Оперативна інформація з регіонів України від УЖВ 30.08.2022
Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Іоанна Кривенко, Тамара Мошковська, Софія Ратинська
Головний редактор УЖВ NEWS Руслан Поліщук
Україна коротко:
188 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.
Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:
Противник продовжує зосереджувати зусилля на встановленні повного контролю над територією Донецької області, утриманні тимчасово захоплених районів Херсонської, частини Харківської, Запорізької та Миколаївської областей.
Посилює угрупування військ на Донецькому напрямку. Продовжує переміщення частин 3-го армійського корпусу на тимчасово зайняті території Запорізької та Харківської областей. Продовжуються авіаційні та ракетні удари російських окупантів по цивільних об’єктах на території України.
На Волинському та Поліському напрямках ситуація не змінилась.
На Сіверському напрямку ворог здійснив артилерійські обстріли по районах населених пунктів Грем’яч Чернігівської області та Нововасилівка, Бачівськ, Старикове, Піски і Миропільське Сумської області.
На Слобожанському напрямку противник продовжує ведення бойових дій з метою утримання раніше зайнятих рубежів.
На Харківському напрямку ворог обстріляв із мінометів, ствольної та реактивної артилерії райони Долини, Адамівки, Харкова, Хрестища, Байрака, Олександрівки, Мазанівки, Удів, Борщової, Великої Комишувахи, Світличного, Костянтинівки та Руської Лозової. Задіяв авіацію для удару біля Гусарівки.
На Слов’янському напрямку, неподалік Пришиба, Гусарівки та Краснопілля, підрозділи ворога продовжували обстріли із ствольної артилерії та РСЗВ.
Окупанти спробували наступати у напрямку Шнурків, зазнали вогневого ураження та відійшли. Втрати уточнюються.
На Донецькому напрямку противник посилює угруповання військ на Курахівському напрямку за рахунок перегрупування окремих підрозділів зі складу Центрального військового округу.
Сили оборони ведуть позиційні бої з метою покращення тактичного положення по лінії зіткнення. Основні зусилля наших підрозділів зосереджуються на вогневому ураженні пунктів управління, засобів протиповітряної оборони, складів з боєприпасами та порушенні функціонування системи логістичного забезпечення противника.
На Краматорському напрямку вогневого ураження зазнали райони Богородичного, Слов’янська, Григорівки, Спірного, Переїзного та Виїмки. Удари авіації противника зафіксовано біля Григорівки та Пришиба.
На Бахмутському напрямку вогневого впливу із танків, ствольної та реактивної артилерії ворогом завдано біля Бахмута, Соледара, Білогорівки, Зайцевого і Кодеми. Окупанти здійснили ракетний удар по району міста Костянтинівка.
Наступальними діями ворог намагався просунутися у напрямках Зайцевого, Веселої Долини та Бахмута. Успіху не мав, відійшов.
З декількох напрямків одночасно загарбники намагаються встановити контроль над населеним пунктом Кодема, тривають бої.
На Авдіївському напрямку, неподалік Марʼїнки, Веселого, Опитного та Новомихайлівки, ворог здійснював мінометні та артилерійські обстріли. Наступальними та штурмовими діями намагався покращити тактичне положення у напрямках Опитного, Авдіївки, Первомайського і Красногорівки. Зазнав значних втрат та відступив.
На Новопавлівському напрямку противник обстрілював території поблизу Павлівки, Пречистівки, Новоукраїнки та Новополя.
На Запорізькому напрямку ворог завдав вогневого ураження по обʼєктах в районах населених пунктів Новопрокопівка, Роботине, Червоне, Гуляйполе, Новоандріївка, Залізничне, Копані, Зелене Поле, Полтавка, Малі Щербаки, Кам’янське, Оріхів, Степове та Ольгівське. Авіація ворога діяла неподалік Новоданилівки та Новосілки.
На Південнобузькому напрямку противник здійснив обстріли районів населених пунктів Олександрівка, Новоселівка, Любомирівка, Степова Долина, Новогригорівка, Киселівка, Широке, Первомайське, Калинівка, Андріївка, Лозове, Шевченкове, Білоусове, Зарічне, Князівка, Ольгине та Зеленодольськ.
Ворог завдав авіаударів біля Андріївки, Давидового Броду, Осокорівки та Потьомкиного. Ракетними ударами російські окупанти продовжують нищити цивільні об’єкти міста Миколаєва.
Під прикриттям інфраструктури атомної електростанції артилерія російської федерації активізувала обстріли районів населених пунктів Нікополь та Олексіївка.
Корабельне угруповання противника в акваторіях Чорного та Азовського морів продовжує виконувати завдання розвідки та блокування цивільного судноплавства.
Зберігається загроза ракетних ударів по об’єктах та елементах інфраструктури в глибині території України. Противник продовжує зазнавати значних втрат, особливо у живій силі.
Генеральний штаб ЗСУ знову звернувся до ЗМІ і популярних блогерів з проханням утриматися від домислів і не давати оцінок діям ЗСУ та Сил оборони України загалом. Також Генштаб наголошує на “неприпустимості подвійного трактування стратегічної та оперативної обстановки” та нагадує, що “тільки військове керівництво володіє усією повнотою інформації про обстановку на передових позиціях, відтак, саме військові посадові особи можуть надавати цю інформацію”.
Президент Володимир Зеленський зустрівся з членами місії Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), яка прямує на Запорізьку електростанцію. Під час зустрічі з генеральним директором організації Рафаелем Ґроссі Зеленський наголосив на необхідності термінової демілітаризації станції, виведення з неї всіх російських військових та переходу ЗАЕС під контроль України”. Нагадаємо, місія у складі 14 фахівців на чолі з керівником МАГАТЕ планує вирушити на ЗАЕС цього тижня, але невідомо, чи вдасться це здійснити.
Кабінет міністрів України схвалив пропозиції про введення персональних санкцій проти патріарха РПЦ Кирила та ще 7 представників російської православної церкви. За словами міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка, “РПЦ підтримує війну росії проти українського народу й щодня благословляє воєнні злочини проти українців. Всі, хто має відношення до цього, мають нести відповідальність. Злочинці не мають ховатися за рясами”.
Східні області
Харківська область
Окупанти завдали авіаудару біля Гусарівки. З мінометів, ствольної та реактивної артилерії обстріляли понад 10 населених пунктів Харківщини, – повідомив Генеральний штаб ЗСУ.
Протягом доби російські окупанти били з реактивної та ствольної артилерії по населених пунктах, що розташовані біля лінії зіткнення в Чугуївському, Харківському, Богодухівському та Ізюмському районах, – повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов. Вночі обстрілів м. Харків не зафіксовано.
За даними Центру екстреної медичної допомоги, минулої доби в Богодухівському районі виявлені тіла двох жінок, що загинули внаслідок обстрілу 27 серпня.
В Ізюмському районі госпіталізована 57-річна жінка з вибуховими пораненнями. В Чугуївському районі ушпиталено чоловіка і жінку 66 та 60 років.
Окупанти, за даними Нацполіції, вранці 30 серпня випустили по Харкову дев’ять артснарядів з установки «Піон». Під обстріли потрапили ринок та дитсадок. Зруйновано житлові будівлі, магазин у центрі міста.
Вдень по центральних районах Харкова зафіксовано 8 прильотів, – повідомив міський голова Ігор Терехов. За його словами, російські окупанти обстріляли Київський район з артилерії. Виникла пожежа у багатоповерхівці. Вдруге окупанти обстріляли з артилерії житлові будинки на Північній Салтівці.
Внаслідок ворожих ударів четверо загиблих – троє біля багатоповерхівки в центрі міста, одна жінка – у місці відпочинку, а також 9 поранених. Двоє поранених у тяжкому стані, – повідомили у Харківській ОВА. Стан п’ятьох людей медики оцінюють як середньої тяжкості.
Донецька область
За минулу добу російські окупанти 26 разів обстрілювали населені пункти Донеччини. Найбільше снарядів було випущено по Авдіївці, Бахмуту та Слов’янську.
росіяни вбили 2 мирних жителів Донеччини – у Роздольному та Північному. Ще 4 людини отримали поранення, – повідомив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко.
Окупаційні війська завдали 4 ракетних удари по Дружківці. Зруйновано дві школи, Палац культури та дитячий будинок творчості, – повідомили в Донецькій ОВА.
Окупанти готують школи Маріуполя до відкриття 1 вересня. Завозять пропагандистську літературу та вчителів з росії, – повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.
Луганська область
На Луганському напрямку ЗСУ тримають позиції. На окупованих територіях регулярно трапляються вибухи на складах із озброєнням. Там, де у ЗСУ є успіх, росія кидає резерви, тим самим послабляючи інші ділянки фронту, – повідомили у Луганській ОВА. Ворожа авіація завдає ударів по кілька разів на добу.
У 76 школах Сєвєродонецького району відновлено освітній процес, у Сватівському та Щастинському – лише у сімох, – повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай. Наразі здійснюються заходи щодо організації освітнього процесу у Міловській та Марківській територіальних громадах.
Північні області
Київська область
СБУ ідентифікували ще трьох російських військових, які знущалися з цивільних на тимчасово окупованих територіях Київщини. Це були військові 64-ї окремої мотострілкової бригади 35-ї загальновійськової армії зс рф Олександр Борисов, Раян Мадяєв і Максим Сулайндзюга. Їм повідомили про підозру у порушенні законів та звичаїв війни.
Правоохоронці Київщини досі розшукують чотирьох дітей, які зникли безвісти внаслідок російського вторгнення. Начальник поліції Київської області Андрій Нєбитов повідомив, що дітей під тиском могли вивезти до Білорусі. Щоб дізнатися про їхню подальшу долю, слідство співпрацює з Червоним Хрестом.
У селі Синяк Київської області відкрили новий дитячий садок, розрахований на 75 дітей. Його будівництво почалося ще в 2019, а під час війни він зазнав незначних ушкоджень. Наразі у закладі все відремонтовано, облаштовано укриття, а також створено 13 нових робочих місць.
У лікарнях Київської області працевлаштовані 116 фахівців з регіонів, де ведуться бойові дії. Як повідомили в Департаменті охорони здоров’я Київської ОВА, вони прагнуть допомогти колегам, які були вимушені залишити свій дім. Всього робочі місця знайшли 77 лікарів, 39 медичних сестер та фельдшерів.
За закладами освіти Київської області, які працюватимуть офлайн та за змішаною формою, закріплять наряди поліції. У разі обстрілів поліцейські допомагатимуть з евакуацією і надаватимуть первинну медичну допомогу. Всього 88 навчальних закладів області працюватимуть офлайн, 299 – за змішаною формою, 98 – онлайн.
У Бучі створили проєкт «Бучанська монета», покликаний нагадати про жертви російського вторгнення. Його автори – місцеві жителі Дмитро Воронець та Влад Кушнір, які пережили окупацію міста. «Бучанські монети» планують продавати і за кордоном. Частину коштів від продажу передаватимуть на відновлення міста, на потреби постраждалих через війну бучанців і на церкву Андрія Первозванного.
Житомирська область
На Житомирщині продовжують перевіряти укриття в навчальних закладах, в житлових будинках і на підприємствах. До експлуатації готові вже більше 4 тисяч приміщень – в них зроблено ремонт, забезпечено запаси води, їжі та медикаментів, а подекуди навіть проведено WI-FI.
У Бердичеві запустять новий проєкт «Соціальний гардероб» від благодійного фонду «Карітас Бердичів УГКЦ». Отримати безкоштовний одяг зможуть вимушені переселенці, люди з інвалідністю, самотні пенсіонери та малозабезпечені сім’ї.
Наталія Ковтун із міста Южне виготовляє бліндажні свічки для військових. Для цього волонтерка використовує банки від невеликих консервів, парафін, віск, стеарин і гофрований картон. Такі свічки використовують для зігріву у холодну пору року і є гарною альтернативою газовим балонам.
У Житомирі створюють барельєфні «Ікони пам’яті загиблим за Незалежність України». Готові роботи волонтери передають батькам загиблих героїв, їхнім дружинам та дітям. На даний момент виготовлено вже 550 барельєфів.
Українські музиканти влаштували концерт для прикордонників на Житомирщині. Артисти Володимир Гуменчук, Максим Никитенко та гурт «Пан Карло» кілька годин виступали просто неба. Організатори таким чином підтримують бойовий дух наших захисників.
Сумська область
За минулу добу російська армія завдала ударів з мінометів та артилерії по Краснопільській, Есманській, Шалигинській, Зноб-Новгородській та Буринській громадам. За інформацією ДПСУ, ворог продовжує обстріли з САУ Краснопільської та Великописарівської громад, зафіксовано 20 вибухів.
Буринську громаду в Конотопському районі віднесено до переліку територій, де тривають бойові дії. Оновлений список виклали на сайті Мінреінтеграції. Тепер до нього входять 22 прикордонні громади Сумської області.
На Конотопщині відкрили відремонтований міст, який було зруйновано внаслідок військових дії російської армії. Як повідомляють в Сумській ОВА, дві частини моста з’єднали надійною бетонною конструкцією, встановили огорожу, облаштували тротуари. Всього в області через агресію рф було зруйновано 15 мостів.
В Путивлі відновлено асфальтне покриття, яке було знищене важкою технікою російської армії, – повідомили в Сумській ОВА. На ці роботи з резервного фонду держбюджету виділено майже 400 тис грн.
Сумські бібліотекарі зібрали понад 8 тисяч грн на підтримку українських захисників. Для містян влаштовано благодійну вуличну акцію «Арт-блокпост – зцілення мистецтвом», виставку патріотичної літератури, різноманітні святкові локації, розваги для дітей та майстер-класи.
Чернігівська область
Ворог продовжує обстрілювати прикордоння Чернігівської області, – повідомляють в ДПСУ. По Новгород-Сіверській громаді російська армія випустила 4 снаряди.
На державному кордоні в межах області ситуація контрольована, – повідомив керівник обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус. Дорожні знаки відновлять на автошляхах області за виключенням 40-кілометрової ділянки вздовж кордонів з рф та білоруссю.
На Чернігівщині скасовують світломаскування за виключенням об’єктів військової та критичної інфраструктури. Таке рішення ухвалила Рада оборони області. Інтервал активного освітлення кожна громада може визначати сама.
Область отримає гуманітарну підтримку від підприємств Німеччини у сфері енергетики. Про це заявив керівник ОВА В’ячеслав Чаус після зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом ФРН в Україні Анкою Фельдгузен.
Цьогоріч діти підуть оффлайн лише до тих закладів освіти, де витримано усі заходи безпеки, продиктовані воєнним часом, – повідомили в обласній військовій адміністрації. Педагоги застосовуватимуть усі форми навчання (онлайн, офлайн, змішану), аби забезпечити якісний та безпечний освітній процес. Внаслідок російської агресії в Чернігівській області пошкоджено 133 заклади освіти, з них 11 – зруйновано.
Благодійний фонд savED допомагатиме відновлювати Чернігівські школи. Кошти для відбудови зруйнованих та пошкоджених російською армією закладів освіти планують залучати з-за кордону. Почнуть з Чернігова, де з 34 шкіл 25 зазнали серйозних ушкоджень, а дві – повністю зруйновано.
Чернігівське міське тролейбусне управління отримало опори для ліній електропередач на суму 200 тисяч євро. Це стало можливим завдяки співпраці з львівською компанією «Valvo». Нагадаємо, в місті під час активних бойових дій пошкоджено кілька десятків кілометрів тролейбусних ліній.
Діти з Чернігівщини та інших областей, які постраждали від окупації, або батьки яких загинули в ході війни, оздоровлювалися у благодійному центрі «Віфанія» на Закарпатті. Дозвілля було насиченим – екскурсії, активний відпочинок та уроки людських цінностей.
Центральні області
Дніпропетровська область
Окупанти вкотре обстріляли Нікопольський район з «Градів» і важкої артилерії. У Червоногригорівській громаді внаслідок обстрілу сталася пожежа. Постраждала жінка. Один житловий будинок зруйновано, ще понад десять будівель пошкоджено. Також зачепило мережі електро- і газопостачання.
Вороги вдарили по Нікополю – там пошкоджено близько двох десятків об‘єктів. Серед них – автовокзал, з десяток магазинів, бібліотека, кафе, нежитлові споруди, лінії електропостачання.
По Дніпровському і Криворізькому районах окупанти вдарили ракетами. Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.
Дніпропетровщина отримала від Угорсько-Української торговельно-промислової палати карету швидкої допомоги. Передати автівку допоміг президент організації Шандор Гелб. Машиною користуватимуться медики одного з медзакладів у Криворізькому районі. Про це повідомили в ДОР.
Вінницька область
56 коробок із засобами гігієни, білизною, рушниками, а ще – солодощами та настільними іграми для бійців, які лікуються у вінницьких шпиталях, передадуть волонтери благодійного фонду “Подільська громада”. Гуманітарну допомогу, яку закупили за грантові гроші, отримають 256 бійців. Про це розповіла голова правління фонду Олена Данілова.
Кіровоградська область
У Кропивницькому для захисників виготовлятимуть пічки-“буржуйки”. Про це розповів волонтер громадського осередку Krop:hab Олександр Кришко. Буржуйки робитимуть із балонів від газу та з тракторних дисків.
В обласному краєзнавчому музеї Кропивницького відкрилось дві виставки про російсько-українську війну. На них представлені фотографії, особисті речі, залишки ракет, які розірвались на території Кіровоградської області, а також трофеї, захоплені в російських окупантів.
Полтавська область
У Полтаві внутрішньо переміщеним дітям та дітям з малозабезпечених родин подарували шкільне приладдя. Це стало можливим завдяки всеукраїнській акції “Шкільний портфелик”, яку ініціював міжнародний благодійний фонд “Карітас Україна”. Отримали канцтовари понад дві сотні родин.
Черкаська область
В Умані з 19 по 30 вересня діятимуть посилені безпекові заходи, – повідомив керівник Черкаської ОВА Ігор Табурець. Таке рішення ухвалили спільно зі штабом оборони області у зв’язку з високою ймовірністю ракетних ударів і терористичної загрози з боку російської сторони. Росія може використати традиційний приїзд паломників до Умані на святкування Рош га-Шана для провокацій.
Південні області
Запорізька область
На Запоріжжі поліцейські зафіксували 43 повідомлення про руйнування російською армією об’єктів цивільної інфраструктури. Окупанти обстріляли Запоріжжя, Новоданилівку, Оріхів, Гуяйполе, Малокатеринівку, Ольгівське, Полтавку, Новосілки, Малі Щербaки.
Найбільше ворожих ударів зазнали об’єкти цивільної інфраструктури у містах Оріхів і Гуляйполе Пологівського району. Оріхівці повідомили про десятки вигорілих домівок, зруйнованих присадибних приміщень і господарчих будівель. У Гуляйполі, крім житлових будинків, ворог поцілив по місцевому дитячому садочку.
29 серпня на виїзді із міста Василівка російські військові розстріляли автомобілі з цивільними людьми, які їхали в евакуаційній колоні. Про це повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров. російські військові навмисно випустили із Василівки багато автівок і в “сірій” зоні обстріляли їх з відстані 50-100 метрів. Постраждалих немає, але багато охочих евакуюватися злякалися обстрілів і повернулись назад.
На Запоріжжі засуджено до 15 років позбавлення волі за державну зраду командира відділення 3-го батальйону 129-го стрілецького полку 70 армії рф. Слідчі СБУ встановили, що мешканець Донецької області під керівництвом командування окупаційних військ брав безпосередню участь у бойових діях проти військовослужбовців ЗСУ.
У Запоріжжі СБУ викрила коригувальника. Місцевий житель збирав розвіддані про дислокацію, переміщення та озброєння Сил оборони України на південному напрямку. Отриману інформацію зловмисник передавав закритим телефонним каналом своєму куратору в росії
10-річний Максим Бровченко малює та продає картини, а зібрані кошти відправляє на допомогу українській армії. Юний художник перерахував армії вже 60 тисяч грн.
Миколаївська область
У Миколаєві вдень російські війська завдали ракетно-артилерійських ударів по інфраструктурі міста. Відомо про одного пораненого та одного загиблого.
Після масованого обстрілу Миколаєва поліцейські задокументували 10 пошкоджених житлових будинків, інших об’єктів інфраструктури та автомобіля. Є загиблі та постраждалі серед цивільних.
Впродовж доби ворожих обстрілів зазнали населенні пункти Очаків, Червоне та територія Баштанського району. Внаслідок розриву ракет руйнацій зазнали приватні житлові будинки.
На світанку ворог двічі атакував ракетами повітряного базування Х-31 Баштанський район. Людських втрат немає.
Протягом 29 серпня на території Миколаївської області пожежники ліквідували 4 пожежі, які виникли внаслідок ворожих обстрілів.
Піротехніки Миколаївської області вилучили 14 боєприпасів. Загалом з початку російської агресії знешкоджено 3 283 вибухонебезпечних предметів.
Меценати з Данії передали для Миколаєва 100 ліжок, що призначені для медичних установ та облаштування бомбосховищ.
Миколаївська обласна станція переливання крові 31 серпня з 08:00 запрошує донорів всіх груп крові та резус-факторів. Донори мають змогу отримати продуктовий набір від благодійного фонду “Світлі справи”.
У Корабельному районі Миколаєва планують побудувати зупинку-укриття, схожу на ту, що нещодавно відкрили у Харкові.
Одеська область
Вранці 30 серпня над Одещиною сили української ППО збили російський безпілотник. Про це повідомили в ОК “Південь”.
Корабельне угруповання противника в Чорному морі продовжує тримати напоготові 24 високоточні ракети «Калібр».
Нідерланди виділять 1 млн євро на розробку першочергових проєктів реконструкції в Одесі, Миколаєві та Херсоні. Про це повідомила міністр зовнішньої торгівлі та співпраці з питань розвитку країни Лісьє Схрейнемахер.
Готовність об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери Одещини до роботи в опалювальний період перевищує 80 %. Про це повідомили в ОВА.
Під час війни школи в Одеській області працюватимуть за різними форматами. Модель навчального процесу формує кожна педагогічна рада спільно з батьками. Із 509 шкіл, які мають укриття, 326 уже визначились щодо освітнього процесу: 59 обрали повністю очний формат навчання, а 267 – змішаний. У закладах, які не мають укриттів, буде дистанційне навчання.
Херсонська область
Обстановка в операційній зоні на південнобузькому напрямку залишається складною, але контролюється Силами оборони. Тривають позиційні бої з метою покращення положення по лінії фронту.
Українські бомбардувальники протягом ночі завдали 2 удари по районах зосередження ворога в районі Киселівки і Костирки.
Ракетно-артилерійські підрозділи ЗСУ виконали понад 220 вогневих завдань, в тому числі і по 3 мостах – Антонівському автомобільному, Антонівському залізничному і Дар’ївському.
Українські артилерійські підрозділи минулої ночі вразили 13 пунктів управління ворога в Херсонському, Бериславському і Каховському районах.
Шістьма авіаційними ударами різними засобами повітряного нападу атаковано позиції протиповітряної оборони противника.
Підсумкові втрати ворога за ніч склали 159 окупантів та 60 одиниць ворожої техніки. В районі Правдиного вночі знищено безпілотник-розвідник.
За минулу добу працівники поліції відкрили 15 кримінальних проваджень щодо воєнних злочинів, скоєних військовослужбовцями рф та колаборантами на території області. В Херсоні та області військовослужбовці рф масово обкрадають приватні будинки та вивозять майно.
З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну на Херсонщині військові рф зруйнували 42 медичних заклади та 101 навчальний.
Херсонська обласна прокуратура повідомила про підозру жителю Херсонщини у колабораційній діяльності. Чоловік добровільно погодився очолити так звану “Инспекцию сельхознадзора области ВГА Херсонской области”
Так званий “заступник голови ВЦА Херсонщини” Кирило Стремоусов втік до росії і звідти продовжує підтримувати російську агресію.
Західні області
Волинська область
Територіальна оборона Волині укріплює лінію оборони на кордоні з білоруссю. З’явились сотні нових бліндажів, вогневих точок, окопів, основних та запасних бойових позицій тощо. Про це повідомили в ОВА.
Естонія передала волинським рятувальникам гуманітарну допомогу для забезпечення безперебійної роботи спецтехніки під час виникнення надзвичайних ситуацій. Гуманітарний вантаж вагою понад 3 тонни складається з генераторів, компресорів, сонячної панелі, портативної електростанції, тощо.
Боратинський центр первинної медико-санітарної допомоги отримав автомобіль для мобільної бригади медиків. Це стало можливим завдяки участі у проєкті, який реалізують Волинська ОВА та Товариств Червоного Хреста області.
У Ківерцях організували благодійний ярмарок на підтримку Збройних сил України. Загалом під час свята вдалося зібрати 100 тисяч грн. За ці кошти громада придбає автомобіль на передову.
Нововолинськ на День міста зібрав 55 тисяч грн для ЗСУ.
Хлопці з Луцька Сергій Заяць та Давид Щегельський, які збирали гроші на Байрактар, продаючи черешні, повернулися з Туреччини. Там вони разом з мамами відпочивали впродовж 9 днів. Поїздку хлопцям оплатили представники заводу “Байкар” після того, як побачили сюжет про них.
Володимир Зеленський нагородив орденом «За заслуги» ІІІ ступеня водія шкільного автобуса Гіркополонківського ліцею Юрія Заня. Волинянин на початку повномасштабної війни вивозив мирне населення із зони бойових дій у місця тимчасового перебування.
Українські зірки виступили з концертною програмою для прикордонників Волинського загону у Луцьку та навідалися до військовослужбовців, які охороняють українсько-білоруську ділянку. Про це повідомили у Західному регіональному управлінні Держприкордонслужби України.
У Луцьку з 45 котелень лише дві працюють на твердому паливі, решта – на газі. Для економії та зменшення витрат на опалення у міських багатоповерхівках встановлюють індивідуальні теплові пункти. В районах активно заготовляють дрова. Про це повідомили в ОВА.
Закарпатська область
Закарпатські рятувальники отримали автоцистерну марки Mercedes-Benz від своїх швейцарських колег. Ключі від автівки особисто передав представник добровільної пожежної охорони міста Бруґґ Штефан Бауманн. Про це повідомили в ГУ ДСНС області.
У рамках співпраці Виноградівської міської ради з організацією People in Need Slovakia першокласникам з числа внутрішньо переміщених осіб подарували рюкзаки.
160 дітей із Західної України та вимушено переселених із зони бойових дій відпочивали у Вишкові. Фінансову підтримку надало Міністерство зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини.
Звання «Почесний громадянин міста Ужгорода» присвоєно посмертно 17 загиблим воїнам.
Івано-Франківська область
У Івано-Франківську 47 закладів середньої освіти та 40 дошкільних закладів будуть працювати. 3 школи та 5 садків очно зустріти дітей не зможуть – такий висновок Військово-цивільної адміністрації на підставі актів обстеження.
У місті Коломия розпочали видавати дітям набори канцтоварів для навчання. Така можливість з’явилася завдяки співпраці місцевої влади з швейцарською благодійною організацією «Terre des hommes».
В Івано-Франківську презентували виставку «Втрачений дім» та соціальні ролики про проблеми переселенців. Захід організувала Івано-Франківська обласна організація “Молода Просвіта” за підтримки міжнародної гуманітарної організації CORE (Community Organized Relief Effort) у рамках проєкту “Простори підтримки”.
Львівська область
У Львівській ОВА відбулась онлайн-зустріч з представниками Управління координації гуманітарних справ ООН. Обговорили питання розміщення в області внутрішньо переміщених осіб та підготовку до навчального року.
Старший радник Гельсінської комісії при Конгресі США Пол Массаро приїхав до України й відвідав Львів, зустрівшись із міським головою Андрієм Садовим.
Німець Петер Борсдорфф із міста-побратима Дюрен організував у себе на батьківщині благодійний марафон для збору коштів на потреби маленьких українців. У результаті вдалось зібрати 150 тисяч грн. На ці кошти у Нежухівському дитячому садку встановлять ігровий майданчик.
На благодійному концерті «Шлях до перемоги» у Прилбичах зібрали 42 тисячі грн на підтримку ЗСУ.
Під час «Етнофесту» на Дрогобиччині зібрали 27 тисяч грн для українських захисників.
У Стрийському парку у Львові запрацював мобільний центр психологічної допомоги для ВПО від Мальтійської служби.
Близько 50 дітей, які переселились на Львівщину з територій проведення бойових дій, взяли участь у сплаві річкою Дністер. Акцію провели в межах ініціативи Львівської ОВА «Літо без тривог».
50 дітей, які переїхали на Львівщину з Миколаївської області, відпочили та оздоровились в таборі «Карпати кличуть» у Ворохті. Організатори заходу – Служба у справах дітей Львівської ОВА у співпраці з БФ «Опіка Майбутнього» та New Horizons for children.
На Львівщині започатковують проєкт історій про свідомий перехід на українську мову “Українською здолаємо”. Цікаві історії з власного досвіду з’являться на сторінках Львівської ОВА у соцмережах.
Рівненська область
В Сарнах відновили повністю пошкоджені ракетами дахи і шибки приватних будинків. Триває робота над заміною вікон в приватних оселях і Центральній районній лікарні, – повідомив керівник Рівненської ОВА Віталій Коваль.
На Рівненщині у 40-кілометровій зоні від Білорусі запровадять лише дистанційне навчання у школах. Таке рішення ухвалила Рада оборони області.
З початку війни на Рівненщину переїхало 15 тисяч дітей-переселенців. Про це повідомили в ОВА.
У Вараші на благодійній виставі та ярмарку зібрали понад 200 тисяч грн для українських військових.
На благодійному велопробігу «Миру і Здоров‘я – DEUS VULT» вдалося зібрати близько 100 тисяч грн. Зібрані кошти передадуть на потреби ЗСУ. Захід організовувала Рівненська обласна клінічна лікарня ім. Юрія Семенюка.
Під час благодійного ярмарку «Разом до перемоги», який відбувся в селі Малинівка, зібрали близько 65 тисяч грн, які будуть використані на підтримку Збройних сил України.
87-річний В’ячеслав Найденов з Вараши передав 35 тисяч грн власних заощаджень для потреб військовослужбовців ЗСУ.
Тернопільська область
Станом на сьогодні 77% закладів Тернопільщини можуть навчатись офлайн. Про це повідомили в ОВА.
На Тернопільщині цьогоріч розпочнуть навчання 1 543 учні, які переїхали з регіонів, де йдуть бойові дії. Про це повідомили в ОВА.
Центр екстреної медичної допомоги у Шумську отримав портативний УЗД-апарат від американської громадської організації Team Rubicon. Про це повідомили на сторінці територіальної громади.
У Тернополі презентували книжку «Українська мова для турецькомовних студентів. Базовий рівень». Цей підручник видали в рамках співпраці Тернопільської обласної військової адміністрації з Українським Товариством Взаємодопомоги в Стамбулі.
У Тернополі відкрився освітній хаб, де будуть безкоштовно навчати IT-спеціальностям, робочим професіям, українській та англійській мовам. Крім цього, у хабі надаватимуть психологічну та емоційну підтримку. Про це повідомили в ОВА.
Юні тернополянки плетуть браслети та продають їх на вулицях міста. За отримані кошти дівчата вже придбали 25 балаклав та передали їх військовим.
Хмельницька область
65% шкіл та 56% садочків Хмельниччини готові до очного формату навчання. Про це повідомили в ОВА.
До гуманітарного хабу при ОВА прибув благодійний вантаж з медичними засобами з Німеччини. Гуманітарна допомога складається з різноманітних перев’язувальних матеріалів, мазевих компресів тощо. Найближчим часом всі засоби будуть передані до закладів охорони здоров’я області.
35 дітей Хмельниччини повернулись з відпочинку з Франції, організованого французькою стороною.
Чернівецька область
У вісьмох навчальних закладах Чернівців будуть жити переселенці. Про це повідомили у міській раді.
Понад 200 одиниць побутової техніки отримали буковинські інтернатні та навчальні заклади від японських благодійників. Це стало можливим завдяки проєкту, який реалізує ГО “Чернівецька обласна організація людей з інвалідністю “Лідер”” за фінансової підтримки японської організації AAR Japan.
Міжнародна підтримка
Україна отримала від уряду Швеції черговий пакет військової допомоги. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
Найближчими днями Повітряні Сили України отримають від Словаччини дев’ять МІГ-29AS та два МІГ-29UBS. Про це повідомили у ВПС Словаччини.
ЄС поставить Україні 5,5 млн таблеток йодиду калію. Ліки запросив український уряд для підвищення рівня захисту навколо ЗАЕС.
До Києва прибула місія МАГАТЕ. Незабаром 14 інспекторів вирушать на ЗАЕС. У складі місії – експерти з Польщі, Литви, Франції, Італії, Йорданії, Мексики, Албанії, Північної Македонії, Сербії та Китаю. Експерти мають оцінити фізичні пошкодження об’єктів на території ЗАЕС, працездатність основних і резервних систем охорони та безпеки умови роботи персоналу станції.
Великобританія передасть Україні 850 мікродронів Black Hornet. Про це заявив прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон.
Після деокупації територій, які належать Україні, Італія виділить близько 2 млн євро. Допомога буде направлена на розмінування тих територій, які окупувала росія за час повномасштабного вторгнення в Україну.
ЄС пропонує тренувати українських снайперів, саперів та офіцерів.
Президент України Володимир Зеленський та Президент Франції Еммануель Макрон провели телефонну розмову. Глави держав обговорили місію МАГАТЕ до Запорізької АЕС.
G7 заявила, що росія загрожує Україні, сусіднім державам і міжнародній спільноті, посилюючи ризик ядерної аварії на Запорізькій атомній електростанції. G7закликає російську армію покинути ЗАЕС та Україну в цілому.
Німеччина пропонує країнам Євросоюзу призупинити спрощений візовий режим з росією. Про це заявила очільниця МЗС Німеччини Анналена Бербок.
Польща наполягає на тому, що ЄС має припинити видачу росіянам віз, окрім гуманітарних. Про це заявив прем’єр-міністр Матеуш Моравецький.
Нідерланди наполягають на забороні у видачі туристичних віз до ЄС росіянам. Про це заявили в МЗС Нідерландів.
Міністерство охорони здоров’я України спільно з Міністерством охорони здоров’я Республіки Польща та представниками Європейської комісії відкриють у польському місті Жешув спеціальний медичний хаб для українських пацієнтів, яких евакуюють на спеціалізоване лікування до європейських клінік.
Ukrainian Women’s Guard
Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail: [email protected]
Subscribe to our channels and pages:
https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta
UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska