Дніпровська волонтерська ініціатива «Шухлядка» – допомога сім’ям військовослужбовців


Ідея допомоги сім’ям тих військових, які служать в зоні АТО, виникла у дніпровських волонтерок Світлани Волович та Ірини Левицької одночасно десь в серпні 2014.
Спочатку дівчата просто їздили по сім’ям загиблих військових в населенних пунктах Черкаське, Гвардійське та Новомосковську Дніпропетровської області, допомагаючи тим, чим зможуть. Але з кожним днем таких сімей ставало все більше, тоді Світлана та Ірина вирішили об’єднати зусилля і створити такий собі «безкоштовний магазин» для сімей загиблих, поранених, полонених, та й в принципі для всіх малозабезпечених військових-атовців.
За сприяння Черкаського Гарнізонного Будинку офіцерів «безкоштовному магазину» під назвою «Шухлядка» було надано приміщення, де загосподарювала місцева волонтерка Оксана Ситник.
Спочатку «Шухлядка» приймала та розподіляла різну «гуманітарну допомогу» від дніпровського населення – вживані (але чисті та цілі) дорослі та дитячі речі, взуття, іграшки, дрібні предмети побуту, тощо.  Але поступово розширилась і географія надавачів «гуманітарки» для «Шухлядки» ( від різних регіонів України до Італії та Ізраїлю), і асортимент благодіяльного пункту – на сьогодні і це меблі, і побутова техніка.
На сьогодні «Шухлядку» місцеві вже називають «бутіком», а приїжджають сюди за допомогою сім’ї атовців з усієї області.
Також волонтери почали працювати з одинокими людьми похилого віку та багатодітними сім’ями.
Зараз дніпровські волонтери з «Шухлядки» зробили заклик до благодійників допомогти зібрати «гуманітарку» для дітей з сімей атовців та інших малозабезпечених верств населення до 1 вересня, щоб маленькі українці пішли до школи гарно взуті, одягнені та забезпечені всім необхідним.
Ознайомитись з роботою «Шухлядки» та дізнатись як надати допомогу можна на сторінці волонтерки Світлани Волович в мережі Facebook. ( щодо контактів питати в приватну скриньку)
Відділ моніторингу «Української Жіночої Варти»
ш_1