Ukraine russia WAR 2022

Ukraynalı Kadın Muhafız Haberleri 14.04.2022 Ukraynalı günlük zaferler

✅ Moskova füze kruvazörü bugün Zmiinyi adasındaki sınır muhafızlarımızın gönderdiği yere gitti! Odessa OVA başkanı Maxim Marchenko, “Karadeniz’i koruyan Neptün füzeleri Rus gemisine çok ciddi hasar verdi” dedi. Etkilenen Rus kruvazörü “Moskova” ciddi şekilde hasar gördü ve yangından sonra devrildi ve batmaya başladı.

Kruvazör, Ukrayna ile savaşta Rusya Federasyonu’nun en pahalı askeri kaybı oldu. Forbes, Moskova’yı 1995 yılında 720 milyon dolara mal olan aynı sınıf “Ukrayna” kruvazörü ile karşılaştırarak yaklaşık maliyeti hesapladı.

✅ Ukraynalı savunucuların Moskova füze kruvazörünü hedef almasının ardından, Karadeniz’deki Rus Karadeniz Filosu gemilerinin toplam seyir füzesi sayısı 72’den 56’ya düştü.

✅ Azak Komutanları ve 36 Deniz Tugayı, 36. Tugay’ı kırma ve Azak Alayı’na katılma operasyonunu doğruladı. Azak önemli takviyeler aldı ve 36. Tugay birliklerde yenilgiden kaçtı. Şehrin savunucuları artık bir arada, savunma alanlarını ciddi şekilde güçlendirdiler.

✅ Ukrayna Özel Harekat Kuvvetleri, İzyum’a doğru ilerleyen düşman araçlarıyla bir köprüyü havaya uçurdu.

✅ Ukrayna Silahlı Kuvvetlerine ait saldırı birlikleri, Ukrayna’nın güney bölgelerindeki yerleşim yerlerinin Rus işgalcilerden kurtarıldığını duyurdu.

✅ Ukraynalı yetkililer, 22 Ukraynalı asker ve 8 sivili evlerine döndürerek başka bir değişim düzenledi.

✅ Kiev bölgesindeki Bucha’da su temini sağlandı, elektrik ve gaz arzı yakında evlere geri verilecek ve şu anda hayati tesislere elektrik sağlanıyor.

Elektrikçiler Kiev bölgesinin 35 yerleşim yerinde 7.579 aileye elektrik sağlamayı başardı.

✅ Ukrzaliznytsia, Starlink uydu internetine erişim için 15 cihaz aldı.

✅ ABD, Ukrayna’ya 800 milyon dolarlık ek silah, mühimmat ve diğer güvenlik yardımı sağlıyor: “Bu yeni silahlanma, topçu sistemleri ile mühimmat ve zırhlı personel taşıyıcılarını içeriyor. Ek helikopterlerin transferini de onayladım. Ayrıca, dünyanın dört bir yanındaki müttefik ve ortaklardan ağır silahların transferini kolaylaştırmaya devam edeceğiz, “dedi.

Aynı zamanda ABD’nin Ukrayna Büyükelçiliği, ABD’den gelecek 800 milyon dolarlık yeni askeri yardım paketinin son olmayacağını ve olmaya devam edeceğini kaydetti.

ABD askeri yardımının yeni paketi şunları içeriyor:

▪11 Sovyet yapımı Mi-8 / Mi-17 helikopterleri;

▪18 155 mm obüs;

▪200 Amerikan M113 zırhlı personel taşıyıcı;

▪Amerikan modern taşınabilir tanksavar füze sistemleri Javelin için 500 füze;

▪300 kamikaze uçağı

▪hava keşfi için bir dizi radar.

✅ Fransa şimdiden Ukrayna’ya 100 milyon euro askeri yardım sağladı ve yeni tedarik planlıyor.

✅ Dünyanın önde gelen ticaret şirketleri, Avrupa Birliği’nin Rusya’ya yönelik yaptırımlarını ihlal etmemek için Rus devlete ait petrol şirketlerinden petrol ve yakıt alımlarını 15 Mayıs gibi erken bir tarihte kesmeyi planlıyor.


Ukrainian Women’s Guard

DONATE

donate Ukrainian Women’s Guard PayPal  mail:    [email protected]

Subscribe to our channels and pages

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard