Путін на Валдайському форумі продовжив наполегливо просити Захід про паузу і переговори, – політичний експерт О.Голобуцький

Анонсованих «сенсаційних заяв» – наприклад, щодо застосування Росією ядерної зброї або щодо відступу з Херсону, – не було.

Можливо, Путін розраховував, що до моменту виступу на форумі він зможе предметно шантажувати Європу газом, подати бодай це як «перемогу Росії». На користь цього свідчить, зокрема, «домашня заготовка» з несмішним політичним анекдотом про змерзлого європейського хлопчика. Але тепла погода, заповнені газосховища навіть з додатковим тиском і від’ємні ціни на поточні ф’ючерси (бо, власне, сховища переповнені запасами приблизно на рік) зламали і ці надії кремлівського ядерного шантажиста.

Тому лишилась 40-хвилинна промова ні про що з 8-ма фразами про необхідність і невідворотність переговорів з Росією. Навіть більш агресивна риторика наступних 3-х годин відповідей на запитання не виправила враження: Путін всіма силами прагне знайти якусь шпарину і відкотити ситуацію назад.

Використовувати ядерний аргумент, схоже, Путін остаточно передумав: очевидно, союзникам вдалось за ці тижні донести до нього думку, що це буде його остання дія, якщо він все ж наважиться. А жити Путін хоче.


Ukrainian Women’s Guard

donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE

Subscribe to our channels and pages

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard