Ukrainian children were killed

Ukrainisches Krisen-Medienzentrum Ukraine unter Beschuss – Digest 50 13. April 2022

Russische Kriegsverbrechen in der Ukraine Fakten und Beweise

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden bu yana 191 Ukraynalı çocuk öldü, 349 çocuk yaralandı. Veriler  tam değil ve o zamandan beri doğrulanıyor.

Kaynak: Başsavcılık.

Sumi bölgesinde Rus saldırısı ve işgali sırasında 100’den fazla sivil öldürüldü. Veriler kapsamlı değil, çünkü Ukraynalı kolluk kuvvetleri Rus savaş suçlarına dair yeni kanıtlar bulmaya devam ediyor.  8 Nisan’dan bu yana Sumi bölgesi Rus birliklerinden arınmış durumda.

Kaynak: Sumi Bölgesel Askeri İdaresi Başkanı.

12 Nisan’da Rus saldırganları, Harkov bölgesinin hükümet kontrolündeki bölgelerinde 53 top mermisi ateşledi. Üçü çocuk, yedi sivil öldü, 15 kişi daha yaralandı.

12 Nisan’da işgalciler, Luhansk bölgesindeki hükümet kontrolündeki kasaba ve köylere ağır top atışları yapmaya devam etti.  Bir sivil öldü, on ev hasar gördü.

Kaynak: Luhansk Bölgesel Askeri İdaresi Başkanı.

Ukraynalı kolluk kuvvetleri, Çernihiv bölgesinde Rus işgalcilerin işlediği savaş suçlarıyla ilgili giderek daha fazla kanıt bulmaya devam ediyor.  Novyi Bilous köyü yakınlarında üç kurbanın cesedi çıkarıldı. Bölgedeki Rus saldırısı sırasında arabalarında Rus MLRS tarafından öldürüldüler.

Kaynaklar: Suspilne Chernihiv Medya, polis.

Ukrainian Women’s Guard

Donate US

donate Ukrainian Women’s Guard PayPal  mail:    [email protected]

Subscribe to our channels and pages

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard