка та Ігоря Слободяна «Дудіння» на площі Петрушевича – також частина програми.

60 художників з різних міст України візьмуть участь у «Львівському тижні скульптури. Фото: Telegram-канал Максима Козицького

Рівненська область

Чергова гуманітарна допомога від благодійного фонду International Charitable Foundation “Ukrainian Dream XXI Century” з координацією ГО Центр Інтеграції та Рівненською ОВА надійшла в область. Про це повідомив перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін.

У Рівному на майдані Незалежності розміщено мобільну експозицію українських ілюстраторів про допомогу ЄС Україні в умовах війни с, яка впроваджена Представництвом ЄС в Україні.  Вона має на меті підвищити обізнаність українців про широкий спектр допомоги ЄС, яка вже була надана і продовжує надаватися в ключових сферах життя. Про це повідомили на сторінці Управлінні культури Рівненської міської ради. Виставка діятиме до 7 грудня 2022 року.

Сьогодні  у Рівному на майдані Незалежності відкрився пункт обігріву для населення. Відомо, що у серпні цього року міський голова Олександр Третяк організував зустріч, де було запропоновано ідею закупівлі таких мобільних пунктів обігріву для Рівного. На пропозицію відгукнулися представники місії “Обітниця миру”. Після того, як необхідну суму було зібрано, намет з необхідним обладнанням придбали. Саме цей пункт відкрили на майдані для всіх рівнян. Вартість намету разом із обладнанням склала близько 500 тисяч гривень. Намет працюватиме цілодобово. Окрім того, що люди зможуть зігрітися, на столах завжди будуть печиво, чай та смаколики. Щоб розгорнути пункт, необхідно витратити 40 хвилин. Також, на площі Перемоги планують найближчим часом відкрити ще більший пункт, де роздаватимуть їжу. Загалом у Рівному планують відкрити близько 30 таких пунктів, щоб мешканці усіх районів міста мали де зігрітися.

Тернопільська область

Близько двох десятків багатоквартирних будинків у Тернополі, в яких за відсутності електроенергії не працювали індивідуальні теплові пункти, зможуть отримувати тепло. У наступні кілька днів працівники «Тернопільміськтеплокомуненерго» проведуть необхідні для цього роботи. Оплата за тепло за дні, в які ІТП не працював, нараховуватися не буде. Про це повідомив міський голова Сергій Надал.

«Допомога армії від Тернополя» відправилась у напрямку Київщини, Харківщини та  Дніпропетровщини. Понад 50 посилок передали рідні військовим. Також автомобіль довантажили термобілизною, зимовим взуттям, аптечками, медикаментами, консервацією та продуктами тривалого зберігання. 

Хмельницька область

Хмельницька обласна військова адміністрація сформувала та відправила 9 вагонів продовольчих наборів загальною вагою 133,3 тонни для потреб Херсонської області. Жителі Херсону, що був окупований росіянами з 2 березня 2022 року, дуже потребують допомоги.

Від початку повномасштабної війни Хмельниччина була визначена як область-донор для Херсонщини. Сьогодні з головної площі обласного центру до Херсонської області вирушили 8 одиниць великогабаритного транспорту та ще 4 машини. Днями область сформувала та відправила 9 вагонів продовольчих наборів для потреб Херсонської області. Сьогодні було відправлено чергову партію. 

Чернівецька область

Представники благодійної організації Medici per i Diritti Umani – MEDU («Лікарі за права людини») вже провели перший прийом. У Новоселицькій громаді розпочали роботу італійські медики. Психолог та терапевт консультували переселенців. Пацієнтам також надали медикаменти. Про це повідомили у пресслужбі Чернівецької обласної ради. італійські медики працюватимуть у громаді упродовж п’яти місяців. Вони проводитимуть прийоми у Новоселиці та селах.  Передбачається, що вони надаватимуть допомогу не лише внутрішньо переміщеним особам, а й мешканцям громади, які опинилися в скруті.

Представники благодійної організації Medici per i Diritti Umani лікують мешканців Чернівецької області. Фото: з соцмереж

Міжнародна підтримка України в російсько-українській війні (вторгнення росії в Україну)

Тимчасовий дім у Польщі знайшли ще 70 українців. Під Варшавою відкрили новий центр для біженців. Ректор Вищої паллотинської семінарії в Олтажеві й водночас директор центру отець Мірослав Майзнер зазначає, що заклад складається з двох частин. Перша – житлова. Вона має 48 кімнат із санвузлом, 3 вітальні та навчальну кімнату. Також тут є кухня, їдальня та актова зала. Друга частина центру – навчальна. Вона зараз на ремонті. У ній проводитимуть заняття з дітьми.

Влада Фінляндії конфіскувала три приватних літаки, які належать росіянам. Загалом з лютого Управління зі стягнення боргів Фінляндії здійснило 187 санкційних вилучень та тимчасових заходів на суму майже 200 мільйонів євро.

Болгарія продовжила держпрограму розміщення українських біженців до 24 лютого наступного року. Повідомляється, що оплату за розміщення біженців з України у місцях, внесених до Національного туристичного реєстру, прийматимуть лише за умови, що вони були включені до списку станом на 31 жовтня та залишалися з 1 по 15 листопада і перебуватимуть там до 24 лютого. Держава платитиме 15 левів за проживання без урахування податку на додану вартість на добу, а для некатегоризованих – 18 левів без ПДВ, який також покриє влада.

Фінляндія планує витратити €139 млн на паркан на кордоні з рф. Наразі парламент виділив лише 6 млн євро на пробний проект. Управління прикордонної служби країни заявило, що планує побудувати паркан довжиною у 130-260 км. Вони будуть охоплювати зокрема пункти перетину кордону та прилеглі до них райони на південному сході Фінляндії.

Віцепрезидент Єврокомісії в Києві обговорив із Зеленським екстрену фіндопомогу та відбудову України. Про це повідомив Володимир Зеленський. Окремо було обговорено План швидкого відновлення житла й об’єктів соціальної інфраструктури (Fast Recovery Plan) і залучення Єврокомісії до запуску Фонду відбудови України. Зокрема, шляхом відпрацювання механізму використання заморожених російських активів на території ЄС.

Роботи десяти українських митців про воєнні злочини росії представили на виставці у Колорадо-Спрінгс у США. На виставці представлено роботи Насті Гайдаєнко, Олександра Грехова, Миколи Гончарова, Закентія Горобйова, Каті Лісової, Даші Подольцевої, Олексія Сая, Микити Шилімова, Нікіти Тітова та Альбіни Ялози. Раніше плакати демонструвалися у національному центрі «Український Дім» у Києві та у Туристичному інформаційному центрі міста Запоріжжя.

Сьогодні відбувся візит керівника програми ООН (UNICEF) з очищення води, санітарії та гігієни в Україні Себастьяна Трюффо і фахівця напрямку очищення води, санітарії та гігієни Офісу UNICEF в Україні Худобіна Костянтина до Мобільного рятувального центру швидкого реагування ДСНС. Під час зустрічі передано гуманітарний вантаж із обладнанням для доставки та очищення води, наданий дитячим фондом ООН (UNICEF). Обладнання допоможе задовольнити потреби понад 3 млн людей, які постраждали від війни в Україні. Зокрема, допомога буде направлена на задоволення потреб населення: Київської, Донецької, Луганської, Запорізької, Харківської, Миколаївської, Одеської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької, Вінницької, Волинської, Закарпатської, Житомирської, Черкаської, Полтавської, Кіровоградської, Дніпропетровської та Сумської областей, й активно використовуватиметься у визволеному місті Херсон.

Політичні групи Європейського парламенту в четвер узгодили текст резолюції про визнання росії державою-спонсором тероризму, голосування за яку заплановане на наступний тиждень. Очікується, що резолюція буде обговорена й винесена на голосування в Європарламенті під час сесії 21-24 листопада.

Принцеса Уельська Кейт Міддлтон відвідала Український громадський центр у Редінгу Великої Британії. Також вона взяла участь у мистецькому майстер-класі для дітей. 

Рада МАГАТЕ втретє закликала рф припинити усі дії на ядерних об’єктах України. Текст резолюції запропонували Канада та Фінляндія. Росія і Китай проголосували проти резолюції, а Кенія, Намібія, Індія, Пакистан, Саудівська Аравія, ПАР і В’єтнам утрималися. Голова МАГАТЕ Рафаель Гроссі закликав створити захисну зону навколо ЗАЕС, щоб припинити обстріли та зменшити ризик катастрофічної ядерної аварії. У резолюції ради  йдеться, що правління підтримує зусилля Гроссі.

Папа Римський заявив, що Ватикан готовий стати посередником між Україною та росією. “Святий Престол готовий зробити все можливе для посередництва та припинення конфлікту в Україні”, заявив понтифік в інтерв’ю La Stampa. Нагадаємо, за час повномасштабного вторгнення рф в Україну Папу Римського кілька разів критикували за дії чи слова щодо війни.

Україна відправила перші два кораблі в рамках нової продовольчої ініціативи Grain from Ukraine. Україна придбала за державні кошти 50 тисяч тонн зерна для перших двох суден у межах гуманітарної програми Grain from Ukraine – вони попрямують в Ефіопію та Сомалі. “Для отримувачів зерна – це безкоштовні постачання. Україна починає – всі інші приєднуються. Тут будуть гроші і зусилля всіх країн, але зерно буде українське. Воно купується в українських трейдерів, які своєю чергою вже закуповують його в українських фермерів. Так, зерно для двох кораблів було закуплене за кошти уряду України, для інших суден воно буде придбане за кошти інших країн в результаті переговорів і тендерів – на абсолютно прозорих умовах”, – зазначив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.


Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Віта Петренко, Ангеліна Лопатіна

Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska