Солдати дали відсіч поліцейським

Це повинно було трапитися з розголосом, а без розголосу траплялося неодноразово.
На Донбасі бійці добробату «Золоті ворота» напали на ментів, які їх зупинили, знайшли неоформлені патрони і хотіли почати кримінальне провадження за цим фактом, як вже робили не раз.
Бійці їхали на автомобілі по дорозі між Слов’янськом і Краматорськом, без документів на машину, з легальним зброєю і неврахованими патронами. Даішники зраділи легкій здобичі і викликали слідчо-оперативну групу. Але добровольці не стали піднімати лапки догори і викликали 20 своїх побратимів.
У одного мента відібрали автомат і дали по голові прикладом, а потім даїшник отримав і копняків.
Решта ментів “зайняли оборонні позиції”. Почалася стрілянина.
Потім понаїхало начальство і “ситуацію врегулювали”.
Добровольців, звичайно, будуть кримінально переслідувати, але їх би в будь-якому випадку переслідували. У тил їм тепер по одному їздити не можна, а на передову менти давно їздити бояться, тому що пристрелять і скажуть, що шалена міна неакуратно залетіла.
До речі, так уже бувало.
Треба сказати, що не всі «героїчно загиблі в “зоні АТО” менти загинули героїчно. Відсутність воєнного стану, а значить і законодавчої підтримки війни (коли війна оцінюється за законами мирного часу, що ставить під удар кримінального переслідування кожного солдата), змушує бійців вирішувати цю проблему самостійно. В такій ситуації, будь хто з бійців може опинитись в СІЗО з перспективою відсидіти років  п’ять просто за те, що у них на війні були набої.
Відділ моніторингу УЖВ