В армію повернулося все те зло і всі ті порядки, які були в ній всі ці роки, – волонтер Мисягін

Українські волонтери продовжують надавати допомогу воїнам в зоні АТО, від яких з настанням холодів надходить все більше прохань про допомогу. Зокрема, просять матеріали для будівництва укріплень і їх утеплення. Разом з тим, волонтери відзначають істотне погіршення ситуації на передовій з медициною, бюрократією і поставками автотранспорту. На їхню думку, армія “повернулася в 2014 рік”.

Про це  написав волонтер Юрій Мисягін, розповідаючи про поїздку на Світлодарську дугу в 54-у бригаду.
“Важка поїздка. Ми встигли до того, як почало сутеніти – розвести і роздати 10-тонну фуру допомоги і вантаж з мікроавтобуса. Переночували в безпечному місці і повернулися під вечір додому в Дніпро. Застали і прекрасно чули як по наших позиціях сепари насипали з важкої зброї. і застали всю «красу» погоди. Зараз в зоні АТО днем ​​відносно тепло і світить сонце, а ввечері сильний вітер і дуже холодно. Ми намагаємося хоч якось допомогти військовим 54-ї бригади, які славно воюють на одній з найгарячіших точках зони АТО, на Світлодарській дузі. Доставили 3 машини, одна з яких була 10-тонною фурою. Все в цілому було для підготовки до холодів, а також зміцнення та будівництва бліндажів: ковролін для обивки зсередини в бліндажах – 5 кубів; плівка – упаковка від ковроліну – 10 кубів; метал. скоба – 1600 шт; плівка – 16 рулонів; мішки – 200 шт; ДСП; металочерепиця – 60 листів; банери рекламні – 2 тонни; колеса на техніку. А також 2 тонни молока, 1 тонна лимонаду, вологі серветки, солодке, кава, 200 літрові бочки під воду на позиції, бензопили та інше “, – розповів волонтер.
Разом з тим волонтер зазначив ряд гострих проблем, які існують на передовій і безпосередньо загрожують боєздатності українських воїнів. Зокрема, Мисягін зазначив, відсутність поставок будь-якого автотранспорту на передову, бюрократична тяганина, з якими стикаються керівники підрозділів, проблеми з алкоголізмом серед військовослужбовців, а також незадовільний стан військової медицини.
“Абсолютно незрозуміла ситуація з автомобільною технікою. Особливо на тлі того, що Президент урочисто передає. Всі хто нас читають – все знають, що наша команда в основному займається ТІЛЬКИ тими хто на самій передовій. Тилом ми не займаємося. Ось уже 10 місяців ми займаємося допомогою 54-й бригаді, яка воює на Світлодарській дузі під Дебальцевим. За всі ці 10 місяців в батальйони піхоти, а їх там чотири – це 1-й, 2-й, 3-й і доданий до них 25-й, колишній батальйон ” Київська Русь “, не передано ЖОДНОЇ нової машини. Як вантажних, так і джипів.
Я знаю, що подібна ситуація і в інших бригадах де є батальйони піхоти. Особливо незрозуміла ця ситуація на тлі того, що поки доїжджаєш до початку позицій 54-ї бригади, від Дніпра до Бахмута, по дорозі зустрічаєш масу вантажного військового НОВОГО автотранспорту. Чому його немає на передовій – для мене загадка. Я знаю, що годують сніданками з моменту заснування 54-ї бригади. Я б зрозумів якби видали одну машину, потім ще одну. Тобто показали, що робота йде. АЛЕ НОВОГО ВАНТАЖНОГО АВТОТРАНСПОРТУ НЕМА ВЗАГАЛІ. Тільки все те, що вилучили у колгоспів і машини передані волонтерами “, – розповів він.
“Про медицину в батальйонах піхоти, я навіть не хочу писати, бо скоро не буде нікого, хто зможе правильно накласти бинт і зробити укол. Військова медицина йде і не підписує контракти. НЕ ХОЧУТЬ! Вони в АТО рік або два максимум і йдуть. Вони втомилися стукати в закриті двері. Вони втомилися просити новий медичний автотранспорт. Вони втомилися ремонтувати ці вбиті ще 20 років тому медичні УАЗ “Таблетки” або “Буханки”. Повірте – ніякого здоров’я не вистачить в них їздити. Вони втомилися просити у волонтерів нормальні джгути, бандажі та найголовніше для цієї погоди –  противірусні препарати. Військова медицина на передовій в батальйонах піхоти практично померла !!!” – додав волонтер.
“Адекватні військові з хорошим досвідом і повагою в колективі на жаль йдуть з армії. ЧОМУ ????? Тому що в армію повернулося все те зло і всі ті порядки, які були в ній всі ці роки. Система вибудувана раніше, ламає будь-яку людину . Ніхто не витримає, коли перевірок різних приїжджає більше, ніж відбувається нічних атак від сепарів на позиції. Коли доводиться користуватися старим мотлохом, а по телевізору роздають нову військову техніку. коли немає можливості списати щось пошкоджене обстрілами або  обладнання яке вийшло з ладу. Коли тобі навіть не дають розпочати розслідування про списання, наприклад,  кабелю, який згорів від обстрілу противником – тому що цього не може бути. Війни немає. У нас перемир’я. Це все відбувається через ручку і папір, яких до речі ніколи не було в армії. Коли немає реальної можливості боротися з аватарами. Вони нікому не потрібні і з ними ніхто не хоче зв’язуватися. Це теж головний біль командира. А ось коли аватар по п’яні когось застрелить, тоді за нього беруться спеціальні органи. А до цього воно нікому не потрібно “, – підкреслив Мисягін.
Мисягін також зазначив, що прохання про допомогу від українських військовослужбовців продовжують надходити: “Дзвонять і просять допомоги морпіхи під Маріуполем, 93-а бригада в Луганській області, військові під Павлополем і інші. Дзвонять і пишуть рідні, військові і знайомі. І всі говорять одне:  прийшов холод, а люди на передовій не забезпечені матеріалом для будівництва, утеплення, зміцнення укриттів і бліндажів. Називається: повернулися в 2014 рік “.
Джерело
Відділ моніторингу Української Жіночої Варти