Що таке апатія та як із нею боротися

Ви настільки втомилися, що немає ані сил, ані бажання не лише на роботу, а й на дрібні побутові справи? Новини не викликають ніяких емоцій та все, що відбувається довкола не хвилює? І навіть перегляд улюбленого фільму та смаколик не рятують ситуацію? Знайомо?

У цій статті ми з вами поговоримо про такий стан, як апатія. У підручнику з психології апатія – це психосоматичний стан, якому притаманні байдужість, млявість, зниження працездатності, брак інтересу до подій, людей, захоплень. Зверніть увагу, що це стан не психологічний, а саме психосоматичний. Тобто до нього підключаються фізіологічни симптоми.

Основні ознаки апатії – постійна втома, сонливість, замкнутість, втрата апетиту, зміна чіткості мови, поганий настрій, проблеми з концентрацією, безініціативність.

Що робити, якщо ви впізнали в себе всі або частину з цих ознак? Перший етап – це визнання цього стану, другий етап – спробувати зрозуміти причину апатії, та третій етап – знаходження ресурсу, щоб його подолати. Якщо з першими двома етапами все більш-менш зрозуміло, то що робити з ресурсом?

Для початку відмовтеся від шкідливих звичок. Адже саме правильне харчування насичує організм необхідними вітамінами та мікроелементами.

Зробіть прогулянки на свіжому повітрі щоденним ритуалом.

Виділяйте час на повноцінний нічний сон та відпочинок серед дня, щоб почитати улюблену книгу, або здійснити якусь приємну активність.

Знайдіть для себе цікаве хобі.

Не перевантажуйте себе проблемами та турботами. Адже перевтома та стреси сприяють апатії.

Не потрібно самостійно лікувати апатію спеціалізованими засобами. Якщо ви все ж таки не можете самостійно заспокоїтися, то потрібно звернутися до фахівця, який випише вам необхідні заспокійливі. Або спробуйте випити чай з м’ятою чи ромашкою, які також сприятимуть заспокоєнню вашої нервової системи.

Для профілактики апатії корисними будуть тіж самі поради, що й при боротьбі з нею.

Бережіть себе та свій психоемційний стан!

 

Автор Yana_Hushchyna

Підготовлено спеціально для Української  Жіночої Варти


Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://www.uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard