Україна Оперативна інформація з регіонів 04.08.2022

Україна Оперативна інформація з регіонів 04.08.2022 (фото)

Оперативна інформація з регіонів  України від УЖВ 04.08.2022

Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Іоанна Кривенко

Головний редактор УЖВ NEWS Руслан Поліщук

166 діб українці героїчно протистоять російському вторгненню. 

ГОЛОВНЕ ФОТО: Український військовослужбовець запускає польський розвідувальний безпілотник FlyEye WB Electronics SA, який перебуває на службі в армії України, на Київщині, вівторок, 2 серпня 2022 року. (АП фото/Єфрем Лукацький)

Україна коротко:

Оперативна інформація станом на 18:00 4 серпня 2022 року: 

На Сході України противник продовжує зосереджувати основні зусилля з метою встановлення повного контролю над Донецькою та Луганською областями в межах їх адміністративних кордонів. У тимчасово захоплених районах Херсонської та частини Харківської, Запорізької та Миколаївської областей продовжуються бойові дії. Зберігається подальша загроза авіаційних та ракетних ударів по об’єктах військової та критичної інфраструктури на всій території України.

На Волинському, Поліському та Сіверському напрямках ситуація  значних змін не зазнала. Ознак створення наступальних угруповань збройних сил російської федерації та республіки білорусь не виявлено.

У районах населених пунктів Медведівка, Миколаївк Чернігівської області та Краснопілля, Миропілля, Михайлівка, Велика Рибиця Сумської області ворог застосував ствольну та реактивну артилерію для обстрілів цивільної та військової інфраструктури. 

На Харківському напрямку ворог здійснив вогневі ураження із ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Харків, Лебʼяже, Борщова, Дементіївка, Коробочкине, Великі Проходи, Руські Тишки, Старий Салтів, Пришиб, Циркуни, Мосьпанове, Безруки, Карасівка. Намагається прорвати оборону наших військ біля Гусарівки, бойові дії тривають.

На Слов’янському напрямку противник застосовує танки, ствольну та реактивну артилерію для обстрілів районів населених пунктів Богородичне, Мазанівка, Гусарівка, Адамівка, Курулька, Хрестище, Сулигівка, Довгеньке та Велика Комишуваха. 

На Донецькому напрямку за допомогою танків, ствольної та реактивної артилерії противник намагається витіснити підрозділи Сил оборони із зайнятих позицій. 

Зафіксовано обстріли на Краматорському напрямку поблизу Сіверська, Миколаївки, Стародубівки, Спірного, Кривої Луки, Верхньокам’янського, Григорівки, Серебрянки, Райгородка та Калеників. 

На Бахмутському напрямку ворог здійснював обстріли військової та цивільної інфраструктури неподалік Покровського, Роздолівки, Вершини, Яковлівки, Бахмута, Кодеми та Соледара. 

Штурмовими діями окупанти намагалися покращити тактичне положення в районах Бахмута, Соледара, Яковлівки та Вершини, успіху не мали та відійшли. Поблизу Травневого та Кодеми бойові дії тривають.

На Авдіївському напрямку противник здійснював обстріли із танків та різних типів артилерії в районах населених пунктів Піски, Пречистівка, Шевченко, Володимирівка, Новобахмутівка, Невельське, Нетайлове та Красногорівка. 

Окупант здійснив чергову спробу наступальних дій в районі населеного пункту Піски. Успіху не має, бойові дії продовжуються.

На Новопавлівському та Запорізькому напрямках активних наступальних дій не виявлено. Були здійснені обстріли із танків, ствольної та реактивної артилерії вздовж всієї лінії зіткнення. Ворог безуспішно намагався прорвати оборону неподалік Марʼїнки. Зазнавши втрат, відійшов. 

На Південнобузькому напрямку противник зосереджує зусилля на недопущенні просування підрозділів Сил оборони України вглиб тимчасово зайнятої ним території. 

Залишається високою інтенсивність обстрілів із озброєння танків та артилерії позицій наших військ вздовж лінії зіткнення. 

Ворог завдав авіаційних ударів в районах населених пунктів Миколаїв, Луч, Лимани, Нова Зоря, Новомиколаївка, Кобзарці, Любомирівка, Киселівка, Андріївка, Лозове, Білогірка, Осокорівка, Потьомкине, Зелений Гай, Біла Криниця, Балка Хутірська та Іванівка.

Ворожі наступальні дії у районах Білогірки та Лозового наші воїни зупинили.


Від початку повномасштабного вторгнення росія вчинила в Україні 26 465 злочинів агресії та воєнних злочинів. Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора. Із загальної кількості 25 473 злочини стосуються порушення законів та звичаїв війни, 73 – планування, підготовки або розв’язання та ведення агресивної війни, 27 – пропаганди війни, 892 – інші. Також зафіксовано 12 482 злочинів проти національної безпеки. З них 8 630 – посягання на територіальну цілісність і недоторканість України, 1 512 – державна зрада,1 739 – колабораційна діяльність, 106 – пособництво державі-агресору, 64 – диверсії; 431 – інші.

Червоний Хрест заявив, що не відповідав за життя військовополонених Азовців, а лише як нейтральний посередник сприяв безпечному виходу комбатантів з території комбінату «Азовсталь». “російська сторона несе за них відповідальність згідно з Женевськими конвенціями, — зазначив речник МКЧХ Олександр Власенко. За його словами, вони є нейтральною стороною, яка відповідала тільки за списки полонених. 


Східні області

Харківська область 

Окупанти робили спроби наступу на населені пункти Харківщини. З танків, ствольної та реактивної артилерії обстріляли не менше 15 населених пунктів області, – повідомили у Генштабі ЗСУ. Окупанти намагаються прорвати нашу оборону поблизу Гусарівки Ізюмського району. Наступ на Слов’янському напрямку завершився «крахом та втечею».

Збройні сили України звільнили Дмитрівку в Ізюмському районі Харківської області, – повідомили в Генштабі ЗСУ.

Крім Дмитрівки, українські захисники взяли під контроль і село Дібрівне Ізюмського району, – повідомили на YouTube-каналі 93-ї бригади.

У Немишлянському районі Харкова зафіксоване влучання в об’єкт інфраструктури. За попередніми даними, є ще 2 влучання у відкриту територію в Харківському районі. Постраждалих немає. 

Окупанти обстріляли пасовища селища Золочів – загинули п’ять корів.

Донецька область

Протягом доби окупаційні війська обстріляли 10 населених пунктів Донеччини. Загинули троє людей, ще п’ятеро отримали поранення.

Збройні сили України звільнили Мазанівку на Донеччині, – повідомили в Генштабі ЗСУ. 

Окупанти обстріляли житлові квартали Торецька. Загинули восьмеро людей, поранення отримали четверо, серед них – троє дітей. У Торецькій ВА повідомили, що вороги влучили у зупинку громадського транспорту, пошкодили церкву та поранили тамтешнього священика, пошкодили навколишні багатоповерхівки.

Обстріляний Торецьк. Фото: телеграм-канал Павла Кириленка, голови Донецької ОДА

Луганська область

Білогорівка та Верхньокам‘янка продовжують тримати оборону. Армія рф на Луганщині вже виснажена і перегруповується, просування немає. Евакуація неможлива, окупанти «коридорів» не дають. 

Вороги продовжують спроби штурму на Луганщині, але зазнають значних втрат. Лави своєї армії вони поповнюють “мобілізованими” з нещодавно захоплених населених пунктів області.

В окупованому Біловодську ворог проводив операцію по розшуку партизанів, які обстріляли авто з «народним мером та його заступницею». Обидва колаборанти дістали поранень. 

Північні області

Київська область

У Київській ОВА пройшла зустріч з Арамісом Пенландом – радником проекту «Раннього Відновлення» Фонду «Партнерство за сильну Україну», метою якого є відновлення життєдіяльності громад Київщини, що постраждали від збройної агресії росії. Окрім Уряду Британії проект також підтримують США, Фінляндія, Канада, Швейцарія та Швеція.

Зустріч з Арамісом Пенландом. Фото: Київська ОВА

На Київщині тривають водолазні обстеження водойм. Всього від початку повномасштабного вторгнення обстежено 93,5 кв. км. Підрозділи Нацгвардії вилучили з річок Дніпро та Ірпінь 2 російські вертольоти, 11 бойових машин та 21 протитанкову міну.

Попри війну на Київщині тривають жнива. Станом на 1 серпня в області намолотили 727,51 тис. тонн врожаю зернових та зернобобових культур.

5 серпня у вестибюлі станції метро «Театральна» для всіх бажаючих проводитимуть безпекові тренінги за участю рятувальників, саперів, медиків та психологів ДСНС України. Учасники дізнаються про правила поводження під час сигналу повітряної тривоги, навчаться збирати речі до бомбосховищ, облаштовувати укриття в будинку та офісі, розпізнавати вибухонебезпечні предмети, надавати першу допомогу, а також боротися з панікою та тривожністю.

У Києві розпочнуть ініціативу «Wі-Fі в укриттях закладів освіти». Наразі навчальні заклади активно готують до нового навчального року, зокрема — облаштовують укриття із підключенням Wі-Fі. В межах ініціативи навчальним закладам буде передано 2 500 роутерів та 1 000 модемів, що дозволить проводити заняття навіть під час повітряних тривог.

Облаштування укриттів у навчальних закладах. Фото: Голова Київської ОВА Олексій Кулеба

Через збройну агресію рф випускники Київщини в цьому році складають Національний мультипредметний тест замість зовнішнього незалежного оцінювання. Екзаменаційні центри працювали із дотриманням безпекових вимог, а на місцях чергували медики та працівники Національної поліції. Тестування проходили понад 11,1 тисяч випускників.

Житомирська область

У 530 млн грн оцінили екологи збитки, завдані природному середовищу Житомирщини внаслідок обстрілів окупантів. За інформацією Держекоінспекції Поліського округу, ця сума враховує збитки від забруднення атмосфери, витоку нафтопродуктів із пошкодженого нафтопроводу, а також знищених лісів.

У Житомирі вже обстежили 364 об’єкти, зруйновані або пошкоджені внаслідок бойових дій. Це – 42 об’єкти соціальної інфраструктури і 322 об’єкти житлового фонду. З них 19 будівель потребують нового будівництва, 41 — капітального ремонту, а решта — реконструкції.

Мешканця Коростеня засудили на 5 років позбавлення волі за державну зраду.  За словами прокурора, 23-річний чоловік погодився сфотографувати залізничний міст для ворога за 20 тисяч рублів. 

У Житомирі проводять навчання з тактичної медицини на базі фізкультурно-спортивного товариства “Динамо”. Через війну на такі заняття є великий попит. У центрі навчають правильно оцінювати ситуацію, зупиняти кровотечі та евакуювати поранених у безпечні місця.

Заняття з тактичної медицини в Житомирі. Фото: Суспільне Житомир

У Коростені перейменували 85 вулиць, що мали радянські назви або пов’язані з росією. Про це повідомили у Коростенській міській раді. Також публічна бібліотека Коростенської міської територіальної громади втратила ім’я радянського письменника Миколи Островського. Раніше в місті демонтували його пам’ятник.

Сумська область

Російські війська обстріляли українське прикордоння зі ствольної артилерії, мінометів, автоматичних гранатометів, повідомили в ДПСУ. Під ворожим вогнем опинилися Шалигінська, Юнаківська, Миропільська, Новослобідська і Краснопільська громади. Зазнали пошкоджень приватні будинки, господарчі споруди та цивільна інфраструктура. Внаслідок обстрілу в Новослобідській громаді зайнялися пожежі.

Наслідки обстрілу Новослобідської громади. Фото: Сумська ОВА

Екосистема Сумщини зазнала шкоди внаслідок воєнної агресії росії на суму майже 180 млн грн. З них 150 млн – це шкода від забруднення атмосферного повітря, 25 млн – ґрунтів та земель сільгосппризначення. Про це повідомили в департаменті захисту довкілля та енергетики Сумської ОВА. Також в результаті обстрілів шкоди зазнали зелені насадження та водні ресурси.

В громадах області волонтери «Добробату» почали працювати наприкінці квітня і за цей час здійснили понад 30 виїздів на зруйновані росіянами об’єкти. Про це повідомив керівник ОВА Дмитро Живицький. Наразі у команді вже понад 35 тисяч добровольців з різних куточків України.

Розбір завалів автобази в Лебедині, яку авіаударом зруйнували російські військові. Фото: Суспільне Суми

З початку широкомасштабного вторгнення російських військ до Православної церкви України перейшли 20 громад з церкви московського патріархату. Про це повідомили в Сумській єпархії ПЦУ. Більшість таких переходів ґрунтуються на волевиявленні прихожан.

Чернігівська область

Противник продовжує обстрілювати українське прикордоння, – повідомили в Держприкордонслужбі. Під ворожим вогнем опинилися Новгород-Сіверська та Семенівська громади Чернігівщини. Обстріл вівся зі ствольної артилерії та автоматичного гранатомета.

В селі Новий Биків Новобасанської громади під час обкошування узбіччя на протипіхотній міні підірвався трактор. Про це повідомив сільській голова громади. Водій не травмувався. Під час огляду прилеглої території вибухотехніками було виявлено та знешкоджено ще дві протитанкові міни.

Внаслідок необережного поводження з вибухонебезпечними предметами постраждав місцевий житель села Количівка Іванівської громади. Правоохоронці області повідомили, що травмування відбулося через спрацювання одного з реактивних протитанкових гранатометів, які господар зберігав на своєму подвір’ї.

Триває облаштування укриття в Ніжинській центральній міській лікарні. За інформацією Чернігівської ОВА, на ці роботи з місцевого бюджету виділено 2 млн грн. Загальна площа приміщення становить 264 кв. метри. В укритті планують облаштувати операційну кімнату, в якій під час бойових дій лікарі зможуть оперувати.

Облаштування укриття в Ніжинській центральній міській лікарні. Фото: Чернігівська ОВА

У Чернігові розпочалися аварійно-ремонтні роботи 17-поверхівки на вулиці Чорновола, яку розбомбили росіяни під час авіанальоту. Наразі проводиться обстеження технічного стану будинку, підсилено перекриття між поверхами. Для проведення ремонту потрібно буде зруйнувати й декілька вцілілих квартир.

Пошкоджений будинок на вулиці Чорновола. Фото: Суспільне Чернігів

У мікрорайоні Бобровиця планують відбудувати обстріляний російськими військовими гуртожиток. Таке рішення прийнято за результатами обстеження державного науково-дослідницького інституту будівельних конструкцій. До бойових дій в гуртожитку проживало близько 600 людей, наразі – всього 120.

На ремонт будівлі Чернігівської міської ради, пошкодженої внаслідок російських обстрілів, виділено 5 млн 260 тисяч грн. Таке рішення ухвалили на засіданні виконкому. Кошти будуть спрямовані передусім на ремонт даху та системи опалення.

Центральні області

Дніпропетровська область  

Вночі під ворожий удар потрапили два райони області – Нікопольський та Криворізький. Російські війська двічі обстріляли Нікополь. На житлові квартали прилетіли 60 снарядів з «Градів». Попередньо, люди не постраждали. 

В результаті обстрілів Нікопольського району один будинок знищено, майже 50 – пошкоджено, понівечено будівлі та техніка трьох місцевих підприємств, а також понад 100 сонячних панелей. У місті перебито дві лінії електропередач. Без світла більш ніж 3 000 нікопольців. 

У Криворізькому районі ворог накрив «Ураганами» Карпівську та Широківську громади. В Широківській ТГ внаслідок російської атаки сталася пожежа в будинку. Пошкоджено житлову і господарчу споруди. Одна жінка зазнала поранень. 

В Карпівській громаді окупанти поцілили між населеними пунктами. Без жертв і без руйнувань.

Наслідки нічного обстрілу Нікополя. Фото: Микола Лукашук
Наслідки нічного обстрілу в Широківській громаді, що у Криворізькому районі. Фото: Микола Лукашук

Турнікети і військові аптечки передали Нікопольській РВА доброчинці Галина Юхіменко та Роман Репін. Про це повідомив голова Нікопольської РВА Євген Євтушенко.

Нікопольській РВА передали турнікети і військові аптечки. Фото: Євген Євтушенко

Ворожі спецслужби почали використовувати українських дітей, обманом випитують в них розташування інфраструктурних об’єктів. Про це повідомив Олександр Вілкул.

В одній з арткав’ярень у центрі Дніпра відкрили виставку миколаївського розпису. Миколаївський розпис виник понад 300 років тому в селі Миколаївка Новомосковського району Дніпропетровщини.

Майстрині-в’язальниці Покрова, що на Дніпропетровщині, долучилися до благодійного проєкту «Ми єдині». Він передбачає створення 30-метрового в’язаного прапора України, зібраного з фрагментів, сплетених в різних містах.

Майстрині-в’язальниці Покрова. Фото: Покровська міськрада

Вінницька область   

У Вінниці правоохоронці перевіряють інформацію про замінування інфраструктурних об’єктів. На місцях працюють спецслужби, вибухотехніки, – повідомили у Нацполіції. Інформацію про замінування отримали й в інших містах.

Кількість загиблих від ракетного удару по Вінниці знову зросла – ще двоє людей померли у лікарні. Загалом 28 загиблих. Про це повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ України Євген Єнін.

У Вінниці стартує проєкт з грантової підтримки для підприємств (ФОП, ПП), які постраждали внаслідок ракетного обстрілу міста. Зазначається, що гроші можуть бути використані лише на закупівлю обладнання, а розмір гранту – 60 тисяч грн. Про це повідомили на фейсбук-сторінці Фонду “Подільська громада”.

З 4 по 15 серпня Вінницька ОВА заборонила проведення масових публічних заходів в області. 

У Вінниці будують логістичний комплекс – другу частину проєкту всеукраїнської мережі «Аврора». Зазначено, що роботи з будівництва другої черги розподільчого центру планують завершити навесні 2023 року. Передбачається створення близько 700 нових робочих місць.

В Барі на Вінниччині відбувся благодійний концерт “До Перемоги — разом!” з метою зібрати кошти на купівлю ударного безпілотника PUNISHER. Загалом вдалося зібрати 17 тисяч грн.

Благодійний концерт “До Перемоги — разом!”. Фото з соцмереж

Переселенка з Вінниччини Нівєна Харланова та її нова шотландська родина, а також Джекі Кроуфорд з громадою Ейрдрі передали фуру гуманітарної допомоги – 100 бейбі-боксів, 300 рюкзаків з комплектами канцелярії, іграшки, одяг для дітей, дитяче харчування, коляски, засоби реабілітації та продукти тривалого зберігання тощо. Таким чином шотландські волонтери підтримали жителів Вінницької області та внутрішньо переміщених осіб, які знайшли прихисток у регіоні.

Гуманітарну допомогу з Польщі отримують переселенці у громадській організації “Гармонія”. Роздають пакунки з продуктами, засобами гігієни та побутовою хімією.

За ініціативою  центру підтримки переселенців “Я Маріуполь”, 90 дітей-переселенців проходять у Вінниці підготовчий курс до школи. Це дасть можливість дітям не лише підготуватися до навчального процесу та адаптуватися у новому місті.

У Вінниці відбувся благодійний футбольний турнір на підтримку ЗСУ. Участь у ньому взяли 80 вихованців із шести футбольних клубів області. Суму, яку вдалося зібрати на заході, організатори оприлюднять у понеділок.

Вінничанин Олександр Селезньов, який наразі служить у ЗСУ, записав у кабіні танку короткий біт під композицію гурту Kalush “Стефанія”. Замість ударних інструментів він використав магазин від автомата. Це дало старт всеукраїнському музичному челенджу.

Близько ста пацієнтів перебувають на стаціонарному лікуванні від коронавірусу в семи медичних закладах Вінниччини станом на 4 серпня. Кількість звернень за останні кілька тижнів зросла щонайменше вдвічі. На осінь очікується новий спалах коронавірусу, – кажуть в обласному департаменті охорони здоровʼя та реабілітації. 

Кіровоградська область

У поліцію повідомили про замінування трьох об’єктів. Йдеться про Центральний ринок, залізничний вокзал та відділення Нової пошти №2 на вулиці Маланюка. У ході перевірки вибухівку не знайшли.

Зачинений для перевірки Центральний ринок. Фото з соцмереж

Волонтерська команда ОВА доставила чергову партію продовольства в центри, де розмістили внутрішньо переміщених осіб. Серед допомоги – борошно, олія, крупи, дитяче харчування, а також засоби гігієни. Про це повідомив очільник Кіровоградської ОДА  Андрій Райкович.

Продовольство для ВПО. Фото: Кіровоградська ОДА

Полтавська область

У зв’язку із масовим повідомленням про замінування вокзалів по всій Україні, у Кременчуці перевіряють залізничний вокзал на наявність вибухівки. Людей з вокзалу евакуйовано, територію обстежують правоохоронці, кінологи та вибухотехніки. Про це повідомили у Кременчуцькому райуправлінні поліції.

Рятувальники Шотландії передали колегам з Полтавщини пожежний автомобіль та пікап.

Пожежний автомобіль та пікап, передані рятувальниками з Шотландії. Фото з соцмереж

Черкаська область

По двісті балів із трьох предметів мультитесту набрали дві однокласниці черкаського колегіуму “Берегиня”.

На Черкащині 166 заявок на отримання мікрогрантів для розвитку власної справи та підтримки бізнесу подали станом на початок серпня.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль відвідав релоковане підприємство — швейну фабрику, яка переїхала на Черкащину з Херсонщини.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на Черкащині. Фото: соцмережі

Південні області

Запорізька область

На Запорізькому напрямку ситуація не зазнала суттєвих змін. Окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру у районі населених пунктів Юльївка, Гуляйполе, Варварівка, Новояковлівка.

Поліція отримала 6 повідомлень про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів російськими військами. Всього з початку тижня поліцейські зафіксували 26 фактів обстрілів мирного населення у Запорізькому, Гуляйпільському та Пологівському районах. Ворог зруйнував декілька десятків житлових будинків і техніку для збирання врожаю. 

Пошкоджений обстрілами трактор. Фото: Національна поліція

Вночі  російські збройні сили завдали низки ракетних ударів по Запоріжжю та області, – повідомив голова Запорізької ОВА Олександр Старух. Ймовірно, використовували ракети Х-59. Ворог завдав ударів по одному з інфраструктурних об’єктів в м. Запоріжжя. Одна людина отримала поранення. 

російські війська завдали ракетних ударів по складах агрофірми в Тернуватській громаді. Також було завдано удару по фермі у Комишуваській громаді.

Протягом минулої доби з тимчасово окупованої території було евакуйовано 888 людей, з них  216 – діти.

СБУ повідомила про підозру колаборанту, який погодився зайняти  одну з керівних посад в окупаційній «мерії м. Бердянськ». Слідчі СБУ заочно оголосили колаборанту про підозру. Йому загрожує позбавлення волі терміном до 10 років.

У тимчасово окупованому місті Мелітополь представники рф заявили, що після 31 серпня не випускатимуть з міста дітей на територію підконтрольну Україні. Про це повідомив мелітопольський міський голова Іван Федоров.

У рамках проєкту LifeChanger та за підтримки Комітету допомоги євреям України, у Запорізькій єврейській громаді проходить акція роздачі гуманітарної допомоги – зокрема, харчових наборів, ліків та засобів гігієни.

Миколаївська область

Ворог обстріляв Миколаївщину реактивними системами залпового вогню «Смерч». Є влучання у відкриті поверхні Березнегуватського та Баштанського районів. Обійшлось без руйнувань та жертв.

У Миколаєві внаслідок обстрілів зруйновано нежитлову будівлю, пошкоджено десяток приватних будинків та електромережу. Нерозірвана ракета влучила просто серед Центрального проспекту. Людських втрат немає.

Нерозірваний снаряд у Миколаєві. Фото: Національна поліція

Після вчорашніх ворожих атак Миколаєва та населених пунктів Очаків, Галицинове, Лупареве, Дніпровське, Василівка, Зоря поліцейські задокументували 21 пошкоджений об’єкт цивільної інфраструктури. Є загиблі та постраждалі серед мирного населення.

На Миколаївщині ворог намагався двічі атакувати дронами-камікадзе «Ланцет». Дрони були знищені українськими зенітно-ракетними підрозділами.

СБУ затримала коригувальника ракетних ударів рф по Миколаївщині. Про це повідомляє Управління СБ України в Миколаївській області. Затриманий передавав ворогу координати позицій українських військових, розташування військової техніки та маршрути їх руху у регіоні. За його інформацією окупанти неодноразово завдавали артилерійські та ракетні удари по місту.

Миколаїв отримав три автомобілі швидкої медичної допомоги від міжнародного благодійного фонду “На честь Покрови Пресвятої Богородиці”.

Одеська область

Ворог вночі випустив протикорабельну ракету “Онікс” по Одещині. Ракета розірвалася в повітрі на підльоті до суходолу.

11 одиниць корабельно-катерного складу ворожого флоту в Чорному морі продовжують маневри на відстані ракетної недосяжності вздовж кримського узбережжя в напрямку новоросійська. Два ракетних носії з 16 «Калібрами» та 3 великих десантних кораблі напоготові.

За повідомленням ОК “Південь”, розвиток ситуації на південному напрямку свідчить про ймовірну активізацію ворожих обстрілів та ракетних атак.

Херсонська область

На Херсонщині ситуація залишається напруженою, тривають активні бойові дії, – повідомляє Херсонська ОВА. У Кочубеївській громаді внаслідок обстрілу військових рф поранені двоє мирних жителів. Щодня зростає кількість поранених і в інших громадах Бериславського району. Більшість тимчасово окупованих сіл пошкоджені, а звільнені села практично знищені.

Протягом ночі російська армія продовжувала обстріли українських позицій та населених пунктів – як в зоні артилерійської досяжності, так і з використанням берегових ракетних комплексів в тимчасово окупованому Криму.

Українські ракетно-артилерійські підрозділи продовжують вогневий контроль за транспортними артеріями та логістичними маршрутами противника на окупованих територіях Херсонщини.

Ворог здійснив невдалі спроби штурму за двома напрямками: Білогірка – Андріївка та Сухий Ставок – Біла Криниця.

Двічі парами літаків штурмової авіації Су-25 ворог атакував населені пункти Бериславського району. Гелікоптерними парами п’ять разів обстріляли наші позиції. Втрат немає.

Серед дня південну околицю Костромки окупанти обстріляли з реактивної системи залпового вогню “Град”. Одна особа загинула, одна поранена, пошкоджено 3 приватних будинки та лінії електропередач.

Українська авіація завдала два удари по опорним пунктам ворога в районах Благодатного і Правдиного.

В оперативному командуванні “Південь” підтвердили, що в Чорнобаївці знищений пункт управління 22-го армійського корпусу берегових військ чорноморського флоту рф.

За минулу добу поліція відкрила 10 кримінальних проваджень за фактами воєнних злочинів, які скоїли військовослужбовці армії рф на території Херсонської області. 

Херсонська обласна прокуратура повідомила про підозру у колабораційній діяльності жителю Нової Каховки. Слідчі встановили, що підозрюваний погодився обійняти псевдопосаду “начальника Новокаховського відділу поліції”. 

Президент Володимир Зеленський призначив Ярослава Янушевича на посаду голови Херсонської обласної державної адміністрації.

Західні області

Волинська область

У Камінь-Каширському районі на одному із підрозділів територіальної оборони провели комплексні заняття з військової підготовки за участю представників ЗСУ, Держприкордонслужби, а також органів виконавчої влади та місцевого самоврядування району.

Волинські тероборонівці спільно з працівниками Нацполіції вчилися виявляти та знешкоджувати ворожі диверсійно-розвідувальні групи.

У Волинську область з держбюджету надійшло 215,2 млн грн для виплат соціальної допомоги у серпні. Про це повідомили у Волинській ОВА.

Громадська організація «Медицина в дії» передала на потреби волинських рятувальників пожежний захисний одяг та взуття.

Вуличний художник Андрій Присяжнюк оновив в центрі Луцька мурал із зображенням тризуба, намальований ще у 2015 році.

Оновлений мурал. Фото: соцмережі

У Ковелі, у рамках підготовки до непростої зими та нового опалювального сезону в котельнях встановлюють твердопаливні котли.

На Волині презентували національний проєкт, який спрямований на розвиток лісової, деревообробної та меблевої галузі «Українське меблеве диво», що входить до Національного плану відбудови України.

Лідер гурту “Тартак” лучанин Олександр Положинський презентував нову пісню, яку присвятив волонтерам.

Лідер гурту “Тартак”. Фото: соцмережі

Закарпатська область

З Закарпаття передали підрозділам Одеського обласного управління гуманітарну допомогу – сучасний рятувальний човен.

Під час зустрічі з представниками бізнесу та роботодавцями голова Закарпатської ОВА Віктор Микита підкреслив, що завдяки єРобота в області планують до кінця року створити понад 1 500 робочих місць.

У місця компактного проживання переселенців розвезли гуманітарну допомогу із “Совиного гнізда”.

В Румунії представники Закарпатської ОВА та представники румунського міста Сату Маре обговорили реалізацію спільного культурного проєкту між містами Сату-Маре та Ужгород. Проєкт передбачає, зокрема, оновлення сцени Північного театру Сату-Маре та Малої сцени Закарпатського облмуздрамтеатру. 

Івано-Франківська область

В обласній адміністрації відбулася нарада з приводу допомоги військовослужбовцям та їхнім сім’ям

На облаштування житла для внутрішньо переміщених осіб обласний центр Прикарпаття отримає понад 2 млн євро від ЄС та НЕФКО.

У рамках стратегічної програми психологічної реабілітації дітей та дорослих, що постраждали від війни – Mental Health – Parimatch Foundation 28 психологів з інклюзивно-ресурсних центрів пройшли курс «Кризова психологічна допомога», що реалізується спільно з експертами Ізраїльської коаліції травм.

Львівська область

Двома евакуаційними потягами у Львів з місць бойових дій прибули 314 осіб. Чотирма потягами у Перемишль зі Львівщини вирушили 785 людей.

З Донецької та Дніпропетровської областей у два медзаклади Львівщини евакуювали 6 повнолітніх пацієнтів. Стан людей оцінюють як важкий та середньої важкості. Потерпілі забезпечені усім необхідним.

Голова Львівської ОВА Максим Козицький взяв участь в урядовому селекторі під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. На селекторі мова йшла про майбутній опалювальний сезон, а також про збирання й експорт врожаю та підготовку до посіву озимих культур.

Кар’єрний портал Happy Monday в межах програми «Мріємо та діємо» запускає проєкт для української молоді «Твоя кар’єрна перемога». Його мета — надати допомогу з професійним розвитком та пошуком роботи молодим людям, особливо – переселенцям.

В Офісі підтримки родин військових, який запрацював з ініціативи Львівської обласної військової адміністрації майже два місяці тому, допомогу отримали уже понад 500 сімей.

ОВА спільно з Благодійним фондом «КОЛО» Дрогобиччина передала на фронт автівку в межах ініціативи «1000 автомобілів свободи».

Стрийський районний гуманітарний штаб «Клаптик Надії» в межах започаткованого проєкту культурної дипломатії «KLAPTYK NADIYI.UA» провів акцію – «Українська Державність і вишивана єдність». Волонтери штабу організували фотосесію для молоді у вишитих сукнях та сорочках. Мета – привернути увагу громадськості до української культури та історії.

Фотосесія у вишиванках. Фото: Львівська ОВА

Львівський національний музей запускає NFT-колекцію «Альтернативні виміри» з творами Рембрандта і українськими народними гравюрами. Частину виторгу передадуть на відбудову Чернігівського обласного музею імені Галана та Харківського художнього музею.

З Львівщини на літні канікули у Францію поїхали 100 дітей з числа ВПО, а також діти українських воїнів. Протягом двох тижнів за кордоном їх супроводжуватимуть педагоги, які володіють французькою, та медичний персонал.

Рівненська область

У Рівному повідомили про замінування вокзалів та вулиці. Людей евакуювали. Спецслужби провели перевірку, але повідомлення не підтвердились.

Підприємство Рівненської області ПрАТ «Агроресурс» адаптує свою продукцію під потреби воєнного стану. «Агроресурс» налагодив виробництво «буржуйок», які призначені для автономних та індивідуальних систем опалення. Про це повідомили в ОВА.

Благодійники із Герцаївської громади придбали карету швидкої допомоги для ЗСУ.

Тернопільська область

У Тернополі повідомили про мінування залізничного вокзалу та Центрального універмагу. Людей евакуювали. Спеціальні служби перевірили приміщення – інформація про мінування не підтвердилася. Про це повідомили в ОВА.

На підтримку армії за останні 7 місяців Тернопільщина перерахувала 246,7 млн грн військового збору.

В Тернопільську область, починаючи з березня, надійшло понад 30 млн грн компенсацій за житлово-комунальні послуги.

В Тернополі автомобіль швидкої допомоги переобладнали у мобільну стоматологію. Найближчим часом автівка відправиться на фронт, де бійці зможуть безкоштовно полікувати зуби.

Мобільна стоматологія. Фото: Тернопільська міська рада

Тернополянка Леся Вівьорка, яка проживає в Лондоні вже 12 років, назбирала понад 17 тисяч фунтів і придбала два безпілотники “Валькірія” для ЗСУ.

Хмельницька область

Хмельниччину з робочим візитом відвідав заступник міністра освіти і науки України Олександр Костюченко. В Хмельницькій ОВА обговорили питання, пов’язані з організацією навчального процесу в умовах воєнного стану.

Чернівецька область

В Чернівцях запрацював велопатруль. Він забезпечуватиме порядок у місцях найбільшого скупчення людей. Зокрема, йдеться про громадські простори, парки та сквери.

Велопатруль. Фото: Чернівецька міська рада

Підприємство “Чернівціводоканал” передало на потреби ЗСУ автокран.

Автокран на потребу ЗСУ. Фото: Чернівецька міська рада

Міжнародна підтримка

ЄС виділив 16 млн євро для доступу до освіти та допомоги жертвам сексуального насильства в Україні.

Литва надала гуманітарну допомогу на суму 500 тисяч євро для підтримки українських біженців у Молдові.

Міністр фінансів Великої Британії Надхім Захаві ухвалив надання Україні через державне агентство UK Export Finance (UKEF) кредиту в розмірі 3 мільярдів фунтів стерлінгів.

Президент Зеленський зустрівся із керівником МЗС Естонії Урмасом Рейнсалу. Під час візиту мова йшла про відбудову важливої інфраструктури – шкіл і дитячих садків.

Іноземним добровольцям дозволили продовжувати контракт із ЗСУ до 10 років.

Британія готова страхувати кораблі, які вивозитимуть зерно з України.

Литва планує прийняти до 2 тисяч українських біженців, які зараз перебувають у Молдові, повідомляє МВС країни.

В Італії заарештували майно архітектора «палацу путіна» Ланфранка Чирілло на €141 млн.

Samsung відмовиться від літери «Z» у своїх нових смартфонах, аби не асоціювати бренд з війною росії проти України.

Виробник «Байрактарів» турецька компанія BAYKAR та фонд «Повернись живим» підписали меморандум про партнерство.

В ООН повідомили, що запускають місію щодо встановлення причини загибелі українських військовополонених у колонії в Оленівці. Про це заявив генсек Організації Антоніу Гутерріш.

В Америці на дитячому майданчику у Центральному парку Нью-Йорка встановили скульптуру путіну – на танку і весь закривавлений. Схожі скульптури з’явились також в Барселоні і Парижі. Автор робіт – акціоніст Джеймс Коломіна.

Скульптура путіна. Фото: соцмережі

Ukrainian Women’s Guard

donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE

Subscribe to our channels and pages

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska