Українська Жіноча Варта взяла участь в роботі форуму «Дотримання принципів прав жінок у процесі відновлення та миробудівництва».


8 червня 2017 року в Києві відбувся форум «Дотримання принципів прав жінок у процесі відновлення та миробудівництва», присвячений проблемам жінок – внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованих територій України – Криму та Донбасу. Захід відбувся за підтримкою структури Організацій Об’єднаних Націй – ООН Жінки та Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.
В роботі заходу взяли участь офіційні особи, представники жіночих громадських організацій, в тому числі і об’єднань жінок-біженок.
Учасники обговорили практично весь спектр проблем, які постали перед жінками, яким довелось виїхати с тимчасово окупованих територій на території підконтрольні України. Після означення найбільш гострих питань в форматі робочих груп відбулось напрацювання рекомендацій щодо вирішення окреслених проблем.
Модератором однієї найбільш активних груп виступила голова ГО Українська Жіноча Варта Олена Білецька. На цій групі було обговорено проблеми, з якими зустрічаються жінки – впо, в питаннях житла.
Як адвокат, Олена Білецька ознайомила учасниць групи з їх правами, що захищаються законом та призвала до більшої активності, надав приклади позитивного вирішення проблеми та окреслив шляхи вирішення. Одним з аспектів, на якому окремо голова УЖВ сконцентрувала увагу активісток громадських об’єднань на тому, що керуючись трьома принципами – кооперації, солідарності та довіри – об’єднання громадян можуть не тілки пасивно очікувати виконання своїх прав на житло, але й додавати своїх зусиль – брати недобудови, знаходити гроші на будівництво житла тощо. Всі ці можливості є в українському законодавстві. Також Олена Білецька , що у вирішенні таких питань, внутрішньо переміщеним особам не варто замикатись в своєму колі, а кооперуватись з іншими категоріями пільговиків – військовослужбовцями, ветеранами АТО, сім’ями загиблих . Подібна кооперація знизить напругу в суспільстві і зменшить конфлікт інтересів різних верств суспільства.
Напрацьовані робочою групою стратегії були прийняті до рекомендацій державним інституціям та отримали активну підтримку серед учасників заходу.