Війна в Україні сьогодні: останні новини на 26 червня 2024 (фото)

854 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Що за сьогодні відбулося в Україні, коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Від початку дня ворог нарощує темпи наступальних та штурмових дій, шукає шляхи аби вклинитися в нашу оборону та спробувати вибити українські підрозділи із зайнятих рубежів. Кількість бойових зіткнень по всій лінії фронту зросла до 99. Найгарячіше зараз на Покровському напрямку та у Харківській області. Разом з тим, українські захисники дають гідну відсіч окупантам, нищать особовий склад і техніку. 

На Харківському напрямку наразі тривають дві ворожі атаки в районі Вовчанська. Ще сім ворожих штурмів на напрямку відбито – поблизу Липців і в районі Вовчанська. Сьогоднішня активність загарбників на напрямку призвела до втрати ними 124 осіб вбитими та пораненими. Знищено три артсистеми, чотири автомобіля та одиницю спеціальної техніки. Підрахунок ворожих втрат триває.

На Куп’янському напрямку українські оборонці від початку доби відбивали сім штурмових дій окупаційних військ біля Синьківки, Берестового, Стельмахівки та Степової Новоселівки. Біля останньої на даний час триває боєзіткнення. 

Одинадцять спроб противника покращити своє тактичне положення не мали успіху на Лиманському напрямку. Ворог продовжує дві атаки в районах Невського і Макіївки. Ситуація контрольована. Агресор вдарив чотирма КАБами по території Серебрянського лісу.

На Сіверському напрямку  окупаційна армія продовжує проявляти активність в районах Білогорівки, Спірного і Роздолівки. Чотири атаки російських загарбників відбито, ще п’ять бойових зіткнень продовжуються. 

На Торецькому напрямку кількість штурмів окупантів збільшилась до семи. Ворог основні зусилля прикладає, атакуючи у бік міста Торецьк. 

На Покровському напрямку загарбники не зменшують темпів наступу.  Від початку доби ворог 34 рази атакував оборонні рубежі українських захисників.  Успіху не мали 23 штурми агресора,  ще 11 ворожих атак тривають.

Продовжуються бої на Курахівському напрямку. Від початку дня ворог атакує, зокрема, поблизу Красногорівки, Георгіївки та Парасковіївки.  Загальна кількість атак тут зросла до семи.  

На Придніпровському напрямку п’ять штурмових дій ворога успіху не мали. Втрат позицій не допущено. 

На решті напрямків обстановка суттєвих змін не зазнала.


53-й обмін полоненими — додому повернулось 90 українських військових. Серед звільнених представників ЗСУ – 40 з них  ВМС – 17, ТрО – 8 , ДПСУ – 18 та НГУ – 32. Додому потрапили 59 оборонців Маріуполя, 52 з них були на “Азовсталі” та 5 оборонців ЧАЕС. Після початку повномасштабного вторгнення з полону вдалося визволити вже 3300 захисників.

Засудженого митрополита упц мп іонафана обміняли на військовополонених українців. Ініціатором такого обміну була росія – відповідне офіційне звернення надійшло від патріарха рпц кіріла гундяєва, іонофан дав згоду на свій обмін 10 квітня цього року. 22 червня митрополита іонафана доставили до кордону з білоруссю та передали представникам рф. За нього Україна отримала декількох військовополонених українських захисників. Про це повідомив офіційний представник Генштабу ЗСУ Андрій Ковальов.

Володимир Зеленський видав Указ про створення у структурі Збройних Сил України Сил безпілотних систем як окремого роду сил. Указ президента України №382/2024 від 25 червня 2024 року набирає чинності з дня його опублікування.

Останні події війни на сході України

Харківська область 

По Дергачах росіяни вдарили трьома авіабомбами, які влучили у двох мікрорайонах, усі влучання — у землю на подвір’ях. Про це розказав керівник Дергачівської МВА Вячеслав Задоренко. Внаслідок влучання КАБу по приватному сектору у Дергачах 12 постраждалих. Серед них – двоє дітей. У всіх – гостра реакція на стрес. 

Близько 50 приватних будинків у Дергачах зазнали руйнувань унаслідок російських ударів.Нині їх закривають плівкою та брезентом, щоб законсервувати до приїзду комісії, яка обстежить пошкодження.

За даними Генштабу ЗСУ станом на 16:00, Біля Липців тривають два бої.

Харківський напрямок — за день росіяни шість разів без успіху атакували в районах Вовчанська та Липців.

Куп’янський напрямок — за добу росіяни скинули на напрямку майже 15 КАБів. Сили оборони відбили п’ять російських атак поблизу Стельмахівки, Синьківки та Берестового.

О 03:20 росіяни атакували Куп’янський район, м. Куп’янськ, – повідомив очільник ОВА Олег Синєгубов. Внаслідок обстрілу КАБ горіли будинок, автомобіль.

О 02:40 росіяни атакували Ізюмський район, с. Борова. Внаслідок обстрілу горів магазин. Пошкоджено будівлю аптеки та скління будівлі ЦРЛ.

Напередолні о 16:50 росіяни атакували Харківський р-н, Вільхівська ТГ, с. Бобрівка. Садове товариство. Внаслідок обстрілу КАБ пошкоджено 3 будинки, постраждали 4 людини.

О 12:00 росіяни атакували Богодухівський район, Золочівська ТГ, с. Одноробівка. Внаслідок обстрілу С-300 пошкоджено будівлю освітнього закладу. 

О 10:23 росіяни атакували  м. Харків, Київський район. Внаслідок обстрілів КАБ пошкоджено пошкоджено скління квартирних та під’їзних вікон будинків. 

Куп‘янська громада. Фото: Харківська ОВА

На Харківському напрямку окупанти впродовж дня за підтримки авіації вісім разів атакували в районах Глибокого, Вовчанська та Тихого. Підрозділи Сил оборони успішно відбили пʼять штурмових дій противника, ще три боєзіткнення на даний час тривають.

На Купʼянському напрямку противник здійснив 10 спроб відтіснити наші підрозділи із займаних позицій поблизу населених пунктів Синьківка, Степова Новоселівка, Піщане, Стельмахівка та Андріївка. Девʼять атак ворога успішно відбито. Напружена обстановка залишається в районі Степової Новоселівки, де ще відбувається бій.

Упродовж  минулої доби на Харківщині зведені групи вибухотехніків провели розмінування 14,13 га території, знищили 206 вибухонебезпечних предметів.

Заблоковано декілька десятків окупантів на одному з промислових підприємств у місті Вовчанську. Росіяни намагаються прорватися, однак несуть постійно втрати по цьому напрямку. Завдання українських військових — завдати максимального ураження по Липецькому і Вовчанському напрямках. При цьому знищити максимальну кількість живої сили, військової техніки та озброєння. 

Напередодні Україна повернула з російського полону ще 90 захисників. Серед них – п’ятеро з Харківської області.  Два бійця з Куп’янщини, інші — з Харкова, Малинівської та Краснокутської тергромади. Один із захисників був на бойовому завданні на Херсонському напрямку, ще один на Ізюмщині, інші — звільняли Вільхівку. 

Звільнені з полону бійці. Фото: Харківська ОВА

Донецька область

Близько 01:00 ворог обстріляв село Комар, де поранено цивільну особу. Про це повідомили в пресслужбі поліції Донеччини. А о 4:10 російські війська поцілили по Селидовому бомбою «ФАБ-500» та  пошкодили адмінбудівлю, 6 багатоквартирних і 37 приватних будинків.

Руйнування внаслідок російських обстрілів. Фото: Національна поліція

Напередодні одна людина загинула та 11 отримали поранення. Упродовж доби ворог здійснив 2414 обстрілів регіону. Влучання зафіксовані в 11 населених пунктах: містах Курахове, Торецьк, селищах Велика Новосілка, Желанне, Нью-Йорк,  Північне, Ямпіль, селах Золота Нива, Новожеланне, Михайлівка, Предтечине.

Руйнувань зазнав 41 цивільний об’єкт – 24 житлових будинки, адмінбудівля, заклади освіти, магазин, котельня, автотранспорт.

З артилерії росія накрила Золоту Ниву – вбила цивільну особу, пошкодила приватну оселю. 

Торецьк окупанти обстріляли 7 разів, з них п’ять – авіаудари бомбами «КАБ-500» і «КАБ-250». Поранено шістьох мирних жителів, пошкоджено 4 багатоквартирних будинки, навчальні заклади, адмінбудівлю, крамницю, автобус.

Двоє поранених – у Кураховому, на яке росіяни скинули керовану авіабомбу. Пошкоджено 4 багатоквартирних будинки, 2 автомобіля.

Ще двоє мешканців постраждали внаслідок артилерійських обстрілів –  в Північному та в Нью-Йорку, пошкоджено домівки.

По Михайлівці армія рф вгатила бомбою «УМПБ Д-30СН» – пошкодила два приватних будинки та господарчу споруду. Під ударом перебував Ямпіль, руйнувань зазнали 5 приватних осель та 6 господарчих споруд.

Руйнування внаслідок російських обстрілів. Фото: Національна поліція

З Лиманської громади «Білі янголи» евакуювали дві родини з дітьми

«Було страшно, під час обстрілів сиділи в будинку», – розповідає 13-річна Марійка з Дробишевого. 

А родина з села Ставки, в якій виховується 14-річна Поліна, пережила приліт двох мін у двір.

Під час евакуацій лунали вибухи. Дітей захищали броньоване авто та спеціальні бронежилети й каски, які вдягнули на них правоохоронці. Обидві сім’ї вирушили до Західної України, де для них вже приготовано житло.

Через російські атаки  безпекова ситуація в громаді залишається критичною. З міста Лиман, сіл Липове, Нове, Карпівка, Ставки триває обов’язкова евакуація. З початку цих заходів вивезено близько 50% дітей разом з їхніми рідними.

Луганська область

Напередодні ударів артилерією та мінометами завдано по Куземівці, Макіївці, Невському, Стельмахівці. За даними ОВА, по Невському били ще й з авіації та реактивної артилерії.

Наземна активність ворога була зосереджена поблизу Стельмахівки, Греківки, Макіївки, Невського, у Білогорівці та Серебрянському лісі.

Лише на Лиманському напрямку за добу противник втратив 92 особи загиблими та пораненими, а також п’ять одиниць озброєння і військової техніки.

На Сіверському напрямку втрати окупантів склали 84 особи. Крім того, знищено бойову машину піхоти та автомобіль, уражено два бліндажа з особовим складом.

Жителі сіл, що розташовані поблизу лінії бойового зіткнення, своєчасно забезпечуються пенсіями. Для цього їм у Красноріченській військовій адміністрації допомагають дістатися найближчого відкритого відділення «Укрпошти» на Донеччині і відвозять додому. 

У захопленому навесні 2022 року Старобільську упродовж цього часу виникла гостра проблема із вивезенням сміття. Відповідні комунальні служби на папері створені, кому належить – отримують зарплату, але побутове сміття накопичується посеред вулиць. 

Вирішити існуючі питання лисичан приїхав новий куратор міст так званої «лнр», які підшефні татарстану. Наразі він ознайомлюється з обсягом невиконаних, починаючи із 2022 року, завдань по відбудові. В місті відсутнє централізоване опалення, вимкнені мобільний зв’язок та інтернет, значні проблеми із водопостачанням та наданням інших комунальних послуг.

Що відбувається зараз на півночі України

Київська область

Київський обласний центр підготовки до нацспротиву розпочав другий базовий курс підготовки. Понад 100 жителів області впродовж 7 тижнів навчатимуться за 16 напрямами, зокрема, тактичній та вогневій підготовці, тактичній медицині, роботі з БПЛА. За пів року центр вже підготував до спротиву близько тисячі жителів регіону.

На базі слідчого управління поліції Київщини розпочав роботу центр, що спеціалізується на розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин та ідентифікації невпізнаних тіл загиблих за час повномасштабного вторгнення росії в Україну. У центрі працюватимуть слідчі, криміналісти, оперативники, аналітики та кіберполіцейські. Вони займатимуться пошуком та ідентифікацією зниклих безвісти військових і цивільних.

У Ржищеві, в Обухівському районі, будують протирадіаційне бомбосховище на території гімназії “Гармонія”. Воно зможе розмістити 250 учнів і педагогів. Роботи фінансує Фонд ліквідації наслідків збройної агресії, – повідомили у Київській обласній військовій адміністрації.

Відбудова мосту на дорозі P-02 Київ – Іванків – Овруч, який був пошкоджений у лютому 2022 року під час бойових дій, завершується. Міст сполучав Київ з населеними пунктами Вишгородського району. Нині на цій ділянці облаштована тимчасова переправа, – повідомили в Державному агентстві відновлення та розвитку інфраструктури України. Міст протяжністю 156 метрів матиме дві смуги руху, тротуар та велопішохідну доріжку. Рух оновленим мостом посадовці обіцяють відкрити у серпні.

Військовому рф, який під час окупації у березні 2022 року катував мешканця Київщини, заочно повідомили про підозру. За даними слідства, в смт Велика Димерка Броварського району російський військовий кинув у підвал місцевого жителя та застосував до нього тортури, вимагаючи зізнатися у приналежності до Сил оборони України. Окупант завдав чоловікові три ножові та два вогнепальні поранення в ногу. Згодом чоловікові вдалося втекти. Правоохоронці ідентифікували російського ката, – повідомили в Офісі генпрокурора.

У Києві встановили рекорд України – найбільший кримськотатарський прапор, розмір стягу якого 9 на 16 метрів. У 2021 році активісти за допомогою 200 повітряних кульок запускали цей прапор через адмінмежу до окупованого Криму. Рекорд зафіксували у Національному музеї історії України у Другій світовій війні. 

Житомирська область

На Житомирщині під опікою та піклуванням громадян перебуває 2167 дітей, що складає майже 74% від загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Через війну 135 підопічних дітей змушені були виїхати за межі країни.

Пріоритетним напрямком в області залишається розвиток прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ). У регіоні діють 68 ДБСТ та 131 прийомна сім’я, де виховується 708 дітей. Проте, через війну 15 ДБСТ (95 дітей) та 15 прийомних сімей (38 дітей) знаходяться за межами України. Про це повідомили в ОВА.

У житомирському ботанічному саду відкрили пам’ятний знак на честь десантно-штурмових військ. Також в ботанічному саду зробили «Алею слави ДШВ ЗСУ», де майорять прапори всіх бригад десантно-штурмових військ. У центрі алеї розташувалася дерев’яна скульптура із символікою 95-ї бригади, створена майстром, ветераном і волонтером Іваном Халусом з позивним «Скульптор».

Сумська область

Вночі та зранку росіяни здійснили 15 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумщини. Зафіксовано 54 удари з різного виду озброєння. Обстрілів зазнали Юнаківська, Білопільська, Краснопільська, Великописарівська, Новослобідська, Есманьська, Шалигинська, Зноб-Новгородська громади.

Протягом минулого дня військові рф здійснили 25 обстрілів Сумщини – загалом зафіксовано 109 вибухів. Обстрілів зазнали Хотінська, Юнаківська, Білопільська, Миропільська, Великописарівська, Есманьська, Шалигинська, Середино-Будська громади. Ворог завдавав ударів з використанням мінометів, реактивної та ствольної артилерії, FPV дронів, – повідомили в обласній військовій адміністрації. За інформацією ОК “Північ”, через російський обстріл в Юнаківці пошкоджено приватний будинок.

Внаслідок бойових дій на Сумщині без електроенергії залишилося 3 776 точок обліку споживачів – це 70 населених пунктів, 21 з яких знеструмлено частково. Йдеться про Білопільську, Середино-Будську, Сумську, Великописарівську, Краснопільську, Путивльську та Глухівську громади. Про це повідомили в АТ “Сумиобленерго” 25 червня.

11 військовослужбовців бойового підрозділу, які боронять сумське прикордоння, отримали почесні відзнаки від міської ради. Про це повідомили у Сумській міській раді. 

Чернігівська область

26 червня російські війська з системи залпового вогню “Град” обстріляли село у Городнянській громаді на прикордонні області. Про це повідомили у поліції Чернігівщини. Внаслідок обстрілу було пошкоджено житлові будинки. Місцеві жителі не постраждали.

Протягом минулої доби, 25 червня, військові рф завдали 93 удари по прикордонню Чернігівщини, – повідомили у ДПСУ. Під ворожим вогнем перебували три громади: Новгород-Сіверська – 37 ударів зі ствольної артилерії, FPV-дронів, АГС та мінометів, скиди вибухових боєприпасів з БпЛА; Семенівська – 26 ударів з мінометів, FPV-дронів та вибуховий пристрій, скинутий з БпЛА; Городнянська – 30 ударів з РСЗВ.

Німеччина виділить 250 тисяч євро на облаштування та будівництво укриттів у школах в прикордонних громадах Чернігівщини. Гроші зарезервували у бюджеті Федеральної землі Мекленбург-Передня Померанія. Про це повідомила Президентка Бундесрату і прем’єр-міністерка цієї землі Мануела Швезіг під час робочої поїздки на Чернігівщину.

Міністерство охорони здоров’я Латвії передасть Чернігівській обласній дитячій лікарні України медичне обладнання – апарати штучної вентиляції легенів та монітори життєво важливих параметрів пацієнтів. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я Латвії.

У Городні, що за 30 кілометрів від росії, встановили два перших модульних будинки. Їх поставили поряд зі зруйнованим будинком, де проживали чотири родини. Всередині є меблі та побутова техніка. Будиночки встановили завдяки благодійному фонду «Рокада» та Агентству ООН у справах біженців, – повідомив міський голова Городні Андрій Богдан.

Останні події в центральних областях України

Дніпропетровська область

Ввечері ворог тричі атакував Нікопольщину. Били артилерією по Мирівській та Марганецькій громадам, запустили і дрон-камікадзе по останній.

За уточненою інформацією за 25 червня після обстрілів по району пошкоджено ще 2 будинки, господарська споруда, теплиця та лінія електропередачі.

Окупанти цілий день поливали вогнем Нікопольський район. Через ворожу атаку постраждала 18-річна дівчина. Ворог цілив по райцентру, Покровській, Марганецькій та Червоногригорівській громадам. Пошкоджено 5 приватних осель, сталося декілька пожеж, які оперативно загасили. Зачепило інфраструктурні обʼєкти, господарську споруду, 2 теплиці, газогін та лінію електропередачі.

Вінницька область

Вінниччини​​З  для спецпідрозділу Головного управління розвідки “Артан” передали чергову допомогу. Це 5 “Mavic 3-T”, 5 тепловізорів, 5 тепловізійних прицілів, 5 “Bandera Power” та 20 тисяч сухих душів. Про це повідомив міський голова Сергій Моргунов.

Кіровоградська область

Кропивницькі освітяни та  старшокласники продовжили традицію попередніх років, замість квітів на випускний зібрали кошти на дрони FPV. Про це повідомив очільник ОВА Андрій Райкович.

Полтавська область

З російського полону повернули військовослужбовця Тараса Коваля із Кременчука. Військовослужбовець потрапив у полон 19 жовтня 2022-го року. Чоловік народився 1986-го року, має звання молодший сержант.

Черкаська область

Начальник Нацполіції області Олег Гудимов передав рідним відзнаки від Верховного Головнокомандувача «За оборону України» посмертно: 

Куратченко Михайло, полковник поліції.

Мельник Ігор, капітан поліції. 

Ненаду Сергій, капітан поліції. 

Прудкий Олег, капітан поліції.

Сагайдак Віталій, капітан поліції. 

Бойко Олександр, старший лейтенант поліції.

Дяченко Станіслав, лейтенант поліції.

Пустовіт Михайло, лейтенант поліції. 

Мазуренко Віктор, старший сержант поліції.

Періжко Вадим, капрал поліції. 

Про це повідомив очільник ОВА Ігор Табурець.

Свіжі новини з фронту південних областей України

Запорізька область

328 ударів по семи містах та селах Запорізької області завдала армія рф минулої доби, 25 червня. 280 разів з артилерії обстріляла територію Гуляйполя, Преображенки, Новоандріївки, Малої Токмачки, Роботиного, Левадного та Малинівки. Загиблих та поранених немає. Про це повідомив очільник Запорізької ОВА Іван Федоров.

Аварійні бригади “Запоріжжяобленерго” усунули руйнування в електромережах прифронтових територій, спричинені ворожими обстрілами, та повернули світло 157 родинам. Також енергетики заживили 1192 оселі у прифронтових населених пунктах, що знеструмлювалися через технологічні порушення. Станом на ранок 26 червня внаслідок бойових дій на підконтрольній території Запорізької області без енергоживлення залишаються 3731 споживач. Аварійно-відновлювальні роботи тривають.

Миколаївська область

Протягом 25 червня та в ніч проти 26 червня армія рф завдавала ударів по Очаківській та Куцурубській громадах Миколаївщини. Під час одного з обстрілів пошкодили дах пʼятиповерхового будинку. Також внаслідок падіння уламків  виникла пожежа сухої трави на відкритій території. Без жертв. Про це повідомили в Миколаївсьій ОВА.

Гуртожиток для внутрішньо переміщених осіб у Миколаєві вчергове отримкав допомогу від Данська рада у справах біженців. Цього разу вони отримали 100 письмових столів, 100 полиць на стіну, 24 кухонні шафи, чотири стелажі для книг, та одну тумбу під телевізор. Про це повідомляє Агенція розвитку Миколаєва.

Одеська область

Уночі 26 червня армія рф атакувала балістичною ракетою цивільну інфраструктуру на Одещині. У промисловому секторі пошкоджена адміністративна будівля. Без жертв. Про це повідомили у Силах оборони півдня.

Німецьке місто Майнц стало 14 містом-партнером Одеси. Відповідне рішення одноголосно підтримали депутати на сесії. Партнерство між містами встановлять в економічній, торговельній, соціальній, науково-освітній, культурній, туристичній та спортивній сферах.

Херсонська область

Минулої доби російські війська  обстріляли 14 населених пунктів Херсонщини. Під ворожим російським вогнем та авіаударами опинилися Придніпровське, Новотягинка, Велетенське, Комишани, Кізомис, Антонівка, Тягинка, Одрадокам’янка, Дудчани, Михайлівка, Новокаїри, Осокорівка, Львове та Херсон.  Пошкоджені навчальні заклади, дитсадок, три багатоповерхівки та сім приватних будинків. Поранені двоє людей, 1 людина загинула. Про це повідомив голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

На Херсонщині минулої доби ППО знищила шість російських безпілотників. Зокрема чотири розвідувальні “ZALA”, по одному “Supercam” та “Ланцет”. Про це повідомили в ПК “Південь”.

Мобільна команда лікарів відвідала Брускинське, Степне, Білоусове, Чарівне та Новорайськ. Також, за проханням місцевих мешканців, було обстежено жителів Матросівки. Прийом здійснювали лікар-терапевт та психолог, які проводили комплексне обстеження пацієнтів.Медики надали допомогу близько 120 місцевим мешканцям. Серед пацієнтів переважно люди пенсійного віку та переселенці з прифронтової зони. Про це повідомила пресслужба Херсонської обласної військової адміністрації.

Останні новини на сьогодні в західних областях України

Волинська область

На Волині після збиття ракети 22 червня знайшли 13 касетних боєприпасів та елемент крила ракети Х-101. Пошуки тривають. Про це повідомив начальник відділення піротехнічних робіт управління Держслужби з надзвичайних ситуацій області Геннадій Молошик.

Депутати Луцької міської ради виділили за рахунок резервного фонду бюджету громади 2,5 млн грн на відновлення пошкоджених житлових будинків та господарських споруд у селі Прилуцьке Луцької громади. Комісія вже провела попередні обстеження пошкоджених об’єктів нерухомості, а до міської ради продовжують надходити заяви від людей про виконання відновлювальних та ремонтних робіт.

25 червня 90 українців та українок повернулися з російського полону. Серед звільнених – двоє волинян. Олександр Савчук, 2000 року народження. Військовий з села Марʼянівка Ковельського району був у полоні з липня 2022 року. Петро Бугайчук, 1973 року народження. Чоловік є жителем села Ситниця Луцького району. Перебував у полоні з лютого 2022 року.

Закарпатська область

Ще один військовий, який зараз боронить Україну, отримає квартиру в Ужгороді. Рішення про безоплатне прийняття квартири у комунальну власність Ужгородської міської територіальної громади від товариства з обмеженою відповідальністю «КОНТІБУД УЖГОРОД» підтримали на черговій сесії міської ради.

1,4 млн грн із бюджету Ужгорода спрямують на виплату одноразової матеріальної допомоги та для вирішення соціально-побутових питань родинам загиблих захисників. Одноразову матеріальну допомогу отримають 10 членів родин загиблих Захисників України. Матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань отримають четверо членів сімей загиблих Захисників.

Івано-Франківська область

З області відправили понад дві тонни продуктів харчування та засобів гігієни прикарпатцям, які будують лінію оборони на Сході України. Івано-Франківська область разом із іншими тиловими областями впродовж кількох місяців будує фортифікаційні споруди. Координує роботу ОВА, працівники якої разом із представниками районних військових адміністрацій  здійснюють нагляд за дотриманням термінів та відповідних норм при зведенні оборонних споруд безпосередньо на місці будівництва.

Львівська область

У Львові відбулась масштабна конференція на тему підготовки області до зимового періоду та трансформації Червоноградського вугільного мікрорегіону. Участь взяли голови громад, представники німецького проєкту GIZ та керівництво Львівської області. Проєкт «Справедлива трансформація вугільних регіонів та зелене відновлення енергетичного сектору України» має на меті допомогти адаптуватися до викликів, що постають перед енергетичною інфраструктурою країни.

Президент України Володимир Зеленський повідомив про повернення з російського полону 90 українських військовослужбовців. Серед тих, хто повернувся з полону, є мешканець Сколівської громади – захисник «Aзoвcтaлi» Валерій Сіверухін. Чоловік захищав Україну з 2014 року. Служив інспектором мобільної прикордонної застави «Маріуполь». Був у полоні два роки.

Івана Куртяника зі Славської громади нагородили орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно). Герой проходив службу в 46-му батальйоні 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила. Загинув 2 січня 2023 року в бою за місто Соледар на Донеччині. Раніше військовослужбовця посмертно нагородили орденом «Хрест Героя».

Рівненська область

До поліції надійшло анонімне повідомлення про замінування будівлі Рівненської ОВА та обласної ради. Згідно з протоколом – евакуювали працівників. Спеціальні служби провели обстеження приміщень. Вибухонебезпечних предметів не виявили.

Тернопільська область

У Коропці відкрили прихисток для ВПО, який організований на базі закритої поліклініки. Приміщення облаштовано для повноцінного проживання 6 сімей з дітьми. Реалізований проєкт передбачав реконструкцію нежитлової будівлі для поселення 22 ВПО з-поміж багатодітних, одиноких, сімей військовослужбовців.

Хмельницька область

У Хмельницькому пройшло засідання виконавчого комітету міської ради. На засіданні дітям надали статус постраждалих від воєнних дій і збройних конфліктів. Наразі в громаді вже 800 таких діток.

Чернівецька область

У Чернівцях відбувся українсько-румунський круглий стіл «Формування безпекової політики на східному фланзі НАТО: роль Румунії в українському кейсі». Під час  круглого столу посадовці, науковці, громадські діячі обговорювали питання агресії росії проти України як виклику міжнародній системі безпеки та  досвід Румунії для України на шляху до членства в НАТО та ЄС. 

У Чернівцях відбувся регіональний форум «Кращі практики ветеранської політики: як побудувати партнерства і створити можливості для інтеграції ветеранів у цивільне життя».  Організували захід Чернівецька обласна військова адміністрація спільно з Програмою розвитку ООН «Посилене партнерство для сталого відновлення».

На Буковині мешкає понад 77 тисяч ВПО. Про пріоритетні напрямки роботи державних установ з ВПО, особами без громадянства, біженцями та шукачами захисту в Чернівецькій області говорили під час круглого столу. Також учасники заходу ділилися успішними історіями започаткування бізнесу на Буковині, зокрема завдяки грантовій підтримці міжнародних організацій та благодійних фондів.

Міжнародна підтримка України в російсько-українській війні (вторгнення росії в Україну)

89-ю країною, яка поставила підпис під комюніке Саміту миру стала Гаяна. Про це повідомили в уряді Швейцарії.

Україна отримає другу партію боєприпасів у рамках чеської ініціативи у липні. Походження боєприпасів уряд Чехії не розголошує.

Держдеп США вніс росію і білорусь до списку країн-спонсорів торгівлі людьми разом із іншими 13-ма державами, тому що влада цих країн заохочує або фінансує торгівлю людьми. Про це йдеться у щорічному Звіті про торгівлю людьми за 2024 рік.

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із головою Бундесрату Німеччини Мануелою Швезіг. Йшлося про ситуацію на полі бою та першочергові потреби України.

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із міністром з питань міжнародного співробітництва у сфері розвитку та зовнішньої торгівлі Швеції Йоганом Форсселом та представниками шведського бізнесу. Обговорили перспективи використання доходів від заморожених російських активів на потреби України, посилення міжнародного санкційного режиму проти рф та надання енергетичної підтримки Україні. Окрема увага – перспективам розширення шведського бізнесу та залучення нових інвестицій в Україну.

Латвія передасть Україні медичне обладнання майже на €350 тисяч. Через представників парламентської делегації МОЗ Латвії отримало запит на додаткове медичне обладнання (зокрема, для анестезії) для Чернігівської регіональної дитячої лікарні. Латвійське МОЗ ухвалило постачання 36 установок для штучної вентиляції легень та 12 моніторів життєвих параметрів пацієнта.

США профінансують друк підручників для українських дітей. Виділили понад $8 млн на друк підручників для 1–2 класів. Загалом книжки отримають понад 12 тисяч шкіл. Друкуватимуть підручники українські видавництва, які отримають гриф від МОН та підтримку закладів освіти.


Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Іоанна Кривенко, Анна Єфремова, Албагачієва Гелена


Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://www.uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska