“Коли виросту, стану солдатом, як мама” – 5-річний син загиблої Героя України довів мережу до сліз


5-річний син Тимофій учасниці російсько-української війни Катерини Носкової, якій посмертно присвоєно звання “Народний герой України”, хоче бути солдатом, як мама.
Історію про це на сторінці спільноти “Народний герой України” у Facebook написала журналістка Віолетта Кіртока.
Катерина Носкова служила зв’язківцем у 17-му батальйоні 57-ї бригади. Жінка пішла в АТО 18 лютого 2015-го, одразу за чоловіком. 16 серпня 2015-го під окупованою Горлівкою на новій позиції вона потрапила під обстріл. Жінка без роздумів побігла витягувати з-під завалів поранених. Вона надала допомогу і винесла в безпечне місце трьох бійців. А коли знову побігла на те місце, дістала смертельні травми.
“За порадою психологів, бабуся, Катрина мама, сказала малюкові, що його мама тепер на зірочці. Дуже часто тепер, виходячи на поріг будинку в Знам’янці, хлопчик піднімає голову в небо і каже: “Я бачу маму!” Зовсім недавно він сам зрозумів, що мама померла. На кладовищі, на могилі Каті, дитина вимовляє: “Коли я виросту, теж стану солдатом”. Ніна Іванівна, бабуся, на це відповідає: “Синочку, війна вже тоді закінчиться, не треба буде тобі воювати”. “Я все одно буду солдатом”
Пост журналістки зачепив за живе українців. У своїх коментарях вони зазначили, що важко стримувати сльози, читаючи цю історію, а також побажали Тимофію ніколи не воювати.
За свій вчинок Катерина Носкова отримала недержавну нагороду “Народний герой України”, яку вручили її сину.
Церемонія нагородження відбулася 9 червня в Кропивницькому. Хлопчику на сцені вручив орден волонтер Володимир Голоднюк, який втратив сина в лютому 2014 року, на вул. Інститутській у Києві.
Джерело
Відділ моніторингу Української Жіночої Варти