Оперативна інформація з регіонів України від УЖВ 02.07.2022
Матеріали підготували: Tetiana Kliuchnyk-Horobets, Tetyana Pidgorna, Olena Reka, Yana Hushchyna, Halyna Radevych, Ioanna Kryvenko
129 діб триває героїчний спротив українського народу російському вторгненню.
ФОТО головне: цивільний житловий будинок після сьогоднішніх обстрілів. ( Сєвєродонецьк, Луганська область)
Україна коротко:
129 діб триває героїчний спротив українського народу російському вторгненню.
Оперативна інформація Генерального штабу Збройних сил України щодо російського вторгнення станом на 18:00:
На Волинському та Поліському напрямках підрозділи збройних сил білорусі на ротаційній основі продовжують виконувати завдання з прикриття білорусько-українського кордону в прикордонних районах Брестської та Гомельської областей. Проводяться тренування з наведення понтонних переправ. Ознак формування наступальних угруповань противника не виявлено.
На Сіверському напрямку без особливих змін. Противник обстріляв позиції Сил оборони в районах населених пунктів Студенок, Товстодубове, Нова Слобода та Білопілля.
На Харківському напрямку ворог веде оборону зайнятих раніше позицій. Здійснював обстріли із танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Золочів, Хрестище, Молодова, Коробочкине, Велика Бабка, Малинівка, Іванівка, Черкаська Лозова, Слатине та Чепіль.
Ворог вів штурмові дії в районі населеного пункту Дементіївка, успіху не мав, відійшов. Завдав авіаудару неподалік Верхнього Салтова та Прудянки. Вів повітряну розвідку БпЛА “Орлан-10”.
На Слов’янському напрямку ворог продовжує ведення оборони. Обстрілював із артилерії райони Долини, Курульки, Адамівки та Барвінкового. Штурмові дії в районі населеного пункту Богородичне наші воїни вкотре успішно відбили.
На Донецькому напрямку противник обстріляв цивільну інфраструктуру неподалік Івано-Дар’ївки та Золотарівки. За результатами бойових дій закріплюється в районі населеного пункту Верхньокам’янка.
На Краматорському напрямку ворожі обстріли зафіксовано поблизу Білогорівки.
На Бахмутському напрямку окупанти обстрілювали наші позиції із мінометів, ствольної та реактивної артилерії в районах Кодеми і Берестового. Біля останнього здійснили розвідку боєм. Українські воїни дали рішучу відсіч та змусили ворога відійти.
На Авдіївському, Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках противник з артилерії різних калібрів обстріляв райони Авдіївки, Опитного, Нетайлового, Павлівки, Оріхова, Малинівки, Новосілки та Новоандріївки. Завдавав авіаударів неподалік Павлівки. Наступальні дії ворога у районі населеного пункту Новомихайлівка українські захисники зупинили та відкинули його назад.
На Південнобузькому напрямку окупанти продовжують систематичні обстріли цивільної та військової інфраструктури із ствольної та реактивної артилерії. Ведуть повітряну розвідку БпЛА.
В результататі дій українських воїнів противник залишив населений пункт Іванівка.
Війська рф обстріляли місто Павлоград на Дніпропетровщині, йдеться у повідомленні міської ради Павлограда.
В ЄС засудили ракетні удари по Одеській області та вважають їх черговим російським воєнним злочином. Особи, відповідальні за ці дії, будуть притягнуті до відповідальності відповідно до міжнародного права, зазначили в представництві із закордонних справ і політики безпеки ЄС. Внаслідок ворожого обстрілу на Одещині 1 липня загинула 21 особа, з них 1 дитина.
ЗСУ готові до будь-яких сценаріїв розвитку подій на північному кордоні України, наголосили в Офісі Президента. Останніми днями активно поширюється тема можливого нового наступу з боку збройних сил білорусі. Проте ці чутки є нічим більшим, як черговою спекуляцією російської пропаганди з метою посіяти панку в Україні. На думку радника голови ОП Михайла Подоляка, окупанти продовжують “ракетний терор” мирних міст, щоб залякати людей і змусити їх тиснути на уряд, щоб той пішов на поступки кремлю.
У Центрі протидії дезінформації при РНБО України спростували деякі фейки щодо візового режиму з рф. Уряд не заборонив росіянам в’їзд до нашої країни. Але тепер громадянам росїї, щоб відвідати родичів, необхідно мати запрошення з України, чинний закордонний паспорт, українську візу, ксерокопію паспортних даних сторони, що приймає, та суму, не меншу 20 прожиткових мінімумів на місяць – 52 тис. грн.
Через скрутну ситуацію та військові дії “Укрзалізниця” не планує 2022 року піднімати тарифи на пасажирські перевезення. Для багатьох українців залізниця стала дорогою життя. Про це йдеться у повідомленні перевізника.
Східні області
Харківська область
Російські війська завдали авіаударів поблизу Верхнього Салтова та Прудянки на Харківщині. З танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії обстрілювали Велику Бабку, Іванівку, Золочів, Коробочкине, Молодову, Малинівку, Слатине, Хрестище, Черкаську Лозову та Чепіль, повідомили в Генеральному штабі ЗСУ. Окупанти вели розвідку за допомогою безпілотників. Агресор знову штурмував Дементіївку. Також росіяни з артилерії завдавали ударів у районі Курульки та Барвінкового.
Ворог завдавав ударів по містах і селах Богодухівського, Ізюмського, Лозівського, Харківського та Чугуївського районів. Протягом доби окупанти з ракетних та артилерійських систем обстрілювали села Уди та Черкаська Лозова, смт Донець, міста Барвінкове та Дергачі. Пошкоджені приватні будинки та господарські будівлі. Внаслідок обстрілів занялась лісосмуга.
Північніше Харкова окупанти ведуть оборонні бої та намагаються стримати наступ ЗСУ. У районі Ізюма росіяни намагалися вести штурмові дії в напрямку Богородичного, але зазнали втрат та відступили. На цьому напрямку ворог також намагається покращити систему забезпечення своїх військ.
У Харківській області 754 людини протягом трьох діб відгукнулися на оголошення про набір екіпажів для реактивних систем залпового вогню HIMARS та MLRS, розповів начальник штабу спецпідрозділу Kraken Костянтин Немічев.
Росіяни 2 липня обстріляли Чугуївський район Харківщини, в результаті чого поблизу Кочетка та у селі Велика Бабка спалахнули пожежі. Горіла господарча споруда та хвойна підстилка на площі 3 га на території одного з лісгоспів.
Близько 4-ї ранку у Харкові пролунали два вибухи. Росіяни поцілили ракетами у територію промислової зони у Немишлянському районі. На місці, де впали боєприпаси, утворилися дві вирви.
Вночі російський агресор обстріляв село Світличне Золочівської громади з артилерії. Снарядами знищений дитячий садок, повідомив голова громади Віктор Коваленко.
Протягом доби зазнали поранень 4 мирних мешканців області: 2 людей в Ізюмському районі, 1 – в Харківському, 1 – в Лозівському.
Донецька область
На Слов’янському напрямку армія рф веде оборонні бої. На Лисичанському окупанти наступали, але успіху не мали та відійшли, повідомляє Генштаб. ЗСУ відбили штурм рашистів в районі Богородичного Донецької області. Ворог зосереджений на недопущенні просування ЗСУ. Веде штурм у районі Кочубеївка – Дементіївка. На Краматорському напрямку противник вів наступ у районі Верхньокам’янського, проте безуспішно.
Протягом доби російські окупаційні війська обстріляли 11 населених пунктів Донеччини. У Слов’янську загинули четверо людей, ще 12 отримали поранення. Про це повідомили в прес-службі поліції Донеччини. Окупанти гатили з РСЗВ “Град”, “Ураган”, “Смерч”, артилерії та завдали авіа- та ракетних ударів.
Російські окупанти відправляють всіх маріупольських вчителів на так звану “атестацію” до рф. Через брак викладачів, які готові співпрацювати з окупантами, у місті діє неофіційна заборона на виїзд освітян, – повідомив радник міського голови Маріуполя Андрющенко. У місті та навколишніх селах окупанти почали чергові обшуки, перевірки та фільтрацію через зростання спротиву місцевих.
Російські окупаційні війська незаконно утримують близько 10 тисяч жителів у концтаборах в жахливих умовах на межі виживання. Про це повідомляє Маріупольська міська рада. Мирні жителі були затримані окупантами та направлені до чотирьох в’язниць: дві у Оленівці, Донецькому СІЗО та Макіївці. Їх тримають у тісних камерах 2 на 3 метри по 10 людей. Вони майже не отримують воду та їжу. Вони не мають жодного доступу до медичної допомоги. Також людей в тюрьмах катують – як психологічно, так і фізично.
Зміна комендантського часу на Донеччині: від понеділка, 4 липня, обмеження на пересування та режим світломаскування діятимуть з 22:00 до 04:00.
Луганська область
На Луганщині ЗСУ відбили два масованих наступи військових рф – в напрямку Верхньокам’янки та Лисичанського желатинового заводу, повідомив керівник ОВА Гайдай. Росіяни штурмують Лисичанськ, застосовуючи велику кількість сил і засобів та винищуючи населений пункт.
Окупанти продовжують розстрілювати з артилерії ближні до Лисичанська села та містечка – Золотарівку, Привілля, Вовчоярівку та Верхньокам‘янку. В напрямку останньої ворог вів наступ, проте безуспішно. Українські воїни успішно та грамотно відбили ворожу спробу розвідки боєм у напрямку Лисичанського желатинового заводу. Окупанти відійшли.
Північні області
Київська область
Підписано Меморандум про співробітництво між Київською областю та регіоном Іль-де-Франс. На підписанні була присутня Валері Пекресс – очільниця Регіональної ради регіону Іль-де-Франс. Про це повідомив керівник Київської ОВА Олексій Кулеба. Основні напрямки співпраці – розробка генерального планування міських просторів, розвиток медичної сфери, цивільного захисту населення, малого та середнього бізнесу.
За добу на Київщині знешкодили 351 вибухонебезпечний предмет (ВНП). Піротехніки обстежили 191,70 га території. Перевірено більше 10 км автомобільних доріг та 7 об’єктів.
Обстеження та знешкодження вибухонебезпечних предметів (ВНП) проводилися у населених пунктах Бучанського, Броварського та Вишгородського районів. Всього в регіоні було виявлено та знешкоджено майже 48 тисяч ВНП.
Мобільні інформаційні центри продовжують свою роботу. Цього тижня – в Бородянці, Димері та Гостомелі. Спеціалісти консультують мешканців громад щодо оформлення компенсацій за зруйноване або втрачене майно, отримання соціальних виплат, алгоритму відновлення та відбудови домівок, розгортання модульних містечок.
Київщина продовжує підготовку до опалювального сезону в умовах воєнного стану, повідомляють в обласній військовій адміністрації. На даний момент до холодів готові 2 884 будинки, понад 430 шкіл та дитячих садків, 532 заклади охорони здоров’я. Тривають поточні та капітальні ремонти, реконструкції котелень, зокрема й тих, що були пошкоджені внаслідок бойових дій.
В Київській обласній клінічній лікарні запрацювало кардіохірургічне відділення. Його почали створювати «з нуля» в період воєнного стану, повідомляють у військовій адміністрації. Медичний заклад отримав уже третю спецмашину, надану Департаментом охорони здоров’я. Спеціалісти лікарні не припиняли роботу від початку повномасштабної війни та продовжують рятувати життя людей.
В Києві маленька чемпіонка світу з шашок збирає гроші для ЗСУ. Дівчинка пропонує зіграти з нею в шахи всім охочим за благодійний внесок. Валерія Єжова — чемпіонка світу серед дівчаток до 10 років. З її слів, за декілька днів її не перемогли жодного разу.
У Борисполі з’явився мурал з літаком АН-225 “Мрія”, який було знищено російськими окупантами в Гостомелі. Автор малюнку ‑ художник Дмитро Вергелес.
Житомирська область
На Житомирщині тривають роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури, повідомив керівник ОВА Віталій Бунечко. Через систему Укрзалізниці оформлено закупівлю 17 тисяч квадратних метрів будівельних виробів для відновлювальних робіт на суму понад 77 млн гривень.
З початку повномасштабної війни на Житомирщину скинули близько 100 російських бомб та ракет. Більше десятка з них прийшлися на Житомирську громаду. Зруйновані приватні будинки, вщент розбомблений ліцей №25, пошкоджено другу міську лікарню та перинатальний центр, в яких перебували сотні пацієнтів.
Житомирська обласна адміністрація вже отримала офіційне погодження витрат за кошти резервного фонду на відновлення 407 об’єктів. Також до Мінрегіону подано документи ще на 188 об’єктів. Загальна вартість відновлення об’єктів, за якими надано документи, складає майже 60 млн грн.
Українські інвестори планують реалізувати проєкт, який передбачає будівництво нової лінії на заводі «IZOVAT» та створення 150 нових робочих місць. Обсяг інвестицій складає 32 млн євро, повідомляють в Житомирській ОВА. Після руйнувань, які завдала заводові одна з ворожих ракет, підприємство поступово відновлюється та нарощує виробництво до довоєнного рівня.
У Житомирській області проживає 75,2 тисячі внутрішньо переміщених осіб, повідомляють в обласній адміністарції. Найбільша кількість з яких – у Ружинській, Брусилівській, Попільнянській, Житомирській, Любарській територіальних громадах. Для розміщення людей додатково підготували 40 тисяч місць.
Житомирські дитсадки облаштовують сховища для перебування своїх вихованців під час повітряних тривог. В укриттях є запаси води та їжі, медикаменти, належні санітарні умови. В ігрових зонах зібрано багато розвивальних та цікавих іграшок, процес перебування у сховищах вихователі намагаються перетворити на гру.
Сумська область
Ворог продовжує обстріли прикордоння Сумщини, повідомляють в ДПСУ. Ворог наносив вогневі ураження із застосуванням РСЗВ, САУ, мінометів. Під ворожий вогонь потрапили Великописарівська, Краснопільська, Білопільська, Шалигінська, Есманьська, Глухівська та Новослобідська громади.
По Шалигінській громаді ворог випустив 6 ракет з вертольоту. Від ударів постраждали приватні будинки, повністю знищена вогнем одна господарська будівля.
Протягом дня росіяни випустили більше 270 мін, ракет та снарядів різного калібру по території Сумщини, повідомляють в Сумській ОВА. У Шалигінській громаді постраждала 64-річна жінка, її поранило уламком російського снаряду. Пошкоджено будинки мирних мешканців, фермерські господарства, електромережі та водонапірна башта.
На Сумщині наклали арешт на майно компаній, зареєстрованих в росії. В Національній поліції повідомляють, що загальна вартість майна складає понад 30 млн гривень. Арешт накладено на 42 залізничні вагони в рамках кримінального провадження слідчими поліції Шостки.
У Сумській громаді сформовано перелік з 217 назв вулиць, провулків, проїздів, площ, які пропонується «дерусифікувати». При його формуванні враховували як пропозиції мешканців громади, так і напрацювання експертної спільноти. Сумська громада прагне позбутись чужих для неї символів та маркерів колишнього російського минулого, зазначають у міській раді.
Чернігівська область
На Чернігівщині зафіксовано обстріли Новгород-Сіверської громади, повідомляють в Держприкордонслужбі. Ворог вів вогонь по українському прикордонню із стрілецької зброї, мінометів та САУ. Зафіксовано 4 мінометних вибухи та 10 запусків з артилерійських снарядів. За попередніми даними, обійшлося без людських жертв. Інформація щодо руйнувань уточнюється.
Прем’єр-міністр Норвегії Йонас Ґар Стьоре з робочим візитом відвідав Чернігівщину, де на власні очі зміг переконатися у цинічності російської пропаганди, яка переконує у знищенні винятково “військових об’єктів”. Ягідне, Лукашівка, кардіоцентр та житлові багатоповерхівки у Чернігові – це красномовні приклади війни “за правилами” росіян.
На Чернігівщині до рук наших прикордонників потрапив диск з документами військової частини рф, яка брала участь у війні проти України. В ДПСУ повідомили, що на ньому зберігалася інформація про особовий склад ворога, його бойову готовність, технічна документація озброєння та військової техніки, карти та службові документи під грифом «Таємно».
Центральні області
Вінницька область
Вінницькому ліцею №26 офіційно присвоєно ім’я Героя України Дмитра Майбороди – військового льотчика, підполковника Збройних сил України, випускника цього закладу.
На Вінниччині затримали прикордонника, який вимагав у громадянина України 10 тисяч доларів хабара за перетин кордону. Його затримали напередодні після отримання 5 тисяч доларів. Тепер прикордоннику загрожує до 10 років ув’язнення, повідомили в Cпеціалізованій прокуратурі у військовій та оборонній сфері Центрального регіону.
Дніпропетровська область
На Дніпропетровщині окупанти обстріляли прикордонні територію Зеленодільської громади. Жертв і руйнувань немає.
Вдень на промисловому підприємстві Павлограда сталася масштабна пожежа. Про це повідомили в Головному управлінні ДСНС України у Дніпропетровській області. Постраждалих немає. Рятувальники протягом 2 годин приборкували вогонь. Причини пожежі наразі з‘ясовуються.
У селі Олексіївка Криворізького району через пожежу в приватному будинку загинуло немовля.
У Дніпрі на ярмарку рукоділля збирали кошти на підтримку української армії.
Кіровоградська область
З Кіровоградської області у Луганську відправили 10 автобусів з продовольчими наборами, ліками та засобами гігієни, які отримають люди старшого віку, люди з інвалідністю та багатодітні сім’ї. Про це розповів голова обласної військової адміністрації Андрій Райкович.
Жителька міста Олександрія Кіровоградської області Олександра Фурса випікає патріотичне печиво для бійців.
Полтавська область
Розбір завалів ТЦ у Кременчуці, куди влучила російська ракета, завершили, повідомив керівник ОВА Дмитро Лунін. Завали розчищали шість днів. Наразі інформація про кількість загиблих доповнюється. За допомогою ДНК тесту ідентифіковано 20 знайдених людських останків.
Кременчуцька міська рада вдвічі збільшила матеріальну допомогу родинам, чиї близькі загинули через ракетний обстріл торгового центру “Амстор”. Тепер ця сума становить 100 тисяч гривень, повідомив міський голова Віталій Малецький.
Південні області
Запорізька область
На Запорізькому напрямку ситуація контрольована, без суттєвих змін. Противник продовжує оборонятись, готує тимчасово окуповані населені пункти до кругової оборони, створює опорні пункти на основних дорожніх напрямках.
Ворог здійснив 31 обстріл позицій українських захисників, застосовуючи при цьому танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення.
Окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру у районах населених пунктів Кам’янське, Оріхів, Степове. До Нацполіції надійшло 30 повідомлень про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів російськими окупаційними військами.
Запорізька ОВА. Наслідки обстрілу міста Оріхів
Протягом минулої доби було евакуйовано 1 293 людей, з них 284 – діти.
На сьогодні через пошкодження ліній електропостачання, без електропостачання залишаються 21 498 абонентів у 80 населених пунктах Запорізької області.
Миколаївська область
На світанку ворог випустив 10 ракет типу «Онікс» на Миколаїв. Про це повідомляє Оперативне Командування “Південь”. Вкотре атаковано об’єкти портової та іншої виробничої інфраструктури міста. Інформація про масштаби пошкоджень та наявність постраждалих уточнюється.
Українська авіація нанесла удар по ворожому опорному пункту в районі Благодатного на Миколаївщині. Арсенал противника зменшився на 1 зенітно-ракетний комплекс «Тор М1», 2 бойові машини піхоти та десяток окупантів.
В Миколаївській області вогнеборці ліквідували 4 пожежі у Миколаєві, Миколаївському районі та Галицинівській ТГ, які стались внаслідок ворожих обстрілів. Про це повідомляє Головне управління ДСНС України у Миколаївській області.
Одеська область
В Чорному морі корабельне угруповання ворога наразі складає 2 ракетних та 2 великих десантних кораблі.
Російські військові ракетними ударами намагалися знищити свою техніку, озброєння і майно, яке залишили після втечі на острові Зміїний. Про це повідомив Головнокомандувач ЗС України Валерій Залужний.
Військова операція із зачищення острова Зміїного триває. За результатами дорозвідування, виявлено знищені реактивну систему залпового вогню «Град», ще один зенітний ракетно-гарматний комплекс «Панцир-С1», 3 одиниці броньованої та автомобільної техніки, автоцистерну. Ознак присутності противника на остові не виявлено.
В Сергіївці Білгород-Дністровського району рятівники продовжують розбір завалів будівель після ракетного удару. Станом на сьогодні відомо про 21 загиблого в результаті атаки.
В Одесі розробляють проєкт психологічної інтеграції та реабілітації для переселенців, який планують запустити у серпні. У рамках проєкту будуть організовані групові зустрічі в ОТГ. У залежності від потреб переселенців, спеціалісти формуватимуть групи психотерапії та реабілітації. Наразі 10 спеціалістів вже долучились до роботи.
Херсонська область
Противник продовжує інженерне облаштування оборонних рубежів та відступних позицій. Ворог активізував нанесення авіаційних ударів задля прикриття облаштування відступних рубежів. Протягом дня нанесено 6 авіаційних ударів.
Українська авіація завдала ударів по складам боєприпасів, опорному пункту та скупченню ворожої сили і техніки ворога в районі Снігурівки, Благодатного, Ольгиного та Давидова Броду. Відомо, що ворожа армія зменшилась на 27 осіб, зенітно-ракетний комплекс «Тор», самохідну гаубицю «Мста-С», 3 одиниці броньованої та автомобільної техніки. Також знищено 3 польові склади боєприпасів на Херсонщині.
В тимчасово окупованій Чаплинці посилюється тиск на місцевих мешканців з боку окупантів. В ГУР повідомляють, що з 29 червня в селищі тривають масові обшуки. Також в населеному пункті розпочались жнива. Весь врожай вивозиться окупантами в Крим.
За час війни росія вкрала з Північнокримського каналу води на 4 мільярди гривень. Водозабір становить 50 кубометрів води за секунду.
Західні області
На Волинському та Поліському напрямках ситуація суттєвих змін не зазнала, повідомили в Генштабі ЗСУ. Кордон з білоруссю посилено охороняється. ЗСУ, ТрО і добровольчі формування готові до рішучих дій у разі провокацій.
За інформацією прикордонників, з України за добу вибули понад 37 тисяч людей, з них більше ніж 21 тисяча перетнули кордон з Польщею. В Україну за цей же час повернулися майже 41 тисяча людей, з яких понад 37 тисяч – громадяни України.
Волинська область
За сприяння німецької корпорації Stiftung Mainzer Herz, Німеччина відправила на Волинь понад 20 тонн медикаментів, на загальну суму більше 120 тисяч євро. Лікарські засоби будуть розподілені між трьома десятками шпиталів у 6 регіонах України.
Закарпатська область
У Мукачево з підручних матеріалів почали виготовляти перископи для військових. Собівартість одного такого приладу – 100 гривень. Пластикові водопровідні труби, дзеркала, скотч та утеплювач, які необхідні для виготовлення цих перископів, купують за пожертви. На передову вже передали 190 таких саморобних приладів.
У Перечині на Лавандовій горі відбувся благодійний фототур, під час якого було зібрано 20 100 гривень. Виручені кошти підуть на підтримку ЗСУ.
Народний ансамбль народного танцю «Кольори Карпат» Ужгородського інституту культури і мистецтв виступив на міжнародному етнофестивалю «Worldfestival Parade Brunssum» у Нідерландах.
Львівська область
Двома евакуаційними потягами до Львова прибув 231 громадянин. Серед них – 17 пацієнтів із лікарень Донецької області, яких прийняли у медзакладах Львова. Стан людей лікарі оцінюють як середньої важкості та важкий.
В поліцію області надійшло 1 784 звернень щодо підозрілих людей та об‘єктів.
Офіс підтримки родин військовослужбовців організував зустріч представників Львівської ОДА та креативних дітей. Дитячі ідеї допомагатимуть військовим ЗСУ.
У Львівській ОВА провели екстрену нараду стосовно можливого вторгнення з території білорусі. У кожному районі міста вирішено створити штаб оборони та провести додаткові тренування для членів добровольчих формувань тероборони.
Рівненська область
Вісім поліцейських станцій відкрили у територіальних громадах різних районів Рівненщини для посилення превентивних заходів і поліпшення якості надання поліцейських послуг громадянам. Про це повідомляють в Рівненській ОВА. Безпекові осередки запрацювали у Полицькій, Володимирецькій, Вербській, Радивилівській, Корецькій, Здовбицькій, Березнівській та Сарненській ТГ.
В Рівному віддали останню шану Невідомому Герою, ім’я якого встановити не вдалося. Тіло молодого воїна, приблизно 25-ти років, доставили у Рівне. Він загинув 12 березня на Луганщині, саме тоді, коли на тій території відсіч ворогові давали військові частини, що підпорядковувались ОК «Захід». Були проведені усі процедури для упізнання військовослужбовця, однак встановити його ім’я та знайти рідних не вдалося.
З будівлі в центрі Рівного приберуть мозаїку, створену до 700-річчя міста. Рівне планує позбавитися усього, що нагадує про зв’язок з радянським минулим, – серпа з молотом та «колорадських» стрічок.
Чернівецька область
До Чернівців із Дюссельдорфа прибуло 10 вантажівок з гуманітарною допомогою. Частину продуктів планують роздати переселенцям у Чернівцях, а решту відправлять у регіони, що межують із «гарячими» точками.
У Чернівцях відбувся XI форум жінок Буковини, який зібрав активних громадських та політичних діячок краю, представниць місцевого самоврядування, державних органів влади, волонтерок тощо. В ОВА зазначають, що такі «зустрічі у колі однодумців мотивують, адже кожен працює на своєму місці, наближаючи перемогу».
На Буковині незабаром запрацює проєкт «Вихователь безпеки». Ця ініціатива Нацполіції покликана вдосконалити взаємодію правоохоронців з освітянами, громадами та батьками заради безпеки учнів. Відповідно до задуму, спеціаліст із безпеки буде в кожному закладі освіти, а до його компетенції входитимуть, зокрема, протидія булінгу, запобігання правопорушень у навчальному закладі, контроль за дотриманням прав дитини тощо.
Міжнародна підтримка
У штаб-квартирі МАГАТЕ у Відні пройшла 7-ма нарада договірних сторін із розгляду виконання зобов’язань за Об’єднаною конвенцією про безпеку поводження з відпрацьованим ядерним паливом і радіоактивними відходами, під час якої Австралія закликала рф повернути Україні повний контроль над ядерними об’єктами.
Глава МЗС Дмитро Кулеба та очільник європейської дипломатії Жозеп Боррель під час телефонної розмови обговорили майбутні кроки України на шляху до ЄС, а також підготовку сьомого пакета санкцій проти рф.
Посольство України в Італії у співпраці з Почесним консульством України в Турині та благодійним фондом “Lo Specchio dei Tempi” розробили спільний проект, завдяки якому українські біженці можуть безкоштовно повернутися додому з Італії.
Колишній Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен разом з керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком очолять платформу, яка розроблятиме конкретні гарантії безпеки для України. Про це повідомив Президент Володимир Зеленський.
До Києва з робочим візитом прибув премʼєр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере. Під час зустрічі з Володимиром Зеленським він повідомив, що його країна виділить майже 1 мільярд євро на підтримку України та заявив, що Норвегія почала постачати Україні важке озброєння і продовжить це робити й надалі.
Румунія висловила готовність допомогти постраждалим від ракетних ударів у Сергіївці, що на Одещині, які сталися в ніч із 30 червня на 1 липня. Про це повідомив міністр закордонних справ країни Богдан Ауреску.
Міністри спорту 35 країн підписали спільну заяву з вимогами призупинити членство росії та білорусі у спортивних організаціях та виступили з закликом сприяти подальшому функціонуванню та відновленню українського спорту. Про це повідомив міністр спорту і туризму Польщі Каміл Бортнічук.
Ukrainian Women’s Guard
donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail: [email protected]
Subscribe to our channels and pages
https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta