Volodymyr Zelenskyy

Промова Президента України В. Зеленського про пожежу під час захоплення російськими військами атомної електростанції в Енергодарі (English, Українська, Беларуская, Polski, Російська, Deutsch, FRANCAIS, HUNGARIAN, Турецька, हिन्दी / Хінді, Español, Čeština, Cербська, Slovenčina / Словацька, 中文, Suomi / Finnish)

Промова Президента України В. Зеленського про пожежу під час захоплення російськими військами атомної електростанції в Енергодарі

Європа має прокинутися. Зараз горить найбільша атомна електростанція в Європі. Російські танки стріляють по ядерним блокам. Це танки, оснащені тепловізорами, тому вони точно знають, у що стріляють. Вони до цього підготувалися. Звертаюся до всіх українців, до всіх європейців і до всіх, хто знає слово Чорнобиль, хто знає, скільки жертв завдав вибух на АЕС.

Це була глобальна катастрофа, з наслідками якої боролися сотні тисяч людей. Довелося евакуювати десятки тисяч, і Росія хоче це повторити і вже повторює, але в 6 разів більше. Європейці прокиньтесь, будь ласка. Скажіть своїм політикам, російські війська обстрілюють АЕС в Україні, Запорізьку АЕС, місто Енергодар.

Ця АЕС складається з 6 енергоблоків. Шість. В Чорнобилі вибухнув всього один. Ми зв’язались з лідерами і партнерами зі всього світу. Я вже поговорив з Чарльзом Майклом, Олафом Шольцем, Анджеєм Дудою і президентом Байденом. Ми зв’язались з Міжнародним агентством з атомної енергії, Гроссі і прем’єр міністром Британії Джонсоном. Ми попереджаємо, жодна країна ніколи не стріляла в атомні енергоблоки крім Росії. Вперше в історії, в історії людства терористична країна вдалась до атомного террору. В минулому російська пропаганда попереджала про вкривання світу  атомним попелом. Зараз це вже не просто попередження – все серйозно. Ми не знаємо достеменно які будуть наслідки цього вогню. не знаємо, коли відбудеться вибух чи, дасть Бог, цого не станеться.

Ніхто не може точно знати чи вирахувати, але наші люди стоять на сторожі АЕС. Ми подбали про те, щоб не було жодних провокацій. Ми переконалися, що ніхто не може туди потрапити або отримати доступ. Ми подбали про те, щоб ніхто не міг закласти там бомби. Не міг закласти бомби і тримати світ у заручниках ядерної катастрофи. Ми повинні зараз зупинити російських солдатів. Негайно дзвоніть своїм політикам. Україна має 15 ядерних блоків, якщо буде вибух, це кінець для всіх. Кінець Європи. Це евакуація ВСІЄЇ Європи.

Лише негайні дії можуть зупинити російські війська. Не дайте Європі загинути в ядерній катастрофі.

Російська

Выступление Президента Украины В. Зеленского, что касается пожара во время захвата АЭС в Энергодаре российскими войсками 

Европа должна проснуться. Сейчас горит самая большая атомная электростанция в Европе. Русские танки стреляют по ядерным блокам. Эти танки, оснащены тепловизорами, поэтому они точно знают, во что стреляют. Они подготовились к этому. Я обращаюсь ко всем украинцам, ко всем европейцам и ко всем, кто знает слово Чернобыль, кто знает, сколько жертв повлек за собой взрыв на АЭС.
Это была глобальная катастрофа, и с ее последствиями боролись сотни тысяч людей. Десятки тысяч пришлось эвакуировать, и Россия хочет повторить это и уже повторяет, но в 6 раз больше. Европейцы проснитесь, пожалуйста. Расскажите своим политикам, российские войска стреляют по АЭС в Украине, Запорожская АЭС города Энергодар.
АЭС состоит из шести энергетических блоков. Шести. В Чернобыле взорвался только один энергоблок. Мы связались с главами других стран, с партнерами. Я уже говорил с Шарлем Мишелем, Олафом Шольцем, Анджеем Дудой и президентом Байденом. Мы связались с главой МАГАТЭ Гросси, а также с премьер-министром Джонсоном. Мы предупреждаем, ни одна страна, кроме России, никогда не стреляла по ядерным блокам. Такое впервые. Впервые в нашей истории, в истории человечества страна-террорист прибегла к ядерному террору. В прошлом российская пропаганда предупреждала о намерении покрыть мир ядерным пеплом. Теперь, это не просто предупреждение, это реальность. Мы не знаем наверняка, каковы будут последствия этого пожара, мы не знаем, когда произойдет взрыв или, даст Бог, не произойдет.
Никто не может точно знать или рассчитать, но наши люди всегда охраняли атомную станцию. Мы позаботились о том, чтобы не было провокаций. Мы позаботились о том, чтобы никто не мог попасть туда или получить к ней доступ. Мы позаботились о том, чтобы никто не смог заложить там бомбы. Заложить бомбы и держать мир в заложниках ядерной катастрофы. Мы должны остановить русских солдат сейчас же. Немедленно позвоните своим политикам! У Украины 15 ядерных блоков, если будет взрыв – всем конец. Конец Европе. Это эвакуация ВСЕЙ Европы.
Только немедленные действия могут остановить российские войска. Не дайте Европе погибнуть в ядерной катастрофе.