У відреставрованому млині на Прикарпатті створять музей хлібу


Туристи зможуть скуштувати хліб, спечений за давніми рецептами з зерна, змеленого на старовинному млині.

Всеукраїнський музей хліба збираються створити в селі Ясень на Івано-Франківщині. Тут силами громадської організації “Українська жіноча варта” і місцевої громади був відреставрований старовинний млин, який вже привели в робочий стан.
У коментарі Zruchno.Travel прес-секретар організації “Українська жіноча варта” Радміла Корж розповіла, що млин був побудований у першій половині XX століття.
“Цей млин був побудований в цьому селі в 30-х роках минулого століття, а точніше, почали його будувати в 1928 році, а закінчили – в 1930 році. В ході реставрації млина ми виявили напис, зроблений місцевим жителем Миколою Марковим, який брав участь в будівництві млина”, – уточнила вона.
Відновлення старовинного млина взялося профінансувати Литовське посольство в Україні. Але реставрація млина – тільки початок проекту. За словами Корж, найближчим часом на цьому місці будуть функціонувати соціальне підприємство, навчальний центр та Музей Хліба, який має всі шанси стати туристичною родзинкою регіону. Особливим аспектом цього проекту стане те, що в ході діяльності зусилля будуть спрямовані на підтримку сімей загіблих на східному фронті бійців – вдів, сиріт, матерів.
“Коли ми побачили цей млин, він вже був готовим ось-ось завалитися. Але тут у нас виникла цікава ідея. Справа в тому, що село Ясень – дуже красиве місце. Тут мальовничі гори, річка Лімниця … Зовсім неподалік, в Осмолоді, сільський зелений туризм вже почав розвиватися, а ось в Ясені – не рухається з мертвої точки. Ми вирішили зробити це місце більш привабливим для туристів – відновити млин і створити тут музей хліба. Експонати для музею збиратимуть по всій Україні – це книги про хлібопечення, які видавалися в Україні, обладнання. форми. Ми ведемо перемовини з істориками, з археологами, якими були виявлені цікаві артефакти, які також зайняли б гідне місце в нашому музеї”, – розповіла вона.
Туристичної “фішкою” цього місця буде можливість спробувати і придбати хлібобулочні вироби, приготовані за автентичними рецептами, які вже сьогодні збирають по всій країні. Зерно буде мелене тут же, на старому млині – він вже приведений в робочий стан.
У церемонії відкриття млина після реставрації взяв участь Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс.
Джерело
Відділ моніторингу Української Жіночої Варти