14 червня Українська Жіноча Варта і Tana Sribna провели в Києві Жіноче коло (фото)

14 червня ГО “Українська Жіноча Варта” і Tana Sribna провели Жіноче коло для підтримки українок. 

Не в лавандовому полі, але в лавандових клумбах біля Vcentri Hub: Шевченківський почалось жіноче творче коло з виготовлення нитяної лялечки-мотанки. Кожна з учасниць встигла замотати не одну, а навіть дві лялечки для себе і ще на подарунок. А також дехто з учасниць вишивав, і ці фрагменти стали фартушками, які прикрасили красунь. 

Кожна мотанка – метафорична, вона створюється для себе і про себе. Кожна жінка, мотаючи ляльку для себе, відповідно дозволяє собі залучити у життя більше бажаного. Наприклад, мати більш густе волосся як звʼязок із космосом, із Богом, або більш пишну спідницю і рівнішу поставу. За допомогою обережного рукоділля ми вчимося дозволяти собі різні кольори і їхнє поєднання. Та взагалі вчимося любити себе, створивши власноруч оберіг для себе прекрасної!

Ведучою Жіночих кіл підтримки є наша незмінна, чудова Tana Sribna бібліотекарка, вишивальниця, мама, членкиня УЖВ з 2014-го року, авторка та організаторка всеукраїнських соціокультурних проєктів, таких як «Вишивка етнографічна», «Гадяцька сорочка», «Вишитий одяг видатних українців» «Руками мами», «Льолямарафон», «Оберегова вишита сорочка», «Вишиті болем», учасниця проєктів «Сорочка для захисника», «Переяславська сорочка», а також магістрантка кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

Українська Жіноча Варта та Tana Sribna чекають вас на нашу наступну зустріч, яка відбудеться 20 червня (четвер) у Публічній бібліотеці імені Лесі Українки в місті Київ. Тема: «Козацька зірка алатир у орнаментиці». Легендарний знак-символ, оповитий нескінченими історіями, бувальщинами з сивої давнини і нашого сьогодення. Знак, в який вірять і який працює. Найпопулярніший символ у багатьох культурах світу. Звідки він взявся? Яке його походження? І чому так міцно закріпився в орнаментах як української, так і інших світових культур. Подивимось, де ми зустрічаємо цей орнаментальний знак в традиційному народному мистецтві, зокрема в вишивці, тканинах, писанках і … сучасних татуюваннях, і спробуємо відтворити на папері і на полотні. (Детальна інформація про зустріч та реєстрація за посиланням)

Проект є переможцем конкурсу «Громадська перспектива: прозора влада та активна громада» Департаменту суспільних комунікацій виконавчого органу Київської міської ради і реалізується на базі Публічної бібліотеки імені Лесі Українки для дорослих, м. Київ і Центрі комунікацій VCENTI Hub Шевченківського району.

ФОТО


Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://www.uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard